Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

U2

2 610 m, 207 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11760Eddie KarlssonOK Vilse 8708:30:18
11675Daniel NedoborovskyBSV Halle-Ammendorf08:30:35
11769Arvid ErikssonRonneby OK08:33:37
11801Emilia WickbomVittjärvs IK08:34:19
11678Astrid Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL08:38:20
11797Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb08:38:21
11676Eline Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL08:40:38
11768Embla ThorénRonneby OK08:40:44
11677Mia UrsetBul-Tromsø IL08:41:33
11765Alvin LönkvistOK Vivill08:41:39
11763Elias SamuelssonOK Vivill08:43:04
11766Raphael JungOL Amriswil08:45:31
11764Oskar WardOK Vivill08:48:51
11805Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL08:54:06
11708Trygve Haga NesseHaugesund IL Orientering08:54:43
11690Alice JohanssonFK Boken08:57:08
11754Moa PihlströmOK Roxen08:59:26
11809Ellen Margrete Stubban HygenØstmarka OK09:04:57
11808Mathias LinløkkenØstmarka OK09:04:58
11792Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb09:08:11
11794Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb09:08:31
11803Andrea EnbomVänersborgs SK09:12:23
11802Linn EnbomVänersborgs SK09:12:24
11704Even LienGjø-Vard OL09:12:51
20058Axel PerssonFK Göingarna09:17:05
11686Adam SamuelssonFalköpings AIK OK09:17:53
11673Alva LindforsBjörkfors GOIF09:18:49
11741Lauritz BrunborgNittedal OL09:20:38
11791Wilma LindkvistTolered-Utby Ol-klubb09:23:43
11699Elin DoeringGarphyttans IF09:25:38
11709Alva RøthingHaugesund IL Orientering09:26:25
20464Olle OhrtSol Tranås09:28:16
11701Fabian BergqvistGarphyttans IF09:29:08
11799Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK09:31:25
11689Tuva TammiFellingsbro GOIF09:31:39
11687Saga TammiFellingsbro GOIF09:31:50
11775Truls MansénSkarpnäcks OL09:32:33
20457Stella JönssonOK Södertörn09:33:00
11722Johan BylanderKarlsbyhedens IK09:34:30
11746Wilma SaetreOK Landehof09:34:50
20441Axel GamlénOK Gisle09:35:21
15017Charlie FastBoxholm-Mjölby OL09:35:44
11735Johanna JohanssonLidköpings VSK09:39:06
11731Vidar BrodénLeksands OK09:40:41
11767Maja FranssonRonneby OK09:41:04
11789Josefine KoskinenSödertälje-Nykvarn OF09:42:16
11738Matilda ServinLånghundra IF09:43:03
11732Elin AxelssonLerums SOK09:43:23
20475Natanael Bokesandsävedalens aik09:44:07
11777Jakob ÅkessonSkåneslättens OL09:48:05
11712Max GustafssonIF Rigor09:49:17
20501Lukas PetterssonStigsökarna09:50:11
15111Julia EkbergTrollhättans SOK09:52:02
11800Anne FrøislandVang OL09:52:26
11696Agnes OlovssonGamleby OK09:52:38
11713Linus GustafssonIF Rigor09:52:49
20476Markus SandinUlricehamns OK09:55:33
11698Simon Sundvall KrügerGarphyttans IF09:55:56
11784Sofia MårtenssonSundsvalls OK09:58:07
11723Simon BerglundKarlsbyhedens IK10:01:12
11720Pontus HedbergKarlsbyhedens IK10:01:13
11744Alexander JanssonOK Klemmingen10:03:00
11715Tuva SundmarkIK Gandvik10:03:17
11751My PetterssonOK Renen10:04:40
11721Klara BerglundKarlsbyhedens IK10:05:01
11737Love EnerothLunds OK10:11:19
11745Tilda HylénOK Kåre10:11:58
20352Rasmus LarssonBredareds IF10:12:12
5326Teodor EricsonJärla Orientering10:12:36
20029Maja JosefssonVästvärmlands OK10:14:18
11742Sara BengtssonOK Alehof10:18:07
11743Clara LövgärdOK Alehof10:18:08
11729Anton RaskKungälvs OK10:18:37
11804Ida AnderssonVänersborgs SK10:18:58
20656Elis GrahnGöteborgs SK10:19:14
20655Hilda GrahnGöteborgs SK10:19:15
11682Gaute LindaasElverum OK10:20:03
11780Wilhelm OlssonStigsökarna10:22:06
11786Ludvig HaslerSurahammars SOK10:22:09
20624Signe KullanderSävedalens AIK10:23:22
11728Rasmus GranängKungälvs OK10:24:30
11703Tage Raknes SogstadGjø-Vard OL10:24:37
20067Isabella SällforsIFK Lidingö SOK10:25:07
11752Minna TuressonOK Renen10:29:09
20439Alice OlssonMölndal Outdoor IF10:29:50
20710Hjalmar FolkestadAnderstorps OK10:30:49
11748Adam SparrmanOK Linné10:31:09
11730Axel EkdalaKungälvs OK10:32:40
11691Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg10:33:23
11693Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg10:40:12
15016Marcus OlanderTäby OK10:40:17
11756Melvin LundOK Skogshjortarna10:43:28
11697Isak FredrikssonGarphyttans IF10:43:35
11700David FredrikssonGarphyttans IF10:43:36
11702Joel FredrikssonGarphyttans IF10:44:55
11772Palle StegardSkarpnäcks OL10:46:07
11753Agnes GustafssonOK Roxen10:46:38
11692Lova JohanssonFK Friskus-Varberg10:47:08
20776Jarvis HanssonFrölunda OL10:49:11
11681Linnéa EdvardssonEksjö SOK10:51:27
11779Tobias NybergSnättringe SK10:52:04
11774Axel StenbackSkarpnäcks OL10:52:50
11719Tilda StenbackJärfälla OK10:52:51
11771Klara StenbackSkarpnäcks OL10:52:52
11787Filip GalinSurahammars SOK10:55:01
11785Melker ThornellSurahammars SOK10:55:02
11716Sofia OlssonIK Hakarpspojkarna10:55:24
20898Agnes ForsFrölunda OL10:55:35
11665Gry RichardssonBorås10:55:43
11796Hedda SandgrenTolered-Utby Ol-klubb10:55:44
11683Ludvig FranssonEmmaboda Verda OK10:55:51
11770Magnus HammarqvistSjövalla FK10:56:14
11795Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb10:57:43
20906Eric OlofssonSjövalla FK10:58:16
20983Nora Koldsö ÅhlundSvenljunga OK10:58:17
11726Mira NordinKorsnäs IF OK11:03:09
20766Daniel EngenRaumar Orientering11:05:13
11783Botvid SimonssonSundbybergs IK11:06:29
5433Sanna SigvardsonBredaryds SOK11:06:52
20908Linda SahlinNässjö OK11:07:15
20166Isak NilssonOK Landehof11:07:43
20914Anton NilssonKungälvs OK11:08:40
11733Lisa GunnarssonLerums SOK11:09:10
11707Minna WingstedtHalden SK11:09:53
11762Oskar SkoglundOK Vivill11:10:20
11736Josefine JylltorpLinköpings OK11:11:42
21019Catrine JohanssonVäsby OK11:12:25
11793Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb11:20:11
11759Axel Örnhagen JørgensenOK Snab11:21:38
11674Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK11:23:28
21038Josefin EylertsenHalden SK11:24:48
11666Teodor NiklassonBorås11:24:49
11667Ilona NiklassonBorås11:24:52
11724Lisa MalmKFUM Örebro OK11:26:12
11688Wilma WikströmFellingsbro GOIF11:27:02
20805Bruno FovaeusSävedalens AIK11:27:51
11668Mizuki EndoAgeo OL Club11:28:36
11776Theo GelknerSkåneslättens OL11:30:52
20013Jorin MohnOLC Kapreolo11:33:48
20012Nicolas MohnOLC Kapreolo11:33:57
21109Eric ÅhlÅmåls OK11:34:00
5699Ally BlomFrölunda OL11:34:48
11739Sheldon NealisLänna IF11:35:47
11671Ossian ÖstergrenAlvesta SOK11:38:39
11727Joel GabrielssonKungälvs OK11:39:02
11705Linus ÅbomGävle OK11:39:54
11778Erik EkebjärSkåneslättens OL11:40:02
20471Elias JohanssonBilldal11:41:14
21230Ella Andersson KällqvistLjungskile FK11:42:29
21233Alfred Andersson KällqvistLjungskile FK11:42:29
20086Lina AhlstedtÅmåls OK11:44:06
21335Smilla EngmanHindås11:44:08
21307Jonatan WallOK Räven11:44:51
21236Samuel HögblomLjungskile FK11:47:09
11790Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb11:48:38
21420Anton LennhagerÖrby11:51:01
20487Signe Danielsson-DamneBromma-Vällingby SOK11:52:22
11694Emy HjertströmFK Friskus-Varberg11:52:48
11725Elsa GolsäterKorsnäs IF OK11:54:34
11396Aksel Johan SandvikHalden SK11:56:34
21036Jacob EylertsenHalden SK11:56:35
11706Sverre Karenus SandvikHalden SK11:56:37
20165Anna-Lisa KinellIFK Göteborg11:58:02
11717Viggo WallinIK Trenne Ullared11:59:00
5398Wilma ForsbergFellingsbro GOIF11:59:15
11670Astrid KraftAlmby IK11:59:18
11710Karoline FjæreHedrum OL11:59:48
11761Emil AnderssonOK Virdarna11:59:49
15018Edvin PetterssonSödertälje-Nykvarn OF12:01:41
11679Magne TillingsøeCopenhagenO12:04:51
11749Fabian LarssonOK Milan12:08:14
11672Nora KleinBjörkfors GOIF12:08:28
11684Tuukka PekkalaEspoon Suunta12:08:56
21065Noah EnbergHalmstad OK12:10:29
11685Kajsa Eklund-BerglövFagersta OK12:12:19
11680Gustav LjungbergDegerfors OK12:12:52
21099Ludvig AxelssonMölnlycke12:14:40
20961Elias Noren AnderssonOK Lindéna12:16:16
21415Hugo NobornIFK Göteborg12:16:43
21301Ida AlmerOK Landefhof12:19:55
21540Josefine NilssonOskarströms OK12:22:44
21535Edvin NilssonOskarströms OK12:22:47
21539Madeleine NilssonOskarströms OK12:22:48
11755Erika FredrixonOK Skogshjortarna12:25:22
11758Simon WallmanOK Skogsvargarna12:25:45
11757Emanuel WallmanOK Skogsvargarna12:25:54
21581Janos SzucsCSIPA SE12:26:49
5716Joel ByströmOK Nolaskogsarna12:35:08
21164Alva AnderssonFK Friskus-Varberg12:36:36
5515Linn JägardSjövalla FK12:40:50
11788Isak ÖhgrenSävedalens AIK13:08:01
11669Erik KylbornAlmby IK13:11:39
21661Tor WallenburgBrännö IF13:16:33
11806Elin PalmVästerås SOK13:18:52
21403Otto LarssonOK Tranan13:23:02
21619Olivia CarlssonLunds OK13:23:11
21622Samuel CarlssonHyssna13:23:20
21631Ellen CarlssonHyssna13:23:31
11750Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad13:24:22
5718Erik WihlborgOK Gynge13:24:26
11807Tove RosbergVäxjö OK13:25:51
11798Frida StigssonTrollhättans SOK13:30:32
11718Adina NilssonIK Vista
11734Olivia KarlssonLessebo OK
11740Sixten JarlNAIS Orienteringsklubb
11773Caspar SperlingSkarpnäcks OL
11782Edvin SkantzeSundbybergs IK