Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

295 tävlingar hittades mellan 2015-06-01 och 2015-06-30 med följande urval: orienteringslöpning.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 23mån 1/6Karlsnäs CupRonneby OKBlekinge
klubbLResultat
Motionsorientering Umeå 1 juniUmeå OKVästerbotten
närSResultat
Ungdomsträning Älvsby IF OKNorrbotten
klubbM
Motionsorientering 4 (Berg)Vännäs OKVästerbotten
klubbMResultat
Sprint-KM TMOK och SolnaTumba-Mälarhöjden OKStockholm
klubbSResultat
Solna OK Sprint-KMSolna OKStockholm
klubbS
tis 2/610-klubbs 3 Brunflo IFÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Lilla 5 dagars OK SilvaSkåne
närL
Dala Veteran orienteringHJS-Vansbro OKDalarna
närLResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
Motions-OL MossbergaOK DjerfVärmland
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närL
Motionsorientering vid KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närM
5-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmåland
klubbSResultat
MotionsorienteringHerrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
Sprint-KMTierps SOKUppland
klubbSResultat
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närLResultat
Sörklubbs - Rehns BK 2 JuniRehns BKHälsingland
närMResultat
HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
7-KlubbsOK NolaskogsarnaÅngermanland
närLResultat
Klubb o UngdomsträningMullsjö SOKVästergötland
klubbM
Motionsorientering VassvikaOK JösseVärmland
närLResultat
Norrcupen 150602Hudiksvalls OKHälsingland
närLResultat
Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Län
klubbSResultat
VPT finalVästerås SOKVästmanland
närSResultat
Älgmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland
närMResultat
10-klubbs 3Brunflo IFJämtland-Härjedalen
närM
Älgots Cup deltävling 2Simrishamns OKSkåne
närM
Lång-KMTäby OKStockholm
klubbLResultat
VB-StafettenGrangärde OKDalarna
klubbSLResultat
Eskilstuna Sprint Cup, Etapp 5Kjula IFSödermanland
närSResultat
Kretssprint Västra SkaraborgskretsenRyda SKVästergötland
närSResultat
Siljansserien deltävling 3 + IFK Mora KM, SprintÄlvdalens IF OKDalarna
närSResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank del 3Vallentuna-Össeby OLUppland
närLResultat
U-ringen Etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
Kort-KM för IFK Enskede, Skogsluffarnas OK och Skarpnäcks SOL, prologIFK EnskedeStockholm
klubbMResultat
Kort-KM för IFK Enskede, Skogsluffarnas OK och Skarpnäcks SOL, jaktstartIFK EnskedeStockholm
klubbMResultat
Mångdala OpenGrangärde OKDalarna
klubbLResultat
Öppet Kretsmästerskap långMariestads FKVästergötland
närL
ons 3/6DM, sprint, ÖstergötlandOK KolmårdenÖstergötland
mästSResultat
Falukretsens deltävling 3 SprintKorsnäs IF OKDalarna
närSResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Stockholm City Cup, E3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSResultat
KM-SprintStigmännen Karlshamns OKBlekinge
klubbSResultat
Familjestafetten 2015OK HammarenGästrikland
klubbSMResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2OK ÄlgenVärmland
närSResultat
DM, sprint, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
mästSResultat
tor 4/6Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Lilla 5-dagars Sydvästra kretsen Etapp 2OK KontinentSkåne
närL
POL-IstrumHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närLResultat
Veteran-OLOK HedströmmenVästmanland
närLResultat
RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närL
VOL nr 4 MedelpadTimrå SOKMedelpad
närMResultat
Motionsorientering 9Garda OKGotland
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
klubbLResultat
Frida City Sprint E3Vänersborgs SKVästergötland
närSResultat
Tibro Jukolaträning "Ranger Trail"Tibro OKVästergötland
närL
KretsträningOK DjerfVärmland
klubbMResultat
Motionsorientering SkutbergetOK TyrVärmland
närLResultat
Borlänge-Säter OrienteringsträningStora Tuna OKDalarna
närL
Medel-KM KIF 2015Kamrat och IF KIFStockholm
klubbM
Motionsorientering VittenstenÅmotfors OKVärmland
klubbLResultat
Poängjakt 5Trosabygdens OKSödermanland
klubbSResultat
Provlöpning Hökerum Bygg-etappenHestra IFVästergötland
närL
TjustkavelnVästerviks OKSmåland
närSM
Medel KMIFK Mora OKDalarna
klubbM
Run to the Hills 2015, Etapp 4Selånger SOKMedelpad
närMResultat
DM Sprint Stafett, Göteborg - inofficielltTolereds Allmänna IKGöteborg
närSSResultat
MotionsorienteringIFK UmeåVästerbotten
närS
fre 5/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMResultat
MM Sommarlandsresan ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
lör 6/6MM Sommarlandsresan ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
BAIK:s vårtävling, långBergnäsets AIKNorrbotten
distLResultat
DM, sprint, VärmlandKils OKVärmland
mästSResultat
Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natSResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natSResultat
Lång KM Haninge SOK Haninge SOKStockholm
klubbLResultat
SM OL-Skytte Klassisk distansOK GipenBohuslän-Dal
närL
Sprinthelgen, individuell, etapp 1OK OrionBlekinge
natSResultat
Sprinthelgen, individuell, etapp 2OK OrionBlekinge
natSResultat
World Cup, sprintBohuslän-Dals OF
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dal
intS
Vårserien, etapp 5Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg
närLResultat
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMResultat
World Cup, publiktävling, sprintBohuslän-Dals OF
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dal
natSResultat
IFK Lidingö Lång-KM 2015IFK Lidingö SOKStockholm
klubbLResultat
Järlas lång-KMJärfälla OK
Järla Orientering
Stockholm
klubbLResultat
Klubbmästerskap LångLunds OKSkåne
klubbLResultat
OK Kolmården Ungdomsserien + NOKOK KolmårdenÖstergötland
närLResultat
Lång KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMResultat
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästSResultat
Hagaby KM dag 2015Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLResultat
sön 7/6MM Sommarlandsresan ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
Attunda OK Lång-KMAttunda OKStockholm
klubbLResultat
BAIK:s vårtävling, medelBergnäsets AIKNorrbotten
distMResultat
OL-skytte Sprint , prolog och finalerOK GipenBohuslän-Dal
närS
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLResultat
Sprinthelgen, stafettOK OrionBlekinge
natSSResultat
World Cup, medelBohuslän-Dals OF
OK Skogsmunken
Bohuslän-Dal
intM
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSResultat
World Cup, publiktävling Munkloppet, medelBohuslän-Dals OF
OK Skogsmunken
Bohuslän-Dal
natMResultat
Lång-KMCentrum OKStockholm
klubbLResultat
OK Södertörns KM sprint 2015IFK Lidingö SOKStockholm
klubbSResultat
SteffekavlenOK EkenÖstergötland
distSL
Lång-KM Järfälla OKJärfälla OKStockholm
klubbLResultat
DM, ultralång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästUResultat
OK Södertörns KM medel 2015IFK Lidingö SOKStockholm
klubbMResultat
v 24mån 8/6HSOK Motionsorientering-RudanHaninge SOKStockholm
närMResultat
Jukolatest 2Tullinge SKStockholm
klubbLResultat
Terräng-KMRonneby OKBlekinge
klubbL
NOK´s Tredagars, etapp 1Norbergs OKVästmanland
klubbM
Medel-KM Järfälla OKJärfälla OKStockholm
klubbMResultat
Motionsorientering 5 (Strand)Vännäs OKVästerbotten
klubbMResultat
tis 9/6NOK´s Tredagars, etapp 2Norbergs OKVästmanland
klubbM
Kretsträning GötaälvdalskretsenTrollhättans SOKVästergötland
närL
Lilla 5-dagars E3Malmö OKSkåne
närL
Dala Veteran-OlLeksands OKDalarna
närMResultat
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närLResultat
Motions-OL KedjeåsenOK DjerfVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-cup 1Gotlands Bro OKGotland
närSResultat
Sörklubbs 150609 - Alfta-Ösa OKAlfta-Ösa OKHälsingland
närLResultat
10-klubbsÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
KlubbstafettIK UvenGöteborg
klubbM
Motionsorientering NussvikenOK MangenVärmland
närMResultat
Norrcupen MTBForsa OKHälsingland
LM
närMResultat
Poäng Cup 4Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbLResultat
Roslagsmästerskap Stafett 2015Häverödals SKUppland
närSM
SAIK KM 2015Sävedalens AIKGöteborg
klubbLResultat
7-klubbsSkogslöparnaÅngermanland
närLResultat
KM lång VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUppland
klubbLResultat
ons 10/6NOK´s Tredagars, etapp 3Norbergs OKVästmanland
klubbM
SAIK extremsprintSävedalens AIKGöteborg
distS
Sommarsprinten #2Almby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
distSResultat
KorpenorienteringSelånger SOKMedelpad
närMResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närS
VeteranmatchKristinehamns OKVärmland
närMResultat
LOK´s sommarcup deltävling 2, FalerumsfejdenLinköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
tor 11/6POL i HjoHjobygdens OKVästergötland
närLResultat
VOL 5 Bureplatsen, Norra BergetSundsvalls OKMedelpad
närLResultat
Motionsorientering 10Gotlands Bro OKGotland
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
klubbLResultat
Sommarcupen Etapp 4Göteborgs SKGöteborg
klubbLResultat
Motionsorientering SannaOK TyrVärmland
närLResultat
Lilla 5-dagars E4Frosta OKSkåne
närL
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Medel-KM OL-skoleavslutningIF ThorUppland
klubbMResultat
Motionsorientering TömteOK HierneVärmland
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 3 - FinalDegerfors OKVärmland
närSResultat
SkärmjaktenÅrsunda IFGästrikland
närL
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpad
närLResultat
Träning Borlänge-SäterStora Tuna OKDalarna
närL
MotionsorienteringUmeå OKVästerbotten
klubbM
Tjogetträning 1OK Vilse 87Blekinge
närL
Motionsorientering Umeå 11 juniUmeå OKVästerbotten
närMResultat
fre 12/6
lör 13/6Länskamp för Skogskarlar i Dalarna och Västmanland Stora Tuna OKDalarna
närLResultat
Skellefteå Byske HavsbadSkellefteå OKVästerbotten
LM
natMResultat
Wild West-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSResultat
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSResultat
Degerforsklassikern 2015Degerfors OKVärmland
närMResultat
v 25mån 15/6KM Långdistans, BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholm
klubbLResultat
Arboga OK:s 3-dagarsorientering dag 1Arboga OKVästmanland
närMResultat
NjudungskavlenOK BävernSmåland
närSLResultat
Motionsorientering 6 (Överboda)Vännäs OKVästerbotten
klubbMResultat
tis 16/6BLG-Säter-träning, sprintDomnarvets GOIFDalarna
närSResultat
GM Umeå 2015Umeå OKVästerbotten
klubbMResultat
Kretsträning GötaälvdalskretsenTrollhättans SOKVästergötland
närL
Lång-KMTullinge SKStockholm
klubbLResultat
POL L.HavsjönHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
närLResultat
SkärmjaktStorviks IFGästrikland
närL
Sprint-KM OK DenselnOK DenselnÖstergötland
klubbSResultat
TjogetträningRonneby OKBlekinge
klubbLResultat
Tältläger Vänersborg, etapp 1Vänersborgs SKVästergötland
närL
Dala Veteran-OLIFK Mora OKDalarna
närLResultat
Sommarserien, Ågestagården, ÅgestaIFK EnskedeStockholm
närLResultat
Arboga OK:s 3-dagarsorientering dag 2Arboga OKVästmanland
närMResultat
Månadens Bana 16 juniUlricehamns OKVästergötland
klubbLResultat
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närLResultat
Motions-OL NäsetOK DjerfVärmland
närSResultat
Motionsorientering, TenöbadetWaxholms OKStockholm
närLResultat
Domnarvets GoIF, KM sprintDomnarvets GOIFDalarna
klubbSResultat
Lilla 5-dagars E5Lunds OKSkåne
närL
Sako Sprint OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närSResultat
UppvidingekarusellenAlstermo IFSmåland
närM
Sprint-KM - OK KåreOK KåreDalarna
klubbSResultat
10-klubbs 5Fältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Dag-KMLindebygdens OKÖrebro Län
klubbLResultat
Midsommarracet i BodenI 19 IFNorrbotten
distMResultat
MinitjogetOK RävenVästergötland
närSSResultat
Motionsorientering FallebergetOK JösseVärmland
närLResultat
Sommar-OL 1 2015 Trosabygdens OKSödermanland
närLResultat
TeknikträningHjärnarps OLSkåne
klubbL
Motionsorientering HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMResultat
TestStafettDMSävedalens AIKGöteborg
klubbSMResultat
NOF Läger 2015Vittjärvs IKNorrbotten
närLK
BreddkavlenVallsta SKHälsingland
närSL
Motionsorientering Umeå 16 juniUmedalens IFVästerbotten
närLResultat
OK Linnés öppna sprint-KMOK LinnéUppland
närSResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 4Rånäs OKUppland
närLResultat
KM långdistansSigtuna OKUppland
klubbL
Lång-KM OK SödertörnSkogsluffarnas OKStockholm
klubbLResultat
Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbLResultat
ons 17/6Tältläger Vänersborg, etapp 2Vänersborgs SKVästergötland
närL
Arboga OK:s 3-dagarsorientering dag 3Arboga OKVästmanland
närSResultat
Brödkampen, samt DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästUResultat
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närLResultat
KOK:s miniQuattroKristinehamns OKVärmland
närMResultat
SpettaloppetSnättringe SKStockholm
klubbSResultat
LOK´s sommarcup deltävling 3, LysingslunkenLinköpings OKÖstergötland
klubbL
Aneby MTBOSOK AnebySmåland
LM
närMResultat
DM, sprint, GotlandIF Hansa-Hoburg
Visby IF Gute SOK
Gotland
mästSResultat
NipstigenOK NipanÅngermanland
distMResultat
tor 18/6Tältläger Vänersborg, etapp 3Vänersborgs SKVästergötland
närL
VOL 6Njurunda OKMedelpad
närLResultat
Sommarcupen Etapp 5Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
FK Herkules OL-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
Dag-KM (Långdistans)Katrineholms OKSödermanland
klubbL
KM SprintOK Vilse 87Blekinge
klubbSResultat
Motionsorientering MagnorOK HierneVärmland
närL
fre 19/6Midsommar OLOK SilvaSkåne
närL
lör 20/6Midsommar OLOK SilvaSkåne
närL
sön 21/6Midsommar OLOK SilvaSkåne
närL
Idre fjällorienteringIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
Örebro City Sprint + Sommarsprinten #3Almby IKÖrebro Län
natSResultat
Örebro Sprintmixstafett - VM-norm (Mixed Sprint Relay)Almby IKÖrebro Län
natSSResultat
GängbudkavelnEksjö SOKSmåland
klubbSLResultat
MidsommarpokalenSOK AnebySmåland
närLResultat
KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 1Hjobygdens OK
IF Hagen
OK P4
Tibro OK
Västergötland
närMResultat
v 26mån 22/6KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 2Hjobygdens OK
IF Hagen
OK P4
Tibro OK
Västergötland
närLResultat
IdresprintenIdrefjällens OKDalarna
natSResultat
EOK 4-Dagars Dag1Edsbyns OKHälsingland
klubbMResultat
UngdomsträningÄlvsby IF OKNorrbotten
klubbM
Motionsorientering 7 (Middagsberget)Vännäs OKVästerbotten
klubbLResultat
tis 23/6KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 3Hjobygdens OK
IF Hagen
OK P4
Tibro OK
Västergötland
närLResultat
DalaVeteran Kåre 2015OK KåreDalarna
närM
Kretsträning GötaälvdalskretsenTrollhättans SOKVästergötland
närL
Idre 3-dagars, etapp 1Idrefjällens OKDalarna
natLResultat
Poängtävling 7Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Län
klubbMResultat
Tisdags-OL SkultorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
Öppen kretsträning södra SkaraborgskretsenMullsjö SOKVästergötland
närLResultat
Motions-OL NorhammarOK DjerfVärmland
närMResultat
Höglands-OLSol TranåsSmåland
närLResultat
Sakoträning BoteredVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
Sprint-cup 2Gotlands Bro OKGotland
närSResultat
UppvidingekarusellenKexholms SKSmåland
närLResultat
Motionsorientering YppersbynOK MangenVärmland
närMResultat
Norrklubbs 2015Ljusdals OKHälsingland
närLResultat
TeknikträningHjärnarps OLSkåne
klubbL
Motionsorientering HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMResultat
OK Nackhes/FK Friskus Dag KMOK NackheHalland
klubbLResultat
Akronmatchen 2015Lidköpings VSKVästergötland
närMResultat
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distSResultat
ons 24/6KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 4Hjobygdens OK
IF Hagen
OK P4
Tibro OK
Västergötland
närMResultat
Idre 3-dagars, etapp 2Idrefjällens OKDalarna
natMResultat
EOK 4-Dagars Dag2Edsbyns OKHälsingland
klubbMResultat
Motionsorienterig-SkatåsIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närL
Veckoturen Oslättforspojkarnas IKOslättforspojkarnas IKGästrikland
närL
GOF:s Sommarserie Etapp 2Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närL
4-sprinten nr 2Njurunda OK
Selånger SOK
Medelpad
närSResultat
Rånäs OK/Rimbo SOK Sprintcup 1Rånäs OKUppland
närSResultat
tor 25/6Idre 3-dagars, etapp 3Idrefjällens OKDalarna
natLResultat
POL LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närLResultat
Veteran OLVK UvarnaMedelpad
närMResultat
Motionsorientering 11Svaide Roma SOKGotland
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
klubbLResultat
OL-Alliansens NärtävlingGränna-Bygdens OKSmåland
närMResultat
Motionsorientering 25 juni UmeåUmeå OKVästerbotten
närLResultat
Motionsorientering Boliden SKBolidens SKVästerbotten
närM
Motionsorientering ByskogenÅmotfors OKVärmland
klubbLResultat
Sommarserie 3Njurunda OKMedelpad
närLResultat
Teknikträning BorlängeStora Tuna OKDalarna
närM
Skärmjakt nr 6OK HammarenGästrikland
närM
Tjogetträning nr 2FK GöingarnaSkåne
närLResultat
fre 26/6Boende i Sälen vid 3 + 3Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne
natSResultat
EOK 4-Dagars Dag3Edsbyns OKHälsingland
klubbMResultat
3+3 i Sälen, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMResultat
lör 27/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne
natMResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natLResultat
Medel-KMSöders-TyresöStockholm
klubbM
Sommarcupen Etapp 6Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
Högbo MultiOK HammarenGästrikland
närPLResultat
SM, sprint, model eventNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
distS
sön 28/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne
natSResultat
3+3 i Sälen, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMResultat
Högbo MultiOK HammarenGästrikland
närPLResultat
Dag-KMSöders-TyresöStockholm
klubbLResultat
SM, sprint, stafett, kvalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
mästSS
SM, sprint, individuellt, kvalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
mästSResultat
Lådkavlen 2015Fagersta OKVästmanland
närSM
TjogettestTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbLResultat
EOK 4-Dagars Dag4Edsbyns OKHälsingland
klubbMResultat
Skogis Cup nr 6Garda OKGotland
närLResultat
SM, sprint, publiktävlingNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
distSResultat
v 27mån 29/6SM, sprint, stafett, finalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
mästSS
Hälsinglands 3-dagars etapp 1Söderhamns OKHälsingland
närLResultat
Trekvällars, etapp 1, förlängd sprintOK RavinenStockholm
distSResultat
Motionsorientering 8 (Tvärålund)Vännäs OKVästerbotten
klubbMResultat
Rånäs OK/Rimbo SOK Sprintcup 2Rimbo SOKUppland
närSResultat
tis 30/6SM, sprint, individuellt, finalNjurunda OK
Selånger SOK
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Medelpad
mästSResultat
Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm
distMResultat
Kretsträning GötaälvdalskretsenTrollhättans SOKVästergötland
närL
Närtävling- Tjust 2-dagarsGamleby OKSmåland
närLResultat
Dala Veteran-OLSäterbygdens OKDalarna
närLResultat
Poängtävling 8OK MilanÖrebro Län
klubbMResultat
Kretsträning Lille HavsssjönTidaholm SOK SisuVästergötland
närLResultat
Motions-OL HåkasOK DjerfVärmland
närMResultat
Vansbro SprintenHJS-Vansbro OKDalarna
närSResultat
Veckoturens tre-dagars, etapp 1Gävle OK
Valbo AIF
Gästrikland
närL
Hälsinglands 3-dagars, etapp 2Hudiksvalls OKHälsingland
närLResultat
Höglands OL, AnnebergAnnebergs GIFSmåland
klubbLResultat
Fem-kvällars 1 "Bergsetappen"OK KlyftamoVästergötland
närLResultat
SAKO Träning OK FlundrehofVästergötland
närMResultat
TeknikträningHjärnarps OLSkåne
klubbL
Örnligan 3 och 7-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närMResultat
Motionsorientering HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMResultat
Kretsmästerkap SprintOK SkogsstjärnanVästergötland
närS
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närM

Annonser