Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

82 tävlingar hittades mellan 2018-12-12 och 2019-01-18 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 50on 12/12Mila Stockholm by Night, #2Enebybergs IF
Solna OK
Stockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL NV SkåneHelsingborgs SOKSkåne
närL
Elitveteranernas julsprintFalköpings AIK OKVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmland
närMResultat
Go Natt AvestaDalaportens OLDalarna
närM
Vintercupen deltävling 2Sundsvalls OKMedelpad
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Skinkjakten, Le Grand FinaleGotlands Bro OKGotland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
to 13/12GOF NattCup Etapp 5Chalmers OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLNResultat
Veteran-OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Östra Blekinges Nattcup 7OK Orion
Ronneby OK
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Pölder Sport Nattcup etapp 2FK GöingarnaSkåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt 7:an Etapp 4Skene Sim o ISVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 14/12
lö 15/12TomtesprintenDomnarvets GOIFDalarna
närSResultat
Qpoolen IndoorHässleholms OKSkåne
närSResultat
LuciasprintenOK ÄlgenVärmland
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
sö 16/12Julserien, Etapp 3Arboga OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
JulasletetOK KullingshofVästergötland
närUResultat
Jullöpet 2018Trollhättans SKVästergötland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen #3OK SkogsfalkenBlekinge
närLResultat
Vintercup 2 GamlebyGamleby OKSmåland
närLResultat
AdventOrient etapp 4OK SilvaSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SkinkloppetIS KullenSkåne
närL
v 51må 17/12
ti 18/12
on 19/12MOF Nattcup #5VK UvarnaMedelpad
närMN
Go Natt Avesta - SkinkloppetDalaportens OLDalarna
närS
19/12*
Nattugglan - Tullinge-HästhagenTullinge SKStockholm
närLN
16/12
Starttider
Kylk(l)ampen deltävling 3Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
närLN
17/12
Visa rutter i LiveloxStarttider
to 20/12GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
19/12*
Vätterbygden by night 4Jönköpings OKSmåland
närLN
19/12*
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSN
19/12
Östra Blekinges Nattcup 8OK OrionBlekinge
närLN
18/12
DOF natt-cup deltävling OK KåreOK KåreDalarna
närLN
18/12
Skaraborg by nightIF HagenVästergötland
närLN
19/12
Visa rutter i Livelox
fr 21/12TomteraceOK RenenNorrbotten
närS
20/12*
lö 22/12Bredareds Rogaining 2018Bredareds IFVästergötland
närPL
17/12
sö 23/12
v 52må 24/12
ti 25/12
on 26/12Julserien, Etapp 4Arboga OKVästmanland
närL
23/12
Annandags orienteringGotlands Bro OKGotland
närL
Skinksvängen 2018Degerfors OKVärmland
närM
25/12
Vintercup nr 4, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
24/12*
Annandagssprinten (anmälan endast på tävlingsdagen)Vimmerby OKSmåland
närM
to 27/12Landehofs Nattcup Etapp 4OK LandehofGöteborg
närLN
25/12*
Pölder Sport Nattcup Etapp 3OK Pan-KristianstadSkåne
närLN
24/12
Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpad
närMN
26/12
fr 28/12OKN NattenOK NolaskogsarnaÅngermanland
närLN
27/12
lö 29/12Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
28/12*
sö 30/12Mellandags-OLHelsingborgs SOKSkåne
närM
29/12
SkidO, Nyårssprinten i BodenI 19 IFNorrbotten
S
distS
26/12
Skid-O 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
29/12
SkidO, Nyårsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
S
distM
26/12
v 1må 31/12Nyårsracet 2018Valbo AIFGästrikland
närM
30/12*
NyårsorienteringSvaide Roma SOKGotland
närL
Nyårslöpet (anmälan endast på tävlingsdagen)Ankarsrums OKSmåland
närL
28/11
SylvestermissenHudiksvalls OKHälsingland
närL
29/12
ti 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne
distL
29/12
on 2/1
to 3/1Landehofs Nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborg
närLN
1/1*
fr 4/1SkidO, OBS-tävling, seniorer skidor fri stil 15/10 kmSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
lö 5/1SkidO, OBS-tävling, sprintSvenska Orienteringsförbundet
S
natS
Skid-O 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
4/1
sö 6/1SkidO, OBS-tävling, långSvenska Orienteringsförbundet
S
natL
Vintercup FK ÅsenFK ÅsenSkåne
närL
4/1
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkåne
närL
PoängjaktIS KullenSkåne
närL
Vinterrace etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dal
närM
3/1
v 2må 7/1
ti 8/1Nattcup #2Nyköpings OKSödermanland
närLN
6/1
GTNC-3 2019OK KlemmingenSödermanland
närLN
on 9/1Kylk(l)ampen deltävling 4Skattkärrs SOKVärmland
närLN
7/1
to 10/1Pölder Sport Nattcup - Etapp 4OK SkogsfalkenBlekinge
närLN
8/1
Skaraborg by nightIK GandvikVästergötland
närLN
7/1
fr 11/1
lö 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, medelIFK Mora OKDalarna
S
natM
6/1
sö 13/1Vintercupen Etapp 2 2019Rävetofta OKSkåne
närL
VinterserienSnättringe SKStockholm
närL
SkidO, OBS-tävling/J-cup, långIFK Mora OKDalarna
S
natL
6/1
Vintercup nr 6, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
PoängjaktIS KullenSkåne
närL
Skid-O 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
12/1
v 3må 14/1
ti 15/1Nattcup 3 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLN
15/1*
on 16/1Mila Stockholm by Night, #3OK RavinenStockholm
distLN
9/1
Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLN
15/1
Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpad
närMN
15/1
to 17/1Landehofs Nattcup Etapp 6OK LandehofGöteborg
närLN
15/1*
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närMN
16/1
fr 18/1

Annonser