Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

141 tävlingar hittades mellan 2015-01-01 och 2015-12-31 med följande urval: Stockholms Orienteringsförbund, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 11/1VinterserienIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
ons 14/1Mila Stockholm By Night, E3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
sön 18/1VinterserienSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
sön 25/1SkidO, HaningeHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
S
distM
lör 7/2 - sön 8/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
lör 7/2SkidO, DM, lång, Södermanland + StockholmStockholms Orienteringsförbund
Ärla IF
Stockholms Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
S
mästLResultat
sön 8/2Vinterserien GubbängenTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
ons 11/2Mila Stockholm By Night, E4Centrum OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
sön 15/2Täby närtävling SkidoTäby OKStockholms Orienteringsförbund
S
närLResultat
ons 11/3Mila Stockholm By Night, finalenSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
mån 6/4IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
tor 9/4MTBO Järfälla OKJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
M
närMResultat
fre 10/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 11/450turen - NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närU
tis 14/4Motionsorientering GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
fre 17/4SM, nattAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 18/4Attunda, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
sön 19/4Mälarhöjdens IK OK, medeldistansMälarhöjdens IK OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
mån 20/4MHS SkolMSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
ons 22/4ABC Cupen MTBO Medel UppsalaAttunda OK
IF Thor
Länna IF
OK Roslagen
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
M
närMResultat
ons 22/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLKResultat
tor 23/4Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närLResultat
lör 25/4Gustavsbergs OK, långdistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
sön 26/4OK Ravinen, medelOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
tis 28/4Motionsorientering HellasgårdenHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
närM
tis 28/4Motionsorientering Upplands VäsbyVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
närL
tis 28/4Lidingö Challenge - Etapp 1IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
ons 29/4Motionsorientering GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
ons 29/4ABCD-cupen LidingöIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
M
närM
fre 1/5Järfälla, medeldistansJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
lör 2/5Järladubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 3/5Järladubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
mån 4/5Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 5/5Lidingö Challenge - Etapp 2IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
ons 6/5DM, sprint, StockholmWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
mästSResultat
tor 7/5Motionsorientering - TumbaIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
tor 7/5Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 12/5Ungdomsserien 1, krets 1, norrOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 12/5Ungdomsserien 1, krets 1, sydTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 12/5Ungdomsserien 1, krets 2, norrBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 12/5Ungdomsserien 1, krets 2, sydSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 12/5Ungdomsserien 1, krets 3, sydSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 12/5Ungdomsserien 1, krets 4, sydIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 12/5Lidingö Challenge - Etapp 3IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
mån 18/5HSOK Motionsorientering-RudanHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
mån 18/5Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 19/5Motionsorientering, TenöbadetWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
tis 19/5Motionsorientering Upplands VäsbyVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 19/5Motionsorientering SkarpängTäby OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 19/5Lidingö Challenge - Etapp 4IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
ons 20/5Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
tor 21/5Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närLResultat
fre 22/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
natSSResultat
fre 22/5Motionsorientering - DrottningholmCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
lör 23/5MotionsorienteringSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
ons 27/5Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
tor 28/5Ungdomsserien 2, krets 1, norrTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tor 28/5Ungdomsserien 2, krets 1, sydOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tor 28/5Ungdomsserien 2, krets 2, sydOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tor 28/5Ungdomsserien 2, krets 3, sydJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tor 28/5Ungdomsserien 2, krets 2, norrSolna OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tor 28/5Ungdomsserien 2, krets 4, sydSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
fre 29/5Sommarlägret, sprintTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
lör 30/5Sommarlägret ÄventyrstafettTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
närSMResultat
sön 31/5Sommarlägret, stafettTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSMResultat
mån 1/6ABCD-cupen SödersSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
M
närMResultat
tis 2/6Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholms Orienteringsförbund
närL
ons 3/6Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
mån 8/6HSOK Motionsorientering-RudanHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
tis 16/6Sommarserien, Ågestagården, ÅgestaIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 16/6Motionsorientering, TenöbadetWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
ons 17/6ABCD-cupen TullingeTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
M
närLResultat
mån 29/6 - ons 1/7TrekvällarsOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
tis 7/7Sommarserien HägerstalundCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 28/7SommarserienSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tor 13/8Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närLResultat
lör 15/8Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
sön 16/8Attunda OK, långdistansAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natLResultat
mån 17/8Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 18/8Sprint KM VÖOL, OKÖ, WOKWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
närSResultat
ons 19/8Motionsorientering ÄngsjöJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
ons 19/8SM-uppladdningen 2015Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
ons 19/8MTBO, sprint, Järfälla OKJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
M
natSResultat
tor 20/8Motionsorientering - TumbaIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
närM
tor 20/8Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närLResultat
lör 22/8OK Södertörn/SoIK Hellas, För-SM, långHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/8SoIK Hellas/OK Södertörn, För-SM, medelHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 24/8Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 25/8Lidingö Challenge - Etapp 5IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
ons 26/8Ungdomsserien, regionfinal, sydSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
ons 26/8Ungdomsserien, regionfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
tor 27/8Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
lör 29/8DM, medel, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 30/8DM, lång, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
mästLResultat
tis 1/9Lidingö Challenge - Etapp 6IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
ons 2/9MTBO-Ungdom-LidingöIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
LM
närMResultat
tor 3/9Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tor 3/9Sprint KM OK ÖsteråkerWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
närSResultat
fre 4/9DM, natt, StockholmOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9MotionsorienteringSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
sön 6/9DM, stafett, StockholmSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
mästSLResultat
sön 6/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna motionsklasserSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 8/9Lidingö Challenge - Etapp 7IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
lör 12/9 - sön 13/9SM, långHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 13/9SM, Lång - PubliktävlingHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
tis 15/9Lidingö Challenge - Etapp 8IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
fre 18/9 - lör 19/9SM, medelSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9SM, medel, publiktävlingSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9SM, stafettIFK Tumba SOK
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
mästSLResultat
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
lör 26/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLResultat
ons 30/9Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNResultat
ons 30/9Natti-Natti, öppna motionsklasserIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
närMNResultat
fre 2/10Nacka by NightOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
sön 4/10Ungdomsserien, finalenSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
natSResultat
lör 10/1025mannaJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/1025manna, individuella öppna motionsklasserTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 11/1025mannakortenJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/10Nattugglan tävling 1 - BovallenTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 15/10Roslagsveteranerna SkavlötenTäby OKStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
lör 17/10MtbO, Ultra Lång samt prologJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
M
närU
tor 22/10Veterantouren, AttundaAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNResultat
lör 24/10Haninge MTBOHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
M
närMResultat
lör 24/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
lör 24/10HSOK Sprint Motionsorintering Rudan Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
närSResultat
lör 24/10Nordcup deltävling 1 2015Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
lör 24/10Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
sön 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
natPUResultat
lör 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/11Nordcup deltävling 2 2015Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
sön 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/11Mila Stockholm By Night, E1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
lör 14/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
lör 14/11Nordcupen deltävling 3Täby OKStockholms Orienteringsförbund
närMResultat
lör 21/11Nordcupen deltävling 4Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
lör 28/11Nordcupen FinalJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närSResultat
sön 29/11Täby RogainingTäby OKStockholms Orienteringsförbund
närU
ons 9/12Mila Stockholm By Night, E2Solna OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
sön 13/12Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närLResultat

Annonser