Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

132 tävlingar hittades mellan 2011-04-01 och 2011-04-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 1/4Hjortnatta med Långa NattenOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 1/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLNResultat
lör 2/4GöingestafettenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSM
lör 2/4GöteborgsdubbelnLerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
lör 2/4Nybro OK Medel Nybro OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 2/4OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 2/4VårträffenVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distSResultat
lör 2/4IFK Stockaryd TestIFK StockarydSmålands Orienteringsförbund
klubbL
sön 3/4Frosta OKFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 3/4GöteborgsdubbelnLerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
sön 3/4IFK Lidingö, medelIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 3/4Nybro OK Lång VTSCNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 3/4SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 3/4TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 3/4Ulricehamns OK LångdistansUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
mån 4/4 - tis 5/4Dala-Dubbeln xxKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
tis 5/4Sprint KM 2011OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
klubbSResultat
ons 6/4BauernattaJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natMNResultat
ons 6/4KM Grand Slam NattNxtgeneration OL
Tockarps IK
Skånes Orienteringsförbund
närMN
tor 7/4KM NattOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 7/4VeterantävlingVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 8/4DM Natt HallandÄtrans IFHallands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 8/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 8/4SvartnattaVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
natLN
fre 8/4 - sön 10/4TibroTrippelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 9/4FarstorpsdubbelnOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
natMResultat
lör 9/4IFK Göteborgs VårtävlingIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
lör 9/4KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 9/4Kolmårdsdubbeln, MedeldistansOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 9/4LännasprintenLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 9/4Per & Kersti CupOK StigenSmålands Orienteringsförbund
natL
sön 10/4FarstorpsdubbelnOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 10/4GMOK VårtävlingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
sön 10/4HSOK intresseanmälan till KolmårdskavlenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 10/4HSOK intresseanmälan till RånässtafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 10/4Intresseanmälan TSK Ungdom Rånässtafetten (fd Kolmårdskaveln)Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
sön 10/4KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
sön 10/4Per & Kersti Cup, stafettOK StigenSmålands Orienteringsförbund
natSL
sön 10/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
sön 10/4Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 10/4Ätrans NärtävlingÄtrans IFHallands Orienteringsförbund
närLResultat
mån 11/4KM Grand Slam SprintNxtgeneration OL
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
närSResultat
tis 12/4Intresseanmälan TSK Ungdom 10-milarepetTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
tis 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
natSLK
tis 12/4Kretsmästerskap nattTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
tor 14/4VeterantävlingArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 14/4Polaris ParkO 1Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
tor 14/4Poängjakt 1Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbM
tor 14/4Öppet Varbergsmästerskap (VM) Natt och När-OLFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närMN
fre 15/4PreO Natt PAN-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natLN
fre 15/4SM NattGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 16/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 16/4FOLSkubbetFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
lör 16/4IFK LinköpingIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 16/4Kjula IFKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 16/4PreO PAN-Kristianstad OK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natL
lör 16/4Publiktävling SSMEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 16/4Skaraborgsmästerskap MedeldistansFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
lör 16/4SM Sprint, kvalGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 16/4Sydsvenska MästerskapenEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 16/4VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
lör 16/4 - sön 17/4BDOF USM-lägerStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
lör 16/4JubileumssprintenSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSResultat
sön 17/4AlbykampenSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 17/4Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/4Hästveda OKHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/4PreO Härlövs IFHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
P
natL
sön 17/4Publiktävling Sprint-SMGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distSResultat
sön 17/4Publiktävling SSM-stafettenEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 17/4SM Sprint, finalGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 17/4Sydsvenska MästerskapetEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natSL
sön 17/4Urban-Hjärne KampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/4VårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/4Ärla IFÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
tis 19/4MOL BråtenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tis 19/4NOK träningOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 19/4Poängtävling 1OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 19/4Polaris ParkO 2Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närS
tis 19/4Nattens test - Paradiset-TornbergetTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 21/4Häxjakten FIVE O-1IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
tor 21/4Sydsvenska 7-Mannakavlen och 4-DambudkavlenKexholms SKSmålands Orienteringsförbund
natSLK
tor 21/4VÅR-OL på Söderåsen Rävetofta OKSkånes Orienteringsförbund
natLNResultat
tor 21/4 - fre 22/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLK
tor 21/4Motionsorientering HultsbergsskolanOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 21/4Motionsorientering Hultsbergsskolan NattOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 22/4HallstaträffenHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
fre 22/4Intresseanmälan 7-mannaOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
klubbL
fre 22/4Intresseanmälan TSK Ungdom StigtomtakavelnTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
fre 22/4Kilsnatta, Tour de VärmlandKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 22/4Kilssprinten, Tour de VärmlandKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natSResultat
fre 22/4Kortfredan FIVE O-2IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
fre 22/4Uppsala Möte NattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 22/4IK Dran Långfredag MedeldistansIK DranHallands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/4Filipstadsetappen, Tour de VärmlandFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/4Gränsens DubbelMedelOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 23/4Kringelträffen, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 23/4SilverjaktenOK Norden
Sala OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/4Uppsala möte OK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/4VÅR-OL på Söderåsen OK SilvaSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
lör 23/4Öjetrampen FIVE O-3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/4Bohuslunken FIVE O-4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
sön 24/4Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/4Helsingborgs SOKHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 24/4IK Ymers VårtävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 24/4Kringelträffen, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/4Tyrpropagandan, Tour de VärmlandOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/4Uppsala Möte LångIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/4ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
mån 25/4Elitserien, Silva Junior Cup och publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
mån 25/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLResultat
mån 25/4Vikingaträffen FIVE O-5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
mån 25/4VättefejdenTockarps IKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
mån 25/4ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
tis 26/4Sprint Cup 1Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
närSResultat
tis 26/4Poängtävling 2OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
tis 26/4Allemansluffen - 1, BygdegårdenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
närL
ons 27/4KM NattHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 27/4KFUM:s FyrklövertävlingKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
ons 27/4Extra 10-mila träningOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
tor 28/4VeterantävlingHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 28/4Motionsorientering 3Visborgs OKGotlands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 28/4Motionsorientering SkutbergetOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 28/4Poängjakt 2Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 28/4Vätterzonen Ungdomens 5-DagarsSkillingaryds FKSmålands Orienteringsförbund
närL
tor 28/4BDOF USM-träningStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
fre 29/4 - sön 1/510MILA Öppna motionsklasserSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
natLKResultat
lör 30/4Gällstad - Medium / MedeldistansGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 30/4HSOK intresseanmälan till 10milaHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
lör 30/4RöenaträffenOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
lör 30/4 - sön 1/510MILASkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLK

Annonser