Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

802 tävlingar hittades mellan 2011-10-20 och 2012-05-31 med följande urval: orienteringslöpning, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
to 20/10SmålandskavletestStora Tuna OKDalarna
närLNResultat
to 20/10Veteran-OL VSOK Västerås SOKVästmanland
närMResultat
to 20/10Natträning #1 LjungstuganAlmby IKÖrebro Län
klubbMResultat
to 20/10Natt-KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLN
to 20/10Siljansserien del 5 och Öppet Natt‐KMIFK Mora OKDalarna
närLNResultat
to 20/10GOF Närnattcup, Etapp 1 - UngdomsserienOK LandehofGöteborg
närMNResultat
fr 21/10Natt-stafettOK Vilse 87Blekinge
natSLN
fr 21/10Stafett OL-skytte/Relay BiathlonorienteeringIFK Tumba SOKStockholm
närSL
fr 21/10Södra Vätterbygdsmästerskap NattTenhults SOKSmåland
närLNResultat
fr 21/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland
natMNResultat
lö 22/10Älgots Cup final + Gäst CupOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLResultat
lö 22/10 - sö 23/10Helg utan ÄlgGotlands Bro OKGotland
natMResultat
lö 22/10IFK Göteborg HöstbudkavleIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLResultat
lö 22/10World Cup & öppet DM OL-skytte SprintIFK Tumba SOKStockholm
närS
sö 23/10GMOK HösttävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMResultat
sö 23/10Ungdomens 7-mannaOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natSLResultat
sö 23/10VilselöpetOK Vilse 87Blekinge
natLResultat
sö 23/10World Cup & öppet DM OL-skytte, Klassisk distansIFK Tumba SOKStockholm
närL
sö 23/10OktoberracetOK EnenUppland
natMResultat
sö 23/10Kilterrängen 2011Kils OKVärmland
klubbU
ti 25/10Dala veteran-olDomnarvets GOIFDalarna
närLResultat
ti 25/10Natt-KMCentrum OKStockholm
klubbLNResultat
ti 25/10Öppet Norrköpingsmästerskap i Natt orienteringSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLNStarttider
on 26/10Natt-KM Sundbybergs IKJärfälla OK
Sundbybergs IK
Stockholm
klubbLN
on 26/10GOF NattCup Etapp 3Sävedalens AIKGöteborg
närLNResultat
to 27/10Dalaoffensiven Nattcup LightOK KåreDalarna
närLN
to 27/10Natt-KMOK ÖsteråkerStockholm
klubbLN
to 27/10VeterantävlingHallstahammars OKVästmanland
närMResultat
to 27/10GOF Närnattcup Etapp 2IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närMNResultat
to 27/10Höglands-OL nattSOK AnebySmåland
närLNResultat
to 27/10En torsdagskväll i VedbäckOK SilvaSkåne
distLNResultat
to 27/10Kretsmästerskap Natt för Kristianstadskretsen och GöingekretsenFK GöingarnaSkåne
närLNResultat
to 27/10Nattjakta KjölenÅrjängs OKVärmland
närLN
fr 28/10HaningeNattenHaninge SOKStockholm
natMNResultat
fr 28/10Kretsungdomsavslutning - nattFalköpings AIK OKVästergötland
närLNResultat
lö 29/10Intresseanmälan TSK Ungdom SmålandskavlenTullinge SKStockholm
klubbL
lö 29/10 - sö 30/10SmålandskavlenEksjö SOK
Hässleby SOK
Vimmerby OK
Småland
natSLK
lö 29/10Nordcupen - deltävling 1Rotebro IS OKStockholm
klubbM
sö 30/10OK Österåkers Ultra-KMOK ÖsteråkerStockholm
klubbU
sö 30/10Ulricehamns OK MedeldistansUlricehamns OKVästergötland
natMResultat
sö 30/10Solna OK BarometerloppetSolna OKStockholm
klubbU
ti 1/11Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närMResultat
on 2/11Halloween NattenOK DjerfVärmland
klubbMNResultat
to 3/11Öppet Varbergsmästerskap Natt + När-OLFK Friskus-VarbergHalland
närMNResultat
to 3/11Dalaoffensiven vintercup lightStora Tuna OKDalarna
närLN
to 3/11GOF NattCup Etapp 4Chalmers OLGöteborg
närLNResultat
to 3/11Nattjakta KoppomOK HierneVärmland
närLNResultat
lö 5/11SilvaTrofenUddevalla OKBohuslän-Dal
natPUResultat
lö 5/11Kalkonjakten och KycklingjaktenLidköpings VSKVästergötland
närMResultat
lö 5/11SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
distMResultat
lö 5/11RodhenloppetOK RodhenUppland
natLNResultat
sö 6/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSM
sö 6/11Sydsvenska 2-milen / DM Ultralång HallandHylte OKHalland
natUResultat
sö 6/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm
distPLResultat
ti 8/11Löpex Night Extreme deltävling 1OK DenselnÖstergötland
närLN
on 9/11A-mo nattenAlstermo IFSmåland
närLResultat
to 10/11VeterantävlingVästerås SOKVästmanland
närMResultat
to 10/11Dalaoffensiven vintercup lightDomnarvets GOIFDalarna
närLNResultat
to 10/11Nattjakta GunnarskogOK JösseVärmland
närLNResultat
fr 11/11Öppna Natt KMNorbergs OKVästmanland
klubbMNResultat
fr 11/11O-event 2011 - Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNResultat
lö 12/11KM Ultralång BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholm
klubbU
lö 12/11Kretsmästerskap Dag för Kristianstadskretsen och GöingekretsenHässleholms OKSkåne
närLResultat
lö 12/11HandicapenOK Vilse 87Blekinge
klubbL
lö 12/11Stockholm RogainingOK Ravinen
Stockholms OF
Stockholm
distPL
lö 12/11O-Event 2011 - Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSResultat
lö 12/11Gyllende DojanOK Silva
Skåneslättens OL
Skåne
klubbL
sö 13/11Golden RingsHellas OrienteringStockholm
distSL
sö 13/11O-Event 2011 - Zoorienteringen IK YmerVästergötland
natSResultat
sö 13/11 - sö 25/3WinterCupen 2011-2012Sigtuna OKUppland
klubbMResultat
sö 13/11PatrulltestävlingSnättringe SKStockholm
klubbPL
sö 13/11Träningstävling med Mats TroengJönköpings OKSmåland
närLResultat
on 16/11Kylklampen 1OK TyrVärmland
närLNResultat
on 16/11Mila Stockholm By Night, etapp 1Täby OKStockholm
distLNResultat
to 17/11GOF NattCup Etapp 5Sävedalens AIKGöteborg
närLNResultat
to 17/11Närnatt CupSävedalens AIKGöteborg
närLNResultat
to 17/11Tibro Skaraborgs By NightTibro OKVästergötland
närLNResultat
to 17/11Nattjakta VittenstenÅmotfors OKVärmland
närLN
lö 19/11Alehofs öppna Ultra lång KMOK AlehofGöteborg
klubbUResultat
lö 19/11Dalaoffensiven 2011Dalarnas OFDalarna
närL
lö 19/11NovemberkåsanSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbUResultat
lö 19/11PlockepinnOL Teamet OlofströmBlekinge
närPUN
lö 19/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland
natUResultat
lö 19/11Skinkjakten - Uppladdningen ANMÄLAN ÖPPEN TILL FREDAG KL 12Gotlands Bro OKGotland
närMResultat
sö 20/11Inomhussprint SurahammarSurahammars SOKVästmanland
närSResultat
sö 20/11Skinkloppet Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
sö 20/11HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne
natMResultat
sö 20/11Orienteringsavslutning med handicap-OLMariestads FKVästergötland
klubbM
ti 22/11Löpex Night Extreme deltävling 2Finspångs SOK
OK Denseln
Östergötland
närLN
on 23/11Skinkjakten Deltävling 1Visborgs OKGotland
närMNResultat
on 23/11Natt-KM - OK Måsen/Nyköpings OKOK MåsenSödermanland
klubbLNResultat
to 24/11BokskogsnattaMalmö OKSkåne
klubbLN
to 24/11Nattugglan deltävling 3Tullinge SKStockholm
klubbLNResultat
to 24/11Veteran OL 24 nov 2011Västerås SOKVästmanland
klubbMResultat
to 24/11Öppet KM Natt 2011Helsingborgs SOKSkåne
klubbLNResultat
to 24/11Dalaoffensiven nattcup lightMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLNStarttider
to 24/11Natt Sjuan deltävling 1Bredareds IFVästergötland
närLNResultat
to 24/11Närnatt cup - Etapp 4Lerums SOKGöteborg
närMNResultat
fr 25/11Landslagsträning LeksandLeksands OKDalarna
närLResultat
lö 26/11Herkules Stuglopp FK HerkulesGöteborg
klubbLResultat
lö 26/11Skinkrace 2011Smedjebackens OKDalarna
klubbMResultat
lö 26/11NattCupenOK KullingshofVästergötland
klubbMN
sö 27/11KM PreO och MedeldistansOK Pan-KristianstadSkåne
LP
klubbM
sö 27/11Ultra-KM, aka BjörntrampenAttunda OKStockholm
klubbU
sö 27/11Motions- söndagsträningJärfälla OKStockholm
klubbMResultat
sö 27/11Advent Orient 2011 Etapp 1OK SilvaSkåne
närLResultat
sö 27/11SkinkskubbetOK SkogsfalkenBlekinge
närMResultat
on 30/11Vätterbygden by night 2012 - deltävling 1IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
on 30/11NattcupenNjurunda OKMedelpad
närLNResultat
on 30/11Skinkjakten - Deltävling 2Svaide Roma SOKGotland
närLNResultat
on 30/11Kylklampen del 2Kils OKVärmland
närLNResultat
to 1/12Dalaoffensiven Nattcup Light nr 8OK KåreDalarna
närLN
to 1/12GOF NattCup Etapp 6Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLNResultat
to 1/12Skaraborg by Night MFKMariestads FKVästergötland
närLNResultat
fr 2/12POL-SnapenHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närL
lö 3/12SkinkanLerums SOKGöteborg
klubbL
lö 3/12SkånemodellenTormestorps IFSkåne
klubbPL
sö 4/12Julserien Etapp 1Arboga OKVästmanland
närLResultat
sö 4/12Motions- söndagsträningJärfälla OKStockholm
klubbMResultat
sö 4/12Advent Orient 2011 Etapp 2OK SilvaSkåne
närLResultat
sö 4/12Loppis i Pumpen Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
ti 6/12Night Extreme , deltävling 3OK KolmårdenÖstergötland
närLN
on 7/12Vätterbygden by night 2012 - deltävling 2IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
on 7/12Skinkjakten - Deltävling 3Gotlands Bro OKGotland
närMNResultat
to 8/12Veterantävling-LucialöpetArboga OKVästmanland
närMResultat
to 8/12Nattugglan 2011-12-08Tullinge SKStockholm
klubbLNResultat
to 8/12Östra Blekinges nattcup deltävling 1OK OrionBlekinge
närLN
to 8/12Dalaoffensiven vintercup lightStora Tuna OKDalarna
närLN
to 8/12Järla O-Tour 1Järla OrienteringStockholm
klubbLNResultat
to 8/12Natt-7:an deltävling 2Skene Sim o ISVästergötland
närMNResultat
lö 10/12JulegrisracetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbMResultat
lö 10/12SkinkloppetRingsjö OKSkåne
klubbL
lö 10/12Lucianatten 2011Lessebo OKSmåland
närLNResultat
sö 11/12Julserien Etapp 2Arboga OKVästmanland
närLResultat
sö 11/12LucialoppetRonneby OKBlekinge
klubbM
sö 11/12LusseloppetIK UvenGöteborg
klubbL
sö 11/12Lucia-Maskerad-OLHärlövs IFSkåne
närL
sö 11/12Advent Orient 2011 Etapp 3OK SilvaSkåne
närLResultat
sö 11/12SkinkloppetStora Tuna OKDalarna
klubbL
sö 11/12JullöpetTrollhättans SKVästergötland
klubbLResultat
sö 11/12LusseskubbetOK KåreDalarna
klubbL
sö 11/12SkinkloppetSolna OKStockholm
klubbM
ti 13/12Lucia-tågetOK SilvaSkåne
närLN
on 14/12Kylklampen, deltävling 3SK ÖrnenVärmland
närLNResultat
on 14/12Mila Stockholm By Night, etapp 2Bromma-Vällingby SOKStockholm
distLNResultat
on 14/12Upptaktsträning inför 10-mila/Jukola 2012Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
on 14/12Vätterbygden by night 2012 - deltävling 3IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
on 14/12Skinkjakten - Deltävling 4 FinalGotlands Bro OKGotland
närMNResultat
to 15/12Östra Blekinges nattcup deltävling 2OK OrionBlekinge
närLN
to 15/12Dalaoffensiven vintercup lightDomnarvets GOIFDalarna
närLNResultat
to 15/12GOF NattCup Etapp 7OK LandehofGöteborg
närLN
to 15/12Skaraborgs By Night IF HagenIF HagenVästergötland
närLNResultat
lö 17/12SkånemodellenÖrkelljunga FKSkåne
klubbM
sö 18/12JulasletetOK KullingshofVästergötland
närL
sö 18/12Julserien Etapp 3Arboga OKVästmanland
närLResultat
sö 18/12VintercupenFK GöingarnaSkåne
närL
sö 18/12Advent Orient 2011 Etapp 4OK SilvaSkåne
närLResultat
ti 20/12Go´natt cup 1Kalmar OKSmåland
klubbLN
on 21/12Vätterbygden by night 2012 - deltävling 4IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
to 22/12Sprint-ol med JulbadKorsnäs IF OKDalarna
klubbS
må 26/12Julserien Etapp 4Arboga OKVästmanland
närLResultat
må 26/12Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
on 28/12Kylklampen deltävling 4OK ÄlgenVärmland
närLNResultat
to 29/12JullovsOL-indoorOK HedströmmenVästmanland
närS
to 29/12JulspinningOK KåreDalarna
klubbL
to 29/12MidvintersprintenGammelstads IFNorrbotten
distSResultat
fr 30/12SNOPVittjärvs IKNorrbotten
närLResultat
lö 31/12HemlängtanOK Pan-KristianstadSkåne
klubbL
lö 31/12HemlängtanOK Pan-KristianstadSkåne
klubbL
lö 31/12HemlängtanOK Pan-KristianstadSkåne
klubbL
lö 31/12HemlängtanOK Pan-KristianstadSkåne
klubbL
lö 31/12HemlängtanOK Pan-KristianstadSkåne
närL
lö 31/12Nyårslöpet 2011IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLResultat
sö 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne
distLResultat
ti 3/1Stadscup Tävling 1OK MilanÖrebro Län
klubbLN
to 5/1Östra Blekinges nattcup deltävling 3OK OrionBlekinge
närLNResultat
sö 8/1Vintercupen etapp 1Frölunda OLGöteborg
närLResultat
sö 8/1Vintercupen UddarpHärlövs IFSkåne
närLN
sö 8/1Vinterserien, Enskede IPIFK EnskedeStockholm
närLResultat
on 11/1Mila Stockholm By Night, etapp 3Järla OrienteringStockholm
distLNResultat
on 11/1Vätterbygden by night 2012 - deltävling 5IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
on 11/1Kylklampen deltävling 5Kristinehamns OKVärmland
närLNResultat
to 12/1Natt-Cup 1OK Vilse 87Blekinge
närLN
to 12/1Skaraborg by night Istrums skIstrums SKVästergötland
närLNResultat
to 12/1Östra Blekinges nattcup deltävling 4OK OrionBlekinge
närLN
to 12/1Natt 7:an Rydboholms SKRydboholms SKVästergötland
närLNResultat
lö 14/1SkånemodellenTormestorps IFSkåne
klubbL
lö 14/1Inomhusorientering FageråsKils OKVärmland
klubbS
sö 15/1VintercupenFK GöingarnaSkåne
närL
sö 15/1Vintercupen Sydvästra kretsenRävetofta OKSkåne
närL
sö 15/1Vinterserien 120115Skarpnäcks OLStockholm
närLResultat
sö 15/1Vinterrace Etapp 1OK GipenBohuslän-Dal
närLResultat
sö 15/1Pingis-KMKorsnäs IF OKDalarna
klubbL
ti 17/1Nattcup etapp 3Kalmar OKSmåland
klubbLN
ti 17/1Stadscup Tävling 2OK MilanÖrebro Län
klubbLN
ti 17/1Spik-Cup Deltävling 1Surahammars SOKVästmanland
närLNResultat
ti 17/1Löpex Night Extreme deltävling 4OK Denseln
OK Hällen
Östergötland
Södermanland
närLN
on 18/1Vätterbygden by night 2012 - deltävling 6IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
to 19/1Östra Blekinges nattcup deltävling 5OK OrionBlekinge
närLN
to 19/1Dalaoffensivens Nattcup lightMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLN
to 19/1SolsidenattenJärla OrienteringStockholm
klubbLN
to 19/1Nattugglan 2012-01-19Tullinge SKStockholm
klubbLNResultat
fr 20/1 - sö 22/1Regionläger för Blekinge, Halland, Småland, SkåneOK OrionBlekinge
närLNResultat
lö 21/1StOF juniorträff, Täby OK och Attunda OKTäby OKStockholm
närL
sö 22/1Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
sö 22/1Vintercupen SV-kretsenOK SilvaSkåne
närL
sö 22/1Vintercup 3FK HerkulesGöteborg
närLResultat
sö 22/125mannaträning 1OK KåreDalarna
klubbL
sö 22/1Vinterrace Etapp 2Uddevalla OKBohuslän-Dal
närMResultat
on 25/1Vätterbygden by night 2012 - deltävling 7IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
on 25/1VinterNattCup BVSOK JOK SIKBromma-Vällingby SOKStockholm
närLNResultat
to 26/1Östra Blekinges nattcup deltävling 6OK OrionBlekinge
närLN
to 26/1Dalaoffensivens Natt Cup del 2Korsnäs IF OKDalarna
närLN
to 26/1Nattcup 2 VästraOK SkogsfalkenBlekinge
närLNResultat
to 26/1Natt 7:an Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
närLNResultat
to 26/1Skaraborg by night Falköpings AIK OKVästergötland
närLNResultat
lö 28/1SkånemodellenOK Pan-KristianstadSkåne
klubbL
lö 28/1Hemma cupenOK GisleSmåland
klubbL
lö 28/1UtbildningOK GisleSmåland
klubbLResultat
sö 29/1VintercupenFK GöingarnaSkåne
närL
sö 29/1Vintercupen etapp 4Frölunda OLGöteborg
närLResultat
sö 29/1Först i mål GudhemGudhems IFVästergötland
närM
sö 29/1Vinterrace E3Herrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
ti 31/1Stadscup Tävling 3OK MilanÖrebro Län
klubbLN
on 1/2SommarlandsresaKorsnäs IF OKDalarna
klubbL
on 1/2Vätterbygden by night 2012 - deltävling 8IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
on 1/2Kylklampen deltävling 6Sisu Forshaga SKVärmland
närLNResultat
to 2/2Bli en bättre FAIK-orienterareFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
to 2/2Östra Blekinges nattcup deltävling 7OK OrionBlekinge
närLN
to 2/2Dalaoffensiven vintercup lightStora Tuna OKDalarna
närLN
lö 4/2GOF träning med vägvalssträckor ( 13-16 år )Kungälvs OKGöteborg
närM
sö 5/2Attunda Vinterserie etapp 2Attunda OKStockholm
klubbL
sö 5/2Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
sö 5/2Vintercupen etapp 5IK UvenGöteborg
närLResultat
sö 5/2VinterserienMälarhöjdens IKStockholm
närLResultat
sö 5/225manna-träning 2OK KåreDalarna
klubbL
sö 5/2Vinterrace etapp 4Trollhättans SOKVästergötland
närLResultat
on 8/2Mila Stockholm By NIght, etapp 4Stockholms OFStockholm
distLNResultat
on 8/2Vätterbygden by night 2012 - deltävling 9IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
on 8/2Kylk(l)ampen deltävling OK TyrVärmland
närLNResultat
to 9/2Veteran-OLArboga OKVästmanland
klubbMResultat
to 9/2Östra Blekinges nattcup deltävling 8OK OrionBlekinge
närLN
to 9/2Nattcup 3 VästraOL Teamet OlofströmBlekinge
närLNResultat
to 9/2Dalaoffensivens vintercupDomnarvets GOIFDalarna
närLNResultat
to 9/2GOF nattcup nr 8 - 2012OK AlehofGöteborg
närLN
to 9/2Natt 7-an IK YmerIK YmerVästergötland
närLNResultat
to 9/2Skaraborg by Night OK SkogsstjärnanOK SkogsstjärnanVästergötland
närLNResultat
lö 11/2SkånemodellenTormestorps IFSkåne
klubbL
sö 12/2Vinterrace Etapp 5OK SkogsvargarnaVästergötland
närLResultat
sö 12/2Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
ti 14/2Löpex Night Extreme deltävling 5OK DenselnÖstergötland
närLN
ti 14/2Stadscup Tävling 4OK MilanÖrebro Län
klubbLN
ti 14/2GTNC 4Trosabygdens OKSödermanland
klubbLN
to 16/2Nattugglan 2012-02-16Tullinge SKStockholm
klubbLNResultat
to 16/2Östra Blekinges nattcup deltävling 9OK OrionBlekinge
närLN
to 16/2Dalaoffensivens Natt-Cup lightOK KåreDalarna
närLN
to 16/2Järla O-Tour IIIJärla OrienteringStockholm
klubbLN
sö 19/2Bottnaryds IF vinterBottnaryds IFSmåland
närL
sö 19/2Först i mål Etapp 4Gudhems IFVästergötland
närM
sö 19/2Vintercup sydvästra kretsenFrosta OKSkåne
närL
sö 19/2Vintercupen etapp 6IK UvenGöteborg
närL
sö 19/2Klubbmästerskap IOLKils OKVärmland
klubbS
sö 19/2Vintercup, FK ÅsenFK ÅsenSkåne
närL
sö 19/2VinterraceLjungskile FKBohuslän-Dal
närLResultat
ti 21/2Intresseanmälan 3+3 Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
ti 21/2Intresseanmälan Idreveckan 24-28/6.Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
ti 21/2Intresseanmälan Sommarlandsresan 1-3/6Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
on 22/2Vätterbygden by night 2012 - deltävling 10IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
to 23/2Östra Blekinges nattcup deltävling 10OK OrionBlekinge
närLN
to 23/2Dalaoffensivens Nattcup lightMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLN
to 23/2GOF Nattcup nr 9 2012Frölunda OLGöteborg
närLN
to 23/2Kylklampen, deltävling 8Deje SFVärmland
närLNResultat
to 23/2LVSK by NightLidköpings VSKVästergötland
närLNResultat
lö 25/2SkånemodellenHjärnarps OLSkåne
klubbL
lö 25/2KnockoutsprintIK HakarpspojkarnaSmåland
närSStarttider
lö 25/2testIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSL
sö 26/2VintercupenRingsjö OKSkåne
närL
sö 26/2Vintercupen etapp 7Frölunda OLGöteborg
närLResultat
sö 26/2Vintercupen BaslinjenHärlövs IFSkåne
närL
sö 26/2Attunda Vinterserie etapp 3Attunda OKStockholm
klubbL
ti 28/2Stadscup Tävling 5OK MilanÖrebro Län
klubbLN
on 29/2Vätterbygden by night 2012 - deltävling 11IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
on 29/2NattcupenNjurunda OKMedelpad
närLNResultat
to 1/3Östra Blekinges nattcup deltävling 11OK OrionBlekinge
närLN
to 1/3KM i Natt-OrienteringTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
klubbLNResultat
to 1/3Dalaoffensiven vintercup lightStora Tuna OKDalarna
närLN
to 1/3Natt 7anOK MarkVästergötland
närLNResultat
fr 2/3PanVåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNResultat
lö 3/3PanVåren, medeldistansOK Pan-KristianstadSkåne
natMResultat
sö 4/3PanVåren, långdistansOK Pan-KristianstadSkåne
natLResultat
må 5/3VintermultiSkogslöparnaÅngermanland
LS
närMN
ti 6/3Skaraborg by nightTidaholm SOK SisuVästergötland
närLNResultat
on 7/3Mila Stockholm By Night, etapp 5 (final)OK RavinenStockholm
distLResultat
on 7/3Vätterbygden by night 2012 - deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
on 7/3Löpex Vinterserie Almby IKÖrebro Län
närLNResultat
on 7/3Kylklampen deltävling 9Kils OKVärmland
närLNResultat
to 8/3Östra Blekinges nattcup deltävling 12OK OrionBlekinge
närLN
to 8/3Dalaoffensiven Vintercupen 5Kvarnsvedens GOIF OKDalarna
närMN
fr 9/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland
närMNResultat
fr 9/3Kattegattnatt + DM Natt HallandOK LindénaHalland
natLNResultat
lö 10/3Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland
närLResultat
lö 10/3Hallandspremiären, medeldistansLaholms IF OKHalland
natMResultat
lö 10/3Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland
närSStarttider
sö 11/3Nattcup 3Gotlands Bro OKGotland
närLNResultat
sö 11/3Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland
närUResultat
sö 11/3Attunda Vinterserie etapp 4Attunda OKStockholm
klubbL
sö 11/3Hallandspremiären, långdistansHalmstad OKHalland
natLResultat
sö 11/325manna-träning 3OK KåreDalarna
klubbL
ti 13/3Löpex Night Extreme FinalOK DenselnÖstergötland
närLN
ti 13/3Stadscup Tävling 6OK MilanÖrebro Län
klubbLN
on 14/3Vätterbygden by night 2012 - deltävling 13IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
on 14/3Natt-OL i Granby/Linneaberg/Paradiset-skogenSöders-TyresöStockholm
klubbLN
on 14/3 - to 15/3Tibro TestTrippelTibro OKVästergötland
klubbSResultat
on 14/3Nattugglan finalTullinge SKStockholm
klubbLNResultat
on 14/3VinterNattCup delt 6 BVSOK JOK SIKBromma-Vällingby SOKStockholm
närLNResultat
to 15/3120315 VSOK VeteranVästerås SOKVästmanland
klubbLResultat
to 15/3Östra Blekinges nattcup deltävling 13OK OrionBlekinge
närLN
to 15/3Natt 7:an med SjuhäradsmästerskapOK TrananVästergötland
närLNResultat
to 15/3Dalaoffensiven vintercup lightDomnarvets GOIFDalarna
närLNResultat
to 15/3Natt-Cup 5FK GöingarnaSkåne
närLN
to 15/3VINTERMULTI 2SkogslöparnaÅngermanland
LS
närMN
to 15/3Höglands-OL NattEksjö SOKSmåland
närLNResultat
to 15/3Göteborgs Nattcup 10IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLNResultat
to 15/3Kretsmästerskap NattOK KullingshofVästergötland
närMN
fr 16/3 - sö 18/3Camp KratovOK OrionBlekinge
närL
fr 16/3StjärnnattenOK OrionBlekinge
närLNResultat
lö 17/3 - sö 18/3Upptaktsläger Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
lö 17/3Härlövs IFHärlövs IFSkåne
natMResultat
lö 17/3Järla O-tour FINALJärla OrienteringStockholm
klubbL
lö 17/3TestloppetAlstermo IFSmåland
klubbL
sö 18/3Härlövs IFHärlövs IFSkåne
natLResultat
sö 18/3OK Djerf - KretslägerOK DjerfVärmland
klubbLResultat
sö 18/3Falkenbergs OK närtävlingFalkenbergs OKHalland
närL
sö 18/3VildmarksslitetOK OrionBlekinge
närUResultat
ti 20/3Natt-KMOK ÖsteråkerStockholm
klubbLNResultat
ti 20/3Skaraborgs by night - OK KlyftamoOK KlyftamoVästergötland
närLNResultat
on 21/3Vätterbygden by night 2012 - deltävling 14IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
to 22/3Veteran OL, 120322Hallstahammars OKVästmanland
närMResultat
to 22/3Östra Blekinges nattcup deltävling 14OK OrionBlekinge
närLN
to 22/3Nattcup 6 VästraOL Teamet OlofströmBlekinge
närLN
to 22/3Dalaoffensivens vintercupStora Tuna OKDalarna
närLN
to 22/3Natt-OL Mass-StartFK HerkulesGöteborg
närLN
fr 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
natLNResultat
lö 24/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLResultat
lö 24/3Orustkavlen 2012Svanesunds GIFBohuslän-Dal
närSM
lö 24/3Vårracet, medeldistansOK OrionBlekinge
natMResultat
sö 25/3Friskus vårorienteringFK Friskus-VarbergHalland
distMResultat
sö 25/3Intresseanmälan TSK Ungdom MåsenstafettenTullinge SKStockholm
klubbM
sö 25/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
sö 25/3Vårracet, långdistansOK OrionBlekinge
natLResultat
sö 25/3Nattcup 4Visborgs OKGotland
närLNResultat
ti 27/3Dala Veteran-OLSäterbygdens OKDalarna
närL
ti 27/3Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
klubbMResultat
on 28/3Veteran OLSvanesunds GIFBohuslän-Dal
klubbM
on 28/3Vittjärvs IK VintersprintVittjärvs IKNorrbotten
klubbSResultat
to 29/3KlubbträningKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbM
to 29/3Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närMResultat
to 29/3Natt-KM Järla OrienteringSkarpnäcks OLStockholm
klubbLNResultat
fr 30/3GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNResultat
fr 30/3Vårtriss NattOK SkogsfalkenBlekinge
natLNResultat
fr 30/3Hjortnatta med Långa NattenOK SkogshjortarnaVästergötland
natLNResultat
lö 31/3Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natMResultat
lö 31/3Vårtriss MedelOK SkogsfalkenBlekinge
natMResultat
lö 31/3VINTERMULTI 3SkogslöparnaÅngermanland
LS
närM
lö 31/3EnenracetOK EnenUppland
natMResultat
lö 31/3OK Tors ungdomstävling + TorfejdenOK TorSödermanland
natLResultat
lö 31/3Earth Hour Rogaine 2012Waxholms OKStockholm
närLN
sö 1/4DM Ultralång Skåne + Nationell tävlingRingsjö OKSkåne
mästUResultat
sö 1/4SjövallaslagetSjövalla FKGöteborg
natLResultat
sö 1/4Vårtriss LångOK SkogsfalkenBlekinge
natLResultat
sö 1/4Vilsta Ungdoms-OLAlmby IK
Eskilstuna OL
Örebro Län
Södermanland
klubbMResultat
sö 1/4Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLResultat
sö 1/4KycklingloppetStora Tuna OKDalarna
klubbL
sö 1/4Solna OK, medeldistansSolna OKStockholm
natMResultat
ti 3/4Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna
närL
ti 3/4NOK träningOK DenselnÖstergötland
närL
ti 3/4Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
klubbMResultat
to 5/4 - fr 6/4Sydsvenska 7-mannakavlenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natSLK
to 5/4Häxjakten, Five-O 1IK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
natLNResultat
to 5/4SvartnattaVingåkers OKSödermanland
natSLN
to 5/4Vårdubbeln på SöderåsenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLNResultat
fr 6/4Kortfredan, Five-O 2IK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
natSResultat
fr 6/4Påsk-OLKjula IFSödermanland
natLResultat
fr 6/4Vårdubbeln på SöderåsenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLResultat
fr 6/4Dran långfredagIK DranHalland
natMResultat
lö 7/4Helsingborgs SOKHelsingborgs SOKSkåne
natLResultat
lö 7/4Nackheträffen+DM Medel HallandOK NackheHalland
natMResultat
lö 7/4StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natLResultat
lö 7/4Påskorientering i BorlängeStora Tuna OKDalarna
närLResultat
lö 7/4Öjetrampen, Five-O 3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLResultat
lö 7/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natLResultat
lö 7/4Järla, medeldistansJärla OrienteringStockholm
natMResultat
sö 8/4Arosträffen, medeldistansVästerås SOKVästmanland
natM
sö 8/4Vättefejden, medeldistansTockarps IKSkåne
natMResultat
sö 8/4 - ti 10/4TibroTestTibro OKVästergötland
klubbL
sö 8/4Påskorientering i BorlängeDomnarvets GOIFDalarna
närLResultat
sö 8/4Nybro OK, medeldistansNybro OKSmåland
natMResultat
sö 8/4Bohuslunken, Five-O 4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natMResultat
sö 8/4KolmårdsdubbelnOK KolmårdenÖstergötland
natMResultat
må 9/4Arosträffen, långdistansVästerås SOKVästmanland
natL
må 9/4IFK Lidingö, långdistansIFK Lidingö SOKStockholm
natLResultat
må 9/4Påskorientering i BorlängeKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
må 9/4Vikingaträffen, Five-O 5Trollhättans SOKVästergötland
natLResultat
må 9/4KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötland
natSL
må 9/4Nybro OK, långdistansNybro OKSmåland
natLResultat
må 9/4Snötrampen + DM Lång HallandFjärås AIKHalland
närLResultat
må 9/4Vättefejden, långdistansTockarps IKSkåne
natLResultat
ti 10/4MOL 1 NobelOK DjerfVärmland
klubbLResultat
on 11/4Intresseanmälan TSK Ungdom 10-milarepetTullinge SKStockholm
klubbL
on 11/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLK
on 11/4Motions-OLLessebo OKSmåland
närLResultat
on 11/4Motionsorientering-VidingsjöIFK Linköpings OSÖstergötland
närMResultat
on 11/4BauernattaJönköpings OKSmåland
natMNResultat
to 12/4Veteran-OLVandrarringenVästmanland
närMResultat
to 12/4VeterantourenHäverödals SKUppland
närM
to 12/4Gå-Lunka-Löp RåbäckDegerfors OKVärmland
närMResultat
to 12/4Motionsorientering / SvinbäckenOK TyrVärmland
närLResultat
fr 13/4 - sö 15/4TibrotrippelnTibro OKVästergötland
natLNResultat
fr 13/4NattinattaGotlands Bro OKGotland
distLNResultat
lö 14/4LännasprintenLänna IFUppland
natMResultat
lö 14/4Mälarmårdsdubbeln, medeldistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMResultat
lö 14/4Silva League med GöteborgsdubbelnLerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborg
natLResultat
lö 14/4OK Ravinen, långdistans - SkärgårdsdubbelnOK Ravinen
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natLResultat
lö 14/4Frosta OKFrosta OKSkåne
natLResultat
lö 14/4Per & Kersti CupOK StigenSmåland
natMResultat
sö 15/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natMResultat
sö 15/4Intresseanmälan TSK Ungdom RånässtafettenTullinge SKStockholm
klubbL
sö 15/4Mälarmårdsdubbeln, långdistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natLResultat
sö 15/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
sö 15/4Växjö OK, långdistansVäxjö OKSmåland
natLResultat
sö 15/4Silva League (WRE) med GöteborgsdubbelnLerums SOK
Sävedalens AIK
Göteborg
natMResultat
sö 15/4BrorusetGotlands Bro OKGotland
distMResultat
sö 15/4När-OLIFK UmeåVästerbotten
närL
sö 15/4Skogsluffarna, medeldistans - SkärgårdsdubbelnOK Ravinen
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natMResultat
sö 15/4HallstaträffenHallstahammars OKVästmanland
natMResultat
ti 17/4Motionsorientering 2012-04-17Ronneby OKBlekinge
närLResultat
ti 17/4Sprint KMOK RavinenStockholm
klubbSResultat
ti 17/4 - ti 1/5ParkOÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
ti 17/4Dala veteran-olKorsnäs IF OKDalarna
närLResultat
ti 17/4Poängtävling 1OK MilanÖrebro Län
klubbM
ti 17/4Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
klubbMResultat
ti 17/4KM Natt IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm
klubbLN
on 18/4KM GRAND SLAM NATT 2012Nxtgeneration OL
Örkelljunga FK
Skåne
närLNResultat
on 18/4Kretsmästerskap NattOK MotalaÖstergötland
klubbLN
on 18/4Motionsorientering-VidingsjöIFK Linköpings OSÖstergötland
närLResultat
on 18/4Allans PrövelöpOK TyrVärmland
närLK
on 18/4Fyrklöver, deltävling 1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLResultat
on 18/4GOFs 10-milaträning #1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLKStarttider
to 19/4Motions OL 2Visby IF Gute SOKGotland
klubbL
to 19/4Motionsorientering Mörkekärr 1Västerviks OKSmåland
närLResultat
to 19/4Motionsorientering / SkutbergetOK TyrVärmland
närMResultat
to 19/4Poängjakt 1Trosabygdens OKSödermanland
klubbLResultat
to 19/4MinnesluckorSundsvalls OKMedelpad
klubbM
fr 20/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNResultat
lö 21/4Haningeträffen, långdistansHaninge SOKStockholm
natLResultat
lö 21/4Kinnaströms SKKinnaströms SKVästergötland
natM
lö 21/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMResultat
lö 21/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natL
lö 21/4 - sö 22/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
lö 21/4Gudhems IF:s vårtävlingGudhems IFVästergötland
natMResultat
lö 21/4Omma MultisportÖdeshögs SKÖstergötland
LM
närPL
lö 21/4Omma MultisportÖdeshögs SKÖstergötland
LM
närPM
lö 21/4Uppsala möte, medeldistansIF ThorUppland
natMResultat
lö 21/425manna-träning 4OK KåreDalarna
klubbS
lö 21/4Nationell tävling SSMHjärnarps OLSkåne
natLResultat
lö 21/4SSM Hjärnarps OLSkåne
mästLResultat
sö 22/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLResultat
sö 22/4Haningeträffen, medeldistansHaninge SOKStockholm
natMResultat
sö 22/4Intresseanmälan TSK Ungdom StigtomtakavelnTullinge SKStockholm
klubbL
sö 22/4OK NjudungOK NjudungSmåland
natLResultat
sö 22/4SilverjaktenOK Norden
Sala OK
Västmanland
natLResultat
sö 22/4VårtävlingFalköpings AIK OKVästergötland
natLResultat
sö 22/4SSM, stafettHjärnarps OLSkåne
natSL
sö 22/4Nationell tävling SSMHjärnarps OLSkåne
natMResultat
sö 22/4Uppsala möte, långdistansOK LinnéUppland
natLResultat
sö 22/4SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland
distMResultat
sö 22/4När-OLUmedalens IFVästerbotten
närM
sö 22/4Brattås CK. BDOF:s ungdomsserie 2Brattås CKBohuslän-Dal
närL
sö 22/4AleträffenOK AlehofGöteborg
natLResultat
ti 24/4MOL 2 SolbergaOK DjerfVärmland
klubbLResultat
ti 24/4Motions-OLRonneby OKBlekinge
närLResultat
ti 24/4Dala Veteran-OLSäterbygdens OKDalarna
närLResultat
ti 24/4Poängtävling 2OK MilanÖrebro Län
klubbM
ti 24/4När-OLBorås GIFVästergötland
närMResultat
ti 24/4Motionsorientering - Bögs Gård SollentunaAttunda OKStockholm
klubbMResultat
ti 24/4KM Sprint IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm
klubbL
ti 24/4Kretsmästerskap LångFalköpings AIK OKVästergötland
närLResultat
ti 24/4Pokaljakten 2012 Deltävling 1Kils OKVärmland
närSResultat
on 25/4Veteran-OL 3-stadTrollhättans SKVästergötland
klubbM
on 25/4GOFs 10-milaträning #2Göteborg-Majorna OK
Sävedalens AIK
Göteborg
närLK
to 26/4Veteran-OLIF RuneVästmanland
närM
to 26/4Gå-Lunka-Löp VikenDegerfors OKVärmland
närMResultat
to 26/4Motions OL 3Gotlands Bro OKGotland
klubbL
to 26/4Motionsorientering Mörkekärr 2 Västerviks OKSmåland
närLResultat
to 26/4Motionsorientering / SannaOK TyrVärmland
närLResultat
to 26/4Poängjakt 2Trosabygdens OKSödermanland
klubbL
to 26/4Sprint KMIK UvenGöteborg
närSResultat
to 26/4Torsdagsträning Sörbyskogen (Café Skogen)Almby IKÖrebro Län
närMResultat
to 26/4Dalaoffensivens Dag light Korsnäs IF OKDalarna
klubbM
to 26/4Ungdomens 5-dagars, Etapp 1Jönköpings OKSmåland
närLResultat
to 26/4Dalaoffensivens Natt Cup Light Korsnäs IF OKDalarna
klubbMN
lö 28/4Hökensås-racetOK GränsenSmåland
natLResultat
lö 28/4Jubileumsdubbeln medel + SkaraborgsM medelIstrums SK
OK Klyftamo
Västergötland
natMResultat
lö 28/4Kringelträffen, medeldistansSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMResultat
lö 28/4Motionsorientering - Husadubbeln - LångTäby OKStockholm
närL
lö 28/4Silva League (WRE) med HusadubbelnTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
natLResultat
lö 28/4TisarträffenOK TisarenÖrebro Län
natMResultat
lö 28/4TyringerundanOK TyringeSkåne
natMResultat
lö 28/4Liljansberg, medeldistansDalaportens OLDalarna
natMResultat
lö 28/4Vårserien etapp 1IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLResultat
sö 29/4Jubileumsdubbeln långIstrums SK
OK Klyftamo
Västergötland
natLResultat
sö 29/4Motionsorientering - Husadubbeln - MedelTäby OKStockholm
närM
sö 29/4Silva League med HusadubbelnTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
natMResultat
sö 29/4Tisarträffen OK TisarenÖrebro Län
natLResultat
sö 29/4VårkampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natL
sö 29/4VårträffenVisborgs OKGotland
distLResultat
sö 29/4SOK AnebySOK AnebySmåland
natMResultat
sö 29/4Liljansberg, långdistansDalaportens OLDalarna
natLResultat
sö 29/4GöingeträffenHässleholms OKSkåne
natLResultat
sö 29/4Pigga Kil OrienteringenKils OKVärmland
närPU
sö 29/4KroppefjällsträffenOK KroppefjällBohuslän-Dal
natLResultat
sö 29/4KalmarOK NärtävlingKalmar OKSmåland
närLResultat
sö 29/4OL-cup SprintIFK UmeåVästerbotten
närS
må 30/4Eslövs FKEslövs FKSkåne
natM
må 30/4TylöskogsträffenOK TylöskogÖrebro Län
distLResultat
må 30/4Tenhults SOK:s vårtävlingTenhults SOKSmåland
natMResultat
må 30/4JOKerkampenJärbo OKGästrikland
natMResultat
må 30/4RoslagshelgOK RoslagenUppland
natMResultat
ti 1/5KuxaträffenOckelbo OKGästrikland
natLResultat
ti 1/5När-OLVK UvarnaMedelpad
närLResultat
ti 1/5OK OrintoOK OrintoVästergötland
natMResultat
ti 1/5OK ÄlmeOK ÄlmeSmåland
natLResultat
ti 1/5PropagandanOK TyrVärmland
natLResultat
ti 1/5TylöskogsträffenOK TylöskogÖrebro Län
natMResultat
ti 1/5Dala veteran-olDomnarvets GOIFDalarna
närLResultat
ti 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natLResultat
ti 1/5IK Vista + IKHP nationell långdistansIK Hakarpspojkarna
IK Vista
Småland
natLResultat
ti 1/5SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natLResultat
ti 1/5NSI STAFETT 2012Örkelljunga FKSkåne
närSL
ti 1/5RoslagshelgOK RoslagenUppland
natMResultat
ti 1/5Sprint Cup 1Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
on 2/5KM Grand Slam Sprint 2012Helsingborgs SOK
Nxtgeneration OL
Skåne
närSResultat
on 2/5Ungdomsserien omg 1Stigmännen Karlshamns OKBlekinge
närMResultat
on 2/5U-serien 1 östraOK OrionBlekinge
närLResultat
to 3/5Frösö 5-Dagars Etapp 1Frösö IFJämtland-Härjedalen
närM
to 3/5Först i målEskilstuna OLSödermanland
närL
to 3/5Gå-Lunka-Löp ParkenDegerfors OKVärmland
närMResultat
to 3/5Motionsorientering Mörkekärr 3Västerviks OKSmåland
närLResultat
to 3/5Motionsorientering - UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
to 3/5Motionsorientering - HarbroIFK Tumba SOKStockholm
klubbMResultat
to 3/5Motionsorientering / UlvsbyOK TyrVärmland
närLResultat
to 3/5Poängjakt 3Trosabygdens OKSödermanland
klubbMResultat
to 3/5Sommarserie 1Njurunda OKMedelpad
närLResultat
to 3/5Ungdomsserien 2012Hjobygdens OKVästergötland
närL
to 3/5Star Wars IIISundsvalls OKMedelpad
klubbM
to 3/5Herrmatchen 2012Ryda SKVästergötland
närLResultat
to 3/5Siljanskrets LeksandLeksands OKDalarna
närMResultat
fr 4/5Silva League (WRE)Linköpings OKÖstergötland
natSResultat
fr 4/510MILA, öppna motionsklasser (individuella)IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Motala AIF OL
OK Motala
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
distLResultat
lö 5/5IK Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natMResultat
lö 5/5Intresseanmälan TSK Ungdom 10-milaTullinge SKStockholm
klubbL
lö 5/5Intresseanmälan TSK Ungdom Bussresa till 10-milaTullinge SKStockholm
klubbL
lö 5/5 - sö 6/510MILAIFK Linköpings OS
Linköpings OK
Motala AIF OL
OK Motala
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
natSLK
lö 5/510MILA, öppna motionsklasser (individuella)IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Motala AIF OL
OK Motala
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
distLResultat
lö 5/5BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natMResultat
sö 6/5GränsfejdenMarkaryds FKSmåland
natLResultat
sö 6/5NOK:s nationellaNorbergs OKVästmanland
natM
sö 6/5VeteranträffenÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
sö 6/510MILA, öppna motionsklasser (individuella)IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Motala AIF OL
OK Motala
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
distLResultat
sö 6/5VårträffenSOK ViljanSmåland
natMResultat
sö 6/5Omega KortIK OmegaVästergötland
natMResultat
ti 8/54-klubbmatch Deltävling 1Nyköpings OKSödermanland
klubbLResultat
ti 8/5Eskilstuna Park Tour - Eskilstuna OLEskilstuna OLSödermanland
närSResultat
ti 8/5Frösö 5-Dagars Etapp 2Frösö IFJämtland-Härjedalen
närM
ti 8/5MOL 3 DjerfstuganOK DjerfVärmland
klubbLResultat
ti 8/5Motions-OLRonneby OKBlekinge
klubbLResultat
ti 8/5När-olBredareds IFVästergötland
närMResultat
ti 8/5VPT 1VandrarringenVästmanland
närMResultat
ti 8/5 - ti 5/65-dagars på hemmaplanOK StigenSmåland
närLResultat
ti 8/5Poängtävling 3OK MilanÖrebro Län
klubbM
ti 8/5Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
klubbMResultat
ti 8/5Motionsorientering - Hellas OrienteringHellas OrienteringStockholm
klubbMResultat
ti 8/5Motionsorientering - Upplands Väsby/RunbyVäsby OKStockholm
klubbLResultat
ti 8/5KM Grand Slam, långdistansRingsjö OKSkåne
närLResultat
ti 8/5Skaraborgsmästerskap, stafettLidköpings VSKVästergötland
distSL
ti 8/5FUS Folkare ungdomsserieAvesta OKDalarna
närL
ti 8/5HöglandsserienSol TranåsSmåland
närL
ti 8/5SAKO-serien tävling 1Trollhättans SOKVästergötland
närLResultat
ti 8/5Ungdomens 5-dagars E2 + SödraVätterbygdsMästerskapGränna-Bygdens OKSmåland
närMResultat
ti 8/5Sprint Cup 2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
ti 8/5KM AlingsåskretsenOK SkogshjortarnaVästergötland
klubbMResultat
on 9/5DM Sprint StockholmIFK EnskedeStockholm
mästSResultat
on 9/5Göteborg Sprint Cup Etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSResultat
on 9/5KFUM:s fyrklöverKFUM Örebro OKÖrebro Län
närLResultat
on 9/5Park Tour VärmlandOK TyrVärmland
närSResultat
on 9/5 - on 29/8Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
on 9/5Motionsorientering GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närMResultat
on 9/5Älgot CupFK ÅsenSkåne
närLResultat
on 9/54-klubbs #1Stora Tuna OKDalarna
närLResultat
on 9/5Grand Prix UngdomAlvesta SOKSmåland
närLResultat
on 9/5Uppsala Sprint Cup, Etapp 1OK LinnéUppland
närSResultat
on 9/5U-serien 2 västraOK Vilse 87Blekinge
närLResultat
to 10/5Erfarenhets-tävlingVästerås SOKVästmanland
närMResultat
to 10/5Frösö 5-Dagars Etapp 3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närM
to 10/5GLL KedjeåsenOK DjerfVärmland
klubbLResultat
to 10/5VeterantourenRimbo SOKUppland
klubbL
to 10/5Motions OL 5Visborgs OKGotland
närLResultat
to 10/5Motionsorientering - UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
närLResultat
to 10/5Motionsorientering Mörkekärr 4 / Tjustalliansens Ungdomsserie 1Västerviks OKSmåland
närLResultat
to 10/5Motionsorientering / VälsvikenOK TyrVärmland
närLResultat
to 10/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMResultat
to 10/5Sommarserie 2Njurunda OKMedelpad
närLResultat
to 10/5Poängjakt 4Trosabygdens OKSödermanland
klubbLResultat
to 10/5Medelstafett i BokskogenMalmö OKSkåne
klubbM
to 10/5 - to 30/8Nissadals UngdomscupOK VivillSmåland
närLResultat
to 10/5Sprint Cup 3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
fr 11/5Centrum Team SprintCentrum OKStockholm
distSS
fr 11/5KM, nattSöders-TyresöStockholm
klubbLNResultat
lö 12/5Fellingsbro GoIF, medeldistansFellingsbro GOIFÖrebro Län
natMResultat
lö 12/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
lö 12/5Spring Challenge ÖppnaOK NolaskogsarnaÅngermanland
närMResultat
lö 12/5TunadubbelnStora Tuna OKDalarna
natSResultat
lö 12/5MotionsorienteringSkogsluffarnas OKStockholm
närLResultat
lö 12/5Hallands Nyheters ungdomsserie etapp 1FK Friskus-VarbergHalland
närMResultat
lö 12/5Deje-/SisuträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
natMResultat
lö 12/5Faxeträffen, medeldistansSöderhamns OKHälsingland
natMResultat
lö 12/5Lång-KMTullinge SKStockholm
klubbLResultat
lö 12/5Älgots cup deltävling 2 sydöstra kretsenSimrishamns OKSkåne
närM
lö 12/5KM, medeldistansSöders-TyresöStockholm
klubbMResultat
lö 12/5Spring Challenge 2012OK NolaskogsarnaÅngermanland
distSMResultat
sö 13/5Fellingsbro GoIF, långdistansFellingsbro GOIFÖrebro Län
natLResultat
sö 13/5Lunds OK SprintLunds OKSkåne
natSResultat
sö 13/5ÖbackasprintenHärnösands OKÅngermanland
distSResultat
sö 13/5Faxeträffen, långdistansSöderhamns OKHälsingland
natLResultat
sö 13/5KM, långdistansSöders-TyresöStockholm
klubbLResultat
sö 13/5Ändå NågotÅmåls OKBohuslän-Dal
natMResultat
sö 13/5OL-cup MedelHögåkers OKVästerbotten
närMResultat
sö 13/5Snättringe Dag-KMSnättringe SKStockholm
klubbL
sö 13/5NärtävlingSkellefteå OKVästerbotten
närM
må 14/5Motionsorientering – JudarnBromma-Vällingby SOKStockholm
närM
må 14/5Grand Prix UngdomVärend GN OLSmåland
närSResultat
må 14/5Motionsorientering OK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbL
må 14/5Till Skogs med Roslagens sparbankLänna IFUppland
närLResultat
ti 15/5DM Sprint SödermanlandSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
mästSResultat
ti 15/5Frösö 5-Dagars Etapp 4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närM
ti 15/5MOL 4 StorängenOK DjerfVärmland
klubbLResultat
ti 15/5Motions-OLRonneby OKBlekinge
klubbLResultat
ti 15/5Motionsorientering - NackaorienteringenJärla OrienteringStockholm
klubbMResultat
ti 15/5Ungdomsserien Söder 1Tullinge SKStockholm
distLResultat
ti 15/5U-Ringen 2012, Etapp 1IF ThorUppland
närMResultat
ti 15/5U-serien, kretstävling 1, söder 2Järla OrienteringStockholm
distLResultat
ti 15/5Veteranskubb 15 Maj 2012 OK GripOK GripSödermanland
klubbLResultat
ti 15/5VPT 2Arboga OKVästmanland
närSResultat
ti 15/5Dala-Veteran OLSmedjebackens OKDalarna
närMResultat
ti 15/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro Län
klubbM
ti 15/5Motionsorientering / KronoparkenOK TyrVärmland
närLResultat
ti 15/5EES - Eslöv Evening Sprint Etapp1Eslövs FKSkåne
närS
ti 15/5Ungdomsserien kretstävling 1, Norr 1 och Norr 2Sundbybergs IKStockholm
distLResultat
ti 15/5Tibro OK SprintträningTibro OKVästergötland
klubbSResultat
ti 15/5UngdomskretstävlingMullsjö SOKVästergötland
närMResultat
ti 15/5Folkare Ungdomsserie LångshyttanLångshyttans AIK OKDalarna
närLResultat
ti 15/5Klyftamo Cup 1OK KlyftamoVästergötland
klubbS
ti 15/5Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLResultat
ti 15/5U-serien, kretstävling 1, söder 3Haninge SOKStockholm
distLResultat
on 16/5JVM-test, sprintSäterbygdens OKDalarna
natSResultat
on 16/5Motionsorientering GöteborgGöteborgs SKGöteborg
närMResultat
to 17/5Frösö 5-Dagars Etapp 5Frösö IFJämtland-Härjedalen
närM
to 17/5Hjälp på EM 2012Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
to 17/5Klubbresa 2012Sigtuna OKUppland
klubbL
to 17/5Motions OL 6Visby IF Gute SOKGotland
klubbL
to 17/5 - sö 20/5Tour de MedelpadNjurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Medelpad
distMResultat
to 17/5EOC JVM test långIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna
natL
to 17/5 - sö 20/5EOC TourIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna
natLResultat
to 17/5Närkekvartetten dag 1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
distMResultat
fr 18/5EOC JVM test medelIFK Mora OK
OK Kåre
Dalarna
natM
fr 18/5Närkekvartetten dag 2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
distLResultat
lö 19/5Närkekvartetten dag 3KFUM Örebro OKÖrebro Län
distLResultat
sö 20/5MarstrandKungälvs OKGöteborg
natM
sö 20/5Närkekvartetten dag 4KFUM Örebro OKÖrebro Län
distMResultat
sö 20/5Bruksträffen 2012Robertsfors IKVästerbotten
distMResultat
ti 22/510-klubbsÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
ti 22/5Eskilstuna Park Tour, deltävling 2Kjula IFSödermanland
närSResultat
ti 22/5MOL 5 BråtenspåretOK DjerfVärmland
klubbLResultat
ti 22/5Motions-OLRonneby OKBlekinge
klubbLResultat
ti 22/5Motionsorientering - Täby OkTäby OKStockholm
klubbLResultat
ti 22/5Sommarserien med Nacka-orienteringenJärla OrienteringStockholm
närMResultat
ti 22/5VPT 3Surahammars SOKVästmanland
närSResultat
ti 22/5Södertälje IF Veteran-OLSödertälje IFSödermanland
närL
ti 22/5Dala-Veteran OLIFK Hedemora OK
Långshyttans AIK OK
Dalarna
närMResultat
ti 22/5Poängtävling 5OK MilanÖrebro Län
klubbM
ti 22/5Motionsorientering - Upplands Väsby/RunbyVäsby OKStockholm
klubbLResultat
ti 22/5EES - Eslöv Evening Sprint Etapp2Eslövs FKSkåne
närS
ti 22/5VB-Serien 2012Grangärde OKDalarna
klubbSResultat
ti 22/5Örnligan och7-klubbsHusums IF OKÅngermanland
närLResultat
ti 22/5 - ti 29/5Sprintcupen i MarkFritsla VIK
Kinnaströms SK
Skene Sim o IS
Västergötland
närSResultat
ti 22/5KretsungdomstävlingTidaholm SOK SisuVästergötland
närLResultat
ti 22/5FUS FolkareserienIFK Hedemora OKDalarna
närLResultat
ti 22/5Klubbmästerskap för Tolered Utby OLTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
klubbMResultat
ti 22/5SAKO deltävling 3OK GipenBohuslän-Dal
närLResultat
ti 22/5Till skogs med Roslagens SparbankRånäs OKUppland
närLResultat
ti 22/5U-ringen etapp 2 Långhundra IFLånghundra IFUppland
klubbMResultat
ti 22/5HöglandsserienSOK AnebySmåland
närLResultat
ti 22/5KM långOK AlehofGöteborg
klubbL
on 23/5DM Sprint GästriklandÅrsunda IFGästrikland
mästSResultat
on 23/5DM Sprint ÖstergötlandBjörkfors GOIFÖstergötland
mästSResultat
on 23/5Göteborg Sprint Cup Etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSResultat
on 23/5KM Grand Slam Medel 2012Hässleholms OK
Nxtgeneration OL
Skåne
närMResultat
on 23/5Skaraborgsmästerskap, sprintMariestads FKVästergötland
distSResultat
on 23/5Motionsorientering GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
närM
on 23/5Deltävling 2 Älgots Cup, KristianstadskretsenFK GöingarnaSkåne
närL
on 23/54-klubbs #2Stora Tuna OKDalarna
närLResultat
on 23/5Park Tour Värmland, deltävling 2OK JösseVärmland
närSResultat
on 23/5Uppsala Sprint Cup, Etapp 2IF ThorUppland
närSResultat
on 23/5U-serie 3 västraOK SkogsfalkenBlekinge
närLResultat
on 23/5ÄlgbirgersNorbergs OKVästmanland
klubbMResultat
on 23/5U-serien 3 ÖstraOK OrionBlekinge
närLResultat
on 23/5Stockholm City Cup, etapp 1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
to 24/5U-serien, krets Norr 1, OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm
distLResultat
to 24/5U-serien, kretstävling, söder 3Skogsluffarnas OKStockholm
distLResultat
to 24/5Veteran olBottnaryds IFSmåland
närMResultat
to 24/5Gå-Lunka-Löp SveafallenDegerfors OKVärmland
närMResultat
to 24/5Motionsorientering / KileneOK TyrVärmland
närLResultat
to 24/5Poängjakt 5Trosabygdens OKSödermanland
klubbLResultat
to 24/5Ungdomsserien Söder 2 GustavsbergGustavsbergs OKStockholm
distLResultat
to 24/5Klyftamo Cup 2OK KlyftamoVästergötland
klubbL
to 24/5Sprint KM för Sjövalla FK och OK LandehofOK LandehofGöteborg
klubbSResultat
to 24/5Ungdomsserien, Krets:Söder 1IFK Tumba SOKStockholm
distLResultat
to 24/5U-serien, krets Norr 2, IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm
distLResultat
to 24/54 Sprinten 1Timrå SOKMedelpad
närSResultat
lö 26/5Bergnäsets AIK:s vårtävling, medeldistansBergnäsets AIKNorrbotten
distMResultat
lö 26/5Silva League med ÖSA-träffenAlfta-Ösa OKHälsingland
natMResultat
lö 26/5Umeträffen, medeldistansIFK UmeåVästerbotten
natMResultat
lö 26/5Bokens sprinttävlingFK BokenSkåne
natSS
lö 26/5Jukola träning - ToramålaOK Orion
OK Skogsfalken
Blekinge
klubbL
lö 26/5Hallands Nyheters Ungdomsserie Etapp 2IF RigorHalland
närLResultat
lö 26/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMResultat
lö 26/5Peking-DuonMatteus SIÖstergötland
distSMResultat
lö 26/5VårserienFK HerkulesGöteborg
närLResultat
lö 26/5Motionsorientering - RudanHaninge SOKStockholm
närMResultat
sö 27/55-mannaAskersunds OKÖrebro Län
distSM
sö 27/5Bergnäsets AIK:s vårtävling, långdistansBergnäsets AIKNorrbotten
distLResultat
sö 27/5DM MTB-O medeldistansVäxjö OKSmåland
LM
närMResultat
sö 27/5KM 2012 NävekvarnNyköpings OKSödermanland
klubbLResultat
sö 27/5Lång KMIK UvenGöteborg
klubbL
sö 27/5Silva League, final, med ÖSA-träffenAlfta-Ösa OKHälsingland
natLResultat
sö 27/5Umeträffen, långdistansIFK UmeåVästerbotten
natLResultat
sö 27/5Nisses HcpOK ÖsteråkerStockholm
klubbL
sö 27/5Älgots CupOK KompassenSkåne
närLResultat
sö 27/5SuperSprintenHerrestads AIFBohuslän-Dal
distSStarttider
må 28/5Motionsorientering – ÅlstenBromma-Vällingby SOKStockholm
närMResultat
må 28/5Motionsorientering - RudanHaninge SOKStockholm
klubbMResultat
må 28/5VM-loppetBroSö OKBlekinge
närL
ti 29/5MOL 6 LunedetOK DjerfVärmland
klubbLResultat
ti 29/5Motionsorientering – BrantbrinkTullinge SKStockholm
närLResultat
ti 29/5Motionsorientering - Täby OkTäby OKStockholm
klubbLResultat
ti 29/5Sprint-KMRonneby OKBlekinge
klubbSResultat
ti 29/5U-ringen 2012 Etapp 1, 2 & 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närMResultat
ti 29/5Skolmästerskap Mariefred Åk9OK GripSödermanland
klubbLResultat
ti 29/5Veteran-OLTrosabygdens OKSödermanland
närL
ti 29/5EES - Eslöv Evening Sprint Etapp3Eslövs FKSkåne
närS
ti 29/5SAKO-stafettenVänersborgs SKVästergötland
närSL
ti 29/54-klubbsmatch nr 2OK MåsenSödermanland
klubbLResultat
ti 29/5KretsungdomstävlingFalköpings AIK OKVästergötland
närMResultat
ti 29/5Eskilstuna Park CupÄrla IFSödermanland
närS
ti 29/5Folkare ungdomsserieSäterbygdens OKDalarna
närMResultat
ti 29/5HöglandsserienEksjö SOKSmåland
närSResultat
ti 29/5Klyftamo Cup 3OK KlyftamoVästergötland
klubbL
ti 29/5Medel-KM Järfälla OK/Bromma-Vällingby SOKJärfälla OKStockholm
klubbMResultat
ti 29/5Sprint KM MotalaMotala AIF OLÖstergötland
närSResultat
ti 29/5Till Skogs med Roslagens SparbankOK RoslagenUppland
närLResultat
ti 29/5U-Ringen etapp 3OK LinnéUppland
närMResultat
ti 29/5VB-serie 2 Ludvika OKLudvika OKDalarna
klubbMResultat
ti 29/5VPT 4Köping-Kolsva OKVästmanland
närSResultat
ti 29/5Solna OK Sprint-KMSolna OKStockholm
klubbS
on 30/5KM Grandslam ultralångHjärnarps OLSkåne
närUResultat
on 30/5Park Tour VärmlandSisu Forshaga SKVärmland
närSResultat
on 30/5Östra Skaraborg Test 2 OLAHjobygdens OK
IF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
klubbSLK
on 30/5Motionsorientering GöteborgSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
on 30/54-klubbs #3Stora Tuna OKDalarna
närSResultat
on 30/5Göteborg Sprint Cup etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSResultat
on 30/5LådkavlenSurahammars SOKVästmanland
närSM
on 30/5Ungdomsserien deltävling 2IFK Linköpings OSÖstergötland
närLResultat
on 30/5Ungdomsserien omg 4Stigmännen Karlshamns OKBlekinge
närSResultat
on 30/5DM Sprint Örebro LänOK MilanÖrebro Län
mästSResultat
on 30/5Stockholm City Cup, etapp 2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
to 31/5JukolaträningTullinge SKStockholm
klubbLResultat
to 31/5Kretskavlen Korsnäs IF OKDalarna
närSS
to 31/5Kretskavlen Inskolningsklass Korsnäs IF OKDalarna
närS
to 31/5Lång-KM OKÖ, SIK, TOK och WOKWaxholms OKStockholm
klubbLResultat
to 31/5UngdomscupSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
närMResultat
to 31/5Veteran-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närMResultat
to 31/5Motionsorientering - UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
to 31/5Gå-Lunka-Löp LidetorpDegerfors OKVärmland
närMResultat
to 31/5Motions OL 8 KM-MedelGotlands Bro OKGotland
klubbM
to 31/5Motionsorientering / SkattkärrOK TyrVärmland
närLResultat
to 31/5Tjustalliansens ungdomsserie 2Gamleby OKSmåland
närLResultat
to 31/5KretsträningRyda SKVästergötland
närM
to 31/5Poängjakt 6Trosabygdens OKSödermanland
klubbSResultat
to 31/5Sommarserie 3Njurunda OKMedelpad
närLResultat
to 31/5OL-cup Sprint2Umeå OKVästerbotten
närSResultat
to 31/5KM SprintJönköpings OKSmåland
klubbSResultat
to 31/5DM Sprint UpplandSigtuna OKUppland
mästSResultat

Annonser