Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

62 tävlingar hittades mellan 2011-03-01 och 2011-03-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tis 1/3CSAB Night Cup Deltävling 3 NY DATUMNxtgeneration OL
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 2/3Nattcup, Njurunda OKNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 3/3Vätterbygden By Night - deltävling 10IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 3/3Östra Blekinges Nattcup deltävling 11OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 3/3Höglandet By NightNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 4/3Pan-Våren NattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 5/3Pan-Våren MedelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
lör 5/310 milaträningOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
sön 6/3Pan-Våren LångOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
tis 8/3Löpex Night Extreme, deltävling 8, FinalOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
tis 8/3GTNC #5OK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLN
ons 9/3Mila Stockholm By NightHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
ons 9/3Multiäventyr Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
ons 9/3Kylklampen deltävling 9Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 10/3Dalaoffensivens Nattcup deltävling 5Kvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 10/3VeterantävlingVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 10/3Östra Blekinges Nattcup deltävling 12OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 10/3Höglandet by nightSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 10/3Natt-7:an deltävling 6OK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
närLNStarttider
tor 10/3Vätterbygden By Night - deltävling 11IF Hallby SOK
IK Hakarpspojkarna
Smålands Orienteringsförbund
närLN
fre 11/3KattegattnattHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 11/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMNResultat
lör 12/3HallandspremiärenLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 12/3Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närLResultat
lör 12/3SkidorienteringVästvärmlands OKVärmlands Orienteringsförbund
S
klubbMResultat
lör 12/3Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närM
sön 13/3HallandsstafettenOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natSL
sön 13/3Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närUResultat
tor 17/3Vätterbygden By Night - deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
tor 17/3Östra Blekinges Nattcup deltävling 13OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 17/3Natt-KM (Alingsåskretsen)OK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
fre 18/3 - sön 20/3Örebro OpenÖrebro Läns OrienteringsförbundÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLK
lör 19/3Bromma-Vällingby SOKBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distM
lör 19/3OrustkavelnSvanesunds GIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSM
lör 19/3Vårracet-medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
lör 19/3Hallands OF träningsdagFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
klubbL
lör 19/3 - sön 20/3Upptaktsläger Pumpen Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
lör 19/3KnockoutsprintOs HjälpkurvanSmålands Orienteringsförbund
distSResultat
lör 19/3 - sön 20/3FamiljelägerFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
klubbL
sön 20/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 20/3Vårracet-långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
tis 22/3TestloppetDeje SFVärmlands Orienteringsförbund
klubbL
ons 23/3Final KylklampenDeje SFVärmlands Orienteringsförbund
närLN
tor 24/3Natt 7:an Rydboholms SKRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
närLN
tor 24/3Östra Blekinges Nattcup deltävling 14OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 24/3Dalaoffensiven Natt-cup 6OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 24/3Vätterbygden By Night - deltävling 13IK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
närLN
fre 25/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLNResultat
fre 25/3VårtrissOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMNResultat
fre 25/3 - sön 27/3Int bussresa till Nyköping 25-27/3.Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
lör 26/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 26/3VårtrissOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
lör 26/3 - mån 28/3UpptaktsträffOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
klubbM
lör 26/3Earth Hour Rogaine 2011Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
närLN
sön 27/3HSOK intresseanmälan till MåsensstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 27/3Intresseanmälan Ungdom Måsenstafetten 27 marsTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
sön 27/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSL
sön 27/3SjövallaslagetSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
sön 27/3TyringrundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 27/3VårtrissOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
tis 29/3Testbana 2011-03-29Jönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 30/3OLA-racetÖrebro Läns OrienteringsförbundÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbL

Annonser