Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

87 tävlingar hittades mellan 2019-09-16 och 2019-10-22 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9
fre 20/9SM, medel, kvalSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Kils OK’s 2-Dagars, etapp 1, KvällssprintKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/9SM, medel, finalSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, Kils OK’s 2-Dagars, etapp 2, Öppet Medel DMKils OKVärmlands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HellasmedelnHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Skyttorpslången Rasbo IKUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, final, publiktävling, medelSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/9Hultsfreds OKHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
StenskogsmedelnRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, stafettSegersta OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Österåker, individuell medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Leksands OKLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästLN
23/9
fre 27/9DM, natt, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMN
25/9
PreO, Natt-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
25/9
Pölder Cup, avslutning, dag 1, nattEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natLN
25/9
Starttider
DM, natt, HallandSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
mästLN
25/9
lör 28/9Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
25/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
DM, natt, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästLN
26/9
Visa rutter i Livelox
DM, sprint, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästS
26/9
Visa rutter i Livelox
PreO, Dag-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
25/9
PreO, Stafett-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästSL
25/9
Pölder Cup, avslutning, dag 2, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
25/9
Starttider
Ungdomsseriefinalen, StockholmVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
25/9
Livebevakning
UpplandscupsfinalenIdrottsföreningen OLGY UppsalaUpplands Orienteringsförbund
distM
25/9
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natL
26/9*
Livebevakning
Öppet MTBO-DM Dalarna, lång, Dalaserien #8IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
mästL
25/9
Gustafspinglan, etapp 1Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
25/9
Bredareds IFBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
26/9*
Omstart: DM, sprint, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
24/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Ekorren CupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
22/9
sön 29/9Gustafspinglan, etapp 2Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
25/9
Arosträffen, långVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
25/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Flundrehof SkogsträffOK FlundrehofVästergötlands Orienteringsförbund
natM
26/9
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Kils OK:s nationellaKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natL
26/9
PreO, TempO-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
25/9
DM, lång, GotlandGarda OKGotlands Orienteringsförbund
mästL
26/9*
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
Medelsprint i SkåneEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
distM
27/9*
Starttider
ÖrnsköldsviksmästerskapetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
distM
26/9
TenhultsmedelnTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
distM
26/9
Livebevakning
v 40mån 30/9
tis 1/10
ons 2/10Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSN
25/9
tor 3/10
fre 4/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
29/9
Visa rutter i Livelox
DM, natt, HälsinglandHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLN
28/9
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natS
29/9
lör 5/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
29/9
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
29/9
Älgot cup, finalLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
29/9
Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natL
29/9
BruksträffenRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
distM
29/9
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
29/9
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
29/9
PreO, Nordisk Landskamp, nattOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natPN
29/9
sön 6/10BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
29/9
Falkdrevet, dag 2 + DM, ultralång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästM
29/9
MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
distSM
29/9
Visa rutter i Livelox
RevingeträffenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
29/9
TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natL
29/9
UngdomsstafettenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSL
29/9
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
29/9
Visa rutter i Livelox
PreO, Nordisk LandskampOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natP
29/9
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
29/9
v 41mån 7/10
tis 8/10DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
mästMN
2/10
ons 9/10
tor 10/10
fre 11/10
lör 12/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
30/9
Visa rutter i Livelox
Motionsorientering 25mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natM
10/10
sön 13/1025mannamedelnHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
intM
6/10
KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natS
6/10
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natS
6/10
v 42mån 14/10
tis 15/10
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLN
Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSN
13/10
lör 19/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natL
16/10
Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
4/10
DM, sprint, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästS
13/10
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
distS
17/10*
PreO i Dalen + Öppet DM för Halland och SmålandHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Smålands Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
P
natP
13/10*
VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distS
Helg utan älg, dag 1, långGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natL
13/10
DM, sprintstafett, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
mästSS
13/10
sön 20/10Helg utan älg, dag 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natM
13/10
Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natL
17/10
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPU
7/10
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
13/10
PreO i Dalen + Fyrklubbs för SkåneHalmstad OK
Simlångsdalens IF
Skånes Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
P
natP
13/10
Oktobertävlingen i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
13/10
v 43mån 21/10
tis 22/10

Annonser