Startlista för SkidO, DM, lång, Medelpad

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, lång, Medelpad
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: söndag 28 januari 2018

D17-39

5 760 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna KjellinForsa OK11:00

H17-39

7 330 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders ErlandssonSundsvalls OK11:03
Zeb PalmHJS-Vansbro OK11:06
Erik BorglundHärnösands OK11:09
Anders SjöbomNjurunda OK11:12
Gustav FrænellSundsvalls OK11:15
Seth BorglundHärnösands OK11:18
Janne NäätänenSundsvalls OK11:21

D16

5 760 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba LindholmSundsvalls OK11:04
Astrid RexSundsvalls OK11:10
Elsa LindahlHärnösands OK11:13
Stina LindholmSundsvalls OK11:16

H16

5 760 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar ErlandssonSundsvalls OK10:59
Jonne LiukkonenSundsvalls OK11:22
Petter ErlandssonSundsvalls OK11:25
Oskar VikströmSundsvalls OK11:33

D40-54

5 760 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina JosefssonSkogslöparna11:23
Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK11:26
Anette PalmHJS-Vansbro OK11:29

H40-54

5 760 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Johan JosefssonSkogslöparna11:02
Ulf LindahlHärnösands OK11:05
Peter SjöbomNjurunda OK11:08

H55-69

5 760 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan OlofssonVK Uvarna10:58
Leif SundlingNjurunda OK11:11
Winn BjörklundSundsvalls OK11:14
Stefan GullbackVK Uvarna11:17
Leif AnderssonNjurunda OK11:20

D70

3 080 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK11:27
Anna BlomgrenTullinge SK11:30

Öppen 3Km

3 080 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl ErngrundSelånger SOK11:00:43
Olle DanielssonSundsvalls OK11:06:37
Freja LoréSundsvalls OK11:07:25
Olle LoréSundsvalls OK11:07:31
Mijo ForssellSundsvalls OK11:37:03

Öppen 4Km

3 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mårten LampinenSelånger SOK11:00:00
Amelie JosefssonSkogslöparna11:01:00
Anna ÅlinSundsvalls OK11:04:40
Lilian PalmHJS-Vansbro OK11:07:00
Jenny PalmgrenSundsvalls OK11:15:45
Susanna LindströmNjurunda OK11:15:58
Johanna LindahlHärnösands OK11:19:14
Pia LindholmSundsvalls OK11:32:00
Charlotte VikströmSundsvalls OK11:33:50

Öppen 9Km

7 330 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas RexSundsvalls OK11:05:11