Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

372 tävlingar hittades mellan 2015-08-01 och 2015-08-31.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 31lör 1/8Distriktmatch, sprintdistansSegersta OKHälsingland
distSResultat
Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natMResultat
World Masters Orienteering Championships, lång, finalGöteborgs OFGöteborg
intL
WMOC Long Final Open CoursesGöteborgs SKGöteborg
närMResultat
sön 2/8Distriktmatch, långdistansSegersta OKHälsingland
distLResultat
Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BåstadssprintenHjärnarps OLSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 3/8Motionsorientering 9 (Harrselefors)Vännäs OKVästerbotten
klubbMResultat
tis 4/8Distriktsmatchen MedelOK DjerfVärmland
distMResultat
Höglands_OLEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Sprintcup 3Gotlands Bro OKGotland
närSResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran OLGrangärde OKDalarna
närLResultat
Poängtävling 11OK MilanÖrebro Län
klubbMResultat
NAIS IFK Norrköping NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbLResultat
Sörklubbs 150804 - Alfta-Ösa OKAlfta-Ösa OKHälsingland
närLResultat
Motionsorientering HögerudOK MangenVärmland
närMResultat
Närtävling Falkenbergs OKFalkenbergs OKHalland
närL
Motionsorientering HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närM
Klubbmästerskap Fjärås AIK, IF Rigor, OK LöftanOK LöftanHalland
klubbMResultat
ons 5/8Distriktsmatchen StafettOK DjerfVärmland
distSMResultat
tor 6/8POL- FrämmestadFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLResultat
Veteran-OL i NorbergNorbergs OKVästmanland
närLResultat
Veteran-OL tävling 9OK MilanÖrebro Län
närLResultat
VOL 8Kovlands IFMedelpad
närMResultat
DOK:s motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland
närMResultat
Motionsorientering 15Visborgs OKGotland
närLResultat
Sommarträning 2015-08-06IK UvenGöteborg
klubbL
Motionsorientering Tavelsjö 6 augustiUmeå OKVästerbotten
närLResultat
Motionsorientering TöcksforsVästvärmlands OK
Årjängs OK
Värmland
klubbLResultat
Run to the Hills 6Selånger SOKMedelpad
närMResultat
StjärnorpssprintenStjärnorps SKÖstergötland
natMResultat
fre 7/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLKResultat
Norrlandsmästerskap, sprintOK NipanÅngermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/8Golden weekendKöping-Kolsva OKVästmanland
natMResultat
Hedemora/Rembo, långIFK Hedemora OK
Rembo IK
Dalarna
natLResultat
Karlsborgsdubbeln, dag 1, medelIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natMResultat
Ronneby OK, medelRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 1Garda OKGotland
natSResultat
Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 2Garda OKGotland
natMResultat
World and Swedish Cup (O-skytte), etapp 1Forsa OKHälsingland
närSResultat
Norrlandsmästerskap, medelOK NipanÅngermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/8Medeltidsdubbeln i Ljugarn, etapp 3Garda OKGotland
natLResultat
World and Swedish Cup (O-skytte), etapp 2Forsa OKHälsingland
närL
Golden weekendKöping-Kolsva OKVästmanland
natMResultat
Hedemora/Rembo, medelIFK Hedemora OK
Rembo IK
Dalarna
natMResultat
Karlsborgsdubbeln, dag 2, långIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natLResultat
Malmös dubbeljakt, etapp 1Malmö OKSkåne
natMResultat
Malmös dubbeljakt, etapp 2Malmö OKSkåne
natMResultat
Ronneby OK, långRonneby OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ÖrnflyktenSK ÖrnenVärmland
distM
ÅtvidskampenBjörkfors GOIF
OK Eken
Östergötland
natMResultat
Norrlandsmästerskap, långOK NipanÅngermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 10/8Orienteringsskytte tävling (relay)Forsa OKHälsingland
närSLResultat
NjudungsmästerskapOK NjudungSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Byakavlen 2015Njurunda OKMedelpad
närSMResultat
UngdomsträningÄlvsby IF OKNorrbotten
klubbM
Motionsorientering 10 (Gransele)Vännäs OKVästerbotten
klubbMResultat
tis 11/8Dala veteran-OLBjursås OKDalarna
närLResultat
Höst-OLKjula IFSödermanland
närLResultat
Kretsträning GötaälvdalskretsenTrollhättans SOKVästergötland
närL
Motionsorientering, ÖverbybadetWaxholms OKStockholm
klubbLResultat
Rannåsendagarna 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Veteran-OLKjula IFSödermanland
närLResultat
Poängtävling 12OK MilanÖrebro Län
klubbMResultat
Motions-OL Stegelviken (Storfors)OK DjerfVärmland
närLResultat
NOK träningOK KolmårdenÖstergötland
närL
Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
Motionsorientering vid KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
Höglands-OLNässjö OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
KM Medeldistans DOVOK OrionBlekinge
klubbM
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närS
UppvidingekarusellenAlstermo IFSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
Medel-OL (Motionsorientering)OK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
SAKO VelandaTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
7-klubbs med ÖrnliganOK NolaskogsarnaÅngermanland
närLResultat
KM OK Tylöskog OK TylöskogÖrebro Län
klubbL
Motionsorientering JösseforsOK JösseVärmland
närLResultat
Norrcupen 150811Hudiksvalls OKHälsingland
närLResultat
Motionsorientering HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närLResultat
Rånäs OK/Rimbo SOK Sprintcup 4Rånäs OKUppland
närSResultat
ons 12/8Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSLResultat
StorviksnattStorviks IFGästrikland
natLNResultat
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närM
MotionsorienteringAlvesta SOKSmålands Orienteringsförbund
närS
Motionsorientering SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närM
KorpbudkavlenFK BokenSkåne
närSM
RotorundanOK RotoBohuslän-Dal
distMResultat
Tibro HandikappenTibro OKVästergötland
klubbLResultat
Veterancup UOKUlricehamns OKVästergötland
klubbLResultat
MTBO dalacup med dalacupen för ungdomar och Dala juniorcupIFK Mora OKDalarna
M
närMResultat
Motionsorientering 12 o 13 augBolidens SKVästerbotten
närM
Närtävling MTBODeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
M
närLResultat
tor 13/8Motionsorientering 12 o 13 augBolidens SKVästerbotten
närM
Motionsorientering 16Visby IF Gute SOKGotland
närM
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 5FK Friskus-VarbergHalland
närSResultat
OK Gränsen VeteranOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
POL SkogsstjärnanHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland
närLResultat
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMResultat
Ultra-Sprint Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
närS
Å-rienteringGällstadbygdens SOKVästergötland
närSResultat
Veteranmatch 2015OK EnenUppland
närMResultat
DOK:s motions-OL SågarefalletDegerfors OKVärmland
närMResultat
KretsMästerskap DagOK SilvaSkåne
närLResultat
Premiärträning vid HålvismossenIF Thor
OK Linné
Upsala IF
Uppland
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
närLResultat
Motionsorientering SkattkärrOK TyrVärmland
närLResultat
DM, medel, MedelpadNjurunda OKMedelpad
mästMResultat
Motionsorientering MorokulienOK HierneVärmland
närL
Poängjakt 6Trosabygdens OKSödermanland
klubbLResultat
Stora Tuna OK KMStora Tuna OKDalarna
klubbLResultat
KM sprintSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
klubbSResultat
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
fre 14/8OL-rounden, natt + DM, natt, Västmanland och Örebro LänOK Hedströmmen
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästLNResultat
GM, sprintHässleholms OKSkåne
mästSResultat
lör 15/8Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholm
natMResultat
DM, lång, Norrbotten Älvsby IF OKNorrbotten
mästLResultat
Hässleholms OK, nationell, långHässleholms OKSkåne
natLResultat
OL-rounden, långOK HedströmmenVästmanland
natLResultat
PreO, Helsingehelg, dag 1, långRehns BKHälsingland
P
natL
PreO, Helsingehelg, dag 1, stafettRehns BKHälsingland
P
natSL
VärmlandsserienOK MangenVärmland
natLResultat
Domnarvets GoIF, KMDomnarvets GOIFDalarna
klubbLResultat
OK Kåre - KMOK KåreDalarna
klubbLResultat
Bockadubbeln, medelSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natMResultat
GM, långHässleholms OKSkåne
mästLResultat
Nordupplandsmästerskap DagTierps SOKUppland
närMResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natMResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, medelRehns BKHälsingland
natM
DM, sprint, ÅngermanlandHusums IF OKÅngermanland
mästSResultat
7 fiskelägen 2 uddarSvaide Roma SOKGotland
närPUResultat
FAIK medelFalköpings AIK OKVästergötland
natM
MTBO närtävlingVäxjö OKSmålands Orienteringsförbund
M
närMResultat
sön 16/8Attunda OK, långdistansAttunda OKStockholm
natLResultat
DM, stafett, Norrbotten Älvsby IF OKNorrbotten
mästSLResultat
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna motionsklasserÄlvsby IF OKNorrbotten
distLResultat
GM, stafettHässleholms OKSkåne
mästSLResultat
Hässleholms OK, elit, medelHässleholms OKSkåne
natMResultat
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natLResultat
OL-rounden, medelOK HedströmmenVästmanland
natMResultat
PreO, Helsingehelg, dag 2, långRehns BKHälsingland
P
natL
Triangelns nationellaOK TriangelnUppland
natMResultat
Bockadubbeln, långSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natLResultat
Bollnästräffen, Rehns BK:s nationella, långRehns BKHälsingland
natL
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natLResultat
BohusbataljenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natLResultat
Jarlkut´nIK Jarl RättvikDalarna
natMResultat
LiljedalsträffenOK ÄlgenVärmland
närL
Närtävling LiljedalOK ÄlgenVärmland
närLResultat
DM, medel, ÅngermanlandÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 17/8SPF Förbundsmästerskap SprintFalköpings AIK OKVästergötland
närSResultat
Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närLResultat
Motionsorientering 11 (Stärkesmark)Vännäs OKVästerbotten
klubbMResultat
tis 18/8Kretsträning GötaälvdalskretsenTrollhättans SOKVästergötland
närL
Rannåsendagarna 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Dala veteran-olDomnarvets GOIFDalarna
närLResultat
SPF Förbundsmästerskap MedelFalköpings AIK OKVästergötland
närMResultat
Kretsträning HellidsbergetTidaholm SOK SisuVästergötland
närMResultat
Motions-OL Stafett LunedetOK DjerfVärmland
närSMResultat
NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
klubbMResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
TvekampenLaxå OKÖrebro Län
klubbLResultat
Dag/Medel KMLänna IFUppland
närMResultat
Motionsorientering - Borås - 1 utav 6Bredareds IF
SOK 68
Västergötland
närMResultat
Sprintcup 4Gotlands Bro OKGotland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs 150818 BergvikIFK Bergvik
Söderhamns OK
Hälsingland
närLResultat
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närL
Uppvidingekarusellen, 2015-08-18Kexholms SKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Medel-OL (Motionsorientering) i MarkedalenOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
Motionsorientering Edevi IPOK MangenVärmland
närMResultat
Poängcup 5, Ego-stafettLindebygdens OKÖrebro Län
klubbLResultat
Sprint-KMOK OrionBlekinge
klubbS
Motionsorientering HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närLResultat
Sprint KM VÖOL, OKÖ, WOKWaxholms OKStockholm
närSResultat
7-klubbs ÖrnsköldsvikÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närMResultat
KPT 2015, etapp 1 - Folkets ParkOK KontinentSkåne
närL
Friskus & Nackhes Sprint-KMFK Friskus-VarbergHalland
klubbS
KM Lerums SOKLerums SOKGöteborg
klubbM
Krets- och klubbmästerskap Sprint för MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötland
närSResultat
Medel-KMIFK Lidingö SOKStockholm
klubbMResultat
Veckans banaOK RenenNorrbotten
närM
ons 19/8GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
Södra Hallands Ungdomsserie E3Halmstad OKHalland
närMResultat
Ungdomsserie 4, VästraOK SkogsfalkenBlekinge
närLResultat
Motions 5-dagars OK NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering ÄngsjöJärfälla OKStockholm
närMResultat
Frida City Sprint E4Vänersborgs SKVästergötland
närSResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närM
Kretsträning Norra och östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 4Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLResultat
O-ligan 2015 deltävling 4OK SkärmenBohuslän-Dal
närMResultat
Grand Prix OK NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Sandvikens öppna kommunmästerskapOK HammarenGästrikland
distLResultat
SM-uppladdningen 2015Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
MTBO, sprint, Järfälla OKJärfälla OKStockholm
M
natSResultat
tor 20/8POL-TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLResultat
Sprintcupen Etapp 1 och 2 + Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närSResultat
Sprintstafett 2-mannalag - (flerklubbs)träningOK Gläntan VessigebroHalland
närSS
Tjustalliansens ungdomsserie-4Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbMResultat
Veteran-OL tävling 10OK JärnbärarnaÖrebro Län
närLResultat
VOL 9Njurunda OKMedelpad
närLResultat
KretsträningOK DjerfVärmland
närMResultat
Motionsorientering - TumbaIFK Tumba SOKStockholm
närM
Motionsorientering 17Visborgs OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ol-teknik KarlsnäsRonneby OKBlekinge
klubbL
Motionsorientering UrsvikSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
närLResultat
Motionsorientering Mariebergsskogen/JakobsbergsskogenOK TyrVärmland
närLResultat
Borlänge Säter orienteringsträningDomnarvets GOIFDalarna
närL
Fyrklövertävling KFUM ÖrebroKFUM Örebro OKÖrebro Län
närLResultat
Motionsorientering Umeå 20 augUmeå OKVästerbotten
närLResultat
Poängjakt 7Trosabygdens OKSödermanland
klubbLResultat
Run to the Hills 7Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
närLResultat
Motionsorientering GryttvedOK HierneVärmland
närLResultat
Sprint-KMSurahammars SOKVästmanland
klubbSResultat
Ungdomens 5-dagars och Södra VätterbygdsmästerskapIK VistaSmålands Orienteringsförbund
närMResultat
Sprint KMAttunda OKStockholm
klubbSResultat
fre 21/8Sprint-KMKöping-Kolsva OKVästmanland
närSResultat
lör 22/8DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandHärnösands OK
Ångermanlands OF
Ångermanland
mästLResultat
DM, lång, VästerbottenStöcksjö ISVästerbotten
mästLResultat
DM, medel, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalen
mästMResultat
DM, sprint, HallandIF RigorHalland
mästSResultat
DM, sprintstafett, HallandIF RigorHalland
mästSSResultat
Dubbelflåset 2-dagars, Etapp 1, medelFK ÅsenSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMResultat
Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natMResultat
Kristinehamns OL-weekend, dag 1Kristinehamns OKVärmland
natMResultat
OK Södertörn/SoIK Hellas, För-SM, långHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Jonas Larsons minne, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbotten
natMResultat
Hittaut-träning 1OK DellenHälsingland
närMResultat
KM OK RoxenOK RoxenÖstergötland
klubbLResultat
MTBO närtävlingKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
närMResultat
Dag-KMKöping-Kolsva OKVästmanland
klubbLResultat
Dubbelfajten/FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län
distMResultat
Sommarlandssprinten #1 i LeksandLeksands OKDalarna
natSResultat
Tjustmästerskap 2015Gamleby OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Närtävling medel i samband med DubbelsprintenLeksands OKDalarna
närMResultat
sön 23/8Jonas Larsons minne, etapp 2Bergnäsets AIKNorrbotten
natLResultat
DM, lång, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalen
mästLResultat
DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandHärnösands OK
Ångermanlands OF
Ångermanland
mästSLResultat
Dubbelflåset 2-dagars, Etapp 2, långFK ÅsenSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLResultat
Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmålands Orienteringsförbund
natLResultat
Intensivkurs 2015-08-23Göteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Kristinehamns OL-weekend, dag 2Kristinehamns OKVärmland
natMResultat
SoIK Hellas/OK Södertörn, För-SM, medelHellas Orientering
OK Södertörn
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VR-mötetVandrarringenVästmanland
natMResultat
DM, sprint, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästSResultat
KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarlandssprinten #2 i LeksandLeksands OKDalarna
natSResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6OK NackheHalland
närMResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natMResultat
KM Trosabygdens OK/ OK KlemmingenTrosabygdens OKSödermanland
klubbLResultat
OK RodhenOK RodhenUppland
natMResultat
DM, medel, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästMResultat
v 35mån 24/8Motionsorientering 24 augUmeå OKVästerbotten
närMResultat
Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närLResultat
Motionsorientering 11,5 (Vännäs)Vännäs OKVästerbotten
klubbSResultat
tis 25/8KPT 2015, etapp 2 - DalabadetOK KontinentSkåne
närL
Höst-orienteringÄrla IFSödermanland
närLResultat
Rannåsendagarna 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Södra Hallands Ungdomsserie E4Hylte OKHalland
närM
UngdomstävlingOK KompassenSkåne
närLResultat
Dala Veteran-OLIK Jarl RättvikDalarna
närMResultat
Poängtävling 13OK MilanÖrebro Län
klubbMResultat
KM Medel 2015Degerfors OKVärmland
klubbMResultat
Motions-OL StorängenOK DjerfVärmland
närMResultat
Månadens Bana 25 AugustiUlricehamns OKVästergötland
klubbLResultat
Norrcupen 2015-08-25Ljusdals OKHälsingland
M
närMResultat
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närLResultat
Motionsorientering vid KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
FSOK Ungdomsserien + NOKFinspångs SOKÖstergötland
närMResultat
Lidingö Challenge - Etapp 5IFK Lidingö SOKStockholm
närLResultat
Lunds OK: KM medelLunds OKSkåne
närMResultat
Motionsorientering - Borås - 2 utav 6Hestra IF
OK Orinto
Västergötland
närMResultat
Klyftamocup 1OK KlyftamoVästergötland
klubbLStarttider
Motionsorientering TaserudOK JösseVärmland
klubbLResultat
OK Enens Sprint KMOK EnenUppland
närSResultat
SAKO Ungdomstävling Etapp 4OK FlundrehofVästergötland
närMResultat
SvaideRoma UppstartSvaide Roma SOKGotland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
OKÄÖ KM SprintOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbSResultat
KlubbjaktenAndrarums IFSkåne
klubbLResultat
Ungomstävling + Kretsträning Södra SkaraborgskretsenGudhems IFVästergötland
närLResultat
VB-SerienGrangärde OKDalarna
närLResultat
Veckans banaGammelstads IFNorrbotten
närL
7-klubbs NattHusums IF OKÅngermanland
närLNResultat
ons 26/8Ungdomsserien, regionfinal, sydSkogsluffarnas OKStockholm
distMResultat
VeterancupGällstadbygdens SOKVästergötland
klubbLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närLResultat
Grand Prix och Motions 5-dagarsLessebo OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närM
Kretsträning Norra och östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 5Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närLResultat
O-ligan deltävling 5Åmåls OKBohuslän-Dal
närMResultat
Ungdomsserie MotalakretsenBoxholms OKÖstergötland
närMResultat
Medel KMLinköpings OKÖstergötland
klubbMResultat
Ungdomsserie 5, Västra BlekingeBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
närLResultat
Ungdomsserien, regionfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distMResultat
GMOK Medel KMGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbMResultat
Ungdomsserie 4, Östra BlekingeOK OrionBlekinge
närLResultat
DM, sprint, MedelpadTimrå SOKMedelpad
natSResultat
tor 27/8Hedjakten träningstävlingLunds OKSkåne
klubbL
POL KolöjornaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närLResultat
Sprintcupen Etapp 3 + Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närSResultat
Veteran-OL HOK 2Hallstahammars OKVästmanland
närMResultat
Veteran-OL tävling 11OK AlfernaÖrebro Län
närLResultat
VOL 10 MedelpadSundsvalls OKMedelpad
närLResultat
OL-TräningsrundaOK AlfernaÖrebro Län
klubbLResultat
DOK:s motions-OL RåbäckDegerfors OKVärmland
närMResultat
Ol-träning BorgarbergetRonneby OKBlekinge
klubbLResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
Frida City Sprint E5Vänersborgs SKVästergötland
närSResultat
Torsdagsträning 27/8Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Motionsorientering Kronoparken/AlsterOK TyrVärmland
närLResultat
Ungdomsserien 4 2015 AOKAnkarsrums OKSmålands Orienteringsförbund
närLResultat
Kretsträning hos Istrums SKLidköpings VSKVästergötland
närL
Motionsorientering Umeå 27 augUmeå OKVästerbotten
närLResultat
Motionsorientering VittenstenÅmotfors OKVärmland
klubbLResultat
Poängjakt 8Trosabygdens OKSödermanland
klubbLResultat
Skärmjaktn nr 12Storviks IFGästrikland
närL
Sommarserie 8Njurunda OKMedelpad
närLResultat
Sprint KMGustavsbergs OKStockholm
klubbSResultat
fre 28/8 DM, natt, SödermanlandOK TjärnenSödermanland
mästLNResultat
DM, natt, GästriklandValbo AIFGästrikland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Sommar-VM, etapp 1Gotlands Bro OKGotland
klubbMResultat
DM, natt, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
mästLNResultat
DM, natt, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
mästLNResultat
lör 29/8Sommar-VM, etapp 2Gotlands Bro OKGotland
klubbLResultat
DM, lång, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dal
mästLResultat
DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg
mästMResultat
DM, medel, HallandHalmstad OKHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästMResultat
DM, medel, SmålandSOK ViljanSmålands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
mästMResultat
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
mästMResultat
DM, medel, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästMResultat
DM, medel, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästMResultat
DM, stafett, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästSLResultat
Lång-KMIFK Mora OKDalarna
närL
DM, medel, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län
mästMResultat
Älgot Cup sydöstra kretsenAndrarums IFSkåne
närLResultat
DM, medel, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/8DM stafett, Västerbotten, individuella öppna motionsklasserUmeå OKVästerbotten
distMResultat
DM, lång, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästLResultat
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandForsa OK
Gästriklands OF
Hälsingland
Gästrikland
mästLResultat
DM, lång, Stockholm + Uppland med LånghundradubbelnLånghundra IF
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
mästLResultat
DM, lång, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästLResultat
DM, medel, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dal
mästMResultat
DM, stafett, DalarnaStora Tuna OKDalarna
mästSLResultat
DM, stafett, Dalarna, individuella öppna motionsklasserStora Tuna OKDalarna
distLResultat
DM, stafett, GöteborgSävedalens AIKGöteborg
mästSLResultat
DM, stafett, SmålandMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natSLResultat
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästSLResultat
DM, stafett, VästergötlandTibro OKVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästSLResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna motionsklasserOK DenselnÖstergötland
distLResultat
DM, ultralång, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästUResultat
Intreseanmälan DM stafetten Tuna 30/8Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
Intresseanmälan 25-mannaLänna IFUppland
klubbL
Intresseanmälan HalikkoLänna IFUppland
klubbL
DM stafett Västergötland - Individuella Öppna MotionsklasserTibro OKVästergötland
närMResultat
DM, lång, SkåneFK GöingarnaSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SödermanlandOK KlemmingenSödermanland
mästLResultat
DM, lång, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län
mästLResultat
DM, stafett, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästSLResultat
DM, stafett, Göteborg, Öppna klasserSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
DM, stafett, HallandOK LindénaHalland
mästSLResultat
DM Stafett, Öppna banorOK LindénaHalland
distLResultat
Trail ÖvikSkogslöparnaÅngermanland
klubbL
DM, medel, VärmlandLesjöfors SKVärmland
mästMResultat
Medel-KMTumba-Mälarhöjden OKStockholm
klubbM
v 36mån 31/8TräningskvällÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Medel-KM BVSOKBromma-Vällingby SOKStockholm
klubbMResultat
Motionsorientering 12 (Pengsjö)Vännäs OKVästerbotten
klubbMResultat

Annonser

Mila