Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

1407 tävlingar hittades mellan 2011-01-01 och 2011-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 1/1BuggkursFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
lör 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distL
lör 1/1Test-tävlingOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
klubbL
lör 1/1Sörklubbs - Alfta-Ösa OKAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbL
tor 6/1VinterträningstestetKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
tor 6/1SkinkloppetSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbM
tor 6/1Östra Blekinges Nattcup 3OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
fre 7/1Ungdomsresa till Boda BorgFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
lör 8/1 - sön 9/1Deltävling i Skigo CupIFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund
S
klubbM
sön 9/1Attunda Vinterserie deltävling 1Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 9/1Vinterrace 2011-1Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 9/1Bordtennis KM Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
tis 11/1Löpex Night Extreme, deltävling 4OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
tis 11/1GTNC #3OK Klemmingen
Trosabygdens OK
Södermanlands Orienteringsförbund
klubbL
ons 12/1Mila Stockholm By NightSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
ons 12/1Kylklampen, del 5Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 13/1Vätterbygden By Night - deltävling 4IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Smålands Orienteringsförbund
närLN
tor 13/1Dala natt-cupDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 13/1Östra Blekinges Nattcup deltävling 4OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 13/1Skaraborg by nightIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
fre 14/1Nattugglan deltävling 6 BrosjönTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
lör 15/1Alpin-olKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
sön 16/1OK Tyr Skid-OLOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 16/1Prova på Skidorientering Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
sön 16/1Vinterrace 2011-2Herrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
tis 18/1CSAB Night Cup deltävling 4OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 19/1Skid-KMTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 19/1Nattcup, Sundsvalls OKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLN
ons 19/1Kylklampen deltävling 4Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 20/1Vätterbygden By Night - deltävling 5IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 20/1Östra Blekinges Nattcup deltävling 5OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 20/1Göteborg Open Blue White NightIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLNResultat
lör 22/1Göteborg Open sprintIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbSResultat
sön 23/1Attunda Vinterserie #2Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
sön 23/1SkidorienteringLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
sön 23/1Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
sön 23/1Vintercupen 3Frölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
sön 23/1Göteborg Open jaktstartIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLResultat
sön 23/1Vinterrace 2011-3Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
tis 25/1Löpex Night Extreme, deltävling 5, LiU elitidrottOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
ons 26/1Kylklampen deltävling 6OK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 27/1Dalaoffensivens Nattcup deltävling 2Leksands OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
tor 27/1Vätterbygden By Night - deltävling 6IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 27/1Östra Blekinges Nattcup deltävling 6OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
lör 29/1Öppet DM i Skid-OLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
sön 30/1Vintercupen etapp 3Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 30/1Vinterrace 2011-4Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
tis 1/2CSAB Night Cup Deltävling 5IS KullenSkånes Orienteringsförbund
närLN
tor 3/2Vätterbygden By Night - deltävling 7IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 3/2Östra Blekinges Nattcup deltävling 7OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 3/2Natt-7an Hestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
fre 4/2Inne-O IK UvenIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
lör 5/2Tibro Föreläsning Helena Jansson & Mats TroengIF Hagen
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
sön 6/2Attunda Vinterserie #3Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 6/2Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
sön 6/2Vinterrace 2011-5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 8/2GTNC 4Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tis 8/2Löpex Night Extreme, deltävling 6OK Denseln
OK Hällen
Östergötlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
närLN
tis 8/2Bingo-OL Roxnäs UddeKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbS
ons 9/2Kylklampen deltävling 7OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närMN
tor 10/2Dalaoffensivens Nattcup deltävling 3Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 10/2Vätterbygden By Night - deltävling 8IK Hakarpspojkarna
IK Vista
Smålands Orienteringsförbund
närLN
tor 10/2Östra Blekinges Nattcup deltävling 8OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 10/2Skaraborg by night 6Mariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
lör 12/2Inofficiellt Skid-KMAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 13/2Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
sön 13/2Vinterrace 2011Ljungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
tis 15/2CSAB Night cup omg 6FK BokenSkånes Orienteringsförbund
närMNResultat
ons 16/2Kvällsskidorientering Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbSN
tor 17/2Östra Blekinges Nattcup deltävling 9OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
sön 20/2Vintercupen UddarpHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närUN
tis 22/2Löpex Night Extreme, deltävling 7OK Denseln
OK Kolmården
Östergötlands Orienteringsförbund
närLN
tor 24/2Kylklampen deltävling 8Sisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 24/2Dalaoffensivens Natt cup nr 4Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 24/2Nattugglan Tullinge GymnasiumTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 24/2Vätterbygden By Night - deltävling 9IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Smålands Orienteringsförbund
närLN
tor 24/2Östra Blekinges Nattcup deltävling 10OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 24/2Höglandet by Night Eksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 24/2Skaraborg By Night INSTÄLLDOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
sön 27/2Vintercupen etapp 4Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 27/2Öppet DM i Skid-OLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
tis 1/3CSAB Night Cup Deltävling 3 NY DATUMNxtgeneration OL
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 2/3Nattcup, Njurunda OKNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 3/3Vätterbygden By Night - deltävling 10IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 3/3Östra Blekinges Nattcup deltävling 11OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 3/3Höglandet By NightNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 4/3Pan-Våren NattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 5/3Pan-Våren MedelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
lör 5/310 milaträningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
sön 6/3Pan-Våren LångOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
tis 8/3Löpex Night Extreme, deltävling 8, FinalOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
tis 8/3GTNC #5OK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLN
ons 9/3Mila Stockholm By NightHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
ons 9/3Multiäventyr Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
ons 9/3Kylklampen deltävling 9Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 10/3Dalaoffensivens Nattcup deltävling 5Kvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 10/3VeterantävlingVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 10/3Östra Blekinges Nattcup deltävling 12OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 10/3Höglandet by nightSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 10/3Natt-7:an deltävling 6OK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
närLNStarttider
tor 10/3Vätterbygden By Night - deltävling 11IF Hallby SOK
IK Hakarpspojkarna
Smålands Orienteringsförbund
närLN
fre 11/3KattegattnattHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 11/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMNResultat
lör 12/3HallandspremiärenLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 12/3Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närLResultat
lör 12/3SkidorienteringVästvärmlands OKVärmlands Orienteringsförbund
S
klubbMResultat
lör 12/3Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
sön 13/3HallandsstafettenOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natSL
sön 13/3Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närUResultat
tor 17/3Vätterbygden By Night - deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 17/3Östra Blekinges Nattcup deltävling 13OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 17/3Natt-KM (Alingsåskretsen)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
fre 18/3 - sön 20/3Örebro OpenÖrebro Läns OrienteringsförbundÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLK
lör 19/3Bromma-Vällingby SOKBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distM
lör 19/3OrustkavelnSvanesunds GIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSM
lör 19/3Vårracet-medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
lör 19/3Hallands OF träningsdagFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
klubbL
lör 19/3 - sön 20/3Upptaktsläger Pumpen Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
lör 19/3KnockoutsprintOs HjälpkurvanSmålands Orienteringsförbund
distSResultat
lör 19/3 - sön 20/3FamiljelägerFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
sön 20/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 20/3Vårracet-långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
tis 22/3TestloppetDeje SFVärmlands Orienteringsförbund
klubbL
ons 23/3Final KylklampenDeje SFVärmlands Orienteringsförbund
närLN
tor 24/3Natt 7:an Rydboholms SKRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
tor 24/3Östra Blekinges Nattcup deltävling 14OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 24/3Dalaoffensiven Natt-cup 6OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 24/3Vätterbygden By Night - deltävling 13IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
fre 25/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLNResultat
fre 25/3VårtrissOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMNResultat
fre 25/3 - sön 27/3Int bussresa till Nyköping 25-27/3.Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
lör 26/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 26/3VårtrissOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
lör 26/3 - mån 28/3UpptaktsträffOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
lör 26/3Earth Hour Rogaine 2011Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
närLN
sön 27/3HSOK intresseanmälan till MåsensstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 27/3Intresseanmälan Ungdom Måsenstafetten 27 marsTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
sön 27/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSL
sön 27/3SjövallaslagetSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
sön 27/3TyringrundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 27/3VårtrissOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
tis 29/3Testbana 2011-03-29Jönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 30/3OLA-racetÖrebro Läns OrienteringsförbundÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbL
fre 1/4Hjortnatta med Långa NattenOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 1/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLNResultat
lör 2/4GöingestafettenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSM
lör 2/4GöteborgsdubbelnLerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
lör 2/4Nybro OK Medel Nybro OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 2/4OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 2/4VårträffenVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distSResultat
lör 2/4IFK Stockaryd TestIFK StockarydSmålands Orienteringsförbund
klubbL
sön 3/4Frosta OKFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 3/4GöteborgsdubbelnLerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
sön 3/4IFK Lidingö, medelIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 3/4Nybro OK Lång VTSCNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 3/4SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 3/4TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 3/4Ulricehamns OK LångdistansUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
mån 4/4 - tis 5/4Dala-Dubbeln xxKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
tis 5/4Sprint KM 2011OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
klubbSResultat
ons 6/4BauernattaJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natMNResultat
ons 6/4KM Grand Slam NattNxtgeneration OL
Tockarps IK
Skånes Orienteringsförbund
närMN
tor 7/4KM NattOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 7/4VeterantävlingVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 8/4DM Natt HallandÄtrans IFHallands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 8/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 8/4SvartnattaVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
natLN
fre 8/4 - sön 10/4TibroTrippelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 9/4FarstorpsdubbelnOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
natMResultat
lör 9/4IFK Göteborgs VårtävlingIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
lör 9/4KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 9/4Kolmårdsdubbeln, MedeldistansOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 9/4LännasprintenLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 9/4Per & Kersti CupOK StigenSmålands Orienteringsförbund
natL
sön 10/4FarstorpsdubbelnOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 10/4GMOK VårtävlingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
sön 10/4HSOK intresseanmälan till KolmårdskavlenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 10/4HSOK intresseanmälan till RånässtafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 10/4Intresseanmälan TSK Ungdom Rånässtafetten (fd Kolmårdskaveln)Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
sön 10/4KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
sön 10/4Per & Kersti Cup, stafettOK StigenSmålands Orienteringsförbund
natSL
sön 10/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
sön 10/4Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 10/4Ätrans NärtävlingÄtrans IFHallands Orienteringsförbund
närLResultat
mån 11/4KM Grand Slam SprintNxtgeneration OL
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
närSResultat
tis 12/4Intresseanmälan TSK Ungdom 10-milarepetTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
tis 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
natSLK
tis 12/4Kretsmästerskap nattTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
tor 14/4VeterantävlingArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 14/4Polaris ParkO 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
tor 14/4Poängjakt 1Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbM
tor 14/4Öppet Varbergsmästerskap (VM) Natt och När-OLFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närMN
fre 15/4PreO Natt PAN-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natLN
fre 15/4SM NattGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 16/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 16/4FOLSkubbetFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
lör 16/4IFK LinköpingIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 16/4Kjula IFKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 16/4PreO PAN-Kristianstad OK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natL
lör 16/4Publiktävling SSMEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 16/4Skaraborgsmästerskap MedeldistansFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
lör 16/4SM Sprint, kvalGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 16/4Sydsvenska MästerskapenEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 16/4VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
lör 16/4 - sön 17/4BDOF USM-lägerStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
lör 16/4JubileumssprintenSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSResultat
sön 17/4AlbykampenSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 17/4Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/4Hästveda OKHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/4PreO Härlövs IFHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
P
natL
sön 17/4Publiktävling Sprint-SMGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distSResultat
sön 17/4Publiktävling SSM-stafettenEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 17/4SM Sprint, finalGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 17/4Sydsvenska MästerskapetEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natSL
sön 17/4Urban-Hjärne KampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/4VårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/4Ärla IFÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
tis 19/4MOL BråtenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tis 19/4NOK träningOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 19/4Poängtävling 1OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 19/4Polaris ParkO 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
tis 19/4Nattens test - Paradiset-TornbergetTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 21/4Häxjakten FIVE O-1IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
tor 21/4Sydsvenska 7-Mannakavlen och 4-DambudkavlenKexholms SKSmålands Orienteringsförbund
natSLK
tor 21/4VÅR-OL på Söderåsen Rävetofta OKSkånes Orienteringsförbund
natLNResultat
tor 21/4 - fre 22/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLK
tor 21/4Motionsorientering HultsbergsskolanOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 21/4Motionsorientering Hultsbergsskolan NattOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 22/4HallstaträffenHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
fre 22/4Intresseanmälan 7-mannaOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
klubbL
fre 22/4Intresseanmälan TSK Ungdom StigtomtakavelnTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
fre 22/4Kilsnatta, Tour de VärmlandKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 22/4Kilssprinten, Tour de VärmlandKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natSResultat
fre 22/4Kortfredan FIVE O-2IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
fre 22/4Uppsala Möte NattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 22/4IK Dran Långfredag MedeldistansIK DranHallands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/4Filipstadsetappen, Tour de VärmlandFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/4Gränsens DubbelMedelOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 23/4Kringelträffen, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 23/4SilverjaktenOK Norden
Sala OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/4Uppsala möte OK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/4VÅR-OL på Söderåsen OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
lör 23/4Öjetrampen FIVE O-3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/4Bohuslunken FIVE O-4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
sön 24/4Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/4Helsingborgs SOKHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 24/4IK Ymers VårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 24/4Kringelträffen, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/4Tyrpropagandan, Tour de VärmlandOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/4Uppsala Möte LångIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/4ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
mån 25/4Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
mån 25/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLResultat
mån 25/4Vikingaträffen FIVE O-5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
mån 25/4VättefejdenTockarps IKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
mån 25/4ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
tis 26/4Sprint Cup 1Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
närSResultat
tis 26/4Poängtävling 2OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 26/4Allemansluffen - 1, BygdegårdenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
ons 27/4KM NattHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 27/4KFUM:s FyrklövertävlingKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
ons 27/4Extra 10-mila träningOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 28/4VeterantävlingHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 28/4Motionsorientering 3Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 28/4Motionsorientering SkutbergetOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 28/4Poängjakt 2Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 28/4Vätterzonen Ungdomens 5-DagarsSkillingaryds FKSmålands Orienteringsförbund
närL
tor 28/4BDOF USM-träningStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
fre 29/4 - sön 1/510MILA Öppna motionsklasserSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
natLKResultat
lör 30/4Gällstad - Medium / MedeldistansGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 30/4HSOK intresseanmälan till 10milaHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
lör 30/4RöenaträffenOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
lör 30/4 - sön 1/510MILASkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK
sön 1/5GränsfejdenMarkaryds FKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 1/5VeteranträffenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 1/5Omega Kort med 7-häradsmästIK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 1/5Krets- och klubbmästerskap långMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 1/5När-OL Njurunda OKNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLResultat
sön 1/5NärtävlingKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 3/5Allemansluffen - 2, TrekantenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
tis 3/5SAKO-serien deltävling 1Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 3/5Sprint Cup 2Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
närSResultat
tis 3/5Dala veteran-olDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 3/5Poängtävling 3OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 3/5Öppet Kretsmästerskap långdistansMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 3/5FUS Folkare Ungdomsserie AOKAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 3/5Höglandsserien deltävling 1Eksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 3/5Kretsmästerskap DagOK KullingshofVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
tis 3/5VPT 1VandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 3/5IFK Lidingö KM sprintIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbSResultat
ons 4/5KM Grand SlamOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
närLStarttider
ons 4/5Tjustalliansens ungdomsserie 1Ankarsrums OK
Gamleby OK
Västerviks OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 5/5DM Sprint StockholmJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 5/5Först i målEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närM
tor 5/5OK SkogsströvarnaOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
tor 5/5Ungdomsserien Östra Kretsen deltävling 1 - KarlsborgSOK TräffVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 5/5Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 5/5Pokaljakten 2011 Deltävling 2 SISUSisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 5/5Poängjakt 3Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 5/5Skärmjakt nr 1Storviks IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbL
tor 5/5BDOF USM-träningStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
lör 7/5KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 7/5Nordic Open Junior Meeting med Silva Junior CupHaninge SOK
Hellas Orientering
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
intLResultat
lör 7/5PreO DM Natt öppen UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästLN
lör 7/5Slogmossen-Medel, Dalaportens OLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
lör 7/5Tisarträffen medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMResultat
lör 7/5Kinnaströms SKKinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 7/5Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 7/5Vårserien, etapp 1IK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
lör 7/5SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
lör 7/5Älgots cup, ungdomstävlingOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
närSResultat
lör 7/5Älgots ungdomscupTockarps IKSkånes Orienteringsförbund
närMResultat
lör 7/5PreO TempO OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natM
sön 8/5Nordic Open Junior Meeting, PubliktävlingHaninge SOK
Hellas Orientering
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 8/5Nordic Open Junior Meeting, stafettHaninge SOK
Hellas Orientering
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
intSL
sön 8/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 8/5PreO OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
natL
sön 8/5Skaraborgsmästerskap LångOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 8/5Slogmossen-Lång, Dalaportens OLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
sön 8/5Tisarträffen långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLResultat
sön 8/5Ändå NågotÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
sön 8/5OK ÄlmeOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 8/5Jukolaträning 2011-05-08OK GripSödermanlands Orienteringsförbund
klubbM
sön 8/5OK Bäverns Medel VTSCOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 8/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 8/5Umeå OL-cup deltävling 1IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närSResultat
mån 9/5Ankarsrums OK, Motionsorientering 1Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
tis 10/5 NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 10/5Allemansluffen - 3, Bastfallet - LjusbrunnÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
tis 10/5Kretstävling Grupp Söder 1Hellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 10/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 10/5Sprint Cup 3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
närSResultat
tis 10/5SprintStafettenMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
tis 10/5Ungdomsserien Söder 2Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 10/5Motions-ol VästervikVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
tis 10/54-klubbs #1Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 10/5Ungdomsserien kretstävlingTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 10/5VPT 2Norbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 10/5Skene SoIS närtävlingSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 10/5Folkare ungdomsserie i LångshyttanLångshyttans AIK OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
tis 10/5Provlöpning av parsprintbanorOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
klubbS
tis 10/5SprintstafettOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
klubbSS
tis 10/5U-5 dagars och Södra Vätterbygds mästerskapetBottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 10/5Ungdomsserie Etapp 2Sol TranåsSmålands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 10/5Ungdomsserien Söder 3 kretstävling 1OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 10/5 - ons 11/5Herrmatchen 2011 Västra SkaraborgskretsenFrämmestads IKVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 11/5Stockholm City Cup 1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
ons 11/5Tjustalliansens ungdomsserie 2Ankarsrums OK
Gamleby OK
Västerviks OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 11/5Grand Prix, Etapp 1Växjö OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 11/5Göteborgs Sprint Cup - Etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närSResultat
ons 11/5OK Milan:s FyrklövertävlingOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMResultat
ons 11/5Siljanskretsen deltävling 1Leksands OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
ons 11/5OK Kåres parsprintOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
klubbSS
tor 12/5Motionsorientering VälsvikenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 12/5Poängjakt 4Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 12/5Klyftamocup 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 12/5Star Wars IISundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbM
tor 12/5Ungdomsserien, grupp norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
lör 14/5Närkedubbeln dag 1KFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMResultat
lör 14/5Valbos NationellaValbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 14/5VårsurretMyggans OSVästerbottens Orienteringsförbund
natM
lör 14/5Hallands nyheters ungdomsserie - Et 1FK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närMResultat
lör 14/5 - sön 15/5BDOF USM-lägerStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
lör 14/5Vårserien, etapp 2Utby IKGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
lör 14/5ÄlgotsCup GöingeKretsenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
lör 14/5Ungdomserie etapp 3 S.HallandHylte OKHallands Orienteringsförbund
närL
sön 15/5LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
sön 15/5Närkedubbeln dag 2Hagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLResultat
sön 15/5Seskarö IF MedelSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
sön 15/5Seskarö IF SprintSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
distSResultat
sön 15/5SupersprintenHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distSResultat
sön 15/5ÅdalsluffenLugnviks IF
OK Nipan
Ångermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 15/5ÅrsundarundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 15/5OL-cup Medel1 Umeå OKUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närM
mån 16/5Ankarsrums OK, Motionsorientering 2 Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
mån 16/5SprintträningVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 17/5Allemansluffen - 4, Vretaheden - StolpupplagetÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
tis 17/5Poängtävling 5OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 17/54-klubbs #2Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 17/5Sprint-Cup i MarkOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
klubbS
tis 17/5VPT 3Hallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 17/5UngdomskretstävlingMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
tis 17/5Falukretsens ungdomsserie 1Svärdsjö IFDalarnas Orienteringsförbund
klubbLStarttider
tis 17/5FolkareserienDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
tis 17/5Spring challengeOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
distSM
tis 17/5Höglandsserien ungdomSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 17/5VB-serien 17 maj 2011Smedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
ons 18/5DM Sprint ÖstergötlandMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSResultat
ons 18/5SalaortsmästerskapOK NordenVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 18/5Stockholm City Cup 2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
ons 18/5Tjustalliansens Ungdomsserie 3 VOAnkarsrums OK
Gamleby OK
Västerviks OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 18/5Motionsorientering 2 GöteborgIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närMResultat
ons 18/5Göteborgs Sprint Cup - Etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närSResultat
ons 18/5U-serie 3 västraOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
närMResultat
ons 18/5U-serien Ronneby OKRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närLResultat
ons 18/5OL-cup Sprint2Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närS
ons 18/5DM Sprint Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 19/5DM Sprint UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 19/5VeterantävlingNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 19/5KM-lång Dacke-Vittus-OrionOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbL
tor 19/5Motionsorientering KronoparkenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 19/5Klyftamocup 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 19/5Nissadalszonens ungdomscup 2011Bredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 19/5Poängjakt 5Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 19/5Älgots CupOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
tor 19/5KM MedelAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 19/5VM Sprint, Hallands Nyheters U-serie Etapp 2OK NackheHallands Orienteringsförbund
närSResultat
fre 20/5JVM och EYOC-testSvenska Orienteringsförbundet
natSResultat
fre 20/5 - sön 22/5Tour de MedelpadSundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
natMResultat
lör 21/5DM Sprint ÖrebroFellingsbro GOIFÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 21/5FK BokenFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natSS
lör 21/5JVM och EYOC-testSvenska Orienteringsförbundet
natMResultat
lör 21/5KM Medeldistans JOKJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
lör 21/5Lång-KMTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 21/5LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
distSS
lör 21/5SäterträffenSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
lör 21/5UngdomstrolletIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distLResultat
lör 21/5KM MedelBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
lör 21/5Älgots Cup - Örkelljunga FKÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
lör 21/5Bahco Cup ungdomLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 21/5Klubbudkavlen 2011Lessebo OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
sön 22/5Attunda Lång-KMAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 22/5Bergnäsets AIKBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
sön 22/5Bergnäsets AIKBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distSResultat
sön 22/5HSOK Dag-KM 2011Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 22/5JVM och EYOC-testSvenska Orienteringsförbundet
natLResultat
sön 22/5KM Långdistans JOKJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 22/5Ronneby OK medeldistansRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
sön 22/5VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 22/5Nässjö OKNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
sön 22/5ÄlgbirgersOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 22/5Bahco Stafett ungdomLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSL
sön 22/5KM LångBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 22/5KM och Älgots Cup SÖ KretsenAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
sön 22/5Lång KM Sundbybergs IKOK Österåker
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbL
mån 23/5Motionsorientering 3Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 24/5Allemansluffen - 5, Ulvkisbo sjönÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
tis 24/5Höglandsserien deltävling 5OK 64 TorpaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 24/5Motions-OLRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närLResultat
tis 24/5RAViNEN - Val av ny klubbdräktOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
klubbL
tis 24/5Dala Veteran OLGrangärde OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 24/54-klubbs #3Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 24/5Klyftamocup 3OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
tis 24/54-klubbsmatchTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 24/5KretsungdomstävlingTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 24/5FUS Folkare undomsserie i SäterSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
tis 24/5Ungdomserien kretstävlingSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 24/5Ungdomsserien nr 2, grupp 2 NorrJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 24/5VPT 4Surahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 24/5Eskilstuna Park CupÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 25/5DM Sprint GästriklandHofors OKGästriklands Orienteringsförbund
mästSResultat
ons 25/5Stockholm City Cup 3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
ons 25/5U-serien 3 östraOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närM
ons 25/5Naturpasset-MotionsorienteringGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närMResultat
ons 25/5Göteborgs Sprint Cup - Etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närSResultat
ons 25/5Nxtgeneration MedelOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 25/5O-ligan OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
ons 25/5Park Tour Värmland, deltävling 2OK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 25/5Uppsala MTBO KvällstävlingIF ThorUpplands Orienteringsförbund
M
närMResultat
tor 26/5DM Sprint MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 26/5Jukolatest nr 1Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 26/5Krets Deltävling 2 och GGL, Stegelviken StorforsOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 26/5Ungdomsserien söder 2Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tor 26/5Motionsorientering 7Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 26/5Motionsorientering KileneOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 26/5KMVästvärmlands OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 26/5KM-DagOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 26/5NärtävlingIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
närM
tor 26/5OK Tisaren FyrklöverOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMResultat
tor 26/5Poängjakt 6Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbS
tor 26/5Ungdomsserie kretstävling - Norr 1Rotebro IS OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tor 26/5Älgots cup samt 14-20 träningstävlingHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
tor 26/5Falu-Kretsungdomsserien 2Bjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tor 26/5Siljansserien del 2 och IFK Mora KMÄlvdalens IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
tor 26/5Ungdomsserien Söder 1 kretstävling 2 Mälarhöjdens IKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
fre 27/5 - sön 29/5Intresseanmälan TSK Ungdom StOF sommarlägerTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
fre 27/5StOF:s sommarläger, medeldistansOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
lör 28/55-mannaHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
distSM
lör 28/5BussbyloppetHägglunds IoFKÅngermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 28/5DM Sprint HallandOK LöftanHallands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 28/5DM Sprint Småland, VTSCOK StigenSmålands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 28/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 28/5Skaraborgs Mästerskap SprintIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distSResultat
lör 28/5Vårserien, etapp 3Frölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
lör 28/5Dag-KMHallstahammars OK
Köping-Kolsva OK
Västmanlands Orienteringsförbund
klubbM
lör 28/5Lång-KM 2011OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 28/5Närtävling UvbergetSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
lör 28/5UngdomsserieStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distLResultat
lör 28/5Älgots cup, ungdomstävlingRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
lör 28/5 - sön 29/5Familjeläger Karlsbyhedens Folkets Hus 28-29/5.Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
sön 29/5MTBO SödertäljeSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
M
natLResultat
sön 29/5ParkserienAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närSResultat
sön 29/5Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 29/5STOF:s sommarläger lägerstafettOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distSLResultat
sön 29/5Friskus MTBo RaceFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
M
närLResultat
sön 29/5Brödkaveln Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
sön 29/5OK Kåre: KM 2011 OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
klubbLResultat
sön 29/5SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
sön 29/5Höglandsserien, SprintfinalBoxholm-Mjölby OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
sön 29/5KM, DGoIFDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
klubbLResultat
mån 30/5KM GrandslamHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
närUResultat
mån 30/5Motionsorientering 4Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
mån 30/5Motionsorientering 30/5Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
tis 31/5Allemansluffen - 6, VästanhedeÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
tis 31/5Motionsorientering KarlsnäsRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 31/5PreO DM öppen VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
P
mästL
tis 31/5U-ringen 2011 Etapp 1,2 & 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 31/5Veteran olBottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
klubbM
tis 31/5Dala veteran-OL St TunaStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
tis 31/5Motionsorientering 31/5Rotebro IS OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 31/5KM SprintOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 31/5Kretsmästerskap sprintTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 31/5Ungdomskrets Södra kretsenFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 31/5VPT 5OK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 31/5KM-Lång OK AlehofOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 31/5Solna OK, medel KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
tor 2/6Elitserie PubliktävlingIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
tor 2/6Elitserien lång / För EMIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
tor 2/6Pålsboda-sprintenOK TylöskogÖrebro Läns Orienteringsförbund
distS
tor 2/6ÖSA Träffen 2/6Alfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMResultat
tor 2/6Klyftamocup 4OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 2/6När-OLUmedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
närMResultat
tor 2/6Vårserien, etapp 4Sävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
tor 2/6Motionsorientering MariebergsskogenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 2/6MeOS testSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
klubbMStarttider
fre 3/6MYC aktiviteter fredagen den 3/6IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närS
fre 3/6PreO i Väst Kungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natL
fre 3/6SM MTBO, SprintOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
M
mästSResultat
fre 3/6TräningsraceIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närM
fre 3/6Träningsrace MTB-OIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
närMResultat
fre 3/6ÖSA Träffen 3/6Alfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 4/6Elitserie PubliktävlingIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
lör 4/6Elitserien medel / För EMIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
lör 4/6PreO i Väst LagtävlingOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
natM
lör 4/6SM MTBO, MedelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
M
mästMResultat
lör 4/6Västerbottens 3-dagars etapp 1Högåkers OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMResultat
lör 4/6ÖSA Träffen 4/6Alfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 4/6Hallands Nyheters Ungdomsserie Etapp 3Fjärås AIKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
lör 4/6Jukolatest 4:e juniOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 4/6PreO i Väst TempOGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natM
sön 5/6DM Sprint SkåneEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 5/6Kopparsprinten stafettOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natSS
sön 5/6SM MTBO, LångOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
M
mästLResultat
sön 5/6Västerbottens 3-dagars etapp 2Högåkers OKVästerbottens Orienteringsförbund
natLResultat
sön 5/6PreO i VästLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natL
sön 5/6 - mån 6/6FaxeträffenSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 5/6KM SprintOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
klubbS
mån 6/6Elitserien sprint / För EMOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
mån 6/6KopparsprintenOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
mån 6/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
mån 6/6Västerbottens 3-dagars etapp 3Stöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
natMResultat
mån 6/6KM LångOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
klubbLResultat
mån 6/6KM LångOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
klubbLStarttider
mån 6/6KM-dag Nytäppet StigmännenStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbL
mån 6/6NärtävlingNybro OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
mån 6/6KM dagLunds OKSkånes Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 7/6Allemansluffen - 7, AlderhultenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
tis 7/6Sprint KM Sundsvalls OKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbS
tis 7/6Motionsorientering 7/6Rotebro IS OKStockholms Orienteringsförbund
närL
tis 7/610-klubbsFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
tis 7/64-sprinten ettanSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närSResultat
tis 7/6Kungsbacka 5-dagars, Etapp 1IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 8/6Jukolatest nr 2Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 8/6Nissadals breddstafettOK VivillSmålands Orienteringsförbund
närSM
ons 8/6Rimforsa-sprintenBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
distSResultat
ons 8/6Sprint-KM TSK UngdomTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
ons 8/6Naturpasset motionsorienteringIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
ons 8/6Solna OK, Sprint-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
tor 9/6OL-Cup Medel 2Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMResultat
tor 9/6Naturpasset Ursviks motionsgård i SundbybergSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närM
tor 9/6MotionsorienteringIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
tor 9/6Motionsorientering SkutbergetOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 9/6Jukolatest Järfälla/Järla/LidingöIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 9/6Lyftet/Katten 1Hallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
tor 9/6Poängjakt 7Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 9/6Allsta TvåMannaSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSS
tor 9/6Kungsbacka 5-dagars Etapp 2Fjärås AIKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 9/6NipsprintenOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
distSResultat
fre 10/6DM Sprint Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästS
lör 11/6DM Sprint GöteborgIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 11/6Klubbdagen LådstafettVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbL
lör 11/6Sprinthelgen - individuellOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSResultat
lör 11/6Umeträffen MedeldistansIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natMResultat
lör 11/6SpettaloppetSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbSResultat
lör 11/6Uppsala Dubbelsprint 1IF Thor
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närSResultat
lör 11/6DM Ultralång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästU
lör 11/6Klubbmatch Skogskarlarna Dalarna - VästmanlandSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
lör 11/6PreO DM öppen Västergötl, Göteb-g, BohuslänDalOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
P
mästL
lör 11/6MultisportorienteringOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
LM
klubbL
sön 12/6DM Medel Medelpad/ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 12/6Kvarnsveden MTBO 2011Kvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
natMResultat
sön 12/6Sprinthelgen - parstafettOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSS
sön 12/6Umeträffen LångdistansIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natLResultat
sön 12/6U-stafett Stefans minneOK EkenÖstergötlands Orienteringsförbund
distSM
sön 12/6EdetdubbelnOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
sön 12/6Lång-KMIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
sön 12/6Dag KMSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
sön 12/6DM Sprint VärmlandDeje SFVärmlands Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 12/6IFK Lidingö KM långdistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
sön 12/6OK Tisaren Dag-KMOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLResultat
sön 12/6Vårserien, etapp 5Sjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
sön 12/6Sprint KMVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
sön 12/6Parkserien, Hagaby GoIFHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närSResultat
sön 12/6Utlandsresan 2012 !Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
mån 13/6Intresseanmälan NjudungskavlenOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
klubbL
mån 13/6Lyftet/Katten 2Hallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närL
mån 13/6NjudungskavlenBodafors OKSmålands Orienteringsförbund
närSM
tis 14/6Allemansluffen - 8, SollidenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närS
tis 14/6DM Sprint SödermanlandKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
tis 14/6KretsstafettOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
tis 14/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distSResultat
tis 14/64-Sprinten tvåanSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närSResultat
tis 14/6KM Kvarnsvedens GoIF OKKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 14/6Kungsbacka 5-dagars, Etapp 3OK LöftanHallands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 14/6Vittjärvs IK med ungdoms-Cup 1Vittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
distLResultat
tis 14/6NorrklubbsLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 15/6Motionsorientering 5 GöteborgSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 15/6Uppvidinge karusellen E:2 - 2011Norrhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
ons 15/6Park Tour Värmland final Kils OKKils OKVärmlands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 15/6KM Ultralång 2011OK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
klubbU
ons 15/6Medel-KM Sundbybergs IKJärfälla OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 16/6Naturpasset Ursviks motionsgård i SundbybergSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närM
tor 16/6Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 16/6När-OL + JukolaträningIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närL
tor 16/6Sommarserie 1Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLResultat
tor 16/6Kungsbacka 5-dagars, Etapp 4IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 17/6 - sön 19/6Tre Skåningar och en DanskHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
lör 18/6MTB-O Nationell publiktävling medelIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
M
natMResultat
lör 18/6MTB-O Veteran VM medeldistansIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
M
mästMResultat
lör 18/6Hallands Nyheters Ungdomsserie Etapp 4OK LöftanHallands Orienteringsförbund
närLResultat
lör 18/6BrödkampenOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 19/6MTB-O Nationell publiktävling LångIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
M
natLResultat
sön 19/6MTB-O Veteran VM långdistansIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
M
mästLResultat
sön 19/6Jättelägersprinten 2011Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
närSResultat
sön 19/6KOK:s sommarquattro, etapp 1Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
mån 20/6MTB-O Nationell publiktävling medelIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
M
natMResultat
mån 20/6MTB-O Veteran VM sprintIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
M
mästSResultat
mån 20/6KOK:s sommarquattro, etapp 2Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 21/6Allemansluffen - 9, LittersboÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
tis 21/6Dala veteran-olKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 21/6Nordic Orienteering Tour, deltävling 2Göteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
intS
tis 21/6Arboga 2-DagarsArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 21/6KOK:s sommarquattro, etapp 3Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 21/6Uppsala Dubbelsprint 2IF Thor
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 21/6HSOK Sommarcup 2011, E1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 21/6Solna OK, Lång KM (Dag-KM)Solna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
tis 21/6Ö-viksmästerskapSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 21/6DM Sprint GotlandIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
mästSResultat
ons 22/6Gävla LångtGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästUResultat
ons 22/6Arboga 2-DagarsArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 22/6Naturpasset-MotionsorienteringGöteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
närMResultat
ons 22/6KOK:s sommarquattro, etapp 4Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 22/6VildmarksloppetStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närU
ons 22/6PreO RoslagsmästerskapOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
P
distL
tor 23/6Veteran OL nr 4Timrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
närM
tor 23/6KlubbmästerskapNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLResultat
sön 26/6Idre Fjäll-OLIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
sön 26/6Poängtävling 6OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
sön 26/6 - tor 30/6Mini 5 DagarsOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 26/6 - fre 1/7TibrOringenTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
mån 27/6FjällsprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
tis 28/6Allemansluffen - 10, ÖsterborÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
tis 28/6BrantbrinkssprintenTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 28/6PreO 3+3HJS-Vansbro OK
Malungs OK Skogsmårdarna
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
P
natL
tis 28/6 - tor 30/6Idre 3-dagarsIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
tis 28/6Poängtävling 7OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 28/6Sommerserien, ÅgestaIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 28/6Höglands-OLSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närL
tis 28/6Kungsbacka 5-dagars Etapp 5Fjärås AIKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 28/6Klubbmatch "Akron-Matchen" inkl KM för LVSKLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 28/6DM Sprint HälsinglandForsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSResultat
tis 28/6SAKO KretskavleVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närSM
ons 29/6OK Vilse 87 KvällstävlingOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natLResultat
ons 29/6KlubbmästerskapVärend GN OLSmålands Orienteringsförbund
klubbLStarttider
ons 29/6Kretsmästerskap sprintOK AmneVästergötlands Orienteringsförbund
närS
tor 30/6OK Vilse 87 KvällstävlingOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natLResultat
tor 30/6Närtävling SmedjehovJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 30/6Gällstad - NärtävlingGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 30/65-Kvällars Lidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 1/73+3 SprintMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
fre 1/7PreO 3+3HJS-Vansbro OK
Malungs OK Skogsmårdarna
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
P
natL
fre 1/7 - sön 3/7Vålådalens 3-dagarsÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSResultat
lör 2/73+3 LångMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
lör 2/7Intresseanmälan TjogetOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
klubbL
lör 2/7PreO 3+3 TempOHJS-Vansbro OK
Malungs OK Skogsmårdarna
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
P
natM
lör 2/7Direkttävling 2 juli 2011Köping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
lör 2/7VeterantourenKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
lör 2/7TJOGETEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
sön 3/73+3 MedelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
sön 3/7PreO 3+3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
P
natL
sön 3/7Öppet RM-StafettOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
närSL
sön 3/7VeterantourenKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
sön 3/7Rämshyttan-rejset (P&L TrainingCamp)Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
mån 4/7 - tis 5/7VittjåkkstävlingenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
natMResultat
mån 4/7 - ons 6/7TrekvällarsOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 5/7Allemansstafetten - GammelbodarnaÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närSL
tis 5/7Ulricehamns OK LångdistansUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
tis 5/7Poängtävling 8OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 5/75-kvällars no. 2Ryda SKVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 5/7HSOK Sommarcup 2011, E2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 6/7PreO DM öppen UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästL
ons 6/7Vittjärvs IKVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natSResultat
tor 7/7Vittjärvs IKVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
tor 7/7Sommarserie 2Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLResultat
fre 8/7Havs OL Dag1Stigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
fre 8/7Morokulien-sprintenOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närS
fre 8/7 - sön 10/7Eskilstuna WeekendIK StandardSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 9/7Havs OL Dag2Stigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
lör 9/7Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natMResultat
lör 9/7 - sön 10/7Gotland 2-DagarsSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 9/7 - sön 10/7Morokulien 2-dagarsOK Hierne
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 10/7Havs OL Dag3Stigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
sön 10/7Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
mån 11/7 - ons 13/7Gränsjakten i Strömstad, 3-dagarsIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
mån 11/7 - ons 13/7Sommar-3-kvällarsAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
tis 12/75-Kvällars nr 4OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 12/7Sommar-OLTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 12/7Tjust 2-dagars, dag 1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
tis 12/7 - tor 14/7Gotland 3-dagarsVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
tis 12/7Poängtävling 9OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
ons 13/7Tjust 2-dagars, dag 2Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
tor 14/7Sommarserie 3Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLResultat
fre 15/7 - sön 17/7Hallands 3-dagarsFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natMResultat
mån 18/7MTB-o 2011 FriskussvängenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
M
närLResultat
mån 18/7OL KullabergHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 19/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 19/7Närtävling Vimmerby OKVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
närL
tis 19/7HSOK Sommarcup 2011, E3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 19/7 - ons 20/7SkärgårdssprintOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
distSResultat
fre 22/7PreO DM öppen HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
lör 23/7 - fre 29/7O-Ringen Hälsingland 2011Svenska Orienteringsförbundet
LMP
natLResultat
mån 1/8KM-ultraSkillingaryds FKSmålands Orienteringsförbund
klubbU
mån 1/8OK Hällens 3-dagars, etapp 1OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distLResultat
tis 2/8Dala Veteran-OLSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
tis 2/8Poängtävling 10OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 2/8OK Hällens 3-dagars, etapp 2OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distLResultat
tis 2/8HSOK Sommarcup 2011, E4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 3/8OK Hällens 3-dagars, etapp 3OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distLResultat
ons 3/8Sandvikens Öppna KommunMästerskapOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
distMResultat
tor 4/8StjärnorpssprintenStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
tor 4/8 - lör 6/8FjällorienteringenJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
OK Storsjön
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natPU
tor 4/8Motionsorientering 13Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 4/8FOK:s Närtävling Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 4/8Sommarserie 4Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLResultat
tor 4/8Öppet Varbergsmästerskap långdistansOK LöftanHallands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 5/8Ungdomens 10-milaFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLK
fre 5/8 - lör 6/8Tullinge SK till Ungdomens 10mila - bussresa och laguttagningTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLK
lör 6/8DM Medel NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 6/8Markdubbeln MedelFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 6/8Öppet RM dagOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLStarttider
lör 6/8 - sön 7/843-kalvenLinköpings OK
Skogspojkarnas OK
Östergötlands Orienteringsförbund
natSLKResultat
lör 6/8Kattegatt Combo 2011Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närMStarttider
sön 7/843-kavlen, öppna klasserLinköpings OK
Skogspojkarnas OK
Östergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 7/8DM Ultralång NorrbottenÖvertorneå IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästUResultat
sön 7/8DM Ultralång ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästUResultat
sön 7/8Markdubbeln LångFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 7/8Grännabygdsmästerskap och KMIK VistaSmålands Orienteringsförbund
närL
tis 9/87-klubbs Husums IF OKHusums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 9/8DistriktsmatchSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
tis 9/8KM DagOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 9/8Poängtävling 11OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 9/8Stigfinnarcup, DagStigfinnarnaStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 9/8Dala veteran-olLångshyttans AIK OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
tis 9/8Distriktsmatchen 2011Värmlands OrienteringsförbundVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 10/8DistriktsmatchSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
ons 10/8Öppet KindsmästerskapDalsjöfors GoIFVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 10/8DistriktsstafettVärmlands OrienteringsförbundVärmlands Orienteringsförbund
klubbSSResultat
tor 11/8GGL MossbergaOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 11/8Motionsorientering JakobsbergskogenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 11/8Dag-KM OK TylöskogOK TylöskogÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbL
tor 11/8Sommarserie 5Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLResultat
tor 11/8Öppet VM i Medeldistans och Hallands Nyheters Ungdomsserie Et 5IK DranHallands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 11/8Njudungsmästerskap dag 2011OK BävernSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 12/8Norrlandsmästerskap SprintOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natSResultat
fre 12/8Öppet Natt-RMRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
lör 13/8BockajaktenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 13/8Götalandsmästerskap, IndividuelltOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 13/8Norrlandsmästerskap MedelGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 13/8SvealandsmästerskapLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 13/8Järladubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
lör 13/8Klubbmästerkskap LångMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
lör 13/8Hjo 2-dagarsHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 14/8BockajaktenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 14/8EskilstunaorienteringenEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 14/8GrangärdeträffenGrangärde OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
sön 14/8Götalandsmästerskap, StafettOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
mästSL
sön 14/8Järladubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
sön 14/8Landehof augustitävlingOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
sön 14/8Lesjöfors MIX:enLesjöfors SKVärmlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 14/8LindebygdsträffenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMResultat
sön 14/8Norrlandsmästerskap LångGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 14/8SlottskampenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 14/8Hjo 2-dagarsHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
tis 16/8DM Ultralång VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästUResultat
tis 16/8Motions-orienteringRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 16/8Stigfinnarcup, NattStigfinnarnaStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 16/8Öppet Kretsmästerskap i sprintMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 16/8ZontävlingOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
klubbL
tis 16/8Attunda Sprint KMAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
tis 16/8KM 2011Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 16/8VB-SerienGrangärde OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 16/8Västra Skaraborgskretsens KretssprintFrämmestads IKVästergötlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 16/8Öppet KM Lång 2011Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 16/8Storviks NattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLNResultat
ons 17/8Intresseanmälan TSK Ungdom Melkers MinneTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
ons 17/8Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSL
ons 17/8Motionsorientering GöteborgSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närMResultat
ons 17/8GMOKs Lång KM - 2011Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 18/8Kretsen o GLL - LunedetOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 18/8VeterantävlingHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 18/8Naturpasset Ursviks motionsgård i SundbybergSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närM
tor 18/8Motionsorientering SannaOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 18/8KM Norra regionenSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
tor 18/8Sommarserie 6Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLResultat
tor 18/8ParkklöverOK TylöskogÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSResultat
tor 18/8OL-cup Medel 3Umedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
närMResultat
tor 18/8Öppet KM Terränglöpning 2011Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 18/8Ungdomens 5-dagars deltävling 3IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 19/8Intresseanmälan höstens stafetterLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbL
fre 19/8Öppna Falumästerskapet nattKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
distLNResultat
fre 19/8DM Medel Jämtland/HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästM
fre 19/8Luletrippeln SprintBergnäsets AIK
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
natSResultat
lör 20/8Arlanda-Dubbeln MedelLånghundra IF
Sundbybergs IK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
natMResultat
lör 20/8DM Lång Medelpad/ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 20/8DM Medel VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 20/8KM LSOKLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMResultat
lör 20/8Lunds OKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
lör 20/8Öka fartaTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 20/8GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
lör 20/8Hallands Nyheters ungdomsserie Etapp 6IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLResultat
lör 20/8OK Älgens NärtävlingOK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
närLResultat
lör 20/8DM Långdistans Jämtland/HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästL
lör 20/8Folkarekretsens öppna mästerskapStora Skedvi IK SOFFDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
lör 20/8Golden WeekendArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 20/8SILVA Junior CupOK Klemmingen
Trosabygdens OK
Södermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 20/8Luletrippeln LångBergnäsets AIK
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
lör 20/8KM TerrängOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
klubbL
lör 20/8Falukretsens parsprintOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närSS
sön 21/8Bredaryds SOKBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 21/8DM Stafett Medelpad/ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästSLStarttider
sön 21/8DM Stafett VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästSL
sön 21/8KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 21/8Lunds OKLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 21/8OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 21/8PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
sön 21/8SILVA Junior CupOK Klemmingen
Trosabygdens OK
Södermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 21/8SOK Viljan SOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 21/8Arlanda-Dubbeln LångLånghundra IF
Sundbybergs IK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
natLResultat
sön 21/8Friskus MTB-(o)-TurenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
M
närL
sön 21/8Golden WeekendArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 21/8Intresseanmälan DM stafettNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbL
sön 21/8Luletrippeln MedelBergnäsets AIK
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
natMResultat
sön 21/8VärmlandsserienSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
distLResultat
tis 23/8Motions-OL 23 augRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 23/8PokaljaktenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 23/8Poängtävling 12OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 23/8Höst-OLEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närL
tis 23/8Sprint-KMKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 23/8Uppvidinge karusellen E:4 - 2011Norrhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närM
tis 23/8Borlänge 4-klubbs 2011:4Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 23/8När-OL FritslaFritsla VIKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 23/8VB-serie 4 Ludvika OKLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 23/8Tibro HandicapenTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 23/8Klubbmatch 3-klubbarsFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 23/8KM TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
tis 23/8Öppet KM Sprint 2011Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 23/8Medel-KM 2011OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 24/8KM mini/sprint BVSOKBromma-Vällingby SOK
Järfälla OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbS
ons 24/8Naturpasset motionsorienteringIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
ons 24/8KorpbudkavleFK BokenSkånes Orienteringsförbund
närSL
ons 24/8Grand Prix AlvestaAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 24/8GMOK Medel-KMGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 24/8Njudungszonen UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 24/8Siljanskrets deltävling 3IK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
närL
tor 25/8KM SprintIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
klubbSResultat
tor 25/8Naturpasset Ursviks motionsgård i SundbybergSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närM
tor 25/8Frida City Sprint Etapp 1Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
tor 25/8Motionsorientering MörmoskogenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 25/8NorrköpingsmästerskapOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 25/8Ungdomscup 2011OK GripSödermanlands Orienteringsförbund
närM
tor 25/8JOK-KM FälttävlanJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
tor 25/8Fyrklövertävling, Hagaby GoIFHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
tor 25/8Poängjakt 8Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 25/8Sommarserie 7Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLResultat
tor 25/8IFK Lidingö KM MedelIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbMStarttider
fre 26/8DM Natt BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 26/8DM Natt Gästrikland + HälsinglandOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 26/8DM Natt GöteborgOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 26/8DM Natt Småland, VTSCVärend GN OLSmålands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 26/8DM Natt SödemanlandNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 26/8DM Natt ÖrebroOK TylöskogÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 26/8DM Natt SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 26/8DM Natt UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 26/8DM Natt ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 26/8DM Natt VärmlandKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 27/8DM Lång StockholmSolna OKStockholms Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 27/8DM Medel Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 27/8DM Medel DalarnaStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 27/8DM Medel HallandLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 27/8DM Medel VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 27/8DM Sprint VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 27/8UvtrampenVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
natMResultat
lör 27/8DM Lång NorrbottenBodens BK
I 19 IF
Norrbottens Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 27/8Klubbudkavlen 2011Lessebo OKSmålands Orienteringsförbund
klubbL
sön 28/8DM Lång BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Lång Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Lång DalarnaStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Lång GöteborgIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Lång Småland, VTSCMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Lång SödermanlandKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Lång VästerbottenLångvikens OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Lång ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Medel StockholmWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 28/8DM Stafett HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSLStarttider
sön 28/8DM Stafett VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 28/8DM Stafett VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSMResultat
sön 28/8Intresseanmälan DM-stafettOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
sön 28/8Dag KM Sundsvalls OKSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbLResultat
sön 28/8DM Lång SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Stafett NorrbottenBodens BK
I 19 IF
Norrbottens Orienteringsförbund
mästSLResultat
sön 28/8DM Stafett ÖrebroAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSL
sön 28/8DM Lång Gästrikland + HälsinglandJärbo OKGästriklands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Lång UpplandTierps SOKUpplands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 28/8DM Lång VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästLResultat
tis 30/8Motions-OL KallingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 30/8OL-Cup Medel 4Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närMResultat
tis 30/8PoängrevanschenOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 30/8Norrköpings UngdomsserieOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 30/8När-OL augusti 2011OK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tis 30/8Borlänge 4-klubbs 2011:5Kvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
tis 30/8Poängjakt 9Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tis 30/8Sprint-KM 2011Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 30/8VB-serien OK MalmiaOK Malmia
Västerbergslagens OL
Dalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
tis 30/8Älgotscup NSIIS SkanneSkånes Orienteringsförbund
närMResultat
tis 30/8Tibro KM LångTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 30/8Ungdomstävling Södra SkaraborgIK WilskeVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 30/8Siljansserien del 4 och IFK Mora OK Sprint-KM IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 30/8U-krets deltävling, FalukretsenGrycksbo IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
tis 30/8Ungdomens 5-dagars deltävling 4IF Hallby SOKSmålands Orienteringsförbund
närL
ons 31/8U-serien, region-nordVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
ons 31/8U-serien, region-sydHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
ons 31/8Motionsorientering GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närMResultat
ons 31/8Pokaljakten 31/8 Kils OKKils OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 31/8Tjustalliansens u-serie-5Ankarsrums OK
Gamleby OK
Västerviks OK
Smålands Orienteringsförbund
klubbL
ons 31/8U-serie 5 västraOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
närMResultat
ons 31/8Värends Grand Prix finalLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 31/8U-serienMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLStarttider
tor 1/925-mannatest 1Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 1/9Lång-KMIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 1/9VeterantävlingOK Norden
Sala OK
Västmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 1/9Naturpasset Ursviks motionsgård i SundbybergSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närMResultat
tor 1/9Frida City Sprint Etapp 2Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
tor 1/9Motionsorientering SannaOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 1/9GrannfejdenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 1/9Klubbmästerskap Sprint, Malmö OKMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbS
tor 1/9Jönsson Knock Out Sprint Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbS
tor 1/9Fyrklubbsmatch deltävling 3OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 2/9DM Natt StockholmOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 2/9DM Natt VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 2/9DM Natt ÅngermanlandOK BrantenÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 2/9DM Natt DalarnaAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 2/9DM Natt Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMNResultat
lör 3/9DM Medel Gästrikland + HälsinglandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästriklands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel Göteborg Tolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel Småland, VTSCSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel SödermanlandOK GripSödermanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel VärmlandSisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel ÖrebroOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Natt NorrbottenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 3/9DM Sprint VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 3/9DM Stafett GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästSLStarttider
lör 3/9PreO Björklinge SOKBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natM
lör 3/9PreO Natt Björklinge SOKBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natMN
lör 3/9DM Medel SkåneHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel VästmanlandVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Sprint DalarnaAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 3/9DM Sprint NorrbottenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 4/9DM Lång GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 4/9DM Lång HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 4/9DM Lång ÖrebroOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 4/9DM Stafett Bohuslän-DalGöteborg-Majorna OK
Stenungsunds OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett DalarnaAvesta OK
IFK Hedemora OK
Dalarnas Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett GöteborgGöteborg-Majorna OK
Stenungsunds OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLStarttider
sön 4/9DM Stafett SmålandSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett StockholmGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
mästSLResultat
sön 4/9DM Stafett SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett VärmlandOK Tyr
SK Örnen
Värmlands Orienteringsförbund
mästSLStarttider
sön 4/9Haninge SOK, DM-kavleHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 4/9Intresseanmälan TSK Ungdom DM StafettTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 4/9PreO OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natL
sön 4/9DM Lång VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 4/9DM Lång VästmanlandVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 4/9DM Stafett BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett Gästrikland + HälsinglandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästriklands Orienteringsförbund
mästSLStarttider
sön 4/9DM Stafett SkåneHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9Intresseanmälan till kavle DM Hedemora Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
sön 4/9DM Sprint ÅngermanlandKramfors-AlliansenÅngermanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 4/9När-OLSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närM
sön 4/9Ol-cup sprint 3 "Bruksträffen light"Robertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
närSResultat
tis 6/9Motions-orienteringRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 6/9NattugglanKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distLNResultat
tis 6/9Borlänge 4-klubbs deltävling 6Gagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
närSResultat
tis 6/9KM-TolebyTolered-Utby Ol-klubbGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
tis 6/9OK Nackhes Sprint KMOK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbS
tis 6/9OK Nackhes Sprint KMOK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbS
tis 6/9Sako-stafettUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSM
tis 6/9 - sön 18/9AOK:s 3-dagarsAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närSResultat
tis 6/9Ungdomstävling Södra SkaraborgGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
närLStarttider
tis 6/9Sprint-KM Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
ons 7/9Motionsorientering GöteborgIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närMResultat
ons 7/9Naturpasset Ursviks motionsgård i Sundbyberg Solna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närMResultat
ons 7/9Ungdomsserien ROK 5:e deltävlingen 2011Ronneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närLResultat
tor 8/9Medel-KMIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
klubbMStarttider
tor 8/9Frida City Sprint Etapp 3Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
tor 8/9Motionsorientering KronoparkenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 8/9Poängjakt 10Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbS
fre 9/9USM SprintOK Skogsmunken
OK Skärmen
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSResultat
fre 9/9Njudungsmästerskap NattOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närMNResultat
lör 10/9Attundadubbeln, långRotebro IS OKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
lör 10/9Kretsmästerskap för sydvästra kretsenOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
lör 10/9PreO DM öppet DalarnaKvarnsvedens GOIF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
LP
mästL
lör 10/9SM Lång, kvalOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 10/9Bauertrampet, LångJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 10/9NAIS-Träffen medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
lör 10/9USM LångOK Skogsmunken
OK Skärmen
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 10/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMResultat
lör 10/9NOK’s NationellaNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 10/9SOK:s nationella MedelSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
lör 10/9SimlångsträffenSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 11/9Bauertrampet, MedelJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 11/9OK TjärnenOK TjärnenSödermanlands Orienteringsförbund
distMResultat
sön 11/9PreO Tuna PrecisionStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
P
natM
sön 11/9SM Lång, finalOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 11/9SOK:s nationella LångSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natL
sön 11/9Ålems OKÅlems OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 11/9Hjortsöndan, SM-LÅNG-publiktävlingOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 11/9USM StafettOK Skogsmunken
OK Skärmen
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
sön 11/9BergslagsträffenFagersta OKVästmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 11/9FYRKLUBBSOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
sön 11/9NAIS-Träffen långNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 11/9PreO FYRKLUBBSOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
P
natL
sön 11/9Igulfejden SprintKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
natSResultat
sön 11/9Motionsorientering TyrstuganOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 13/9Älgots Cup - delt 4 - KristianstadHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
tis 13/9Kort-KMKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 13/9Kåres Sprint KM OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 13/9LilljanssprintenUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närS
tis 13/94-Sprinten treanSelånger SOK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
närSResultat
tis 13/9Öppet KretsMästerskap NATTOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 14/9Järfälla OK - MTB-OLJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
M
närMResultat
ons 14/9Motionsorientering KarlshamnStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
ons 14/9Natt KM Sundsvalls OK + NärtävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 15/9VR Veteran Nyhyttan 2011VandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 15/9Motionsorientering TyrterrängenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
fre 16/9PreO SM natt Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
P
mästLN
fre 16/9SM Medel, kvalTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
fre 16/9Lagadalskampen, VTSCFK FinnSmålands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 16/9Östra NattserienOK VargenNorrbottens Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 16/9PatrullnattenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
distPLNStarttider
lör 17/9IFK Enskede, långIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
lör 17/9Lagadalskampen, VTSCFK FinnSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 17/9OK Triangeln medeldistansOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 17/9PreO SM TempOVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
P
mästM
lör 17/9SkaraborgsstafettRyda SKVästergötlands Orienteringsförbund
distSM
lör 17/9SM Medel, finalTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 17/9Tjurruset och Kalvruset 2011 Anmälan för Kils OKKils OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbL
lör 17/9Bergnäsets AIK med ungdoms-Cup 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distLResultat
lör 17/9BjursåsluffenBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
lör 17/9KM 2011Nyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 17/9U-serien FinalOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närMResultat
lör 17/9Veteran RM MedelNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 17/9Älgotscup Sydvästra kretsenMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
sön 18/9KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSM
sön 18/9PreO SM dagVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 18/9Publiktävling SM-stafettVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 18/9Skutskärs OK MedelSkutskärs OKGästriklands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 18/9ÅkersorienteringenÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 18/9GöingeträffenHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 18/9Publiktävling blåbärskavlenVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 18/9Skogsluffarnas OK, medelSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 18/9SM StafettVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 18/9TivedsträffenSOK TräffVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 18/9Veteran RM LångNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 18/9BlåbärskavlenVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSLStarttider
sön 18/9Final RAsport cupLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 18/9IFK Mora OKs öppna KM MTBOIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
närS
mån 19/9MTB-OrienteringOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
M
närMResultat
tis 20/925-manna träningAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
ons 21/9Ol-Cup Natt 1Stöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 22/9Frida City Sprint Etapp 4Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
tor 22/9KM LångdistansKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 22/9Natt-KM StigmännenStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
fre 23/9DM Natt GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 23/9Skaraborgsmästerskap nattHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
distLNResultat
fre 23/9Kretsmästerskap NATTOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 23/9OL-Rounden + DM nattOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natMNResultat
lör 24/9Baltic Junior CupFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
intLResultat
lör 24/9Dag-KM 2011Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 24/9DM Natt VästerbottenUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 24/9DM Sprint VästerbottenUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 24/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSM
lör 24/9Falkenbergs OK MedeldistansFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
distM
lör 24/9Intresseanmälan TSK Ungdom ÖsteråkerskavlenTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
lör 24/9Skol-SM i Sundsvall, publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
distSResultat
lör 24/9Österåkerskavlen - MedeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
lör 24/9DubbelfajtenGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
distPLResultat
lör 24/9Hestra IF MedeldistansHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 24/9Närtävling GrönklittIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
lör 24/9Älgotscup deltävling 3Simrishamns OKSkånes Orienteringsförbund
närMResultat
lör 24/9Närtävling i samband med DM i PreORingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
närL
lör 24/9PreO DM öppen SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
P
mästL
lör 24/94-Sprinten fyranSelånger SOK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
närS
lör 24/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
lör 24/9Haparanda OK med ungdoms-Cup 3Haparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
distLResultat
lör 24/9OL-RoundenOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 24/9Älgots Cup GöingekretsenOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
närMResultat
sön 25/9ALSTERMO IFAlstermo IFSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9Baltic Junior Cup StafettFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natSL
sön 25/9DM Medel GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 25/9FäbodloppetDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
sön 25/9Skol-SM i Sundsvall, publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9Sommarserie 8Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
sön 25/9Traneträffen med 7-häradmäst långOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9HöstflåsetFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9KorpenGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
distLResultat
sön 25/9MTB-O från FlottsbroSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
M
närM
sön 25/9OL-RoundenOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 25/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9SödertäljeorienteringenSödertälje IFSödermanlands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 25/9LinnéklassikernOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9KM Kils OK & Lustens OKLustens OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
sön 25/9Värrst i HerrstaHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
mån 26/9Ungdoms-KMIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 27/9Dala-Veteran OL, HorndalDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 27/9Natt DM Jämtland/ HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
klubbMN
ons 28/9Intresseanmälan TSK Ungdom Natti-NattiTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
ons 28/9Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNStarttider
ons 28/9Natti natti, öppna klasserIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närSNResultat
ons 28/9Motionsorientering KarlshamnStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
ons 28/9DM Natt MedelpadNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
mästLNResultat
tor 29/9CampussprintenAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSResultat
tor 29/9VeterantävlingKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 29/9Frida City Sprint Etapp 5Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
tor 29/9OL-cup Natt2Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närLN
fre 30/9Öppet 7-häradsmästerskap nattGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distLNResultat
fre 30/9Solna OK natt-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
lör 1/10HälleforsdubbelnHällefors OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
lör 1/10SelångerträffenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
natMResultat
lör 1/10SkogiskavlenIFK Umeå
Skogis IF
Västerbottens Orienteringsförbund
närSL
lör 1/10Uppsala MTBOIF ThorUpplands Orienteringsförbund
M
distLResultat
lör 1/10SM UltralångHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
mästUResultat
lör 1/104-Klubbsmatch 2011Nyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 1/10Bredareds IFBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 1/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
lör 1/10Ungdomens 5-dagars deltävling 5Vaggeryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närLStarttider
lör 1/10Kretsmästerskap Långdistans för MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närLStarttider
lör 1/10OK Renen med ungdoms-Cup 4OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
lör 1/10Älgotscup i NSI-kretsen Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
lör 1/10Mölndal Outdoors hösttävlingMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
LM
närMResultat
lör 1/10ÄventyrsorienteringSOK TräffVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
lör 1/10Nya ÄlgdrevetHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
lör 1/10Centrum teamsprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
lör 1/10Publiktävling vid RMOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närM
lör 1/10RM i orientering för kommunanställdaOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 2/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
sön 2/10HälleforsdubbelnHällefors OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
sön 2/10KlubbmästerskapGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närL
sön 2/10MTB-O närtävlingOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
M
närL
sön 2/10PilaboträffenAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
sön 2/10PoängjaktenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närPL
sön 2/10Söders MTBOSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
M
närMResultat
sön 2/10Tormestorpsträffen medel + DM Ultralång (DH35-)Tormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 2/10MorotsloppetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 2/10Publiktävling vid RMOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närL
sön 2/10RM i orientering för kommunanställdaOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närLStarttider
sön 2/10UngdomsseriefinalenBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
sön 2/10VargsöndanOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 2/10Nya ÄlgdrevetHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
sön 2/10Solna OK dag-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 2/10Intresseanmälan MidälvastafettenNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbM
sön 2/10MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
natSM
sön 2/10Vittjärvs IK klubbmästerskapVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 5/10Natt KM BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
ons 5/10OL-cup Natt 3IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närLN
tor 6/10Täby OK - Natt-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tor 6/10Veteran-OL GOFSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
tor 6/10Natt KMNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 6/10Nattjakta SandvikengårdenOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närLN
lör 8/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
lör 8/10Intresseanmälan 25-manna i Almnäs, Södertälje Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbM
lör 8/1025manna, öppna motionklasserOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
distLResultat
lör 8/10Andrarums IF Klubbmästerskap dagAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 8/10Öppet Natt-KMIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
sön 9/1025mannakortenIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK
Stockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 9/10Kullamannens kampIS KullenSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 9/10KM Grycksbo IF OKGrycksbo IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbM
sön 9/10KlubbmästerskapSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
klubbL
ons 12/10GMOK Natt-KM 2011/GOF NattcupGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 13/10HSOK Natt-KM 2011Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbMN
tor 13/10Natt-KM 2011OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tor 13/10Dalaoffensivens Nattcup lightMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
närLNStarttider
tor 13/10OL-cup Natt4Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 13/10Nattugglan BroängenTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 14/10Revinge by Night - NattstafettLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
lör 15/10Dala-Dubbeln StafettKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
lör 15/10Dala-Dubbeln Öppna klasserKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
lör 15/10DM Ultralång Blekinge + ungdomstävling + Öppna motionsklasserOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästUResultat
lör 15/10Intresseanmälan TSK Ungdom DaladubbelnTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
lör 15/10NSI-stafettFK BokenSkånes Orienteringsförbund
närSL
lör 15/10PreO DM öppen Halland FK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 16/10Dala-Dubbeln PatrullKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natU
sön 16/10Dala-Dubbeln Öppna klasserKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
sön 16/10Hedjakten-PartävlingLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natPLResultat
sön 16/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
sön 16/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
tis 18/10Natt KM IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tis 18/10Natt-KM ungdomTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMNResultat
ons 19/10Natt-KM VuxnaTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 20/10SmålandskavletestStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 20/10Veteran-OL VSOK Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 20/10Natträning #1 LjungstuganAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 20/10Natt-KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLN
tor 20/10Siljansserien del 5 och Öppet Natt‐KMIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 20/10GOF Närnattcup, Etapp 1 - UngdomsserienOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
närMNResultat
fre 21/10Natt-stafettOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natSLN
fre 21/10Stafett OL-skytte/Relay BiathlonorienteeringIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
närSL
fre 21/10Södra Vätterbygdsmästerskap NattTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 21/10AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMNResultat
lör 22/10PreO Natt PepparkaksjaktenKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natLNResultat
lör 22/10PreO PepparkaksjaktenKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natLResultat
lör 22/10Älgots Cup final + Gäst CupOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natLResultat
lör 22/10 - sön 23/10Helg utan ÄlgGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 22/10IFK Göteborg HöstbudkavleIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natSLResultat
lör 22/10World Cup & öppet DM OL-skytte SprintIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
närS
sön 23/10GMOK HösttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
sön 23/10Ungdomens 7-mannaOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLResultat
sön 23/10VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natLResultat
sön 23/10World Cup & öppet DM OL-skytte, Klassisk distansIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
närL
sön 23/10PreO Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natL
sön 23/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 23/10Kilterrängen 2011Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbU
tis 25/10Dala veteran-olDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 25/10Natt-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tis 25/10Öppet Norrköpingsmästerskap i Natt orienteringSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNStarttider
ons 26/10Natt-KM Sundbybergs IKJärfälla OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
ons 26/10GOF NattCup Etapp 3Sävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 27/10Dalaoffensiven Nattcup LightOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närLN
tor 27/10Natt-KMOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tor 27/10VeterantävlingHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 27/10GOF Närnattcup Etapp 2IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 27/10Höglands-OL nattSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 27/10En torsdagskväll i VedbäckOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 27/10Kretsmästerskap Natt för Kristianstadskretsen och GöingekretsenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 27/10Nattjakta KjölenÅrjängs OKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
fre 28/10HaningeNattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMNResultat
fre 28/10Kretsungdomsavslutning - nattFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
lör 29/10Intresseanmälan TSK Ungdom SmålandskavlenTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
lör 29/10 - sön 30/10SmålandskavlenEksjö SOK
Hässleby SOK
Vimmerby OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
lör 29/10Nordcupen - deltävling 1Rotebro IS OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
sön 30/10OK Österåkers Ultra-KMOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbU
sön 30/10Ulricehamns OK MedeldistansUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 30/10Solna OK BarometerloppetSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
tis 1/11Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 2/11Halloween NattenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
tor 3/11Öppet Varbergsmästerskap Natt + När-OLFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 3/11Dalaoffensiven vintercup lightStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
tor 3/11GOF NattCup Etapp 4Chalmers OLGöteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 3/11Nattjakta KoppomOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
lör 5/11PreO TempO Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
P
natM
lör 5/11SilvaTrofenUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natPUResultat
lör 5/11Kalkonjakten och KycklingjaktenLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
lör 5/11SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
lör 5/11PreO RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
natLN
lör 5/11RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natLNResultat
sön 6/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSM
sön 6/11Sydsvenska 2-milen / DM Ultralång HallandHylte OKHallands Orienteringsförbund
natUResultat
sön 6/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPLResultat
sön 6/11PreO i RoslagenOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
P
natL
tis 8/11Löpex Night Extreme deltävling 1OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
ons 9/11A-mo nattenAlstermo IFSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 10/11VeterantävlingVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 10/11Dalaoffensiven vintercup lightDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 10/11Nattjakta GunnarskogOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 11/11Öppna Natt KMNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
fre 11/11O-event 2011 - Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSNResultat
lör 12/11KM Ultralång BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
lör 12/11Kretsmästerskap Dag för Kristianstadskretsen och GöingekretsenHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
lör 12/11HandicapenOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
klubbL
lör 12/11Stockholm RogainingOK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
distPL
lör 12/11O-Event 2011 - Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
lör 12/11Gyllende DojanOK Silva
Skåneslättens OL
Skånes Orienteringsförbund
klubbL
sön 13/11Golden RingsHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distSL
sön 13/11O-Event 2011 - Zoorienteringen IK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
sön 13/11 - sön 25/3WinterCupen 2011-2012Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
sön 13/11PatrulltestävlingSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbPL
sön 13/11Träningstävling med Mats TroengJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 16/11Kylklampen 1OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 16/11Mila Stockholm By Night, etapp 1Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 17/11GOF NattCup Etapp 5Sävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 17/11Närnatt CupSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 17/11Tibro Skaraborgs By NightTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 17/11Nattjakta VittenstenÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
lör 19/11Alehofs öppna Ultra lång KMOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
klubbUResultat
lör 19/11Dalaoffensiven 2011Dalarnas OrienteringsförbundDalarnas Orienteringsförbund
närL
lör 19/11NovemberkåsanSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
klubbUResultat
lör 19/11PlockepinnOL Teamet OlofströmBlekinge Orienteringsförbund
närPUN
lör 19/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natUResultat
lör 19/11Skinkjakten - Uppladdningen ANMÄLAN ÖPPEN TILL FREDAG KL 12Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 20/11Inomhussprint SurahammarSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närSResultat
sön 20/11Skinkloppet Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
sön 20/11HöstrusketÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 20/11Orienteringsavslutning med handicap-OLMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
tis 22/11Löpex Night Extreme deltävling 2Finspångs SOK
OK Denseln
Östergötlands Orienteringsförbund
närLN
ons 23/11Skinkjakten Deltävling 1Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närMNResultat
ons 23/11Natt-KM - OK Måsen/Nyköpings OKOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 24/11BokskogsnattaMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbLN
tor 24/11Nattugglan deltävling 3Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 24/11Veteran OL 24 nov 2011Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 24/11Öppet KM Natt 2011Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 24/11Dalaoffensiven nattcup lightMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
närLNStarttider
tor 24/11Natt Sjuan deltävling 1Bredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 24/11Närnatt cup - Etapp 4Lerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
närMNResultat
fre 25/11Landslagsträning LeksandLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
lör 26/11Herkules Stuglopp FK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 26/11Skinkrace 2011Smedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbMResultat
lör 26/11NattCupenOK KullingshofVästergötlands Orienteringsförbund
klubbMN
sön 27/11KM PreO och MedeldistansOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
LP
klubbM
sön 27/11Ultra-KM, aka BjörntrampenAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
sön 27/11Motions- söndagsträningJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
sön 27/11Advent Orient 2011 Etapp 1OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
sön 27/11SkinkskubbetOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
närMResultat
ons 30/11Vätterbygden by night 2012 - deltävling 1IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
ons 30/11NattcupenNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 30/11Skinkjakten - Deltävling 2Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 30/11Kylklampen del 2Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 1/12Dalaoffensiven Nattcup Light nr 8OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närLN
tor 1/12GOF NattCup Etapp 6Göteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 1/12Skaraborg by Night MFKMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 2/12POL-SnapenHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
lör 3/12SkinkanLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
lör 3/12SkånemodellenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
klubbPL
sön 4/12Julserien Etapp 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 4/12Motions- söndagsträningJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbMResultat
sön 4/12Advent Orient 2011 Etapp 2OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
sön 4/12Loppis i Pumpen Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
tis 6/12Night Extreme , deltävling 3OK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
ons 7/12Vätterbygden by night 2012 - deltävling 2IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
ons 7/12Skinkjakten - Deltävling 3Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 8/12Veterantävling-LucialöpetArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 8/12Nattugglan 2011-12-08Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 8/12Östra Blekinges nattcup deltävling 1OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLN
tor 8/12Dalaoffensiven vintercup lightStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
tor 8/12Järla O-Tour 1Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 8/12Natt-7:an deltävling 2Skene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
närMNResultat
lör 10/12JulegrisracetIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
klubbMResultat
lör 10/12SkinkloppetRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbL
lör 10/12Lucianatten 2011Lessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
sön 11/12Julserien Etapp 2Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 11/12LucialoppetRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbM
sön 11/12LusseloppetIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
sön 11/12Lucia-Maskerad-OLHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närL
sön 11/12Advent Orient 2011 Etapp 3OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
sön 11/12SkinkloppetStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
sön 11/12JullöpetTrollhättans SKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
sön 11/12LusseskubbetOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
sön 11/12SkinkloppetSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
tis 13/12Lucia-tågetOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLN
ons 14/12Kylklampen, deltävling 3SK ÖrnenVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 14/12Mila Stockholm By Night, etapp 2Bromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
ons 14/12Upptaktsträning inför 10-mila/Jukola 2012Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
ons 14/12Vätterbygden by night 2012 - deltävling 3IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
ons 14/12Skinkjakten - Deltävling 4 FinalGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 15/12Östra Blekinges nattcup deltävling 2OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLN
tor 15/12Dalaoffensiven vintercup lightDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 15/12GOF NattCup Etapp 7OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
närLN
tor 15/12Skaraborgs By Night IF HagenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
lör 17/12SkånemodellenÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
klubbM
lör 17/12OBS-tävling EvertsbergSvenska Orienteringsförbundet
S
natSResultat
sön 18/12OBS-tävling EvertsbergSvenska Orienteringsförbundet
S
natMResultat
sön 18/12JulasletetOK KullingshofVästergötlands Orienteringsförbund
närL
sön 18/12Julserien Etapp 3Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 18/12VintercupenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närL
sön 18/12Advent Orient 2011 Etapp 4OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
tis 20/12Go´natt cup 1Kalmar OKSmålands Orienteringsförbund
klubbLN
ons 21/12Vätterbygden by night 2012 - deltävling 4IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 22/12Sprint-ol med JulbadKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbS
mån 26/12SkinksvängenDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
S
natL
mån 26/12Julserien Etapp 4Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närLResultat
mån 26/12Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
ons 28/12Kylklampen deltävling 4OK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 29/12JullovsOL-indoorOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
närS
tor 29/12JulspinningOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
tor 29/12MidvintersprintenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
distSResultat
fre 30/12SNOPVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
närLResultat
lör 31/12HemlängtanOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
klubbL
lör 31/12HemlängtanOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
klubbL
lör 31/12HemlängtanOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
klubbL
lör 31/12HemlängtanOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
klubbL
lör 31/12HemlängtanOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
lör 31/12Nyårslöpet 2011IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
klubbLResultat

Annonser