Startlista för MTBO DM Småland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO DM Småland
Arrangörsorganisation: Nybro OK
Datum: lördag 3 november 2018

D21

11 030 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
70451488Åsa BlomkvistBjörkfors GOIF11:06
69794342Helena LindénVäxjö OK11:10
68621743Johanna JonssonSOK Aneby11:14

H21

12 980 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449812310Alexander GraadRonneby OK11:04
459890408Albin CarlssonVimmerby OK11:08
46760125Daniel EvaldssonVäxjö OK11:12
43872919Oskar Stensson-bohmanNybro OK11:16

D16

7 280 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
719020829Hanna RingRonneby OK11:05

H16

9 050 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
471906003Johan HanssonSOK Viljan11:40
488200303Emil GranathIF Hallby SOK11:44

D14

4 910 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
73451078Emma RindstigSOK Viljan11:47
722104231Linn BjörneldKalmar OK11:51
747502082Embla ThorénRonneby OK11:55

H14

4 910 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
49451930Anton KarlssonFK Finn11:09

D12

4 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11029294Emilia JakobssonNybro OK11:19
757070108Selma LeopoldOK Orion11:24

H12

4 620 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
507071605FRANS SummersonOK Norrvirdarna11:14

D10

4 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
771081214Frida AhlOK Norrvirdarna11:29
76244725Stina SummersonOK Norrvirdarna11:33

H10

4 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
111895300Alvin JakobssonNybro OK11:14
517080122Erik LeopoldOK Orion11:20

D40

9 050 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6210782Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken11:48
6318509Kristina BerlinKarlskrona SOK11:52
6729350Lena JakobssonNybro OK11:56
6629323Maria RindstigSOK Viljan12:00
659750225Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK12:04
64770601Sarah LindströmRonneby OK12:08

H40

11 030 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3329322Våge RindstigSOK Viljan11:20
389710424Darren SummersonOK Norrvirdarna11:23
3218674Johan HåmåsTenhults SOK11:26
35730619Torgny LindströmRonneby OK11:29
419771005Anders LeopoldOK Orion11:32
31710299Magnus GraadRonneby OK11:35
42439441Lasse JanssonEksjö SOK11:38
377202822Mikael JohanssonVärend GN OL11:41
36559911Tord HultbergSOK Viljan11:44
408101115Mikael PerssonFK Göingarna11:47
399997799Anders AhlOK Norrvirdarna11:50
347202774Johan AxelssonOK Älme11:53
30690423Henrik BerlinOK Orion11:56

D50

7 280 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
591240461Monica KollbergEksjö SOK11:11
60231204Cecilia LingerudOK Skogsfalken11:15
557661106Karin FreylandSOK Aneby11:19
567630610Katarina Westin-KarlssonOK Reftele11:23
57641022Christina SmedbergOK Skogsfalken11:27
61960005Åsa BergforsSOK Viljan11:31
58610419Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK11:35

H50

9 590 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209102157Håkan KarlssonFK Finn11:18
249641230Lars PerssonOK Skogsfalken11:22
19620104John E ErikssonVäxjö OK11:26
299850917Lars ThorénRonneby OK11:30
25670140Joakim SorinderOK Skogsfalken11:34
229051163Håkan SvenssonIK Vista11:38
2328798Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb11:42
178170567Johan GranathIF Hallby SOK11:46
2816968Ulf RindstigÅlems OK11:50
268652935Stefan KollbergEksjö SOK11:54
279681010Johan JacobssonOK Orion11:58
218657151Mikael GustafssonIK Vista12:02
188000042Fredrik SmedbergOK Skogsfalken12:06

D60

4 910 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5326777Margareta SvenssonAnkarsrums OK11:32
52448640Gunvor ArbinAnnebergs GIF11:36
54203960Görel SkoogVäxjö OK11:40

H60

9 050 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1022060726Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF11:01
15263771Kjell JohanssonAnkarsrums OK11:04
7350750Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna11:07
128003838Sonny MyrefeltKalmar OK11:10
928242Åke ArvidssonHultsfreds OK11:13
68023045Jan-Ola KarlssonOK Njudung11:16
11441034Stefan OlssonÅlems OK11:19
8448629Stefan ArbinAnnebergs GIF11:22
1012094Leif AhlstrandIF Hallby SOK11:25
528267Göran SvenssonSkillingaryds FK11:28
13330992Lars-gunnar SkoogVäxjö OK11:31
14560611Thomas AlmqvistVästerviks OK11:34
16408157Peter JoelssonÅlems OK11:37

H70

7 280 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
426780Anders SvenssonAnkarsrums OK11:48
19470110Jan PerssonYstads OK11:52
310320Lars-Åke SjökvistVärend GN OL11:56
215515Bo JohanssonOK Stigen12:00

Öppen motion 2

4 910 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
798646071Åsa AhlOK Norrvirdarna11:02:05
801110602Erik AhlOK Norrvirdarna11:02:06
1042119383Anna GustavssonKalmar OK11:07:51
103343186Anneli KarlssonFK Finn11:17:18
782048792Nina RingRonneby OK11:21:49

Öppen motion 5

7 280 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
827850715Marie KarlssonVäxjö OK11:03:37
831010481Peter AllwoodKarlskrona SOK11:04:50
857502040Stefan CaleklintKarlskrona SOK11:05:14
10618590Ulf LundbergKalmar OK11:08:24
109600524Ove LernåKalmar OK11:09:22
108560531Bo SalomonssenKalmar OK11:11:00
849620709Göran PerssonVärend GN OL11:12:19
819640210Jens WestlundTorsås OK11:22:39
107441016Anders AdolfssonEj klubbansluten11:30:50
113441014Ebba MyrefeltEj klubbansluten11:35:02
114895291Edvin MyrefeltEj klubbansluten11:35:58
10541978Matilda GraadRonneby OK