Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

133 tävlingar hittades mellan 2020-08-04 och 2020-09-10 med följande urval: Göteborg, Halland, Småland, Västergötland, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 32tis 4/8Jönköpings OK - Veckans bana v31-32Jönköpings OKSmåland
klubbMVisa rutter i Livelox
SAKO Veckans bana 3-7 augustiTrollhättans SOKVästergötland
närL
Veckans Bana v32Bredareds IFVästergötland
klubbL
Veckans bana v32Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V32 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V32Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Höglands OLSol TranåsSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommar-sommarcupen E5Kungälvs OKGöteborg
klubbMResultat
OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
Låtsasträning för MeOS-kursTorsås OKSmåland
klubbL
Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
Gubba-StafettGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbSVisa rutter i Livelox
ons 5/8Jönköpings OK - Veckans bana v31-32Jönköpings OKSmåland
klubbMVisa rutter i Livelox
SAKO Veckans bana 3-7 augustiTrollhättans SOKVästergötland
närL
Veckans Bana v32Bredareds IFVästergötland
klubbL
Veckans bana v32Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V32 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V32Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
tor 6/8Jönköpings OK - Veckans bana v31-32Jönköpings OKSmåland
klubbMVisa rutter i Livelox
SAKO Veckans bana 3-7 augustiTrollhättans SOKVästergötland
närL
Veckans Bana v32Bredareds IFVästergötland
klubbL
Veckans bana v32Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V32 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V32Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
MTBO-sprint träningFK HerkulesGöteborg
M
klubbS
POL-SimsjönHjobygdens OK
OK P4
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLSävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden RunnåkraIK HakarpspojkarnaSmåland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana v.32Sävedalens AIKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
GBG-Syd MOIF OL-träningMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
fre 7/8Jönköpings OK - Veckans bana v31-32Jönköpings OKSmåland
klubbMVisa rutter i Livelox
SAKO Veckans bana 3-7 augustiTrollhättans SOKVästergötland
närL
Veckans Bana v32Bredareds IFVästergötland
klubbL
Veckans bana v32Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V32 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V32Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
3-dagars för Ungdom o Junior Etapp 1Lerums SOK
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Eklanda sprintstafettFrölunda OLGöteborg
närSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/8Jönköpings OK - Veckans bana v31-32Jönköpings OKSmåland
klubbMVisa rutter i Livelox
Veckans bana v32Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V32 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V32Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natM
OL-testIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
3-dagars för Ungdom o Junior Etapp 2OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/8Jönköpings OK - Veckans bana v31-32Jönköpings OKSmåland
klubbMVisa rutter i Livelox
Veckans bana v32Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V32 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V32Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötland
natL
PreO, DM, Bohuslän-Dal + Göteborg + VästergötlandGöteborgs OF
Stenungsunds OK
Västergötlands OF
Göteborg
Bohuslän-Dal
Västergötland
P
mästL
3-dagars för Ungdom och Junior Etapp 3Bredareds IF
Hestra IF
Västergötland
närLResultat
Vuxenkurs, tävlingLerums SOKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 10/8Veckans bana V32 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
Veckans bana LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närMVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/8Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
Veckans bana LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närMVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Nissadalsträning - Veckans banaOK GisleSmåland
närL
Höglands-OLAnnebergs GIFSmåland
närM
10/8
Visa rutter i Livelox
Alliansen Södra ViVimmerby OKSmåland
närL
Sommar-sommarcupen E6Kungälvs OKGöteborg
klubbM
9/8
Starttider
Hemdagars Etapp 4: Oringen 1990 Del 2OK AlehofGöteborg
klubbL
8/8
TSOK Öppen MTBO träningTrollhättans SOKVästergötland
M
närLVisa rutter i Livelox
Medel-OL (Motions-OL/Veckans bana)OK SkogshjortarnaVästergötland
närM
10/8
Visa rutter i Livelox
ons 12/8Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
Veckans bana LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närMVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Nissadalsträning - Veckans banaOK GisleSmåland
närL
TSOK Öppen MTBO träningTrollhättans SOKVästergötland
M
närLVisa rutter i Livelox
Medel-OL (Motions-OL/Veckans bana)OK SkogshjortarnaVästergötland
närM
10/8
Visa rutter i Livelox
MTB-O träning Touch-free stämplingTolereds Allmänna IKGöteborg
M
klubbS
10/8
Visa rutter i Livelox
tor 13/8Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
Veckans bana LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närMVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Nissadalsträning - Veckans banaOK GisleSmåland
närL
TSOK Öppen MTBO träningTrollhättans SOKVästergötland
M
närLVisa rutter i Livelox
Medel-OL (Motions-OL/Veckans bana)OK SkogshjortarnaVästergötland
närM
10/8
Visa rutter i Livelox
POL-LarvHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närL
10/8
Klubbmästerskap Dag OLKalmar OKSmåland
klubbM
9/8
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbM
12/8
fre 14/8Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
Veckans bana LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närMVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Nissadalsträning - Veckans banaOK GisleSmåland
närL
TSOK Öppen MTBO träningTrollhättans SOKVästergötland
M
närLVisa rutter i Livelox
Medel-OL (Motions-OL/Veckans bana)OK SkogshjortarnaVästergötland
närM
10/8
Visa rutter i Livelox
Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natS
Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästS
RambergssprintenTolereds Allmänna IKGöteborg
närS
9/8
Visa rutter i Livelox
lör 15/8Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
Veckans bana LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närMVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33Hjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Nissadalsträning - Veckans banaOK GisleSmåland
närL
TSOK Öppen MTBO träningTrollhättans SOKVästergötland
M
närLVisa rutter i Livelox
Medel-OL (Motions-OL/Veckans bana)OK SkogshjortarnaVästergötland
närM
10/8
Visa rutter i Livelox
Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästL
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natL
Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötland
distL
13/8
Visa rutter i LiveloxStarttider
DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
12/8*
DM, sprint, Småland, Startblock 1 09:00 - 09:30Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 10 13:30 - 14:00Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 11 14:00 - 14:30Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 12 14:30 - 15:00Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 13 15:00 - 15:30Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 14 15:30 - 16:00Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 3 10:00 - 10:30Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 4 10:30 - 11:00Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 5 11:00 - 11:30Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 6 11:30 - 12:00Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 7 12:00 - 12:30Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 8 12:30 - 13:00Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 9 13:00 - 13:30Västerviks OKSmåland
närS
12/8
DM, sprint, Småland, Startblock 2 09:30 - 10:00Västerviks OKSmåland
närS
12/8
LördagsgodisHalmstad OKHalland
klubbL
13/8*
U10milautmaningenFrölunda OLGöteborg
närSLK
6/8*
Visa rutter i Livelox
sön 16/8Veckans Bana KretsmedelOK KullingshofVästergötland
närM
Veckans bana LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närMVisa rutter i Livelox
Veckans bana V33 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
TSOK Öppen MTBO träningTrollhättans SOKVästergötland
M
närLVisa rutter i Livelox
Medel-OL (Motions-OL/Veckans bana)OK SkogshjortarnaVästergötland
närM
10/8
Visa rutter i Livelox
U10milautmaningenFrölunda OLGöteborg
närSLK
6/8*
Visa rutter i Livelox
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
natM
Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästSL
v 34mån 17/8Veckans bana V33 SOK TräffSOK TräffVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veckans bana RydskogenIF HagenVästergötland
närM
Veteran OLJönköpings OKSmåland
närM
16/8*
Visa rutter i Livelox
tis 18/8Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veteran OLJönköpings OKSmåland
närM
16/8*
Visa rutter i Livelox
Månadens bana augustiUlricehamns OKVästergötland
klubbL
16/8
KM för Tolered-Utby Ol-KlubbTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
klubbL
13/8
Dammatch Västra kretsenIK GandvikVästergötland
närL
16/8
ons 19/8Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veteran OLJönköpings OKSmåland
närM
16/8*
Visa rutter i Livelox
Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]Bredareds IFVästergötland
närM
18/8
Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 20/8Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veteran OLJönköpings OKSmåland
närM
16/8*
Visa rutter i Livelox
GBG Syd teknikträningIK UvenGöteborg
klubbL
18/8
POL FrämmestadFrämmestads IKVästergötland
närM
Veteran OLLerums SOKGöteborg
närL
17/8*
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
19/8*
Sprint-KMSOK AnebySmåland
klubbS
18/8
fre 21/8Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veteran OLJönköpings OKSmåland
närM
16/8*
Visa rutter i Livelox
lör 22/8Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veteran OLJönköpings OKSmåland
närM
16/8*
Visa rutter i Livelox
Hemdagars Etapp 5: JaktstartOK AlehofGöteborg
klubbL
Jönköpings OK, dag 1, medelJönköpings OKSmåland
distM
16/8
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland
distM
MTBO, DM, lång, SmålandNybro OKSmåland
M
mästLFlyttad
POL-TengeneFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland
närL
20/8
Flyttad
GMOK KlubbmästerskapGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbM
20/8
Hjortmedeln (över två dagar)OK SkogshjortarnaVästergötland
distM
16/8
Norra Hallandsungdomsserie Etapp 1OK NackheHalland
närL
16/8
sön 23/8Veckans banor V33-34Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Veteran OLJönköpings OKSmåland
närM
16/8*
Visa rutter i Livelox
Hjortmedeln (över två dagar)OK SkogshjortarnaVästergötland
distM
16/8
Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmåland
distM
16/8
Södra Hallands ungdomsserie Etapp 1Falkenbergs OKHalland
närL
20/8
v 35mån 24/8Veckans bana RånnaIF HagenVästergötland
närM
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 25/8KM Lerums SOK - HD14-70Lerums SOKGöteborg
klubbL
23/8
Ungdomens 5-dagars Etapp 4Gränna-Bygdens OKSmåland
närM
ons 26/8Veteran-OLKalmar OKSmåland
klubbL
23/8
Visa rutter i Livelox
Veteran.OL TrestadOK FlundrehofVästergötland
närL
23/8
Motions-OL - Borås 2 av 5 HT [Storsjön]Rydboholms SKVästergötland
närM
Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 27/8Veteran.OL TrestadOK FlundrehofVästergötland
närL
23/8
POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närL
26/8
Visa rutter i Livelox
KM Lerums SOK - HD10/12Lerums SOKGöteborg
klubbL
26/8
Kretsungdomsmatch AlingsåskretsenHerrljunga SK Skid o OLVästergötland
närM
25/8
Tjustalliansens ungdomsserie 4Västerviks OKSmåland
närS
25/8
fre 28/8Veteran.OL TrestadOK FlundrehofVästergötland
närL
23/8
lör 29/8Veteran.OL TrestadOK FlundrehofVästergötland
närL
23/8
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6Fjärås AIKHalland
närL
Spetstävling för svensk och internationell elit, medeldistansIFK Göteborg Orientering
Västerviks OK
Göteborg
Småland
natM
15/8
BerghemsmedelnSkene Sim o ISVästergötland
närM
27/8
Södra Skaraborgskretsen Kretsmästerskap LångMullsjö SOKVästergötland
närL
25/8
sön 30/8Veteran.OL TrestadOK FlundrehofVästergötland
närL
23/8
Spetstävling för svensk och internationell elit - LångIFK Göteborg Orientering
Västerviks OK
Göteborg
Småland
natL
15/8
VästboträffenOK VivillSmåland
natM
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natM
23/8
v 36mån 31/8Veteran.OL TrestadOK FlundrehofVästergötland
närL
23/8
Veckans bana LövsjötorpIF HagenVästergötland
närM
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg
närM
tis 1/9Veteran.OL TrestadOK FlundrehofVästergötland
närL
23/8
ons 2/9Motions-OL - Borås 3 av 5 HT [prel. Orintostugan]OK OrintoVästergötland
närM
tor 3/9POL-FlobyFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närL
31/8
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästMN
30/8
lör 5/9DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg
mästM
30/8
DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötland
mästM
Bredared 2-dagars Etapp 1Bredareds IFVästergötland
närL
3/9
ansökan, DM, Lång, HallandOK NackheHalland
närL
MTBO DM Lång SmålandNybro OKSmåland
M
mästL
28/8
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK LöftanHalland
närL
30/8
sön 6/9DM, lång, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästL
DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland
mästL
30/8
DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborg
mästL
DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSL
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHalland
distL
DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötland
mästSL
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötland
distM
Bredared 2-dagars Etapp 2Bredareds IFVästergötland
närM
3/9
v 37mån 7/9Veckans bana RydskogenIF HagenVästergötland
närM
tis 8/9HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
ons 9/9Motions-OL - Borås 4 av 5 HT [Borås GIF- Sjöbo Arena]Borås GIFVästergötland
närM
8/9
tor 10/9Veteran-Ol i Södra Vätterbygden IKHP-stuganIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
9/9

Annonser