Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H18

5 960 m, 112 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3087Erik SvenssonOK Klyftamo08:31:00
3084Jarle LysnesHedrum OL08:33:00
3092Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK08:35:00
3086Simon GodefroyOPA Montigny08:38:00
3079Florian KurzOK Oachkatzlschwoaf08:40:00
3080Linus HämmerliOL Regio Wil08:42:00
3071Peter HansenCopenhagenO08:45:00
3073Håkon BlågestadIndre Østfold OK08:47:00
3075Johan EdenhamnLänna IF08:49:00
3089Anton StrandbergSkogslöparna08:54:00
3077Robin SvennbergDegerfors OK08:56:00
3062Michael ImhofOL Regio Wil08:59:00
3082Seth WimanTäby OK09:01:00
1424Erik BerglundOK Kåre09:03:00
3065Simon ÖsterlundVästerås SOK09:04:00
3083Rasmus RasmussenOK Snab09:06:00
3064Ludwig BergfalkJärfälla OK09:08:00
3078Mikkel EbbensgaardCopenhagenO09:11:00
3067Tobias von KronhelmOK Måsen09:13:00
3070Erik ÖsterbergSkogslöparna09:15:00
3091Braun EmanuelOK Oachkatzlschwoaf09:18:00
3072Michael BättigOLG Wislig09:20:00
3081Oscar LangVästerviks OK09:22:00
3093Nicklas DeWittLänna IF09:25:00
3076Emanuel NäslundSkogslöparna09:27:00
3088Andreas Duc JørgensenCopenhagenO09:29:00
3069Wout KeuppensOMEGA09:32:00
3066Adam JohanssonTrollhättans SOK09:34:00
3063Lars WidmerOLG Pfaeffikon09:36:00
3085Dan ÖsterlundVästerås SOK09:39:00
3068Niklas BrantnerOK Oachkatzlschwoaf09:43:00
2984Vilmos WeilerBudapest09:46:00
2981Paul ScholtzBerliner TSC09:49:00
2983Petter MarkhusVerdal OK09:51:00
2996Vojta BartosSK Praga09:54:00
2979Simon ErikssonUmeå OK09:59:00
2987Markus PetterssonVänersborgs SK10:02:00
2986Joakim HandinOK Löftan10:07:00
2976Olof LundgrenUmeå OK10:10:00
2988Håvard BakkeRingerike OL10:13:00
2975Håvard Landro SvingheimKonnerud IL10:15:00
2972Guillaume WyrschANCO-Neuchâtel10:18:00
2997Arvid JernstigVänersborgs SK10:21:00
2989Dominik JandlNaturfreunde Wien10:23:00
2993Erik LiljebjörnNybro OK10:26:00
2978David GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:29:00
2971Sander ArnevikRingerike OL10:31:00
2990Mario SommerOLG Cordoba10:34:00
2980Axel RydgårdEksjö SOK10:39:00
2977Julius KindlundhFK Finn10:42:00
2994Rikard KammerudRingerike OL10:47:00
2970Vegard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL10:50:00
2992Noa PruthIK Hakarpspojkarna10:53:00
2974Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb10:55:00
2991Alexander GraadRonneby OK10:58:00
3024Sindre WoldSundbybergs IK11:02:00
3022Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL11:06:00
3031Hugo ThunbergOK Alehof11:08:00
3025Philippe GrossmannOLG Thun11:10:00
3032Martin LundStenungsunds OK11:11:00
3027Linus OlssonOK Gipen11:13:00
3009Simon BernerssonOK Enen11:15:00
3006Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL11:17:00
3017Rasmus MöllerArboga OK11:19:00
3005Andreas ZechnerASVÖ Österrike11:21:00
3036Fredrik NorlinIFK Mora OK11:22:00
3000Filip HahneInsjöns IF OK11:24:00
3023Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL11:28:00
3001Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg11:30:00
3002Jonas BrütschOLG Schaffhausen11:32:00
3015Christoph WeberOLG Hondrich11:33:00
3019Martin RafflerTirol11:35:00
3013Jonathan BjörkLeksands OK11:37:00
3007William EkbergKongsberg OL11:38:31
3004Jonas DreselSC Klecken11:39:00
3029Florian WalthertOLG Thun11:41:00
2999Anton BernevingOK Gipen11:42:00
2998Tommi KukkulaRastikarhut11:44:00
3008Viktor IvarssonOK Hammaren11:46:00
3033Filip BrunanderAttunda OK11:52:00
3011Vitaliy FedorovNord West11:53:00
3037Immanuel StensötaFrölunda OL11:55:00
3012Paavo SimolaLounais-Hämeen Rasti11:57:00
3038James CrosbyAuckland OC11:59:00
3026Jonas IversenOdense OK12:01:00
3018Jørgen Teigen SøgårdKongsberg OL12:03:00
3035Lukas BernatikSokol Frydek-Mistek12:04:00
3021Antun TisljarOK Orion, Zagreb12:06:00
3034Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL12:08:00
3028Dmitry RudenkoNord West12:10:00
3016Sigurd Bonden KjørsvikKongsberg OL12:12:31
3014Martin KrennASVÖ Österrike12:14:00
3055Albin LagerNässjö OK12:16:00
3052Emil JohanssonOK Bävern12:23:00
3047Per KarlssonOK Tylöskog12:26:00
3040Dídac San José RomeuClub Orientació Catalunya12:29:00
3048Euan TebbuttTwycross OC12:32:00
3041Oliver MalmkvistJönköpings OK12:36:00
3049Quim LlobetClub Orientació Catalunya12:39:00
3042Martin SkyggessonOK Nackhe12:42:00
3053Are MårdalenFreidig12:49:00
3050Jesper LindströmIF Hagen12:52:00
3044Bjørnar LøvliAsker SK12:55:00
3060Loann PeureyCOL Etrechy12:59:00
3056Anders Lunding HenriksenSvendborg OK13:02:00
3051Arnau Requena FernandezClub Orientació Catalunya13:05:00
3045Thibault ErblandCOL Etrechy13:08:00
3061Sebastian RüeggOLG St.Gallen/Appenzell13:12:00
3039Preben AntonsenByåsen IL13:15:00
3059Jan Erik NaessDontGetLost Adventure Running13:18:00
3058August BengtssonOK Nackhe13:21:00
3057Enric Prats BacarditClub Orientació Catalunya13:28:00