Startlista för OK Motalas vårtävling

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: OK Motalas vårtävling
Arrangörsorganisation: OK Motala
Datum: söndag 28 april 2019

D21

4 350 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping10:56
Nina HallorOK Tisaren10:58
Marika LundinTjällmo-Godegårds OK11:00
Anna-Stina PåledalOK Roxen11:02
Anna GranathTjällmo-Godegårds OK11:04

D18

3 260 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna LundgrenLinköpings OK10:28
Jonna AlfredssonOK Roxen10:30
Ida RoosIF Hagen10:32
Karolina RönnbäckOK Eken10:34

D16

2 580 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
200Elin KjellmanLinköpings OK10:36
203Ida HjortOK Roxen10:42
206Alice JohanssonFinspångs SOK10:48
207Lova FrodinOK Roxen10:50

H16

2 630 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
100Carl HedegårdOK Kolmården10:58
101Mattias JosefssonOK Roxen11:00
102Gustaf KullbergBjörkfors GOIF11:02
103Rasmus PåledalOK Roxen11:04
105John KinnanderMatteus SI11:08
107Isak DalinLeksands OK11:12
108William SvartlingOK Motala11:14
110Axel WågbergNAIS Orienteringsklubb11:18
111Albin KjellbergBjörkfors GOIF11:20
112Rasmus KarlssonOK Denseln11:22
114Oliver HöögOK Motala11:26
116Johan ÅrbrinkLinköpings OK11:30

D14

2 170 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sigrid ForsmanLinköpings OK10:43
Alva ForsmanLinköpings OK10:45
Moa PihlströmOK Roxen10:47
Ellen LindforsBjörkfors GOIF10:51
Tyra LindellOK Roxen10:55
Sigrid LjunggrenLinköpings OK10:59
Stina SöderqvistLinköpings OK11:03
Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping11:05
Frida SamuelssonBjörkfors GOIF11:07
Stella RosengrenTjalve IF Norrköping11:09

H14

2 300 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo BraamOK Denseln10:58
Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK11:00
Arvid RothLinköpings OK11:02
Elis BönnerBjörkfors GOIF11:04
August EkingeOK Motala11:06
Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubb11:10
Otto NilssonLinköpings OK11:12
Hugo TofténSOK Träff11:16
Lucas BerggrenLinköpings OK11:18
Filip HöögOK Motala11:20
Wilmer KempeOK Denseln11:22
Rasmus VibergOK Roxen11:26
Ludvig EronnLinköpings OK11:28
Olle MalmströmLinköpings OK11:32
Noah KorallMotala AIF OL11:34
Arvid SvenssonBjörkfors GOIF11:36
Jacob PåledalOK Roxen11:40
Theo ÅrbrinkLinköpings OK11:42

D14 Kort

2 060 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Line NidebornOK Roxen10:29
Moa KleistBoxholm-Mjölby OL10:35

H14 Kort

2 060 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam LundqvistOK Motala10:34

D12

2 060 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping10:38
Elsa KorallMotala AIF OL10:40
Tilde EvebornOK Roxen10:42
Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb10:44
Alva LindforsBjörkfors GOIF10:48
Frida SöderqvistLinköpings OK10:50
Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL10:52
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb10:54
Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL10:58
Ebba SkullmanLinköpings OK11:00
Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb11:02
Clara IllnerTjalve IF Norrköping11:04
Stina BerggrenLinköpings OK11:08

H12

2 060 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL10:55
Axel JarlNAIS Orienteringsklubb10:59
Karl KullbergBjörkfors GOIF11:01
Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK11:03
Emil HallinOK Motala11:05
Mille LangerOK Roxen11:07
Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK11:09
Joel FrodinOK Roxen11:13
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK11:17
Edvin ÅttingLinköpings OK11:21

D12 Kort

1 560 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa ÖbergBjörkfors GOIF11:06
Ellika Rashidi StåhlbergOK Motala11:10
Märta HaraldssonMotala AIF OL11:14
Hilda TörnqvistMotala AIF OL11:18

H12 Kort

1 560 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel GustafssonOK Tylöskog11:11
Oscar LarssonOK Motala11:15

D10

1 560 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL10:49
Anna EnbergLinköpings OK10:51
Malin GöhlFinspångs SOK10:53
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK10:55
Linnéa PåledalOK Roxen10:59
Stina KleinBjörkfors GOIF11:01
Saga LindellOK Roxen11:03

H10

1 560 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felix NidebornOK Roxen10:28
Simon LundqvistOK Motala10:30
Theo IllnerTjalve IF Norrköping10:34
Viggo TörnbergOK Motala10:38
Olle BengtssonOK Motala10:42
Hugo AldénOK Roxen10:46

D35

3 260 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia EnbergLinköpings OK10:38
Linda LarssonFrämmestads IK10:40
Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL10:42
Emma BerggrenLinköpings OK10:44
Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL10:46
Marie RubérLinköpings OK10:48
Maria LindforsBjörkfors GOIF10:50
Anna KorallMotala AIF OL10:52
Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping10:54
Sara SöderqvistLinköpings OK10:56

H35

3 670 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik SandhOK Roxen10:52
Linus IsebornFrämmestads IK10:54
Stefan NidebornOK Roxen10:56
Robert SvenssonBjörkfors GOIF10:58
Bertil EronnLinköpings OK11:00
Joakim KjellbergBjörkfors GOIF11:02
Anders DalinLeksands OK11:04
Markus HenrikssonLinköpings OK11:06
Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF11:08

D45

3 130 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Liselott RothLinköpings OK10:25
Ebba HedegårdOK Kolmården10:27
Lena MalmströmTjalve IF Norrköping10:29
Maria LillieströmOK Roxen10:31
Lena LindmanFinspångs SOK10:33
Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK10:35
Mia EronnLinköpings OK10:37
Nina AhlanderOK Denseln10:39
Susanne PetterssonOK Roxen10:41
Lucy LouTibro OK10:43
Pernilla HörwingOK Roxen10:45
Annika RantzerLinköpings OK10:47
Lotta HaraldssonMotala AIF OL10:49
Kristina LjunggrenLinköpings OK10:51
Susanne AldénOK Roxen10:53
Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF10:55
Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping10:57
Gith TellsénOK Roxen10:59

H45

3 140 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas RåbergLinköpings OK10:55
Christian EnbergLinköpings OK10:57
Karl-Johan BönnerBjörkfors GOIF10:59
Per KempeOK Denseln11:01
Åke LjunggrenLinköpings OK11:03
Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL11:05
Mikael LangerOK Roxen11:07
Lars KarlssonValbo AIF11:09
Björn BeckiusLinköpings OK11:11
Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb11:13
Johan FrodinOK Roxen11:15
Johan MalmOK Kolmården11:17
Patrik GustavssonLinköpings OK11:19
Joakim FornanderOK Roxen11:21
Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL11:23
Sören Nilsson PåledalOK Roxen11:25
Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro11:27
Magnus NilssonLinköpings OK11:29
Mattias NilssonBjörkfors GOIF11:31
Per MagnussonLinköpings OK11:33
Niclas KinnanderMatteus SI11:35
Ola SvärmOK Roxen11:37
Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF11:39
Göran LängheimTullinge SK11:41
Johan WänströmFinspångs SOK11:43
Örjan SandellOK Roxen11:45

D55

2 940 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena FröbergTjalve IF Norrköping11:17
Pia StålhandskeBjörkfors GOIF11:20
Åsa PerssonLaxå OK11:23
Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL11:26
Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog11:29
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK11:32
Inger BergLinköpings OK11:35
Monika MathiassonElverum OK11:38
Catharina ForsÉNOK Denseln11:41

H55

3 010 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Börje AnderssonLinköpings OK10:51
Jens LindströmTibro OK10:54
Patric MolinBoxholm-Mjölby OL10:57
Bengt SchwartzOK Kolmården11:00
Jonas KarlssonOK Tylöskog11:03
Stefan SundeliusJärfälla OK11:06
Reinert HallorOK Tisaren11:09
Peter SvenmarckLinköpings OK11:12
Håkan PerssonLaxå OK11:15
Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL11:18
Sven GranathTjällmo-Godegårds OK11:21
JOACIM AhnheimTibro OK11:24
Bo GustafssonOK Tylöskog11:27
Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL11:30
Stefan ThellsénOK Roxen11:33
Anders BergLinköpings OK11:36
Thomas SvenssonMotala AIF OL11:39
Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL11:42
Per BjurströmOK Tisaren11:45

D65

2 110 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gerd HagströmTjalve IF Norrköping11:06
Eva LindgrenLinköpings OK11:08
Ann-Britt GöranssonAlmby IK11:10
Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF11:12
Kajsa TofténHjobygdens OK11:14
Maria NordwallOK Kolmården11:16

H65

2 230 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Börje RåbergOK Tyr10:46
Evert JohanssonOK Tisaren10:49
Håkan OlssonHjobygdens OK10:52
Peter HagströmTjalve IF Norrköping10:55
Karl-Göran WahlströmAlmby IK10:58
Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL11:01
Pelle SkullmanLinköpings OK11:04
Lars StrömTjällmo-Godegårds OK11:07
Jan PetterssonOK Roxen11:10
Jens TörnmarckAskersunds OK11:13
Torgny JohanssonBjörkfors GOIF11:16
Gustaf OlssonLinköpings OK11:19
Rolf KarlssonOK Hällen11:22
Lennart JakobssonTibro OK11:25
Ingvar HalldinOK Tylöskog11:28
Roger DanielssonLinköpings OK11:31
Kjell ErikssonStjärnorps SK11:34
Tomas OlaussonAskersunds OK11:37
Göran BlombergTjalve IF Norrköping11:40
Bo JernbergOK Roxen11:43

D75

1 800 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sonja HanssonTjalve IF Norrköping10:31
Britt PetterssonOK Roxen10:33
Britt ErikssonHammarby IF OF10:35
Carina LindmanFinspångs SOK10:37
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:39
Britten PerssonFinspångs SOK10:41
Britt-Marie ÅbergOK Tisaren10:43
Kerstin BengtssonMotala AIF OL10:45

H75

1 940 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Göran KempeOK Denseln10:29
Stig BengtssonMotala AIF OL10:31
Lennart SturessonVästerviks OK10:33
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL10:35
Roland AlsénOK Roxen10:37
Kurt ÅbergOK Tisaren10:39
Leif SamorTjällmo-Godegårds OK10:41
Lennart LundhOK Tisaren10:43
Stig KarlssonLessebo OK10:45
Stig JonssonBjörkfors GOIF10:47
Åke KarlssonSOK Träff10:49
Johnny WallingeOK Kolmården10:51
Ulf WaldenfjordLinköpings OK10:53

H85

1 780 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils JanssonSkattkärrs SOK10:31
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:33

Inskolning

1 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emmy AnderssonOK Denseln10:11:21
Elsa LiljaOK Denseln10:23:01
Elsa AxinHagaby GoIF Örebro10:31:46
Emil OhlssonTjällmo-Godegårds OK10:42:43
Gustav BeckiusLinköpings OK11:26:00

U1

1 560 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helmer BengtssonOK Motala10:04:08
Alvin KorallMotala AIF OL10:39:34
Oliver VibergOK Roxen10:54:15
Simon ÅttingLinköpings OK11:17:32
Salmeh Rashidi StåhlbergOK Motala11:21:42

U2

2 060 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Molly ÖbergBjörkfors GOIF10:16:23
Linnea PerssonOK Kåre10:26:26
Nils WistedtBoxholm-Mjölby OL10:28:56
Alma OlssonTullinge SK10:42:34
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL10:50:20
Joel WestinNAIS Orienteringsklubb11:22:28
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubb

Öppen 1

2 060 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Claes OlssonTullinge SK10:41:34

Öppen 3

2 170 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin BeckiusLinköpings OK10:01:22
Christina ÖbergOK Hällen10:10:11
Stina KorallMotala AIF OL10:21:27
Anna WirénLinköpings Skidklubb10:24:17
Liselott AnderssonKlubblös10:25:38
Ingemar CederholmLinköpings OK Intensivkurs10:26:30
Karin OlofssonLinköpings OK Intensivkurs10:26:32
Sofie IllnerTjalve IF Norrköping10:34:29
Angelica BrandqvistTibro OK10:39:10
Elisabet Carcamo StormAlvesta SOK10:41:43
Robert RylanderSpårvägens OK10:45:36
Per RynerTenhults SOK10:56:13
Elisabeth TångringBoxholm-Mjölby OL11:03:54
Fredrik GummusKlubblös11:32:11

Öppen 5

2 630 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christhoffer OmbergLinköpings OK Intensivkurs10:27:38
Christina SvenssonBjörkfors GOIF10:28:13
Stefan PedersenLinköpings OK Intensivkurs10:28:18
Roland ArvidssonLeksands OK10:29:01
Martin RantzerLinköpings OK Intensivkurs10:30:20
Åsa ForsmanLinköpings OK10:31:52
Susanne LindgrenLinköpings OK Intensivkurs10:33:03
Sofia MedinLinköpings OK Intensivkurs10:34:58
Anna LamberthzLinköpings OK Intensivkurs10:35:00
Anna LjusbergLinköpings OK Intensivkurs10:36:09
Hedvig ErlandaaonLinköpings OK Intensivkurs10:37:12
Emy EngströmLinköpings OK Intensivkurs10:38:13
Lena StrömbäckLinköpings OK Intensivkurs10:39:18
Agneta BengtssonLinköpings OK Intensivkurs10:40:09
Linda Hansen JanssonLinköpings OK Intensivkurs10:40:10
Tony EloffTjällmo-Godegårds OK10:42:48
Åsa DetterfeltLinköpings OK10:43:19
Anna KullbergLinköpings OK Intensivkurs10:43:53
Linda AlmgrenOK Kolmården11:04:26
Carina AsperudOK Kolmården11:04:28
Karin StattinSOK Träff11:17:09

Öppen 7

3 010 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars JohanssonOK Motala10:01:03
Gabriella LundqvistLinköpings OK10:03:38
Bo LundqvistLinköpings OK10:05:00
Lisa KorallMotala AIF OL10:05:15
Maja-Stina GustavssonOK Roxen10:08:44
Per GustavssonOK Roxen10:14:40
Jörgen SvenssonLinköpings OK10:15:08
Mattias OlssonSidensjö IK10:15:44
Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK10:16:59
Per ZeijlonLinköpings OK Intensivkurs10:17:35
Peter HallLinköpings OK Intensivkurs10:18:39
Adam AiliLinköpings OK Intensivkurs10:19:40
Sara AnderssonOK Denseln10:20:32
Hanna RothLinköpings OK10:27:35
Mats ForsmanLinköpings OK10:32:20
Morgan SvenssonOK Tisaren10:33:16
Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF10:35:07
Filip StrömbäckLinköpings OK Intensivkurs10:36:10
Fredrik KempeOK Denseln10:41:31
Linn AldénOK Roxen10:42:40
Tina LindgrenLinköpings OK10:43:00
Monica HallorOK Tisaren10:44:10
Christer JohanssonKlubblös10:44:15
Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro10:45:31
Leif LindgrenLinköpings OK10:47:28
Roland KarlssonSOK Träff10:50:12
Dan JosefssonOK Roxen10:51:45
Anders RörbyMotala AIF OL10:53:51
Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK10:54:28
Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro10:54:56
Magnus DjerfstenLinköpings OK10:55:31
Malin Rydell KleistBoxholm-Mjölby OL11:00:24
Torbjörn AlmgrenOK Kolmården11:01:07
Catarina KarlssonSOK Träff11:01:15
Åsa BraamOK Denseln11:03:20
Annika LindellOK Roxen11:03:30
Valter FallAlmby IK11:05:52
Magnus AnderssonOK Denseln11:08:51
Mikael ÅhlundAlmby IK11:15:18
Torben GustavssonSOK Träff11:17:30
Jimmy JonssonKlubblös11:20:52
Pär ForsströmStjärnorps SK11:30:49

Öppen 8

4 940 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel KullbergLinköpings OK10:04:03
Heinrich Josef WöbelOK Kolmården10:09:09
Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK10:16:41
Fredrik GustafssonLinköpings OK Intensivkurs10:19:16
Anders KnutssonLinköpings OK Intensivkurs10:19:19
Fredrik PetersonLinköpings OK10:20:09
Hans PetterssonLinköpings Skidklubb10:24:15
Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF10:28:24
Johanna DalinLeksands OK10:28:48
Barbro IsakssonOK Tisaren10:28:59
Urban SärnbrinkOK Tisaren10:32:29
Johanna SärnbrinkOK Tisaren10:36:24
Mattias FrisbergOK Roxen10:38:39
Martin LindforsBjörkfors GOIF10:40:40
Andreas BergLinköpings OK10:41:20
Klara LjunggrenLinköpings OK10:45:44
Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK10:57:10
Per FröbergTjalve IF Norrköping10:59:46
Martin PerssonOK Kåre11:09:53
Markus KleinBjörkfors GOIF11:11:21
Thomas LiljaOK Denseln11:14:16
Ulrik KarlssonMotala AIF OL11:14:25
Jennie AxinHagaby GoIF Örebro11:19:26
Simon KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF11:20:20
Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL11:21:13
Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb11:23:51
Per ÖbergBjörkfors GOIF11:26:14
Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF11:26:37
Joakim DahlbergAlmby IK11:36:09