Startlista för Ungdomsserien, #2, krets Söder 1

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, #2, krets Söder 1
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: tisdag 14 maj 2019

D16

4 660 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9002204Märta SödervallTullinge SK18:31
9905131Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK18:33
9030623Tove SjöbergTullinge SK18:35
2065355Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK18:37
9030909Alva BladhTullinge SK18:39
2089168Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK18:41
9040910Wilma LeicktTullinge SK18:43
656420Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK18:45
7040723Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK18:47

H16

4 970 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9030622Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK18:30
9030505Hugo BacklundTullinge SK18:32
2088909Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK18:34
2132059Elias LindkvistTullinge SK18:36
8030422Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:38
8458009Ludvig FerdmanTullinge SK18:40
8141414Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK18:42
2800745Emil HelanderTullinge SK18:44
8200305Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby18:46
2078025Wilhelm BergmanTullinge SK18:48

D16 Kort

3 260 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2078200Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby18:30
434015Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK18:31
423389Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK18:32

H16 Kort

3 540 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
682225Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK18:31
2087061David TörnqvistTullinge SK18:32
8330805Jakob WirénOK Älvsjö-Örby18:33
895463Felix ArkängTullinge SK18:34

D14

3 260 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2078165Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK18:33
2075418Emilia BergmanTullinge SK18:34
2089389Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK18:35
9050911Fanny SundbergTullinge SK18:36
2089188Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK18:37
26016Klara JunegardTullinge SK18:38
2089379Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK18:39
1251001Nova MatthewsTullinge SK18:40
7060108Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK18:41
9051017Kimberly EkenstedtTullinge SK18:42
2138957Amanda ClaessonTumba-Mälarhöjden OK18:43
2112454Cleo MattilaTullinge SK18:44
2088908Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK18:45
2101616Olivia MasonTumba-Mälarhöjden OK18:46

H14

3 540 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2063748Erik MölsäOK Älvsjö-Örby18:30
46990Elias BladhTullinge SK18:35
7201142Olle SandbergOK Älvsjö-Örby18:36
449709Axel TrofastTullinge SK18:37
2063732Svante ErnestamOK Älvsjö-Örby18:38
2093267Felix FlodmanTullinge SK18:39
1210230Viktor WistrandTullinge SK18:40
2062048Arvid MyrbergerTullinge SK18:41
9060719Olof ArevångTullinge SK18:42
2062774Aron HöglundTullinge SK18:43
7505703Lucas JohanssonTullinge SK18:44

H14 Kort

2 490 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2060834Abraham BaylanTullinge SK18:31

D12

2 490 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1061031Freja SaersTumba-Mälarhöjden OK18:32
2081631Alva SchylanderOK Älvsjö-Örby18:33
2077239Fanny BergmanTullinge SK18:34
981946Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK18:35
438661Nellie BolinTullinge SK18:36
501867Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OK18:37
8400724Hilda TrofastTullinge SK18:38
2101649Maja GustafssonOK Älvsjö-Örby18:39
2093281Isa FlodmanTullinge SK18:40
1070902Isabel OlareOK Älvsjö-Örby18:41
2104078Ellen NybäckTullinge SK18:42
2088922Clara WerdinOK Älvsjö-Örby18:43
2093492Frida DäckforsTullinge SK18:44
2062171Stina NygrenTullinge SK18:45
2088574Linnea SandTullinge SK18:46

H12

2 490 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2078264Samuel SylvanTullinge SK18:47
2101650Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK18:48
2135418Ervin DixTullinge SK18:49
26010Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK18:50
1662995Anton AkterinOK Älvsjö-Örby18:51
1080510Pontus AasaTullinge SK18:52
2139711Jacob EngverOK Älvsjö-Örby18:53
2112584Isac NoblingTullinge SK18:54
2138978Alvar WallinOK Älvsjö-Örby18:55
2041817Gustav MyrbergerTullinge SK18:56
2107444Ivar MessingOK Älvsjö-Örby18:57
2062744Leo WisborgTullinge SK18:58
2141483Alvin WestmanOK Älvsjö-Örby18:59
36460Alvin NordinOK Älvsjö-Örby19:00

D12 Kort

1 850 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075176Miranda StrandTullinge SK18:30
2115407Liv MårtenssonTumba-Mälarhöjden OK18:31
1070903Ella MatthewsTullinge SK18:32
19432Hanna FranzonOK Älvsjö-Örby18:33

H12 Kort

1 850 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2123475Gabriel SörqvistTumba-Mälarhöjden OK18:34:00
2123904Albin HessleTullinge SK18:35:00
246122Simon HungTumba-Mälarhöjden OK18:36:00
1200011Gabriel GiaconiOK Älvsjö-Örby18:37:00
2141368Ville Blomqvist IvarssonOK Älvsjö-Örby18:58:03

D10

1 850 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1100603Cloe MatthewsTullinge SK18:39
2147897Viola SaersTumba-Mälarhöjden OK18:40
2125955Ida AnderssonTullinge SK18:41
2089397Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK18:42
2121948Emelie HellströmTumba-Mälarhöjden OK18:43

H10

1 850 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
406696Joel ÅhgrenTullinge SK18:44
2063730Stig HåkansonOK Älvsjö-Örby18:45
2131997Alexander BäckmanTumba-Mälarhöjden OK18:46
2125913Eskil MyrbergerTullinge SK18:47
2141477Vide MessingOK Älvsjö-Örby18:48
2104122Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK18:49
1770522Love AkterinOK Älvsjö-Örby18:50
2115496Loa MattilaTullinge SK18:51
2063750Alexander Nimrodsson EngblomOK Älvsjö-Örby18:52
442000Erik KällTumba-Mälarhöjden OK18:53
2135404Oskar LindholmTullinge SK18:54

Inskolning

1 620 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
111111Stella AbebeTullinge SK18:23:26
41822Elise RisethTullinge SK18:24:04
246113Mikael AhlstenTumba-Mälarhöjden OK18:25:44
246105Gabriel AhlstenTumba-Mälarhöjden OK18:25:53
2135782Nils StällbergTullinge SK18:27:16
2115465Melker WisborgTullinge SK18:28:57
246129Aron Petit SjöbergTumba-Mälarhöjden OK18:30:00
246115Elsa FalkTumba-Mälarhöjden OK18:31:58
1200015Amanda Nordström GiaconiOK Älvsjö-Örby18:40:01
9101545Vilma NordströmOK Älvsjö-Örby18:40:39
2063798Carl Edner SvedlundOK Älvsjö-Örby18:49:34

U1

1 860 m, 67 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2139939Felicia LythTullinge SK18:20:02
451341Märta LevinsonTullinge SK18:22:28
246110Tim Hermander BjurklundTullinge SK18:23:27
331571Cajsa SundénOK Älvsjö-Örby18:26:39
2063716Ester CummingOK Älvsjö-Örby18:26:42
2147889Giselle Brandenburg FromTullinge SK18:27:40
1120321Alfred AasaTullinge SK18:28:03
808027Algot ChristensonTullinge SK18:28:05
246124Vilgot MårtenssonTumba-Mälarhöjden OK18:28:50
2139619Gusten HerstadTullinge SK18:29:20
331723Marebel AgheliTullinge SK18:30:00
1200017Hilding BergstrandOK Älvsjö-Örby18:30:00
2063772Sofie GräfOK Älvsjö-Örby18:30:00
331042Alicia LundwallTullinge SK18:30:00
1200005Thea WilhelmsonOK Älvsjö-Örby18:30:00
1200019Simon ÖlanderOK Älvsjö-Örby18:30:00
2058157Josefina BaylanTullinge SK18:30:15
26289Hilma ArevångTullinge SK18:30:32
2063769Ebbot MogårdOK Älvsjö-Örby18:30:54
2148472Albin IllergårdTullinge SK18:31:09
18705Erik EklövTumba-Mälarhöjden OK18:32:25
503010Eskil BerghTullinge SK18:33:51
25198Hilmer BergTullinge SK18:34:18
1100813Liv StällbergTullinge SK18:35:07
330627Juni LythTullinge SK18:36:00
1120416Vera StällbergTullinge SK18:38:13
243774Thea ÅbergTullinge SK18:38:14
30885Melissa BergquistTullinge SK18:38:17
331435Tyra SandbergTullinge SK18:38:18
1109191Nora StällbergTullinge SK18:38:19
330654Santiago Kure-BonneTullinge SK18:38:24
1200003Elina DebuireOK Älvsjö-Örby18:40:30
2063725Leonard AnderssonOK Älvsjö-Örby18:40:51
331684Noah DybergTullinge SK18:41:53
2088935Viola AnderssonTullinge SK18:42:51
1200002Tage Jakobsson AhlgrenOK Älvsjö-Örby18:43:11
1200009Ingrid HormOK Älvsjö-Örby18:43:56
331377Julia NorellTullinge SK18:44:01
1200010Linnea AndénOK Älvsjö-Örby18:45:10
1200016Sixten HörnfeldtOK Älvsjö-Örby18:45:49
2063822Greta BlomkvistOK Älvsjö-Örby18:46:57
760420Klara SkogholmTumba-Mälarhöjden OK18:48:12
246106Molly KarlssonTumba-Mälarhöjden OK18:48:58
246118Julia ErlandssonTumba-Mälarhöjden OK18:49:41
2089368Stella Huang SjöbergTullinge SK18:50:03
1908556Erik NybäckTullinge SK18:51:00
246132Love ShönningsTumba-Mälarhöjden OK18:52:00
246109Axel KruseTumba-Mälarhöjden OK18:52:03
246108Olle KruseTumba-Mälarhöjden OK18:52:04
1200001Karin HultqvistOK Älvsjö-Örby18:52:57
1108050Amanda HedbergTumba-Mälarhöjden OK18:54:04
1200013Hilda EnströmOK Älvsjö-Örby18:54:48
1200014Allis BöökOK Älvsjö-Örby18:54:50
246116Olle KlereboTumba-Mälarhöjden OK18:56:47
246104Love KlereboTumba-Mälarhöjden OK18:56:49
246117Lukas ForsTumba-Mälarhöjden OK18:57:13
2063745Elsa Edner SvedlundOK Älvsjö-Örby18:58:22
2063749Alice DanielssonOK Älvsjö-Örby18:58:28
501509Edith KruseTumba-Mälarhöjden OK18:58:35
2063724Ida JönssonOK Älvsjö-Örby18:58:49
2135665Alfred TörnblomTullinge SK19:00:03
2063766Adam RosenbladOK Älvsjö-Örby19:01:02
435986Emil ForsbergTullinge SK19:01:40
2135444Alice LindholmTullinge SK19:01:55
2104301Tage AggeforsOK Älvsjö-Örby19:03:01
2104486Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK19:04:02
246111Elias BäckmanTumba-Mälarhöjden OK19:05:04

U2

1 850 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1200007Leo KelleherOK Älvsjö-Örby18:21:22
1200006Tara KelleherOK Älvsjö-Örby18:21:43
2135659Holger PerssonTullinge SK18:24:48
246123Lydia Ljungkvist BogdanovicTumba-Mälarhöjden OK18:28:11
246125Viktor Ljungkvist BogdanovicTumba-Mälarhöjden OK18:28:39
1200018Olof BergstrandOK Älvsjö-Örby18:30:00
2132143Valter EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK18:30:00
2139727Henning Kristiansson-TorpTumba-Mälarhöjden OK18:30:00
2063765Connor LindbomOK Älvsjö-Örby18:30:00
246128Leontine OlssonTumba-Mälarhöjden OK18:30:00
26283John FlodmarkTullinge SK18:30:18
2063795Gustav HellbergOK Älvsjö-Örby18:31:30
246121Ingemar FärmTumba-Mälarhöjden OK18:33:40
246127Filippa NybergTumba-Mälarhöjden OK18:34:22
18298Tilda PousetteTullinge SK18:34:49
246130Adam HusarTumba-Mälarhöjden OK18:34:58
1200008Hugo RoosOK Älvsjö-Örby18:35:53
1020107Alma OlssonTullinge SK18:36:37
12608Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OK18:37:13
246112Linus ForsTumba-Mälarhöjden OK18:38:12
354083Melker FranzonOK Älvsjö-Örby18:39:30
1200004Felicia DebuireOK Älvsjö-Örby18:40:28
1200012Johan KrookOK Älvsjö-Örby18:41:03

U4

3 260 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2089369Maximilian AnderssonTullinge SK18:37:05

U3

2 490 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107349Sixten SjölanderTullinge SK18:21:05
2081963Ida NordlundOK Älvsjö-Örby18:22:00
28710Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK18:26:30
246131Morgan BjörnTumba-Mälarhöjden OK18:31:48
246126Nils NybergTumba-Mälarhöjden OK18:34:01
501574Samuel StrömbergTumba-Mälarhöjden OK18:44:15
17970Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby18:49:00