Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

652 tävlingar hittades mellan 2014-01-01 och 2014-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1ons 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
tor 2/1
fre 3/1
lör 4/1Skigo Cup 3Seskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distS
ParsprintSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distSS
sön 5/1Skigo Cup 4Seskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distM
v 2mån 6/1DM Sprint DalarnaStora Tuna IK SKDalarnas Orienteringsförbund
S
mästS
DM Medel DalarnaStora Tuna IK SKDalarnas Orienteringsförbund
S
mästM
tis 7/1
ons 8/1Mila Stockholm By NightCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 9/1
fre 10/1
lör 11/1SkidO SM MedelRobertsfors IK
Vännäs OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
mästM
SkidO SM Medel + PubliktävlingBodens BK
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund
S
mästMResultat
sön 12/1OBS-Tävling (Landslagen) + PubliktävlingBodens BK
I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund
S
natLResultat
SkidO SM StafettRobertsfors IK
Vännäs OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
mästSM
SkidO Vännäs OK, individuell publiktävling till SM Stafett Robertsfors IK
Vännäs OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
natS
v 3mån 13/1
tis 14/1SkidO SM MasstartUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
mästM
ons 15/1
tor 16/1
fre 17/1
lör 18/1
sön 19/1
v 4mån 20/1
tis 21/1
ons 22/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarnas Orienteringsförbund
S
intM
tor 23/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarnas Orienteringsförbund
S
intM
fre 24/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarnas Orienteringsförbund
S
intM
lör 25/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarnas Orienteringsförbund
S
intM
SkidO IFK Mora med JVM/UEM-testIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natMResultat
SkidO Öppet DM Lång SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästL
sön 26/1World Cup Ski OrienteeringIFK Mora OK
Svenska Orienteringsförbundet
Dalarnas Orienteringsförbund
S
intM
IFK Mora skidorientering med JVM/UEM-testIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natLResultat
SkidO HaningeHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
S
distM
SkidO Öppet DM Sprint SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästS
VOF-cup 2Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distS
VOF-cup 3Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distM
v 5mån 27/1
tis 28/1
ons 29/1
tor 30/1
fre 31/1
lör 1/2SkidO SM, JSM, USM samt veteran-RMIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästS
SkidO-SM, JSM, USM samt veteran-RMHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästLResultat
sön 2/2SkidO SM, JSM, USM samt veteran-RMIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
mästL
SkidO-SM, JSM, USM samt veteran-RMHJS-Vansbro OK
IK Jarl Rättvik
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästSResultat
v 6mån 3/2
tis 4/2
ons 5/2
tor 6/2
fre 7/2
lör 8/2SkidO DM Lång StockholmTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
S
mästL
SkidO DM Medel Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästM
SkidO DM Lång DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
S
mästLResultat
SkidO DM Lång Norrbotten + Skigo Cup 5I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund
S
mästLResultat
sön 9/2SkidO DM Lång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästL
SkidO DM Stafett StockholmTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
S
mästSL
SkidO DM Medel Norrbotten + Skigo Cup 6I 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund
S
mästMResultat
SkidO DM Medel masstart DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
S
mästMResultat
v 7mån 10/2
tis 11/2
ons 12/2Mila Stockholm By NightStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 13/2
fre 14/2
lör 15/2VOF-cup 2Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distM
sön 16/2SkidO DM Lång ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästLResultat
v 8mån 17/2
tis 18/2
ons 19/2SkidO DM Natt Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästLN
tor 20/2
fre 21/2
lör 22/2VOF-cup 4Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distS
SunderbysvängenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
VOF-cup 5Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distM
SunderbynattaGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMNResultat
sön 23/2VOF-cup 3IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
S
distM
v 9mån 24/2
tis 25/2
ons 26/2
tor 27/2
fre 28/2Pan-Våren NattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 1/3Pan-Våren MedelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 2/3Pan-Våren LångOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
Bergnäsets AIK, Skigo Cup 9, medeldistansBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
Bergnäsets AIK, Skigo Cup 10, sprintdistansBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natSResultat
v 10mån 3/3
tis 4/3
ons 5/3
tor 6/3
fre 7/3Hallandspremiären, nattHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 8/3Hallandspremiären, medeldistansOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natMResultat
Nyköpings skidorientering med Öppet DM Medel SödermanlandNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
S
natM
Vansbrosprinten i skidorienteringHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natS
Arvidsjaurs OK, Skigo Cup 11, medeldistansArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
Vansbromedeln i skidorienteringHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natM
sön 9/3Hallandspremiären, långdistansLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natLResultat
SkidO Öppet DM Långdistans SödermanlandÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
mästL
Arvidsjaurs OK, Skigo Cup 12, final, medeldistansArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distLResultat
v 11mån 10/3
tis 11/3
ons 12/3Mila Stockholm By NightOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 13/3
fre 14/3
lör 15/3
sön 16/3Odenracet på SöderåsenOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natLResultat
v 12mån 17/3
tis 18/3
ons 19/3
tor 20/3
fre 21/3
lör 22/3SkidO DM Lång MedelpadNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
S
natL
SkidO Juniorcup + Norrlandsmästerskap, sprintdistans + USM H15Robertsfors IK
Umeå OK
Vännäs OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
natSResultat
SkidO SM StafettRobertsfors IK
Umeå OK
Vännäs OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
mästSL
Vårrännet Örkelljunga, medeldistansOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
natMResultat
Vårracet, långdistansOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
sön 23/3SkidO DM Medel MedelpadNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästM
SkidO Juniorcup, masstart + Norrlandsmästerskap, medeldistansRobertsfors IK
Umeå OK
Vännäs OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
VOF-cup 6Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distL
Vårracet, medeldistansOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
Vårrännet Örkelljunga, långdistansOK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
natLResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLResultat
v 13mån 24/3
tis 25/3
ons 26/3
tor 27/3
fre 28/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natLNResultat
Hjortnatta med Långa nattenOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 29/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Romeleträffen, medeldistansLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Sydsvenska 7-mannakavlen och 4-damkavlenRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natSLKResultat
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
sön 30/3Sydsvenska 7-mannakavlen och 4-damkavlenRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natSLKResultat
Romeleträffen, långdistansLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
SjövallaslagetSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
Sydsvenska 7-mannakavlen, öppna individuella motionsklasserRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
distLResultat
MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLResultat
Kvillebyns KlassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
v 14mån 31/3
tis 1/4
ons 2/4
tor 3/4
fre 4/4DM Natt SkåneTockarps IKSkånes Orienteringsförbund
mästLNResultat
Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNResultat
NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLNResultat
DM Natt GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
mästLNResultat
PreO NattFK Boken
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
P
natLN
SvartnattaVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
natSLNResultat
lör 5/4OK Tors UngdomstävlingOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
PreO Dag LångFK Boken
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
P
natL
Tibrotrippeln, långdistansTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
VättefejdenTockarps IKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 6/4Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
Tibrotrippeln, medeldistansTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distMResultat
DM Ultralång Skåne + nationell tävlingFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
mästUResultat
Nybro OKNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
PreO Dag LångFK Boken
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
P
natL
EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
v 15mån 7/4
tis 8/4
ons 9/4
tor 10/4
fre 11/4SM NattSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 12/4Länna IF MedelLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
SSM individuell + Vårdubbeln, långdistansOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
Göteborgsdubbeln, långdistansLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
TraneträffenOK TrananVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Per & Kersti CupOK StigenSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 13/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
IFK Enskede, långdistansIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natL
RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSLResultat
Rånässtafetten 2014 öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
distLResultat
SSM stafettOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natSLResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distMResultat
Vårdubbeln, medeldistansOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Göteborgsdubbeln, medeldistansSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
U-H KampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
v 16mån 14/4
tis 15/4
ons 16/4
tor 17/4Häxjakten Five-O 1IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLK
fre 18/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLK
ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natMResultat
Kortfredan Five-O 2IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
lör 19/4KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Öjetrampen Five-O 3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Påsk-OLKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
PåskyranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLResultat
Torsås OK nationellTorsås OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 20/4Bohuslunken Five-O 4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
Silva League med FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
SilverjaktenOK Norden
Sala OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Helsingborgs SOK MedelHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
v 17mån 21/4Järfälla OK, långdistansJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSLResultat
Kolmårdskavlen, öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
distLResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLResultat
Helsingborgs SOK LångHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
Vikingaträffen Five-O 5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Växjö OKVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
tis 22/4
ons 23/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
natSLKResultat
tor 24/4BauernattaJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natLNResultat
fre 25/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 26/4Smedjebackens OKSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
TrenneträffenIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
natMResultat
OK BävernOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
Silva League med BåstadsprintenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
Hagenvåren medelIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natMResultat
Uppsala möte, medeldistansIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 27/4IFK LinköpingIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Smedjebackens OKSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
Uppsala möte, långdistansOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
VårträffenVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distLResultat
OK BävernOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
Silva League med Vallåsen-långenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
Aprilköret, långdistansIFK Tumba SOK
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natLResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natLResultat
Skaraborgsmästerskap lång + HagenvårenIF HagenVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
v 18mån 28/4
tis 29/4
ons 30/4
tor 1/5FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMResultat
Hammarslaget, etapp 1, sprintdistansOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natSResultat
Hammarslaget, etapp 2, medeldistansOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natMResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
PreO SurahammarSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
natL
PropagandanOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
natLResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Gustavsbergs OK, medeldistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
KroppefjällsträffenOK KroppefjällBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
SprintCup 1Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
distSResultat
TiomilaprologenSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natMResultat
fre 2/5PreO Öppet DM Västmanland Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
mästL
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IK Hakarpspojkarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Smålands Orienteringsförbund
distLKResultat
Silva League, sprintdistansSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natSResultat
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IK Hakarpspojkarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Smålands Orienteringsförbund
distLKResultat
lör 3/5Tiomila i EksjöEksjö SOK
IK Hakarpspojkarna
SOK Aneby
Smålands Orienteringsförbund
natSLKResultat
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IK Hakarpspojkarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Smålands Orienteringsförbund
distLResultat
Deje-/SisuträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 4/5Tiomila i EksjöEksjö SOK
IK Hakarpspojkarna
SOK Aneby
Smålands Orienteringsförbund
natSLKResultat
Gällstad MediumGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Tiomila i Eksjö, individuella öppna motionsklasserBodafors OK
Eksjö SOK
IK Hakarpspojkarna
Nässjö OK
SOK Aneby
Smålands Orienteringsförbund
distLResultat
GränsfejdenMarkaryds FKSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
Deje-/SisuträffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
natLResultat
VeteranträffenÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natLResultat
SprintCup 2Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
distSResultat
v 19mån 5/5
tis 6/5
ons 7/5
tor 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
SprintCup 3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
distSResultat
fre 9/5JVM-test, sprintdistansIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Smålands Orienteringsförbund
natSResultat
lör 10/5DolkampenDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
Jubileumsdubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
LagadalskampenFK FinnSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
Tisarträffen, dag 1, medeldistansOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMResultat
JVM-test, långdistansIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Smålands Orienteringsförbund
natLResultat
Modubbeln, sprint med SkaraborgsmästerskapOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
VårspringetLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
Modubbeln, medeldistansOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 11/5AngermannastafettenÅngermanlands OrienteringsförbundÅngermanlands Orienteringsförbund
distSM
DolkampenDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
Jubileumsdubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
LundasprintenLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
OK Orinto lång med 7-häradsmästerskapOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Tisarträffen, dag 2, långdistansOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLResultat
JVM-test, medeldistansIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Smålands Orienteringsförbund
natMResultat
Ändå NågotÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
v 20mån 12/5
tis 13/5Ungdomsserien, krets 1 söderHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 söderOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, krets 3 söderOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, krets 4 söderHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 norrIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, krets 1 norrAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
ons 14/5Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
tor 15/5DM Sprint Gästrikland + UpplandSkutskärs OK
Upplands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
mästSResultat
DM Ultralång VästmanlandOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
mästUResultat
fre 16/5Tour de Medelpad, etapp 1 Njurundabommen MedelNjurunda OK
Sundsvalls OK
Medelpads Orienteringsförbund
natMResultat
Centrum TeamsprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
natSSResultat
lör 17/5Tour de Medelpad, etapp 2 Njurundabommen LångNjurunda OK
Sundsvalls OK
Medelpads Orienteringsförbund
natLResultat
PreO Öppet DM Natt UpplandSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
P
mästMN
HOK:s vårtävlingar, medeldistansHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
Kils OKKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natMResultat
Närkedubbeln, dag 1, långdistansHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLResultat
PreO Länna IFLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
natSL
PreO OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natL
OL-touren Dalarna, medeldistansOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
TräslagetUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMResultat
sön 18/5Tour de Medelpad, etapp 3 Sundsvallsträffen LångNjurunda OK
Sundsvalls OK
Medelpads Orienteringsförbund
natLResultat
HOK:s vårtävlingar, långdistansHaparanda OKNorrbottens Orienteringsförbund
distLResultat
Närkedubbeln, dag 2, medeldistansHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMResultat
PreO Björklinge SOKBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natM
SätilasprintenOK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
distS
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natLResultat
OL-touren Dalarna, långdistansOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
SkärmfrossanUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natLResultat
v 21mån 19/5
tis 20/5PreO DM DagOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
P
mästL
ons 21/5Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
tor 22/5Ungdomsserien, krets 1 norrVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, krets 1 söderTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 söderGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, krets 2 norrJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, krets 3 söderJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, krets 4 söderSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
fre 23/5Silva League, sprintdistansBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
natSResultat
lör 24/5DM Sprint SkåneIS KullenSkånes Orienteringsförbund
mästSResultat
IFK Mora OK, medeldistansIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
JOKs MTB-O dubbelsprint, etapp 1Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
M
natS
JOKs MTB-O dubbelsprint, etapp 2Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
M
natS
Nipstigen, medeldistansOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
PreO DM SkåneIS KullenSkånes Orienteringsförbund
LP
mästL
Silva League, medeldistansBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
natMResultat
Skaraborgsmästerskapen StafettSOK TräffVästergötlands Orienteringsförbund
distSLResultat
UngdomstrolletVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distLResultat
5-mannaKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distSMResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distMResultat
sön 25/5EdetDubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
EdetDubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
IFK Mora OK, långdistansIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSSResultat
NipstigenOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Silva League, final med jaktstartBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
Peking-DuonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distSMResultat
v 22mån 26/5
tis 27/5DM Sprint SödermanlandSödertälje IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
Sandvikens Öppna KommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
ons 28/5DM Sprint Örebro länGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästS
tor 29/5FaxeträffenSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
natLResultat
MTB-O DM medel DalarnaIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
M
mästMResultat
Öbacka ChallengeHärnösands OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
fre 30/5FaxeträffenSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMResultat
PreO i VästKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natL
Sommarlägret, sprintTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
lör 31/5Tour De Mösseberg SprintFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
distSResultat
Älvsby IF OK:s vårtävlingar, medeldistansÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natMResultat
SM Sprint, kvalOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästSResultat
Rehns BK:s nationella medeldistansRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natMResultat
PreO i VästStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natL
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
Rehns BK:s nationella sprint + DM Sprint HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natSResultat
sön 1/6SM Sprint, finalOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästSResultat
MarstrandsmedelnKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
Södertälje MTBOSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
M
natL
Älvsby IF OK:s vårtävlingar, långdistansÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
SM Sprint, publiktävlingOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
distSResultat
SommarlägerstafettenTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natSMResultat
PreO i VästOK SkogsmunkenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natL
Rehns BK, långdistansRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natLResultat
Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
v 23mån 2/6
tis 3/6
ons 4/6GävlesprintenGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natSResultat
Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
tor 5/6DM Sprint Göteborg + HallandHallands Orienteringsförbund
IK Uven
Hallands Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
mästSResultat
fre 6/6DM Sprint VärmlandSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
mästSResultat
NAIS-träffenNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
Ösa-Träffen MTB-O, Svenska cupen Alfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
M
natLResultat
Ösa-Träffen, dag 1, medeldistansAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMResultat
Västerbottens 3-dagars, etapp 1IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natLResultat
DM Sprint SmålandVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
mästSResultat
DM Sprintstafett SmålandVimmerby OKSmålands Orienteringsförbund
mästSSResultat
lör 7/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natMResultat
Bruksortssprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
Bruksortssprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
SteffekavlenOK EkenÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
Ösa-Träffen, dag 2, långdistansAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natLResultat
Hälleforsdubbeln fmHällefors OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distM
DM Sprint Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästSResultat
Sprinthelgen, dag 1 + DM Sprint Blekinge, etapp 1OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästSResultat
Sprinthelgen, dag 1 + DM Sprint Blekinge, etapp 2OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästSResultat
Faxeträffen MTBO, Svenska CupenSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
M
natSResultat
Hälleforsdubbeln emHällefors OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distM
sön 8/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
natLResultat
Ösa-Träffen, dag 3, medeldistansAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
Sprinthelgen, dag 2, stafettOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSSResultat
DM Ultralång Jämtland-Härjedalen och MagnumloppetOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästUResultat
v 24mån 9/6DM Sprint MedelpadKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
mästSResultat
tis 10/6
ons 11/6Sommarsprinten #1Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distSResultat
DM Sprint ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 12/6
fre 13/6
lör 14/6PreO Öppet DM, Bohuslän-Dal, Göteborg, Västergötlands OFVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 15/6DM Medel MedelpadÅnge OKMedelpads Orienteringsförbund
mästMResultat
v 25mån 16/6
tis 17/6Sidensjösprinten med ÖrnliganSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distSResultat
ons 18/6DM Sprint GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSResultat
Sommarsprinten #2Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distSResultat
BrödkampenOckelbo OKGästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
tor 19/6
fre 20/6
lör 21/6
sön 22/6Idre fjällorienteringIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
Örebro City Sprint + Sommarsprinten #3Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natSResultat
Örebro Sprintmixstafett - VM-norm (Mixed Sprint Relay)Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natSSResultat
v 26mån 23/6FjällsprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
tis 24/6Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
ons 25/6Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
DM Sprint ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 26/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
DM Ultralång Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Järbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästUResultat
fre 27/6Sälen 3+3, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
lör 28/6Sälen 3+3, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
Kvarnsveden MTBO 2014Kvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
natMResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
sön 29/6Sälen 3+3, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
v 27mån 30/6Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 1/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
Tjust 2-dagars, dag 1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
ons 2/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Tjust 2-dagars, dag 2Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
tor 3/7Havs-OL Dag KastelletStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
distSResultat
Havs-OL KvällStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
distMResultat
fre 4/7Eskilstuna weekend, etapp 1IK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, Sprint i ÅreBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSResultat
lör 5/7Eskilstuna weekend, etapp 2IK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, Medel i VålådalenBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1OK Hierne
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natMResultat
Vittjärvs 2-dagars, dag 1 + DM Medel NorrbottenVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
mästMResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSMKResultat
sön 6/7Eskilstuna weekend, etapp 3IK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, Lång i VålådalenBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natLResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2OK Hierne
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natLResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 2Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natLResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSMKResultat
Vittjärvs 2-dagars, dag 2, långdistansVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
v 28mån 7/7
tis 8/7Gotlands 3-dagars, etapp 1Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natSResultat
Gotlands 3-dagars, etapp 2Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natSResultat
ons 9/7Gotlands 3-dagars, etapp 3Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
tor 10/7Gotlands 3-dagars, etapp 4Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natLResultat
fre 11/7Hallands 3-dagars, etapp 1Halmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 12/7Hallands 3-dagars, etapp 2Halmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 13/7Hallands 3-dagars, etapp 3Halmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
natLResultat
v 29mån 14/7Sommar-3-kvällars, etapp 1Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
tis 15/7Sommar-3-kvällars, etapp 2Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Hellas, MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
distSResultat
ons 16/7Sommar-3-kvällars, etapp 3Andrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
distMResultat
tor 17/7O-Ringen 5-dagars Nostalgirace, tillfälle 1O-Ringen
natMResultat
fre 18/7O-Ringen 5-dagars Nostalgirace, tillfälle 2O-Ringen
natMResultat
O-Ringen MTB-O WC Middle distanceO-Ringen
M
intMResultat
O-Ringen TräningsraceO-Ringen
natLResultat
lör 19/7AXA-stafettenO-Ringen
natSSResultat
sön 20/7O-Ringen MTB-O WC Long distanceO-Ringen
M
intLResultat
AXA Sprint CupO-Ringen
natL
O-Ringen Skåne 2014, etapp 1O-Ringen
LMP
natLResultat
v 30mån 21/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 2O-Ringen
LMP
natLResultat
tis 22/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 3O-Ringen
LMP
natMResultat
ons 23/7O-Ringen 5-dagars Nostalgirace, tillfälle 3O-Ringen
natLResultat
tor 24/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 4O-Ringen
LMP
natLResultat
fre 25/7O-Ringen Skåne 2014, etapp 5O-Ringen
LMP
natLResultat
lör 26/7
sön 27/7Sjätte etappenOK GyngeSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
v 31mån 28/7OK Hällens 3-dagars, etapp 1OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distMResultat
tis 29/7OK Hällens 3-dagars, etapp 2OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distLResultat
ons 30/7OK Hällens 3-dagars, etapp 3OK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distSResultat
ÅrrenjarkasprintenIFK Kiruna
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Norrbottens Orienteringsförbund
natSResultat
tor 31/7Fjällorienteringen, etapp 1Jämtland-Härjedalens OrienteringsförbundJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natPL
Kvikkjokks Fjäll-O + Norrbottens Öppna Ultralång-DMIFK Kiruna
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Norrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
fre 1/8Fjällorienteringen, etapp 2Jämtland-Härjedalens OrienteringsförbundJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natPL
Ungdomens 10milaFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLKResultat
Kärkevagge BarentsprologIFK Kiruna
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Norrbottens Orienteringsförbund
natMResultat
lör 2/8Fjällorienteringen, etapp 3Jämtland-Härjedalens OrienteringsförbundJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natPL
Markdubbeln, medeldistansFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Abisko 2-dagars (Barentskampen), etapp 1IFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund
natMResultat
sön 3/8Abisko 2-dagars (Barentskampen), etapp 2IFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
DM Ultralång ÅngermanlandSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästU
Markdubbeln, långdistansFritsla VIK
Horreds SK
Kinnaströms SK
OK Mark
OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
v 32mån 4/8
tis 5/8Distriktsmatch, långdistansOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
distLResultat
Distriktsmatch, sprintdistansGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
distSResultat
ons 6/8Distriktsmatch, sprintstafettOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
distSS
Distriktsmatch, långdistansOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
tor 7/8StjärnorpssprintenOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
fre 8/8Norrlandsmästerskap, sprintdistansLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSResultat
SM MTBO SprintdistansEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
M
mästSResultat
lör 9/8Hjo 2-dagars, medeldistansHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Norrlandsmästerskap, medeldistansLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästMResultat
Tuna Ting, medeldistansStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
Linköpings OK, medeldistansLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
SM MTBO LångdistansEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
M
mästLResultat
sön 10/8Hjo 2-dagars LångHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Norrlandsmästerskap, långdistansLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLResultat
Tuna Ting, långdistansStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
Linköpings OK, långdistansLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
SM MTBO MedeldistansEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
M
mästLResultat
v 33mån 11/8
tis 12/8Stigfinnarcup, dagOK Älvsjö-Örby
Stigfinnarna
Stockholms Orienteringsförbund
distLResultat
ons 13/8Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSLResultat
tor 14/8
fre 15/8Götalandsmästerskapen, sprintdistansStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
OL-rounden, nattOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natLNResultat
PreO Öppet DM DalarnaMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
P
mästL
lör 16/8Edsträffen, nationell publiktävling för GötalandsmästerskapenEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distSLResultat
Lindomedubbeln, etapp 1IK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natSResultat
Lindomedubbeln, etapp 2IK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natSResultat
OL-rounden, långdistansOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
PreO Helsingehelg stafettRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natSL
PreO Helsingehelg, Öppet DM DagRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
Svartviksmedeln, För-SM StockholmOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
KlubbkampenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLResultat
Götalandsmästerskapen, individuell tävlingEds SK
Stigsökarna
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLResultat
LånghundradubbelnLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 17/8Bottnaryds IFBottnaryds IFSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
Götalandsmästerskapen, stafettStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLResultat
Lesjöfors-MixenLesjöfors SKVärmlands Orienteringsförbund
natLResultat
OL-rounden, medeldistansOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
Oppsättralången, För-SM StockholmSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
PreO HelsingehelgRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natL
Stigsökarträffen, nationell publiktävling för GötalandsmästerskapenStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
MTBO IFK Mora OKIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
natMResultat
OK TorfinnOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
LånghundradubbelnLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
High Coast, medeldistans + DM Medel ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
v 34mån 18/8
tis 19/8Stigfinnarcup, nattOK Älvsjö-Örby
Stigfinnarna
Stockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
ons 20/8DM Sprint Örebro LänGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSResultat
StorviksnattaStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLNResultat
tor 21/8
fre 22/8EuromeetingGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
intM
Göteborg O-meeting, etapp 1Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
lör 23/8Göteborg O-meeting, etapp 2Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natSResultat
Avestapropagandan, medeldistansAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
DM Lång NorrbottenBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Medel VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästMResultat
EuromeetingFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
intS
Golden Weekend, medeldistansArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
Attunda OK, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
Kolmårdsträffen, medeldistansTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Blåbärskavlen med Vetlanda Team Sportia CupVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natSLResultat
Blåbärskavlen, öppna motionsklasserVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
DM Lång Medelpad + ÅngermanlandTimrå SOK
VK Uvarna
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Medel Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästMResultat
Öka fartaTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 24/8Göteborg O-meeting, etapp 3Frölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
Avestapropagandan, långdistansAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
DM Stafett NorrbottenBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett Västerbotten, öppna motionsklasserStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
distLResultat
EuromeetingFrölunda OL
Göteborg-Majorna OK
Göteborgs Orienteringsförbund
intL
Golden Weekend, långdistansArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
DM Stafett Medelpad + Ångermanland, öppna motionsklasserTimrå SOK
VK Uvarna
Medelpads Orienteringsförbund
distMResultat
Kolmårdsträffen, långdistansTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
TormestorpsträffenOK Tuvan
Tormestorps IF
Skånes Orienteringsförbund
natLResultat
DM Stafett Medelpad + ÅngermanlandTimrå SOK
VK Uvarna
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästSMResultat
DM Lång Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästLResultat
v 35mån 25/8
tis 26/8Friska Södertälje - SprintSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
distS
ons 27/8Ungdomsserien, region norrOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
DM Sprint Bohuslän-DalOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSResultat
Ungdomsserien, region sydIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
tor 28/8
fre 29/8DM Natt Dalarna och öppna FalumästerskapOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM Natt VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästMNResultat
DM Natt ÅngermanlandKramfors-AlliansenÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 30/8DM Lång Värmland + Kristinehamns OL-Weekend, dag 1Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DubbelfajtenAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distPMResultat
För-SM Hemfosa, medeldistansSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
natMResultat
Hökensåsracet, medeldistansOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
Valbos NationellaValbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
natMResultat
Bredareds IFBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
PreO Öppet DM HallandOK Gläntan VessigebroHallands Orienteringsförbund
P
mästL
Virsbo MöteSK Trim/Virsbo
Vandrarringen
Västmanlands Orienteringsförbund
natM
sön 31/8AugustiloppetMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
DM Ultralång Småland + Hökensåsracet, Ingemars minneOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
mästLResultat
FyrklubbsOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
För-SM Hemfosa, långdistansSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
natLResultat
GripträffenOK GripSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
HöstträffenGarda OKGotlands Orienteringsförbund
distLResultat
Kristinehamns OL-Weekend, dag 2Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
natMResultat
PreO FyrklubbsOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
LP
distL
Tierps SOKOK Borgen
Tierps SOK
Upplands Orienteringsförbund
distMResultat
Öppna Falumästerskapen Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
distLResultat
KorpenOK TylöskogÖrebro Läns Orienteringsförbund
distLResultat
Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Umedalsrännet DM-Lång VästerbottenUmedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
mästLResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
v 36mån 1/9
tis 2/9NattugglanKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distLNResultat
ons 3/9
tor 4/9
fre 5/9DM Natt GästriklandÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM Natt VärmlandOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM Natt Östergötland + SödermanlandOK Kolmården
Södermanlands Orienteringsförbund
Östergötlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM Natt BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 6/9DM Lång Uppland + StockholmSigtuna OK
Skogsluffarnas OK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Medel GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel HallandHylte OKHallands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel SmålandJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel VästergötlandMariestads FK
OK Amne
Västergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel Örebro LänOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Sprint VästerbottenIFK Umeå
SK Björnen
Västerbottens Orienteringsförbund
mästSResultat
DM Medel DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel VästmanlandHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel Bohuslän-DalOK KroppefjällBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 7/9DM Lång Gästrikland + HälsinglandGävle OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Lång GöteborgUtby IKGöteborgs Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Lång SkåneLunds OKSkånes Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Lång Örebro LänOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Lång ÖstergötlandBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Medel Uppland + StockholmRånäs OK
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Stafett GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett SmålandJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett Småland, individuella öppna motionsklasserJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
DM Stafett Gotland, individuella öppna motionsklasserSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
distLResultat
DM Lång DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Lång BlekingeOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Lång SödermanlandÅkers IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Lång VästmanlandHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Stafett HallandFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett VästergötlandMariestads FK
OK Amne
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett Västergötland, individuella öppna motionsklasserMariestads FK
OK Amne
Västergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
DM Lång Bohuslän-DalOK KroppefjällBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLResultat
VärmlandsserienDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
natLResultat
UngdomsstafettSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
distSMResultat
v 37mån 8/9
tis 9/9
ons 10/9
tor 11/9
fre 12/9DM Natt GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM Natt Stockholm + UpplandTäby OK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM Natt VästergötlandFrämmestads IK
Ryda SK
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM Natt Örebro LänAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM Sprint DalarnaLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSResultat
DM Natt HallandOK LöftanHallands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM Natt Bohuslän-DalStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM Natt SmålandAlstermo IFSmålands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 13/9DM Medel BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel GöteborgFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel SörmlandEskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Sprint VästergötlandFrämmestads IK
Ryda SK
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSResultat
DM Stafett DalarnaLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
distSLResultat
DM Medel SkåneHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Medel VärmlandOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM Sprint VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
distMResultat
MTBO Stafett FalunOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natSSResultat
sön 14/9DM Lång HallandFjärås AIKHallands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Lång SmålandOK VivillSmålands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Lång VästergötlandFrämmestads IK
Ryda SK
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Stafett BlekingeRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett Bohuslän-DalSvanesunds GIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLStarttider
DM Stafett Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett GöteborgOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett Stockholm + UpplandSundbybergs IK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett Örebro LänLaxå OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett Östergötland, individuella öppna motionsklasserTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distLResultat
Falu-finalen MTBO, Svenska cupenOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
natLResultat
RallarsvängenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
distMResultat
DM Stafett Skåne, individuella öppna motionsklasserHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
DM Stafett SkåneHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett Stockholm + Uppland, individuella öppna motionsklasserSundbybergs IK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
distLResultat
DM Stafett SödermanlandOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett VärmlandOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett Västmanland, öppna motionsklasserSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
distLResultat
DM Lång GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM Stafett Blekinge, individuella öppna motionsklasserRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
distLResultat
v 38mån 15/9
tis 16/9DM Natt MedelpadSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
mästLNResultat
ons 17/9
tor 18/9
fre 19/9Nacka By NightOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdoms-SM, sprintdistans, publiktävlingKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
Ungdoms-SM, sprintdistansKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 20/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
Landehofs hösttävlingOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
NOKs NationellaNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
natL
Ungdoms-SM, långdistansKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
SM Lång, kvalOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästLResultat
Ungdoms-SM, långdistans, publiktävlingKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 21/9SM Lång, finalOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästLResultat
Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
UngdomsstafettenLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSMResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
Ungdoms-SM, distriktsstafettKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
OK GisleOK GisleSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
Ringsjö OKRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
SkärgårdsmedelnWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
v 39mån 22/9
tis 23/9
ons 24/9BAIK-A-NATT 1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMNResultat
tor 25/9
fre 26/9PreO SM NattOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
mästLN
PreO SM TempOOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
mästS
SM Medel, kvalOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästMResultat
Veteransprinten, prolog för Veteran-SMSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
natSResultat
Kils nattpatrullKils OKVärmlands Orienteringsförbund
distPLNResultat
OK Njudung: Team Sportia Cup, avslutningOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
natMNResultat
lör 27/9SM Medel, finalOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästMResultat
Lindebygdsträffen, medeldistansLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
Mullsjö SOK, medeldistansMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Mälarmårdsdubbeln, medeldistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
PreO SM DagOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
mästL
Veteran-SM, medeldistansLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästMResultat
Hässleholms OK, medeldistansHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Hellas, medeldistansHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
OK Njudung: Team Sportia Cup, avslutningOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
Linnéklassikern med SM-publiktävlingOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 28/9Lindebygdsträffen, långdistansLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
Mälarmårdsdubbeln, förlängd medeldistansKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
SM StafettIF ThorUpplands Orienteringsförbund
mästSLResultat
SM Stafett, publiktävlingIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natM
Veteran-SM, långdistansLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
mästLResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Hässleholms OK, långdistansHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
v 40mån 29/9
tis 30/9
ons 1/10BAIK-A-NATT 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMNResultat
Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
natSSNResultat
tor 2/10
fre 3/10Skaraborgs NattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 4/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
IFKs HöstbudkavleIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natSLResultat
OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
Älgdrevet, långdistansHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLResultat
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSMResultat
SelångerträffenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
natMResultat
Älgot Cup, finalÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
IFKs Höstbudkavle, öppna individuella motionsklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
distMResultat
RSK-träffen med 7-häradsmästerskapRydboholms SKVästergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
DM Natt Västerbotten + BruksträffenRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
mästLNResultat
sön 5/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
SM UltralångOK EnenUpplands Orienteringsförbund
mästUResultat
Ungdomsseriefinalen, StockholmSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Älgdrevet, medeldistansHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
Ungdomens 7-mannaÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natSLResultat
HöstrusketÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
MidälvastafettenSelånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
natSMResultat
GMOK höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
v 41mån 6/10
tis 7/10
ons 8/10BAIK-A-NATT 3Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMNResultat
tor 9/10
fre 10/10
lör 11/1025mannaHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natSLResultat
25manna, öppna individuella motionsklasserHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natLResultat
MTBO Järfälla OK, sprint, nattJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
M
natSNResultat
sön 12/1025manna, medeldistansHaninge SOK
OK Ravinen
Stockholms Orienteringsförbund
natMResultat
v 42mån 13/10
tis 14/10DM Natt HälsinglandLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLNResultat
ons 15/10
tor 16/10
fre 17/10NattstafettLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distLNResultat
lör 18/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natSS
Daladubbeln, öppna motionsklasser lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distLResultat
Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSResultat
Helg utan Älg, etapp 1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 19/10Helg utan Älg, etapp 2Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natU
Daladubbeln, öppna motionsklasser söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distLResultat
Hedjakten Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
natPLStarttider
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natLResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
v 43mån 20/10
tis 21/10
ons 22/10
tor 23/10
fre 24/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNResultat
lör 25/10ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 1Anderstorps OK
Bredaryds SOK
OK Gisle
Smålands Orienteringsförbund
distLNResultat
SmålandskavlenAnderstorps OK
Bredaryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
sön 26/10Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 2Anderstorps OK
Bredaryds SOK
OK Gisle
Smålands Orienteringsförbund
distLResultat
SmålandskavlenAnderstorps OK
Bredaryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natSLK
v 44mån 27/10
tis 28/10
ons 29/10
tor 30/10
fre 31/10
lör 1/11Golden RingsHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distSL
PreO TempO OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästS
RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNResultat
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natPL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
PreO RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
natLN
sön 2/11PreO Björklinge SOKBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natM
Sydsvenska 2-milenHylte OKHallands Orienteringsförbund
natUResultat
NovembersprintenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSM
HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
natPUResultat
v 45mån 3/11
tis 4/11
ons 5/11
tor 6/11PreO Öppet DM Natt Göteborg OK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
mästLN
fre 7/11O-Event, e1 - Sprint by NightBorås GIF
Hestra IF
IK Ymer
Västergötlands Orienteringsförbund
natSNResultat
lör 8/11O-Event, e2 - Up n Downhill SprintBorås GIF
Hestra IF
IK Ymer
Västergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
Novembertävlingarna, medeldistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
sön 9/11O-Event, e3 - ZOOrienteringBorås GIF
Hestra IF
IK Ymer
Västergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
Novembertävlingarna, långdistansTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
v 46mån 10/11
tis 11/11
ons 12/11Mila Stockholm By NightJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 13/11
fre 14/11
lör 15/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
sön 16/11DM, sprint, HälsinglandForsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSResultat
FK GöingarnaFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distMResultat
FakirenArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natUResultat
v 47mån 17/11
tis 18/11
ons 19/11
tor 20/11
fre 21/11
lör 22/11
sön 23/11
v 48mån 24/11
tis 25/11
ons 26/11
tor 27/11
fre 28/11
lör 29/11
sön 30/11SkidO, ArvidsjaurArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natS
v 49mån 1/12
tis 2/12
ons 3/12
tor 4/12
fre 5/12
lör 6/12
sön 7/12
v 50mån 8/12
tis 9/12
ons 10/12Mila Stockholm By NightJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 11/12
fre 12/12
lör 13/12
sön 14/12
v 51mån 15/12
tis 16/12
ons 17/12
tor 18/12
fre 19/12
lör 20/12
sön 21/12
v 52mån 22/12
tis 23/12
ons 24/12
tor 25/12
fre 26/12
lör 27/12
sön 28/12
v 1mån 29/12
tis 30/12
ons 31/12

Annonser