Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H45

7 060 m, 231 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7144Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby08:31:00
7098Markus BieriOLG Pfaeffikon08:32:00
7153Andreas GrunderJärfälla OK08:33:00
7110Anders ÄlvegranVästerås SOK08:35:00
7139Christoph FreiOLG Dachsen08:36:00
7097Kent BörjessonOK Måsen08:37:00
7095Jonathan NealisLänna IF08:38:00
7138Joan Borràs RipollèsMontsant08:39:00
7096Peter LandénGustavsbergs OK08:40:00
7093Nicklas BergströmTäby OK08:41:00
7106Kjetil DammTIF Viking08:43:00
7100Henning MartinsenFredrikstad SK08:44:00
7094Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK08:45:00
7134Stefan BergOK Ravinen08:46:00
7148Christoph AeschlimannOL Norska08:47:00
7135Per ErlandssonVimmerby OK08:48:00
7115Ingemar MagnussonOK Måsen08:49:00
7142Per DambergIFK Lidingö SOK08:51:00
7124Eric PerrinNature Orientation Saint Etienne08:52:00
7099Neil ConwayWest Yorkshire Orienteers08:54:00
7108Jonas NiklassonFalköpings AIK OK08:55:00
7131Anders L OlssonGävle OK08:56:00
6960Ulf JanssonOK Triangeln08:57:00
7104Mikael GustafssonOK Gynge09:00:00
7140Bjart Are HellenTIF Viking09:01:00
7114Magnus LarssonFK Göingarna09:02:00
7128Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad09:03:00
7120Stefan LemurellSjövalla FK09:04:00
7137Johan LundbergArvidsjaurs OK09:05:00
7136Ola BovalliusJärfälla OK09:06:00
7118Mikael LundborgHjobygdens OK09:08:00
7117Sigmund VisterIndre Østfold OK09:09:00
7119Robert HjelmVimmerby OK09:10:00
7123Håkan AxelssonFK Göingarna09:11:00
7126Mats LundbäckJärfälla OK09:12:00
7145Per JanssonOK Djerf09:13:00
7125Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby09:14:00
7143Per CarlssonStora Tuna OK09:17:00
7152Gunnar HedinSöders-Tyresö09:18:00
7129Frank DabelsteinAarhus 1900 orientering09:19:00
7121Thomas von KronhelmOK Måsen09:20:00
7116Nick HowlettLOC09:21:00
7127Torgeir SnilsbergOK Moss09:22:00
7111Magnus NiklassonFalköpings AIK OK09:23:00
7147Erich DoblerOLG Pfaeffikon09:25:00
7109Ingemar K. AnderssonÅmåls OK09:26:00
7092Patrik OttossonGävle OK09:27:00
7122Alistair Cory-WrightPeninsula And Plains Orienteers09:28:00
7112Andy ThorpeEPOC09:30:00
7089Flemming JørgensenOK Snab09:31:00
7150Henrik PetterssonFalköpings AIK OK09:33:00
7101Igor VashchenkoVladivostok09:34:00
7151Jens KovstedCopenhagenO09:35:00
7088Stefan PeterssonKalmar OK09:36:00
7132Johan AlfredssonStora Tuna OK09:37:00
7105Jean-Marie FauquantGuyancourt Orientation 7809:38:00
7141Tobias Den BraverOK Gränsen09:39:00
7091Ulf IsakssonHässleby SOK09:43:00
7107Johan SöderstenJärfälla OK09:44:00
6974Lukas ErneOLG Cordoba09:45:00
6970Dennis TollOK Njudung09:46:00
6937Martin BobergIF Rigor09:47:00
6947Fredrik EngmanOK Denseln09:48:00
6910Reto MüllerOLG Galgenen09:50:00
6965Andreas RangertIK Hakarpspojkarna09:51:00
6932Valentas TotorisOK Perkunas09:52:00
6903Magnus ForsbergOK Norrvirdarna09:53:00
6934Kjetil  BjørloHalden SK09:54:00
6918Nik SuterOLG Cordoba09:55:00
6926Göran NordSol Tranås09:56:00
6930Raphael LE CAmClub Rennais de Course dorientation09:57:00
6944Carsten ThyssenHorsens OK09:58:00
6913Håkon BørliFossum IF09:59:00
6912Claus NorstedHalden SK10:00:00
6902Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna10:01:00
6936Ulf LiljebjörnNybro OK10:03:00
6945Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL10:04:00
6892Thomas PerssonOK Denseln10:05:00
6919Gjermund UrsetBul-Tromsø IL10:06:00
6972Svante JonsellVallentuna-Össeby OL10:07:00
6921Anders WadstenOK Landehof10:08:00
6973Christian StamerPreetzer TSV10:11:00
6948Olov VikströmSundsvalls OK10:13:00
6968Christoph StäubleOLG Galgenen10:14:00
6952Thomas JohannessonRonneby OK10:15:00
6939Manfred DörsingOL Amriswil10:16:00
6920Hans JohanssonSundsvalls OK10:17:00
6905Marcello BaroniASD Agorosso S. Alessandro10:18:00
6963Yannick BeauvirClub Rennais de Course dorientation10:19:00
6914Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna10:21:00
6971Henrik BerlinOK Orion10:22:00
6958Ivar MølnvikFossum IF10:23:00
6941Thomas SommerOLG Cordoba10:24:00
6896Kim SchmidtHerning O-Klub10:25:00
6891Andre NedoborovskyBSV Halle-Ammendorf10:26:00
6929Thomas LjungqvistTibro OK10:27:00
6924Magnus JohanssonOK Löftan10:28:00
6894Timo KarppinenSK Pohjantähti10:29:00
6931Kristian PalmIK Hakarpspojkarna10:30:00
6950Niklas BrattOK Orion10:31:00
6957Darius PeciuraOK Perkunas10:33:00
6927Lars OlssonVäsby OK10:34:00
6917Tomas HallménOK Tisaren10:35:00
6949Luc BéguinANCO-Neuchâtel10:36:00
6911Anders PeterssonOK Njudung10:37:00
6908Ludek BartosMLOK Marianske lazne10:38:00
6916Anton TcvetkovNiNo- Oteam10:39:00
6935Håkan StoltSundsvalls OK10:41:00
6897Olle LindmanFinspångs SOK10:42:00
6901Henrik SvenssonOK Löftan10:43:00
6922Magnus LarsenFK Boken10:44:00
6899Stefan JonssonDomnarvets GOIF10:45:00
6938Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna10:46:00
6907Christer ArksandVallentuna-Össeby OL10:47:00
6964Moritz EtterASD Agorosso S. Alessandro10:48:00
6909Håkan OlofssonÄrla IF10:49:00
6898Lars-Inge ArnevikRingerike OL10:50:00
6953Anders BoströmOK Linné10:51:00
6956Kang Kai CheungScout Orienteering Club10:52:00
6900Ramunas CasasOK Perkunas10:53:00
6962Johan BökmanHelsingborgs SOK10:54:00
6923Johan WänströmFinspångs SOK10:55:00
6890Mats EkmanVallentuna-Össeby OL10:56:00
6961Thord SalenbäckKristinehamns OK10:57:00
6925Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF10:58:00
6955Matti EnvallIK Hakarpspojkarna10:59:00
6933Jonas HultinOK Löftan11:00:00
6967Børge HarveyBul-Tromsø IL11:02:00
6954Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna11:03:00
6966Maarten BaakmanARGUS11:04:00
6943Wolfgang Marcher-TassinOL Amriswil11:05:00
6946Lars NordgrenEksjö SOK11:07:00
6906Janingvar JohanssonLidköpings VSK11:08:00
6895Rob HartOK Linné11:09:00
6999Jonas PerssonTorsås OK11:10:00
6991Jörgen LarssonUlricehamns OK11:12:00
7015Patrik SteenOK Enen11:13:00
7005Magnus TrofastBredaryds SOK11:14:00
6995Mats AnderssonOK Renen11:15:00
6980Patrik FalkGöteborg-Majorna OK11:16:00
7012Risto RuoholaMS Parma11:17:00
7007Steiner MartinOLG Rymenzburg11:20:00
6981Thomas SteindahlStenungsunds OK11:21:00
6988Johan PetterssonOK Motala11:22:00
7000Anders LillieströmOK Roxen11:23:00
6993Patrik RönnbäckVisborgs OK11:24:00
6976Fabian LjungqvistLunds OK11:25:00
6983Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø11:26:00
7001Anders ArfwedsonFrölunda OL11:27:00
7003Kai SolumRond OL11:28:00
7019Kimiya OchiaiOLC Looper11:30:00
6992Herkko PlitEspoon Suunta11:32:00
6984Rolf BrühwilerOLG Thun11:33:00
6997Johan EngesLeksands OK11:38:00
7002Vadim MasalkovDVOA11:39:00
7010Svante BerglundUlricehamns OK11:41:00
6998Tore NymarkAskøy O-Lag11:46:00
7011Göran JonssonSundbybergs IK11:47:00
7004Gianluca CarboneA.S.D. Amatori Orienteering Genova11:50:00
7018Samuel NyfelerOLG Thun11:52:00
7020Jørgen NilsenSandnes IL (Rogaland)11:53:00
6979Thomas FreiOLG Zürich11:54:04
7021Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering11:55:00
7013Bartlomiej KrasuskiTeam36011:57:00
7009Anders EkingeOK Motala11:58:00
7017Tero JulkunenLounais-Hämeen Rasti12:00:00
7014Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät12:01:00
6975Jan OlmKils OK12:04:00
6987Anders FlågenHeming Orientering12:06:00
6994Fredrik HugossonLunds OK12:07:00
6985Toussaint StephaneCSLG Melun12:11:00
7008Per Erik LarsenSandefjord OK12:12:00
6978Erik HelanderOK Roxen12:14:00
7075Per EkNyköpings OK12:15:00
7072Magnus TenghagenHärlövs IF12:17:00
7073Franz GuselHSV Villach12:19:00
7085Harald StorrønningByåsen IL12:20:00
7040Bjørnar LynumFreidig12:21:00
7036Eugenii KorshunovKorshuniata12:22:00
7084Magnus AlbinssonOK Tyr12:23:00
7077Matz AnderssonLesjöfors SK12:25:00
7079Gjermund GravirAsker SK12:27:00
7087Jon VindalWing OK12:28:00
7030Øystein WiggenByåsen IL12:29:00
7025Stefano GallettiA.S.D. Unione Lombarda12:30:00
7074Magnus SahlmanLinköpings OK12:31:00
7027Klas GrönkvistJönköpings OK12:32:00
7028Hans JonssonVäsby OK12:34:00
7037Urban BillingHultsfreds OK12:35:00
7081Kari JussilaTampereen Pyrintö12:36:00
7067Bjørn-Willy ArntzenAsker SK12:38:00
7062Ademir Júlio de BastosCOC CLUBE DE ORIENTAÇÃO DE CURITIBA BRASIL12:39:00
7034Erik BerggrenTullinge SK12:40:00
7052Mats KarlssonIF Hagen12:42:00
7063Isaac WongHKAYP12:43:00
7045Olof BarrSkåneslättens OL12:44:00
7058Sverre WisløffAsker SK12:46:00
7024Peter LundOK Kolmården12:47:00
7048Magnus LindmarkIFK Kiruna12:49:00
7070Keisuke TamakiOsakaOLC12:50:00
7023Jan GrahnIK Uven12:51:00
7083Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK12:52:00
7053Rune SørensenIF Sturla12:53:00
7080Erik ÅbergKorsnäs IF OK12:54:00
7066Mikael WesterbergOK Kolmården12:55:00
7069Lars SjöbergTullinge SK12:57:00
7086Patrik RosénVäxjö OK12:59:00
7046Tommy JauhojärviAsker SK13:01:00
7049Olle SjöforsOK Älme13:02:00
7035Pelle ForsbergIFK Enskede13:04:00
7056Otto Richard EideByåsen IL13:05:00
7041Mikael ÖhgrenSävedalens AIK13:06:00
7064Jonas HöstHjärnarps GH OL13:07:00
7042Anders KindbomIF Hagen13:09:00
7039Bjørn MartiniAsker SK13:10:00
7051Johan IvarssonFreidig13:12:00
7054Henric BrohedeOK Tyr13:13:00
7038Filip SjöforsOK Älme13:14:00
7033Tomas JonssonVandrarringen13:15:00
7055Rudy RoomanTrol Belgium13:16:00
7031Thomas JosarpFK Friskus-Varberg13:17:00
7044Josef SklenarSKOB Bruntal13:19:00
7059Niklas NilssonHärlövs IF13:20:00
7071Mats HedmanIF Hagen13:21:00
7029Tomas EidsmoFreidig13:22:00
7068Henrik LjungemyrOK Kolmården13:23:00
7043Tommy LindbergOK Roslagen13:24:00
7065Johan SundinWaxholms OK13:25:00
7047Pål MagnussonUddevalla IS13:27:00
7060Roland StrandFK Åsen13:28:00
7061Attilio AmatoA.S.D. Unione Lombarda13:29:00