Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

Avancerad sökning

62 tävlingar hittades mellan 2020-05-18 och 2020-06-24 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 21mån 18/5
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
ons 20/5
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästS
DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Uppland
Gästrikland
mästS
DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSS
Sprinthelgen, individuellt + DM BlekingeOK OrionBlekinge
natS
Sprinthelgen, stafett + DM BlekingeOK OrionBlekinge
natSS
Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpad
natL
fre 22/5Tour de Medelpad, dag 2, medelNjurunda OKMedelpad
natM
lör 23/5DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distM
Tour de Medelpad, dag 3, långSundsvalls OKMedelpad
natL
Stråkendubbeln, etapp 1, medelMullsjö SOKVästergötland
distM
Stråkendubbeln, etapp 2, sprint + Skaraborgsmästerskap, sprintMullsjö SOKVästergötland
distS
Svenska Cupen MTBO, #3, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natM
sön 24/5För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSM
SvedalasprintenMalmö OKSkåne
natS
Tour de Medelpad, dag 4, medel + DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpad
mästM
Svenska Cupen MTBO, #4, masstartOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natL
JuniorlandslagstestRävetofta OK
Svenska Orienteringsförbundet
Skåne
distL
Vargsprintarna, etapp 1OK SkogsvargarnaVästergötland
distS
Vargsprintarna, etapp 2OK SkogsvargarnaVästergötland
distS
v 22mån 25/5
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distL
Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 27/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 28/5Dalaserien MTBO LeksandLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distM
26/5
fre 29/5StOF:s sommarläger, sprintStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distS
lör 30/5High Coast 2-days + DM, medel, Ångermanland OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
distM
27/5
SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland
mästSS
24/5
SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
27/5
SM, sprint, och Swedish League, #5, kvalVäxjö OKSmåland
mästS
24/5
sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5, finalVäxjö OKSmåland
mästS
24/5
Dalaserien MTBO FalunOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
distL
28/5
High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
StOF:s sommarläger, stafettStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distSL
Älvsby IF OK:s vårtävling, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natL
27/5
SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
27/5
v 23mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
mästM
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästS
ons 3/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
25/5
tor 4/6TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
distS
fre 5/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelUmeå OKVästerbotten
natM
Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
31/5
lör 6/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, medelUmeå OKVästerbotten
natM
DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
mästS
25/5
Kinekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natS
Kinekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natS
Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natL
31/5
PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSM
Svenska Cupen MTBO, #5, sprintSurahammars SOKVästmanland
M
natS
sön 7/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, långUmeå OKVästerbotten
natL
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natS
Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
31/5
ÖsastafettenAlfta-Ösa OKHälsingland
LY
distSL
31/5
Svenska Cupen MTBO, #6, förlängd medelSurahammars SOKVästmanland
M
natL
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästSS
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
natM
sön 14/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästS
7/6
DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natS
11/6
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
v 25mån 15/6
tis 16/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
8/6
DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpad
mästS
ons 17/6Smålands Cup MtbO deltävling Kalmar OKKalmar OKSmåland
M
distM
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 1, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
14/6
v 26mån 22/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 2, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
14/6
tis 23/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 3, sprintIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
14/6
ons 24/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 4, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
14/6

Annonser