Tävlingskalender

285 tävlingar hittades mellan 2018-02-10 och 2018-04-16 med följande urval: mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 6lö 10/2SkidO, DM, medel, UpplandOK Borgen
OK Rodhen
Uppland23
S
mästMResultat
SkidO, DM, sprint, UpplandOK Borgen
OK Rodhen
Uppland25
S
mästSResultat
LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötland40
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, BBK/WIK, sprintBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten69
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
SM sport vintercup #3Sävedalens AIKGöteborg114
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne66
närLVisa rutter i Livelox
Zonträning Torsås OKTorsås OKSmåland25
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LångdistansträningSvaide Roma SOKGotland-
klubbLVisa rutter i Livelox
SkidO, DM, sprint, Södermanland + StockholmKjula IFSödermanland28
S
mästSResultat
SkidO, DM, sprint, Dalarna/VärmlandHJS-Vansbro OKDalarna143
S
distSResultat
SkidO, BBK/WIK, medelBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten74
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 11/2Vintercupen Etapp 7OK EnenUppland27
klubbMResultat
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 5KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län84
närLResultat
IKS OL-tränIK StandardSödermanland-
närL
Tjustalliansens Vintercup #5Gamleby OKSmåland27
närLVisa rutter i Livelox
VinteralliansVimmerby OKSmåland5
närLResultat
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne88
närLResultat
Vintercupen E6, SV Kretsen SkåneFrosta OKSkåne-
närL
B&L Vinterrogaine #3Sundbybergs IKStockholm48
klubbU
SkidO, DM, medel, Dalarna/VärmlandHJS-Vansbro OKDalarna159
S
distMResultat
SkidO, DM, medel, Södermanland +StockholmÄrla IFSödermanland44
S
natLResultat
Vinterrace 2018 - deltävling 6OK SkärmenBohuslän-Dal78
närLResultat
MTBO träning och planeringslunchIFK Enskede
OK Linné
OK Rodhen
Stockholm
Uppland
11
LM
närL
SkidO, VOF-cup, deltävling 3Vännäs OKVästerbotten42
LS
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Skid-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen38
S
närMResultat
v 7må 12/2Rolfhamres fetmåndagLjusdals OKHälsingland8
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ti 13/2OL-NV Natträning 7FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne51
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Spikcupen 3 DingtunaVästerås SOKVästmanland60
närMNResultat
Natt-Cup deltävling 4Kalmar OKSmåland31
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup 5Vänersborgs SKVästergötland43
närLNResultat
GTNC #4Trosabygdens OKSödermanland17
närLNResultat
on 14/2Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmland25
närLResultat
HBT-3Halmstad OKHalland1
klubbL
Midvinterduell etapp 5IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötland52
närLNResultat
DOF natt-cup deltävling 3OK KåreDalarna31
närLN
Vintercup 4OK NolaskogsarnaÅngermanland18
närMNResultat
Magnus hjärtliga banaLjusdals OKHälsingland13
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen deltävling 5Sundsvalls OKMedelpad29
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
VinterNattCup 5Järfälla OKStockholm56
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 15/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg16
närSK
Hagabys Nattcup Deltävling 3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län23
närLNResultat
OK Denselns natt-cup 2017-18 deltävling 6OK DenselnÖstergötland22
klubbLNResultat
OCK träning KronoskogenOrienteringscentrum KristianstadSkåne26
närLN
Östra Blekinges nattcup deltävling 17Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge47
närLNResultat
Nattråttan #4Waxholms OKStockholm10
klubbLNResultat
fr 16/2
lö 17/2SkidO, SM/JSM, medel och publiktävlingSundsvalls OKMedelpad193
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 18/2Nattcup 3Garda OKGotland-
närLNVisa rutter i Livelox
Vintercup FK ÅsenFK ÅsenSkåne29
närL
17/2
Vintercupen E7, SV Kretsen SkåneRingsjö OKSkåne-
närL
Vintercupen Etapp 6Göteborgs SKGöteborg97
klubbL
17/2
Visa rutter i Livelox
VinterserienOK Älvsjö-ÖrbyStockholm1
närL
16/2
SkidO, SM/JSM, stafettSundsvalls OKMedelpad39
S
mästSM
14/2
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
Närtävling skid-oDomnarvets GOIFDalarna51
S
närM
15/2
Visa rutter i LiveloxStarttider
Vinterrace etapp 7Uddevalla OKBohuslän-Dal50
närL
15/2
Starttider
SkidO, SM, publiktävlingSundsvalls OKMedelpad44
S
natM
14/2
Visa rutter i LiveloxStarttider
v 8må 19/2Stefan var en orienterardrängLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
ti 20/2GOK Nattsprintcup #4Gustavsbergs OKStockholm15
klubbSN
18/2
on 21/2Veteran-OL nr 20Kristinehamns OKVärmland2
närL
20/2*
I wildkids ol-spårLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
Nattugglan HågelbyTullinge SKStockholm36
klubbLN
19/2
MOF Nattcup #8Njurunda OKMedelpad3
närLN
20/2
Vinternattcup 6Sundbybergs IKStockholm10
klubbLN
20/2*
Kylklampen deltävling 8OK ÄlgenVärmland15
närLN
19/2
Visa rutter i Livelox
to 22/2GOF NattCup Etapp 8Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg6
närLN
19/2
Veteran-OL AlingsåsOK SkogshjortarnaVästergötland-
närLVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg2
närMK
21/2*
Vintercup 4Täby OKStockholm1
klubbLN
21/2*
Vätterbygden by Night, deltävling 11Jönköpings OKSmåland4
närLN
21/2*
Östra Blekinges nattcup deltävling 18OK Orion
Ronneby OK
Blekinge4
närLN
20/2
Nattcupen nr 6Väsby OKStockholm8
klubbLN
20/2*
Natt 7:an Etapp 5IK OmegaVästergötland9
närLN
19/2
Skaraborg By Night VIILidköpings VSKVästergötland28
närMN
19/2
Visa rutter i Livelox
fr 23/2Vintercupen Etapp 8OK EnenUppland1
klubbMN
22/2*
lö 24/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen174
S
mästS
20/2
LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötland8
klubbS
19/2
Teknikdag i JämjöKalmar OKSmåland15
klubbL
17/2
sö 25/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen168
S
mästL
20/2
Vintercupen Syd Västra KretsenRävetofta OKSkåne-
närL
Först i mål Gudhems IFVästergötland4
närM
22/2
Vintercupen 2017-2018 UddarpHärlövs IFSkåne0
närL
23/2
Vintercupen Etapp 7IK UvenGöteborg9
klubbL
24/2
Vintercupen Etapp 9OK EnenUppland0
klubbM
23/2
Vinterrace 2018Ljungskile FKBohuslän-Dal7
närM
23/2
v 9må 26/2Andersgrens tokigheterLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
ti 27/2Nattcup #8OK HällenSödermanland6
närLN
25/2
Visa rutter i Livelox
Nattcup 6 SkogshöjdenTrollhättans SOKVästergötland0
närLN
26/2
OL-NV Natträning 8FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne2
närLN
27/2*
on 28/2Veteran-OL nr 21Kristinehamns OKVärmland0
närL
27/2*
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 6Fellingsbro GOIF
Örebro Läns OF
Örebro Län0
närLN
23/2
Midvinterduell etapp 6Björkfors GOIF
Linköpings OK
Östergötland5
närLN
27/2
Ove å fasa, grenen igenLjusdals OKHälsingland-
klubbLK
Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpad2
närMN
27/2
to 1/3Landehofs Nattcup Etapp 7OK LandehofGöteborg-
närLN
27/2
OK Denselns natt-cup 2017-18 deltävling 7OK DenselnÖstergötland-
klubbLN
Vätterbygden by night 12IK HakarpspojkarnaSmåland1
närLN
28/2*
Östra Blekinges nattcup deltävling 19Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge2
närLN
27/2
fr 2/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne328
natLN
25/2
lö 3/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne549
natM
25/2
Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne306
natS
25/2
SkidO, TvåÅkerIF StrategenMedelpad-
S
distSM
SkidO, VOF-cup, deltävling 4Umedalens IFVästerbotten-
S
distM
sö 4/3Medelpad SkidO Cup, #1IF StrategenMedelpad-
S
distM
Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne518
natL
25/2
Vintercupen Etapp 8Frölunda OLGöteborg4
klubbL
3/3
̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶D̶M̶,̶ ̶m̶e̶d̶e̶l̶ + ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten2
S
mästM
25/2
̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶m̶e̶d̶e̶l̶,̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten2
S
distM
25/2
v 10må 5/3Bengt Gunnars loppLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
ti 6/3Natt-Cup deltävling 6Kalmar OKSmåland1
klubbLN
4/3*
on 7/3Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län0
närLN
6/3
MOF nattcup #9VK UvarnaMedelpad-
närMN
20/2
Veteran-OL nr 22Kristinehamns OKVärmland0
närL
6/3*
PensionärslöpetLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartSnättringe SKStockholm29
distLN
28/2
Visa rutter i Livelox
Skaraborg by NightOK KlyftamoVästergötland5
närLN
4/3
to 8/3GOF NattCup Etapp 9Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg-
närLN
5/3
Vätterbygden by night deltävling 13IK HakarpspojkarnaSmåland2
närLN
7/3*
Veteran OLLerums SOKGöteborg-
närL
Bredaryds SOK Natt-cup 5Bredaryds SOKSmåland4
närSN
7/3
Vintercup 5Täby OKStockholm1
klubbLN
7/3*
Östra Blekinges nattcup deltävling 20OK OrionBlekinge3
närLN
6/3
Nattcupen nr 7Attunda OK
Väsby OK
Stockholm1
klubbLN
6/3*
Natt 7:an Etapp 6Ulricehamns OKVästergötland1
närLN
5/3
fr 9/3DM, natt, Halland med KattegattnattOK LindénaHalland81
mästSN
4/3
Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland4
närMN
6/3
Junior CampOK OrionBlekinge65
närLK
25/2
lö 10/3Junior CampOK OrionBlekinge65
närLK
25/2
Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland167
natM
4/3
SkidO, DM, lång, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten-
S
mästL
SkidO, DM, sprint, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten-
S
mästS
Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland4
närM
6/3
Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland4
närM
6/3
MTBO, Söders ABCD-träningSöders-TyresöStockholm-
M
närM
SM Sport Vintercup #4 + LandslagsträningGöteborg-Majorna OKGöteborg2
närS
5/3
Teknikträning Ungdom Gbg ÖstLerums SOKGöteborg0
klubbL
9/3
sö 11/3Junior CampOK OrionBlekinge65
närLK
25/2
Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland165
natL
4/3
SkidO, DM, långFrösö IFJämtland-Härjedalen3
S
distL
9/3*
Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland4
närU
6/3
Klubbdag med Skid-O KMGarphyttans IFÖrebro Län5
S
klubbM
7/3
NärskidOTäby OKStockholm0
S
närM
7/3
VinterAlliansHultsfreds OKSmåland-
närM
Vintercupen (avslutning)Ankarsrums OKSmåland0
närL
8/3*
Vintercupen Etapp 10OK EnenUppland0
klubbM
9/3
v 11må 12/3Ivans förskräcklingsheterLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
ti 13/3Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne-
närL
Bengt Borgs MinneGöteborg-Majorna OKGöteborg3
närSN
10/3
on 14/3Veteran-OL nr 23Kristinehamns OKVärmland0
närL
13/3*
HBT-4Halmstad OKHalland1
klubbL
12/3
Midvinterduell etapp 7Linköpings OK
OK Eken
Östergötland-
närLN
13/3
Foto-olLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad2
närMN
13/3
Kylk(l)ampen 2017-2018 Deltävling 9Deje SFVärmland-
närLN
12/3
to 15/3GOF NattCup Etapp 10Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
närLN
12/3
Veteran-OLMotala AIF OLÖstergötland-
närL
OK Denselns natt-cup 2017-18 deltävling 8OK DenselnÖstergötland-
klubbLN
Natt KMFK HerkulesGöteborg2
närLN
13/3
fr 16/3Vårracet, dag 1, nattOK OrionBlekinge10
natLN
11/3
10MILA-test Lillomarka & Ärla IFSOIK Hellas
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
6
klubbLN
12/3
Krets Motion Hultet-NattKristinehamns OKVärmland-
närLN
SumpnattaSundbybergs IKStockholm17
distLN
11/3
lö 17/3Romeleträffen, medelLunds OKSkåne18
natM
11/3
SkidO, Barents Winter Games, dag 1, sprintOK RenenNorrbotten-
S
natS
Tour de TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland0
närL
14/3
Tour de TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland0
närM
14/3
Vårracet, dag 2, långOK OrionBlekinge25
natL
11/3
Vårupptakt (Motions-OL)OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland-
närL
SkidO, J-cup, sprint (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland11
S
natS
11/3
sö 18/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal17
natL
11/3
LaxträffenFalkenbergs OKHalland50
natL
11/3
Starttider
Romeleträffen, långLunds OKSkåne12
natL
11/3
SkidO, Barents Winter Games, dag 2, långOK RenenNorrbotten-
S
natL
Vårracet, dag 3, medelOK OrionBlekinge23
natM
11/3
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 8 (final)Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län-
närL
SkidO, J-cup, lång (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland11
S
natL
11/3
10MILA-test Lillomarka & Ärla IFSOIK Hellas
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
3
klubbL
12/3
v 12må 19/3Runes reprisLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
ti 20/3Natt-KMJärla OrienteringStockholm0
klubbLN
16/3
Vet OLEskilstuna OLSödermanland-
närM
Motions-OL MariebergKristinehamns OKVärmland0
närS
17/3
on 21/3Läffe läffe litenLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
MOF Nattcup #10Sundsvalls OKMedelpad1
närLN
19/3
Kylklampen finalKils OKVärmland2
närLN
20/3
to 22/3POL-PetersburgHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötland-
närL
Veteran-OL HOK-1Hallstahammars OKVästmanland-
närM
Veteran-OL tävling 1KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län-
närL
Veteran OLIK UvenGöteborg-
närL
Motions-OL HembygdsgårdenKristinehamns OKVärmland-
närM
Natt KM / Nattcupsfinal 2018Attunda OK
Väsby OK
Stockholm1
klubbLN
20/3*
Natt 7:an Etapp 7 + Sjuhäradsmästerskap NattHestra IFVästergötland0
närLN
19/3
fr 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland18
distLN
18/3
Partilletrippeln, natt (med DM, natt)Sävedalens AIKGöteborg20
natLN
18/3
Tibrotrippeln, dag 1, natt, förkortad långTibro OKVästergötland11
natLN
18/3
Nyköpingshelgen Korsnäs IF OKDalarna9
klubbL
14/2*
SkidO, SM, sprint prologSkellefteå OKVästerbotten2
S
mästS
12/3
Nattcup 4Visborgs OKGotland-
närLN
lö 24/3Nyköpingshelgen Korsnäs IF OKDalarna9
klubbL
14/2*
SkidO, SM, medel jaktstartSkellefteå OKVästerbotten2
S
mästM
12/3
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland81
natL
18/3
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg13
natS
18/3
Tibrotrippeln, dag 2, medelTibro OKVästergötland13
natM
18/3
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge5
natM
18/3
TorsåkerssprintenStorviks IFGästrikland6
närS
20/3
sö 25/3Nyköpingshelgen Korsnäs IF OKDalarna9
klubbL
14/2*
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg21
natM
18/3
SkidO, DM, Västerbotten och VOF-cup, deltävling 5Umeå OKVästerbotten0
S
mästM
20/3
Tibrotrippeln, dag 3, förlängd medelTibro OKVästergötland12
natM
18/3
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland12
natSL
18/3
Måsenstafetten, öppna motionsklasserOK MåsenSödermanland0
närL
22/3
SkidO, DM medel Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten0
S
mästM
18/3
IFK Lidingö MTBO-träningIFK Lidingö SOKStockholm-
LM
närM
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge4
natL
18/3
SkidO, medel, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten0
S
distM
18/3
v 13må 26/3SoppatorskLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
ti 27/3POL-RådagårdenHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland-
närL
Motions-OL KvarndammenKristinehamns OKVärmland-
närM
24/3
on 28/3AskonsdagslöpetLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
to 29/3Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland21
natLN
25/3
Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne0
natSLK
22/3*
fr 30/3Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne0
natSLK
22/3*
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland12
natM
25/3
Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland13
natS
25/3
PåskorienteringenKjula IFSödermanland-
natL
MOL 1. PåskrisetIF Hansa-HoburgGotland-
närL
27/3
lö 31/3Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland9
natM
25/3
NackheträffenOK NackheHalland10
natL
25/3
TyringerundanOK TyringeSkåne0
natL
25/3
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland19
natL
25/3
sö 1/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal15
natM
25/3
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland0
natSL
25/3
OK TorfinnOK TorfinnSkåne0
natM
Rigors påskträffIF RigorHalland6
natM
25/3
Skogis Cup nr 1Garda OKGotland-
närL
v 14må 2/4Hästveda OKHästveda OKSkåne9
natL
25/3
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland12
natL
26/3
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland12
natM
25/3
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland-
distL
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland11
natM
25/3
ti 3/4Dala Veteran OL 3/4 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna-
närL
Motions-OL BergskrossenKristinehamns OKVärmland-
närL
on 4/4Kretsmästerskap NattOK MotalaÖstergötland-
närLN
31/3
to 5/4POL-MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland-
närL
Veteran-OL tävling 2Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län-
närL
Motions-OL Södra A9Kristinehamns OKVärmland-
närM
fr 6/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland2
distLN
1/4
SvartnattaKatrineholms OK
Vingåkers OK
Södermanland0
natSLN
30/3
Väsby OK, GrymnattaVäsby OKStockholm10
natLN
30/3
PreO, Syd NattHärlövs IFSkåne4
P
natPN
26/3
lö 7/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge2
natL
1/4
LännamedelnLänna IFUppland11
natM
1/4
Mälarmårdsdubbeln, sprintKatrineholms OKSödermanland0
natS
SM, ultralång med Swedish League, #1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland23
mästU
25/3
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland1
natM
1/4
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långKarlskrona SOKBlekinge0
mästL
1/4
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland1
natM
1/4
Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK GöteborgGöteborg0
distM
4/4
PreO, Syd LördagOK Pan-KristianstadSkåne6
P
natP
26/3
VästkuststafettenIFK GöteborgGöteborg0
natSM
1/4
sö 8/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland2
distM
1/4
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge1
natM
1/4
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland0
natM
1/4
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg-
natM
Mälarhöjdens IKMälarhöjdens IK OKStockholm-
natM
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OKSödermanland0
natL
RånässtafettenRånäs OKUppland-
natSL
Sydsvenska mästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge0
mästSM
1/4
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland2
natL
1/4
PreO, Syd SöndagFK BokenSkåne5
P
natP
26/3
v 15må 9/4Dala Serien MTBOLeksands OKDalarna3
M
närM
9/4*
ti 10/4Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Län-
klubbM
Motions-OL Ölme skolaKristinehamns OKVärmland-
närM
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland-
närM
on 11/4Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland-
närL
MTB-O träningOK SödertörnStockholm0
M
närSK
8/4
to 12/4POL-GrästorpFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland-
närL
Veteran-OL tävling 3Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län-
närL
MOL 2Garda OKGotland-
närL
Motions-OL KaffebergetKristinehamns OKVärmland-
närL
TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm-
distSLK
fr 13/4
lö 14/4Brudarebackens sprintstafettGöteborgs SKGöteborg-
distSS
Nybro OK, dag 1, långNybro OKSmåland1
natL
8/4
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland-
natM
Täby OK, långTäby OKStockholm-
natL
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland0
natSLK
7/4
50turen NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholm-
närU
sö 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland0
natSLK
7/4
EnenracetOK EnenUppland-
natM
Nybro OK, dag 2, medelNybro OKSmåland1
natM
8/4
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal-
natL
2/4
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland-
distL
7/4
TraneträffenOK TrananVästergötland1
natM
8/4
Täby OK, medelTäby OKStockholm-
natM
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland0
natL
8/4
Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland2
distM
8/4
v 16må 16/4

Annonser