Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Swedish League, medel, med Ändå Något

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, medel, med Ändå Något
Arrangörsorganisationer: Stigsökarna / Åmåls OK
Datum: söndag 26 april 2015

W21 Elit1

5 050 m, 80 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF09:30
102Sofie GustavssonOK Tyr09:32
103Annika CarlbergSundsvalls OK09:34
104Josefin AnderssonMarkbygdens OK09:36
105Helena MarkstedtOK Södertörn09:38
106Elin HögstrandMarkbygdens OK09:40
107Ida DalhammerOK Roxen09:42
108Frida BrogrenKungälvs OK09:44
109Amanda HolmgrenVittjärvs IK09:46
110Hanna PalmIK Hakarpspojkarna09:48
111Linda TakeOK Tyr09:50
112Josefin TjernlundOK Vilse 8709:52
113Malin LeanderssonOK Tyr09:54
117Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna10:02
118Kristin HylanderNyköpings OK10:04
119Anna WallinGöteborg-Majorna OK10:06
120Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK10:08
121Lovisa HanssonHestra IF10:10
122Rebecka NylinOK Tisaren10:12
123Amilia BjörklundSävedalens AIK10:14
124Ellinor TjernlundOK Vilse 8710:16
125Lovisa PerssonOK Tisaren10:18
126Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF10:20
128Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:24
131Frida NeroGöteborg-Majorna OK10:30
132Julia BjörkstrandIF Femman10:32
133Nicole ScaletLinköpings OK10:34
135Fredrika VångellLinköpings OK10:38
136Masha SemakCopenhagenO10:40
137Tanja RyabkinaHellas Orientering10:42
138Annika BjörkOK Linné10:44
139Therese KlintbergEksjö SOK10:46
140Sara EskilssonAlfta-Ösa OK10:48
141Johanna BergmanSundsvalls OK10:50
142Inga KazlauskaiteOK Linné10:52
143Louise MarkstedtOK Södertörn10:54
144Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK10:56
145Christina Lövald HellbergTäby OK10:58
146Mette HjerrildDansk Orienteringsforbund11:00
147Matleena BoströmIFK Lidingö SOK11:02
148Eveliina HirvonenPaimion Rasti11:04
149Sara HagströmFalköpings AIK OK11:06
150Kirsi NurmiIFK Göteborg11:08
151Liga ValdmaneRehns BK11:10
152Olena  PitirimovaOK Orion11:12
153Johanna LönnkvistTullinge SK11:14
154Anna NärhiIFK Göteborg11:16
155Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK11:18
156Jannina GustafssonSK Uusi11:20
157Emma BergmanGöteborg-Majorna OK11:22
158Anna BachmanIFK Lidingö SOK11:24
159Ane LindeDansk Orienteringsforbund11:26
160Paulina FaronOK Orion11:28
161Lisa RisbyOK Kåre11:30
162Michala GuizzardiEksjö SOK11:32
163Susen LöschÄrla IF11:34
165Jessica TullieBadenoch and Strathspey OC11:38
166Helena KarlssonIFK Lidingö SOK11:40
167Sanni KiveläAngelniemen Ankkuri11:42
168Josefine EngströmAlfta-Ösa OK11:44
169Tuulia VibergMS Parma11:46
170Daria LajnOK Orion11:48
171Jana KnapováSödertälje-Nykvarn OF11:50
172Galina VinogradovaAlfta-Ösa OK11:52
173Karolin OhlssonJärla Orientering11:54
174Olga PanchenkoIFK Mora OK11:56
175Alva OlssonLinköpings OK11:58
176Emma KlingenbergJärla Orientering12:00
178Minna KauppiLahden Suunnistajat-3712:04
179Venla NiemiTampereen Pyrintö12:06
180Lilian ForsgrenOK Tisaren12:08
181Nadiya VolynskaOK Orion12:10
182Julia GrossStora Tuna OK12:12
183Maria MagnussonSävedalens AIK12:14
184Sofia HaajanenSK Pohjantähti12:16
185Maja AlmDansk Orienteringsforbund12:18
186Sarina JenzerIFK Lidingö SOK12:20
187Saila KinniTampereen Pyrintö12:22
188Helena JanssonLeksands OK12:24
189Ida BobachDansk Orienteringsforbund12:26

W21 Elit2

4 470 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristína KrajčíkováOK Orion09:55
Maria BjörklundLeksands OK09:57
Frida ErkersLeksands OK09:59
Lydia MartinssonOK Tyr10:01
Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken10:15
Johanna LarssonKöping-Kolsva OK10:17
Johanna ErlandssonStora Tuna OK10:19
Linda LindkvistLeksands OK10:21
Helene SöderlundIFK Mora OK10:23
Alice HugossonIFK Lidingö SOK10:25
Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad10:27
Matilda AnderssonOK Kåre10:29
Sofia LevinUmeå OK10:31
Agnes AdolfssonEksjö SOK10:33
Anna BrodinFalkenbergs OK10:35
Lovisa MannfolkUlricehamns OK10:41
Lovisa AdolfssonOK Denseln10:43
Jennie AnderssonHalden SK10:45
Josefine KarlssonIFK Göteborg10:47
Sara LundstenSundsvalls OK10:49
Emma AnderssonSävedalens AIK10:51
Frida BakkmanIFK Lidingö SOK10:53
Marta JansonaRehns BK10:55
Iva KosarkovaCzech junior team10:57
Anna Maria RoubertVäxjö OK10:59
Maja PetterssonOK Dacke11:03
Johanna HulkkonenSK Uusi11:05
Sarah-Jane BarrableOK Ravinen11:07
Maria BrodinFossum IF11:09
Resi RathmannSV Schmalkalden 0411:11

M21 Elit1

5 620 m, 89 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Robin PousetteLånghundra IF09:31
2Kalle JohanssonHalmstad OK09:33
3Markus HederskogIK Hakarpspojkarna09:35
4Liutauras BileviciusOK Linné09:37
5Anton HallorOK Tisaren09:39
6Johan KärrströmTullinge SK09:41
7Jonas MuntheDansk Orienteringsforbund09:43
8Simon SmedbergIFK Göteborg09:45
9Simon HodlerIFK Mora OK09:47
10Simon JakobssonLånghundra IF09:49
11Daniel AttåsOK Tisaren09:51
13Emil AnderssonÄrla IF09:55
14Oskar AndrénOK Tisaren09:57
15Rickard BörjessonVänersborgs SK09:59
16Roman RyapolovIFK Mora OK10:01
17Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK10:03
18Robbin KantarpÄrla IF10:05
20Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad10:09
21Kalle BergmanOK Ravinen10:11
22Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna10:13
23Johan LindbergIFK Mora OK10:15
24Marcus MillegårdHalden SK10:17
25Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF10:19
26Ola MartnerGöteborg-Majorna OK10:21
27Lukas PetersonIFK Umeå10:23
28Johan HögstrandIFK Göteborg10:25
29Martin RegbornHagaby GOIF10:27
30Olle BoströmJärla Orientering10:29
31Topi PenttinenOK Trian10:31
32Peter ÖbergOK Hällen10:33
33Nick BarrableOK Ravinen10:35
34Oskar DanielsAttunda OK10:37
35Jesper LysellRehns BK10:39
36Markus LangStora Tuna OK10:41
37Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna10:43
38Rudolfs ZernisÄrla IF10:45
39Anton SjökvistStora Tuna OK10:47
40Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OF10:49
41Jens WängdahlNyköpings OK10:51
42Jarkko HuovilaHalden SK10:53
43Mathias HallménOK Denseln10:55
44James TullieBadenoch and Strathspey OC10:57
45Ewan McCarthyMalungs OK Skogsmårdarna10:59
46Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna11:01
47Andreas Hougaard BoesenDansk Orienteringsforbund11:03
48Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-3711:05
49Erik PetterssonOK Denseln11:07
50Olle KaleredOK Denseln11:09
51Otto SimosasOK Trian11:11
52Davis DislersIK Hakarpspojkarna11:13
53David BejbomJärla Orientering11:15
54Dmitrii PoliakovRehns BK11:17
55Marco SeppiEksjö SOK11:19
56Joakim SvenskStora Tuna OK11:21
57Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF11:23
58Emil SvenskStora Tuna OK11:25
59Ruslan GlebovOK Ravinen11:27
61Severi KymäläinenTampereen Pyrintö11:31
62Daniel HájekTäby OK11:33
63David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna11:35
64Michal KrajcikOK Orion11:37
65Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF11:39
66Pavlo UshkvarokOK Denseln11:41
67Artem PanchenkoIFK Mora OK11:43
68Christian BobachDansk Orienteringsforbund11:45
69Alain DenzlerJärla Orientering11:47
70Rassmus AnderssonOK Linné11:49
71Søren SchwartzDansk Orienteringsforbund11:51
72Tue LassenDansk Orienteringsforbund11:53
73Fredric PortinHalden SK11:55
74Ivan SirakovStora Tuna OK11:57
75Vojtech KralIFK Mora OK11:59
76Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstad12:01
77Dmitrij TsvetkovIkaalisten Nouseva-Voima12:03
78Raffael HuberGöteborg-Majorna OK12:05
79Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF12:07
80Søren BobachDansk Orienteringsforbund12:09
81Mårten BoströmIFK Lidingö SOK12:11
82Tero FöhrVehkalahden Veikot12:13
83Mikko SirenAngelniemen Ankkuri12:15
84Albin RidefeltOK Linné12:17
85Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad12:19
86Johan RunessonGöteborg-Majorna OK12:21
87Andreas KyburzTullinge SK12:23
88Fredrik JohanssonIFK Lidingö SOK12:25
89Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK12:27
90Gustav BergmanOK Ravinen12:29
91Matthias KyburzOK Tisaren12:31
92Oleksandr KratovOK Orion12:33

M21 Elit2

5 370 m, 69 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils TärkHalmstad OK09:34
Torbjørn GasbjergDansk Orienteringsforbund09:36
Filip HolmHalmstad OK09:38
Fredrik BerntssonSkåneslättens OL09:40
Johan HallgrenBjursås OK09:42
Oskar CarlborgOK Hällen09:44
Tommy SöderbergOK Hällen09:48
Rasmus LarssonOK Alehof09:50
Johnny RahlénOK Ravinen09:52
Erik BengtssonOK Skogsfalken09:54
Jesper LundTullinge SK09:56
Erik BjörklundLeksands OK09:58
Anders VedinSundsvalls OK10:00
Henrik AnderssonBredaryds SOK10:02
Linus BohmanHjärnarps GH OL10:04
Henrik TostebergLinköpings OK10:06
Fredrik AhnlénOK Hammaren10:08
Jonatan AronssonOK Tisaren10:10
Victor FlingmarkOK Kåre10:16
Pontus KarlssonMarkbygdens OK10:18
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna10:22
Tomas HallménOK Tisaren10:24
Fredrik WennermarkOK Skogsfalken10:26
Oscar GustafssonIdefjordens SK10:28
Linus RappIFK Mora OK10:30
Erik RåbergOK Tyr10:32
Albin SjöhedGävle OK10:34
Kristian DahlströmIFK Mora OK10:36
Erik KarlssonOK Ravinen10:38
Eric HanssonIK Hakarpspojkarna10:40
Josh BeechOK Södertörn10:42
Christian KarldénKvillebyns SK10:44
Per HjerrildDansk Orienteringsforbund10:46
Love BerzellOK Ravinen10:48
Mattias MårtsStora Tuna OK10:50
Johan WikströmOK Tyr10:52
Joakim AxelssonTrollhättans SOK10:54
Peter ErikssonLinköpings OK10:56
Henrik LundgrenSävedalens AIK10:58
Mikael AnderssonLinköpings OK11:00
Björn HellrupHelsingborgs SOK11:02
Jonas EngströmOK Hällen11:06
Niklas AldénOK Linné11:10
Boris NavratilCzech junior team11:12
Aleksander BernaciakOK Orion11:14
Fredrik NilssonHelsingborgs SOK11:16
Niklas IngwersenDansk Orienteringsforbund11:18
Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF11:22
Christian TingströmGöteborg-Majorna OK11:24
Viktor AntonssonEksjö SOK11:26
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK11:30
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK11:32
Andreas BerganderEksjö SOK11:34
Anders Konring OlesenDansk Orienteringsforbund11:36
David LingforsOK Linné11:40
Andreas HolmqvistHestra IF11:44
Patrik LindÄrla IF11:46
Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna11:48
Jeremy GenarJärfälla OK11:52
Jesse LaukkarinenPaimion Rasti11:54
Jacob LindstamOK Ravinen11:56
Mateusz WenslawOK Orion12:00
Martin AhlbergerHestra IF12:02
Erik BomanGävle OK12:04
Martin LarssonHestra IF12:06
Erik ClassonOK Orinto12:10
Samuel KellerNyköpings OK12:12
Guy SaboOK Orion12:14
Eskil SchøningOK Pan Århus12:16

D20 Elit1

4 310 m, 73 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Lisa WassénVänersborgs SK09:31
302Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK09:33
303Marie ProcházkováCzech junior team09:35
305Hanna BerglundOK Kåre09:39
306Linn ErikssonRyda SK09:41
307Clara MannfolkUlricehamns OK09:43
308Josefine HöögHagaby GOIF09:45
309Klara GumaeliusOK Skogsfalken09:47
310Julia AdolfssonOK Kåre09:49
311Petra HancovaCzech junior team09:51
312Nina HallorOK Tisaren09:53
313Sara TynongTullinge SK09:55
314Sara HamreforsVästerås SOK09:57
315Emelie AnderssonVänersborgs SK09:59
316Lydia NorinFrölunda OL10:01
317Jessica NilssonOK Tyr10:03
318Ellen ForsgrenForsa OK10:05
319Kristyna HlubuckovaCzech junior team10:07
320Sigrid HolmgrenOK Renen10:09
321Lenka SvobodováCzech junior team10:11
322Malin ReichenbergIdefjordens SK10:13
323Ebba EkmanOK Tyr10:15
324Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK10:17
325Patricia EdgarssonOK Skogsfalken10:19
326Caroline GjøtterupOK Pan Århus10:21
327Aleksandra HornikOK Kolmården10:23
328Karolina BorankovaCzech junior team10:25
329Malin WidénUddevalla OK10:27
330Maja EngesLeksands OK10:29
331Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna10:31
332Hedwig HaasSundsvalls OK10:33
333Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF10:35
335Lovisa LemanGöteborgs SK10:39
337Matilda MartinssonFalkenbergs OK10:43
338Johanna SjölundSundsvalls OK10:45
339Eliska KulhavaCzech junior team10:47
340Kristin BomanGävle OK10:49
341Lina FredrikssonKorsnäs IF OK10:51
342Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad10:53
343Hanna KorhonenOK Ravinen10:55
344Magdalena Vande VoordeTullinge SK10:57
345Sandra GrosbergaRehns BK10:59
346Elin LindbergOK Djerf11:01
348Emma BeskowFalkenbergs OK11:05
349Lisa MalmströmGOIF Tjalve11:07
350Ellen SarenmarkLeksands OK11:09
351Linnéa AnderssonBredaryds SOK11:11
352Gabriela HirsovaCzech junior team11:13
353Melina TovenStora Tuna OK11:15
354Josefine KristianssonTrollhättans SOK11:17
355Pim HedbergOK Skogsfalken11:19
356Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK11:21
357Erica PetterssonIFK Göteborg11:23
358Sara WadmanIFK Mora OK11:25
359Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad11:27
360Louise LundgrenVäxjö OK11:29
361Anna StickovaCzech junior team11:31
362Johanna ÖbergRyda SK11:33
363Kristin OlovssonRehns BK11:35
364Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF11:37
365Andrea SvenssonOK Tisaren11:39
367Moa GustafssonUddevalla OK11:43
368Emma BjessmoIFK Lidingö SOK11:45
369Fanny AsketunOK Roxen11:47
370Filippa JohanssonJönköpings OK11:49
371Miri Thrane ØdumOK Pan Århus11:51
372Moa PetterssonOK Dacke11:53
373Simona ChládkováCzech junior team11:55
374Tilda JohanssonOK Orion11:57
375Amelie EkströmOK Kåre11:59
376Amanda Falck WeberEksjö SOK12:01
377Stina NilssonUmeå OK12:03
378Elin KlassonOK Orinto12:05

H20 Elit1

4 790 m, 78 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Martin SklenarCzech junior team09:32
202Emil AnderssonTullinge SK09:34
203August MikaelssonVästerås SOK09:36
204Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad09:38
205Sebastian AgerhällOK Tisaren09:40
206Arvid HenrikssonJärla Orientering09:42
207Matthias GroellOK Hammaren09:44
208Jesper AlfredssonOK Tyr09:46
209Sven EngströmLinköpings OK09:48
210Vitaliy GichkoSävedalens AIK09:50
211Henning OttmerOK Pan-Kristianstad09:52
212Fredrik LevinSvaide Roma SOK09:54
213Karl EngesAttunda OK09:56
214Filip IvarssonOK Hammaren09:58
215Emil ÅbergKorsnäs IF OK10:00
216Emil ØbroOK Orion10:02
217Jakub HruskaCzech junior team10:04
218Martin HerbertTäby OK10:06
219David HectorSnättringe SK10:08
220David SvenssonSkåneslättens OL10:10
221Jakub GlonekCzech junior team10:12
222Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna10:14
223Albin BergkvistOK Kåre10:16
224Martin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna10:18
225Mathias PeterOK Hammaren10:20
226Elias RankkaOK Roxen10:22
227Samuel HedlundKöping-Kolsva OK10:24
228Carl NäslundVästerås SOK10:26
229Apostol AtanasovStora Tuna OK10:28
230Niklas SundqvistTullinge SK10:30
231Heino OllinSävedalens AIK10:32
232Jan CechCzech junior team10:34
233Anton HanssonIK Hakarpspojkarna10:36
234Henrik HåkanssonOK Kolmården10:38
235Markus LarssonHestra IF10:40
236Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK10:42
237Pavel PtacekCzech junior team10:44
238Martin DjerfIK Hakarpspojkarna10:46
239Henrik EklundVäxjö OK10:48
240Oskar LindqvistSävedalens AIK10:50
241Arvid VågIFK Göteborg10:52
242Per LindmanFinspångs SOK10:54
243Nils GumaeliusWaxholms OK10:56
244Isak LangerakJärfälla OK10:58
245Filip GrahnHestra IF11:00
246Jan PavlovecCzech junior team11:02
247Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna11:04
248Kevin StåhlOK Hammaren11:06
249Fredrik WigertzLånghundra IF11:08
250Anton NilssonOK Tranan11:10
251Stepan MudrakCzech junior team11:12
252Emil TellsénOK Roxen11:14
253Erik AnderssonOK Orion11:16
254Gustav HindérOK Tisaren11:18
255Filip WadstenOK Landehof11:20
256Björn CederbergOK Pan-Kristianstad11:22
257Vojtech KettnerCzech junior team11:24
258Krzysztof WolowczykOK Denseln11:26
259Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna11:28
260William PommerStora Tuna OK11:30
261Martin HunhammarOK Ravinen11:32
262Algirdas BartkeviciusOK Denseln11:34
263Linus LandergrenHestra IF11:36
264Jens RönnolsTäby OK11:38
265Emil GranqvistOK Ravinen11:40
266Oskar SandbergSäterbygdens OK11:42
267Johan SöderlundLeksands OK11:44
268Magnus DewettOK Pan Århus11:46
269Erik BerzellJärla Orientering11:48
270Matous FürstCzech junior team11:50
271Thomas KnudsenOK Pan Århus11:52
272Oskar LundqvistOK Orion11:54
273Patrik HorakCzech junior team11:56
274Edvin SmedbergOK Skogsfalken11:58
275Harald LarssonHagaby GOIF12:00
276Oskar LeinonenOK Kolmården12:02
277Konstantin SerebryanitskiiRehns BK12:04
278Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF12:06

H20 Elit2

4 950 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias BladhLunds OK09:59
Anton GumaeliusWaxholms OK10:01
Daniel JohanssonBredaryds SOK10:03
Frej HeggSvaide Roma SOK10:07
Felix PerssonOK Skogsfalken10:09
John GabrielssonSävedalens AIK10:13
Daniel DuhlboIFK Mora OK10:15
Carl RämmalLunds OK10:17
Felix GarmerGöteborg-Majorna OK10:19
Oskar VigrenSävedalens AIK10:21
David StigsmarkStora Tuna OK10:23
Noak SanderbergÅmåls OK10:25
August KollbergEksjö SOK10:27
Markus GrätschÄrla IF10:29
Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:31
Martin NorrbomSala OK10:33
Johan NordinSundsvalls OK10:35
Sebastian GygaxSävedalens AIK10:37
Erik ForsbergOK Ravinen10:41
Johan EklundVäxjö OK10:43
Andreas ZeijlonOK Hällen10:45

D18 Elit1

4 310 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Linnea GustafssonOK Gynge09:31
502Anna KarlströmOK Linné09:33
503Emma HagrotTäby OK09:35
504Josefine AnderssonOK Renen09:37
505Emma PetterssonOK Roxen09:39
506Emma LindellLinköpings OK09:41
507Elin JohanssonFinspångs SOK09:43
508Elin NallgårdVästerås SOK09:45
509Lovisa MartinssonOK Tyr09:47
510Elin PoschJönköpings OK09:49
511Tereza NovakovaCzech junior team09:51
512Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK09:53
513Emma HelmerssonVästerås SOK09:55
514Jenny BredfeltLunds OK09:57
515Karin HagwallLunds OK09:59
516Ronja BjörklundBjursås OK10:01
517Matilda ErikssonVästerbergslagens OL10:03
518Märta SkogTullinge SK10:05
519Frida JunegardTullinge SK10:07
520Elsa AnderssonDomnarvets GOIF10:09
521Lova EvebornOK Roxen10:11
522Chantelle HesselbergOK Hällen10:13
523Klara AxelssonMarkbygdens OK10:15
524Emma DjerfLerums SOK10:17
525Myrra CarlssonOK Orion10:19
526Hanna ÅbergOK Landehof10:21
527Johanna HagströmFalköpings AIK OK10:23
528Sandra NäslundVästerås SOK10:25
529Sara KindlundOK Tranan10:27
530Stina NordinSundsvalls OK10:29
531Klára NovotnáCzech junior team10:31
532Moa HanssonBredaryds SOK10:33
533Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:35
534Erica EdmanLeksands OK10:37
535Emma NilssonOK Tranan10:39
536Ronja JungåkerKorsnäs IF OK10:41
537Kajsa MattssonOK Kåre10:43
538Mirjam DalénSala OK10:45
539Elin Ransjö ZanderOK Tyr10:47
540Jonna ForsOK Grip10:49
541Tone AlbrektssonOK Ravinen10:51
542Amelia SkalbergBredaryds SOK10:53
543Tova OlssonIK Hakarpspojkarna10:55
544Astrid MaagCopenhagenO10:57
545Amanda BerggrenTullinge SK10:59
546Hanna HugossonSundsvalls OK11:01
547Hanna HänströmTäby OK11:03
548Elin PetterssonIFK Göteborg11:05
549Sanna FastEksjö SOK11:07
550Lisa JohanssonOK Tranan11:09
552Nikoline TillingsøeCopenhagenO11:13
553Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna11:15
554Elvira BjörklundTrollhättans SOK11:17
555Klara DjerfLerums SOK11:19
556Jonna JungåkerKorsnäs IF OK11:21
557Linnéa GolsäterEksjö SOK11:23
558Tove RönnbäckVisborgs OK11:25
559Vilma BlennowFalköpings AIK OK11:27
560Caroline FinderupOK Pan Århus11:29
561Line CederbergVänersborgs SK11:31
562Märta Ransjö ZanderOK Tyr11:33
563Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna11:35
564Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering11:37
565Gabriella S BerganderEksjö SOK11:39
566Klara YngvessonUmeå OK11:41

D18 Elit2

3 970 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna RöstinSöders-Tyresö09:56
Vilma PerssonOK Skogsfalken09:58
Elsa AnderssonBredaryds SOK10:00
Elin LundqvistNybro OK10:02
Barbara VavrysovaOK Tisaren10:04
Carolina OlssonÄlvdalens IF OK10:08
Agnes LundqvistJärfälla OK10:10
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna10:12
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK10:16
Malin NymanOK Tyr10:22
Saga SanderOK Milan10:24
Maria ErikssonEds SK10:26
Erica ErikssonHjärnarps GH OL10:28
Filippa GrelzSöders-Tyresö10:32
Emma BengtssonÅrsunda IF10:34
Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna10:36
Emelie KarlssonOK Landehof10:38
Agnes WesterbergTrollhättans SOK10:40
Stina ErikssonJönköpings OK10:42
Elin JohanssonSkattkärrs SOK10:44
Wilma JanssonVänersborgs SK10:48
Madelene AxelssonHärlövs IF10:50
Hanna TynongTullinge SK10:54
Amanda RangertIK Hakarpspojkarna10:56
Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK11:00
Astrid SimonssonSundbybergs IK11:04
Saga BacktemanLerums SOK11:06
Kajsa JohanssonJönköpings OK11:10
Cecilia SpångbergLunds OK11:12
Amanda HalvarssonLeksands OK11:14
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna11:16
Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK11:18
Ebba JanssonSöders-Tyresö11:20
Klara WasseniusUddevalla OK11:22
Johanna HenrikssonÄrla IF11:24
Erika DuhlboIFK Mora OK11:26
Lina PålssonKungälvs OK11:28

H18 Elit1

4 800 m, 66 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Jan RutkaPolish Junior Team09:31
402Daniel BjernaldOK Linné09:33
403Viktor WassénVänersborgs SK09:35
404Arvid LinderOK Hällen09:37
405Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus09:39
406Viktor WohlgemuthOK Ravinen09:41
407Philip EdvardssonEksjö SOK09:43
408Nils GripKalmar OK09:45
409Filip WolfCzech junior team09:47
410Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK09:49
411Simon NavratilCzech junior team09:51
412Rune ØstergaardCopenhagenO09:53
413Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken09:55
414Jakob FranssonOK Milan09:57
415Nils AlexanderssonStora Tuna OK09:59
416Amadeus HanssonGotlands Bro OK10:01
417Tuve MöllerOK Linné10:03
418Lukas LundgrenVäxjö OK10:05
419Fredrik HamreforsVästerås SOK10:07
420Wojciech MossakowskiPolish Junior Team10:09
421David RisbergKils OK10:11
422Erik ZeilonSkåneslättens OL10:13
423Fredrik JohanssonOK Nackhe10:15
424Mattias PernebyIFK Lidingö SOK10:17
425Rickard DjerfTibro OK10:19
426Erik HerneOK Ravinen10:21
427August MollénOK Denseln10:23
428Johannes RidefeltOK Linné10:25
429Isak PrellnerSkåneslättens OL10:27
430Johan OlsonIK Uven10:29
431Olle JosarpFK Friskus-Varberg10:31
432Victor ImarkTullinge SK10:33
433Tom CampbellLustens OK10:35
434Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:37
435Mattis HallbergIK Uven10:39
436Simon SchusterVallentuna-Össeby OL10:41
437Filip KarlssonIF Hagen10:43
438Johan LenningOK Pan-Kristianstad10:45
439Oskar LindEksjö SOK10:47
440Felix AxelssonMarkbygdens OK10:49
441Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF10:51
442Arvid NordIK Hakarpspojkarna10:53
443Andreas UllerKils OK10:55
444Rasmus LundbergOK Bävern10:57
445Olle NilssonOK Linné10:59
446Simon LarssonOK Hällen11:01
447Isac von KrusenstiernaOK Kåre11:03
448Simon WikströmOK Pan-Kristianstad11:05
449Henning SjökvistStora Tuna OK11:07
450Henrik JohannessonRonneby OK11:09
451Emil LjungemyrOK Kolmården11:11
452Anton ForsbergLånghundra IF11:13
453Albin LillieströmOK Roxen11:15
454Johan WennermarkOK Skogsfalken11:17
455Samuel PlumppuHestra IF11:19
456André AnderssonVästerbergslagens OL11:21
457Jesper SvenskStora Tuna OK11:23
458Elias EkvallTrollhättans SOK11:25
459Simon ImarkTullinge SK11:27
460Jonas GustafssonOK Kåre11:29
461Simon HectorSnättringe SK11:31
463Oliwer LundbergOK Bävern11:35
464Ville JohanssonOK Kolmården11:37
465Filip JakobssonDegerfors OK11:39
466Gustaf SundbüeOK Hällen11:41
467Lucas SundbladEksjö SOK11:43

H18 Eli2

4 750 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan RydingSödertälje-Nykvarn OF09:32
Jesper ÅgrenLunds OK09:34
Ludwig BergfalkJärfälla OK09:36
Erik BerglundOK Kåre09:38
Oskar ÖqvistBergnäsets AIK09:40
Rasmus ArfwedsonFrölunda OL09:42
Waldemar AnderssonOK Roslagen09:44
Johan StenströmLinköpings OK09:46
Tim OlssonBrattås CK09:48
Marcus BeckiusOK Tyr09:50
Erik OlssonGävle OK09:52
Christopher WilestedtAttunda OK09:54
Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK09:56
Lukas EvebornOK Roxen09:58
Sixten TörnqvistVästerås SOK10:00
Douglas Fransson LeeOK Alehof10:02
Ole HennselerJönköpings OK10:04
Martin SärnbrinkOK Tisaren10:06
Albin AnderssonOK Ravinen10:08
Johan LammFrölunda OL10:12
Rikard HolmströmVästerbergslagens OL10:14
Felix BjörkblomSöders-Tyresö10:16
Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna10:20
Ignacio MuñozOK Hammaren10:22
Mårten OlssonGävle OK10:24
Tobias von KronhelmOK Måsen10:26
Jesper LindströmIF Hagen10:28
Robin SalénBergnäsets AIK10:30
Adrian DahlströmIFK Mora OK10:34
Rasmus WickbomVittjärvs IK10:36
Adam SegerslättSkåneslättens OL10:38
Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK10:40
Martin MörsellOK Kåre10:42
Lucas NorrmanAttunda OK10:44
Adam TellsénOK Roxen10:46
Jesper VikmanOK Nolaskogsarna10:48
David LevinSvaide Roma SOK10:50
Rasmus MöllerArboga OK10:52
Albin ClaessonSävedalens AIK10:56
Alfred LönnVästerås SOK10:58
Olle HanssonOK Roxen11:02
Martin LundStenungsunds OK11:10
Arvid ClaessonJönköpings OK11:12
Joakim SkärlénHaninge SOK11:16
Ludvig SandahlJärla Orientering11:20
Christian RedtzerAttunda OK11:22
Henrik SparrIFK Mora OK11:24
Johan PerssonOK Österåker11:26
Axel JutterströmIFK Mora OK11:28
Hugo DahlbergHaninge SOK11:30
Filip TrofastBredaryds SOK11:32
Albin LarssonKatrineholms OK11:34
Oliver MalmkvistJönköpings OK11:38
Pontus LindblomOK Roxen11:40
Nils WärnsbergEksjö SOK11:42
John GunnarssonSurahammars SOK11:44
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK11:48
Henrik HamreforsVästerås SOK11:50
Isac JohanssonSol Tranås11:52
Nils HenrikssonBergnäsets AIK11:54
Johan GustafssonOK Tyr11:58
Eric DanielssonOK Kåre12:00

D21

4 170 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna KarlssonStenungsunds OK11:15
Åsa SöderblomFalkenbergs OK11:17
Linda ErikssonOK Skärmen11:19
Emelie SvalinVänersborgs SK11:21
Eveliina HasuKouvolan Suunnistajat11:23
Sara RappIFK Mora OK11:25
Helena SvenssonFK Herkules11:27
Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad11:31
Karna ThorssonOK Linné11:33
Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK11:35
Kristin SkaarRyda SK11:37
Sara JonassonCentrum OK11:39
Sara ForsbergOK Kolmården11:41
Laila B HöglundFK Herkules11:43
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK11:45
Anna HåkanssonLinköpings OK11:47
Frida StrömgårdUddevalla OK11:49
Johanna RagvaldOK Linné11:51

H21

4 770 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders JohanssonOK Alehof09:52
Johan UnemanOK Alehof09:54
Rickard NilssonFK Finn09:56
Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK09:58
Andreas NilssonMarkaryds FK10:00
Peter ThelinBredaryds SOK10:02
Klas DalbergGöteborg-Majorna OK10:04
Christian HedqwistOK Tyr10:06
Marcus RamströmOK Kåre10:08
Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF10:10
Erik MattssonJärla Orientering10:12
Marek CahelCzech junior team10:14
Robert GardnerOK Södertörn10:16
Anders HöijeGöteborg-Majorna OK10:18
Fredrik PerssonIFK Göteborg10:20
Erik HögkvistOK Tyr10:22
Sven LarssonLeksands OK10:24
Jonas EkströmGöteborg-Majorna OK10:26
Magnus SödervallIK Gandvik10:28
Morgan KarlssonSundbybergs IK10:30
Christoffer OlssonUddevalla OK10:32

D20

3 410 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna BjörklundBjursås OK10:00
Isis JernstigVänersborgs SK10:02
Maria LundStenungsunds OK10:04

D18

2 950 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia GustafssonEds SK10:32
Matilda AnderssonTäby OK10:34
Emma BergmanOK Tyr10:36
Linnea HedinSöders-Tyresö10:38

H18

3 840 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid JernstigVänersborgs SK10:30
Joel KarlssonKvillebyns SK10:32
Aron HugosonKvillebyns SK10:34
Oskar ErikssonOK Älgen10:36
Emil KarlssonKvillebyns SK10:38

D16

2 840 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda GustafssonOK Tyr10:53
Katja DalénSala OK10:55
Linnéa GustafssonOK Hällen10:57
Vilma SvantessonHjärnarps GH OL10:59
Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:01
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK11:03
Frida ZeijlonOK Hällen11:05
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna11:07
Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK11:09
Sofia JohanssonOK Skärmen11:11
Sofia ÖstermanVänersborgs SK11:13
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK11:15
Linnéa CarlssonOK Hällen11:17
Ella NordströmKils OK11:19
Emelie BrudinIFK Mora OK11:21
Erika Källvik LeufvénÅmåls OK11:23
Nora StålbergOK Hällen11:25
Ella PalmIK Hakarpspojkarna11:27
Lovisa NordSol Tranås11:29
Moa AnderssonIFK Mora OK11:31

H16

3 350 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas OlmKils OK10:16
Lukas KatvalaOK Älgen10:18
Oskar NymanOK Tyr10:20
Emil PetterssonOK Dacke10:22
Alfred RehnVästvärmlands OK10:24
Erik LundStenungsunds OK10:26
Martin DanielssonOK Kåre10:28
Hugo DalhammerOK Roxen10:30
Axel HalvarssonOK Kroppefjäll10:32
Filip BengtssonOK Lindéna10:34
Erik ErikssonOK Älgen10:36
Anton WöhrerStigsökarna10:38
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna10:40

D16 Kort

2 740 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin BlomkvistOK Tyr10:38
Rebecca BrodinIFK Mora OK10:40
Liv FrendinUddevalla OK10:42

H16 Kort

2 740 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nathan HasslerUddevalla OK10:32

D14

2 740 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara WallinderGöteborg-Majorna OK11:30
Lisa HallgrenBjursås OK11:32
Matilda RenlundStigsökarna11:34
Lisa HallménOK Tisaren11:36
Linnea SkalbergBredaryds SOK11:38
Clara JohanssonOK Skärmen11:40
Thea AnderssonIFK Mora OK11:42
Alicia LundgrenVäxjö OK11:44
Wilma BerganderEksjö SOK11:46
Hanna JohannessonRonneby OK11:48

H14

2 740 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav BjörklundIFK Mora OK10:50
Theodor WallOK Älgen10:52
Albin ForsbergLånghundra IF10:54
Adam ConwayGuildford Orienteers10:56
William WasseniusUddevalla OK10:58
Axel JohanssonSol Tranås11:00
Richard TakeOK Tyr11:02
Erik HogedalGöteborg-Majorna OK11:04
Isak OlssonStigsökarna11:06
Samuel ErikssonEds SK11:08
Arvid AronssonOK Kroppefjäll11:10
Linus LundbergOK Bävern11:12
Jacob ÖstermanVänersborgs SK11:14
Viktor SvenskStora Tuna OK11:16

H14 Kort

2 310 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thobias BrodinIFK Mora OK10:55

D12

2 310 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sanna SanderOK Milan10:17
Alma AppelgrenTrollhättans SOK10:19
Alice AnderssonEds SK10:21
Moa ErikssonTrollhättans SOK10:23
Frida JohanssonOK Skärmen10:25
Matilda WöhrerStigsökarna10:27
Lovis BergstrandBrattås CK10:29
Ronja AnderssonTrollhättans SOK10:31
Stina LindSOK Viljan10:33
Tilda PalmIK Hakarpspojkarna10:35
Tova JanssonVänersborgs SK10:37
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna10:39
Emilia SandinOK Skärmen10:41
Elsa HermanssonIFK Mora OK10:43
Klara NordströmKils OK10:45
Rebecca TakeOK Tyr10:47

H12

2 310 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik ErikssonEds SK09:55
Philip LarssonEds SK09:57
Melker AnderssonEds SK09:59
Albin GezeliusIFK Mora OK10:01
Arvid BjörkTrollhättans SOK10:03
Arvid EkströmStenungsunds OK10:05
David HermanssonÅmåls OK10:07
Isac AhlbomOK Skärmen10:09
Linus NilssonÅmåls OK10:11
Simon HolmerIFK Mora OK10:13
Johan LundStenungsunds OK10:15

H12 Kort

1 450 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK10:30

D10

1 450 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa DrottzOK Skärmen09:54
Emma ChristianssonUddevalla OK09:56
Lova ErikssonTrollhättans SOK09:58
Alva ErssonIFK Mora OK10:00
Felicia SandinOK Skärmen10:02
Molly BergstrandBrattås CK10:04
Sofie HolmerIFK Mora OK10:06
Alva BjörkTrollhättans SOK10:08

H10

1 450 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albert BrohedeOK Älgen10:20
Robin AnderssonTrollhättans SOK10:22
Liam HogedalVänersborgs SK10:24

D35

3 610 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger-Lise EriksenEds SK10:51
Lina RööhsSkattkärrs SOK10:53
Ann HyvönenSkattkärrs SOK10:55
Lisa HöökOK Tyr10:57

H35

4 430 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maxim RyabkinHellas Orientering09:58
Lars LindstrømDansk Orienteringsforbund10:00

D40

3 610 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika JohanssonOK Tranan11:05
Marie NordSol Tranås11:07
Louise GötforsGöteborg-Majorna OK11:09
Anna NordströmKils OK11:11
Ulrika KindlundOK Tranan11:13

H40

4 430 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan ÅhlundVänersborgs SK10:08
Peter FredrikssonIFK Mora OK10:10
Jonas UllerKils OK10:12
Christoffer NorrmanAttunda OK10:14
Peter CarlbergKils OK10:16
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK10:18
Daniel BrohedeOK Älgen10:20
Peter HermanssonIFK Mora OK10:22

D45

3 410 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Lena JakobssonDegerfors OK11:10
Susanne JohannessonRonneby OK11:12
Carina BerganderEksjö SOK11:14
Karin NymanOK Tyr11:16
Carina GustafssonOK Gynge11:18
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK11:20
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna11:22
Suzy LarssonOK Skogshjortarna11:24
Anna ErikssonOK Älgen11:26
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK11:28
Marie AlfredssonOK Tyr11:30
Anna DanielssonOK Kåre11:32
Marina AxelssonMarkbygdens OK11:34
Jenny NymanVänersborgs SK11:36
Eva PetterssonOK Dacke11:38
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK11:40
Helena ErikssonEds SK11:42
Anna PrellnerSkåneslättens OL11:44

H45

4 170 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders YngströmGöteborg-Majorna OK09:51
Gert AnderssonEds SK09:53
Olof ErikssonIFK Mora OK09:55
Mikael LarssonSkattkärrs SOK09:57
Magnus TrofastBredaryds SOK09:59
Joakim KarlssonKvillebyns SK10:01
Staffan JohanssonSol Tranås10:03
Gunnar ElveljungIFK Göteborg10:05
Kristian PalmIK Hakarpspojkarna10:07
Anders LillieströmOK Roxen10:09
Håkan JanssonVänersborgs SK10:11
Tommy JohanssonStångenäs AIS10:13
Anders WadstenOK Landehof10:15
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK10:17
Stefan ErikssonOK Älgen10:19
Magnus HomannOK Orinto10:21
Tore NallgårdVästerås SOK10:23
Lars NordgrenEksjö SOK10:25
Magnus NordströmKils OK10:27
Anders ArfwedsonFrölunda OL10:29
Mats KarlssonIF Hagen10:31
Jan-Ove VikingAndrarums IF10:33
Mikael DanielssonOK Kåre10:35
Mats LiljaOK Älgen10:37
Bengt AnderssonIFK Mora OK10:39
Andreas RangertIK Hakarpspojkarna10:41
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK10:43
Göran NordSol Tranås10:45
Thomas JohannessonRonneby OK10:47
Anders L OlssonGävle OK10:49
Örjan BeckiusOK Tyr10:51
Björn KarlssonOK Orinto10:53
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK10:55
Henrik PetterssonOK Roxen10:57
Svein NygårdLillomarka OL10:59
Mats HallstenOK Skärmen11:01
Mikael PalgrimVänersborgs SK11:03
Carl NorinFrölunda OL11:05
Jonas PrellnerSkåneslättens OL11:07

D50

3 350 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agneta ErikssonUddevalla OK10:54
Christina HalvarssonOK Kroppefjäll10:56
Ingalill GrundHerrestads AIF10:58
Tone HollowellOK Tyr11:00
Annlouise AlmqvistIFK Mora OK11:02
Åsa SörlinLustens OK11:04
Annika HogedalGöteborg-Majorna OK11:06
Ann-Louise HjorthArboga OK11:08
Gunilla PetersonVästvärmlands OK11:10
Lotta RansjöOK Tyr11:12
Anita DavalliusUddevalla IS11:14
Kristina SpångbergLunds OK11:16
Nina BejbomUddevalla OK11:18
Ina SkalbergBredaryds SOK11:20
Åsa RydellLeksands OK11:22
Åsa NybergGöteborg-Majorna OK11:24
Catarina HögkvistOK Tyr11:26
Carina SandbergSäterbygdens OK11:28
Karin HederskogHJS-Vansbro OK11:30
Carina KaleredOK Denseln11:32
Anna Weckner WestlundOK Tyr11:34
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK11:36

H50

3 910 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas SanderOK Milan10:09
Roine PetterssonIFK Göteborg10:11
Stefan OlofssonOK Gisle10:13
Håkan LindbergOK Djerf10:15
Björn EngströmLustens OK10:17
Kjell EinarssonOK Skogshjortarna10:19
Joakim IngelssonOK Hammaren10:21
Björn ÖbergRyda SK10:23
Per HögkvistOK Tyr10:25
Mats LindströmOK Skärmen10:27
Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF10:29
Peter ZetterströmSöders-Tyresö10:31
Per SandbergSäterbygdens OK10:33
Stefan TellsénOK Roxen10:35
Lars SvantessonHjärnarps GH OL10:37
Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK10:39
Bengt JohanssonOK Tyr10:41
Björn CarlssonOK Hällen10:43
Mikael JohanssonOK Skärmen10:45
Pär NymanOK Tyr10:47
Per SundströmVästerås SOK10:49
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:51
Karl ErikssonUddevalla OK10:53
Anders PetterssonOK Dacke10:55
Håkan SvenssonBredaryds SOK10:57
Göran StuhlhoferOK Landehof10:59
Andres LaasOK Skogshjortarna11:01
Lars BjörklundBjursås OK11:03
Anders DalhammerOK Roxen11:05
Colin Mc IntyreOK Tyr11:07
Ulrik OlssonBrattås CK11:09
Phil ConwayGuildford Orienteers11:11
Sven LundgrenVäxjö OK11:13
Tord HederskogHJS-Vansbro OK11:15
Magnus BlennowFalköpings AIK OK11:17
Kennet HorvathHalmstad OK11:19
Stefan TörnqvistVästerås SOK11:21
Peo SvenskStora Tuna OK11:23
Mirek HadačCzech junior team11:25
Thomas HollowellOK Tyr11:27
Bo WesterbergTrollhättans SOK11:29
Mats BredfeltLunds OK11:31
Hans MelinGöteborg-Majorna OK11:33
Lars JakobssonDegerfors OK11:35
Sten LeanderssonOK Tyr11:37
Mikael DavidssonVästerås SOK11:39
Conny ForsbergLånghundra IF11:41

D55

2 950 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK10:48
Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:50
Annika LeanderssonOK Tyr10:52
Mary OlssonVästvärmlands OK10:54
Ann Warma LaasOK Skogshjortarna10:56
Märit GustafssonEds SK10:58
Gunilla HolmbergHerrestads AIF11:00
Kerstin AnderssonRyda SK11:02
Kristina ErikssonDalaportens OL11:04
Ingrid KensbyOK Tyr11:06
Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren11:08
Eva KarlssonUddevalla OK11:10
Lisa AnnersandOK Tyr11:12
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL11:14
Carina ReichenbergIdefjordens SK11:16
Elisabeth ÖströmOK Tyr11:18
Christina BirathStenungsunds OK11:20
Kerstin BurmanKvillebyns SK11:22
Marie RappIFK Mora OK11:24

H55

3 840 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf WallinGöteborg-Majorna OK10:44
Tomas NilssonOK Gipen10:46
Lasse JohanssonEds SK10:48
Lars NordströmKils OK10:50
Anders BjörklundSävedalens AIK10:52
Sven-Olof PålssonKungälvs OK10:54
Mats KensbyOK Tyr10:56
Mats HugosonKvillebyns SK10:58
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK11:00
Erik WadmanIFK Mora OK11:02
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK11:04
Sixten WestlundOK Tyr11:06
Christer SkoogKils OK11:08
Jan NordinSundsvalls OK11:10
Arne LundStenungsunds OK11:12
Hans GarmerGöteborg-Majorna OK11:14
Christer MannfolkUlricehamns OK11:16
Carl-Göran StrutsEds SK11:18
Mats LindqvistSävedalens AIK11:20
Roland NotstamArboga OK11:22
Jan NilssonAndrarums IF11:24
Arne KlintbergEksjö SOK11:26
Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK11:28
Jan SundbüeOK Hällen11:30
Leif SandahlOK Tyr11:32
Sten GustafssonEds SK11:34
Axel WasseniusUddevalla OK11:36
Göran NilssonSnättringe SK11:38
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK11:40
Stefan SjöblomFrölunda OL11:42
Thord EkströmTrollhättans SOK11:44
Rolf WikströmOK Tyr11:46
Stefan GustafssonOK Hällen11:48
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK11:50
Rudolf BrogrenKungälvs OK11:52

D60

2 950 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta HallménAttunda OK11:34
Maria NordvallOK Kolmården11:36
Gunilla HogedalVänersborgs SK11:38
Gunnel TurpeinenKvillebyns SK11:40

H60

3 610 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik UndelandIFK Göteborg10:03
Anders GunnarssonSurahammars SOK10:05
Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF10:07
Arne AlfredssonUddevalla OK10:09
Inge JosefssonStångenäs AIS10:11
Göran OlssonIdefjordens SK10:13
Roalh KlevelandKvillebyns SK10:15
Jan CarlssonIFK Göteborg10:17
Christer FolkessonEksjö SOK10:19
Urban LarssonOK Gipen10:21
Odd OlssonUddevalla OK10:23
Hans KarlssonIFK Göteborg10:25
Bent GalborgenSkaukameratene OL10:27
Arvid GalborgenEds SK10:29
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK10:31
Gunnar BejbomUddevalla OK10:33
Bernt AnderssonIF Rigor10:35
Olov ÖströmOK Tyr10:37
Anders HallménAttunda OK10:39
Bo HåkanssonIFK Göteborg10:41
Lennart HålsjöOK Skogshjortarna10:43
Ulf PetterssonKungälvs OK10:45

D65

2 840 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva HäggströmIF Rigor10:44
Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK10:46
Inger Alice EismarkOK Orinto10:48

H65

3 410 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune LarssonOK Skogshjortarna09:56
Lennart HermanssonStångenäs AIS09:58
Olof KarlssonUddevalla OK10:00
Göran AnderssonOK Tylöskog10:02
Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF10:04
Lars GrankvistTäby OK10:06
Göran LarssonSala OK10:08
Per-Arne KällénUddevalla OK10:10
Åke GustavssonOK Älgen10:12
Johnny KarlssonUddevalla OK10:14
Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:16
Lars HogedalVänersborgs SK10:18

D70

2 540 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina SkoglundHellas Orientering10:01
Margareta LöfkvistBjursås OK10:03

H70

2 840 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart MattssonLustens OK11:35
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS11:37
Rolf SkoglundHellas Orientering11:39
Ingemar LindblomOK Orinto11:41
Hans KarlssonBjursås OK11:43
Anders AxelssonSävedalens AIK11:45
Gunnar LöfkvistBjursås OK11:47
Hans PerssonOK Älgen11:49
Steffen HäggströmIF Rigor11:51
Jan Olof DahlströmBjursås OK11:53

D75

2 270 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gerd HallstenVänersborgs SK10:12
Signe NymanUddevalla IS10:14
Ingrid BorglidenVänersborgs SK10:16

H75

2 270 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan KjellströmSvanesunds GIF09:58
Gunnar LarssonUddevalla IS10:00
Gunnar PerssonSvanesunds GIF10:02

Inskolning

1 420 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ottilia JohannessonStigsökarna09:30:42
Svea BergstrandBrattås CK10:04:39
Jonathan AxelssonÅmåls OK10:38:00
Elin ReuterÅmåls OK10:42:20
Måns LindenUddevalla OK10:48:38
Rasmus LindenUddevalla OK10:48:41
Emma HellströmOKänd11:04:32
Simon SkottÅmåls OK11:05:09
Ellen PetterssonÅmåls OK11:25:49
Hanna LiljaOK Älgen11:26:11
Henry NordströmKils OK11:58:20

U1

1 420 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma KahraÅmåls OK09:30:00
Wilhelm OlssonStigsökarna09:30:29
Noah OlssonStigsökarna09:30:36
Felicia RööhsSkattkärrs SOK09:32:04
Filip HåkanssonUddevalla OK09:43:15
Adam StråleOK Tyr09:47:51
Isak NilssonÅmåls OK09:48:36
Elina ChristianssonUddevalla OK09:56:05
Arvid ErikssonÅmåls OK10:16:57
Nicolas MohnOLC Kapreolo10:23:58
Oscar AhlstedtÅmåls OK10:33:58
Vidar HallbergÅmåls OK10:39:58
Alexander HolmströmÅmåls OK10:40:00
Elsa ReuterÅmåls OK10:40:07
Alice KällstrandÅmåls OK10:42:02
Jonna ÅhlÅmåls OK10:46:41
Agnes GustafssonÅmåls OK10:56:59
Eira OlssonÅmåls OK11:10:26
Gabriel HogedalVänersborgs SK11:15:23
Emmelie  HellströmOKänd12:01:54

U2

1 450 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pontus NilssonÅmåls OK09:30:00
Klara PetterssonÅmåls OK09:30:01
Saga KällstrandÅmåls OK09:33:23
Vilma ThorpmanÅmåls OK09:36:21
Alfred DrottzOK Skärmen09:36:32
Filippa GlueOK Skärmen09:36:33
Klara HåkanssonUddevalla OK09:43:35
Elis NorinFrölunda OL10:03:03
Eric ÅhlÅmåls OK10:03:49
Albin SkottÅmåls OK10:11:55
Erik HermanssonÅmåls OK10:14:31
Alva OlssonÅmåls OK10:19:35
Linnea HermanssonIFK Mora OK10:25:07
Tor LindénUddevalla OK10:26:46
Signe PetterssonÅmåls OK10:32:43
Lina AhlstedtÅmåls OK10:34:26
Julia WannerbrattÅmåls OK10:35:58
Nellie LövenhamnÅmåls OK10:36:18
Polixenia KapagiannidouÅmåls OK10:36:26
Samuel GustafssonÅmåls OK11:27:09
Ivar KahraÅmåls OK11:34:44

Öppen motion 1

2 310 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jessica JohanssonSol Tranås09:59:16
Sanna NymanStenungsunds OK10:05:03
Linnea AxelssonÅmåls OK10:18:07
Erika AxelssonÅmåls OK10:18:48
Siv BrodinIFK Mora OK10:37:24
Fran HodgesOKänd10:55:12
David LättÅmåls OK11:01:09
Petter FjellmanÅmåls OK11:01:11
Birgitta AndrénOK Tisaren11:20:38
Abdu SinjabVänersborgs SK11:26:56
Zaher FallahaVänersborgs SK11:26:58
Aziz FallhaVänersborgs SK11:27:00
Reda  HarissyVänersborgs SK11:27:02
Ahmad FallahaVänersborgs SK11:27:04
Mohammad AlhussyenVänersborgs SK11:27:06
Jonathan MaharaOKänd12:26:04
Milla MaharatOKänd12:26:07

Öppen motion 3

2 740 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas PoschSol Tranås09:44:20
Lena ErikssonSkattkärrs SOK09:56:09
Mona FingalssonOK Älgen09:56:23
Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF10:00:16
Lil AlfredssonUddevalla OK10:02:20
Helena NorinFrölunda OL10:03:08
Nayief SalamehVänersborgs SK10:14:39
Adnan AhmadVänersborgs SK10:14:48
Britt BlomLjungskile FK10:15:20
Kerstin Haugen-LundStenungsunds OK10:16:49
Lena AxelssonÅmåls OK10:19:46
Jens FastBoxholm-Mjölby OL10:19:57
Bibbi GustafssonOK Gipen10:21:14
Mia AnderssonEds SK10:22:43
Ingela OlssonUddevalla OK10:23:30
Monica LarssonOK Gipen10:23:50
Janne ErikssonEds SK10:44:21
Marie FrendinUddevalla OK10:45:39
Anna HårdOKänd11:58:52
Christian SörqvistÅmåls OK12:24:54

Öppen motion 5

2 540 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika BjörklundIFK Mora OK09:30:00
Ulrika SanderOK Milan09:43:30
Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK09:46:47
Tomas StåhleOK Orinto09:54:26
Monika DrottzOK Skärmen09:55:02
Hans WilhelmssonSäffle OK10:00:27
Tobias ErikssonOK Skärmen10:06:44
Maria AhlbomOK Skärmen10:10:22
Eva BäcklundTrollhättans SOK10:11:23
Hans LingforsIF Hallby SOK10:21:21
Ante ErikssonVallentuna-Össeby OL10:21:23
Staffan RosvallOKänd10:23:21
Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK10:30:05
Gunilla OtterstenEds SK10:37:11
Annette HalvorsenOK Milan10:38:22
Lill NallgårdVästerås SOK10:38:49
Conny ErikssonIFK Mora OK10:55:41
Per JutterströmIFK Mora OK11:07:04
Mia AnderssonIFK Mora OK11:29:28
Daniel ErikssonOKänd11:53:47
Peter ErikssonSK Granan11:57:41
Lisa ErikssonSundbybergs IK12:00:33

Öppen motion 7

2 840 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agneta GustavssonOK Tyr09:31:35
Marie HögstrandMarkbygdens OK09:39:04
Helena AnderssonMarkbygdens OK09:39:55
Gry HafskjoldBergnäsets AIK09:46:00
Karin SärnbrinkOK Tisaren09:52:12
Bror PalgrimVänersborgs SK09:53:58
Niclas LarssonKöping-Kolsva OK09:55:06
Karin DahlgrenHagaby GOIF09:56:33
Hanna AndrénOK Tisaren09:58:21
Susanne LundgrenVäxjö OK09:59:01
Bertil AnderssonSäffle OK10:01:10
Jan FranssonOK Milan10:02:17
Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK10:09:32
Lena AnderssonTrollhättans SOK10:11:05
Marianne MohnOLC Kapreolo10:14:53
Mats BlomLjungskile FK10:18:55
Per IvermarkSäffle OK10:21:17
Åsa HåkanssonUddevalla OK10:22:34
Maria NordströmKils OK10:22:59
Thomas ForslundSäffle OK10:23:55
Kent BergmanOK Ravinen10:24:58
Yvonne TovenStora Tuna OK10:26:16
Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK10:30:03
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK10:35:25
Carin RosénGustavsbergs OK10:38:15
Hans ÖstlundOK Kroppefjäll10:41:05
Mona OlssonBrattås CK10:42:10
Åke JohannessonTrollhättans SOK10:43:46
Elise JohannessonTrollhättans SOK10:46:23
Göran LarssonOK Kroppefjäll10:46:35
Emilie LarssonOK Kroppefjäll10:50:51
Anne SvantessonHjärnarps GH OL10:51:27
Irina NybergHellas Orientering10:51:52
Malin ChristianssonUddevalla OK10:52:22
Johan GustafssonUddevalla OK10:57:14
Christer LindellLinköpings OK11:10:52
Elis NordströmKils OK11:11:55
Charlotte ÖstermanVänersborgs SK11:15:16
Annelie HermanssonIFK Mora OK11:30:07
Mats ChristianssonUddevalla OK11:30:59
William HollowelOK Tyr11:35:30
Mattias KarlssonOK Tyr11:41:08
Mattias ModinSK Örnen11:45:05
Karl MollénOK Denseln11:58:45
Maja BrammingOdense OK11:58:59

Öppen motion 8

3 910 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats JönssonKorsnäs IF OK09:30:13
Niklas GustafssonOK Tisaren09:30:27
Jens AnderssonOK Roslagen09:31:07
Henrik GustavssonOK Tyr09:31:30
Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK09:32:26
Anders LevinSvaide Roma SOK09:33:11
Pavel KosarekCzech junior team09:33:26
Axel MattssonJärla Orientering09:38:14
Leif MartinssonOK Tyr09:49:20
Ragnar OlssonTibro OK09:55:15
Jan GustafssonOK Tyr09:56:52
Jenny EkströmStenungsunds OK09:59:04
Hans LarssonEds SK09:59:51
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna10:03:36
Jonas HagströmFalköpings AIK OK10:04:15
Henrik LjungemyrOK Kolmården10:04:43
Peter ErikssonKFUM Örebro OK10:04:50
Per ErikssonVästerbergslagens OL10:05:25
Jerker BomanGävle OK10:07:08
Ylva OlmKils OK10:07:30
Maria DåverhögVästvärmlands OK10:08:39
Nils WistrandOK Hällen10:19:12
Ida ÅhlinOK Måsen10:19:50
Ola TovenStora Tuna OK10:26:19
Janne HeikkaBjörkhagen OK10:27:20
Anders OlssonUddevalla OK10:29:38
Annelie JohanssonOK Skärmen10:29:43
Karin SvenskStora Tuna OK10:30:01
Mikael TakeOK Tyr10:31:11
Lisa ReichenbergIdefjordens SK10:33:11
Charlotte LindkvistLeksands OK10:34:19
Johan ÅbergOK Landehof10:35:46
Emil WikströmOK Tyr10:37:08
Frida JohanssonIdefjordens SK10:39:43
Ulf HylanderNyköpings OK10:47:03
Mats KristianssonTrollhättans SOK10:49:06
Jenny BjörkOK Denseln10:53:03
Cecilia DjerfVästerbergslagens OL10:57:57
Johan EngströmOK Orion10:59:04
Olivia NymanVänersborgs SK11:04:28
Peter MohnOLC Kapreolo11:11:00
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK11:13:06
Håkan LindénUddevalla OK11:15:08
Thomas BergstrandBrattås CK11:18:10
Johanna ÖbergOK Hällen11:34:15
Tomas AnderssonOK Tor11:38:15
Fredrik KarlssonVästvärmlands OK11:41:29
Marcus ErikssonOK Tyr11:46:13
Anders LarssonVänersborgs SK11:54:33
Christina SegerslättSkåneslättens OL11:59:17
Sten SegerslättSkåneslättens OL12:07:53

Annonser

Mila