Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

83 tävlingar hittades mellan 2015-01-01 och 2015-12-31 med följande urval: Gotlands Bro OK, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 3 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1to 1/1
fr 2/1
lö 3/1
sö 4/1
v 2må 5/1
ti 6/1
on 7/1
to 8/1
fr 9/1
lö 10/1
sö 11/1Salomon SkidO Cup #1Umeå OKVästerbotten
S
distM
v 3må 12/1
ti 13/1
on 14/1Mila Stockholm By Night, E3Täby OKStockholm
distLNResultat
to 15/1
fr 16/1
lö 17/1
sö 18/1
v 4må 19/1
ti 20/1
on 21/1
to 22/1
fr 23/1
lö 24/1
sö 25/1SkidO, HaningeHaninge SOKStockholm
S
distM
Salomon SkidO Cup #2Umedalens IF
Vännäs OK
Västerbotten
S
distMResultat
v 5må 26/1
ti 27/1
on 28/1
to 29/1
fr 30/1
lö 31/1
sö 1/2
v 6må 2/2
ti 3/2
on 4/2
to 5/2
fr 6/2
lö 7/2
sö 8/2
v 7må 9/2
ti 10/2
on 11/2Mila Stockholm By Night, E4Centrum OKStockholm
distLNResultat
to 12/2
fr 13/2
lö 14/2
sö 15/2
v 8må 16/2
ti 17/2
on 18/2
to 19/2
fr 20/2
lö 21/2
sö 22/2
v 9må 23/2
ti 24/2
on 25/2
to 26/2
fr 27/2
lö 28/2
sö 1/3
v 10må 2/3
ti 3/3
on 4/3
to 5/3
fr 6/3
lö 7/3
sö 8/3
v 11må 9/3
ti 10/3
on 11/3Kvällssprint skid-OKorsnäs IF OKDalarna
S
distSN
to 12/3
fr 13/3
lö 14/3Salomon SkidO Cup #6Umeå OKVästerbotten
S
distMResultat
sö 15/3
v 12må 16/3
ti 17/3
on 18/3
to 19/3
fr 20/3
lö 21/3
sö 22/3
v 13må 23/3
ti 24/3
on 25/3
to 26/3
fr 27/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNResultat
lö 28/3
sö 29/3
v 14må 30/3
ti 31/3
on 1/4
to 2/4
fr 3/4
lö 4/4
sö 5/4
v 15må 6/4
ti 7/4
on 8/4
to 9/4
fr 10/4
lö 11/4
sö 12/4Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasserRånäs OKUppland
distLResultat
v 16må 13/4
ti 14/4
on 15/4
to 16/4
fr 17/4
lö 18/4Attunda, långdistansAttunda OKStockholm
distLResultat
Stigtomtakavlen, individuella öppna motionsklasserOK HällenSödermanland
distMResultat
sö 19/4Vårträffen på GotlandVisborgs OKGotland
distLResultat
v 17må 20/4
ti 21/4
on 22/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKResultat
to 23/4
fr 24/4
lö 25/4
sö 26/4
v 18må 27/4
ti 28/4
on 29/4
to 30/4
fr 1/5
lö 2/5
sö 3/5
v 19må 4/5
ti 5/5SkaraborgsstafettenOK KlyftamoVästergötland
distSMResultat
on 6/5
to 7/5
fr 8/5
lö 9/5
sö 10/5
v 20må 11/5
ti 12/5Ungdomsserien 1, krets 1, norrOK ÖsteråkerStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 1, sydTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 3, sydSkogsluffarnas OKStockholm
distLResultat
on 13/5
to 14/5
fr 15/5
lö 16/5
sö 17/5
v 21må 18/5
ti 19/5
on 20/5Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
to 21/5
fr 22/5
lö 23/5Tour de Mösseberg, sprintFalköpings AIK OKVästergötland
distSResultat
UngdomstrolletGotlands Bro OKGotland
distLResultat
sö 24/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
v 22må 25/5
ti 26/5
on 27/5Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
to 28/5Ungdomsserien 2, krets 1, norrTäby OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 1, sydOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 2, sydOK RavinenStockholm
distLResultat
JubileumssprintenÄlvsby IF OKNorrbotten
distSS
Ungdomsserien 2, krets 2, norrSolna OKStockholm
distLResultat
fr 29/5
lö 30/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMResultat
sö 31/55-mannaLaxå OKÖrebro Län
distSMStarttider
v 23må 1/6
ti 2/6
on 3/6Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
to 4/6
fr 5/6
lö 6/6
sö 7/6SteffekavlenOK EkenÖstergötland
distSL
v 24må 8/6
ti 9/6
on 10/6Sommarsprinten #2Almby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
distSResultat
to 11/6
fr 12/6
lö 13/6
sö 14/6
v 25må 15/6
ti 16/6
on 17/6NipstigenOK NipanÅngermanland
distMResultat
to 18/6
fr 19/6
lö 20/6
sö 21/6
v 26må 22/6
ti 23/6
on 24/6
to 25/6
fr 26/6
lö 27/6SM, sprint, model eventNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
distS
sö 28/6SM, sprint, publiktävlingNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
distSResultat
v 27må 29/6Trekvällars, etapp 1, förlängd sprintOK RavinenStockholm
distSResultat
ti 30/6Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm
distMResultat
on 1/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm
distLResultat
to 2/7
fr 3/7
lö 4/7
sö 5/7
v 28må 6/7
ti 7/7
on 8/7
to 9/7
fr 10/7
lö 11/7
sö 12/7
v 29må 13/7
ti 14/7
on 15/7
to 16/7
fr 17/7
lö 18/7
sö 19/7
v 30må 20/7
ti 21/7
on 22/7
to 23/7
fr 24/7
lö 25/7
sö 26/7
v 31må 27/7OK Hällen 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMResultat
ti 28/7OK Hällen 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLResultat
on 29/7OK Hällen 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLResultat
to 30/7
fr 31/7
lö 1/8Distriktmatch, sprintdistansSegersta OKHälsingland
distSResultat
sö 2/8Distriktmatch, långdistansSegersta OKHälsingland
distLResultat
v 32må 3/8
ti 4/8Distriktsmatchen MedelOK DjerfVärmland
distMResultat
on 5/8Distriktsmatchen StafettOK DjerfVärmland
distSMResultat
to 6/8
fr 7/8
lö 8/8
sö 9/8
v 33må 10/8
ti 11/8
on 12/8RotorundanOK RotoBohuslän-Dal
distMResultat
to 13/8
fr 14/8
lö 15/8
sö 16/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna motionsklasserÄlvsby IF OKNorrbotten
distLResultat
v 34må 17/8
ti 18/8
on 19/8Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästrikland
distLResultat
to 20/8
fr 21/8
lö 22/8Dubbelfajten/FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län
distMResultat
sö 23/8
v 35må 24/8
ti 25/8
on 26/8Ungdomsserien, regionfinal, sydSkogsluffarnas OKStockholm
distMResultat
Ungdomsserien, regionfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distMResultat
to 27/8
fr 28/8
lö 29/8
sö 30/8DM stafett, Västerbotten, individuella öppna motionsklasserUmeå OKVästerbotten
distMResultat
DM, stafett, Dalarna, individuella öppna motionsklasserStora Tuna OKDalarna
distLResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna motionsklasserOK DenselnÖstergötland
distLResultat
DM Stafett, Öppna banorOK LindénaHalland
distLResultat
v 36må 31/8
ti 1/9
on 2/9
to 3/9
fr 4/9
lö 5/9
sö 6/9DM, stafett, Södermanland + Västmanland, individuella öppna motionsklasserOK Tor
Västmanlands OF
Södermanland
Västmanland
distLResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna motionsklasserOK LinnéUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Skåne, individuella öppna motionsklasserOK KontinentSkåne
distLResultat
DM, stafett, Örebro län, individuella öppna motionsklasserOK TisarenÖrebro Län
distLResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna motionsklasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge
distLResultat
DM, stafett, Värmland, individuella öppna motionsklasserSkattkärrs SOKVärmland
distLResultat
v 37må 7/9
ti 8/9
on 9/9
to 10/9
fr 11/9
lö 12/9KorpenKFUM Örebro OK
Närkes Skogskarlars Klubb
Örebro Län
distLResultat
Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distMResultat
sö 13/9
v 38må 14/9
ti 15/9
on 16/9
to 17/9
fr 18/9
lö 19/9KlarälvskavlenIK Vikings OK
OK Grane
Värmland
distSLResultat
Klarälvskavlen, individuella öppna motionsklasserIK Vikings OKVärmland
distLResultat
sö 20/9Anderstorps OKAnderstorps OKSmåland
distMResultat
Höstträffen på GotlandGarda OKGotland
distLResultat
v 39må 21/9
ti 22/9
on 23/9
to 24/9
fr 25/9Kils nattpatrullKils OKVärmland
distPLNResultat
lö 26/9Trampen medelLudvika OKDalarna
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 27/9Öppna FalumästerskapBjursås OKDalarna
distLResultat
v 40må 28/9
ti 29/9
on 30/9
to 1/10
fr 2/10Nacka by NightOK RavinenStockholm
distLNResultat
lö 3/10Eksjö SOKEksjö SOKSmåland
distMResultat
sö 4/10Hjuken, medelSK Björnen
Vännäs OK
Västerbotten
distMResultat
v 41må 5/10
ti 6/10
on 7/10
to 8/10
fr 9/10
lö 10/1025manna, individuella öppna motionsklasserTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
distLResultat
sö 11/10
v 42må 12/10
ti 13/10
on 14/10
to 15/10
fr 16/10
lö 17/10Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLResultat
Isabergs Mounting SprintOK GisleSmåland
distSResultat
sö 18/10Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLResultat
v 43må 19/10
ti 20/10
on 21/10
to 22/10
fr 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNResultat
lö 24/10HaningestafettenHaninge SOKStockholm
distSS
Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland
distLNResultat
sö 25/10Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 2IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Småland
distLResultat
v 44må 26/10
ti 27/10
on 28/10
to 29/10
fr 30/10
lö 31/10UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal
distPL
sö 1/11
v 45må 2/11
ti 3/11
on 4/11
to 5/11
fr 6/11
lö 7/11
sö 8/11
v 46må 9/11
ti 10/11
on 11/11Mila Stockholm By Night, E1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLNResultat
to 12/11
fr 13/11
lö 14/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
sö 15/11
v 47må 16/11
ti 17/11
on 18/11
to 19/11
fr 20/11
lö 21/11
sö 22/11
v 48må 23/11
ti 24/11
on 25/11
to 26/11
fr 27/11
lö 28/11
sö 29/11
v 49må 30/11
ti 1/12
on 2/12
to 3/12
fr 4/12
lö 5/12
sö 6/12
v 50må 7/12
ti 8/12
on 9/12Mila Stockholm By Night, E2Solna OKStockholm
distLNResultat
to 10/12
fr 11/12
lö 12/12
sö 13/12
v 51må 14/12
ti 15/12
on 16/12
to 17/12
fr 18/12
lö 19/12
sö 20/12
v 52må 21/12
ti 22/12
on 23/12
to 24/12
fr 25/12
lö 26/12
sö 27/12
v 53må 28/12
ti 29/12
on 30/12
to 31/12

Annonser