Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

255 tävlingar hittades mellan 2015-01-01 och 2015-12-31 med följande urval: Stockholm, orienteringslöpning.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tor 1/1
fre 2/1
lör 3/1
sön 4/1Nyttårslöpet 2015OK ÖsteråkerStockholm29
klubbLResultat
v 2mån 5/1
tis 6/1
ons 7/1
tor 8/1Täby vintercup 1Täby OKStockholm43
klubbLNResultat
fre 9/1
lör 10/1
sön 11/1VinterserienIFK EnskedeStockholm180
närLResultat
v 3mån 12/1
tis 13/1
ons 14/1Mila Stockholm By Night, E3Täby OKStockholm197
distLNResultat
tor 15/1
fre 16/1
lör 17/1
sön 18/1VinterserienSkarpnäcks OLStockholm189
närLResultat
Vinterrogaine 2Sundbybergs IKStockholm27
klubbU
v 4mån 19/1
tis 20/1
ons 21/1Vinternattcup 3Bromma-Vällingby SOKStockholm40
klubbLNResultat
Stafettcupen deltävling 3IFK Lidingö SOKStockholm1
klubbLN
tor 22/1Täby Vintercup 2Täby OKStockholm20
klubbLNResultat
fre 23/1
lör 24/1
sön 25/1
v 5mån 26/1
tis 27/1
ons 28/1Nattugglan 28 januariTullinge SKStockholm61
klubbLNResultat
tor 29/1
fre 30/1
lör 31/1
sön 1/2VinterrogaineJärfälla OKStockholm31
klubbU
v 6mån 2/2
tis 3/2
ons 4/2Vinternattcup 4Sundbybergs IKStockholm27
klubbLNResultat
Stafettcupen deltävling 4IFK Lidingö SOKStockholm11
klubbMN
tor 5/2
fre 6/2
lör 7/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm450
distLResultat
sön 8/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm467
distLResultat
Vinterserien GubbängenTumba-Mälarhöjden OKStockholm116
närLResultat
v 7mån 9/2
tis 10/2
ons 11/2Mila Stockholm By Night, E4Centrum OKStockholm177
distLNResultat
tor 12/2
fre 13/2
lör 14/2
sön 15/2Vinterrogaine 3 -Bergshamra IPSundbybergs IKStockholm30
klubbUStarttider
v 8mån 16/2
tis 17/2
ons 18/2Vinternattcupen etapp 5Järfälla OKStockholm31
klubbLNResultat
tor 19/2Täby Vintercup 3Täby OKStockholm24
klubbLNResultat
fre 20/2
lör 21/2
sön 22/2VinterserienJärla OrienteringStockholm159
klubbLResultat
v 9mån 23/2
tis 24/2
ons 25/2Stafettcupen deltävling 6IFK Lidingö SOKStockholm8
klubbLN
tor 26/2
fre 27/2
lör 28/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3Vinternattcupen etapp 6Attunda OKStockholm48
klubbLNResultat
Nattugglan HantanTullinge SKStockholm66
klubbLNResultat
tor 5/3Täby vintercup 4Täby OKStockholm23
klubbLNResultat
fre 6/3
lör 7/3
sön 8/3Vinterserien, Snättringe SKSnättringe SKStockholm272
klubbLResultat
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3Mila Stockholm By Night, finalenSundbybergs IKStockholm187
distLNResultat
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3
sön 15/3VinterserienSkogsluffarnas OKStockholm-
klubbL
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3Vinternattcupen E7Bromma-Vällingby SOKStockholm32
klubbLNResultat
Stafettcupen 8IFK Lidingö SOKStockholm9
klubbMN
tor 19/3Täby vintercup 5Täby OKStockholm20
klubbLNResultat
Järlas Natt-KMGustavsbergs OK
Järla Orientering
Stockholm32
klubbLNResultat
fre 20/3
lör 21/3Järla O-tour, etapp 2Järla OrienteringStockholm22
klubbLKResultat
Sprint-KM Täby OKTäby OKStockholm43
klubbSResultat
Ultrasprint-KMTäby OKStockholm28
klubbSResultat
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3Järla O-tour, etapp 3Järla OrienteringStockholm16
klubbLNResultat
tor 26/3
fre 27/3
lör 28/3
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3Natt-KMTäby OKStockholm49
klubbLNResultat
ons 1/4Natt-KMTullinge SKStockholm40
klubbLNResultat
tor 2/4
fre 3/4Järla O-tour, etapp 4Järla OrienteringStockholm72
klubbLKResultat
lör 4/4
sön 5/4
v 15mån 6/4IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOKStockholm931
natMResultat
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4Stafettcupen 10IFK Lidingö SOKStockholm60
klubbLNResultat
GrymnattaVäsby OKStockholm513
natLNResultat
lör 11/450turen - NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholm-
närU
sön 12/4
v 16mån 13/4
tis 14/4Motionsorientering GranskogJärfälla OKStockholm136
närLResultat
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4SM, nattAttunda OKStockholm0
mästLNResultat
lör 18/4Attunda, långdistansAttunda OKStockholm800
distLResultat
sön 19/4Mälarhöjdens IK OK, medeldistansMälarhöjdens IK OKStockholm1151
natMResultat
v 17mån 20/4MHS SkolMSundbybergs IKStockholm118
närMResultat
tis 21/4Sprint-KM 2015IFK Lidingö SOKStockholm72
klubbSResultat
ons 22/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm124
distSLKResultat
tor 23/4Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm80
närLResultat
fre 24/4
lör 25/4Gustavsbergs OK, långdistansGustavsbergs OKStockholm934
natLResultat
sön 26/4OK Ravinen, medelOK RavinenStockholm780
natMResultat
v 18mån 27/4
tis 28/4OK Södertörn Natt KMHaninge SOKStockholm44
klubbLNResultat
Motionsorientering HellasgårdenHellas OrienteringStockholm-
närM
Motionsorientering Upplands VäsbyVäsby OKStockholm0
närL
Lidingö Challenge - Etapp 1IFK Lidingö SOKStockholm101
närLResultat
ons 29/4Motionsorientering GranskogJärfälla OKStockholm80
närLResultat
tor 30/4
fre 1/5Järfälla, medeldistansJärfälla OKStockholm864
natMResultat
TiomilaTestIFK Lidingö SOKStockholm39
klubbLKResultat
lör 2/5Järladubbeln, medeldistansJärla OrienteringStockholm701
natMResultat
sön 3/5Järladubbeln, långdistansJärla OrienteringStockholm1282
natLResultat
v 19mån 4/5Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm48
närLResultat
Sprint-KMBromma-Vällingby SOKStockholm42
klubbS
tis 5/5Lidingö Challenge - Etapp 2IFK Lidingö SOKStockholm85
närLResultat
ons 6/5DM, sprint, StockholmWaxholms OKStockholm0
mästSResultat
tor 7/5Motionsorientering - TumbaIFK Tumba SOKStockholm64
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm113
närLResultat
fre 8/5
lör 9/5
sön 10/5
v 20mån 11/5
tis 12/5Ungdomsserien 1, krets 1, norrOK ÖsteråkerStockholm159
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 1, sydTumba-Mälarhöjden OKStockholm217
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, norrBromma-Vällingby SOKStockholm179
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 2, sydSkarpnäcks OLStockholm170
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 3, sydSkogsluffarnas OKStockholm196
distLResultat
Ungdomsserien 1, krets 4, sydIFK EnskedeStockholm150
distLResultat
Lidingö Challenge - Etapp 3IFK Lidingö SOKStockholm79
närLResultat
ons 13/5
tor 14/5
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5
v 21mån 18/5HSOK Motionsorientering-RudanHaninge SOKStockholm13
närMResultat
Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm49
närLResultat
tis 19/5Motionsorientering, TenöbadetWaxholms OKStockholm19
närMResultat
Motionsorientering Upplands VäsbyVäsby OKStockholm14
närLResultat
Motionsorientering SkarpängTäby OKStockholm60
närLResultat
Lidingö Challenge - Etapp 4IFK Lidingö SOKStockholm74
närLResultat
ons 20/5Stockholm City Cup, E1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm940
distSResultat
tor 21/5Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm71
närLResultat
fre 22/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm239
natSSResultat
Motionsorientering - DrottningholmCentrum OKStockholm56
närMResultat
lör 23/5KM-dag lång Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholm28
klubbLResultat
MotionsorienteringSkogsluffarnas OKStockholm75
närLResultat
KM-dag sprint Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholm23
klubbSResultat
sön 24/5KM Lång OKÄÖOK Älvsjö-ÖrbyStockholm46
klubbLResultat
Medel-KM för OK Österåker, Waxholms OK, Vallentuna-Össeby OKSundbybergs IKStockholm93
klubbMResultat
Dag-KM/Lång-KM (IFK Enskede, Skarpnäcks OL, Skogsluffarnas OK)Skogsluffarnas OKStockholm74
klubbLResultat
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5Stockholm City Cup, E2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm905
distSResultat
tor 28/5Ungdomsserien 2, krets 1, norrTäby OKStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 1, sydOK Älvsjö-ÖrbyStockholm189
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 2, sydOK RavinenStockholm178
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 3, sydJärla OrienteringStockholm175
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 2, norrSolna OKStockholm218
distLResultat
Ungdomsserien 2, krets 4, sydSnättringe SKStockholm188
distLResultat
fre 29/5Sommarlägret, sprintTullinge SKStockholm319
distSResultat
lör 30/5Sommarlägret ÄventyrstafettTullinge SKStockholm0
närSMResultat
Medel-KMCentrum OKStockholm30
klubbMResultat
sön 31/5Sommarlägret, stafettTullinge SKStockholm65
distSMResultat
v 23mån 1/6Sprint-KM TMOK och SolnaTumba-Mälarhöjden OKStockholm60
klubbSResultat
Solna OK Sprint-KMSolna OKStockholm13
klubbS
tis 2/6Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm-
närL
Lång-KMTäby OKStockholm77
klubbLResultat
Kort-KM för IFK Enskede, Skogsluffarnas OK och Skarpnäcks SOL, prologIFK EnskedeStockholm38
klubbMResultat
Kort-KM för IFK Enskede, Skogsluffarnas OK och Skarpnäcks SOL, jaktstartIFK EnskedeStockholm26
klubbMResultat
ons 3/6Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm892
distSResultat
tor 4/6Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm74
klubbLResultat
Medel-KM KIF 2015Kamrat och IF KIFStockholm10
klubbM
fre 5/6
lör 6/6Lång KM Haninge SOK Haninge SOKStockholm40
klubbLResultat
IFK Lidingö Lång-KM 2015IFK Lidingö SOKStockholm63
klubbLResultat
Järlas lång-KMJärfälla OK
Järla Orientering
Stockholm69
klubbLResultat
sön 7/6Attunda OK Lång-KMAttunda OKStockholm55
klubbLResultat
Lång-KMCentrum OKStockholm29
klubbLResultat
OK Södertörns KM sprint 2015IFK Lidingö SOKStockholm86
klubbSResultat
Lång-KM Järfälla OKJärfälla OKStockholm71
klubbLResultat
OK Södertörns KM medel 2015IFK Lidingö SOKStockholm89
klubbMResultat
v 24mån 8/6HSOK Motionsorientering-RudanHaninge SOKStockholm27
närMResultat
Jukolatest 2Tullinge SKStockholm53
klubbLResultat
Medel-KM Järfälla OKJärfälla OKStockholm94
klubbMResultat
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm92
klubbLResultat
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6KM Långdistans, BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholm41
klubbLResultat
tis 16/6Lång-KMTullinge SKStockholm119
klubbLResultat
Sommarserien, Ågestagården, ÅgestaIFK EnskedeStockholm258
närLResultat
Motionsorientering, TenöbadetWaxholms OKStockholm30
närLResultat
Lång-KM OK SödertörnSkogsluffarnas OKStockholm85
klubbLResultat
ons 17/6SpettaloppetSnättringe SKStockholm27
klubbSResultat
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm97
klubbLResultat
fre 26/6
lör 27/6Medel-KMSöders-TyresöStockholm-
klubbM
sön 28/6Dag-KMSöders-TyresöStockholm11
klubbLResultat
v 27mån 29/6Trekvällars, etapp 1, förlängd sprintOK RavinenStockholm585
distSResultat
tis 30/6Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm730
distMResultat
ons 1/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm668
distLResultat
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7Sommarserien HägerstalundCentrum OKStockholm175
närLResultat
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholm0
distLResultat
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7SommarserienSkarpnäcks OLStockholm322
närLResultat
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8
v 33mån 10/8
tis 11/8Motionsorientering, ÖverbybadetWaxholms OKStockholm75
klubbLResultat
ons 12/8
tor 13/8Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm69
närLResultat
fre 14/8
lör 15/8Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholm919
natMResultat
sön 16/8Attunda OK, långdistansAttunda OKStockholm904
natLResultat
v 34mån 17/8Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm66
närLResultat
tis 18/8Sprint KM VÖOL, OKÖ, WOKWaxholms OKStockholm69
närSResultat
Medel-KMIFK Lidingö SOKStockholm85
klubbMResultat
ons 19/8Motionsorientering ÄngsjöJärfälla OKStockholm74
närMResultat
SM-uppladdningen 2015Stockholms InomhusorienterareStockholm116
distLResultat
tor 20/8Motionsorientering - TumbaIFK Tumba SOKStockholm0
närM
Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm74
närLResultat
Sprint KMAttunda OKStockholm49
klubbSResultat
fre 21/8
lör 22/8OK Södertörn/SoIK Hellas, För-SM, långHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholm1224
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/8SoIK Hellas/OK Södertörn, För-SM, medelHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholm964
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 24/8Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm62
närLResultat
tis 25/8Lidingö Challenge - Etapp 5IFK Lidingö SOKStockholm76
närLResultat
OKÄÖ KM SprintOK Älvsjö-ÖrbyStockholm35
klubbSResultat
ons 26/8Ungdomsserien, regionfinal, sydSkogsluffarnas OKStockholm659
distMResultat
Ungdomsserien, regionfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm292
distMResultat
tor 27/8Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm86
närLResultat
Sprint KMGustavsbergs OKStockholm33
klubbSResultat
fre 28/8
lör 29/8DM, medel, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
0
mästMResultat
sön 30/8DM, lång, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
0
mästLResultat
Medel-KMTumba-Mälarhöjden OKStockholm-
klubbM
v 36mån 31/8Medel-KM BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholm55
klubbMResultat
tis 1/9Lidingö Challenge - Etapp 6IFK Lidingö SOKStockholm54
närLResultat
ons 2/9Mini-KMJärfälla OKStockholm77
klubbSResultat
MTBO-Ungdom-LidingöIFK Lidingö SOKStockholm21
LM
närMResultat
tor 3/9Medel-KMTäby OKStockholm59
klubbMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm66
närLResultat
Sprint KM OK ÖsteråkerWaxholms OKStockholm49
närSResultat
fre 4/9DM, natt, StockholmOK Älvsjö-ÖrbyStockholm548
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9MotionsorienteringSkogsluffarnas OKStockholm57
närLResultat
sön 6/9DM, stafett, StockholmSöders-TyresöStockholm299
mästSLResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna motionsklasserSöders-TyresöStockholm71
distLResultat
Solna OK Lång-KMSolna OKStockholm7
klubbL
v 37mån 7/9
tis 8/9Lidingö Challenge - Etapp 7IFK Lidingö SOKStockholm66
närLResultat
ons 9/9
tor 10/9Provlöpning olskytteAttunda OKStockholm11
klubbM
fre 11/9
lör 12/9SM, lång, kvalHaninge SOKStockholm526
mästLResultat
sön 13/9SM, lång, finalHaninge SOKStockholm526
mästLResultat
SM, Lång - PubliktävlingHaninge SOKStockholm883
natMResultat
v 38mån 14/9
tis 15/9Lidingö Challenge - Etapp 8IFK Lidingö SOKStockholm91
närLResultat
ons 16/9
tor 17/9Sprint-KMCentrum OKStockholm44
klubbSResultat
Scouterna; RegionsmästerskapWaxholms OKStockholm15
klubbMNResultat
fre 18/9SM, medel, kvalSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm854
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Inomhusorientering minilägretJärla OrienteringStockholm25
klubbS
lör 19/9SM, medel, finalSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm854
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, publiktävlingSkarpnäcks OL
Tullinge SK
Stockholm1219
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9SM, stafettIFK Tumba SOK
Snättringe SK
Stockholm0
mästSLResultat
Nisses Handikapp 2015OK ÖsteråkerStockholm24
klubbM
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9Natt-KMSnättringe SKStockholm27
klubbLNResultat
tor 24/9
fre 25/9
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm519
natMResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm148
natSLResultat
sön 27/9Solna OK Medel-KMSolna OKStockholm13
klubbMResultat
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9Natti NattiIFK EnskedeStockholm33
distSSNResultat
Natti-Natti, öppna motionsklasserIFK EnskedeStockholm27
närMNResultat
tor 1/10Snättringe Natt Sprint Cup, etapp 1Snättringe SKStockholm59
klubbSNResultat
fre 2/10Nacka by NightOK RavinenStockholm83
distLNResultat
Solna OK Natt-KMSolna OKStockholm6
klubbLN
lör 3/10
sön 4/10Ungdomsserien, finalenSundbybergs IKStockholm0
natSResultat
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/1025mannaJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholm
Uppland
362
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25manna, individuella öppna motionsklasserTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholm
Uppland
705
distLResultat
sön 11/1025mannakortenJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholm
Uppland
3495
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 12/10
tis 13/10Lilla Natt-KMJärla OrienteringStockholm45
klubbMKResultat
ons 14/10Nattugglan tävling 1 - BovallenTullinge SKStockholm67
närLNResultat
Sprint-KM med nattinslag, etapp 1Söders-TyresöStockholm13
klubbSK
Sprint-KM med nattinslag, etapp 2Söders-TyresöStockholm38
klubbSNResultat
tor 15/10Roslagsveteranerna SkavlötenTäby OKStockholm85
närMResultat
fre 16/10
lör 17/10
sön 18/10
v 43mån 19/10
tis 20/10Natt-KM Tullinge SK - UngdomarTullinge SKStockholm90
klubbLNResultat
Natt-KM Äldre 2015IFK Lidingö SOKStockholm23
klubbLNResultat
Natt-KM för IFK Enskede, Skogsluffarnas OK och Skarpnäcks SOLIFK EnskedeStockholm44
klubbLNResultat
ons 21/10
tor 22/10Veterantouren, AttundaAttunda OKStockholm93
närMResultat
Ungdoms Natt-KM IFK Lidingö SOKStockholm34
klubbLNResultat
Natt-KM BVSOK/JOKBromma-Vällingby SOKStockholm51
klubbLNResultat
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholm163
distMNResultat
lör 24/10HaningestafettenHaninge SOKStockholm6
distSS
HSOK Sprint Motionsorintering Rudan Haninge SOKStockholm30
närSResultat
Nordcup deltävling 1 2015Sundbybergs IKStockholm230
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm35
närLResultat
sön 25/10
v 44mån 26/10MåndagstestTullinge SKStockholm1
klubbS
tis 27/10Getaren Runt 2015Tullinge SKStockholm22
klubbLNResultat
Natt OKÖ/IBM/SEBOK ÖsteråkerStockholm61
klubbLNResultat
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10Solna OK Barometerloppet sprintSolna OKStockholm5
klubbS
sön 1/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm525
natPUResultat
v 45mån 2/11
tis 3/11Natt-KM UngdomarSkarpnäcks OLStockholm36
klubbLNResultat
ons 4/11
tor 5/11Natt-KMCentrum OKStockholm58
klubbLNResultat
Natt-KM Gustavsbergs OKGustavsbergs OK
Järla Orientering
Stockholm23
klubbLN
fre 6/11
lör 7/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm651
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Nordcup deltävling 2 2015Attunda OKStockholm278
närLResultat
sön 8/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm647
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11Mila Stockholm By Night, E1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm244
distLNResultat
tor 12/11Attunda OK, Natt KMAttunda OKStockholm29
klubbLNResultat
fre 13/11
lör 14/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm-
distPU
Nordcupen deltävling 3Täby OKStockholm321
närMResultat
sön 15/11Ultralång KMJärfälla OKStockholm50
klubbLResultat
v 47mån 16/11
tis 17/11Natträven 2015Haninge SOKStockholm26
klubbMN
Natt-sprint-KMGustavsbergs OKStockholm43
klubbSNResultat
ons 18/11Nattcup #2IFK Lidingö SOKStockholm19
klubbMN
VinterNattCup 1Järfälla OKStockholm87
klubbLNResultat
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/1110 Milaläger, etapp 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm26
klubbLVisa rutter i Livelox
10 Milaläger, etapp 2OK Älvsjö-ÖrbyStockholm20
klubbLN
Nordcupen deltävling 4Waxholms OKStockholm247
närLResultat
sön 22/1110 Milaläger, etapp 3OK Älvsjö-ÖrbyStockholm23
klubbUVisa rutter i Livelox
Ultralång-KM för TMOK och Centrum OKTumba-Mälarhöjden OKStockholm48
klubbUResultat
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11Vinternattcup 2Attunda OKStockholm59
klubbLNResultat
Nattugglan 2 - RikstenTullinge SKStockholm103
klubbLNResultat
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11Nordcupen FinalJärfälla OKStockholm246
närSResultat
KM ultralångOK SödertörnStockholm49
klubbUResultat
sön 29/11Täby RogainingTäby OKStockholm27
närU
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12Jannes AdvenTurIFK Lidingö SOKStockholm16
klubbLNResultat
Nattcup #3IFK Lidingö SOKStockholm25
klubbMN
Vinternattcup 3Sundbybergs IKStockholm59
klubbLNResultat
tor 3/12Nattcupen nr 1Väsby OKStockholm28
klubbLNResultat
fre 4/12
lör 5/12Klubbmatch Järfälla OK / OK SödertörnOK SödertörnStockholm97
klubbLResultat
sön 6/12Skinkloppet 2015OK ÖsteråkerStockholm38
klubbLResultat
B&L Vinterrrogaine 1Sundbybergs IKStockholm43
klubbU
Solna OK SkinkloppetSolna OKStockholm1
klubbL
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12Mila Stockholm By Night, E2Solna OKStockholm272
distLNResultat
tor 10/12Järla O-tourJärla OrienteringStockholm25
klubbLNResultat
Järla O-tourJärla OrienteringStockholm0
klubbLNResultat
fre 11/12
lör 12/12SkinkjaktenOK SödertörnStockholm57
klubbMResultat
SkinkloppetSkarpnäcks OLStockholm38
klubbL
sön 13/12Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm92
närLResultat
Luciaracet 2015Tullinge SKStockholm73
klubbL
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12Nattugglan 3 - Hacksjön-KvarnsjönTullinge SKStockholm79
klubbLNResultat
tor 17/12Nattcupen nr 2Väsby OKStockholm20
klubbLNResultat
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser