Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

690 tävlingar hittades mellan 2015-01-01 och 2015-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tor 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
fre 2/1MidvintersprintenGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
distS
lör 3/1SkiGo cup och EM/JVM/UEM-testBergnäsets AIK
Gammelstads IF
I 19 IF
OK Renen
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund
S
natS
SkidO, IFK Moras OK, sprintIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natS
sön 4/1Ski Go cup och EM/JVM/UEM-testBergnäsets AIK
Gammelstads IF
I 19 IF
OK Renen
Älvsby IF OK
Norrbottens Orienteringsförbund
S
natM
SkidO, IFK Moras OK, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natM
v 2mån 5/1
tis 6/1Medelpad SkidO Cup #1Selånger SOKMedelpads Orienteringsförbund
S
natL
ons 7/1
tor 8/1
fre 9/1
lör 10/1SkidO, SM, medel, masstartSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
S
mästMResultat
Publiktävling vid SkidO-SM , långSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
S
natLResultat
EM/VM/JVM/UEM-test sprint, VemdalenSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
S
natSResultat
sön 11/1Publiktävling vid SkidO-SM, medelSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
S
natMResultat
SkidO, SM, stafettSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
S
mästSLResultat
Salomon SkidO Cup #1Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distM
v 3mån 12/1
tis 13/1
ons 14/1Mila Stockholm By Night, E3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 15/1
fre 16/1
lör 17/1High Coast Ski-O, Nordisk juniorlandskamp med publiktävlingar, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
natS
SkidO, Arcus. JVM/UEM-testtävlingGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
natSResultat
sön 18/1High Coast Ski-O, Nordisk juniorlandskamp med publiktävlingar, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
natL
SkidO, Arcussvängen. JVM/UEM-testGammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
Salomon SkidO Cup #1Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
v 4mån 19/1
tis 20/1
ons 21/1
tor 22/1
fre 23/1
lör 24/1SkidO, DM, sprint, Norrbotten + Skigo CupI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund
S
mästSResultat
SkidO sprint, LeksandIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
natSResultat
SkidO, DM, sprintstafett, NorrbottenI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund
S
mästSSStarttider
sön 25/1SkidO, HaningeHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
S
distM
SkidO medel, LeksandIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
S
natMResultat
Salomon SkidO Cup #2Umedalens IF
Vännäs OK
Västerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
v 5mån 26/1
tis 27/1
ons 28/1
tor 29/1
fre 30/1SkidO, SM, sprintprologAlmby IK
Svenska Orienteringsförbundet
Örebro Läns Orienteringsförbund
S
mästSResultat
SkidO, SM, medel jaktstartAlmby IK
Svenska Orienteringsförbundet
Örebro Läns Orienteringsförbund
S
mästMResultat
lör 31/1SkidO, TvååkerSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
natSLResultat
sön 1/2SkidO, DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
S
mästL
SkidO, DM, medel, Västerbotten + Skigo Cup + Salomon Cup #3Skellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
mästMStarttider
v 6mån 2/2
tis 3/2Medelpad SkidO Cup #2Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
S
natLNResultat
ons 4/2
tor 5/2
fre 6/2
lör 7/2SkidO, DM, medel, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästMResultat
Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
SkidO, DM, lång, Södermanland + StockholmStockholms Orienteringsförbund
Ärla IF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
S
mästLResultat
sön 8/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
SkidO Medel Ärla IFÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
S
natMResultat
SkidO, DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästLResultat
v 7mån 9/2
tis 10/2
ons 11/2Mila Stockholm By Night, E4Centrum OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 12/2
fre 13/2
lör 14/2Skigo Cup, Luleå, sprintOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
natSResultat
Skigo Cup, Luleå, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
sön 15/2DM Skid-OL, (Öppet Distriktsmästerskap)Lerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
S
natL
Salomon SkidO Cup #4IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
SkidO, DM, lång, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästLResultat
SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
S
mästSL
v 8mån 16/2
tis 17/2
ons 18/2
tor 19/2
fre 20/2
lör 21/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprintForsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
S
mästSResultat
sön 22/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM, långForsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
S
mästLResultat
v 9mån 23/2
tis 24/2SkidO, DM, natt, MedelpadKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLN
ons 25/2SkidO, DM, medel, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
mästMN
tor 26/2
fre 27/2Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 28/2SkidO, DM, lång, MedelpadNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästLResultat
Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 1/3SkidO, DM, medel, MedelpadNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
S
mästMResultat
Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
BAIK, medel, Skigo CupBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
BAIK, sprint, Skigo CupBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
S
distSResultat
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3Laxadubbeln, långFalkenbergs OK
OK Gläntan Vessigebro
Hallands Orienteringsförbund
natLResultat
Salomon SkidO Cup #5Robertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
sön 8/3Laxadubbeln, medelFalkenbergs OK
OK Gläntan Vessigebro
Hallands Orienteringsförbund
natMResultat
Härlövs IFHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3Kvällssprint skid-OKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
S
distSN
Mila Stockholm By Night, finalenSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 12/3
fre 13/3KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 14/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natMResultat
Orustkavlen Svanesunds GIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSM
Salomon SkidO Cup #6Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
SkidO, DM, medel, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
S
mästM
Skigo Cup, Arvidsjaur, medelArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
SkidO, DM, lång, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
S
mästL
sön 15/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLResultat
Skigo Cup, final, Arvidsjaur, långArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
S
natLResultat
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3Hjortnatta med långa nattenOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 21/3OK TyringeOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natLResultat
Vårduetten, medelIF Rigor
IFK Göteborg Orientering
Hallands Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
sön 22/3Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMResultat
Frosta OKFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
Vårduetten, långIF Rigor
IFK Göteborg Orientering
Hallands Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3DM, natt, GöteborgOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
mästLNResultat
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLNResultat
PreO, nattMalmö OKSkånes Orienteringsförbund
P
natLN
DM, natt, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 28/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Ryssbergsdubbeln, För-SM, långBroSö OK
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Blekinge Orienteringsförbund
natLResultat
PreO, dagOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natL
sön 29/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLResultat
PreO i NyrupRingsjö OKSkånes Orienteringsförbund
P
natL
Ryssbergsdubbeln, För-SM, medelBroSö OK
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Blekinge Orienteringsförbund
natMResultat
SjövallaslagetSjövalla FKGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4Häxjakten Five-O 1IF Hagen
IK Gandvik
Västergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
Sydsvenska 7-mannabudkavlenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLKResultat
SvartnattaVingåkers OKSödermanlands Orienteringsförbund
natSLNResultat
fre 3/4Sydsvenska 7-mannabudkavlenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natSLKResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natMResultat
Kortfredan Five-O 2IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
NAIS-träffen, medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
PåskorienteringenKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Sydsvenska 7-mannabudkavlen, individuella öppna motionsklasserFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
lör 4/4NAIS-träffen, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
ÄrlaträffenÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
Öjetrampen Five-O 3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
GöingefejdenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 5/4KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
Tockarps IKTockarps IKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Bohuslunken Five-O 4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
v 15mån 6/4AnebyorienteringenSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
natLResultat
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSLResultat
Vikingaträffen Five-O 5OK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
PåskrännetÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLResultat
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4EskilstunasprintenEskilstuna OL
OK Tor
Södermanlands Orienteringsförbund
natSResultat
Tibrotrippeln, dag 1, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 11/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
OK Tors ungdomstävlingEskilstuna OL
OK Tor
Södermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Tibrotrippeln, dag 2, långTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Göteborgsdubbeln, långSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
SM, ultralångOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
mästUResultat
DM, ultralång, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
mästUResultat
Klåverödsdubbeln, medelOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 12/4EskilstunaorienteringenEskilstuna OL
OK Tor
Södermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSLResultat
Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
distLResultat
Tibrotrippeln, dag 3, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Ålems OKÅlems OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
Aprilapril!Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
Klåverödsdubbeln, långOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natLResultat
v 16mån 13/4
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4SM, nattAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
mästLNResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, nattMullsjö SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 18/4ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
Attunda, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natSResultat
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
natMResultat
KlubbkampenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distL
SSM, dag 1, långBodafors OK
Nässjö OK
Smålands Orienteringsförbund
mästLResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLKResultat
Stigtomtakavlen, individuella öppna motionsklasserOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distMResultat
Helsingborgs SOK, medelHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
sön 19/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLKResultat
EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
Skaraborgsmästerskap, långIF Hagen
OK P4
Västergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
SSM, dag 2, publiktävlingBodafors OK
Nässjö OK
Smålands Orienteringsförbund
natMResultat
SSM, dag 2, stafettBodafors OK
Nässjö OK
Smålands Orienteringsförbund
mästSLResultat
TrätäljalunkenSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
natMResultat
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distLResultat
Helsingborgs SOK, långHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
Mälarhöjdens IK OK, medeldistansMälarhöjdens IK OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLKResultat
tor 23/4
fre 24/4Bauernatta Jönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natLNResultat
NattinattaIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
natLNResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Gustavsbergs OK, långdistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
Lunds OK, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Skaraborgsmästerskap, medelOK SkogsstjärnanVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Swedish League, lång, med StigsökarträffenStigsökarna
Åmåls OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
GripträffenOK GripSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
Växjö OK, medelVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natMResultat
Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 26/4DM, ultralång, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästUResultat
Lunds OK, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
OK Ravinen, medelOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
Swedish League, medel, med Ändå NågotStigsökarna
Åmåls OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natLResultat
MedeluvenIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distMResultat
Växjö OK, långVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
Gammelstads sprintcup #1Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
distSResultat
v 18mån 27/4
tis 28/4Tiomilas jubileumsloppLänna IFUpplands Orienteringsförbund
distLKResultat
ons 29/4Gammelstads sprintcup #2Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
distSResultat
tor 30/4
fre 1/5Järfälla, medeldistansJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
OK Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Tisarträffen, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMResultat
SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
GränsfejdenMarkaryds FKSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
natMResultat
MölbackaträffenSK ÖrnenVärmlands Orienteringsförbund
distMResultat
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
lör 2/57-häradsdubbeln, dag 1, långUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Dolkampen, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
Järladubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
Tisarträffen, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLResultat
Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natMResultat
Råda MTBO SprintLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
M
natSResultat
sön 3/57-häradsdubbeln, dag 2, medelUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Dolkampen, långDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
Järladubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
Propagandan med För-USMOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
natLResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
LagadalskampenFK FinnSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Råda MTBO MedelLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
M
natMResultat
v 19mån 4/5Gammelstads sprintcup #3Gammelstads IFNorrbottens Orienteringsförbund
distSResultat
tis 5/5SkaraborgsstafettenOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
distSMResultat
ons 6/5DM, sprint, StockholmWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 7/5LjungsbrokampemOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
StorvikssprintenStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natSResultat
fre 8/5Tiomila Open Individual, FridayLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLKResultat
lör 9/5Tiomila, SkepptunaLänna IF
OK Linné
OK Roslagen
Rånäs OK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
natSLKResultat
Tiomila Open Individual, SaturdayLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
OK Bävern, medelOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 10/5Tiomila, SkepptunaLänna IF
OK Linné
OK Roslagen
Rånäs OK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
natSLKResultat
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästriklands Orienteringsförbund
natLResultat
Tiomila Open Individual, SundayLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
OK Bävern, långOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
Lidköpings vårtävlingLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
v 20mån 11/5
tis 12/5Ungdomsserien 1, krets 1, norrOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 1, sydTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, norrBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, sydSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 3, sydSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 4, sydIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
ons 13/5
tor 14/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 1, medelForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsinglands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
natMResultat
Swedish League, sprint, WRE, med OL-Touren, dag 1Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
Vårdubbeln på Seskarö, sprintSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
distSResultat
Närkekvartetten, dag 1, medelHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMResultat
Vårdubbeln på Seskarö, medelSeskarö IFNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
fre 15/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 2, långForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsinglands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
natLResultat
PreO i väst, stafettKungälvs OK
Stenungsunds OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natSL
Närkekvartetten, dag 2, långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLResultat
Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2Säterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
lör 16/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 3, långForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsinglands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
natLResultat
Närkekvartetten, dag 3, långAlmby IK
Garphyttans IF
OK Alferna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLResultat
OL-Touren, medel, dag 3Bjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
PreO, Nordisk landskampOK SkogsmunkenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
intM
ÅrjängsträffenOK Jösse
Årjängs OK
Värmlands Orienteringsförbund
natLResultat
PreO, Nordisk landskamp, etapp 1OK SkogsmunkenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
intL
SOKs nordiskaSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natLResultat
sön 17/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 4, medelForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsinglands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
natMResultat
PreO, Nordisk landskamp, etapp 2OK SkogsmunkenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
intL
Närkekvartetten, dag 4, medelAlmby IK
Garphyttans IF
OK Alferna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMResultat
Swedish League, lång, WRE, med OL-Touren, dag 4Bjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
LOKs vårtävlingLångvikens OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMResultat
v 21mån 18/5
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
ons 20/5Skaraborgs sprintMariestads FK
OK Amne
Västergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
tor 21/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästriklands Orienteringsförbund
mästSResultat
fre 22/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
natSSResultat
lör 23/5MTBO, Trollhättan, sprintTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
M
natSResultat
Swedish League, medel, med HögåkersträffenHögåkers OK
IFK Umeå
Västerbottens Orienteringsförbund
natMResultat
Tour de Mösseberg, sprintFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
distSResultat
UngdomstrolletGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLResultat
Jubileumsträffen i Ljusne, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 24/5Lunds OK, sprintLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
LämmeltågetNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
distSSResultat
MTBO Trollhättan MedelTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
M
natMResultat
Swedish League, jaktstart, final, med Umeträffen, långHögåkers OK
IFK Umeå
Västerbottens Orienteringsförbund
natLResultat
Faxeträffen i Ljusne, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natMResultat
DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkånes Orienteringsförbund
mästSSResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distSMResultat
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5GävlesprintenGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natSResultat
Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
DM, sprint, Örebro län + Sommarsprinten #1Almby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 28/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUpplands Orienteringsförbund
mästSResultat
Ungdomsserien 2, krets 1, norrTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 1, sydOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 2, sydOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 3, sydJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
JubileumssprintenÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
distSS
Ungdomsserien 2, krets 2, norrSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 4, sydSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
fre 29/5DM, Sprint, Dalarna och Tigersprinten i GrönklittIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
Sommarlägret, sprintTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
DM, sprint, SödermanlandTrosabygdens OKSödermanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 30/5DM, sprint, SmålandNybro OKSmålands Orienteringsförbund
mästSResultat
DM, sprintstafett, SmålandNybro OKSmålands Orienteringsförbund
mästSSResultat
PreO, Länna IFLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
natM
Renlunken, medelOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
natMResultat
Svenska Cupen MTB-ONAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natLResultat
Tigermedeln i GrönklittIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
DM, sprint, SkåneOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
mästSResultat
PreO, TempO i RoslagenOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
P
natS
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, medelRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distMResultat
High Coast, medelOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
PreO, DM, SkåneOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
P
mästL
OK Torfinn, medelOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 31/5Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
MTBO Svenska CupenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natMResultat
Renlunken, långOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
Sommarlägret, stafettTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSMResultat
Tigerlången i GrönklittIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
UmedalrännetUmedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
distMResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, långRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
5-mannaLaxå OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distSMStarttider
OK Torfinn, medelOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
PreO, OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natM
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6DM, sprint, ÖstergötlandOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSResultat
Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
DM, sprint, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 4/6
fre 5/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 6/6BAIK:s vårtävling, långBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distLResultat
DM, sprint, VärmlandKils OKVärmlands Orienteringsförbund
mästSResultat
Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
PreO, SurahammarSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
natL
Sprinthelgen, individuell, etapp 1OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSResultat
Sprinthelgen, individuell, etapp 2OK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSResultat
World Cup, sprintBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
intS
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natMResultat
World Cup, publiktävling, sprintBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästSResultat
EOK MTB-O Dag 1Edsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
M
natSResultat
PreO, DM, lång, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 7/6BAIK:s vårtävling, medelBergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
PreO, DM, dag, VästmanlandOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
P
mästL
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Sprinthelgen, stafettOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natSSResultat
World Cup, medelBohuslän-Dals Orienteringsförbund
OK Skogsmunken
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
intM
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natLResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
World Cup, publiktävling Munkloppet, medelBohuslän-Dals Orienteringsförbund
OK Skogsmunken
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
SteffekavlenOK EkenÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
DM, ultralång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästUResultat
EOK MTB-O Dag 2Edsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
M
natMResultat
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6SAIK extremsprintSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
distS
Sommarsprinten #2Almby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
distSResultat
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6Skellefteå Byske HavsbadSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
LM
natMResultat
Wild West-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natSResultat
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natSResultat
v 25mån 15/6
tis 16/6Midsommarracet i BodenI 19 IFNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
ons 17/6Brödkampen, samt DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands Orienteringsförbund
Ockelbo OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästUResultat
DM, sprint, GotlandIF Hansa-Hoburg
Visby IF Gute SOK
Gotlands Orienteringsförbund
mästSResultat
NipstigenOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
distMResultat
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6Idre fjällorienteringIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
Örebro City Sprint + Sommarsprinten #3Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natSResultat
Örebro Sprintmixstafett - VM-norm (Mixed Sprint Relay)Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natSSResultat
v 26mån 22/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
tis 23/6Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distSResultat
ons 24/6Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
tor 25/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
fre 26/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
lör 27/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
SM, sprint, model eventNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
distS
sön 28/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
SM, sprint, stafett, kvalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
mästSS
SM, sprint, individuellt, kvalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
mästSResultat
SM, sprint, publiktävlingNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
distSResultat
v 27mån 29/6SM, sprint, stafett, finalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
mästSS
Trekvällars, etapp 1, förlängd sprintOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
tis 30/6SM, sprint, individuellt, finalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpads Orienteringsförbund
mästSResultat
Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
ons 1/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Tjust 2-dagars dag 1Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
Havs-OL, sprint + DM, sprint, BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 2/7Tjust 2-dagars dag 2Ankarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
Havs-OL, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge Orienteringsförbund
natLResultat
fre 3/7Eskilstuna weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSResultat
lör 4/7Eskilstuna weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Smålands Orienteringsförbund
natSLKResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1, medelIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natMResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, medelVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natMResultat
Gotland 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 5/7Eskilstuna weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natLResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2, långIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmlands Orienteringsförbund
natLResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, långVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
Gotland 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natLResultat
v 28mån 6/7Sommar-3-kvällars, etapp 1, medelAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
tis 7/7Sommar-3-kvällars, etapp 2, medelAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
PreO, DM, lång, UpplandSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
P
mästL
Gotland 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
ons 8/7Sommar-3-kvällars, etapp 3, medelAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Gotland 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
tor 9/7Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
natLResultat
fre 10/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 11/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 12/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
natLResultat
v 29mån 13/7
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
ons 15/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
tor 16/7
fre 17/7PreO, DM, Göteborg + Bohuslän-Dal + VästergötlandGöteborgs Orienteringsförbund
OK Landehof
Göteborgs Orienteringsförbund
P
mästL
O-Ringen träningsraceO-Ringen
natLResultat
lör 18/7AXA StafettenO-Ringen
natSSResultat
sön 19/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 1O-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30mån 20/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 2O-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, elitsprint/MTB-O 1O-Ringen
LMP
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2O-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3O-Ringen
LMP
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 5O-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/7
sön 26/7World Masters Orienteering Championships, sprint, kvalGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
intS
v 31mån 27/7World Masters Orienteering Championships, sprint, finalGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
intS
OK Hällen 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distMResultat
tis 28/7OK Hällen 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distLResultat
ons 29/7OK Hällen 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
distLResultat
World Masters Orienteering Championships, lång, kval 1Göteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
intL
tor 30/7World Masters Orienteering Championships, lång, kval 2Göteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
intL
fre 31/7
lör 1/8Distriktmatch, sprintdistansSegersta OKHälsinglands Orienteringsförbund
distSResultat
Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
World Masters Orienteering Championships, lång, finalGöteborgs OrienteringsförbundGöteborgs Orienteringsförbund
intL
sön 2/8Distriktmatch, långdistansSegersta OKHälsinglands Orienteringsförbund
distLResultat
Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BåstadssprintenHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 3/8
tis 4/8Distriktsmatchen MedelOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
distMResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/8Distriktsmatchen StafettOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
distSMResultat
tor 6/8StjärnorpssprintenStjärnorps SKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
fre 7/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLKResultat
Norrlandsmästerskap, sprintOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/8Golden weekendKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
Hedemora/Rembo, långIFK Hedemora OK
Rembo IK
Dalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
Karlsborgsdubbeln, dag 1, medelIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Ronneby OK, medelRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natSResultat
Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 2Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natMResultat
Norrlandsmästerskap, medelOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/8Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 3Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natLResultat
Golden weekendKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
Hedemora/Rembo, medelIFK Hedemora OK
Rembo IK
Dalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
Karlsborgsdubbeln, dag 2, långIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
Malmös dubbeljakt, etapp 1Malmö OKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Malmös dubbeljakt, etapp 2Malmö OKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
Ronneby OK, långRonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ÖrnflyktenSK ÖrnenVärmlands Orienteringsförbund
distM
ÅtvidskampenBjörkfors GOIF
OK Eken
Östergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
Norrlandsmästerskap, långOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natSLResultat
StorviksnattStorviks IFGästriklands Orienteringsförbund
natLNResultat
RotorundanOK RotoBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distMResultat
tor 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
DM, medel, MedelpadNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund
mästMResultat
fre 14/8OL-rounden, natt + DM, natt, Västmanland och Örebro LänOK Hedströmmen
Örebro Läns Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLNResultat
GM, sprintHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 15/8Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
DM, lång, Norrbotten Älvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästLResultat
Hässleholms OK, nationell, långHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
natLResultat
OL-rounden, långOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natLResultat
PreO, Helsingehelg, dag 1, långRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natL
PreO, Helsingehelg, dag 1, stafettRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natSL
VärmlandsserienOK MangenVärmlands Orienteringsförbund
natLResultat
Bockadubbeln, medelSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natMResultat
GM, långHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
mästLResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, medelRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, ÅngermanlandHusums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
FAIK medelFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 16/8Attunda OK, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
DM, stafett, Norrbotten Älvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna motionsklasserÄlvsby IF OKNorrbottens Orienteringsförbund
distLResultat
GM, stafettHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
mästSLResultat
Hässleholms OK, elit, medelHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natLResultat
OL-rounden, medelOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
PreO, Helsingehelg, dag 2, långRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natL
Triangelns nationellaOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
Bockadubbeln, långSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natLResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, långRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
DM, medel, ÅngermanlandÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästriklands Orienteringsförbund
distLResultat
SM-uppladdningen 2015Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
MTBO, sprint, Järfälla OKJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
M
natSResultat
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandHärnösands OK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, lång, VästerbottenStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, medel, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, sprint, HallandIF RigorHallands Orienteringsförbund
mästSResultat
DM, sprintstafett, HallandIF RigorHallands Orienteringsförbund
mästSSResultat
Dubbelflåset 2-dagars, Etapp 1, medelFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, medelGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natMResultat
Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
Kristinehamns OL-weekend, dag 1Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
natMResultat
OK Södertörn/SoIK Hellas, För-SM, långHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Jonas Larsons minne, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natMResultat
Dubbelfajten/FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Läns Orienteringsförbund
distMResultat
Sommarlandssprinten #1 i LeksandLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
sön 23/8Jonas Larsons minne, etapp 2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
natLResultat
DM, lång, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandHärnösands OK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
Dubbelflåset 2-dagars, Etapp 2, långFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, långGävle OKGästriklands Orienteringsförbund
natLResultat
Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
Kristinehamns OL-weekend, dag 2Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
natMResultat
SoIK Hellas/OK Södertörn, För-SM, medelHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VR-mötetVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
natMResultat
DM, sprint, HälsinglandHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSResultat
KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarlandssprinten #2 i LeksandLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natMResultat
DM, medel, HälsinglandHudiksvalls OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästMResultat
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8Ungdomsserien, regionfinal, sydSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
Ungdomsserien, regionfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
DM, sprint, MedelpadTimrå SOKMedelpads Orienteringsförbund
natSResultat
tor 27/8
fre 28/8 DM, natt, SödermanlandOK TjärnenSödermanlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM, natt, GästriklandValbo AIFGästriklands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM, natt, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 29/8DM, lång, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, medel, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, NorrbottenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, medel, SmålandSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, medel, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, stafett, HälsinglandForsa OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, medel, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, medel, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8DM stafett, Västerbotten, individuella öppna motionsklasserUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
distMResultat
DM, lång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandForsa OK
Gästriklands Orienteringsförbund
Hälsinglands Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, lång, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, lång, VästmanlandArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, medel, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, stafett, DalarnaStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Dalarna, individuella öppna motionsklasserStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
distLResultat
DM, stafett, GöteborgSävedalens AIKGöteborgs Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, SmålandMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natSLResultat
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, VästergötlandTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna motionsklasserOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
distLResultat
DM, ultralång, NorrbottenOK RenenNorrbottens Orienteringsförbund
mästUResultat
DM, lång, SkåneFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SödermanlandOK KlemmingenSödermanlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, lång, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, stafett, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, HallandOK LindénaHallands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM Stafett, Öppna banorOK LindénaHallands Orienteringsförbund
distLResultat
DM, medel, VärmlandLesjöfors SKVärmlands Orienteringsförbund
mästMResultat
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9DM, natt, StockholmOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, UpplandSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM, natt, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
MtbO, SM, sprint Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
M
mästSResultat
DM, natt, Bohuslän-Dal + VästergötlandBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stigsökarna
Trollhättans SOK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM, natt, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM, natt, SmålandOK StigenSmålands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 5/9DM, medel, GästriklandÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SödermanlandKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
MtbO, SM, lång Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
M
mästLResultat
DM, medel, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, medel, SkåneOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Gotland (endast H21)IF Hansa-Hoburg
Visby IF Gute SOK
Gotlands Orienteringsförbund
mästSResultat
DM, lång, VärmlandOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, medel, DalarnaOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
mästMResultat
DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-Dal + VästergötlandOK Gipen
Trollhättans SOK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSResultat
PreO, TempO-SM, OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSSResultat
DM, sprint, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästSResultat
DM, natt, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästLNResultat
PreO, Natt-SM, Björklinge SOKBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästLNResultat
sön 6/9DM, lång, GotlandGarda OKGotlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, lång, GöteborgFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, lång, VästergötlandTrollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, lång, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, stafett, GästriklandÅrsunda IFGästriklands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, StockholmSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Södermanland + VästmanlandOK Tor
Västmanlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Södermanland + Västmanland, individuella öppna motionsklasserOK Tor
Västmanlands Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
distLResultat
DM, stafett, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna motionsklasserOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, SM, medel Söderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
M
mästMResultat
PreO, Dag-SM, Björklinge SOKBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästM
DM, stafett, Skåne, individuella öppna motionsklasserOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
distLResultat
DM, lång, DalarnaOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, stafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, SkåneOK KontinentSkånes Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna motionsklasserSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
DM, stafett, Örebro länOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Örebro län, individuella öppna motionsklasserOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
distLResultat
DM, lång, HallandSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
mästLResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna motionsklasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
distLResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, VärmlandSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Värmland, individuella öppna motionsklasserSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
distLResultat
DM, långdistans, SmålandKexholms SKSmålands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
RallarsvängenVännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMResultat
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9USM, sprintSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
USM, sprint, publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9KorpenKFUM Örebro OK
Närkes Skogskarlars Klubb
Örebro Läns Orienteringsförbund
distLResultat
PreO, Kvarnsvedens GOIF OKKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
P
natL
USM, långSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
USM, lång, publiktävlingSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öka fartaMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, kvalHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
mästLResultat
Hultsfreds OKHultsfreds OKSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMResultat
NOKs nationellaNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9SM, lång, finalHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
mästLResultat
Mullsjö SOKMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Ödmården/Oslättforspojkarnas IKOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästriklands Orienteringsförbund
natLResultat
PreO, DM, DalarnaStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
P
mästL
PreO, Öppet FyrklubbsHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
P
natL
SM, Lång - PubliktävlingHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
USM, stafettSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
mästSLResultat
FyrklubbsHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BergslagsträffenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgjakten, 7-mannastafett, sprintOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSS
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9SM, medel, kvalSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, sprint + publiktävlingHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9SM, medel, finalSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco Cup, medelLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
BDOF:s ungdomsserie i BullarenBullarens GoIF
Idefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
distMResultat
KanonstafettenOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
M
natSSResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OK
OK Grane
Värmlands Orienteringsförbund
distSLResultat
SM, medel, publiktävlingSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tockarps IKTockarps IKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
AlvestaträffenAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Klarälvskavlen, individuella öppna motionsklasserIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distLResultat
Veteran-SM, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9Anderstorps OKAnderstorps OKSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
Bahco Cup, ungdomsstafettLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSM
SM, stafettIFK Tumba SOK
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
mästSLResultat
Hästveda OKHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Höstträffen på GotlandGarda OKGotlands Orienteringsförbund
distLResultat
Svenska Cupen MTBOOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9BAIK-A-NATT #1Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMNResultat
tor 24/9
fre 25/9DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
mästLNResultat
Vetlanda OLSport Cup, medel, nattOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
Kils nattpatrullKils OKVärmlands Orienteringsförbund
distPLNResultat
lör 26/9DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM, sprint, Dalarna och Trampen sprintLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSMResultat
OK TorfinnOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
natM
OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
Trampen medelLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Vetlanda OLSport Cup, medelOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLResultat
FolskubbetFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
natLResultat
BDOF:s ungdomsserie deltävling 5Brattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distLResultat
DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 27/9ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MidälvastafettenVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund
distSLResultat
RamunderträffenSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLResultat
TormestorpsträffenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna FalumästerskapBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
distLResultat
UNT-cupsfinalenRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, SmålandNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
LM
mästMResultat
v 40mån 28/9
tis 29/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästLNResultat
ons 30/9BAIK-A-NATT #2Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMNResultat
Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNResultat
tor 1/10
fre 2/10DM, natt, HälsinglandEdsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLNResultat
Nacka by NightOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
lör 3/10Eksjö SOKEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
Falkdrevet, lördag, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
PreO, DM, natt, OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästLN
Älgdrevet i Fredriksberg, långHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
Älgot cup, finalMalmö OK
Ringsjö OK
Skånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
IFKs höststafettIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natSLResultat
IFKs höststafett, individeulla öppna motionsklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
distMResultat
PreO, DM, tempo, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästS
sön 4/10Falkdrevet, söndag, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO dagLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
natL
Tranåsträffen Sol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natL
Älgdrevet i Fredriksberg, medelHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
RingsjömedelnMalmö OK
Ringsjö OK
Skånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 7-mannaMalmö OK
Ringsjö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLResultat
Ungdomsserien, finalenSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
natSResultat
GMOK höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
Hjuken, medelSK Björnen
Vännäs OK
Västerbottens Orienteringsförbund
distMResultat
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10BAIK-A-NATT #3Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMNResultat
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/1025mannaJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25manna, individuella öppna motionsklasserTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 11/1025mannakortenJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HöstrusketVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
Eslövs FKEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10Revinge by night, nattstafettLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
lör 17/10Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distLResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natSMResultat
Helg utan älg, etapp 1, långGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Isabergs Mounting SprintOK GisleSmålands Orienteringsförbund
distSResultat
sön 18/10Helg utan älg, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distLResultat
Daladubbeln, patrull Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natUResultat
Hedjakten Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
natPL
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KullabäcksmedelnIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
distMResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNResultat
AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distMNResultat
lör 24/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Smålands Orienteringsförbund
distLNResultat
PreO, DM, dag, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
P
mästL
SmålandskavlenIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Smålands Orienteringsförbund
natSLKResultat
sön 25/10Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 2IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Smålands Orienteringsförbund
distLResultat
SmålandskavlenIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Smålands Orienteringsförbund
natSLKResultat
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10PreO, DM, natt, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
P
mästLN
lör 31/10MtbO, Rodhenloppet, nattOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLN
PreO, PepparkaksjaktenKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natL
Rodhenloppet, nattOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLN
Sista chansenOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natM
UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distPL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
sön 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
natPUResultat
PreO LerumLerums SOKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natL
NovembersprintenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
Sydsvenska 2-milen + DM, ultralång, Halland, Småland & VästergötlandHallands Orienteringsförbund
Hylte OK
Smålands Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
mästUResultat
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11O-Event - Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-Event - Up n Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Event - ZoorienteringIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11Mila Stockholm By Night, E1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 12/11
fre 13/11DM, natt, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 14/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
FK Boken, medelFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
sön 15/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natUResultat
HöstrusketÖrkelljunga FKSkånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12Mila Stockholm By Night, E2Solna OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12SkidO, OBS-tävling juniorcup, Boden, medelI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund
S
natMResultat
sön 20/12SkidO, OBS-tävling juniorcup, Boden, långI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbottens Orienteringsförbund
S
natLResultat
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser