Startlista för Vikingträffen

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingträffen
Arrangörsorganisation: IK Vikings OK
Datum: söndag 19 maj 2019

Arboga OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1460627Barbro MöllbergD70 (5)3 460 m11:05
9431011Per-Ivar MöllbergH75 (9)3 810 m11:38

Attunda OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8111888Christoffer NorrmanH45 (13)6 840 m11:05
7700211Nina IversD45 (10)4 570 m11:12
7691127Ulrik IversH50 (10)6 360 m11:36
827040211Elis IversH16 (5)5 330 m11:40

Brandval/Kongsvinger OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2058148Kay Håvard NyhusH60 (11)5 230 m11:17

Degerfors OK

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9201644Isabella LaineD14 Kort (1)3 160 m11:07
231356Lars JacobssonH50 (10)6 360 m11:30
852088685Eric LuthmanH16 (5)5 330 m11:40
229201635Matheus LaineH12 (9)3 300 m11:50
261771205Gabriel LaineH12 (9)3 300 m11:50
498400014Ella LaineD14 (10)4 630 m11:50
1780925Linda JohanssonÖppen 5 (9)3 700 m11:52:11
2058198Henry LaineÖppen 5 (9)3 700 m11:52:14

Ej klubbansluten

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
37111Peter KullinÖppen 7 (19)3 460 m10:52:26

Filipstads OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
445568Joel WIlhelmssonH10 (7)2 580 m11:06
38372Gunnar JohanssonH80 (2)3 460 m11:19
262286Mats WilhelmssonH50 (10)6 360 m11:38
577894321Hjalmar WIlhelmssonH14 (12)4 630 m12:00

Göteborg-Majorna OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
14065Lars-Erik GaddeH70 (8)4 160 m11:35

Hadeland OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1304150Tor TrøanH70 (8)4 160 m11:33

Hagaby GoIF Örebro

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9630511Helena PepaD55 (11)4 160 m11:11

Haninge SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
753357Mats SandinH45 (13)6 840 m11:23

Hultsfreds OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
765241Johan AnderssonH50 (10)6 360 m11:32

IFK Brattfors

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
41856Vesa VilppulaÖppen 7 (19)3 460 m10:59:30
247815Sören SvenssonÖppen 7 (19)3 460 m11:04:18

IFK Mora OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9540901Arne HolmerH65 (9)4 570 m11:36

IK Vikings OK

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
204934Gabriella NilssonU1 (9)2 190 m11:06:40
204944Jack NilssonU1 (9)2 190 m11:06:44
204937Maja StefanssonU1 (9)2 190 m11:09:44
204943Stella KnudsenU1 (9)2 190 m11:09:47
204942Stina KnudsenU1 (9)2 190 m11:11:05
204932Alicia EdlundU1 (9)2 190 m11:11:07
8468810Elsa HöglundD10 (3)2 580 m11:26
238097156Emil HöglundH12 (9)3 300 m11:50
204933Magnus NilssonÖppen 5 (9)3 700 m12:02:32

Kils OK

30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
259353Magnus OrdqvistÖppen 5 (9)3 700 m10:59:40
239721Martin KvarnströmH21 (11)9 630 m11:00
711022Anna NordströmD45 (10)4 570 m11:00
8011208Tove OrdqvistD18 (2)5 230 m11:01
8091123Henry NordströmH10 (7)2 580 m11:02
8304093Joakim PerssonH21 (11)9 630 m11:04
259157Mona OrdqvistD60 (4)3 810 m11:04
8000602Jonathan UllerH21 (11)9 630 m11:08
8281272Anna UllerD45 (10)4 570 m11:10
930703Ludvig ErikssonH21 (11)9 630 m11:12
8010251Marit NilssonD65 (6)3 810 m11:12
8010164Lars HolmgårdH35 (8)7 570 m11:15
8101298Viktor SkoogH21 (11)9 630 m11:18
9670905Helen SkoogD45 (10)4 570 m11:18
8121016Maria NordströmÖppen 7 (19)3 460 m11:21:02
407203Karin BörjarsÖppen 3 (12)3 160 m11:23:29
511800Lars NordströmH60 (11)5 230 m11:27
951919Sanna SkoogD21 (5)7 570 m11:29
9590119Christer SkoogH60 (11)5 230 m11:31
970423Elis NordströmÖppen 7 (19)3 460 m11:34:20
791040102William RebaneH16 (5)5 330 m11:40
808030423Anton UllerH16 (5)5 330 m11:40
690321Magnus NordströmH50 (10)6 360 m11:40
407224Cornelia RebaneU1 (9)2 190 m11:41:01
209080305Joel HolmgårdH12 (9)3 300 m11:50
418060927Lina UllerD14 (10)4 630 m11:50
368030718Rebecka WestlundD16 (5)5 140 m12:00
658050515Fredrik WestlundH14 (12)4 630 m12:00
661050604Isak HolmgårdH14 (12)4 630 m12:00
8031114Klara NordströmÖppen 7 (19)3 460 m

Kristinehamns OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1973921Jonas LarssonH45 (13)6 840 m11:09
402606Michael ForslundÖppen 8 (7)4 570 m11:09:05
1000032Per FredbergH21 (11)9 630 m11:14
1541217Britt GunnarssonD65 (6)3 810 m11:20
1560129Sven-Erik BrodinH60 (11)5 230 m11:23
1541223Stefan GunnarssonH65 (9)4 570 m11:32
508050902Emelie ForslundD14 (10)4 630 m11:50

Kroppa IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
42772Britt FredrikssonD65 (6)3 810 m11:16
42766Kjell-Åke RyenH70 (8)4 160 m11:39

Lesjöfors SK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
971022Olle WidmanH14 Kort (3)3 160 m11:04
302452Magnus MossbergH45 (13)6 840 m11:07
661022Matz AnderssonH50 (10)6 360 m11:44

Lillomarka OL

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
887862Svein NygårdH35 (8)7 570 m11:05
423455Ole Kjell LangmyrenH45 (13)6 840 m11:13

Lunderseter IL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
452769Roar SætabergetH65 (9)4 570 m11:30

Lundeseter IL Klubb 90001

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
452738Berit DalheimÖppen 3 (12)3 160 m11:04:47

Lustens OK

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
228752Sven-Ove SvenssonÖppen 5 (9)3 700 m10:53:57
452554Niklas KarlssonÖppen 7 (19)3 460 m10:56:31
7770429David ÅkerlindÖppen 7 (19)3 460 m10:57:01
44433Mariann NilssonD70 (5)3 460 m11:01
353559Ann-Christine BomanÖppen 3 (12)3 160 m11:02:16
930918Sandra BomanÖppen 7 (19)3 460 m11:04:10
610407Björn EngströmH55 (10)5 530 m11:06
302792Birgitta DahlströmD55 (11)4 160 m11:15
44426Melvin NilssonH85 (4)2 830 m11:17
528085Göran ErikssonH65 (9)4 570 m11:28
714643Lennart MattssonH75 (9)3 810 m11:34

Malungs OK Skogsmårdarna

19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
27469Britta DanielsÖppen 3 (12)3 160 m10:51:07
782018Joel MasapärsH14 Kort (3)3 160 m11:00
782005Jenny ErikssonD45 (10)4 570 m11:02
981998Julia GunnarssonD18 (2)5 230 m11:03
782021Jörgen SigfridsÖppen 7 (19)3 460 m11:05:18
344094Anders BerggrenÖppen 7 (19)3 460 m11:08:24
782019Lily MasapersU1 (9)2 190 m11:10:31
27464Hans DanielsH60 (11)5 230 m11:13
7002122Lars HarkmanH60 (11)5 230 m11:21
29204Lars Ivar BergmanH75 (9)3 810 m11:26
351842Allan EinarssonH60 (11)5 230 m11:29
9410939Lars GunnarssonH50 (10)6 360 m11:34
27458Rune PerssonH75 (9)3 810 m11:36
9539519Therese GellerbrantÖppen 3 (12)3 160 m11:39:06
49161989Klara GellerbrandtD12 (11)3 300 m11:40
5782017Lova MasapärsD12 (11)3 300 m11:40
27457Janne JanssonH75 (9)3 810 m11:40
43782006Julia ErikssonD14 (10)4 630 m11:50
449663154Julia GellerbrandtD14 (10)4 630 m11:50

Markaryds FK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7630326Marita FilipssonD55 (11)4 160 m11:07

Nyköpings OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
450032Inga JohanssonD70 (5)3 460 m11:09

OK Djerf

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1060321Marcello RibeiroÖppen 3 (12)3 160 m10:59:35
9710509Viktoria LindbergD45 (10)4 570 m11:06
229973Anders PelanderH21 (11)9 630 m11:10
2106194Johan PetriH45 (13)6 840 m11:19
651103Håkan LindbergH50 (10)6 360 m11:28
82106178Joline PetriD12 (11)3 300 m11:40
249436047Edvard PelanderH12 (9)3 300 m11:50
278080524Linus Bodin-LiliegrenH12 (9)3 300 m11:50
39436046Ellen PelanderD16 (5)5 140 m12:00
16908Matilda Henriksson RibeiroU2 (5)2 620 m12:04:18
7509146Lin PelanderU2 (5)2 620 m12:08:48

OK Fryksdalen

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
304853Johnny AnderssonH55 (10)5 530 m11:02
304857Ingvor EkholmD70 (5)3 460 m11:07
304850Hjalmar BergÖppen 8 (7)4 570 m11:11:21
46912Robert BergÖppen 8 (7)4 570 m11:15:03
46915Bo GunnarssonH80 (2)3 460 m11:17
46917Elis BergÖppen 7 (19)3 460 m11:20:12
304848Sandra BergqvistÖppen 3 (12)3 160 m11:20:16
46903Karin JanssonD65 (6)3 810 m11:22
304865Björn NilssonH65 (9)4 570 m11:24
46901Paavo YlikiiskiläH65 (9)4 570 m11:26
304855Leif SkogsbergH65 (9)4 570 m11:40

OK Grane

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2058197Eva LindebergÖppen 3 (12)3 160 m11:02:59
17014Lars HyllandÖppen 3 (12)3 160 m11:03:01

OK Hierne

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
417787Oddvar GravingenÖppen 3 (12)3 160 m10:54:20
25232Christer HoltH75 (9)3 810 m11:32

OK Kullingshof

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
17263Jonas LarssonH70 (8)4 160 m11:37

OK Södertörn

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7006280Lars-Gunnar LarssonH65 (9)4 570 m11:34

OK Tyr

86 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
260614Emil ForsgrenU2 (5)2 620 m10:54:46
711108Anna Isaksson ForsgrenÖppen 8 (7)4 570 m10:57:59
9600207Mats KensbyH55 (10)5 530 m11:00
611126Tone HollowellD55 (11)4 160 m11:01
8010326Mattias HaneH21 (11)9 630 m11:02
9560518Elisabeth ÖströmD60 (4)3 810 m11:02
8050731Sören KindlundH35 (8)7 570 m11:03
1974888Jerker AnderssonH45 (13)6 840 m11:03
242492Lotta RåbergD70 (5)3 460 m11:03
7081118Olle GranefeltH10 (7)2 580 m11:04
8070466Marie AlfredssonD45 (10)4 570 m11:04
9600322Leif SandahlH55 (10)5 530 m11:04
970302Marcus BeckiusH21 (11)9 630 m11:06
402858Lisa AnnersandD60 (4)3 810 m11:06
730103Fredrik EkströmÖppen 8 (7)4 570 m11:06:42
8090724Lowe EkströmH10 (7)2 580 m11:08
9631369Anna HaneD45 (10)4 570 m11:08
9610324Bengt JohanssonH55 (10)5 530 m11:08
37947Martin LjungbergH35 (8)7 570 m11:09
260629Catarina HögkvistD55 (11)4 160 m11:09
7726426Birger KarlströmH10 (7)2 580 m11:10
260632Per HögkvistH55 (10)5 530 m11:10
260611Karin Creutzer BlomgrenÖppen 7 (19)3 460 m11:10:28
9741114Mattias PerssonH45 (13)6 840 m11:11
7492054Gilbert KarlströmH10 (7)2 580 m11:12
560312Sixten WestlundH55 (10)5 530 m11:12
1409420Andrey AbadzhievH35 (8)7 570 m11:13
260626Ann-Sofie HultsvedD55 (11)4 160 m11:13
1415668Maria HenricssonÖppen 3 (12)3 160 m11:13:25
260610Carola KarlssonÖppen 7 (19)3 460 m11:13:26
1560243Alrik WikströmH10 (7)2 580 m11:14
1972326Linn NilssonD45 (10)4 570 m11:14
260628Lars AnderssonH55 (10)5 530 m11:14
208897Eva TrangiusD65 (6)3 810 m11:14
431416Göran KarlströmH60 (11)5 230 m11:15
590927Rolf WikströmH55 (10)5 530 m11:16
610926Anna Weckner WestlundD55 (11)4 160 m11:17
611121Thomas HollowellH55 (10)5 530 m11:18
260606Monica DjurbergD65 (6)3 810 m11:18
8050263Örjan BeckiusÖppen 8 (7)4 570 m11:18:26
1995123Johan SöderlundH21 (11)9 630 m11:20
700419Henric BrohedeH45 (13)6 840 m11:21
9600221Ingrid KensbyD55 (11)4 160 m11:21
1485800Stina GranefeltD21 (5)7 570 m11:25
8303030Daniel BrohedeH45 (13)6 840 m11:25
431417Tatiana KarlströmÖppen 5 (9)3 700 m11:27:40
1440604Ove LundbergH75 (9)3 810 m11:28
260667Börje RåbergH70 (8)4 160 m11:29
707580Lars-B LarssonH75 (9)3 810 m11:30
2013414Zlatimira AbadzhievaD21 (5)7 570 m11:31
9541217Olov ÖströmH65 (9)4 570 m11:38
1771123Malin JonssonD40 (5)5 230 m11:39
19201633Wilma JonssonD12 (11)3 300 m11:40
28070301Tilda KindlundD12 (11)3 300 m11:40
32107579Izabella LjungbergD12 (11)3 300 m11:40
77924893Mira KarlströmD12 (11)3 300 m11:40
91401317Irma ErikssonD12 (11)3 300 m11:40
111411390Tuva HenricssonD12 (11)3 300 m11:40
818404048Fredrik HaneH16 (5)5 330 m11:40
260736Leif SalinH70 (8)4 160 m11:41
2109263Vincent LjungbergU2 (5)2 620 m11:42:24
8050125Johanna KindlundD40 (5)5 230 m11:43
2065324Mikael AlfredssonÖppen 7 (19)3 460 m11:44:23
1791023Angelica WikströmD40 (5)5 230 m11:47
212119807Albin RansjöH12 (9)3 300 m11:50
258070525Ivar WikströmH12 (9)3 300 m11:50
288081118Malte GranefeltH12 (9)3 300 m11:50
428150051Emma AlfredssonD14 (10)4 630 m11:50
457050331Julia ForsgrenD14 (10)4 630 m11:50
468220270Sara Storm-AnderssonD14 (10)4 630 m11:50
478050519Milla ForkéusD14 (10)4 630 m11:50
452715Johanna AlfredssonÖppen 7 (19)3 460 m11:51:07
1050808Linus JörgInskolning (3)1 720 m11:53:23
8448189Viktor BengtssonU2 (5)2 620 m11:53:34
9740226Maria ErikssonÖppen 5 (9)3 700 m11:56:37
338441291Amanda AlfredssonD16 (5)5 140 m12:00
348048007Cornelia KindlundD16 (5)5 140 m12:00
359040809Linn AnderssonD16 (5)5 140 m12:00
558060905Felix LindH14 (12)4 630 m12:00
568060612Hugo EkströmH14 (12)4 630 m12:00
588051012Albert BrohedeH14 (12)4 630 m12:00
608060708Anton JonssonH14 (12)4 630 m12:00
611051011Linus NilssonH14 (12)4 630 m12:00
629050621Gustav JörgH14 (12)4 630 m12:00
649061012Oscar AnderssonH14 (12)4 630 m12:00
679050815Arvid ErikssonH14 (12)4 630 m12:00

OK Älgen

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
512547Fredrik NordströmH45 (13)6 840 m11:15
8110110Erik ErikssonH21 (11)9 630 m11:16
970088Stefan ErikssonH50 (10)6 360 m11:26
423447Torbjörn JohanssonÖppen 5 (9)3 700 m11:32:13
230571Mats LiljaH50 (10)6 360 m11:42
540323Hans PerssonH75 (9)3 810 m11:42
445345Åke GustavssonH70 (8)4 160 m11:43

Raumar Orientering

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9560074Ida EngenD55 (11)4 160 m11:03
234631Tina BjörnstadÖppen 3 (12)3 160 m11:12:20
253861Tor StrandH60 (11)5 230 m11:19
2801212Emil BestrandÖppen 8 (7)4 570 m11:19:21
9115578Linda EngenD21 (5)7 570 m11:23
9402901Knut EngenH60 (11)5 230 m11:25

Skattkärrs SOK

18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8245245Mikael RööhsH45 (13)6 840 m11:01
1412222Anna GundD55 (11)4 160 m11:05
1240413Edvin JohannesdalU1 (9)2 190 m11:13:42
8081262Kjell JohanssonÖppen 7 (19)3 460 m11:14:01
8333964Arvo HyvönenH85 (4)2 830 m11:15
711005Anna-Karin MattssonD45 (10)4 570 m11:16
8010209Jonas BergenfurH45 (13)6 840 m11:17
36178Nils JanssonH85 (4)2 830 m11:19
8140565Lotte JohanssonÖppen 7 (19)3 460 m11:19:24
780211Alva RööhsD10 (3)2 580 m11:24
8330304Lilly BergenfurD10 (3)2 580 m11:28
68221207Lea JohannesdalD12 (11)3 300 m11:40
108080217Edith BergenfurD12 (11)3 300 m11:40
8652930Ann HyvönenD40 (5)5 230 m11:41
8244244Lina RööhsD40 (5)5 230 m11:45
48701016Felicia RööhsD14 (10)4 630 m11:50
591060224Alfred NybergH14 (12)4 630 m12:00
1090476Mattias JohannesdalÖppen 5 (9)3 700 m12:04:44

Västvärmlands OK

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
439402Anders FogelbergH35 (8)7 570 m11:01
2122001Lucas OlssonH14 Kort (3)3 160 m11:02
2122002Martin Koppfeldt FogelbergH35 (8)7 570 m11:07
46719Jonas FogelbergH35 (8)7 570 m11:11
2115428Lucas FogelbergInskolning (3)1 720 m11:16:35
2101550Gunilla PetersonD55 (11)4 160 m11:19
999977John LarssonH85 (4)2 830 m11:21
8001661Klara JohanssonD21 (5)7 570 m11:27
43996Jan FogelbergH70 (8)4 160 m11:31
204941Liam NettelboInskolning (3)1 720 m11:42:42
452027Rolf AnderssonÖppen 7 (19)3 460 m11:42:52

Åmåls OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
47461Maria ErikssonD60 (4)3 810 m11:00
25690Christer ErikssonH60 (11)5 230 m11:11