Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

34 tävlingar hittades mellan 2011-02-01 och 2011-02-28.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 5tis 1/2CSAB Night Cup Deltävling 5IS KullenSkånes Orienteringsförbund
närLN
ons 2/2
tor 3/2Vätterbygden By Night - deltävling 7IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
Östra Blekinges Nattcup deltävling 7OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
Natt-7an Hestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
fre 4/2Inne-O IK UvenIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbS
lör 5/2Tibro Föreläsning Helena Jansson & Mats TroengIF Hagen
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
sön 6/2Attunda Vinterserie #3Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
Vinterrace 2011-5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
v 6mån 7/2
tis 8/2GTNC 4Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Löpex Night Extreme, deltävling 6OK Denseln
OK Hällen
Östergötlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
närLN
Bingo-OL Roxnäs UddeKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbS
ons 9/2Kylklampen deltävling 7OK TyrVärmlands Orienteringsförbund
närMN
tor 10/2Dalaoffensivens Nattcup deltävling 3Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
Vätterbygden By Night - deltävling 8IK Hakarpspojkarna
IK Vista
Smålands Orienteringsförbund
närLN
Östra Blekinges Nattcup deltävling 8OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
Skaraborg by night 6Mariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
fre 11/2
lör 12/2Inofficiellt Skid-KMAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 13/2Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närL
Vinterrace 2011Ljungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
v 7mån 14/2
tis 15/2CSAB Night cup omg 6FK BokenSkånes Orienteringsförbund
närMNResultat
ons 16/2Kvällsskidorientering Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbSN
tor 17/2Östra Blekinges Nattcup deltävling 9OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
fre 18/2
lör 19/2
sön 20/2Vintercupen UddarpHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närUN
v 8mån 21/2
tis 22/2Löpex Night Extreme, deltävling 7OK Denseln
OK Kolmården
Östergötlands Orienteringsförbund
närLN
ons 23/2
tor 24/2Kylklampen deltävling 8Sisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
närMNResultat
Dalaoffensivens Natt cup nr 4Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
Nattugglan Tullinge GymnasiumTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
Vätterbygden By Night - deltävling 9IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Smålands Orienteringsförbund
närLN
Östra Blekinges Nattcup deltävling 10OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
Höglandet by Night Eksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
Skaraborg By Night INSTÄLLDOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
fre 25/2
lör 26/2
sön 27/2Vintercupen etapp 4Sigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbL
Öppet DM i Skid-OLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
närL
v 9mån 28/2

Annonser