Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

27 tävlingar hittades mellan 2015-01-01 och 2015-12-31 med följande urval: Bohuslän-Dals Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 1 tävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tor 1/1
fre 2/1
lör 3/1
sön 4/1
v 2mån 5/1
tis 6/1
ons 7/1
tor 8/1
fre 9/1
lör 10/1
sön 11/1
v 3mån 12/1
tis 13/1
ons 14/1
tor 15/1
fre 16/1
lör 17/1
sön 18/1
v 4mån 19/1
tis 20/1
ons 21/1
tor 22/1
fre 23/1
lör 24/1
sön 25/1
v 5mån 26/1
tis 27/1
ons 28/1
tor 29/1
fre 30/1
lör 31/1
sön 1/2
v 6mån 2/2
tis 3/2
ons 4/2
tor 5/2
fre 6/2
lör 7/2
sön 8/2
v 7mån 9/2
tis 10/2
ons 11/2
tor 12/2
fre 13/2
lör 14/2
sön 15/2
v 8mån 16/2
tis 17/2
ons 18/2
tor 19/2
fre 20/2
lör 21/2
sön 22/2
v 9mån 23/2
tis 24/2
ons 25/2
tor 26/2
fre 27/2
lör 28/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3
sön 8/3
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3
tor 12/3
fre 13/3
lör 14/3Orustkavlen Svanesunds GIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSM
sön 15/3
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3
lör 21/3
sön 22/3
v 13mån 23/3
tis 24/3
ons 25/3
tor 26/3
fre 27/3
lör 28/3
sön 29/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
v 14mån 30/3
tis 31/3
ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4
lör 4/4
sön 5/4Bohuslunken Five-O 4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4
lör 11/4
sön 12/4
v 16mån 13/4
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4
lör 18/4
sön 19/4
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4Swedish League, lång, med StigsökarträffenStigsökarna
Åmåls OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
sön 26/4Swedish League, medel, med Ändå NågotStigsökarna
Åmåls OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5
lör 2/5SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
sön 3/5
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5
tor 7/5
fre 8/5
lör 9/5
sön 10/5
v 20mån 11/5
tis 12/5
ons 13/5
tor 14/5
fre 15/5PreO i väst, stafettKungälvs OK
Stenungsunds OK
Göteborgs Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natSL
lör 16/5PreO, Nordisk landskampOK SkogsmunkenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
intM
PreO, Nordisk landskamp, etapp 1OK SkogsmunkenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
intL
sön 17/5PreO, Nordisk landskamp, etapp 2OK SkogsmunkenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
intL
v 21mån 18/5
tis 19/5
ons 20/5
tor 21/5
fre 22/5
lör 23/5
sön 24/5
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5
tor 28/5
fre 29/5
lör 30/5
sön 31/5Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6
tor 4/6
fre 5/6
lör 6/6World Cup, sprintBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
intS
World Cup, publiktävling, sprintBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
sön 7/6World Cup, medelBohuslän-Dals Orienteringsförbund
OK Skogsmunken
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
intM
World Cup, publiktävling Munkloppet, medelBohuslän-Dals Orienteringsförbund
OK Skogsmunken
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6
ons 1/7
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7Gränsjakten i Strömstad, etapp 1, medelIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
sön 5/7Gränsjakten i Strömstad, etapp 2, långIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8RotorundanOK RotoBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distMResultat
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
sön 16/8BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8
sön 23/8GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8DM, lång, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLResultat
sön 30/8DM, medel, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMResultat
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9
fre 4/9DM, natt, Bohuslän-Dal + VästergötlandBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stigsökarna
Trollhättans SOK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 5/9DM, sprint, Bohuslän-Dal + VästergötlandOK Gipen
Trollhättans SOK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 6/9DM, stafett, Bohuslän-DalUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLResultat
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9
lör 12/9
sön 13/9
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9BDOF:s ungdomsserie i BullarenBullarens GoIF
Idefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
distMResultat
sön 20/9
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9
lör 26/9BDOF:s ungdomsserie deltävling 5Brattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distLResultat
sön 27/9
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10
lör 3/10
sön 4/10
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10
sön 18/10
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10
lör 24/10
sön 25/10
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distPL
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11
sön 8/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser