Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

116 tävlingar hittades mellan 2011-10-01 och 2011-10-31 med följande urval: mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 1/10HälleforsdubbelnHällefors OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
lör 1/10SelångerträffenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
natMResultat
lör 1/10SkogiskavlenIFK Umeå
Skogis IF
Västerbottens Orienteringsförbund
närSL
lör 1/10Uppsala MTBOIF ThorUpplands Orienteringsförbund
M
distLResultat
lör 1/10SM UltralångHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
mästUResultat
lör 1/104-Klubbsmatch 2011Nyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 1/10Bredareds IFBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 1/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
lör 1/10Ungdomens 5-dagars deltävling 5Vaggeryds SOKSmålands Orienteringsförbund
närLStarttider
lör 1/10Kretsmästerskap Långdistans för MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närLStarttider
lör 1/10OK Renen med ungdoms-Cup 4OK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
lör 1/10Älgotscup i NSI-kretsen Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
närLResultat
lör 1/10Mölndal Outdoors hösttävlingMölndal Outdoor IFGöteborgs Orienteringsförbund
LM
närMResultat
lör 1/10ÄventyrsorienteringSOK TräffVästergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
lör 1/10Nya ÄlgdrevetHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
lör 1/10Centrum teamsprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
lör 1/10Publiktävling vid RMOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närM
lör 1/10RM i orientering för kommunanställdaOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 2/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
sön 2/10HälleforsdubbelnHällefors OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
sön 2/10KlubbmästerskapGamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närL
sön 2/10MTB-O närtävlingOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
M
närL
sön 2/10PilaboträffenAnnebergs GIFSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
sön 2/10PoängjaktenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närPL
sön 2/10Söders MTBOSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
M
närMResultat
sön 2/10Tormestorpsträffen medel + DM Ultralång (DH35-)Tormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 2/10MorotsloppetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 2/10Publiktävling vid RMOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närL
sön 2/10RM i orientering för kommunanställdaOK GisleSmålands Orienteringsförbund
närLStarttider
sön 2/10UngdomsseriefinalenBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
sön 2/10VargsöndanOK SkogsvargarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 2/10Nya ÄlgdrevetHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
sön 2/10Solna OK dag-KMSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 2/10Intresseanmälan MidälvastafettenNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbM
sön 2/10MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
natSM
sön 2/10Vittjärvs IK klubbmästerskapVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 5/10Natt KM BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
ons 5/10OL-cup Natt 3IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
närLN
tor 6/10Täby OK - Natt-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tor 6/10Veteran-OL GOFSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLResultat
tor 6/10Natt KMNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 6/10Nattjakta SandvikengårdenOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
närLN
lör 8/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
lör 8/10Intresseanmälan 25-manna i Almnäs, Södertälje Njurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
klubbM
lör 8/1025manna, öppna motionklasserOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
distLResultat
lör 8/10Andrarums IF Klubbmästerskap dagAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 8/10Öppet Natt-KMIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
sön 9/1025mannakortenIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK
Stockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 9/10Kullamannens kampIS KullenSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
sön 9/10KM Grycksbo IF OKGrycksbo IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbM
sön 9/10KlubbmästerskapSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
klubbL
ons 12/10GMOK Natt-KM 2011/GOF NattcupGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 13/10HSOK Natt-KM 2011Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbMN
tor 13/10Natt-KM 2011OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tor 13/10Dalaoffensivens Nattcup lightMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
närLNStarttider
tor 13/10OL-cup Natt4Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 13/10Nattugglan BroängenTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 14/10Revinge by Night - NattstafettLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
lör 15/10Dala-Dubbeln StafettKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natSM
lör 15/10Dala-Dubbeln Öppna klasserKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
lör 15/10DM Ultralång Blekinge + ungdomstävling + Öppna motionsklasserOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästUResultat
lör 15/10Intresseanmälan TSK Ungdom DaladubbelnTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
lör 15/10NSI-stafettFK BokenSkånes Orienteringsförbund
närSL
lör 15/10PreO DM öppen Halland FK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 16/10Dala-Dubbeln PatrullKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natU
sön 16/10Dala-Dubbeln Öppna klasserKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
sön 16/10Hedjakten-PartävlingLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natPLResultat
sön 16/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
sön 16/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
tis 18/10Natt KM IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tis 18/10Natt-KM ungdomTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbMNResultat
ons 19/10Natt-KM VuxnaTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 20/10SmålandskavletestStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 20/10Veteran-OL VSOK Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 20/10Natträning #1 LjungstuganAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 20/10Natt-KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLN
tor 20/10Siljansserien del 5 och Öppet Natt‐KMIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 20/10GOF Närnattcup, Etapp 1 - UngdomsserienOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
närMNResultat
fre 21/10Natt-stafettOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natSLN
fre 21/10Stafett OL-skytte/Relay BiathlonorienteeringIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
närSL
fre 21/10Södra Vätterbygdsmästerskap NattTenhults SOKSmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 21/10AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMNResultat
lör 22/10PreO Natt PepparkaksjaktenKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natLNResultat
lör 22/10PreO PepparkaksjaktenKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natLResultat
lör 22/10Älgots Cup final + Gäst CupOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natLResultat
lör 22/10 - sön 23/10Helg utan ÄlgGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 22/10IFK Göteborg HöstbudkavleIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natSLResultat
lör 22/10World Cup & öppet DM OL-skytte SprintIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
närS
sön 23/10GMOK HösttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
sön 23/10Ungdomens 7-mannaOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLResultat
sön 23/10VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natLResultat
sön 23/10World Cup & öppet DM OL-skytte, Klassisk distansIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
närL
sön 23/10PreO Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natL
sön 23/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 23/10Kilterrängen 2011Kils OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbU
tis 25/10Dala veteran-olDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närLResultat
tis 25/10Natt-KMCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tis 25/10Öppet Norrköpingsmästerskap i Natt orienteringSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNStarttider
ons 26/10Natt-KM Sundbybergs IKJärfälla OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLN
ons 26/10GOF NattCup Etapp 3Sävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 27/10Dalaoffensiven Nattcup LightOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
närLN
tor 27/10Natt-KMOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
tor 27/10VeterantävlingHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 27/10GOF Närnattcup Etapp 2IFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 27/10Höglands-OL nattSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 27/10En torsdagskväll i VedbäckOK SilvaSkånes Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 27/10Kretsmästerskap Natt för Kristianstadskretsen och GöingekretsenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 27/10Nattjakta KjölenÅrjängs OKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
fre 28/10HaningeNattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMNResultat
fre 28/10Kretsungdomsavslutning - nattFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
närLNResultat
lör 29/10Intresseanmälan TSK Ungdom SmålandskavlenTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
lör 29/10 - sön 30/10SmålandskavlenEksjö SOK
Hässleby SOK
Vimmerby OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
lör 29/10Nordcupen - deltävling 1Rotebro IS OKStockholms Orienteringsförbund
klubbM
sön 30/10OK Österåkers Ultra-KMOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
klubbU
sön 30/10Ulricehamns OK MedeldistansUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 30/10Solna OK BarometerloppetSolna OKStockholms Orienteringsförbund
klubbU

Annonser