Startlista för O-Ringen Borås 2015

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Elitsprint/MTB-O 1Etapp 3/MTB-O 2Etapp 4/MTB-O 3Etapp 5

H55 Kort

4 300 m, 106 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8794Stefan GustafssonOK Hällen08:52:05
8821Per-Arne RamströmSträngnäs-Malmby OL08:53:02
8805Leif MartinssonOK Tyr09:01:06
8741Leif AnderjonAlvesta SOK09:07:04
8790Evert JohanssonOK Bävern09:15:05
8823Björn BältsjöSävedalens AIK09:20:04
8853Lars EklundVäxjö OK09:25:03
8780Bo PeterssonLessebo OK09:27:03
8783Klas ThybeckLindebygdens OK09:29:03
8748Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL09:31:04
8825Thord EkströmTrollhättans SOK09:44:05
8777Sven-Olof PålssonKungälvs OK09:55:05
8769Henrik CarlssonIK Uven09:58:04
8827Lennart EkvallTrollhättans SOK09:59:05
8745Albino CampanaASCO Lugano10:02:04
8857Lars BengtssonÅrsunda IF10:05:03
8812Konrad GraberOLG Nidwalden+Obwalden10:09:05
8795Kjell GustafssonOK Järnbärarna10:11:03
8791Sverker ErikssonOK Gynge10:12:05
8803Ola NyqvistOK Södertörn10:13:06
8768Gunnar HåkanssonIK Uven10:14:04
8826Stefan JohanssonTrollhättans SOK10:19:07
8744Antonio KocsisASCO Lugano10:24:05
8815Viktor RylovRUS-Veteran10:25:05
8788Jörgen HelmerssonOckelbo OK10:26:03
8851Arne NilssonVästerbergslagens OL10:27:04
8849Svend Erik SkovsgaardViborg Orienteringsklub10:28:05
8801Per ErlandssonOK Skogsfalken10:30:04
8819Lennart ErikssonSol Tranås10:31:04
8743Ferruccio UnternäherASCO Lugano10:32:04
8818Manfred OlejnikSOK Viljan10:33:04
8850Stig BarrettViborg Orienteringsklub10:34:05
8813Hansjoerg RutzOLG Pfaeffikon10:36:03
8742Ingemar NilssonAndrarums IF10:38:04
8756Per FröbergGOIF Tjalve10:40:03
8804Eric JönssonOK Triangeln10:41:05
8749Jan-Olof SvenssonBurseryds IF10:42:04
8808Leif SandahlOK Tyr10:43:10
8767Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik10:44:05
8763Pål HellerudHalden SK10:45:04
8754Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:46:06
8793Jan SundbüeOK Hällen10:47:11
8848Göran HedmanValbo AIF10:50:04
8750Antonio BiscegliaC.O. Aget Lugano10:51:06
8757Leif SvangrenGotlands Bro OK10:52:07
8770Svein Olav ÅmotIL Leik10:53:03
8855Andrew Cumming ThomWeston Emus10:57:08
8779Mats BirkestålKöping-Kolsva OK10:58:05
8806Mats KensbyOK Tyr11:03:04
8799Stefan WestlinOK Måsen11:07:05
8778Rudolf BrogrenKungälvs OK11:08:06
8854Michael DowlingWellington Ranges11:09:04
8842Per-Olov SjöströmVästerås SOK11:10:05
8817Lennart StrandbergSkogslöparna11:11:07
8852Thomas GabrielssonVästvärmlands OK11:12:04
8858Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK11:17:05
8772Anders HallJärla Orientering11:18:04
8814Pentti ViitanenRastiPiikkiö11:21:06
8786Hans KarlssonLänna IF11:23:05
8775Bjørn ReinhartsenKristiansand OK11:24:04
8816Petter GullikstadRøros IL11:25:05
8781Mikael HallbergLidköpings VSK11:27:04
8747Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL11:28:03
8856Istvan CsizmadiaZselici Tájfutók11:28:37
8782Håkan SanderiLidköpings VSK11:30:03
8802Knud Gert MadsenOK Sorø11:31:04
8764Jan EskilssonHaninge SOK11:32:04
8776Sven-Erik BrodinKristinehamns OK11:33:05
8822Peter HanssonSundsvalls OK11:34:04
8797Peter EklövOK Linné11:35:03
8746Jozef PollakATU Kosice11:37:05
8771Jens DanielssonIstrums SK11:38:04
8800Matts AnderssonOK Ravinen11:43:05
8765Erik ErikssonIFK Mora OK11:45:03
8785Per EnerothLunds OK11:53:06
8752Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK11:54:05
8810Bo JohanssonOK Älme11:58:05
8829Lennart AgénTullinge SK12:01:04
8792Per-Olov JemtOK Hammaren12:02:03
8798Tryggve RönnqvistOK Linné12:04:03
8809Lars MagnussonOK Älme12:05:04
8773Rolf KarlssonJärla Orientering12:07:05
8740Åke StridAlmby IK12:10:04
8751Arne KlintbergEksjö SOK12:14:04
8820Arne LundStenungsunds OK12:20:04
8762Jørn NordbrødenHalden SK12:21:05
8830Christer LudvikTurebergs IF12:26:04
8789Erik AndersenOdense OK12:28:05
8831Lars RönnolsTäby OK12:29:04
8774Ulf SkoglundKils OK12:34:04
8760Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK12:38:04
8832Guy OlsenUS Orienteering12:39:04
8758Pontus FritzellGudhems IF12:40:05
8787Stein ØstbyMalmö OK12:48:04
8759Christer SegerquistGävle OK12:52:03
8859Lars KarlssonÖdeshögs SK12:56:04
8766Erik WadmanIFK Mora OK12:58:04
8753Leif BylarsForsa OK
8755Peter JareFrölunda OL
8784Göran BerggrenLjungskile FK
8796Anders SjögrenOK Kullingshof
8807Björn FogelbergOK Tyr
8811Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby
8824Hans Georg GratzerTirol
8828Kjell BengtssonTullinge SK
8840Harald BaugerOK Moss