Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

81 tävlingar hittades mellan 2011-10-20 och 2012-05-31 med följande urval: skidorientering, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 15 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lö 17/12OBS-tävling EvertsbergSvenska Orienteringsförbundet
S
natSResultat
sö 18/12OBS-tävling EvertsbergSvenska Orienteringsförbundet
S
natMResultat
må 26/12SkinksvängenDegerfors OKVärmland
S
natL
lö 7/1JH SkidO Cup 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
distM
lö 7/1J-H Skid-O Cup 1-2011Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närMResultat
lö 7/1DM Sprint DalarnaStora Tuna IK SKDalarna
S
mästS
sö 8/1DM Lång VärmlandÖSeT SkidOVärmland
S
klubbL
sö 8/1DM Medel Dalarna Stora Tuna IK SKDalarna
S
mästM
sö 8/1VOF-cup 1 SkidoUmeå OKVästerbotten
S
närMResultat
lö 14/1 - sö 15/1Skigo Cup KirunaIFK KirunaNorrbotten
S
distLResultat
lö 14/1JH SkidO Cup 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
distMResultat
sö 15/1DM Medel Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
S
mästM
lö 21/1DM Lång SörmlandÄrla IFSödermanland
S
mästL
lö 21/1Norrlandsmästerskapen (OBS-tävling)SkogslöparnaÅngermanland
S
mästLResultat
sö 22/1DM Uppland + StockholmSigtuna OKUppland
S
mästM
sö 22/1Norrlandsmästerskapen (OBS-tävling)SkogslöparnaÅngermanland
S
mästMResultat
sö 22/1Skid-O, Kils OKKils OKVärmland
S
distL
on 25/1Natt DM Skid-OOK TyrVärmland
S
närLN
to 26/1Skogslöparnas Natt SkidOSkogslöparnaÅngermanland
S
närMN
lö 28/1DM Lång StockholmHaninge SOKStockholm
S
mästL
lö 28/1Nationell tävling SkyttecentrumÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natMResultat
lö 28/1Förenings-DMSelånger SOKMedelpad
S
mästSM
lö 28/1KåreträffenKorsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
S
natM
lö 28/1Sunderbyglidet (Skigo Cup 3)Gammelstads IFNorrbotten
S
distMResultat
lö 28/1Jaktstarts-SM, sprintprologBrunflo IF
Frösö IF
Fältjägarnas IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
S
mästS
lö 28/1Sunderbynatten (Skigo 4)Gammelstads IFNorrbotten
S
distMNResultat
sö 29/1Hälsingecupen i Skid-OLForsa OKHälsingland
S
närM
sö 29/1KorsnästräffenKorsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
S
natL
sö 29/1SkidO tävling DejeSFDeje SFVärmland
S
närM
sö 29/1Jaktstarts-SM, finalÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästMResultat
ti 31/1Natt-DM MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästMN
lö 4/2HJS Vansbro OK:s nationella, långdistansHJS-Vansbro OKDalarna
S
natL
lö 4/2Tullinge SK - Skid-OTullinge SKStockholm
S
distL
sö 5/2DM Uppland + StockholmSigtuna OKUppland
S
mästM
sö 5/2HJS Vansbro OKs nationella, medeldistansHJS-Vansbro OKDalarna
S
natM
sö 5/2Skarpnäcks OL SkidorienteringSkarpnäcks OLStockholm
S
distM
sö 5/2MSOCNjurunda OKMedelpad
S
närMResultat
ti 7/2MSOCNjurunda OKMedelpad
S
närMNResultat
on 8/2DM Natt Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästMNResultat
lö 11/2DM Lång Norrbotten/VästerbottenLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbotten
S
mästLResultat
lö 11/2SM + USM + VRM Lång IF HallbySmåland
S
mästL
lö 11/2Bromma-Vällingby SOK:s SkidO Bromma-Vällingby SOKStockholm
S
närMResultat
lö 11/2Säterträffen SprintSäterbygdens OKDalarna
S
natS
sö 12/2DM Medel Norrbotten/VästerbottenLångvikens OK
Skellefteå OK
Västerbotten
S
mästMResultat
sö 12/2SM Stafett + Distriktsstafett ungdom IF HallbySmåland
S
mästSM
sö 12/2VRM Medel Mass- startIF HallbySmåland
S
mästM
sö 12/2Säterträffen MedelSäterbygdens OKDalarna
S
natM
sö 12/2SävsjöloppetOK JösseVärmland
S
närL
on 15/2ÖM NattHägglunds IoFKÅngermanland
S
distMN
lö 18/2SkiGo cup 7OK RenenNorrbotten
S
distSResultat
lö 18/2JH SkidO Cup 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
distLResultat
lö 18/2SvealandsMästerskap MedelNorbergs OKVästmanland
S
distM
lö 18/2Rehns BK -- DM Sprint , Hälsingecup SkidORehns BKHälsingland
S
mästS
lö 18/2SkiGo cup 8 - NattOK RenenNorrbotten
S
distMNResultat
sö 19/2MSOCSundsvalls OKMedelpad
S
närSResultat
sö 19/2SvealandsMästerskap LångNorbergs OKVästmanland
S
natL
sö 19/2DM Medel ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
S
mästM
sö 19/2Rehns BK -- DM Medel, Hälsingecup SkidORehns BKHälsingland
S
mästM
ti 21/2MSOCSundsvalls OKMedelpad
S
närMN
lö 25/2JH SkidO Cup 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
distMResultat
sö 26/2VOF-cup skidorienteringRobertsfors IKVästerbotten
S
närM
lö 3/3JH SkidO Cup 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
distL
må 5/3VintermultiSkogslöparnaÅngermanland
LS
närMN
lö 10/3DM LångIF StrategenMedelpad
SP
mästLResultat
lö 10/3KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
S
natM
lö 10/3DM Medel Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästMResultat
sö 11/3DM Lång DalarnaKvarnsvedens GOIF OKDalarna
S
mästL
sö 11/3DM MedelIF StrategenMedelpad
S
mästMResultat
sö 11/3DM Sprint ÅngermanlandLugnviks IFÅngermanland
S
mästS
sö 11/3Skigo Cup 11 MedelBergnäsets AIKNorrbotten
S
distMResultat
sö 11/3Skigo Cup 12 Sprint (Final)Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distSResultat
sö 11/3Öppna Sprint-DM Skido VästerbottenUmeå OKVästerbotten
S
mästSResultat
sö 11/3DM Lång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästL
sö 11/3VOF-cup medeldistansUmeå OKVästerbotten
S
närMResultat
må 12/3MSOC-NattIF StrategenMedelpad
S
närMN
to 15/3VINTERMULTI 2SkogslöparnaÅngermanland
LS
närMN
lö 17/3MSOCKovlands IF
Timrå SOK
Medelpad
S
närL
ti 20/3MSOCKovlands IF
Timrå SOK
Medelpad
S
närLN
on 21/3SM Sprint + JSM Sprint + publiktävlingBodens BK
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbotten
S
mästSResultat
on 28/3KM Skid-oIFK Mora OKDalarna
S
närL
lö 31/3VINTERMULTI 3SkogslöparnaÅngermanland
LS
närM

Annonser