Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

43 tävlingar hittades mellan 2015-10-01 och 2015-10-31 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40tor 1/10
fre 2/10DM, natt, HälsinglandEdsbyns OKHälsinglands Orienteringsförbund
mästLNResultat
Nacka by NightOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
lör 3/10Eksjö SOKEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
distMResultat
Falkdrevet, lördag, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
Älgdrevet i Fredriksberg, långHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
Älgot cup, finalMalmö OK
Ringsjö OK
Skånes Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
IFKs höststafettIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natSLResultat
IFKs höststafett, individeulla öppna motionsklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
distMResultat
sön 4/10Falkdrevet, söndag, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tranåsträffen Sol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natL
Älgdrevet i Fredriksberg, medelHJS-Vansbro OK
Ulriksbergs IK
Dalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
RingsjömedelnMalmö OK
Ringsjö OK
Skånes Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 7-mannaMalmö OK
Ringsjö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLResultat
Ungdomsserien, finalenSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
natSResultat
GMOK höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborgs Orienteringsförbund
natMResultat
Hjuken, medelSK Björnen
Vännäs OK
Västerbottens Orienteringsförbund
distMResultat
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10BAIK-A-NATT #3Bergnäsets AIKNorrbottens Orienteringsförbund
distMNResultat
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/1025mannaJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25manna, individuella öppna motionsklasserTäby OK
Vallentuna-Össeby OL
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
distLResultat
sön 11/1025mannakortenJärfälla OK
Täby OK
Vallentuna-Össeby OL
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HöstrusketVittjärvs IKNorrbottens Orienteringsförbund
distMResultat
Eslövs FKEslövs FKSkånes Orienteringsförbund
natMResultat
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10Revinge by night, nattstafettLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund
natSLN
lör 17/10Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser lördag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distLResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natSMResultat
Helg utan älg, etapp 1, långGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Isabergs Mounting SprintOK GisleSmålands Orienteringsförbund
distSResultat
sön 18/10Helg utan älg, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distLResultat
Daladubbeln, patrull Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natUResultat
Hedjakten Lunds OKSkånes Orienteringsförbund
natPL
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KullabäcksmedelnIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
distMResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNResultat
AxevallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distMNResultat
lör 24/10HaningestafettenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Smålands Orienteringsförbund
distLNResultat
SmålandskavlenIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Smålands Orienteringsförbund
natSLKResultat
sön 25/10Smålandskavlen, individuella klasser och öppna motionsklasser, etapp 2IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Smålands Orienteringsförbund
distLResultat
SmålandskavlenIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Tenhults SOK
Smålands Orienteringsförbund
natSLKResultat
OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10Rodhenloppet, nattOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLN
Sista chansenOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natM
UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distPL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMResultat

Annonser