Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

204 tävlingar hittades mellan 2011-09-01 och 2011-09-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 1/925-mannatest 1Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 1/9Lång-KMIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 1/9VeterantävlingOK Norden
Sala OK
Västmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 1/9Naturpasset Ursviks motionsgård i SundbybergSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närMResultat
tor 1/9Frida City Sprint Etapp 2Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
tor 1/9Motionsorientering SannaOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 1/9GrannfejdenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 1/9Klubbmästerskap Sprint, Malmö OKMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
klubbS
tor 1/9Jönsson Knock Out Sprint Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbS
tor 1/9Fyrklubbsmatch deltävling 3OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 2/9DM Natt StockholmOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 2/9DM Natt VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 2/9DM Natt ÅngermanlandOK BrantenÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 2/9DM Natt DalarnaAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 2/9DM Natt Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMNResultat
lör 3/9DM Medel Gästrikland + HälsinglandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästriklands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel Göteborg Tolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel Småland, VTSCSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel SödermanlandOK GripSödermanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel VärmlandSisu Forshaga SKVärmlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel ÖrebroOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Natt NorrbottenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 3/9DM Sprint VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 3/9DM Stafett GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästSLStarttider
lör 3/9PreO Björklinge SOKBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natM
lör 3/9PreO Natt Björklinge SOKBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natMN
lör 3/9DM Medel SkåneHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel VästmanlandVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Medel ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 3/9DM Sprint DalarnaAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 3/9DM Sprint NorrbottenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 4/9DM Lång GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 4/9DM Lång HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 4/9DM Lång ÖrebroOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 4/9DM Stafett Bohuslän-DalGöteborg-Majorna OK
Stenungsunds OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett DalarnaAvesta OK
IFK Hedemora OK
Dalarnas Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett GöteborgGöteborg-Majorna OK
Stenungsunds OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLStarttider
sön 4/9DM Stafett SmålandSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett StockholmGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
mästSLResultat
sön 4/9DM Stafett SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett VärmlandOK Tyr
SK Örnen
Värmlands Orienteringsförbund
mästSLStarttider
sön 4/9Haninge SOK, DM-kavleHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 4/9Intresseanmälan TSK Ungdom DM StafettTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 4/9PreO OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natL
sön 4/9DM Lång VästergötlandMariestads FK
OK Klyftamo
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 4/9DM Lång VästmanlandVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 4/9DM Stafett BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett Gästrikland + HälsinglandOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästriklands Orienteringsförbund
mästSLStarttider
sön 4/9DM Stafett SkåneHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9DM Stafett ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 4/9Intresseanmälan till kavle DM Hedemora Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbL
sön 4/9DM Sprint ÅngermanlandKramfors-AlliansenÅngermanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 4/9När-OLSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
närM
sön 4/9Ol-cup sprint 3 "Bruksträffen light"Robertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
närSResultat
tis 6/9Motions-orienteringRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 6/9NattugglanKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distLNResultat
tis 6/9Borlänge 4-klubbs deltävling 6Gagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
närSResultat
tis 6/9KM-TolebyTolered-Utby Ol-klubbGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
tis 6/9OK Nackhes Sprint KMOK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbS
tis 6/9OK Nackhes Sprint KMOK NackheHallands Orienteringsförbund
klubbS
tis 6/9Sako-stafettUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSM
tis 6/9 - sön 18/9AOK:s 3-dagarsAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
närSResultat
tis 6/9Ungdomstävling Södra SkaraborgGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
närLStarttider
tis 6/9Sprint-KM Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
ons 7/9Motionsorientering GöteborgIK SternGöteborgs Orienteringsförbund
närMResultat
ons 7/9Naturpasset Ursviks motionsgård i Sundbyberg Solna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närMResultat
ons 7/9Ungdomsserien ROK 5:e deltävlingen 2011Ronneby OKBlekinge Orienteringsförbund
närLResultat
tor 8/9Medel-KMIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
klubbMStarttider
tor 8/9Frida City Sprint Etapp 3Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
tor 8/9Motionsorientering KronoparkenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 8/9Poängjakt 10Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbS
fre 9/9USM SprintOK Skogsmunken
OK Skärmen
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSResultat
fre 9/9Njudungsmästerskap NattOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närMNResultat
lör 10/9Attundadubbeln, långRotebro IS OKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
lör 10/9Kretsmästerskap för sydvästra kretsenOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
lör 10/9PreO DM öppet DalarnaKvarnsvedens GOIF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
LP
mästL
lör 10/9SM Lång, kvalOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 10/9Bauertrampet, LångJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 10/9NAIS-Träffen medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
lör 10/9USM LångOK Skogsmunken
OK Skärmen
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLResultat
lör 10/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMResultat
lör 10/9NOK’s NationellaNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 10/9SOK:s nationella MedelSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
lör 10/9SimlångsträffenSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 11/9Bauertrampet, MedelJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 11/9OK TjärnenOK TjärnenSödermanlands Orienteringsförbund
distMResultat
sön 11/9PreO Tuna PrecisionStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
P
natM
sön 11/9SM Lång, finalOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 11/9SOK:s nationella LångSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natL
sön 11/9Ålems OKÅlems OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 11/9Hjortsöndan, SM-LÅNG-publiktävlingOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 11/9USM StafettOK Skogsmunken
OK Skärmen
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSL
sön 11/9BergslagsträffenFagersta OKVästmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 11/9FYRKLUBBSOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
sön 11/9NAIS-Träffen långNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 11/9PreO FYRKLUBBSOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
P
natL
sön 11/9Igulfejden SprintKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
natSResultat
sön 11/9Motionsorientering TyrstuganOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 13/9Älgots Cup - delt 4 - KristianstadHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
tis 13/9Kort-KMKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 13/9Kåres Sprint KM OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
klubbSResultat
tis 13/9LilljanssprintenUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närS
tis 13/94-Sprinten treanSelånger SOK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
närSResultat
tis 13/9Öppet KretsMästerskap NATTOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 14/9Järfälla OK - MTB-OLJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
M
närMResultat
ons 14/9Motionsorientering KarlshamnStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
ons 14/9Natt KM Sundsvalls OK + NärtävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 15/9VR Veteran Nyhyttan 2011VandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 15/9Motionsorientering TyrterrängenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
fre 16/9PreO SM natt Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
P
mästLN
fre 16/9SM Medel, kvalTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
fre 16/9Lagadalskampen, VTSCFK FinnSmålands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 16/9Östra NattserienOK VargenNorrbottens Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 16/9PatrullnattenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
distPLNStarttider
lör 17/9IFK Enskede, långIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
lör 17/9Lagadalskampen, VTSCFK FinnSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 17/9OK Triangeln medeldistansOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 17/9PreO SM TempOVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
P
mästM
lör 17/9SkaraborgsstafettRyda SKVästergötlands Orienteringsförbund
distSM
lör 17/9SM Medel, finalTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 17/9Tjurruset och Kalvruset 2011 Anmälan för Kils OKKils OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbL
lör 17/9Bergnäsets AIK med ungdoms-Cup 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distLResultat
lör 17/9BjursåsluffenBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
lör 17/9KM 2011Nyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 17/9U-serien FinalOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närMResultat
lör 17/9Veteran RM MedelNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
mästMResultat
lör 17/9Älgotscup Sydvästra kretsenMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
sön 18/9KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSM
sön 18/9PreO SM dagVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 18/9Publiktävling SM-stafettVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 18/9Skutskärs OK MedelSkutskärs OKGästriklands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 18/9ÅkersorienteringenÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 18/9GöingeträffenHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 18/9Publiktävling blåbärskavlenVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 18/9Skogsluffarnas OK, medelSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 18/9SM StafettVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 18/9TivedsträffenSOK TräffVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 18/9Veteran RM LångNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 18/9BlåbärskavlenVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSLStarttider
sön 18/9Final RAsport cupLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 18/9IFK Mora OKs öppna KM MTBOIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
närS
mån 19/9MTB-OrienteringOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
M
närMResultat
tis 20/925-manna träningAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
ons 21/9Ol-Cup Natt 1Stöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 22/9Frida City Sprint Etapp 4Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
tor 22/9KM LångdistansKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 22/9Natt-KM StigmännenStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
klubbLN
fre 23/9DM Natt GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 23/9Skaraborgsmästerskap nattHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
distLNResultat
fre 23/9Kretsmästerskap NATTOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 23/9OL-Rounden + DM nattOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natMNResultat
lör 24/9Baltic Junior CupFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
intLResultat
lör 24/9Dag-KM 2011Trosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 24/9DM Natt VästerbottenUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 24/9DM Sprint VästerbottenUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 24/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSM
lör 24/9Falkenbergs OK MedeldistansFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
distM
lör 24/9Intresseanmälan TSK Ungdom ÖsteråkerskavlenTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
lör 24/9Skol-SM i Sundsvall, publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
distSResultat
lör 24/9Österåkerskavlen - MedeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
lör 24/9DubbelfajtenGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
distPLResultat
lör 24/9Hestra IF MedeldistansHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 24/9Närtävling GrönklittIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närMResultat
lör 24/9Älgotscup deltävling 3Simrishamns OKSkånes Orienteringsförbund
närMResultat
lör 24/9Närtävling i samband med DM i PreORingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
närL
lör 24/9PreO DM öppen SkåneRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
P
mästL
lör 24/94-Sprinten fyranSelånger SOK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
närS
lör 24/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSL
lör 24/9Haparanda OK med ungdoms-Cup 3Haparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
distLResultat
lör 24/9OL-RoundenOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 24/9Älgots Cup GöingekretsenOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
närMResultat
sön 25/9ALSTERMO IFAlstermo IFSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9Baltic Junior Cup StafettFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natSL
sön 25/9DM Medel GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 25/9FäbodloppetDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
sön 25/9Skol-SM i Sundsvall, publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9Sommarserie 8Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
närL
sön 25/9Traneträffen med 7-häradmäst långOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9HöstflåsetFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9KorpenGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
distLResultat
sön 25/9MTB-O från FlottsbroSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
M
närM
sön 25/9OL-RoundenOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 25/9PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9SödertäljeorienteringenSödertälje IFSödermanlands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 25/9LinnéklassikernOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 25/9KM Kils OK & Lustens OKLustens OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbMResultat
sön 25/9Värrst i HerrstaHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
mån 26/9Ungdoms-KMIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
tis 27/9Dala-Veteran OL, HorndalDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 27/9Natt DM Jämtland/ HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
klubbMN
ons 28/9Intresseanmälan TSK Ungdom Natti-NattiTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
ons 28/9Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNStarttider
ons 28/9Natti natti, öppna klasserIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närSNResultat
ons 28/9Motionsorientering KarlshamnStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
närL
ons 28/9DM Natt MedelpadNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
mästLNResultat
tor 29/9CampussprintenAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSResultat
tor 29/9VeterantävlingKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 29/9Frida City Sprint Etapp 5Vänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
närS
tor 29/9OL-cup Natt2Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närLN
fre 30/9Öppet 7-häradsmästerskap nattGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distLNResultat
fre 30/9Solna OK natt-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN

Annonser