Tävlingskalender

38 tävlingar hittades mellan 2018-01-09 och 2018-03-15 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 2ti 9/1
on 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 11/1
fr 12/1
lö 13/1SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 14/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 3må 15/1
ti 16/1
on 17/1
to 18/1
fr 19/1
lö 20/1
sö 21/1SkidO, VOF-cup, deltävling 1Robertsfors IKVästerbotten
S
distL
16/1
v 4må 22/1
ti 23/1
on 24/1
to 25/1
fr 26/1
lö 27/1SkidO, DM, medel, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästM
21/1
SkidO, DM, medel, Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästM
21/1
SkidO, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
21/1
sö 28/1SkidO, DM, lång, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästL
21/1
v 5må 29/1SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästMN
21/1
ti 30/1
on 31/1
to 1/2
fr 2/2
lö 3/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distL
28/1
SkidO, DM, sprintOK StorsjönJämtland-Härjedalen
S
distS
31/1
sö 4/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distL
28/1
SkidO, VOF-cup, deltävling 2IFK UmeåVästerbotten
S
distM
v 6må 5/2
ti 6/2
on 7/2Mila Stockholm by Night, #4Gustavsbergs OKStockholm
distLN
29/1
to 8/2
fr 9/2
lö 10/2SkidO, TvåÅkerIF StrategenMedelpad
S
distSM
SkidO, BBK/WIK, sprintBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distS
4/2
SkidO, DM, sprint, Södermanland + StockholmKjula IFSödermanland
S
mästS
6/2
SkidO, DM, sprintHJS-Vansbro OKDalarna
S
distS
4/2
SkidO, BBK/WIK, medelBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distM
4/2
sö 11/2Medelpad SkidO Cup, #1IF StrategenMedelpad
S
distM
SkidO, DM, medelHJS-Vansbro OKDalarna
S
distM
4/2
SkidO, DM, lång, Södermanland +StockholmÄrla IFSödermanland
S
natL
6/2
SkidO, VOF-cup, deltävling 3Vännäs OKVästerbotten
LS
distM
8/2
v 7må 12/2
ti 13/2
on 14/2
to 15/2
fr 16/2
lö 17/2SkidO, SM/JSM, medelSundsvalls OKMedelpad
S
mästM
11/2
sö 18/2SkidO, SM/JSM, stafettSundsvalls OKMedelpad
S
mästSM
11/2
v 8må 19/2
ti 20/2
on 21/2
to 22/2
fr 23/2
lö 24/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästS
14/2
sö 25/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästL
v 9må 26/2
ti 27/2
on 28/2
to 1/3
fr 2/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLN
25/2
lö 3/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natM
25/2
Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natS
25/2
SkidO, VOF-cup, deltävling 4Umedalens IFVästerbotten
S
distM
sö 4/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natL
25/2
v 10må 5/3
ti 6/3
on 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartStockholms OFStockholm
distLN
to 8/3
fr 9/3DM, natt, Halland med KattegattnattOK LindénaHalland
mästSN
4/3
lö 10/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland
natM
4/3
SkidO, DM, lång, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästL
SkidO, DM, sprint, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästS
sö 11/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland
natL
4/3
SkidO, DM, långFrösö IFJämtland-Härjedalen
S
distL
9/3*
v 11må 12/3
ti 13/3
on 14/3
to 15/3

Annonser