Tävlingskalender

692 tävlingar hittades mellan 2015-01-01 och 2015-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1to 1/1Nyårs-OLTormestorps IFSkåne
distLResultat
fr 2/1MidvintersprintenGammelstads IFNorrbotten
distS
lö 3/1SkiGo cup och EM/JVM/UEM-testBergnäsets AIK
Gammelstads IF
I 19 IF
OK Renen
Älvsby IF OK
Norrbotten
S
natS
SkidO, IFK Moras OK, sprintIFK Mora OKDalarna
S
natS
sö 4/1Ski Go cup och EM/JVM/UEM-testBergnäsets AIK
Gammelstads IF
I 19 IF
OK Renen
Älvsby IF OK
Norrbotten
S
natM
SkidO, IFK Moras OK, medelIFK Mora OKDalarna
S
natM
v 2må 5/1
ti 6/1Medelpad SkidO Cup #1Selånger SOKMedelpad
S
natL
on 7/1
to 8/1
fr 9/1
lö 10/1SkidO, SM, medel, masstartSöderhamns OKHälsingland
S
mästMResultat
Publiktävling vid SkidO-SM , långSöderhamns OKHälsingland
S
natLResultat
EM/VM/JVM/UEM-test sprint, VemdalenSöderhamns OKHälsingland
S
natSResultat
sö 11/1Publiktävling vid SkidO-SM, medelSöderhamns OKHälsingland
S
natMResultat
SkidO, SM, stafettSöderhamns OKHälsingland
S
mästSLResultat
Salomon SkidO Cup #1Umeå OKVästerbotten
S
distM
v 3må 12/1
ti 13/1
on 14/1Mila Stockholm By Night, E3Täby OKStockholm
distLNResultat
to 15/1
fr 16/1
lö 17/1High Coast Ski-O, Nordisk juniorlandskamp med publiktävlingar, sprintOK NolaskogsarnaÅngermanland
S
natS
SkidO, Arcus. JVM/UEM-testtävlingGammelstads IFNorrbotten
S
natSResultat
sö 18/1High Coast Ski-O, Nordisk juniorlandskamp med publiktävlingar, långOK NolaskogsarnaÅngermanland
S
natL
SkidO, Arcussvängen. JVM/UEM-testGammelstads IFNorrbotten
S
natMResultat
Salomon SkidO Cup #1Umeå OKVästerbotten
S
natMResultat
v 4må 19/1
ti 20/1
on 21/1
to 22/1
fr 23/1
lö 24/1SkidO, DM, sprint, Norrbotten + Skigo CupI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
mästSResultat
SkidO sprint, LeksandIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna
S
natSResultat
SkidO, DM, sprintstafett, NorrbottenI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
mästSSStarttider
sö 25/1SkidO, HaningeHaninge SOKStockholm
S
distM
SkidO medel, LeksandIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna
S
natMResultat
Salomon SkidO Cup #2Umedalens IF
Vännäs OK
Västerbotten
S
distMResultat
v 5må 26/1
ti 27/1
on 28/1
to 29/1
fr 30/1SkidO, SM, sprintprologAlmby IK
Svenska Orienteringsförbundet
Örebro Län
S
mästSResultat
SkidO, SM, medel jaktstartAlmby IK
Svenska Orienteringsförbundet
Örebro Län
S
mästMResultat
lö 31/1SkidO, TvååkerSundsvalls OKMedelpad
S
natSLResultat
sö 1/2SkidO, DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborg
S
mästL
SkidO, DM, medel, Västerbotten + Skigo Cup + Salomon Cup #3Skellefteå OKVästerbotten
S
mästMStarttider
v 6må 2/2
ti 3/2Medelpad SkidO Cup #2Sundsvalls OKMedelpad
S
natLNResultat
on 4/2
to 5/2
fr 6/2
lö 7/2SkidO, DM, medel, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästMResultat
Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
SkidO, DM, lång, Södermanland + StockholmStockholms OF
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
S
mästLResultat
sö 8/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
SkidO Medel Ärla IFÄrla IFSödermanland
S
natMResultat
SkidO, DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästLResultat
v 7må 9/2
ti 10/2
on 11/2Mila Stockholm By Night, E4Centrum OKStockholm
distLNResultat
to 12/2
fr 13/2
lö 14/2Skigo Cup, Luleå, sprintOK RenenNorrbotten
S
natSResultat
Skigo Cup, Luleå, medelOK RenenNorrbotten
S
natMResultat
sö 15/2DM Skid-OL, (Öppet Distriktsmästerskap)Lerums SOKGöteborg
S
natL
Salomon SkidO Cup #4IFK UmeåVästerbotten
S
distMResultat
SkidO, DM, lång, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
S
mästLResultat
SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadVK UvarnaMedelpad
S
mästSL
v 8må 16/2
ti 17/2
on 18/2
to 19/2
fr 20/2
lö 21/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprintForsa OKHälsingland
S
mästSResultat
sö 22/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM, långForsa OKHälsingland
S
mästLResultat
v 9må 23/2
ti 24/2SkidO, DM, natt, MedelpadKovlands IFMedelpad
S
mästLN
on 25/2SkidO, DM, medel, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästMN
to 26/2
fr 27/2Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNResultat
lö 28/2SkidO, DM, lång, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästLResultat
Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMResultat
sö 1/3SkidO, DM, medel, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästMResultat
Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLResultat
BAIK, medel, Skigo CupBergnäsets AIKNorrbotten
S
distMResultat
BAIK, sprint, Skigo CupBergnäsets AIKNorrbotten
S
distSResultat
v 10må 2/3
ti 3/3
on 4/3
to 5/3
fr 6/3
lö 7/3Laxadubbeln, långFalkenbergs OK
OK Gläntan Vessigebro
Halland
natLResultat
Salomon SkidO Cup #5Robertsfors IKVästerbotten
S
distMResultat
sö 8/3Laxadubbeln, medelFalkenbergs OK
OK Gläntan Vessigebro
Halland
natMResultat
Härlövs IFHärlövs IFSkåne
natLResultat
v 11må 9/3
ti 10/3
on 11/3Kvällssprint skid-OKorsnäs IF OKDalarna
S
distSN
Mila Stockholm By Night, finalenSundbybergs IKStockholm
distLNResultat
to 12/3
fr 13/3KattegattnattOK LindénaHalland
natLNResultat
lö 14/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland
natMResultat
Orustkavlen Svanesunds GIFBohuslän-Dal
natSM
Salomon SkidO Cup #6Umeå OKVästerbotten
S
distMResultat
SkidO, DM, medel, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna
S
mästM
Skigo Cup, Arvidsjaur, medelArvidsjaurs OKNorrbotten
S
natMResultat
SkidO, DM, lång, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna
S
mästL
sö 15/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland
natLResultat
Skigo Cup, final, Arvidsjaur, långArvidsjaurs OKNorrbotten
S
natLResultat
v 12må 16/3
ti 17/3
on 18/3
to 19/3
fr 20/3Hjortnatta med långa nattenOK SkogshjortarnaVästergötland
natLNResultat
lö 21/3OK TyringeOK TyringeSkåne
natMResultat
Vårracet, långOK OrionBlekinge
natLResultat
Vårduetten, medelIF Rigor
IFK Göteborg
Halland
Göteborg
natMResultat
sö 22/3Vårracet, medelOK OrionBlekinge
natMResultat
Frosta OKFrosta OKSkåne
natLResultat
Vårduetten, långIF Rigor
IFK Göteborg
Halland
Göteborg
natLResultat
v 13må 23/3
ti 24/3
on 25/3
to 26/3
fr 27/3DM, natt, GöteborgOK LandehofGöteborg
mästLNResultat
NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNResultat
PreO, nattMalmö OKSkåne
P
natLN
DM, natt, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästLNResultat
lö 28/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLResultat
Ryssbergsdubbeln, För-SM, långBroSö OK
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Blekinge
natLResultat
PreO, dagOK Pan-KristianstadSkåne
P
natL
sö 29/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLResultat
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLResultat
PreO i NyrupRingsjö OKSkåne
P
natL
Ryssbergsdubbeln, För-SM, medelBroSö OK
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Blekinge
natMResultat
SjövallaslagetSjövalla FKGöteborg
natMResultat
v 14må 30/3
ti 31/3
on 1/4
to 2/4Häxjakten Five-O 1IF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
natLNResultat
Sydsvenska 7-mannabudkavlenFK GöingarnaSkåne
natSLKResultat
SvartnattaVingåkers OKSödermanland
natSLNResultat
fr 3/4Sydsvenska 7-mannabudkavlenFK GöingarnaSkåne
natSLKResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMResultat
Kortfredan Five-O 2IK GandvikVästergötland
natSResultat
NAIS-träffen, medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natMResultat
PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natLResultat
Sydsvenska 7-mannabudkavlen, individuella öppna motionsklasserFK GöingarnaSkåne
distLResultat
lö 4/4NAIS-träffen, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natLResultat
ÄrlaträffenÄrla IFSödermanland
natMResultat
Öjetrampen Five-O 3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLResultat
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natLResultat
NackheträffenOK NackheHalland
natLResultat
sö 5/4KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland
natMResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natMResultat
Tockarps IKTockarps IKSkåne
natMResultat
Bohuslunken Five-O 4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natMResultat
v 15må 6/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
natLResultat
IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm
natMResultat
KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLResultat
Vikingaträffen Five-O 5OK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland
natMResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötland
natLResultat
PåskrännetÖrkelljunga FKSkåne
natLResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLResultat
ti 7/4
on 8/4
to 9/4
fr 10/4EskilstunasprintenEskilstuna OL
OK Tor
Södermanland
natSResultat
Tibrotrippeln, dag 1, nattTibro OKVästergötland
natLNResultat
GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNResultat
lö 11/4LännamedelnLänna IFUppland
natMResultat
OK Tors ungdomstävlingEskilstuna OL
OK Tor
Södermanland
natLResultat
Tibrotrippeln, dag 2, långTibro OKVästergötland
natLResultat
Göteborgsdubbeln, långSävedalens AIKGöteborg
natLResultat
SM, ultralångOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästUResultat
DM, ultralång, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästUResultat
Klåverödsdubbeln, medelOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natMResultat
sö 12/4EskilstunaorienteringenEskilstuna OL
OK Tor
Södermanland
natLResultat
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLResultat
Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasserRånäs OKUppland
distLResultat
Tibrotrippeln, dag 3, medelTibro OKVästergötland
natMResultat
Ålems OKÅlems OKSmåland
natMResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotland
natMResultat
Aprilapril!Motala AIF OLÖstergötland
natMResultat
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg
natMResultat
Klåverödsdubbeln, långOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLResultat
v 16må 13/4
ti 14/4
on 15/4
to 16/4
fr 17/4SM, nattAttunda OKStockholm
mästLNResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, nattMullsjö SOKVästergötland
natLNResultat
lö 18/4ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natMResultat
Attunda, långdistansAttunda OKStockholm
distLResultat
Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästrikland
natSResultat
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästrikland
natMResultat
KlubbkampenIstrums SKVästergötland
distL
SSM, dag 1, långBodafors OK
Nässjö OK
Småland
mästLResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKResultat
Stigtomtakavlen, individuella öppna motionsklasserOK HällenSödermanland
distMResultat
Helsingborgs SOK, medelHelsingborgs SOKSkåne
natMResultat
AleträffenOK AlehofGöteborg
natMResultat
sö 19/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKResultat
EnenracetOK EnenUppland
natMResultat
Skaraborgsmästerskap, långIF Hagen
OK P4
Västergötland
natLResultat
SSM, dag 2, publiktävlingBodafors OK
Nässjö OK
Småland
natMResultat
SSM, dag 2, stafettBodafors OK
Nässjö OK
Småland
mästSLResultat
TrätäljalunkenSäffle OKVärmland
natMResultat
Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotland
distLResultat
Helsingborgs SOK, långHelsingborgs SOKSkåne
natLResultat
Mälarhöjdens IK OK, medeldistansMälarhöjdens IK OKStockholm
natMResultat
v 17må 20/4
ti 21/4
on 22/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKResultat
to 23/4
fr 24/4Bauernatta Jönköpings OKSmåland
natLNResultat
NattinattaIF Hansa-HoburgGotland
natLNResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNResultat
lö 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natLResultat
Gustavsbergs OK, långdistansGustavsbergs OKStockholm
natLResultat
Lunds OK, medelLunds OKSkåne
natMResultat
Skaraborgsmästerskap, medelOK SkogsstjärnanVästergötland
natMResultat
Swedish League, lång, med StigsökarträffenStigsökarna
Åmåls OK
Bohuslän-Dal
natLResultat
GripträffenOK GripSödermanland
natMResultat
Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland
natMResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMResultat
Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natMResultat
sö 26/4DM, ultralång, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
mästUResultat
Lunds OK, långLunds OKSkåne
natLResultat
OK Ravinen, medelOK RavinenStockholm
natMResultat
Swedish League, medel, med Ändå NågotStigsökarna
Åmåls OK
Bohuslän-Dal
natMResultat
Uppsala möte, långIF ThorUppland
natLResultat
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLResultat
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natMResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natMResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLResultat
MedeluvenIK UvenGöteborg
natMResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland
distMResultat
Växjö OK, långVäxjö OKSmåland
natLResultat
Gammelstads sprintcup #1Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
v 18må 27/4
ti 28/4Tiomilas jubileumsloppLänna IFUppland
distLKResultat
on 29/4Gammelstads sprintcup #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
to 30/4
fr 1/5Järfälla, medeldistansJärfälla OKStockholm
natMResultat
OK Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMResultat
Tisarträffen, medelOK TisarenÖrebro Län
natMResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland
natMResultat
GränsfejdenMarkaryds FKSmåland
natMResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMResultat
MölbackaträffenSK ÖrnenVärmland
distMResultat
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
natLResultat
lö 2/57-häradsdubbeln, dag 1, långUlricehamns OKVästergötland
natLResultat
Dolkampen, medelDalaportens OLDalarna
natMResultat
Järladubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholm
natMResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natMResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natMResultat
Tisarträffen, långOK TisarenÖrebro Län
natLResultat
Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötland
natMResultat
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland
natMResultat
Råda MTBO SprintLidköpings VSKVästergötland
M
natSResultat
sö 3/57-häradsdubbeln, dag 2, medelUlricehamns OKVästergötland
natMResultat
Dolkampen, långDalaportens OLDalarna
natLResultat
Järladubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholm
natLResultat
Propagandan med För-USMOK TyrVärmland
natLResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMResultat
Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötland
natLResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
natLResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natLResultat
Råda MTBO MedelLidköpings VSKVästergötland
M
natMResultat
v 19må 4/5Gammelstads sprintcup #3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
ti 5/5SkaraborgsstafettenOK KlyftamoVästergötland
distSMResultat
on 6/5DM, sprint, StockholmWaxholms OKStockholm
mästSResultat
to 7/5LjungsbrokampemOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMResultat
StorvikssprintenStorviks IFGästrikland
natSResultat
fr 8/5Tiomila Open Individual, FridayLånghundra IFUppland
natLKResultat
lö 9/5Tiomila, SkepptunaLänna IF
OK Linné
OK Roslagen
Rånäs OK
Sigtuna OK
Uppland
natSLKResultat
Tiomila Open Individual, SaturdayLånghundra IFUppland
natLResultat
OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natMResultat
sö 10/5Tiomila, SkepptunaLänna IF
OK Linné
OK Roslagen
Rånäs OK
Sigtuna OK
Uppland
natSLKResultat
TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natLResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
Tiomila Open Individual, SundayLånghundra IFUppland
natLResultat
OK Bävern, långOK BävernSmåland
natLResultat
Lidköpings vårtävlingLidköpings VSKVästergötland
natMResultat
v 20må 11/5
ti 12/5Ungdomsserien 1, krets 1, norrOK ÖsteråkerStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 1, sydTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, sydSkarpnäcks OLStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 3, sydSkogsluffarnas OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 4, sydIFK EnskedeStockholm
distLResultat
on 13/5
to 14/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 1, medelForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsingland
Medelpad
natMResultat
Swedish League, sprint, WRE, med OL-Touren, dag 1Säterbygdens OKDalarna
natSResultat
Vårdubbeln på Seskarö, sprintSeskarö IFNorrbotten
distSResultat
Närkekvartetten, dag 1, medelHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMResultat
Vårdubbeln på Seskarö, medelSeskarö IFNorrbotten
distMResultat
fr 15/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 2, långForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsingland
Medelpad
natLResultat
PreO i väst, stafettKungälvs OK
Stenungsunds OK
Göteborg
Bohuslän-Dal
P
natSL
Närkekvartetten, dag 2, långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLResultat
Swedish League, medel, med OL-Touren, dag 2Säterbygdens OKDalarna
natMResultat
lö 16/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 3, långForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsingland
Medelpad
natLResultat
Närkekvartetten, dag 3, långAlmby IK
Garphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län
natLResultat
OL-Touren, medel, dag 3Bjursås OKDalarna
natMResultat
PreO, Nordisk landskampOK SkogsmunkenBohuslän-Dal
P
intM
ÅrjängsträffenOK Jösse
Årjängs OK
Värmland
natLResultat
PreO, Nordisk landskamp, etapp 1OK SkogsmunkenBohuslän-Dal
P
intL
SOKs nordiskaSkellefteå OKVästerbotten
natLResultat
sö 17/5Tour de Medelpad/Hälsingland, tour de Medelpad/Hälsingland Etapp 4, medelForsa OK
Ljusdals OK
Njurunda OK
Selånger SOK
VK Uvarna
Hälsingland
Medelpad
natMResultat
PreO, Nordisk landskamp, etapp 2OK SkogsmunkenBohuslän-Dal
P
intL
Närkekvartetten, dag 4, medelAlmby IK
Garphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län
natMResultat
Swedish League, lång, WRE, med OL-Touren, dag 4Bjursås OKDalarna
natLResultat
LOKs vårtävlingLångvikens OKVästerbotten
natMResultat
v 21må 18/5
ti 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
natSResultat
on 20/5Skaraborgs sprintMariestads FK
OK Amne
Västergötland
natSResultat
Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
to 21/5DM, sprint, GästriklandHofors OKGästrikland
mästSResultat
fr 22/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm
natSSResultat
lö 23/5MTBO, Trollhättan, sprintTrollhättans SOKVästergötland
M
natSResultat
Swedish League, medel, med HögåkersträffenHögåkers OK
IFK Umeå
Västerbotten
natMResultat
Tour de Mösseberg, sprintFalköpings AIK OKVästergötland
distSResultat
UngdomstrolletGotlands Bro OKGotland
distLResultat
Jubileumsträffen i Ljusne, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natLResultat
sö 24/5Lunds OK, sprintLunds OKSkåne
natSResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
MTBO Trollhättan MedelTrollhättans SOKVästergötland
M
natMResultat
Swedish League, jaktstart, final, med Umeträffen, långHögåkers OK
IFK Umeå
Västerbotten
natLResultat
Faxeträffen i Ljusne, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natMResultat
DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkåne
mästSSResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland
distSMResultat
v 22må 25/5
ti 26/5
on 27/5GävlesprintenGävle OKGästrikland
natSResultat
Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
DM, sprint, Örebro län + Sommarsprinten #1Almby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
mästSResultat
to 28/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
mästSResultat
Ungdomsserien 2, krets 1, norrTäby OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 1, sydOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 2, sydOK RavinenStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 3, sydJärla OrienteringStockholm
distLResultat
JubileumssprintenÄlvsby IF OKNorrbotten
distSS
Ungdomsserien 2, krets 2, norrSolna OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 4, sydSnättringe SKStockholm
distLResultat
fr 29/5DM, Sprint, Dalarna och Tigersprinten i GrönklittIFK Mora OKDalarna
natSResultat
Sommarlägret, sprintTullinge SKStockholm
distSResultat
DM, sprint, SödermanlandTrosabygdens OKSödermanland
mästSResultat
lö 30/5DM, sprint, SmålandNybro OKSmåland
mästSResultat
DM, sprintstafett, SmålandNybro OKSmåland
mästSSResultat
PreO, Länna IFLänna IFUppland
P
natM
Renlunken, medelOK RenenNorrbotten
natMResultat
Svenska Cupen MTB-ONAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
natLResultat
Tigermedeln i GrönklittIFK Mora OKDalarna
natMResultat
DM, sprint, SkåneOK TorfinnSkåne
mästSResultat
PreO, TempO i RoslagenOK RoslagenUppland
P
natS
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, medelRehns BKHälsingland
natM
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMResultat
High Coast, medelOK NolaskogsarnaÅngermanland
natMResultat
PreO, DM, SkåneOK TorfinnSkåne
P
mästL
OK Torfinn, medelOK TorfinnSkåne
natMResultat
sö 31/5Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
natSResultat
MTBO Svenska CupenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
natMResultat
Renlunken, långOK RenenNorrbotten
natLResultat
Sommarlägret, stafettTullinge SKStockholm
distSMResultat
Tigerlången i GrönklittIFK Mora OKDalarna
natLResultat
UmedalrännetUmedalens IFVästerbotten
distMResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, långRehns BKHälsingland
natL
5-mannaLaxå OKÖrebro Län
distSMStarttider
OK Torfinn, medelOK TorfinnSkåne
natMResultat
PreO, OK LinnéOK LinnéUppland
P
natM
v 23må 1/6
ti 2/6
on 3/6DM, sprint, ÖstergötlandOK KolmårdenÖstergötland
mästSResultat
Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
DM, sprint, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
mästSResultat
to 4/6
fr 5/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMResultat
lö 6/6BAIK:s vårtävling, långBergnäsets AIKNorrbotten
distLResultat
DM, sprint, VärmlandKils OKVärmland
mästSResultat
Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natSResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natSResultat
PreO, SurahammarSurahammars SOKVästmanland
P
natL
Sprinthelgen, individuell, etapp 1OK OrionBlekinge
natSResultat
Sprinthelgen, individuell, etapp 2OK OrionBlekinge
natSResultat
World Cup, sprintBohuslän-Dals OF
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dal
intS
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMResultat
World Cup, publiktävling, sprintBohuslän-Dals OF
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dal
natSResultat
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMResultat
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästSResultat
EOK MTB-O Dag 1Edsbyns OKHälsingland
M
natSResultat
PreO, DM, lång, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
mästL
sö 7/6BAIK:s vårtävling, medelBergnäsets AIKNorrbotten
distMResultat
PreO, DM, dag, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
P
mästL
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLResultat
Sprinthelgen, stafettOK OrionBlekinge
natSSResultat
World Cup, medelBohuslän-Dals OF
OK Skogsmunken
Bohuslän-Dal
intM
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSResultat
World Cup, publiktävling Munkloppet, medelBohuslän-Dals OF
OK Skogsmunken
Bohuslän-Dal
natMResultat
SteffekavlenOK EkenÖstergötland
distSL
DM, ultralång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästUResultat
EOK MTB-O Dag 2Edsbyns OKHälsingland
M
natMResultat
v 24må 8/6
ti 9/6
on 10/6SAIK extremsprintSävedalens AIKGöteborg
distS
Sommarsprinten #2Almby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
distSResultat
to 11/6
fr 12/6
lö 13/6Skellefteå Byske HavsbadSkellefteå OKVästerbotten
LM
natMResultat
Wild West-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSResultat
sö 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSResultat
v 25må 15/6
ti 16/6Midsommarracet i BodenI 19 IFNorrbotten
distMResultat
on 17/6Brödkampen, samt DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästUResultat
DM, sprint, GotlandIF Hansa-Hoburg
Visby IF Gute SOK
Gotland
mästSResultat
NipstigenOK NipanÅngermanland
distMResultat
to 18/6
fr 19/6
lö 20/6
sö 21/6Idre fjällorienteringIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
Örebro City Sprint + Sommarsprinten #3Almby IKÖrebro Län
natSResultat
Örebro Sprintmixstafett - VM-norm (Mixed Sprint Relay)Almby IKÖrebro Län
natSSResultat
v 26må 22/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarna
natSResultat
ti 23/6Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarna
natLResultat
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distSResultat
on 24/6Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarna
natMResultat
to 25/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarna
natLResultat
fr 26/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMResultat
lö 27/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natLResultat
SM, sprint, model eventNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
distS
sö 28/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMResultat
SM, sprint, stafett, kvalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
mästSS
SM, sprint, individuellt, kvalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
mästSResultat
SM, sprint, publiktävlingNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
distSResultat
v 27må 29/6SM, sprint, stafett, finalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
mästSS
Trekvällars, etapp 1, förlängd sprintOK RavinenStockholm
distSResultat
ti 30/6SM, sprint, individuellt, finalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
mästSResultat
Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm
distMResultat
on 1/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm
distLResultat
Tjust 2-dagars dag 1Ankarsrums OKSmåland
natLResultat
Havs-OL, sprint + DM, sprint, BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
mästSResultat
to 2/7Tjust 2-dagars dag 2Ankarsrums OKSmåland
natLResultat
Havs-OL, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
natLResultat
fr 3/7Eskilstuna weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natSResultat
lö 4/7Eskilstuna weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natMResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1, medelIdefjordens SKBohuslän-Dal
natMResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natMResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, medelVittjärvs IKNorrbotten
natMResultat
Gotland 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland
natMResultat
sö 5/7Eskilstuna weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natLResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långBrunflo IF
Frösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2, långIdefjordens SKBohuslän-Dal
natLResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natLResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, långVittjärvs IKNorrbotten
natLResultat
Gotland 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland
natLResultat
v 28må 6/7Sommar-3-kvällars, etapp 1, medelAndrarums IFSkåne
natMResultat
ti 7/7Sommar-3-kvällars, etapp 2, medelAndrarums IFSkåne
natMResultat
PreO, DM, lång, UpplandSigtuna OKUppland
P
mästL
Gotland 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotland
natMResultat
on 8/7Sommar-3-kvällars, etapp 3, medelAndrarums IFSkåne
natMResultat
Gotland 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotland
natMResultat
to 9/7Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotland
natLResultat
fr 10/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
natMResultat
lö 11/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
natLResultat
sö 12/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
natLResultat
v 29må 13/7
ti 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland
natSResultat
on 15/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland
natSResultat
to 16/7
fr 17/7PreO, DM, Göteborg + Bohuslän-Dal + VästergötlandGöteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
P
mästL
O-Ringen träningsraceO-Ringen
natLResultat
lö 18/7AXA StafettenO-Ringen
natSSResultat
sö 19/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 1O-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30må 20/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 2O-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 21/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, elitsprint/MTB-O 1O-Ringen
LMP
natSVisa rutter i LiveloxResultat
on 22/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 3/MTB-O 2O-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
to 23/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 4/MTB-O 3O-Ringen
LMP
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 24/7AXA Sprint CupO-Ringen
natS
O-Ringen Borås 2015, etapp 5O-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 25/7
sö 26/7World Masters Orienteering Championships, sprint, kvalGöteborgs OFGöteborg
intS
v 31må 27/7World Masters Orienteering Championships, sprint, finalGöteborgs OFGöteborg
intS
OK Hällen 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMResultat
ti 28/7OK Hällen 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLResultat
on 29/7OK Hällen 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLResultat
World Masters Orienteering Championships, lång, kval 1Göteborgs OFGöteborg
intL
to 30/7World Masters Orienteering Championships, lång, kval 2Göteborgs OFGöteborg
intL
fr 31/7
lö 1/8Distriktmatch, sprintdistansSegersta OKHälsingland
distSResultat
Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natMResultat
World Masters Orienteering Championships, lång, finalGöteborgs OFGöteborg
intL
sö 2/8Distriktmatch, långdistansSegersta OKHälsingland
distLResultat
Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BåstadssprintenHjärnarps OLSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 32må 3/8
ti 4/8Distriktsmatchen MedelOK DjerfVärmland
distMResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
on 5/8Distriktsmatchen StafettOK DjerfVärmland
distSMResultat
to 6/8StjärnorpssprintenStjärnorps SKÖstergötland
natMResultat
fr 7/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLKResultat
Norrlandsmästerskap, sprintOK NipanÅngermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 8/8Golden weekendKöping-Kolsva OKVästmanland
natMResultat
Hedemora/Rembo, långIFK Hedemora OK
Rembo IK
Dalarna
natLResultat
Karlsborgsdubbeln, dag 1, medelIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natMResultat
Ronneby OK, medelRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 1Garda OKGotland
natSResultat
Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 2Garda OKGotland
natMResultat
Norrlandsmästerskap, medelOK NipanÅngermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/8Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 3Garda OKGotland
natLResultat
Golden weekendKöping-Kolsva OKVästmanland
natMResultat
Hedemora/Rembo, medelIFK Hedemora OK
Rembo IK
Dalarna
natMResultat
Karlsborgsdubbeln, dag 2, långIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natLResultat
Malmös dubbeljakt, etapp 1Malmö OKSkåne
natMResultat
Malmös dubbeljakt, etapp 2Malmö OKSkåne
natMResultat
Ronneby OK, långRonneby OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ÖrnflyktenSK ÖrnenVärmland
distM
ÅtvidskampenBjörkfors GOIF
OK Eken
Östergötland
natMResultat
Norrlandsmästerskap, långOK NipanÅngermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33må 10/8
ti 11/8
on 12/8Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSLResultat
StorviksnattStorviks IFGästrikland
natLNResultat
RotorundanOK RotoBohuslän-Dal
distMResultat
to 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMResultat
DM, medel, MedelpadNjurunda OKMedelpad
mästMResultat
fr 14/8OL-rounden, natt + DM, natt, Västmanland och Örebro LänOK Hedströmmen
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästLNResultat
GM, sprintHässleholms OKSkåne
mästSResultat
lö 15/8Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholm
natMResultat
DM, lång, Norrbotten Älvsby IF OKNorrbotten
mästLResultat
Hässleholms OK, nationell, långHässleholms OKSkåne
natLResultat
OL-rounden, långOK HedströmmenVästmanland
natLResultat
PreO, Helsingehelg, dag 1, långRehns BKHälsingland
P
natL
PreO, Helsingehelg, dag 1, stafettRehns BKHälsingland
P
natSL
VärmlandsserienOK MangenVärmland
natLResultat
Bockadubbeln, medelSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMResultat
GM, långHässleholms OKSkåne
mästLResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natMResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, medelRehns BKHälsingland
natM
DM, sprint, ÅngermanlandHusums IF OKÅngermanland
mästSResultat
FAIK medelFalköpings AIK OKVästergötland
natM
sö 16/8Attunda OK, långdistansAttunda OKStockholm
natLResultat
DM, stafett, Norrbotten Älvsby IF OKNorrbotten
mästSLResultat
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna motionsklasserÄlvsby IF OKNorrbotten
distLResultat
GM, stafettHässleholms OKSkåne
mästSLResultat
Hässleholms OK, elit, medelHässleholms OKSkåne
natMResultat
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natLResultat
OL-rounden, medelOK HedströmmenVästmanland
natMResultat
PreO, Helsingehelg, dag 2, långRehns BKHälsingland
P
natL
Triangelns nationellaOK TriangelnUppland
natMResultat
Bockadubbeln, långSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natLResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, långRehns BKHälsingland
natL
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natLResultat
BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natLResultat
Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarna
natMResultat
DM, medel, ÅngermanlandÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34må 17/8
ti 18/8
on 19/8Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästrikland
distLResultat
SM-uppladdningen 2015Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
MTBO, sprint, Järfälla OKJärfälla OKStockholm
M
natSResultat
to 20/8
fr 21/8
lö 22/8DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandHärnösands OK
Ångermanlands OF
Ångermanland
mästLResultat
DM, lång, VästerbottenStöcksjö ISVästerbotten
mästLResultat
DM, medel, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalen
mästMResultat
DM, sprint, HallandIF RigorHalland
mästSResultat
DM, sprintstafett, HallandIF RigorHalland
mästSSResultat
Dubbelflåset 2-dagars, Etapp 1, medelFK ÅsenSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMResultat
Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmåland
natMResultat
Kristinehamns OL-weekend, dag 1Kristinehamns OKVärmland
natMResultat
OK Södertörn/SoIK Hellas, För-SM, långHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Jonas Larsons minne, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbotten
natMResultat
Dubbelfajten/FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län
distMResultat
Sommarlandssprinten #1 i LeksandLeksands OKDalarna
natSResultat
sö 23/8Jonas Larsons minne, etapp 2Bergnäsets AIKNorrbotten
natLResultat
DM, lång, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalen
mästLResultat
DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandHärnösands OK
Ångermanlands OF
Ångermanland
mästSLResultat
Dubbelflåset 2-dagars, Etapp 2, långFK ÅsenSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLResultat
Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmåland
natLResultat
Kristinehamns OL-weekend, dag 2Kristinehamns OKVärmland
natMResultat
SoIK Hellas/OK Södertörn, För-SM, medelHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VR-mötetVandrarringenVästmanland
natMResultat
DM, sprint, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästSResultat
KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarlandssprinten #2 i LeksandLeksands OKDalarna
natSResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natMResultat
OK RodhenOK RodhenUppland
natMResultat
VittuskavelnFK VittusBlekinge
natSMResultat
DM, medel, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästMResultat
v 35må 24/8
ti 25/8
on 26/8Ungdomsserien, regionfinal, sydSkogsluffarnas OKStockholm
distMResultat
Ungdomsserien, regionfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distMResultat
DM, sprint, MedelpadTimrå SOKMedelpad
natSResultat
to 27/8
fr 28/8 DM, natt, SödermanlandOK TjärnenSödermanland
mästLNResultat
DM, natt, GästriklandValbo AIFGästrikland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, BlekingeFK VittusBlekinge
mästLNResultat
DM, natt, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
mästLNResultat
DM, natt, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
mästLNResultat
lö 29/8DM, lång, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dal
mästLResultat
DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg
mästMResultat
DM, medel, HallandHalmstad OKHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästMResultat
DM, medel, SmålandSOK ViljanSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
mästMResultat
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
mästMResultat
DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästMResultat
DM, medel, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästMResultat
DM, stafett, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästSLResultat
DM, medel, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län
mästMResultat
DM, medel, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 30/8DM stafett, Västerbotten, individuella öppna motionsklasserUmeå OKVästerbotten
distMResultat
DM, lång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästLResultat
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandForsa OK
Gästriklands OF
Hälsingland
Gästrikland
mästLResultat
DM, lång, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
mästLResultat
DM, lång, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästLResultat
DM, medel, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dal
mästMResultat
DM, stafett, DalarnaStora Tuna OKDalarna
mästSLResultat
DM, stafett, Dalarna, individuella öppna motionsklasserStora Tuna OKDalarna
distLResultat
DM, stafett, GöteborgSävedalens AIKGöteborg
mästSLResultat
DM, stafett, SmålandMålilla OKSmåland
natSLResultat
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästSLResultat
DM, stafett, VästergötlandTibro OKVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästSLResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna motionsklasserOK DenselnÖstergötland
distLResultat
DM, ultralång, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästUResultat
DM, lång, SkåneFK GöingarnaSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SödermanlandOK KlemmingenSödermanland
mästLResultat
DM, lång, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län
mästLResultat
DM, stafett, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästSLResultat
DM, stafett, HallandOK LindénaHalland
mästSLResultat
DM Stafett, Öppna banorOK LindénaHalland
distLResultat
DM, medel, VärmlandLesjöfors SKVärmland
mästMResultat
v 36må 31/8
ti 1/9
on 2/9
to 3/9
fr 4/9DM, natt, StockholmOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, UpplandSigtuna OKUppland
mästLNResultat
DM, natt, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland
mästLNResultat
MtbO, SM, sprint Söderhamns OKHälsingland
M
mästSResultat
DM, natt, Bohuslän-Dal + VästergötlandBohuslän-Dals OF
Stigsökarna
Trollhättans SOK
Bohuslän-Dal
Västergötland
mästLNResultat
DM, natt, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästLNResultat
DM, natt, SmålandOK StigenSmåland
mästLNResultat
lö 5/9DM, medel, GästriklandÅrsunda IFGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SödermanlandKjula IFSödermanland
mästMResultat
MtbO, SM, lång Söderhamns OKHälsingland
M
mästLResultat
DM, medel, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
mästMResultat
DM, medel, SkåneOK KontinentSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Gotland (endast H21)IF Hansa-Hoburg
Visby IF Gute SOK
Gotland
mästSResultat
DM, lång, VärmlandOK TyrVärmland
mästLResultat
DM, medel, DalarnaOK MalmiaDalarna
mästMResultat
DM, sprint, VästmanlandSala OKVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-Dal + VästergötlandOK Gipen
Trollhättans SOK
Bohuslän-Dal
Västergötland
mästSResultat
PreO, TempO-SM, OK LinnéOK LinnéUppland
P
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandSala OKVästmanland
mästSSResultat
DM, sprint, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästSResultat
DM, natt, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästLNResultat
PreO, Natt-SM, Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland
P
mästLNResultat
sö 6/9DM, lång, GotlandGarda OKGotland
mästLResultat
DM, lång, GöteborgFK HerkulesGöteborg
mästLResultat
DM, lång, VästergötlandTrollhättans SOKVästergötland
mästLResultat
DM, lång, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästLResultat
DM, stafett, GästriklandÅrsunda IFGästrikland
mästSLResultat
DM, stafett, StockholmSöders-TyresöStockholm
mästSLResultat
DM, stafett, Södermanland + VästmanlandOK Tor
Västmanlands OF
Södermanland
Västmanland
mästSLResultat
DM, stafett, Södermanland + Västmanland, individuella öppna motionsklasserOK Tor
Västmanlands OF
Södermanland
Västmanland
distLResultat
DM, stafett, UpplandOK LinnéUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna motionsklasserOK LinnéUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, SM, medel Söderhamns OKHälsingland
M
mästMResultat
PreO, Dag-SM, Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland
P
mästM
DM, stafett, Skåne, individuella öppna motionsklasserOK KontinentSkåne
distLResultat
DM, lång, DalarnaOK MalmiaDalarna
mästLResultat
DM, stafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
mästSLResultat
DM, stafett, SkåneOK KontinentSkåne
mästSLResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna motionsklasserSöders-TyresöStockholm
distLResultat
DM, stafett, Örebro länOK TisarenÖrebro Län
mästSLResultat
DM, stafett, Örebro län, individuella öppna motionsklasserOK TisarenÖrebro Län
distLResultat
DM, lång, HallandSimlångsdalens IFHalland
mästLResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna motionsklasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge
distLResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalUddevalla OKBohuslän-Dal
mästSLResultat
DM, stafett, VärmlandSkattkärrs SOKVärmland
mästSLResultat
DM, stafett, Värmland, individuella öppna motionsklasserSkattkärrs SOKVärmland
distLResultat
DM, långdistans, SmålandKexholms SKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
RallarsvängenVännäs OKVästerbotten
natMResultat
v 37må 7/9
ti 8/9
on 9/9
to 10/9
fr 11/9USM, sprintSundsvalls OKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
USM, sprint, publiktävlingSundsvalls OKMedelpad
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 12/9KorpenKFUM Örebro OK
Närkes Skogskarlars Klubb
Örebro Län
distLResultat
PreO, Kvarnsvedens GOIF OKKvarnsvedens GOIF OKDalarna
P
natL
USM, långSundsvalls OKMedelpad
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
USM, lång, publiktävlingSundsvalls OKMedelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öka fartaMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, kvalHaninge SOKStockholm
mästLResultat
Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distMResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMResultat
NOKs nationellaNorbergs OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 13/9SM, lång, finalHaninge SOKStockholm
mästLResultat
Mullsjö SOKMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Ödmården/Oslättforspojkarnas IKOK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Gästrikland
natLResultat
PreO, DM, DalarnaStora Tuna OKDalarna
P
mästL
PreO, Öppet FyrklubbsHjärnarps OLSkåne
P
natL
SM, Lång - PubliktävlingHaninge SOKStockholm
natMResultat
USM, stafettSundsvalls OKMedelpad
mästSLResultat
FyrklubbsHjärnarps OLSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BergslagsträffenNorbergs OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgjakten, 7-mannastafett, sprintOK StorsjönJämtland-Härjedalen
natSS
v 38må 14/9
ti 15/9
on 16/9
to 17/9
fr 18/9SM, medel, kvalSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, sprint + publiktävlingHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 19/9SM, medel, finalSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco Cup, medelLidköpings VSKVästergötland
natM
BDOF:s ungdomsserie i BullarenBullarens GoIF
Idefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
distMResultat
KanonstafettenOK DjerfVärmland
M
natSSResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OK
OK Grane
Värmland
distSLResultat
SM, medel, publiktävlingSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tockarps IKTockarps IKSkåne
natMResultat
AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Klarälvskavlen, individuella öppna motionsklasserIK Vikings OKVärmland
distLResultat
Veteran-SM, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 20/9Anderstorps OKAnderstorps OKSmåland
distMResultat
Bahco Cup, ungdomsstafettLidköpings VSKVästergötland
natSM
SM, stafettIFK Tumba SOK
Snättringe SK
Stockholm
mästSLResultat
Hästveda OKHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Höstträffen på GotlandGarda OKGotland
distLResultat
Svenska Cupen MTBOOK TyrVärmland
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39må 21/9
ti 22/9
on 23/9BAIK-A-NATT #1Bergnäsets AIKNorrbotten
distMNResultat
to 24/9
fr 25/9DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpad
mästLNResultat
Vetlanda OLSport Cup, medel, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
Kils nattpatrullKils OKVärmland
distPLNResultat
lö 26/9DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästLNResultat
DM, sprint, Dalarna och Trampen sprintLudvika OKDalarna
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
natSMResultat
OK TorfinnOK TorfinnSkåne
natM
OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm
natMResultat
Trampen medelLudvika OKDalarna
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Vetlanda OLSport Cup, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLResultat
FolskubbetFrölunda OLGöteborg
natLResultat
BDOF:s ungdomsserie deltävling 5Brattås CKBohuslän-Dal
distLResultat
DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästSResultat
sö 27/9ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MidälvastafettenVK UvarnaMedelpad
distSLResultat
RamunderträffenSkogspojkarnas OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLResultat
TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna FalumästerskapBjursås OKDalarna
distLResultat
UNT-cupsfinalenRasbo IKUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, SmålandNässjö OKSmåland
LM
mästMResultat
v 40må 28/9
ti 29/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen
mästLNResultat
on 30/9BAIK-A-NATT #2Bergnäsets AIKNorrbotten
distMNResultat
Natti NattiIFK EnskedeStockholm
distSSNResultat
to 1/10
fr 2/10DM, natt, HälsinglandEdsbyns OKHälsingland
mästLNResultat
Nacka by NightOK RavinenStockholm
distLNResultat
lö 3/10Eksjö SOKEksjö SOKSmåland
distMResultat
Falkdrevet, lördag, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natM
PreO, DM, natt, OK LinnéOK LinnéUppland
P
mästLN
Älgdrevet i Fredriksberg, långHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarna
natLResultat
Älgot cup, finalMalmö OK
Ringsjö OK
Skåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
IFKs höststafettIFK GöteborgGöteborg
natSLResultat
IFKs höststafett, individeulla öppna motionsklasserIFK GöteborgGöteborg
distMResultat
PreO, DM, tempo, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
mästS
sö 4/10Falkdrevet, söndag, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO dagLänna IFUppland
P
natL
Tranåsträffen Sol TranåsSmåland
natL
Älgdrevet i Fredriksberg, medelHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarna
natMResultat
RingsjömedelnMalmö OK
Ringsjö OK
Skåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 7-mannaMalmö OK
Ringsjö OK
Skåne
natSLResultat
Ungdomsserien, finalenSundbybergs IKStockholm
natSResultat
GMOK höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMResultat
Hjuken, medelSK Björnen
Vännäs OK
Västerbotten
distMResultat
v 41må 5/10
ti 6/10
on 7/10BAIK-A-NATT #3Bergnäsets AIKNorrbotten
distMNResultat
to 8/10
fr 9/10
lö 10/1025mannaJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholm
Uppland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25manna, individuella öppna motionsklasserTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
distLResultat
sö 11/1025mannakortenJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholm
Uppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HöstrusketVittjärvs IKNorrbotten
distMResultat
Eslövs FKEslövs FKSkåne
natMResultat
v 42må 12/10
ti 13/10
on 14/10
to 15/10
fr 16/10Revinge by night, nattstafettLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLN
lö 17/10Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natSMResultat
Helg utan älg, etapp 1, långGotlands Bro OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Isabergs Mounting SprintOK GisleSmåland
distSResultat
sö 18/10Helg utan älg, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLResultat
Daladubbeln, patrull Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natUResultat
Hedjakten Lunds OKSkåne
natPL
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KullabäcksmedelnIFK UmeåVästerbotten
distMResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMResultat
v 43må 19/10
ti 20/10
on 21/10
to 22/10
fr 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNResultat
AxevallanattaIstrums SKVästergötland
distMNResultat
lö 24/10HaningestafettenHaninge SOKStockholm
distSS
Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland
distLNResultat
PreO, DM, dag, HallandFK Friskus-VarbergHalland
P
mästL
SmålandskavlenIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland
natSLKResultat
sö 25/10Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 2IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland
distLResultat
SmålandskavlenIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland
natSLKResultat
OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44må 26/10
ti 27/10
on 28/10
to 29/10
fr 30/10PreO, DM, natt, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
P
mästLN
lö 31/10MtbO, Rodhenloppet, nattOK RodhenUppland
M
natPLN
PreO, PepparkaksjaktenKungälvs OKGöteborg
P
natL
Rodhenloppet, nattOK RodhenUppland
natPLN
Sista chansenOK OrionBlekinge
natM
UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal
distPL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMResultat
sö 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm
natPUResultat
PreO LerumLerums SOKGöteborg
P
natL
NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSL
Sydsvenska 2-milen + DM, ultralång, Halland, Småland & VästergötlandHallands OF
Hylte OK
Smålands OF
Västergötlands OF
Halland
Småland
Västergötland
mästUResultat
v 45må 2/11
ti 3/11
on 4/11
to 5/11
fr 6/11O-Event - Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-Event - Up n Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Event - ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 46må 9/11
ti 10/11
on 11/11Mila Stockholm By Night, E1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLNResultat
to 12/11
fr 13/11DM, natt, SkåneFK BokenSkåne
mästLNResultat
lö 14/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
FK Boken, medelFK BokenSkåne
natMResultat
sö 15/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland
natUResultat
HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47må 16/11
ti 17/11
on 18/11
to 19/11
fr 20/11
lö 21/11
sö 22/11
v 48må 23/11
ti 24/11
on 25/11
to 26/11
fr 27/11
lö 28/11
sö 29/11
v 49må 30/11
ti 1/12
on 2/12
to 3/12
fr 4/12
lö 5/12
sö 6/12
v 50må 7/12
ti 8/12
on 9/12Mila Stockholm By Night, E2Solna OKStockholm
distLNResultat
to 10/12
fr 11/12
lö 12/12
sö 13/12
v 51må 14/12
ti 15/12
on 16/12
to 17/12
fr 18/12
lö 19/12SkidO, OBS-tävling juniorcup, Boden, medelI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
natMResultat
sö 20/12SkidO, OBS-tävling juniorcup, Boden, långI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
natLResultat
v 52må 21/12
ti 22/12
on 23/12
to 24/12
fr 25/12
lö 26/12
sö 27/12
v 53må 28/12
ti 29/12
on 30/12
to 31/12

Annonser