Swedish Orienteering Federation

Event calendar

422 events were found between 09/08/2018 and 15/09/2018 with the following selection: Championship event, National event, Regional event, Local event.

Date Event Organiser Regions
D
Cl
F
ED
T
ED
w 32Thu 9/8Motionsorientering Umeå 9 augUmeå OKVästerbotten
locMResults
POL-Skövde skjutfältHjobygdens OK
OK P4
Västergötland
locLShow routes in LiveloxResults
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMShow routes in LiveloxResults
Veteran Ol i Södra VätterbygdenBottnaryds IFSmåland
locMResults
Veteran-OLKjula IFSödermanland
locLShow routes in LiveloxResults
Veteran-OL tävling 10OK Järnbärarna
Örebro Läns OF
Örebro Län
locLShow routes in LiveloxResults
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
locM
VOL 9 BrukshundklubbenKovlands IFMedelpad
locMResults
DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmland
locMShow routes in LiveloxResults
MOL 16IF Hansa-HoburgGotland
locSResults
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
locLResults
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
locLShow routes in LiveloxResults
Motions-O Tallmon, Cg-bergOK HierneVärmland
locL
Motionsorientering i HöganäsIS KullenSkåne
locMShow routes in LiveloxResults
Sommarserie 8Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 10/8GM, sprintEksjö SOKSmåland
champsSShow routes in LiveloxResults
Öppna Norrlandsmästerskapen, sprintOckelbo OKGästrikland
champsSShow routes in LiveloxResults
Sommarserien de luxe avslutningKamrat och IF KIFStockholm
locL
Sat 11/8GM, långEksjö SOKSmåland
champsLShow routes in LiveloxResults
GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
regLShow routes in LiveloxResults
Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natMShow routes in LiveloxResults
Öppna Norrlandsmästerskapen, medelOckelbo OKGästrikland
champsMShow routes in LiveloxResults
Öppna Norrlandsmästerskapen, stafettOckelbo OKGästrikland
champsRMShow routes in LiveloxResults
Sommarserien de luxe avslutningKamrat och IF KIFStockholm
locL
Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natMShow routes in LiveloxResults
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarna
natMShow routes in LiveloxResults
Sun 12/8Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natMShow routes in LiveloxResults
GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland
regLShow routes in LiveloxResults
GM, stafettEksjö SOKSmåland
natRLShow routes in LiveloxResults
Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natLShow routes in LiveloxResults
Öppna Norrlandsmästerskapen, långOckelbo OKGästrikland
champsLShow routes in LiveloxResults
Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natLShow routes in LiveloxResults
Tuna Ting, dag 2, medelStora Tuna OKDalarna
natMShow routes in LiveloxResults
MtbO, RodhenmedelnOK RodhenUppland
M
natMShow routes in LiveloxResults
RodhenmedelnOK RodhenUppland
natMShow routes in LiveloxResults
w 33Mon 13/8SPF SprintMariestads FKVästergötland
locS
Östgötaserien i MTBO deltävling 3Finspångs SOKÖstergötland
FM
locSResults
Värmlandsserien MTBO - Deltävling 5OK JösseVärmland
M
locMShow routes in LiveloxResults
VOK Motionsorientering 9 (Strand)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 14/8Sörklubbs #12Alfta-Ösa OKHälsingland
locMResults
SPF Mästerskap 2018Mariestads FKVästergötland
locM
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
locLResults
Dala Veteran olIFK Hedemora OK
Långshyttans AIK OK
Dalarna
locMResults
Motions-OL KnappedshöjdenOK DjerfVärmland
locLShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering UpplandOK RodhenUppland
locM
HöstspringetStora Sundby GoIFSödermanland
locMResults
Motionsorientering VaxholmWaxholms OKStockholm
locLShow routes in LiveloxResults
ÖOK:s dagserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
locLShow routes in LiveloxResults
Sprintcup 4Gotlands Bro OKGotland
locSResults
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
locLShow routes in Livelox
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
locMShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering KågeSkellefteå OKVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
Höglands-OLSol TranåsSmåland
locLShow routes in LiveloxResults
NOK-träning HOKHammarkinds OKÖstergötland
locLResults
Sommarcup 7 (ZON-träning)OK HällenSödermanland
locLShow routes in LiveloxResults
7-klubbs Örnligan 4SkogslöparnaÅngermanland
locLShow routes in LiveloxResults
FOK:s höstcup etapp 1Falkenbergs OKHalland
locMResults
Motion-OL SandfalletKristinehamns OKVärmland
locLResults
Motionsorientering SmådalOK MangenVärmland
locLResults
Norrcupen 2018-08-14Ljusdals OKHälsingland
locSShow routes in LiveloxResults
SK Björnen Motionsorientering 5SK BjörnenVästerbotten
locMResults
HSOK Sommarcup FINAL med motionsorienteringHelsingborgs SOKSkåne
locMShow routes in LiveloxResults
KM Markbygdens OKMarkbygdens OKVästergötland
locMShow routes in LiveloxResults
LämmeltågetHJS-Vansbro OKDalarna
locRMResults
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4FK Friskus-VarbergHalland
locSResults
Wed 15/8Höglandets veteran OLSol TranåsSmåland
locMShow routes in LiveloxResults
Öppet KM långOK RodhenUppland
locLShow routes in LiveloxResults
Storviks natt med DM, GästriklandStorviks IFGästrikland
champsLNResults
MotionsorienteringVäxjö OKSmåland
locLResults
MTBO-cupen 4Visborgs OKGotland
M
locLShow routes in LiveloxResults
Veterancup UOK 2018Ulricehamns OKVästergötland
locMResults
KM Dag - Sydvästra kretsenFrosta OKSkåne
locMShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
locMResults
Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalen
locLResults
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Sävsjö
IFK Stockaryd
OK Bävern
OK Njudung
Småland
locLResults
Onsdagsorientering 8, SärnaSärna SKDalarna
locM
Thu 16/8POL-Karstorp, SkövdeHjobygdens OK
IF Hagen
Västergötland
locLResults
Veteran-OL SmedjehovJönköpings OKSmåland
locMResults
Veteran-OL tävling 11OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
locLShow routes in LiveloxResults
Roslagsveteranerna.Långhundra IFUppland
locMResults
Veteran-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
locLShow routes in LiveloxResults
Veteranorientering VOVästerviks OKSmåland
locLResults
VOL 10 2018Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
DM i orientering för PRO och SPF Seniorerna samt Klubbmatch mellan PRO och SPFOK VivillSmåland
locL
Motionsorientering 15Visby IF Gute SOKGotland
locMShow routes in LiveloxResults
DOK:s motions-OL ParkenDegerfors OKVärmland
locSResults
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
locL
Motionsorientering Uppland i Stenhagen OK LinnéOK LinnéUppland
locM
Motionsorientering Skutberget (SSOK)OK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmland
locLShow routes in Livelox
Motions-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
locLShow routes in LiveloxResults
Motion-OL MariebergKristinehamns OKVärmland
locS
Motionsorientering i HöganäsIS KullenSkåne
locM
Motionsorientering Umeå 16 augustiStöcksjö ISVästerbotten
locM
Motionsorientering vid Gärdesskolan i ÅmotforsÅmotfors OKVärmland
locL
UngdomsserienVimmerby OKSmåland
locL
Fri 17/8Partilletrippeln, natt (med DM, natt, Göteborg)Sävedalens AIKGöteborg
champsLN
15/8
Show routes in LiveloxStart times Live coverage
Sat 18/8Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanland
natM
15/8
Show routes in Livelox
Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natM
15/8
Show routes in LiveloxStart times
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarna
natM
15/8
Start times
MTBO, Golden Weekend, SprintArboga OKVästmanland
M
natL
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natM
17/8*
Show routes in LiveloxStart times
Immeln SwimrunFK GöingarnaSkåne
locL
15/8
Start times
Norra Hallands ungdomsserie etapp 5IK Trenne UllaredHalland
locL
16/8*
Kils OKKils OKVärmland
natM
16/8*
Show routes in Livelox
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natM
15/8
Show routes in LiveloxLive coverage
DM, lång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
champsL
16/8
Start times
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
15/8
Show routes in LiveloxStart times Live coverage
Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 1OK Pan-KristianstadSkåne
natM
16/8*
Show routes in LiveloxStart times Live coverage
MTBO, Golden Weekend, MedelArboga OKVästmanland
M
natL
Sun 19/8BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natL
15/8
Show routes in Livelox
Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanland
natM
15/8
Show routes in Livelox
Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natL
15/8
Show routes in LiveloxStart times
SISU/Deje TräffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
natL
15/8
Start times
DM, stafett, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
champsRL
16/8
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserArvidsjaurs OKNorrbotten
regL
16/8
Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
regM
17/8
Show routes in LiveloxStart times Live coverage
MtbO, KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
M
natM
15/8
Show routes in LiveloxStart times
Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 2OK Pan-KristianstadSkåne
natM
16/8*
Show routes in LiveloxStart times Live coverage
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
15/8
Show routes in LiveloxStart times Live coverage
SvartviksmedelnOK SödertörnStockholm
natM
15/8
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natL
15/8
Show routes in LiveloxLive coverage
DM, sprint, ÅngermanlandOK BrantenÅngermanland
champsS
16/8
DM, lång, Västerbotten med Rallarsvängen Vännäs OKVästerbotten
champsL
16/8
Gotland Team SprintVisborgs OKGotland
regRS
16/8*
Live coverage
Hökensåsracet, sprintOK GränsenSmåland
regS
17/8
Show routes in LiveloxStart times Live coverage
Gotland Team Sprint, individuella öppna klasserVisborgs OKGotland
regS
18/8
Live coverage
w 34Mon 20/8Motions OL 5Ankarsrums OKSmåland
locL
9/8
Värmlandsserien MTBO - Deltävling 6OK ÄlgenVärmland
M
locM
19/8*
Show routes in Livelox
VOK Motionsorientering 10 (Starberget)Vännäs OKVästerbotten
locM
Tue 21/8Tisdags-OL VåmbsklevenIF HagenVästergötland
locL
Dala Veteran OLGrangärde OKDalarna
locL
18/8
Veterantävling StendörrenNyköpings OKSödermanland
locLShow routes in Livelox
IKS HöstspringetIK StandardSödermanland
locL
Krets Motions-OL Stafett DjerfstuganOK DjerfVärmland
locRL
ÖOK:s dagserie 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
locL
19/8*
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
locL
21/8*
Motions-OL och UngdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
locM
19/8*
Sörklubbs #13Söderhamns OKHälsingland
locL
Pokaljakten 2018, deltävling 4Skattkärrs SOKVärmland
locM
19/8
FOK:s höstcup etapp 2Falkenbergs OKHalland
locM
19/8*
Höglandsträning 21 AugNässjö OKSmåland
locL
19/8
MotionsorienteringOK JösseVärmland
locL
Norrcupen långOK DellenHälsingland
locL
20/8
Show routes in Livelox
SK Björnen Motionsorientering 6SK BjörnenVästerbotten
locM
20/8*
Ungdomskretstävling S:a SkbgIK WilskeVästergötland
locM
19/8
Run to the Hills 3Selånger SOKMedelpad
locM
20/8*
Motionsorientering L-100Långhundra IFUppland
locM
19/8
7-klubbs med Örnligan 5 och MTBOÖrnsköldsviks OKÅngermanland
locM
20/8*
Ungdomsserie/NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
locM
16/8
Show routes in Livelox
Siljanskretsen IK Jarl RättvikDalarna
locM
17/8
Wed 22/8Motionsorientering - Hummelmora äng, ViksjöJärfälla OKStockholm
locM
20/8
Motionsorientering Alvesta SOKAlvesta SOKSmåland
locL
19/8
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
locL
21/8
Show routes in Livelox
Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]Bredareds IFVästergötland
locM
21/8
Fjällfemman FröåÅre OKJämtland-Härjedalen
locL
Grand Prix Alvesta SOKAlvesta SOKSmåland
locL
21/8
NjudungsmästerskapLandsbro IF SKSmåland
locL
19/8
O-ligan deltävling 3StigsökarnaBohuslän-Dal
locM
20/8*
Onsdagsorientering 9, SärnaSärna SKDalarna
locM
22/8*
U-serie 5 Blekinge VästraBroSö OKBlekinge
locS
19/8*
Kindsmästerskap/ Klubbmästerskap/ Veterancup OK TrananVästergötland
locM
19/8
Ungdomsserien Östra Blekinge deltävling 5Karlskrona SOKBlekinge
locS
19/8
Thu 23/8POL-KvänumHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
locL
Tjustalliansens UngdomsserienGamleby OKSmåland
locL
21/8
Veteran-OLGöteborg-Majorna OKGöteborg
locL
Veteran-OL KrokavadetJönköpings OKSmåland
locM
VET-OLEskilstuna OLSödermanland
locMShow routes in Livelox
RoslagsveteranernaRånäs OKUppland
locL
21/8
Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
locL
VOL 11 KuskvägenSelånger SOKMedelpad
locM
21/8*
Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötland
locL
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
locL
20/8
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
locL
Motions-O Adolfsfors, KölaOK HierneVärmland
locL
Motionsorientering TyrterrängenOK TyrVärmland
locL
Sommarsprint 3Trollhättans SOK
Vänersborgs SK
Västergötland
locS
21/8
Ungdomsserien deltävling 4OK SkogsströvarnaÖstergötland
locL
16/8
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
locS
22/8*
Motion-OL HultetKristinehamns OKVärmland
locM
Motionsorientering i HöganäsIS KullenSkåne
locM
20/8
Sommarserie 9Njurunda OKMedelpad
locL
22/8
Show routes in Livelox
Fri 24/8DM, natt, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
champsLN
19/8
DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro LänOK Tor
Örebro Läns OF
Västmanlands OF
Södermanland
Örebro Län
Västmanland
champsLN
18/8
DM, natt, UpplandRånäs OKUppland
champsLN
19/8
Show routes in Livelox
DM, natt, VärmlandSK ÖrnenVärmland
champsLN
20/8
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, sprint, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
champsS
18/8
Sat 25/8Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medel + DM, medel, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
champsM
18/8
DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandÅngermanlands OF
Medelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanland
Medelpad
champsL
19/8
DM, lång, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
champsL
19/8
DM, medel, BlekingeOK OrionBlekinge
champsM
19/8
DM, medel, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
champsM
19/8
DM, medel, DalarnaAvesta OKDalarna
champsM
22/8
DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotland
champsM
19/8
DM, medel, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
champsM
19/8
DM, medel, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
champsM
19/8
DM, medel, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
champsM
19/8
DM, medel, SmålandÅlems OKSmåland
champsM
19/8
DM, medel, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
champsM
19/8
DM, stafett, inofficiell Jämtland/HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
champsRM
19/8
DM, medel, HallandFalkenbergs OKHalland
champsM
19/8
DM-stafett Jämtland-Härjedalen: Öppna banorÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
locM
22/8
Värmlandsserien MTBO Deltävling 7OK TyrVärmland
M
locM
24/8*
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
champsM
19/8
Sun 26/8DM, lång, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
champsL
19/8
DM, lång, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
champsL
19/8
Show routes in Livelox
DM, lång, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
champsL
19/8
DM, lång, UpplandLänna IFUppland
champsL
19/8
DM, lång, VärmlandOK HierneVärmland
champsL
23/8*
DM, medel, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
champsM
19/8
DM, stafett, BlekingeOK OrionBlekinge
champsRL
19/8
DM, stafett, Dalarna + VästmanlandAvesta OK
Västmanlands OF
Dalarna
Västmanland
champsRL
19/8
DM, stafett, GotlandSvaide Roma SOKGotland
champsRL
19/8
DM, stafett, HallandHylte OK
Oskarströms OK
Halland
champsRL
19/8
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserHylte OK
Oskarströms OK
Halland
regL
23/8
DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandÅngermanlands OF
Medelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanland
Medelpad
champsRL
19/8
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserÅngermanlands OF
Sundsvalls OK
Ångermanland
Medelpad
regL
24/8
DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
champsRL
19/8
DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
regL
22/8
DM, stafett, SmålandKalmar OKSmåland
champsRM
19/8
Show routes in Livelox
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmåland
regM
23/8
Show routes in Livelox
DM, stafett, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
champsRL
19/8
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
regL
23/8
DM, ultralång, Jämtland/Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
champsU
19/8
DM, ultralång, Norrbotten I 19 IFNorrbotten
champsU
18/8
DM Stafett, individuella öppna klasserSvaide Roma SOKGotland
locL
23/8
DM, stafett, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
champsRL
19/8
Show routes in Livelox
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserHelsingborgs SOKSkåne
regL
24/8*
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
champsL
22/8
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
champsRL
19/8
DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserUmeå OKVästerbotten
regL
22/8
w 35Mon 27/8KM-MedelKarlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
locM
24/8
Motions OL 6Ankarsrums OKSmåland
locL
9/8
Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
locL
VOK Motionsorientering 11 (Överboda)Vännäs OKVästerbotten
locM
Tue 28/8FOK:s höstcup etapp 3Falkenbergs OKHalland
locM
26/8*
Tisdags-OL KlagstorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
locL
Veteran-OL 180828OK KlemmingenSödermanland
locL
27/8
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarna
locL
Höst-springetÄrla IFSödermanland
locL
Motion-OL BåsbergenOK DjerfVärmland
locL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
locL
28/8*
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
locM
SSOK Motionsorientering SundstorpSkattkärrs SOKVärmland
locM
Sörklubbs #14Rehns BKHälsingland
locM
Öppet Varbergsmästerskap MedeldistansOK NackheHalland
locM
26/8*
Motionsorientering Mangskog (Elljusspåret)OK MangenVärmland
locL
Norrcupen 180828Forsa OKHälsingland
FM
locL
25/8
SK Björnen Motionsorientering 7SK BjörnenVästerbotten
locM
27/8*
Kretssprint västra skaraborgskretsenOK KlyftamoVästergötland
locS
26/8
SAKO UngdomstafettVänersborgs SKVästergötland
locRL
27/8*
Kretsmästerskap sprintMotala AIF OLÖstergötland
locS
24/8
Wed 29/8MTBO-cupen 5Gotlands Bro OKGotland
M
locL
Ungdomsserien, regionsfinal söder ÖSkarpnäcks OLStockholm
regM
26/8
Ungomdsserien, regionsfinal söder VHaninge SOKStockholm
regM
22/8
Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
locL
Motionsorientering och Grand Prix för ungdomarLessebo OKSmåland
locL
27/8*
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
locL
Motions-OL - Borås 2 av 5 HT [Ymer]IK YmerVästergötland
locL
28/8
Fjällfemman TossönÅre OKJämtland-Härjedalen
locS
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Sävsjö
IFK Stockaryd
OK Bävern
OK Njudung
Småland
locL
Onsdagsorientering 10, IdreSärna SKDalarna
locM
29/8*
O-Ligan deltävling 4Eds SKBohuslän-Dal
locM
27/8
Ungdomsserien, regionsfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
regM
22/8
TjOL kaveln 2018VK UvarnaMedelpad
locRS
Thu 30/8Falukretsens deltävling 4 Korsnäs IF OKDalarna
locL
27/8
MOL 18Gotlands Bro OKGotland
locL
POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
locL
Veteran OL TSOKTenhults SOKSmåland
locM
29/8
Distriktsmatch Södermanland/VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
locM
25/8
Show routes in Livelox
Veteran-OL tävling 13Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
locL
Gamleby OK Veteran-OL, SkramstadGamleby OKSmåland
locM
Veteran-OLVK UvarnaMedelpad
locL
Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
locL
Motionsorientering - Uddaredsskolan (Floda)Lerums SOKGöteborg
locL
27/8
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
locL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
locL
Motions-O ÅrjängÅrjängs OKVärmland
locL
Motionsorientering Randviken (Sörmons rastplats)OK TyrVärmland
locL
Motionsorientering TorsbyOK FryksdalenVärmland
locL
Borlänge-Säter träningStora Tuna OKDalarna
locL
28/8
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
locL
29/8*
Motionsorientering Umeå 30 augUmeå OKVästerbotten
locS
29/8*
Nissadalszonens ungdomscup etapp 4Anderstorps OKSmåland
locS
27/8
Undomens 5-dagars etapp 4Tenhults SOKSmåland
locL
26/8
Fri 31/8Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natRLN
26/8
Ungdoms-SM, sprintBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
champsS
17/8
Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
regS
22/8
Sat 1/9MtbO, Svenska Cupen, #9, sprintSäterbygdens OKDalarna
M
natS
26/8
OL-rounden, dag 1, medelOK HedströmmenVästmanland
natM
26/8
PreO, Natt-DM, UpplandLånghundra IFUppland
T
champsP
20/8
PreO, TempO, UpplandOK LinnéUppland
T
natT
Ungdoms-SM, långBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
champsL
17/8
AleträffenOK AlehofGöteborg
natL
26/8
Motionsorientering vid BrotorpSkogsluffarnas OKStockholm
locL
29/8
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6. FinalOK LöftanHalland
locM
26/8
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
26/8
Åkers IF 100-årstävlingÅkers IFSödermanland
natM
26/8
Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natM
26/8
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
29/8
Ungdoms-SM, lång, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
regL
22/8
Sun 2/9Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPL
26/8
Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natM
MtbO, Svenska Cupen, #10, masstart, finalSäterbygdens OKDalarna
M
natL
22/8
OL-rounden, dag 2, långOK HedströmmenVästmanland
natL
26/8
PreO, UpplandOK LinnéUppland
T
natP
Sandvikens öppna kommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland
regL
24/8
TyresöorienteringenSöders-TyresöStockholm
natL
26/8
Ungdoms-SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
champsRL
17/8
Öppet Skaraborgsmästerskap, medelTibro OKVästergötland
champsM
26/8
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natM
30/8
PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
regM
26/8
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
26/8
GripträffenOK GripSödermanland
natM
26/8
Motionsorientering TyresöSöders-TyresöStockholm
locL
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
locM
Södra Hallands Ungdomsserie, Etapp 4Laholms IF OKHalland
locL
31/8
w 36Mon 3/9Motions OL 7Ankarsrums OKSmåland
locL
9/8
VOK Motionsorientering 12 (Ö Vännfors)Vännäs OKVästerbotten
locM
Tue 4/9Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
locL
Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna
locM
DOK:s Krets/motions-OL SolbergaDegerfors OKVärmland
locM
1/9
Höst-springetKjula IFSödermanland
locL
Krets Motion-OL KOKOK DjerfVärmland
locL
Norrcupen 180904Hudiksvalls OKHälsingland
locS
2/9
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
locL
4/9*
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
locM
HöglandsträningSOK AnebySmåland
locL
Sörklubbs #15Rehns BKHälsingland
locM
4-Klubbsmatch #3Nyköpings OKSödermanland
locM
2/9
FOK:s höstcup etapp 4Falkenbergs OKHalland
locM
2/9*
FollingboloppetVisborgs OKGotland
locM
2/9
Motionsorientering SegerforsOK JösseVärmland
locL
SK Björnen Motionsorientering 8SK BjörnenVästerbotten
locM
3/9*
Västerdalsmästerskap (Siljanskrets)Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
locL
2/9*
Motionsorientering UpplandRasbo IKUppland
locL
3/9
UngdomskretstävlingMullsjö SOKVästergötland
locM
2/9
Show routes in Livelox
Kretsmästerskap Spint Norra KretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
locS
1/9
Wed 5/9Onsdagsorientering 11, SärnaSärna SKDalarna
locS
4/9*
Ungdomsserie 6, Östra BlekingeOK OrionBlekinge
locM
2/9
Klubbmatch VeteranerOK GränsenSmåland
locM
31/8
Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
locM
3/9
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
locL
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
locL
4/9*
Motions-OL - Borås 3 av 5 HT [Rävlanda]OK OrintoVästergötland
locM
4/9
Ungdomsserie 6, VästraOK SkogsfalkenBlekinge
locL
3/9
Thu 6/9FyrklöverAlmby IKÖrebro Län
locL
3/9*
POL-TräffHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
locL
Veteran-OL tävling 14Askersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
locL
Veteran-OLMotala AIF OLÖstergötland
locL
VOL 13 HOKHudiksvalls OKHälsingland
locM
4/9
Motionsorientering - Berghultsskolan (Floda)Lerums SOKGöteborg
locL
3/9
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
locL
Motion-OL HarbergetKristinehamns OKVärmland
locL
Motions-O Mon,Solliden KoppomOK HierneVärmland
locL
Motionsorientering Sanna VåxnäsOK TyrVärmland
locL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
locM
5/9*
Motionsorientering Umeå 6 sepUmeå OKVästerbotten
locS
5/9*
SAKO ungdomsträningTrollhättans SOKVästergötland
locL
4/9
4-sprinten 3Selånger SOKMedelpad
locS
4/9
Fri 7/9DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetBjursås OKDalarna
champsLN
2/9
Sat 8/9GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natL
2/9
Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna
regL
2/9
Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötland
natM
2/9
Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natM
2/9
Skärgårdsdubbeln, långdistansGustavsbergs OKStockholm
natL
2/9
SM, lång, kvalIK HakarpspojkarnaSmåland
champsL
26/8
Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natM
2/9
Älgots Cup SÖ Kretsen Etapp3Ystads OKSkåne
locM
4/9
Sun 9/9SM, lång, finalIK HakarpspojkarnaSmåland
champsL
26/8
FyrklubbsHärlövs IFSkåne
regL
3/9*
Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natL
2/9
Skogis Cup nr 8Garda OKGotland
locL
SM, lång, final, publiktävling medel Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
2/9
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natL
8/9*
Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natM
2/9
Skärgårdsdubbeln, medeldistans OK RavinenStockholm
natM
2/9
TrätäljalunkenSäffle OKVärmland
regL
5/9
Två på en pinne, lagtävlingÅrsunda IFGästrikland
natPL
2/9
Motionsorientering Umeå 9 septemberUmedalens IFVästerbotten
locM
Vandrarringens höstträffVandrarringenVästmanland
natL
2/9
PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkåne
T
regM
3/9*
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Halmstad OKHalland
locL
w 37Mon 10/9Trimtex Cup #3OK HammarenGästrikland
locS
2/9
VOK Motionsorientering 13 (Vännäs, Kronberget)Vännäs OKVästerbotten
locM
Tue 11/9Sörklubbs #16Söderhamns OKHälsingland
locM
Tisdags-OL SkärvIF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
locL
Dala Veteran-OLBjursås OKDalarna
locL
8/9
Krets Motion-OL DOKOK DjerfVärmland
locL
Krets Motion-OL StenstaKristinehamns OKVärmland
locL
Norrcupen Ffinal 2017-09-11Ljusdals OKHälsingland
locM
10/9
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
locL
11/9*
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
locM
Motionsorientering Prästtjärnsstugan (med korvgrillning)OK MangenVärmland
locL
Öppet kretsmästerskap sprintTidaholm SOK SisuVästergötland
locS
9/9
SK Björnen Motionsorientering 9SK BjörnenVästerbotten
locM
10/9*
KM-Friskus och KM-NackheOK NackheHalland
locS
6/9
Wed 12/9MTBO-cupen 6Gotlands Bro OKGotland
M
locL
MotionsorienteringVäxjö AISSmåland
locL
Motions-OL - Borås 4 av 5 HT [Rydboholm]Rydboholms SKVästergötland
locM
11/9
Onsdagsorientering 12, IdreSärna SKDalarna
locS
12/9*
Thu 13/9POL-IstrumHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
locL
Veteran-OL tävling 15OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
locL
VR Veteran Höst 18VandrarringenVästmanland
locM
VOL 14, SOKSundsvalls OKMedelpad
locL
13/9*
Motion-OL Hultet / PreOKristinehamns OKVärmland
FT
locP
Motionsorientering TyrstuganOK TyrVärmland
locL
Motions OL 8 samt ungdomsserieavslutningAnkarsrums OKSmåland
locS
12/9*
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
locL
12/9*
Fri 14/9PreO, Natt-DM, GöteborgOK LandehofGöteborg
T
champsLN
SM, medel, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
champsM
2/9
Veteran-SM, sprintFK BokenSkåne
champsS
9/9
ÖOK:s nattserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
locL
5/9
Sat 15/9SM, medel, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
champsM
2/9
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natM
9/9
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natRL
9/9
SM, medel, final, publiktävling medel Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
9/9
Ungdomsserien deltävling 5 - FinalStjärnorps SKÖstergötland
locM
Dubbelfajten, patrulltävlingGarphyttans IF
OK Letstigen
Örebro Län
natPL
Dubbelfajten, långGarphyttans IFÖrebro Län
natL
Kretsmästerskap långTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
locL
9/9
OK Österåker, medelOK ÖsteråkerStockholm
natM
12/9
Norbergs OK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natM
9/9
OK Landehofs höstweekend, medelOK LandehofGöteborg
natM
9/9
Ungdomsseriestafetten NOKOK DenselnÖstergötland
locRL
9/9
Veteran-SM, medelFK BokenSkåne
champsM
9/9

Advertisements