Startlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Sala OK
Datum: torsdag 24 oktober 2019

Bana A

4 600 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9500821Kurt ErikssonVandrarringen09:16:05
2078213Henrik OlssonHallstahammars OK09:29:09
9202078Kuno ÖsterlundVästerås SOK09:37:41
902905Mats LundbergDalaportens OL09:42:49
8490612Johan KällmanNorbergs OK09:45:42
43058Thom SandvikAvesta OK09:49:31
439898Leo JohanssonVandrarringen09:50:42
7460126Stig LandstorpOK Tor09:51:49
2104203Weine WolterÅkers IF09:53:32
9460201Anders ClaessonIFK Mora OK09:54:48
9005508Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK09:55:50
2000555Tommy ErikssonTullinge SK09:56:22
355960Sven PerssonÅrsunda IF10:01:33
355887Rolf LindIK Standard10:03:13
302275Kurt Håkan AnderssonOK Tor10:04:42
435949Lennart OlssonIK Standard10:05:27
9520306Peder WickströmArboga OK10:06:38
581246Alf LindbergKöping-Kolsva OK10:09:15
8652905Gunnar MunkteliusSurahammars SOK10:12:10
14867Gunde HjalmarssonStora Tuna OK10:13:33
28470Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF10:14:29
9510803Lars JakobssonVästerås SOK10:16:06
7031048Kenneth JohanssonEskilstuna OL10:18:16
7003700Leif MathisenEskilstuna OL10:19:21
530508Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK10:19:25
9530525Leif WadmanKöping-Kolsva OK10:21:28
2147819Jan GottfridssonNorbergs OK10:21:55
2126045Bertil SvenssonVandrarringen10:26:23
2066561Janne NilssonCentrum OK11:03:48
9201729Tommy HolmérVäsby OK11:06:15

Bana B

3 800 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16943Bo OrtmanVandrarringen09:18:04
44511Olle JohanssonIFK Hedemora OK09:24:07
7440513Åke GranstamOK Tor09:26:41
9420423Lars-Erik RaskVästerås SOK09:27:43
888985Jan JohanssonIFK Hedemora OK09:28:42
30431Karl JohanssonIFK Hedemora OK09:30:02
25314Annika NorströmHallstahammars OK09:30:42
8007196Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK09:31:39
26963Bengt SöderqvistDalaportens OL09:33:40
444190Östen ErikssonAvesta OK09:35:32
444199Lennart JohanssonOK Tor09:36:45
302327Mikael HogréusOK Tor09:40:46
417535Anders WikströmVästerås SOK09:41:42
1357924Olov SöderqvistDalaportens OL09:42:40
18806Bengt FröjdfeldtGävle OK09:43:39
355814Stig PedersonSödertälje IF09:44:40
452791Nils-Erik HjelmerVandrarringen09:45:46
37611Gunnar EricssonGävle OK09:46:39
264967Hans RagvaldVingåkers OK09:47:46
19029Harry EnbergVästerbergslagens OL09:48:48
8011590Mats HemströmGävle OK09:49:47
1470414Roland BergSäterbygdens OK09:50:40
1434143Olle ArmanNyköpings OK09:51:46
9451012Torsten LundVästerås SOK09:52:43
205038Hans GustavssonNyköpings OK09:53:28
439897Anna-Karin JohanssonVandrarringen09:54:39
9501023Bernt ÅströmVästerås SOK09:55:40
918949Lennart LundgrenAvesta OK09:56:45
8102771Lars LundénAvesta OK09:57:44
1501106Peter LjungströmVästerås SOK09:58:44
450872Jarl Erik PalmKjula IF09:59:42
306421Tommy LjungkvistÄrla IF10:02:47
8092848Gunlis LarssonOK Enen10:03:40
1985326Ove ÅbergStorviks IF10:04:43
259120Stig Arne BorgÄrla IF10:05:44
18785Per ElfströmÅrsunda IF10:06:53
8490502Britt Linnéa ErikssonSala OK10:10:20
7031043Jerry HolmEskilstuna OL10:13:48
14930Håkan RystedtStora Tuna OK10:17:22
306696Olle GranathSurahammars SOK10:23:46
449765Jan JohanssonIF Thor10:30:31

Bana C

3 100 m, 63 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
39618Jouko TaskinenVästerås SOK09:22:04
202287Bo LenanderVästerås SOK09:22:46
9441027Göran AnderssonVästerås SOK09:26:43
449760Roland SturkVästerås SOK09:27:49
302311Rolf TärnfjordOK Tor09:28:46
12532Lennart ErikssonOK Enen09:29:21
452826Göran PetterssonVästerås RK09:29:50
9451029Rolf SvenssonVästerås SOK09:32:44
302299Lars-Gunnar LarssonOK Tor09:33:44
37236Östen AnderssonVästerbergslagens OL09:35:25
7203743Anita JohanssonOK Tor09:36:42
2075305Yngve KarlssonIFK Mora OK09:37:46
262609Johan ErikssonGrangärde OK09:38:48
9202071Rune VikmanVästerås SOK09:39:42
444174Lars JohanssonOK Tor09:40:44
9460121Margareta LöfqvistVästerås SOK09:41:41
1677476Lena HedmanHallstahammars OK09:42:43
2063847Bengt HolmIFK Mora OK09:43:07
256431Leif ThorssonOK Grip09:43:40
25308Gudrun PerssonHallstahammars OK09:44:10
43148John SivarsDalaportens OL09:44:41
7481218Rune JonssonVästerås SOK09:45:08
446032Dolwai HellbergSurahammars SOK09:46:09
547063Stanley HolmerIFK Mora OK09:46:41
8390613Lennart KarlssonOK Grip09:47:10
751005Kurt ZanderVästerås SOK09:47:52
39149Nils HellbergVästerås SOK09:48:12
47066Sören GustafssonSäterbygdens OK09:48:45
600213Ingemar JonssonHallstahammars OK09:49:12
9651070Leif BjörkmanDalaportens OL09:49:43
1393048Hans AurellGävle OK09:50:11
18907Ove EkKöping-Kolsva OK09:50:43
773944Bertil HolmgrenGävle OK09:51:12
8167510Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK09:51:44
9450929Hans MalmkvistVästerås SOK09:52:15
36185Helena HemströmGävle OK09:52:44
28993Lars KarlssonDalaportens OL09:53:12
351153Nils-Gunnar LindbergOK Nalle09:53:53
304061Rolf LindblomKjula IF09:54:41
46932Hans BergströmNorbergs OK09:55:45
28412Hans NybergGävle OK09:56:42
520822Lennart LundquistOK Nalle09:57:41
264962Annette RagvaldVingåkers OK09:58:42
9202069Bengt OdeVästerås SOK09:59:43
777802Per-Arne EkbomArboga OK10:00:41
351144Börje KarlssonOK Nalle10:01:35
304077Gittan JonssonKjula IF10:02:43
259062Ove PetterssonArboga OK10:03:42
341874Christer AnderssonKlubblös10:05:20
7003699Leif JanssonEskilstuna OL10:06:22
1420408Anders WelénKöping-Kolsva OK10:07:41
970128Claes NidebornStora Tuna OK10:08:28
577400Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK10:09:00
351002Ingemar GustafssonOK Tjärnen10:09:16
405800Esko RaitaÄrla IF10:09:52
1395944Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL10:10:41
1430619Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK10:11:38
450851Kerstin PalmKjula IF10:12:26
351423Per NybonsVästerås SOK10:14:45
14884Ulf LöfgrenStora Tuna OK10:20:04
16028Jörgen HolmströmOK Milan10:21:02
1991104Emma KlemetsKöping-Kolsva OK10:22:58
16027Inga HolmströmOK Milan10:25:23

Bana D

2 200 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441958Jan BurellOK Enen09:16:11
910902Rune SandbergHallstahammars OK09:20:26
362098Ingmar NykvistRembo IK09:23:15
1258636Göran WiigHallstahammars OK09:23:45
10774Barbro MelvingerOK Enen09:26:52
209547Rolf JanssonIF Rune09:27:47
9033688Bo LöwegrenVästerås SOK09:28:49
9480410Lena WahssAvesta OK09:29:45
8370920Harriet KarlssonOK Grip09:30:44
302318Margareta LarssonOK Tor09:31:42
25086Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo09:32:40
208088Alf KårefältOK Tor09:33:42
302328Eva HogréusOK Tor09:34:44
9150737Britt LarssonVästerås SOK09:35:44
9841712Altti JärvinenVästerås SOK09:36:43
444188Elisabeth W-ErikssonAvesta OK09:37:43
25085Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo09:38:43
351900Monica AndreassonOK Tor09:39:45
2148803Göran HellgrenKöping-Kolsva OK09:40:41
9005104Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo09:41:44
429195Lilian OrvendalHeby AIF09:42:44
341282Lars AndreassonOK Tor09:43:43
9043164Christina GohdeVästerås SOK09:44:44
205500Hans PeterssonHallstahammars OK09:45:44
520512Lennart KarlénVästerås SOK09:46:44
18928Göta KåbergKöping-Kolsva OK09:47:49
344616Marianne ArnholmEskilstuna OL09:48:49
202288Berit NylinVästerås SOK09:49:44
449141Gun SundbergEskilstuna OL09:49:49
39773Ann-Sofi SandvikAvesta OK09:50:45
16918Åke LantzSala OK09:51:42
7031035Ann-Charlotte DuhanEskilstuna OL09:52:46
38481Boy NymanVandrarringen09:53:16
1064646Jan ÅhsNorbergs OK09:53:48
208433Stig LundinEskilstuna OL09:54:44
304082Anders JohanssonKjula IF09:55:42
2123377Kjell LindbergVästerås SOK09:56:43
9560624Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK09:57:43
343379Martin BergstrandVandrarringen09:58:46
33882Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL09:59:45
18291Els-Marie LundquistOK Nalle10:00:43
41614Lars-Erik LindellVäsby OK10:04:50
306445Bengt DagermarkÄrla IF10:07:57
2420665Christer LiwellÄrla IF10:09:49
9430516Inger LundSala OK10:11:42

Bana E

1 300 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9400624Leif NilssonVästerås SOK09:17:22
7201370Eva LundkvistOK Tor09:33:45
362099Ulla NykvistRembo IK09:36:47
25316Lars SöderlundHallstahammars OK09:38:08
25302Signar PalmHallstahammars OK09:38:54
37524Bengt JohanssonVästerås SOK09:50:29
208189Ingrid LundinEskilstuna OL09:51:50
344604Gun AnderssonEskilstuna OL10:09:58