Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

52 tävlingar hittades mellan 2019-03-16 och 2019-04-22 med följande urval: Bohuslän-Dals Orienteringsförbund, Göteborgs Orienteringsförbund, Hallands Orienteringsförbund, Västergötlands Orienteringsförbund, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 11lör 16/3FolskubbetFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Först i mål Gudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
närM
v 12mån 18/3
tis 19/3TisdagsträningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/3
tor 21/3POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL TaikTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLN
Natt 7:an Etapp 7 + Sjuhäradsmästerskap NattHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 22/3DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborgs Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Rådanatten, Öppet SkaraborgsmästerskapLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxStarttider
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närL
23/3*
Visa rutter i Livelox
Vårupptakt (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
21/3
Visa rutter i Livelox
sön 24/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
21/3*
v 13mån 25/3
tis 26/3Alingsåskretsens Natt-KMOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närMN
23/3
ons 27/3Veteran OLLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
Veteran OL 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
klubbM
27/3*
tor 28/3POL-LugnåsHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
TorsdagsträningOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
27/3
GBG TeknikträningGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
närS
27/3*
Natt-KM Frölunda OLFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLN
28/3*
fre 29/3Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
24/3
lör 30/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
24/3
Uven-/Rigordubbeln, medelIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natM
24/3
sön 31/3Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
24/3
Uven-/Rigordubbeln, långIF RigorHallands Orienteringsförbund
natL
24/3
v 14mån 1/4
tis 2/4Tisdags-OL KlagstorpIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
30/3
ons 3/4
tor 4/4POL GrästorpFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Veteran-OLIF Marin VästGöteborgs Orienteringsförbund
närM
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
fre 5/4DM, natt, VästergötlandFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
31/3
lör 6/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
31/3
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
31/3
sön 7/4Landvetter vårlångOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natL
31/3
v 15mån 8/4
tis 9/4Tisdags-OL LövsjötorpIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
ons 10/4
tor 11/4POL AxvallHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 12/4
lör 13/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
7/4
sön 14/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
7/4
SkärvalångenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natL
7/4
v 16mån 15/4
tis 16/4POL PetersburgHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
Tisdags-OL BjärsjöIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närL
MotionsorienteringOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
närM
13/4
ons 17/4
tor 18/4Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
14/4
fre 19/4Kortfredan, Five-O, #2OK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natS
14/4
Friskusträffen + DM, medel, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästM
14/4
lör 20/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natL
14/4
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
14/4
sön 21/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
14/4
v 17mån 22/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
15/4
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
14/4

Annonser