Swedish Orienteering Federation

Event calendar

136 events were found between 15/05/2019 and 21/06/2019 with the following selection: Göteborgs Orienteringsförbund, Hallands Orienteringsförbund, Smålands Orienteringsförbund, Västergötlands Orienteringsförbund, Championship event, National event, Regional event, Local event, Club event.

Date Event Organiser Regions
D
Cl
F
ED
T
ED
w 20Wed 15/5Östra Kretsens Ungdomsserie, IF HagenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
Höglandets Veteran-OLOK BävernSmålands Orienteringsförbund
locM
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Motions-OL - Borås 1 av 5 VT [Sjöbo Arena]Borås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
regMShow routes in LiveloxResults
Kinds VeterancupSvenljunga OKVästergötlands Orienteringsförbund
locM
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
locL
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Sävsjö
IFK Stockaryd
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
locLResults
Thu 16/5GOK VetranOL HolmsjönGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
POL Norra SkogenHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Veteran-ol i Södra VätterbygdenOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Veteran OLSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
clubSResults
Gamleby OK,Ungdomsserien del 2Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
locSShow routes in Livelox
Sommarcup E3 + KM för OK AlehofKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults
Nissadals Ungdomscup Etapp 2Bredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
locL
Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
locSResults
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
locMResults
KlubbmästerskapGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3 Bottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
locMResults
Fri 17/5
Sat 18/5DM, sprint, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
DM, sprintstafett, SmålandOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
champsRSShow routes in LiveloxResults
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3OK NackheHallands Orienteringsförbund
locLResults
Sun 19/5NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
locL
DM, sprint, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
locRMShow routes in LiveloxResults
DM, sprintstafett, VästergötlandGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
champsRLShow routes in LiveloxResults
Södra Hallands ungdomsserie 2019 - Etapp 2Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
locLResults
w 21Mon 20/5Motions OL 4Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Tue 21/5Tisdags-OL HögalidenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
OL-alliansenMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Jubileumssprint (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
locSResults
Månadens Bana MajUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults
Vårserien Etapp 3Göteborgs Orienteringsförbund
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Ungdomens 5-dagars E3Nybro OKSmålands Orienteringsförbund
locLResults
Vårcupen E2Falköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
locMResults
FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
SAKO Ungdomstävling Etapp 4Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 22/5Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborgs Orienteringsförbund
locLShow routes in Livelox
Motions-OL - Borås 2 av 5 VT 2019 [Bredared]Bredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
locM
21/5
Show routes in Livelox
Västsvenska MTBO-CupenOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
M
locM
21/5
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
locS
19/5
Show routes in LiveloxStart times
Kinds VeterancupDalsjöfors GoIFVästergötlands Orienteringsförbund
locM
MTBO Kalmarsundscupen 2019 deltävling 2Ålems OKSmålands Orienteringsförbund
M
regM
19/5
Show routes in LiveloxStart times
Thu 23/5Östra Kretsens Ungdomsserie, Hjobygdens OKHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
locM
22/5
POL KymbotallFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
locL
20/5
Show routes in Livelox
veteran-ol i Södra VätterbygdenTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
locL
22/5
Show routes in Livelox
VeteranorienteringHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
locL
20/5
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
clubM
22/5
Show routes in Livelox
Samträning Gbg Syd-VästFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
clubL
22/5
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
locL
23/5*
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
locL
23/5*
Sommarcup Kungälvs OKOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
clubL
21/5*
TorsdagsträningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
clubL
22/5
Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locL
22/5*
Herrmatch Västra kretsenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
locL
21/5
Fri 24/5BjörkstubbematchIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
locL
19/5
Show routes in Livelox
Sat 25/5Hellidssprinten och Skaraborgsmästerskap, sprintTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
regS
23/5
Show routes in Livelox
Aboda-träningKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
clubL
23/5
JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
regM
22/5
Live coverage
NässjösprintenNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natS
23/5*
Start times
Sun 26/5DM, sprint, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
champsS
23/5
DM, sprintstafett, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
champsRS
23/5
JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
regL
22/5
Live coverage
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natRS
24/5*
KM Sprint Landehof SjövallaSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
locS
22/5*
w 22Mon 27/5KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
clubL
LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
clubL
Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
locL
Tue 28/5Pol KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
locL
25/5
Show routes in Livelox
TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
clubL
KålltorpsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
clubL
Tisdags-OL FjälletIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
locL
5-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmålands Orienteringsförbund
locL
FK Finn NärtävlingFK FinnSmålands Orienteringsförbund
locL
26/5
Knas-OLOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
clubM
27/5
Ungdomens 5-Dagars Etapp 4Torsås OKSmålands Orienteringsförbund
locL
24/5
FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
locS
26/5*
Wed 29/5Klubbmatch mellan Höglandets och Södra Vätterbygdens veteranerOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
locM
22/5
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
locM
Motions-OL - Borås 3 av 5 VT [Hestra]Hestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
locM
28/5
GMOK / TAIK SprintCup 2019 - Etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
locS
26/5*
Vårcupsavslutningen i MullsjöMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
locL
26/5
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Sävsjö
IFK Stockaryd
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
locL
24/5*
Thu 30/5Georg Käcks MinneOK BävernSmålands Orienteringsförbund
clubL
29/5*
Vårserien Etapp 4Göteborgs Orienteringsförbund
IK Uven
Göteborgs Orienteringsförbund
locL
23/5
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
locL
24/5
Höglandsserien AvslutningOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
locS
24/5
Tjustmästerskap Dag 2019Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
locL
26/5
Fri 31/5
Sat 1/6MarstrandsmedelnKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
locM
26/5
MTBO, Svenska Cupen, #3, sprintTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natS
26/5
Sun 2/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
30/5
MTBO, Svenska Cupen, #4, medelTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
M
natM
26/5
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
locL
31/5
w 23Mon 3/6Tjuststafetten 3 juniAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
locRM
30/5
Tue 4/6DM, sprint, GöteborgFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
champsS
28/5
POL-JubberudHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
locL
1/6
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
locL
5-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmålands Orienteringsförbund
locM
Höglandets SprintcupSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
locS
2/6
Zontävling i HannabadMarkaryds FK
Tockarps IK
Smålands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
locM
2/6
Ungdomens 5-dagars Etapp 5Emmaboda Verda OKSmålands Orienteringsförbund
locL
28/5
FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
locS
2/6*
Wed 5/6Veteran OL, Nässjö OKNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
locL
4/6
Motions-OL - Borås 4 av 5 VT [Kype]IK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
locM
4/6
Thu 6/6Vårserien Etapp 5Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
locL
2/6
HabosprintenOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
regS
2/6
Fri 7/6
Sat 8/6Kinnekullsprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Kinnekullsprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
Skogskarlsfejd Småland-ÖstergötlandSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
locL
2/6
Sun 9/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
2/6
w 24Mon 10/6
Tue 11/6Tisdags-OL HäggumIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
locL
Höglandets SprintcupEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
locS
9/6
När-OL OK MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
locL
FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
locS
9/6*
KlubbstafettenIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
clubRL
Wed 12/6Veteran-OLOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
locL
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
locL
Motions-OL - Borås 5 av 5 VT [Storsjön]Rydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
locM
11/6
Thu 13/6POL ÄlgamossenHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
locL
10/6
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
clubS
11/6
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
clubL
Motionsorientering Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
locL
Fri 14/6
Sat 15/6
Sun 16/6O-Camp 2019 - Anmälan Västergötlands OrienteringsförbundVästergötlands Orienteringsförbund
locL
10/5
w 25Mon 17/6
Tue 18/6POL-BlåsjönHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
locL
15/6
Veteran-ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
locM
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
locL
Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
locRS
15/6
VarbergsMästerskap sprintFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
locS
Wed 19/6Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
locL
Thu 20/6
Fri 21/6

Advertisements