Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

70 tävlingar hittades mellan 2015-01-01 och 2015-12-31 med följande urval: Östergötland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1to 1/1
fr 2/1
lö 3/1
sö 4/1
v 2må 5/1
ti 6/1
on 7/1
to 8/1
fr 9/1
lö 10/1
sö 11/1
v 3må 12/1
ti 13/1Night ExtremeOK Denseln
Skogspojkarnas OK
Östergötland
närLN
on 14/1
to 15/1
fr 16/1
lö 17/1
sö 18/1
v 4må 19/1
ti 20/1
on 21/1
to 22/1
fr 23/1
lö 24/1
sö 25/1
v 5må 26/1
ti 27/1
on 28/1
to 29/1
fr 30/1
lö 31/1
sö 1/2
v 6må 2/2
ti 3/2
on 4/2
to 5/2
fr 6/2
lö 7/2
sö 8/2
v 7må 9/2
ti 10/2Night ExtremeFinspångs SOK
OK Denseln
Östergötland
närLN
on 11/2
to 12/2
fr 13/2
lö 14/2
sö 15/2
v 8må 16/2
ti 17/2
on 18/2
to 19/2
fr 20/2
lö 21/2
sö 22/2
v 9må 23/2
ti 24/2
on 25/2
to 26/2
fr 27/2
lö 28/2
sö 1/3
v 10må 2/3
ti 3/3
on 4/3
to 5/3
fr 6/3
lö 7/3
sö 8/3
v 11må 9/3
ti 10/3Night ExtremeOK DenselnÖstergötland
närLNResultat
on 11/3
to 12/3
fr 13/3
lö 14/3
sö 15/3
v 12må 16/3
ti 17/3
on 18/3
to 19/3
fr 20/3
lö 21/3
sö 22/3Tour de TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
Tour de TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
v 13må 23/3
ti 24/3
on 25/3
to 26/3
fr 27/3
lö 28/3
sö 29/3
v 14må 30/3
ti 31/3
on 1/4
to 2/4
fr 3/4NAIS-träffen, medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natMResultat
lö 4/4NAIS-träffen, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natLResultat
sö 5/4KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland
natMResultat
v 15må 6/4KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötland
natLResultat
ti 7/4
on 8/4
to 9/4Denselns veterantävlingOK DenselnÖstergötland
närLResultat
fr 10/4
lö 11/4
sö 12/4Aprilapril!Motala AIF OLÖstergötland
natMResultat
v 16må 13/4
ti 14/4NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötland
närLResultat
on 15/4
to 16/4
fr 17/4
lö 18/4
sö 19/4
v 17må 20/4
ti 21/4NOK-träningMatteus SIÖstergötland
närLResultat
on 22/4
to 23/4
fr 24/4
lö 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natLResultat
sö 26/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLResultat
v 18må 27/4
ti 28/4NOK träningOK KolmårdenÖstergötland
närLResultat
on 29/4Ungdomsserien deltävling 1IFK Linköpings OSÖstergötland
närLResultat
to 30/4
fr 1/5
lö 2/5Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötland
natMResultat
sö 3/5Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötland
natLResultat
v 19må 4/5
ti 5/5NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
närL
on 6/5
to 7/5LjungsbrokampemOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMResultat
fr 8/5
lö 9/5
sö 10/5TGOK-orienteringenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natLResultat
v 20må 11/5
ti 12/5NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLResultat
on 13/5
to 14/5
fr 15/5
lö 16/5
sö 17/5
v 21må 18/5
ti 19/5Tjalve Ungdomsserien + NOKTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMResultat
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
natSResultat
on 20/5
to 21/5
fr 22/5
lö 23/5
sö 24/5PekingduonMatteus SIÖstergötland
distSMResultat
v 22må 25/5
ti 26/5Krets- och klubbmästerskap Medel för MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötland
närMResultat
on 27/5
to 28/5Ungdomsserien deltävling 2OK SkogsströvarnaÖstergötland
närLResultat
fr 29/5
lö 30/5Svenska Cupen MTB-ONAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
natLResultat
sö 31/5MTBO Svenska CupenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
natMResultat
v 23må 1/6
ti 2/6
on 3/6DM, sprint, ÖstergötlandOK KolmårdenÖstergötland
mästSResultat
to 4/6
fr 5/6
lö 6/6OK Kolmården Ungdomsserien + NOKOK KolmårdenÖstergötland
närLResultat
sö 7/6SteffekavlenOK EkenÖstergötland
distSL
v 24må 8/6
ti 9/6
on 10/6
to 11/6
fr 12/6
lö 13/6
sö 14/6
v 25må 15/6
ti 16/6
on 17/6
to 18/6
fr 19/6
lö 20/6
sö 21/6
v 26må 22/6
ti 23/6
on 24/6
to 25/6
fr 26/6
lö 27/6
sö 28/6
v 27må 29/6
ti 30/6
on 1/7
to 2/7
fr 3/7
lö 4/7
sö 5/7
v 28må 6/7
ti 7/7Höglands-OLBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
närLResultat
Öppna Norrköpings MästerskapenSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLResultat
on 8/7
to 9/7
fr 10/7
lö 11/7
sö 12/7
v 29må 13/7
ti 14/7NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närLResultat
on 15/7
to 16/7
fr 17/7
lö 18/7
sö 19/7
v 30må 20/7
ti 21/7
on 22/7
to 23/7
fr 24/7
lö 25/7
sö 26/7
v 31må 27/7
ti 28/7
on 29/7
to 30/7
fr 31/7
lö 1/8
sö 2/8
v 32må 3/8
ti 4/8
on 5/8
to 6/8StjärnorpssprintenStjärnorps SKÖstergötland
natMResultat
fr 7/8
lö 8/8
sö 9/8ÅtvidskampenBjörkfors GOIF
OK Eken
Östergötland
natMResultat
v 33må 10/8
ti 11/8NOK träningOK KolmårdenÖstergötland
närL
on 12/8
to 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMResultat
fr 14/8
lö 15/8
sö 16/8
v 34må 17/8
ti 18/8Krets- och klubbmästerskap Sprint för MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötland
närSResultat
on 19/8
to 20/8Ungdomsserien deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
närLResultat
fr 21/8
lö 22/8
sö 23/8KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35må 24/8
ti 25/8FSOK Ungdomsserien + NOKFinspångs SOKÖstergötland
närMResultat
on 26/8Ungdomsserie MotalakretsenBoxholms OKÖstergötland
närMResultat
to 27/8
fr 28/8
lö 29/8DM, medel, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästMResultat
sö 30/8DM, stafett, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästSLResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna motionsklasserOK DenselnÖstergötland
distLResultat
v 36må 31/8
ti 1/9Ungdomsserien + NOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLResultat
on 2/9
to 3/9
fr 4/9DM, natt, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland
mästLNResultat
lö 5/9
sö 6/9DM, lång, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästLResultat
v 37må 7/9
ti 8/9
on 9/9
to 10/9
fr 11/9
lö 12/9
sö 13/9Kretsmästerskap långdistansTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
Ungdomsserien + NOK (sprint)Matteus SIÖstergötland
närSResultat
v 38må 14/9
ti 15/9
on 16/9
to 17/9
fr 18/9
lö 19/9Ungdomsserien - FinalBjörkfors GOIFÖstergötland
närLResultat
UngdomsseriestafettenOK DenselnÖstergötland
närSLResultat
sö 20/9
v 39må 21/9
ti 22/9
on 23/9Kretsmästerskap NattOK MotalaÖstergötland
närLNResultat
to 24/9
fr 25/9
lö 26/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
natSMResultat
sö 27/9RamunderträffenSkogspojkarnas OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40må 28/9
ti 29/9Peking Night 2015 Deltävling 1NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLNResultat
on 30/9
to 1/10
fr 2/10
lö 3/10
sö 4/10
v 41må 5/10
ti 6/10Peking Night . deltävling 2IFK Norrköpings OK
Matteus SI
Östergötland
närLNResultat
on 7/10
to 8/10
fr 9/10
lö 10/10
sö 11/10
v 42må 12/10
ti 13/10Peking Night deltävling 3Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMNResultat
on 14/10
to 15/10
fr 16/10
lö 17/10
sö 18/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMResultat
v 43må 19/10
ti 20/10Peking night deltävling 4OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
on 21/10
to 22/10
fr 23/10
lö 24/10NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närLResultat
sö 25/10
v 44må 26/10
ti 27/10
on 28/10
to 29/10
fr 30/10
lö 31/10SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMResultat
sö 1/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSL
v 45må 2/11
ti 3/11
on 4/11
to 5/11
fr 6/11
lö 7/11
sö 8/11
v 46må 9/11
ti 10/11
on 11/11
to 12/11
fr 13/11
lö 14/11
sö 15/11
v 47må 16/11
ti 17/11Night Extreme, Etapp 1OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
Night Extreme, etapp 1OK DenselnÖstergötland
närL
on 18/11
to 19/11
fr 20/11
lö 21/11Finspong Training Camp, etapp 1Finspångs SOKÖstergötland
närL
Finspong Training Camp, etapp 2Finspångs SOKÖstergötland
närL
sö 22/11Finspong Training Camp, etapp 3Finspångs SOKÖstergötland
närL
v 48må 23/11
ti 24/11
on 25/11
to 26/11
fr 27/11
lö 28/11
sö 29/11
v 49må 30/11
ti 1/12
on 2/12
to 3/12
fr 4/12
lö 5/12
sö 6/12
v 50må 7/12
ti 8/12
on 9/12
to 10/12
fr 11/12
lö 12/12
sö 13/12
v 51må 14/12
ti 15/12Night Extreme, etapp 2OK DenselnÖstergötland
närLN
Night Extreme, Etapp 2OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
on 16/12
to 17/12
fr 18/12
lö 19/12
sö 20/12
v 52må 21/12
ti 22/12
on 23/12
to 24/12
fr 25/12
lö 26/12
sö 27/12
v 53må 28/12
ti 29/12
on 30/12
to 31/12

Annonser