Startlista för Urban Hjärne-kampen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Urban Hjärne-kampen
Arrangörsorganisation: OK Motala
Datum: söndag 15 april 2018

D21

6 650 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Charlotte NedforsOK Roxen10:30
202Nina HallorOK Tisaren10:32
203Jenny SandhOK Roxen10:34
204Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK10:36
205Elin GunnarssonFinspångs SOK10:38
206Stina NeroMullsjö SOK10:40
207Anna-Stina PåledalOK Roxen10:42

H21

11 010 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Johannes KnutasAttunda OK10:42
102Mats FröbergNynäshamns OK10:44
103Erik SköldLinköpings OK10:46
104Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL10:48
105Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OL10:50
106Erik SandhOK Roxen10:52
107Marcus HardtMotala AIF OL10:54
108Johan AllardLinköpings OK10:56
109Sören Nilsson PåledalOK Roxen10:58
110David AxelssonFinspångs SOK11:00
112Mattias ZachrissonOK Roxen11:04
113Jonas AxénMotala AIF OL11:06
114Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK11:08
115Oskar HöglundMotala AIF OL11:10
116Christoffer JohanssonTrollhättans SOK11:12
117Eric RosanderFinspångs SOK11:14
118Erik HelanderOK Roxen11:16
119Per FredbergKristinehamns OK11:18

D20

5 830 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda MarmelidOK Roxen10:51
Klara LjunggrenLinköpings OK10:53

H20

7 290 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK10:30
Emil AlpbergAlmby IK10:32
Marcus NylénDegerfors OK10:34

D18

4 980 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea HanssonOK Roxen11:00
Malva EvebornOK Roxen11:02
Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK11:04

H18

3 190 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan AlpbergAlmby IK11:00:00
Christopher AnderssonVingåkers OK11:14:05

D16

4 260 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristin HerberthsonLinköpings OK10:43
Sofia GreenAlmby IK10:45
Jensine SvenssonFinspångs SOK10:47
Hanna RothLinköpings OK10:49
Sofie VindFinspångs SOK10:51
Sofie BodinAlmby IK10:53
Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK10:55
Sara WänströmFinspångs SOK10:57
Siri BerglundLinköpings OK10:59
Alice MarmelidOK Roxen11:01
Emmy LindgrenLinköpings OK11:03
Kerstin LjungemyrOK Kolmården11:05
Jonna AlfredssonOK Roxen11:07
Sofie FranzénAlmby IK11:09
Alma GustafssonSOK Aneby11:11
Elin KjellmanLinköpings OK11:13
Linn AldénOK Roxen11:17
Hanna LundgrenLinköpings OK11:19

H16

5 150 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin WalterssonOK Roxen11:03
Malte EvebornOK Roxen11:05
Oliver HöögOK Motala11:09
Henrik FranzénAlmby IK11:13
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna11:17
Albin EronnLinköpings OK11:21
Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK11:25

D16 Kort

3 690 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erika HolmbergOK Tylöskog11:24
Malin BorgLinköpings OK11:28

D14

3 690 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fanny WalterssonOK Roxen11:19
Ellen PelanderOK Djerf11:21
Sofie EttlingSkogspojkarnas OK11:23
Linda SvenssonFinspångs SOK11:27
Tyra LindellOK Roxen11:31
Sofia TunessonSkogspojkarnas OK11:33
Ellen LindforsBjörkfors GOIF11:35
Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK11:37
Alice JohanssonFinspångs SOK11:41
Mindra LangerOK Roxen11:43
Sigrid LjunggrenLinköpings OK11:47
Ida HjortOK Roxen11:49

H14

3 960 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle MalmströmLinköpings OK10:58
Johan ÅrbrinkLinköpings OK11:00
Jonatan GreenAlmby IK11:02
Vilgot KempeOK Denseln11:04
Rasmus VibergOK Roxen11:06
Rasmus PåledalOK Roxen11:08
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna11:10
Ludvig EronnLinköpings OK11:12
Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK11:16
Rikard HellgrenFinspångs SOK11:18
Marcus PetterssonOK Roxen11:22
Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK11:24
Allan WigrenOK Motala11:26
Albin KjellbergBjörkfors GOIF11:28
Elmer WaldfeltFinspångs SOK11:30
Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OL11:34
Daniel KraftAlmby IK11:36
Otto NilssonLinköpings OK11:38
Tronje SkoglundOK Motala11:40
Jacob PåledalOK Roxen11:44
Pontus ÖstemarFinspångs SOK11:46
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK11:48

D14 Kort

3 260 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa KleistBoxholm-Mjölby OL11:30
Klara HaraldssonMotala AIF OL11:32
Julia ÅttingLinköpings OK11:36
Love EklundOK Tylöskog11:40

H14 Kort

3 260 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lucas PilemalmMotala AIF OL10:33
Oliver HaleniusMotala AIF OL10:37

D12

3 260 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402Tilde EvebornOK Roxen10:32
403Alva LindforsBjörkfors GOIF10:34
404Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb10:36
406Emma EngströmFinspångs SOK10:40
407Alice EttlingSkogspojkarnas OK10:42
408Emilia MarcussonLinköpings OK10:44
409Frida SamuelssonBjörkfors GOIF10:46
410Hilda BrantvallOK Denseln10:48
411Elsa GustafssonOK Tylöskog10:50
414Stina SöderqvistLinköpings OK10:56
416Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK11:00
417Jennifer NyströmOK Roxen11:02
418Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb11:04
419Ida EkholmBjörkfors GOIF11:06
420Ebba SkullmanLinköpings OK11:08
421Moa GöhlFinspångs SOK11:10
423Moa PihlströmOK Roxen11:14

H12

3 260 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Ludvig ErikssonLinköpings OK10:33
302Emil ÖstemarFinspångs SOK10:35
303Elias SjöwallOK Denseln10:37
305Theo ÅrbrinkLinköpings OK10:41
306Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK10:43
307Filip HöögOK Motala10:45
309Lucas BerggrenLinköpings OK10:49
310Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK10:51
311Wilmer KempeOK Denseln10:53
313Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL10:57
314Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK10:59
315Melker WaldfeltFinspångs SOK11:01
316Oscar KjellmanLinköpings OK11:03
317Edvard PelanderOK Djerf11:05
318Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK11:07
319Viggo HolmbergOK Tylöskog11:09
320Hugo TofténSOK Träff11:11
321Martin PilemalmMotala AIF OL11:13
323Edvin ÅttingLinköpings OK11:17
324Noah KorallMotala AIF OL11:19
325Hugo BraamOK Denseln11:21
326Linus SöderbergLinköpings OK11:23
327Jonathan AnderssonVingåkers OK11:25
328Axel ThybeckLindebygdens OK11:27
329Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK11:29

D12 Kort

2 630 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
412Katie SamuelssonBjörkfors GOIF11:31
Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL11:35

H12 Kort

2 630 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL11:21
Isak LarssonTjällmo-Godegårds OK11:25

D10

2 630 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa ThybeckLindebygdens OK11:59
Stina BerggrenLinköpings OK12:01
Elsa KorallMotala AIF OL12:03
Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OL12:05
Ida TofténSOK Träff12:07
Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL12:09
Frida SöderqvistLinköpings OK12:15
Lova BraamOK Denseln12:19

H10

2 630 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felix NidebornOK Roxen11:43
Erik EttlingSkogspojkarnas OK11:47
Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK11:51
Axel GustafssonOK Tylöskog11:55

H35

7 560 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David HenrikssonKristinehamns OK10:35
Martin HammarlundMotala AIF OL10:37
Jonas BraamOK Denseln10:39
Torbjörn CarlssonBoxholm-Mjölby OL10:41

D40

4 980 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie WalterssonOK Roxen10:28
Malin WiklundAlmby IK10:30
Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL10:32
Lotta HaraldssonMotala AIF OL10:34
Anna KorallMotala AIF OL10:38
Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK10:40

H40

7 290 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joakim WalterssonOK Roxen10:40
Bertil EronnLinköpings OK10:42
Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF10:44
Stefan NidebornOK Roxen10:46
Peter EttlingSkogspojkarnas OK10:48
Mattias NilssonBjörkfors GOIF10:50
Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL10:52
Martin LindforsBjörkfors GOIF10:54
Ulrik KarlssonMotala AIF OL10:56
Kristian AlgersSkogspojkarnas OK10:58
Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK11:00

D45

4 730 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mia EronnLinköpings OK11:22
Annika AsketunOK Roxen11:24
Tina LindgrenLinköpings OK11:26
Lena LindmanFinspångs SOK11:28
Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL11:30
Sonja Albisser SvenssonFinspångs SOK11:32
Liselott RothLinköpings OK11:34
Monica AnderssonVingåkers OK11:36
Kristina LjunggrenLinköpings OK11:38

H45

6 730 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åke LjunggrenLinköpings OK10:31
Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK10:33
Johan WänströmFinspångs SOK10:35
Henrik MarmelidOK Roxen10:37
Henrik LjungemyrOK Kolmården10:39
Stefan NyströmOK Roxen10:41
Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK10:43
Martin JarelandLinköpings OK10:45
Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL10:47
Fredrik KorallMotala AIF OL10:49
Per KempeOK Denseln10:51
Christian ErikssonLinköpings OK10:53
Joakim FornanderOK Roxen10:55
Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL10:57

D50

3 890 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pernilla HörwingOK Roxen10:29
Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL10:31
Yvonne FranzénAlmby IK10:33
Lucy LouTibro OK10:35
Lotta BorgLinköpings OK10:37
Anne BodinAlmby IK10:39
Maria OlofssonLinköpings OK10:41
Anna-Lena LängheimTullinge SK10:43
Karin ÖhlinSOK Aneby10:45

H50

5 830 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan ÅttingLinköpings OK12:01
Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL12:03
Mats R JohanssonMotala AIF OL12:05
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK12:07
Mikael LangerOK Roxen12:09
Johan MalmOK Kolmården12:11
Fredrik JönssonMotala AIF OL12:13
Ola SvärmOK Roxen12:15
Olle LindmanFinspångs SOK12:17
Per JohanssonMotala AIF OL12:19
Anders MolinBoxholm-Mjölby OL12:21

D55

3 890 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel SundbergFinspångs SOK10:46
Ingrid RoosMotala AIF OL10:48
Inger BergLinköpings OK10:50
Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL10:52
Lena RosanderFinspångs SOK10:54

H55

5 310 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats CarlsvärdAlmby IK10:52
Björn AlpbergAlmby IK10:54
Jörgen SköldLinköpings OK10:56
Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL10:58
Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb11:00
Börje AnderssonLinköpings OK11:02
Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL11:04
Stefan GreenAlmby IK11:06
Reinert HallorOK Tisaren11:08
Anders BruhnMotala AIF OL11:10
Håkan SvenssonAlmby IK11:12
Anders BergLinköpings OK11:14
Fredrik NilssonKFUM Örebro OK11:16
Jonas KarlssonOK Tylöskog11:18
Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan11:20

D60

3 660 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro IsakssonOK Tisaren10:59
Pia StålhandskeBjörkfors GOIF11:01
Lena FröbergTjalve IF Norrköping11:03

H60

4 980 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Olof BodinAlmby IK10:41
Björn Erik OhlssonFinspångs SOK10:43
Thomas SvenssonMotala AIF OL10:45
Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro10:47
Jan LundgrenLinköpings OK10:49
Christer FranssonMotala AIF OL10:51
Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL10:53
Sven GranathTjällmo-Godegårds OK10:55
Mats RosanderFinspångs SOK10:57
Leif EfraimssonMotala AIF OL10:59
Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL11:01

D65

3 660 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mona HullAlmby IK11:29
Maud Göthe LundgrenLinköpings OK11:31
Gerd HagströmTjalve IF Norrköping11:33
Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro11:35
Mona ForsbergNyköpings OK11:37
Barbro ÖstlundOK Roxen11:39
Ann-Britt GöranssonAlmby IK11:41
Gunnel GillenäsKristinehamns OK11:43

H65

4 730 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars StrömTjällmo-Godegårds OK11:46
Anders HedinMotala AIF OL11:48
Per-Åke HullAlmby IK11:50
Bengt ÖstlundOK Roxen11:52
Torgny JohanssonBjörkfors GOIF11:54
Kjell ErikssonStjärnorps SK11:56
Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL11:58
Christer NälemarkOK Djerf12:00
Robert LarssonHagaby GoIF Örebro12:02
Lars-Åke WallOK Tisaren12:04
Mats HastadFellingsbro GOIF12:06
Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL12:08
Tomas OlaussonAskersunds OK12:10
Tommy OlaussonSOK Aneby12:12
Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF12:14
Pelle SkullmanLinköpings OK12:16
Hans PerssonMatteus SI12:18
Lennart JakobssonTibro OK12:20
Ove JohanssonOK Kolmården12:22

D70

3 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva HöijeOK Skogsstjärnan11:15
Stina KorallMotala AIF OL11:17
Carina LindmanFinspångs SOK11:19
Kajsa TofténHjobygdens OK11:21
Anne-Marie TiveljungIK Gandvik11:23

H70

3 930 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar HejdenbergMotala AIF OL10:30
Jan PetterssonOK Roxen10:32
Gustaf OlssonLinköpings OK10:34
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL10:36
Leif SamorTjällmo-Godegårds OK10:38
Weine FredrikssonKFUM Örebro OK10:40
Christer GillenäsKristinehamns OK10:42
Christer SandhOK Roxen10:44
Peter HagströmTjalve IF Norrköping10:46
Lars EkholmBjörkfors GOIF10:48
Bo JernbergOK Roxen10:50
Roger DanielssonLinköpings OK10:52
Göran ForsbergNyköpings OK10:54
Roland AlsénOK Roxen10:56
Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK10:58
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL11:00
Bertil SenestadFinspångs SOK11:02

D75

3 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britten PerssonFinspångs SOK11:25
Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK11:28
Kerstin BengtssonMotala AIF OL11:31
Sonja HanssonTjalve IF Norrköping11:34

H75

3 660 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell HolmströmBjörkfors GOIF11:04
Stig IsraelssonOK Tylöskog11:07
Alf MattssonOK Kolmården11:10
Ulf WaldenfjordLinköpings OK11:13
Johnny WallingeOK Kolmården11:16
Kjell HagströmLinköpings OK11:19
Lennart HöijeOK Skogsstjärnan11:22
Bengt KarlssonLinköpings AIK11:25
Stig JonssonBjörkfors GOIF11:28

D80

2 630 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt PetterssonOK Roxen10:57

H80

3 100 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Otto HolmdahlLinköpings OK11:35
Stig BengtssonMotala AIF OL11:38
Bo BrånnAskersunds OK11:41

H85

2 630 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK10:54

Inskolning

1 790 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helmer BengtssonOK Motala10:04:12
Otto NilssonMotala AIF OL10:05:10
Emil SvenssonLinköpings OK10:05:49
Simon SöderbergLinköpings OK10:15:13
Ammy ÖstemarFinspångs SOK10:19:18
Jakob EvebornOK Roxen10:22:34
Ingrid BergerHalmstad OK10:35:45
Disa KorallMotala AIF OL10:38:11
Elis KorallMotala AIF OL10:44:58
Adam DjerfstenLinköpings OK10:48:04
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK10:58:45
Klara AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK10:58:47
Algot StrandMotala AIF OL11:27:09
Ville StrandMotala AIF OL11:27:12
Alvin KorallMotala AIF OL12:04:25

U1

2 100 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon LundqvistOK Motala10:04:03
Olle BengtssonOK Motala10:04:05
Alva ThudeenKlubblös10:09:23
Tilde SöderbergLinköpings OK10:10:41
Holger WänströmFinspångs SOK10:18:47
Edvin NobrantOK Roxen10:23:31
Lin PelanderOK Djerf10:27:19
Ellen NordKlubblös10:34:26
Sigrid LythOK Roxen10:47:28
Elvira LankerOK Roxen10:48:19
Ida JohanssonOK Roxen11:25:51
Alicia JohanssonOK Roxen11:26:05
Saga LindellOK Roxen

U2

2 630 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia VestmanAlmby IK10:03:28
Alexander LarssonFinspångs SOK10:03:31
Malva StrömquistMotala AIF OL10:08:23
Malin GöhlFinspångs SOK10:14:42
Noomi GreenAlmby IK10:31:56
Hugo AldénOK Roxen10:40:57
Otto BrantvallOK Denseln10:50:01
Alma BrantvallOK Denseln10:50:03
Emma PilemalmMotala AIF OL11:13:58

Öppen motion 1

2 630 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel ErikssonOK Letstigen10:09:03
Brigitte AlsénOK Roxen10:30:21
Bruno GöranssonAlmby IK11:21:46

Öppen motion 3

3 260 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cornelia LarssonFinspångs SOK10:00:46
Carina FaxénLinköpings OK Intensivkurs10:03:35
Abbe KhalilLinköpings OK10:03:37
Milla StrömquistMotala AIF OL10:08:40
Eva LedinBoxholm-Mjölby OL10:10:19
Ulla-Britt GärdBoxholm-Mjölby OL10:10:22
Elisabeth TångringBoxholm-Mjölby OL10:10:44
Alva ForsmanLinköpings OK10:11:12
Sigrid ForsmanLinköpings OK10:14:03
Lisa JulsgårdForserums SOK10:16:48
Åsa ForsmanLinköpings OK Intensivkurs10:17:02
Lars ÅhrénMotala AIF OL10:22:40
Inger EkmanOK Roxen10:26:24
Joakim HöglundMotala AIF OL10:27:41
Regina HallgrenBoxholm-Mjölby OL10:27:54
Anna WirénLinköpings Skidklubb10:34:02
Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb10:36:10
Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL10:36:31
Anna HaglundKlubblös10:48:14
Cecilia HolmbergOK Tylöskog10:48:57
Catrine StoltOK Milan10:56:47
Peter WangsgårdOK Roxen11:04:58
Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb11:11:22

Öppen motion 4

4 430 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amanda NylénDegerfors OK10:15:53
Annie PetterssonMotala AIF OL10:17:15
Rebecka NylénDegerfors OK10:19:15
Achim EdrakuiLinköpings OK Intensivkurs10:19:38
Anders KnutssonLinköpings OK10:19:40
Åsa MagnussonLinköpings OK Intensivkurs10:21:08
Anna ÅhrénMotala AIF OL10:22:30
Jens BolliusMotala AIF OL10:24:18
Lena StrömbäckLinköpings OK Intensivkurs10:24:45
Patric HaleniusMotala AIF OL10:37:41
Elin LankerOK Roxen11:35:51
Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL11:36:30

Öppen motion 5

3 690 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars KarlssonOK Tisaren10:06:35
Lina EttlingSkogspojkarnas OK10:06:46
Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK10:08:11
Mikael MuellerLinköpings OK Intensivkurs10:09:27
Markus MuellerLinköpings OK10:09:29
Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK10:11:10
Filip StrömbäckLinköpings OK Intensivkurs10:12:03
Elisabeth WiklundLinköpings OK Intensivkurs10:16:14
Lena WesterlundOK Djerf10:20:00
Malin DahlbergLinköpings OK Intensivkurs10:22:32
Meg MuellerLinköpings OK Intensivkurs10:24:23
Emelie SeverinssonLinköpings OK Intensivkurs10:24:26
Anna KullbergLinköpings OK Intensivkurs10:24:39
Marie RubérLinköpings OK Intensivkurs10:25:14
Anna LjusbergLinköpings OK Intensivkurs10:25:50
Karin OlofssonLinköpings OK Intensivkurs10:26:55
Emma LiljaBoxholm-Mjölby OL10:28:39
Patrik GustavssonLinköpings OK10:33:10
Markus EngströmFinspångs SOK10:33:44
Mattias FredsbergOK Roxen10:43:07
Andreas NilssonMotala AIF OL10:44:26
Alexandra EklundIK Gandvik10:45:27
Joakim ThorstenKlubblös10:52:06
Robert VestmanAlmby IK10:55:41
Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK10:56:33
Urban PeterssonLinköpings OK10:58:14
Michael GustafssonBoxholm-Mjölby OL10:59:20
Annika LindellOK Roxen11:03:51
Mia LindforsBjörkfors GOIF11:20:24
Joakim KarlströmBoxholm-Mjölby OL11:33:21

Öppen motion 7

3 190 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars JohanssonOK Motala09:27:17
Torgny FaxénLinköpings OK10:00:31
Johan JylltorpLinköpings OK10:01:09
Åsa BraamOK Denseln10:04:23
Kurt ÅbergOK Tisaren10:10:07
Malin Rydell KleistBoxholm-Mjölby OL10:10:47
Per ZeijlonLinköpings OK10:16:30
Peter ClaessonForserums SOK10:16:46
Britt-Marie ÅbergOK Tisaren10:18:57
Anders LarssonAlmby IK10:20:12
Patrik NylénDegerfors OK10:20:31
Elin RimhagenLinköpings OK10:20:50
Ole PedersenLinköpings OK10:25:04
Per-Ove EkmanOK Roxen10:26:15
Tony HolmbergOK Tylöskog10:26:26
Erik HanssonOK Roxen10:27:23
Per FröbergTjalve IF Norrköping10:32:42
Leif SjögrenLinköpings OK10:34:31
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK10:35:27
Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF10:37:51
Emma BerggrenLinköpings OK10:39:43
Erik HallgrenFinspångs SOK10:48:10
Bo FrisbergOK Roxen10:49:21
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK10:50:13
Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog10:50:49
Stephan SvenssonLinköpings OK10:51:12
Jesper AnderssonVingåkers OK10:51:17
Martin AllardTjällmo-Godegårds OK10:51:22
Rolf JungbarkTjällmo-Godegårds OK10:51:26
Tord FranssonMotala AIF OL10:52:05
Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL10:54:44
Maria LangerOK Roxen10:59:22
Christer JohanssonLinköpings OK11:01:48
Linda NyströmOK Roxen11:03:20
Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK11:05:49
Åsa KjellbergBjörkfors GOIF11:06:09
Susanna ForsellMotala AIF OL11:06:26
Mattias BerglundLinköpings OK11:06:32
Eva GöhlFinspångs SOK11:11:01
Maria KjellmanLinköpings OK11:11:12
Karolina HellgrenFinspångs SOK11:19:25
Robert SöderbergLinköpings OK11:23:15
Viktoria Petré LindholmBoxholm-Mjölby OL12:10:47

Öppen motion 8

4 600 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David RosènKlubblös09:58:58
Harald BrandeTjalve IF Norrköping10:05:26
Lennart LundhOK Tisaren10:06:38
Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK10:11:08
David SundbergFinspångs SOK10:13:28
Henric KarlssonMotala AIF OL10:14:48
Thomas StenströmLinköpings OK10:19:22
Malin AxFinspångs SOK10:20:39
Andreas BergLinköpings OK10:20:47
Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL10:33:06
Hans PetterssonLinköpings Skidklubb10:33:59
Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK10:36:21
Anders AxelssonFinspångs SOK10:36:35
Kenneth HagströmOK Letstigen10:37:26
Per ThudeenKlubblös10:42:38
Håkan LibergOK Milan10:43:32
Roger StigssonLinköpings OK10:44:20
Johannes GreenAlmby IK10:44:24
Jonas RothLinköpings OK10:48:36
Simon KärrströmKlubblös10:49:01
Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK10:51:24
Malin KärrströmKlubblös10:51:51
Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF10:53:13
Sixten ElehedLinköpings OK10:58:05
Jörgen HjortOK Roxen11:05:08
Joakim KjellbergBjörkfors GOIF11:05:33
Jesper WaldfeltFinspångs SOK11:06:56
Joakim DahlbergAlmby IK11:13:27
Mickael GöranssonAlmby IK11:21:44
Rikard BorgLinköpings OK11:28:06
Anders JohanssonFinspångs SOK11:42:20

Öppen motion 9

7 560 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils NedforsOK Roxen10:06:50
Gunnar NilssonFinspångs SOK10:15:51
Johan EklundVäxjö OK10:17:13
Johan StenströmLinköpings OK10:19:10
Henrik EklundVäxjö OK10:20:09
Joakim GustafssonFinspångs SOK10:21:12
Christoffer LindkvistMotala AIF OL10:26:12
Adam TellsénOK Roxen10:28:06
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK10:38:24
Hans LibergOK Milan10:42:06
Markus KleinBjörkfors GOIF10:48:28
Susanne AldénOK Roxen10:56:24
111Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL11:02:00
Anders PelanderOK Djerf11:14:24