Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

72 tävlingar hittades mellan 2015-01-01 och 2015-12-31 med följande urval: Stockholm, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1to 1/1
fr 2/1
lö 3/1
sö 4/1
v 2må 5/1
ti 6/1
on 7/1
to 8/1
fr 9/1
lö 10/1
sö 11/1
v 3må 12/1
ti 13/1
on 14/1Mila Stockholm By Night, E3Täby OKStockholm
distLNResultat
to 15/1
fr 16/1
lö 17/1
sö 18/1
v 4må 19/1
ti 20/1
on 21/1
to 22/1
fr 23/1
lö 24/1
sö 25/1SkidO, HaningeHaninge SOKStockholm
S
distM
v 5må 26/1
ti 27/1
on 28/1
to 29/1
fr 30/1
lö 31/1
sö 1/2
v 6må 2/2
ti 3/2
on 4/2
to 5/2
fr 6/2
lö 7/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
SkidO, DM, lång, Södermanland + StockholmStockholms OF
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
S
mästLResultat
sö 8/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
v 7må 9/2
ti 10/2
on 11/2Mila Stockholm By Night, E4Centrum OKStockholm
distLNResultat
to 12/2
fr 13/2
lö 14/2
sö 15/2
v 8må 16/2
ti 17/2
on 18/2
to 19/2
fr 20/2
lö 21/2
sö 22/2
v 9må 23/2
ti 24/2
on 25/2
to 26/2
fr 27/2
lö 28/2
sö 1/3
v 10må 2/3
ti 3/3
on 4/3
to 5/3
fr 6/3
lö 7/3
sö 8/3
v 11må 9/3
ti 10/3
on 11/3Mila Stockholm By Night, finalenSundbybergs IKStockholm
distLNResultat
to 12/3
fr 13/3
lö 14/3
sö 15/3
v 12må 16/3
ti 17/3
on 18/3
to 19/3
fr 20/3
lö 21/3
sö 22/3
v 13må 23/3
ti 24/3
on 25/3
to 26/3
fr 27/3
lö 28/3
sö 29/3
v 14må 30/3
ti 31/3
on 1/4
to 2/4
fr 3/4
lö 4/4
sö 5/4
v 15må 6/4IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm
natMResultat
ti 7/4
on 8/4
to 9/4
fr 10/4GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNResultat
lö 11/4
sö 12/4
v 16må 13/4
ti 14/4
on 15/4
to 16/4
fr 17/4SM, nattAttunda OKStockholm
mästLNResultat
lö 18/4Attunda, långdistansAttunda OKStockholm
distLResultat
sö 19/4Mälarhöjdens IK OK, medeldistansMälarhöjdens IK OKStockholm
natMResultat
v 17må 20/4
ti 21/4
on 22/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKResultat
to 23/4
fr 24/4
lö 25/4Gustavsbergs OK, långdistansGustavsbergs OKStockholm
natLResultat
sö 26/4OK Ravinen, medelOK RavinenStockholm
natMResultat
v 18må 27/4
ti 28/4
on 29/4
to 30/4
fr 1/5Järfälla, medeldistansJärfälla OKStockholm
natMResultat
lö 2/5Järladubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholm
natMResultat
sö 3/5Järladubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholm
natLResultat
v 19må 4/5
ti 5/5
on 6/5DM, sprint, StockholmWaxholms OKStockholm
mästSResultat
to 7/5
fr 8/5
lö 9/5
sö 10/5
v 20må 11/5
ti 12/5Ungdomsserien 1, krets 1, norrOK ÖsteråkerStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 1, sydTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, sydSkarpnäcks OLStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 3, sydSkogsluffarnas OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 4, sydIFK EnskedeStockholm
distLResultat
on 13/5
to 14/5
fr 15/5
lö 16/5
sö 17/5
v 21må 18/5
ti 19/5
on 20/5Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
to 21/5
fr 22/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm
natSSResultat
lö 23/5
sö 24/5
v 22må 25/5
ti 26/5
on 27/5Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
to 28/5Ungdomsserien 2, krets 1, norrTäby OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 1, sydOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 2, sydOK RavinenStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 3, sydJärla OrienteringStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 2, norrSolna OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 4, sydSnättringe SKStockholm
distLResultat
fr 29/5Sommarlägret, sprintTullinge SKStockholm
distSResultat
lö 30/5
sö 31/5Sommarlägret, stafettTullinge SKStockholm
distSMResultat
v 23må 1/6
ti 2/6
on 3/6Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
to 4/6
fr 5/6
lö 6/6
sö 7/6
v 24må 8/6
ti 9/6
on 10/6
to 11/6
fr 12/6
lö 13/6
sö 14/6
v 25må 15/6
ti 16/6
on 17/6
to 18/6
fr 19/6
lö 20/6
sö 21/6
v 26må 22/6
ti 23/6
on 24/6
to 25/6
fr 26/6
lö 27/6
sö 28/6
v 27må 29/6Trekvällars, etapp 1, förlängd sprintOK RavinenStockholm
distSResultat
ti 30/6Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm
distMResultat
on 1/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm
distLResultat
to 2/7
fr 3/7
lö 4/7
sö 5/7
v 28må 6/7
ti 7/7
on 8/7
to 9/7
fr 10/7
lö 11/7
sö 12/7
v 29må 13/7
ti 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLResultat
on 15/7
to 16/7
fr 17/7
lö 18/7
sö 19/7
v 30må 20/7
ti 21/7
on 22/7
to 23/7
fr 24/7
lö 25/7
sö 26/7
v 31må 27/7
ti 28/7
on 29/7
to 30/7
fr 31/7
lö 1/8
sö 2/8
v 32må 3/8
ti 4/8
on 5/8
to 6/8
fr 7/8
lö 8/8
sö 9/8
v 33må 10/8
ti 11/8
on 12/8
to 13/8
fr 14/8
lö 15/8Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholm
natMResultat
sö 16/8Attunda OK, långdistansAttunda OKStockholm
natLResultat
v 34må 17/8
ti 18/8
on 19/8SM-uppladdningen 2015Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
MTBO, sprint, Järfälla OKJärfälla OKStockholm
M
natSResultat
to 20/8
fr 21/8
lö 22/8OK Södertörn/SoIK Hellas, För-SM, långHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 23/8SoIK Hellas/OK Södertörn, För-SM, medelHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35må 24/8
ti 25/8
on 26/8Ungdomsserien, regionfinal, sydSkogsluffarnas OKStockholm
distMResultat
Ungdomsserien, regionfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distMResultat
to 27/8
fr 28/8
lö 29/8DM, medel, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
mästMResultat
sö 30/8DM, lång, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
mästLResultat
v 36må 31/8
ti 1/9
on 2/9
to 3/9
fr 4/9DM, natt, StockholmOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 5/9
sö 6/9DM, stafett, StockholmSöders-TyresöStockholm
mästSLResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna motionsklasserSöders-TyresöStockholm
distLResultat
v 37må 7/9
ti 8/9
on 9/9
to 10/9
fr 11/9
lö 12/9SM, lång, kvalHaninge SOKStockholm
mästLResultat
sö 13/9SM, lång, finalHaninge SOKStockholm
mästLResultat
SM, Lång - PubliktävlingHaninge SOKStockholm
natMResultat
v 38må 14/9
ti 15/9
on 16/9
to 17/9
fr 18/9SM, medel, kvalSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 19/9SM, medel, finalSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, publiktävlingSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 20/9SM, stafettIFK Tumba SOK
Snättringe SK
Stockholm
mästSLResultat
v 39må 21/9
ti 22/9
on 23/9
to 24/9
fr 25/9
lö 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm
natMResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLResultat
sö 27/9
v 40må 28/9
ti 29/9
on 30/9Natti NattiIFK EnskedeStockholm
distSSNResultat
to 1/10
fr 2/10Nacka by NightOK RavinenStockholm
distLNResultat
lö 3/10
sö 4/10Ungdomsserien, finalenSundbybergs IKStockholm
natSResultat
v 41må 5/10
ti 6/10
on 7/10
to 8/10
fr 9/10
lö 10/1025mannaJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholm
Uppland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25manna, individuella öppna motionsklasserTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
distLResultat
sö 11/1025mannakortenJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholm
Uppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42må 12/10
ti 13/10
on 14/10
to 15/10
fr 16/10
lö 17/10
sö 18/10
v 43må 19/10
ti 20/10
on 21/10
to 22/10
fr 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNResultat
lö 24/10HaningestafettenHaninge SOKStockholm
distSS
sö 25/10
v 44må 26/10
ti 27/10
on 28/10
to 29/10
fr 30/10
lö 31/10
sö 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm
natPUResultat
v 45må 2/11
ti 3/11
on 4/11
to 5/11
fr 6/11
lö 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 46må 9/11
ti 10/11
on 11/11Mila Stockholm By Night, E1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLNResultat
to 12/11
fr 13/11
lö 14/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
sö 15/11
v 47må 16/11
ti 17/11
on 18/11
to 19/11
fr 20/11
lö 21/11
sö 22/11
v 48må 23/11
ti 24/11
on 25/11
to 26/11
fr 27/11
lö 28/11
sö 29/11
v 49må 30/11
ti 1/12
on 2/12
to 3/12
fr 4/12
lö 5/12
sö 6/12
v 50må 7/12
ti 8/12
on 9/12Mila Stockholm By Night, E2Solna OKStockholm
distLNResultat
to 10/12
fr 11/12
lö 12/12
sö 13/12
v 51må 14/12
ti 15/12
on 16/12
to 17/12
fr 18/12
lö 19/12
sö 20/12
v 52må 21/12
ti 22/12
on 23/12
to 24/12
fr 25/12
lö 26/12
sö 27/12
v 53må 28/12
ti 29/12
on 30/12
to 31/12

Annonser