Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

2850 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2016-12-31.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne151
distLResultat
Nyårs-OLRimbo SOKUppland2
närL
lör 2/1SkidO, OBS-tävling Senior, J-Cup, Bollnäs, medel masstartRehns BKHälsingland22
S
natM
sön 3/1SkidO, OBS-tävling Senior, J-Cup, Bollnäs, långRehns BKHälsingland20
S
natL
Vintercup 15-16, Hässleholms OKHässleholms OKSkåne106
närLResultat
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkåne-
klubbL
Nyttårslöpet 2016OK ÖsteråkerStockholm32
klubbL
VinterserienSkogsluffarnas OKStockholm1
närL
Vinterrace - etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dal104
närLResultat
v 1mån 4/1VinterserienLjusdals OKHälsingland0
klubbLN
tis 5/1
ons 6/1TrettondagsjaktenVisborgs OKGotland29
närLResultat
Gissa den 3;eRånäs OKUppland22
klubbMResultat
Kåreslumpen 2016OK KåreDalarna35
klubbLResultat
tor 7/1Dalarnas Natt-CupOK KåreDalarna32
närLNVisa rutter i Livelox
Först i mål etapp 2Falköpings AIK OKVästergötland32
klubbSN
Östra Blekinges nattcup deltävling 5FK Vittus
OK Orion
Blekinge68
närLNResultat
Nattcupen nr 3Attunda OK
Väsby OK
Stockholm46
klubbLNResultat
fre 8/1
lör 9/1Vinterträning, OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm5
klubbL
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne14
närL
SkridOlEdsbyns OKHälsingland2
LSM
klubbLResultat
LOK Sprint Cup deltävling 1, 2016Linköpings OKÖstergötland75
klubbSResultat
sön 10/1Vintercupen 2015 - 2016FK GöingarnaSkåne33
närL
Vintercupen E2, SV Kretsen SkåneOK KontinentSkåne-
närL
Vintercupen etapp 1Frölunda OLGöteborg100
klubbLResultat
VinterrogaineJärfälla OKStockholm41
klubbU
Vinterserien Centrum OKCentrum OKStockholm157
närMResultat
Vinterrace 2016 etapp 2OK GipenBohuslän-Dal101
närLResultat
v 2mån 11/1VinterserienLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tis 12/1Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne12
närLN
Nattcup nr 3OK MåsenSödermanland48
klubbLNResultat
ons 13/1Mila Stockholm by Night, #3Tullinge SKStockholm208
distLNResultat
Veteran-OL nr 10Kristinehamns OKVärmland25
klubbL
MOF Nattcup #6Kovlands IFMedelpad0
närLNResultat
tor 14/1Veteran-OL GöteborgSävedalens AIKGöteborg47
närLResultat
Natt cup lightMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna12
närLN
Väterbygden By Night 2016 deltävlig 6IK HakarpspojkarnaSmåland19
närLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 6OK OrionBlekinge61
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 7Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg51
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 3OK MarkVästergötland30
närLNResultat
Skaraborg By NightGudhems IFVästergötland58
närMNResultat
fre 15/1
lör 16/1Gästrike SkidO-cupÅrsunda IFGästrikland37
S
närMResultat
J-H Skid O Cup 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen14
S
närMResultat
Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 3KFUM Örebro OK
Örebro OF
Örebro0
närL
SkidO i Dalarna, sprintIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna0
S
natSResultat
Träningsdag LOK - IKHPLinköpings OKÖstergötland29
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterläger 2016Lunds OKSkåne74
närL
B&L VinterrogaineSundbybergs IKStockholm35
klubbU
sön 17/1Vinterläger 2016Lunds OKSkåne74
närL
SkidO i Dalarna, långIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna0
S
natLResultat
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne142
närLResultat
Vintercupen E3, SV Kretsen SkåneMalmö OKSkåne-
närL
Vinter-cupen Etapp 2IK UvenGöteborg0
klubbLResultat
VinterserienIFK EnskedeStockholm159
närLResultat
Alehofs Närtävling i SkidorienteringOK AlehofGöteborg16
S
närM
Vinterrace etapp 3Trollhättans SOKVästergötland78
närLResultat
v 3mån 18/1VinterserienLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tis 19/1Night Extreme, etapp 3OK DenselnÖstergötland0
närLN
Night Extreme, Etapp 3OK DenselnÖstergötland31
närLNResultat
Spikcupen #1Västerås SOKVästmanland41
närLNResultat
Nattcup 4 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland19
närLNResultat
ons 20/1Vinternattcup 4Bromma-Vällingby SOKStockholm37
klubbLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg6
närM
Veteran-OL nr 11Kristinehamns OKVärmland21
klubbL
Nattcup #4IFK Lidingö SOKStockholm28
klubbMN
Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpad41
närSNResultat
Kylklampen deltävling 4 OK TyrVärmland42
närLNResultat
tor 21/1Challengekurs nattLunds OKSkåne0
klubbLNVisa rutter i Livelox
OK Landehof - nattcup 3OK LandehofGöteborg7
klubbLN
Dalarnas Nattcup #2IFK Hedemora OKDalarna5
närLN
Hagabys Nattcup Deltävling 1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro14
klubbLNResultat
Vätterbygden By Night 2016 deltävling 7IK HakarpspojkarnaSmåland55
närLN
Nattcupen nr 4Väsby OKStockholm21
klubbLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 7OK OrionBlekinge44
närLNResultat
fre 22/1Vinterläger 2016OK Vilse 87Blekinge56
närLResultat
lör 23/1Vinterläger 2016OK Vilse 87Blekinge56
närLResultat
SkidO, OK Renen, juniorlandskamp, sprintOK RenenNorrbotten115
S
natSResultat
SOF-helg (test)OK MåsenSödermanland3
S
klubbLResultat
HOF-kursIK Trenne UllaredHalland14
klubbLStarttider
test tävlingOK LindénaHalland6
klubbLStarttider
LOK Sprint Cup deltävling 2, 2016Linköpings OKÖstergötland29
klubbSResultat
Fredriks tävlingOK Gläntan VessigebroHalland10
klubbLStarttider
HOF-KURS RIGORIF RigorHalland12
klubbMStarttider
SkidO, Tvååker öppna klaserNjurunda OKMedelpad12
S
distLResultat
Stigs stafett testOskarströms OKHalland14
klubbSLStarttider
Vintercup Etapp 7OK EnenUppland26
klubbMStarttider
SkidO, TvååkerNjurunda OKMedelpad10
S
distSLResultat
HOF-Kurs IF RigorIF RigorHalland0
klubbM
sön 24/1Vinterläger 2016OK Vilse 87Blekinge56
närLResultat
J-H Skid O Cup 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen25
S
närLResultat
SkidO, OK Renen, juniorlandskamp, medelOK RenenNorrbotten127
S
natMResultat
Täby NärskidOTäby OKStockholm52
S
närLResultat
Vintercup 15-16, Härlövs IFHärlövs IFSkåne5
närL
Vintercup E4 Sv Kretsen SkåneFrosta OKSkåne-
närL
Vintercupen etapp 3Mölndal Outdoor IFGöteborg9
klubbL
Vintercupen-4Gamleby OKSmåland32
närLResultat
VinterserienSkarpnäcks OLStockholm166
närLResultat
Medelpad SkidO Cup, #1Njurunda OKMedelpad15
S
närLResultat
Salomon SkidO Cup #1Umedalens IFVästerbotten30
S
närSResultat
Vinterrace Etapp 4Uddevalla OKBohuslän-Dal73
närMResultat
SkidO, DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborg124
S
natLResultat
v 4mån 25/1VinterserienLjusdals OKHälsingland12
klubbLNResultat
tis 26/1Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne0
närL
Natt-cup no 4Nyköpings OKSödermanland58
närMNResultat
ons 27/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg13
närL
Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmland22
klubbL
Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 4Almby IK
Örebro OF
Örebro67
närLNResultat
Nattugglan 4 - Hågelby-EriksbergTullinge SKStockholm85
klubbLNResultat
MOF Nattcup #7Njurunda OKMedelpad38
närLNResultat
Kylklampen deltävling 5Sisu Forshaga SKVärmland52
närLNResultat
tor 28/1Veteran-O-IFK GbgIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
närL
Challengekurs natt 2Lunds OKSkåne5
klubbLResultat
Täby Vintercup 1Täby OKStockholm23
klubbLNResultat
Malmslätt by NightLinköpings OKÖstergötland38
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 8OK OrionBlekinge57
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 4Hestra IFVästergötland27
närLNResultat
Skaraborg by NightRyda SKVästergötland0
närLNResultat
Vätterbygden by Night 2015/2016 deltävling 8Jönköpings OKSmåland34
klubbLNResultat
fre 29/1
lör 30/1J-H Skid O Cup 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen22
S
närMResultat
SkidO, SM, etapp 1Piteå IF
Älvsby IF OK
Norrbotten53
S
mästSResultat
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne39
närL
SKOF junior&elit - Kom-igång-läger, etapp 1 - "Normaldistans"Härlövs IFSkåne35
närL
SKOF junior&elit - Kom-igång-läger, etapp 2 - "Medeldistans"Härlövs IFSkåne35
närM
sön 31/1SkidO, SM, etapp 2Piteå IF
Älvsby IF OK
Norrbotten51
S
mästMResultat
SKOF junior&elit - Kom-igång-läger, etapp 3 - "Långdistans"Härlövs IFSkåne19
närL
Gästrike SkidO-­cup deltävling 2OK HammarenGästrikland13
S
närM
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne72
närLResultat
VintercupenRingsjö OKSkåne-
närL
BOK_träningBodafors OKSmåland-
klubbL
Vinter cup etapp 4FK HerkulesGöteborg123
närLResultat
VintercupFK HerkulesGöteborg8
närL
Först i mål etapp 3Falköpings AIK OKVästergötland13
närM
Kils skidOKils OKVärmland11
S
närS
Vinterrace etapp 5 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland90
närSResultat
Tibro OK - Planeringsdag Fokus RekryteringTibro OKVästergötland17
klubbL
Nattcup 1Visborgs OKGotland26
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 1/2VinterserienLjusdals OKHälsingland14
klubbLNResultat
tis 2/2Spik-Cup 2016 deltävling 2, SurahammarSurahammars SOKVästmanland54
klubbLNResultat
Nattcup 5 VSKVänersborgs SKVästergötland38
närLNResultat
ons 3/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg24
närL
Nattcup #5IFK Lidingö SOKStockholm21
klubbMN
Vinternattcup 5Attunda OKStockholm33
klubbLNResultat
Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpad43
närSNResultat
tor 4/2GOF NattCup Etapp 8Göteborgs OF
IK Uven
Göteborg48
närLNResultat
Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmland25
klubbL
OK Landehof - nattcup 4OK LandehofGöteborg35
klubbLNResultat
Hagabys Nattcup Deltävling 2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro28
klubbLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 9OK OrionBlekinge50
närLNResultat
Vätterbygden By Night deltävlng 9IK HakarpspojkarnaSmåland65
närLN
Nattcupen nr 5Väsby OKStockholm18
klubbLKResultat
fre 5/2
lör 6/2SkidO, SM, medelIFK Mora OK
Älvdalens IF OK
Dalarna232
S
mästMResultat
Träningsdag IKHP-LOKIK HakarpspojkarnaSmåland41
klubbLResultat
Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm680
distSResultat
Skellefteå OK Nationella, Skigo Cup, medelSkellefteå OKVästerbotten61
S
natMResultat
OLAutbildning ZanoyIstrums SKVästergötland159
klubbUResultat
Virres tävlingHestra IFVästergötland11
klubbLStarttider
Ola utbildning FilipIK GandvikVästergötland15
klubbLStarttider
Istrum test-tävling OLA-utbildningIstrums SKVästergötland6
klubbMStarttider
SkidO, Skellefteå OK, masstartSkellefteå OKVästerbotten0
S
natMResultat
O-Camps OLAutbildningIK GandvikVästergötland8
klubbLNStarttider
sön 7/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm650
distSResultat
Skistart.com Publiktävling sprintIFK Mora OK
Älvdalens IF OK
Dalarna91
S
natSResultat
Vintercup SV kretsenRävetofta OKSkåne-
närL
SkidO, SM, stafettIFK Mora OK
Älvdalens IF OK
Dalarna0
S
mästSMResultat
Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 5Lindebygdens OK
Örebro OF
Örebro90
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TSOK:s vinterträningTenhults SOKSmåland0
närL
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne132
närLResultat
Vintercupen etapp 5Frölunda OLGöteborg145
klubbLResultat
Nattcup 2Gotlands Bro OKGotland28
närLNResultat
v 6mån 8/2VinterserienLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tis 9/2Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne19
närLN
Natt-träningOK SkogsfalkenBlekinge23
klubbMNResultat
NattCup 5OK HällenSödermanland61
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
GTNC 4Trosabygdens OKSödermanland24
klubbLNResultat
ons 10/2Mila Stockholm by Night, #4Skogsluffarnas OKStockholm164
distLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg6
närM
Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmland20
klubbL
MOF Nattcup #8Sundsvalls OKMedelpad37
närLNResultat
Kylklampen deltävling 6Kils OKVärmland60
närLNResultat
tor 11/2Veteran OLLerums SOKGöteborg82
närLResultat
Täby Vintercup 2Täby OKStockholm15
klubbLNResultat
Natt cup light KällvikenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna24
närLN
Hagabys Nattcup Deltävling 3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro31
klubbLNResultat
Vätterbygden By Night 2016 deltävling 10IK HakarpspojkarnaSmåland48
närLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 10OK OrionBlekinge42
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 9Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg0
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 5Skene Sim o ISVästergötland25
närLNResultat
Skaraborg by Night FAIK OKFalköpings AIK OKVästergötland78
närLNResultat
fre 12/2
lör 13/2SkidO, DM, lång, Södermanland/StockholmÄrla IFSödermanland9
S
mästL
SkidO, DM, sprint, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna30
S
mästS
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne34
närL
B&L Vinterrrogaine 3Sundbybergs IKStockholm38
klubbU
SkidO, Norrlandsmästerskapen, långSundsvalls OKMedelpad45
S
mästL
SkidO, DM, medel, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna29
S
mästM
Vintercup etapp 8 nattOK EnenUppland30
närMN
sön 14/2SkidO, DM, sprint, SödermanlandKjula IF
Ärla IF
Södermanland5
S
mästS
Tjustalliansens Vintercup 5Västerviks OKSmåland46
närLResultat
VINTERCUPEN E7 SV-kretsenOK SilvaSkåne-
närL
Vintercupen 2015-2016FK GöingarnaSkåne58
närL
Vinterserien Sätra 2016Tumba-Mälarhöjden OKStockholm176
närLResultat
Vinterrace deltävling 6OK SkärmenBohuslän-Dal92
närLResultat
SkidO TräningÖstersunds OKJämtland-Härjedalen1
S
närM
SkidO, Norrlandsmästerskapen, medelSundsvalls OKMedelpad38
S
mästM
v 7mån 15/2VinterserienLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tis 16/2Night Extreme, etapp 4OK DenselnÖstergötland0
närLN
SkidO, DM, natt, MedelpadTimrå SOKMedelpad4
S
mästLN
Night Extreme, Etapp 4OK DenselnÖstergötland41
närLNResultat
Spikcup #3Västerås SOKVästmanland41
närMResultat
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne23
närLN
ons 17/2Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 6Laxå OK
Örebro OF
Örebro53
närLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg19
närS
Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmland22
klubbL
Nattcup 1 - KjugekullOK Pan-KristianstadSkåne41
närLNResultat
Vintercupen deltävling 5Sundsvalls OKMedelpad42
närSNResultat
Kylklampen deltävling 7Skattkärrs SOKVärmland58
närLNResultat
VinterNattCup 6Järfälla OKStockholm66
klubbLNResultat
tor 18/2NattcupSäterbygdens OKDalarna20
närLN
Östra Blekinges nattcup deltävling 11OK OrionBlekinge53
närLNResultat
Nattcupen nr 6Väsby OKStockholm16
klubbLNResultat
fre 19/2
lör 20/2LOK Sprintcup deltävling 3, 2016Linköpings OKÖstergötland51
klubbSResultat
SkidO, sprint, ÖSeT SkidOVärmland0
S
klubbS
SkidO TräningÖstersunds OKJämtland-Härjedalen1
S
närM
High Coast Ski-O + DM, sprint, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland0
S
mästSResultat
Skido, MedelÖSeT SkidOVärmland0
S
klubbM
sön 21/2OK Gränsens VinterträningOK GränsenSmåland20
närMResultat
High Coast Ski-O + DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland0
S
mästMResultat
SM Sport vintercup #3Sävedalens AIKGöteborg62
närLResultat
Vintecupen etapp 6Göteborgs SKGöteborg53
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup FK ÅsenFK ÅsenSkåne44
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen E8, SV kretsenEslövs FKSkåne-
närL
Falun Borlänge City CupOK KåreDalarna22
närL
VinteralliansHultsfreds OKSmåland21
närLResultat
Vinterserien Harbro 2016Tumba-Mälarhöjden OKStockholm184
närLResultat
Vinterrace etapp 7Vänersborgs SKVästergötland77
närLResultat
GammelstadssprintenGammelstads IFNorrbotten45
S
distSResultat
GammelstadsnattaGammelstads IFNorrbotten26
S
distSNResultat
Nattcup 3Garda OKGotland27
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
v 8mån 22/2VinterserienLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tis 23/2Klubbmästerskap NattorienteringAndrarums IFSkåne33
klubbLN
Skaraborg by Night VIILidköpings VSKVästergötland71
närMNResultat
SkidO, DM, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen21
S
mästMNResultat
ons 24/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg25
närL
Veteran-OL nr 16Kristinehamns OKVärmland23
klubbL
Nattugglan 5 - TuvängenTullinge SKStockholm68
klubbLNResultat
MOF Nattcup #9Selånger SOKMedelpad22
närMNResultat
Vinternattcup 7Sundbybergs IKStockholm33
klubbLNResultat
tor 25/2Veteran-OLKungälvs OKGöteborg106
närLResultat
Täby Vintercup 3Täby OKStockholm13
klubbLNResultat
Natt-cup lightOK KåreDalarna4
närMN
Hagabys Nattcup Deltävling 4Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro22
klubbLNResultat
Vätterbygden by Night 2016 deltävling 11IF Hallby SOKSmåland35
närLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 12FK Vittus
OK Orion
Blekinge53
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 10Göteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Göteborg57
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 6IK YmerVästergötland9
närLN
fre 26/2Vintercup Etapp 6OK EnenUppland10
klubbL
lör 27/2SkidO, DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen40
S
mästSResultat
SkidO, DM, lång, MedelpadSundsvalls OKMedelpad65
S
mästLResultat
sön 28/2Vintercup 15-16, Härlövs IFHärlövs IFSkåne47
närL
SkidO, DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen31
S
mästLResultat
Vinter-cupen Etapp 7IK UvenGöteborg128
klubbLResultat
SkidO, DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpad63
S
mästMResultat
Salomon CupIFK UmeåVästerbotten50
S
närMResultat
Skigo Cup + DM, lång, NorrbottenBergnäsets AIKNorrbotten59
S
mästLResultat
Skigo Cup, Norrbotten, sprintBergnäsets AIKNorrbotten44
S
distSResultat
v 9mån 29/2Test tävling 1Sjövalla FKGöteborg11
klubbLStarttider
Vinterserien 2016-02-29Ljusdals OKHälsingland-
klubbLN
tis 1/3Night Extreme, etapp 5OK DenselnÖstergötland0
närLN
Night Extreme, Etapp 5OK DenselnÖstergötland30
närLN
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne47
närLN
Nattcup nr 6OK MåsenSödermanland57
närLNResultat
ons 2/3Natt-Cupen i V BlekingeOK Vilse 87
OL Teamet Olofström
Blekinge31
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg19
närM
Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmland23
klubbL
Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 7OK Tisaren
Örebro OF
Örebro61
närLNResultat
Nattcup #6IFK Lidingö SOKStockholm9
klubbMN
Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpad10
närSN
tor 3/3Dalaoffensivens nattcup Korsnäs IF OKDalarna19
klubbLN
Vätterbygden By Night deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmåland63
närLNResultat
Veterantävling OK EnenUppland93
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 13OK OrionBlekinge46
närLNResultat
Nattcupen nr 7Attunda OK
Väsby OK
Stockholm25
klubbLNResultat
fre 4/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne733
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/3Medelpad SkidO Cup, #2VK UvarnaMedelpad7
S
närLResultat
SM Sport Vintercup #4Göteborg-Majorna OKGöteborg50
närMResultat
Tour de TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland109
närLResultat
Tour de TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland48
närLResultat
Vintercup Etapp 9OK EnenUppland27
klubbM
Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne1435
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne1201
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen etapp 8Frölunda OLGöteborg68
klubbLResultat
v 10mån 7/3VinterserienLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tis 8/3Frösö vinter-3 Etapp 1Frösö IFJämtland-Härjedalen20
närMKResultat
GTNC-5OK KlemmingenSödermanland15
klubbLNResultat
NattCup 7OK HällenSödermanland48
klubbLKResultat
Skaraborgs by night OK KlyftamoOK KlyftamoVästergötland78
närLNResultat
SkidO, DM, natt, MedelpadTimrå SOKMedelpad0
S
mästLNResultat
ons 9/3Kylklampen - Deltävling 8SK ÖrnenVärmland55
närLNResultat
Mila Stockholm by Night, #5, jaktstartsfinalAttunda OKStockholm147
distLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg14
närL
Veteran-OL nr 18Kristinehamns OKVärmland19
klubbL
Vintercup VSkogslöparnaÅngermanland23
närMResultat
tor 10/3Veteran-OL (Skogshjortarna)Göteborg-Majorna OKGöteborg48
närLResultat
Vintercupen-6Gamleby OKSmåland0
närLNResultat
BjörnölufsenVästerås SOKVästmanland135
närMResultat
AdminträningSnättringe SKStockholm-
klubbL
Hagabys Nattcup Deltävling 5Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro34
klubbLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 14FK Vittus
OK Orion
Blekinge58
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vätterbygden By Night 2016 deltävling 13IK HakarpspojkarnaSmåland34
närLNResultat
Natt 7:an 7-härdsmästerskapUlricehamns OKVästergötland13
närLN
GOF NattCup Etapp 11Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg72
närLNResultat
fre 11/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland71
närMNResultat
Gränslöst - TräningslägerFK Göingarna
OK Gynge
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Stigmännen Karlshamns OK
Skåne
Blekinge
29
klubbLK
JuniorCampOK OrionBlekinge107
närLK
Aneby Indoor ChampionshipsSOK AnebySmåland42
klubbS
StjärnnattenOK OrionBlekinge110
närMNResultat
KattegattnattLaholms IF OKHalland496
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/3Gränslöst - TräningslägerFK Göingarna
OK Gynge
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Stigmännen Karlshamns OK
Skåne
Blekinge
29
klubbLK
JuniorCampOK OrionBlekinge107
närLK
Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 8 (final)Askersunds OK
Örebro OF
Örebro59
närLResultat
SkidO - SprintÄrla IFSödermanland-
S
närS
Skogsröjarträffen Korsnäs IF OKDalarna40
närL
Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland105
närLResultat
Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland97
närMResultat
J-H Skid O Cup 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen16
S
närLResultat
Hallandspremiären, medelHalmstad OKHalland1207
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Ravinens upptaktsdag OK RavinenStockholm70
klubbSResultat
sön 13/3JuniorCampOK OrionBlekinge107
närLK
SkidO - LångdistansÄrla IFSödermanland-
S
närL
Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland64
närUResultat
Frivals-OLOK OrionBlekinge123
närLResultat
Hallandspremiären, långOK LindénaHalland1069
natLResultat
Vinterserien 2016Snättringe SKStockholm-
klubbL
Ultra KM Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholm23
klubbU
Skigo Cup + DM, sprint, Norrbotten OK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten54
S
mästS
Vinter ol Bottnaryds IFSmåland0
närL
Salomon SkidO-cup deltävling 5Robertsfors IKVästerbotten31
S
närMResultat
Skigo Cup, final + DM, medel, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten54
S
mästM
v 11mån 14/3VinterserienLjusdals OKHälsingland13
klubbLNResultat
tis 15/3IK Standards Veteran OLIK StandardSödermanland138
närMResultat
Frösö vinter-3 Etapp 2Frösö IFJämtland-Härjedalen42
närMKResultat
Bertils minneTjalve IF NorrköpingÖstergötland18
klubbPMNResultat
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne37
närLN
ons 16/3Järla Orientering natt-KMOK SödertörnStockholm19
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylklampen deltävling 9 / Kretshelg- nattKristinehamns OKVärmland67
närLNResultat
Natt-Cup 3 i Västra BlekingeOK Skogsfalken
OL Teamet Olofström
Blekinge22
närLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg4
närL
Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmland11
klubbL
Löpex vinterserie deltävling 3KFUM Örebro OKÖrebro38
närLNResultat
Nattugglan 6 - Riksten/PålstorpTullinge SKStockholm65
klubbLNResultat
MOF Nattcup #10Sundsvalls OKMedelpad38
närLNResultat
tor 17/3NattcupStora Tuna OKDalarna14
närLN
J-H Skid O Cup 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen3
S
närMK
FjällSprintJärfälla OKStockholm39
klubbSN
Östra Blekinges nattcup deltävling 15OK OrionBlekinge47
närLNResultat
Hagabys Nattcup Deltävling 6Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro23
närLNResultat
Natt KM / NattcupsfinalVäsby OKStockholm23
klubbLNResultat
fre 18/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland133
distLNResultat
DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg329
mästLNResultat
lör 19/3KretsträningOK DjerfVärmland0
klubbLResultat
OrustkavelnSvanesunds GIFBohuslän-Dal41
distSM
Tiomilaträning förmiddag JonseredSävedalens AIKGöteborg40
klubbL
Falkenbergs OK närtävlingFalkenbergs OKHalland46
närMResultat
Vårupptakt (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland82
närMResultat
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland1230
natLResultat
SkidO, DM, medel, Örebro-LänGarphyttans IFÖrebro35
S
klubbMResultat
SkidO, SM/USM/VSM, sprintÄlvsby IF OKNorrbotten0
S
mästSResultat
Vårracet, För-SM, långOK OrionBlekinge716
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomilaträning eftermiddag BredaremossenSävedalens AIKGöteborg57
klubbMK
sön 20/3MeOS utbildningSävedalens AIKGöteborg7
klubbL
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland0
natSLResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHalland506
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mariestads FK kretsträningMariestads FKVästergötland44
närLResultat
Måsenstafetten, individuella öppna motionsklasserOK MåsenSödermanland0
distLResultat
SkidO, SM/USM/VSM, långÄlvsby IF OKNorrbotten148
S
mästLResultat
Vårracet, För-SM, medelOK OrionBlekinge633
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VårupptaktLänna IFUppland43
klubbMResultat
Kretsträningshelg - MedelDegerfors OKVärmland67
närMResultat
Stafett-OL ÖjersjökartanSävedalens AIKGöteborg69
klubbLResultat
Frölunda OL, medelFrölunda OLGöteborg898
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUppland29
klubbM
Västkust-stafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg31
närSLResultat
Nattcup 4Svaide Roma SOKGotland35
närLNResultat
v 12mån 21/3VinterserienLjusdals OKHälsingland12
klubbLNResultat
tis 22/3Natt-KM SSK & TMOKTumba-Mälarhöjden OKStockholm31
närMNResultat
POL-SkaraHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötland138
närLResultat
RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholm48
närLResultat
HammarslagetOK GripSödermanland97
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL IK GandvikIK GandvikVästergötland4
närL
Frösö vinter-3 Etapp 3Frösö IFJämtland-Härjedalen26
närMKResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne35
närLNVisa rutter i Livelox
Nattserien IK StandardIK StandardSödermanland-
närMN
Natt-KMTäby OKStockholm44
klubbLNResultat
ons 23/3TräningLjusdals OKHälsingland9
klubbLKResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg11
närL
Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad33
närSNResultat
tor 24/3DM, natt, SkåneMalmö OKSkåne304
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 16OK OrionBlekinge59
närLNResultat
Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland537
natLNResultat
fre 25/3PåskrisetIF Hansa-HoburgGotland89
närLResultat
PåskorienteringenKjula IFSödermanland1097
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland0
natMResultat
Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland662
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3DM, ultralång, SkåneTockarps IKSkåne0
mästU
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland0
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tockarps IK, medelTockarps IKSkåne0
natM
Vårlöpet, För-SM, långOK Vilse 87Blekinge1137
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland1711
natLResultat
Frosta OK, medelFrosta OKSkåne444
natMVisa rutter i LiveloxResultat
NackheträffenOK NackheHalland719
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/3Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dal1027
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Påskdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge895
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 1Garda OKGotland60
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13mån 28/3Frosta OK, långFrosta OKSkåne640
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Påskdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge1011
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland990
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland0
natMResultat
NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland96
närMResultat
tis 29/3Ärla IF Veteran-olÄrla IFSödermanland169
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL HeneIF Hagen
OK P4
Västergötland61
närLResultat
AlliansHultsfreds OKSmåland46
närMResultat
HöglandsträningSOK AnebySmåland-
närL
Nattserien Ärla Ärla IFSödermanland0
närLNResultat
ons 30/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg8
närS
Natt-KMLinköpings OKÖstergötland62
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne39
närLVisa rutter i Livelox
Kretsträning OK SkogsstjärnanOK SkogsstjärnanVästergötland36
närL
tor 31/3Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland173
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 1Almby IKÖrebro75
närLResultat
POL RydaHjobygdens OK
IF Hagen
Ryda SK
Västergötland144
närLResultat
MOL 2Gotlands Bro OKGotland70
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning i RydaRyda SKVästergötland11
närL
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland1
närSResultat
NattcupDomnarvets GOIFDalarna48
närLK
fre 1/4InomhustrampenLudvika OKDalarna51
distSResultat
Klubbläger i RonnebySOK AnebySmåland4
klubbL
Tjustmästerskap nattGamleby OKSmåland24
närLResultat
HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland240
natLNResultat
SvartnattaKatrineholms OK
Vingåkers OK
Södermanland86
natSMNResultat
lör 2/4Klubbläger i RonnebySOK AnebySmåland4
klubbL
Anderstorps OK, medelAnderstorps OKSmåland363
distMResultat
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne510
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten76
närLResultat
StafetträningOK Älvsjö-ÖrbyStockholm10
klubbLVisa rutter i Livelox
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland899
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Genrep UlvstaOckelbo OKGästrikland68
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
StrömstadmedelnIdefjordens SKBohuslän-Dal551
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KontrollplockOK Älvsjö-ÖrbyStockholm6
klubbLVisa rutter i Livelox
DM, natt, GotlandSvaide Roma SOKGotland75
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/4Klubbläger i RonnebySOK AnebySmåland4
klubbL
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne1017
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal516
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland1071
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Salomon SkidO CupSK BjörnenVästerbotten0
S
närMResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland749
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 2Garda OKGotland52
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarhöjdens IK OK, medelMälarhöjdens IK OKStockholm1377
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 4/4
tis 5/4Kretsmästerskap nattorientering Motala AIF OLÖstergötland40
närLNResultat
SAKO HultsjönTrollhättans SOKVästergötland90
närLResultat
Veteran OrienteringOK HällenSödermanland0
närM
Dala Veteran OL 16-04 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna159
närLResultat
NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland116
närMResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland83
närLResultat
Motions-OLStorängenOK DjerfVärmland56
närMResultat
IKS VårspringetIK StandardSödermanland-
närM
Norrcupen 160405OK DellenHälsingland50
närSResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne57
närLVisa rutter i Livelox
Poängcup 1Lindebygdens OKÖrebro69
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Allians BullerbynVimmerby OKSmåland-
klubbL
ons 6/4BauernattaJönköpings OKSmåland107
distMNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg12
närM
VetOL SkogshöjdenTrollhättans SOKVästergötland67
närLResultat
MotionsorienteringLessebo OKSmåland103
närLResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland46
närL
Kretsträning västra kretsenLidköpings VSKVästergötland8
närM
Vinternattcup 8Bromma-Vällingby SOKStockholm14
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup 4OL Teamet OlofströmBlekinge25
klubbLNStarttider
Kylk(l)ampenOK TyrVärmland57
närLNResultat
tor 7/4Natt-Cup Light/TeknikträningStora Tuna OKDalarna28
närLK
POL MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland120
närLResultat
VeteranorienteringOK GränsenSmåland93
närLResultat
Roslagsveteranerna LövsättraTäby OKStockholm61
närLResultat
Veteran-OL tävling 2OK AlfernaÖrebro64
närLResultat
Veteran-O GöteborgOK Landehof
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
65
närLResultat
Ol-teknik BergamålahallarRonneby OKBlekinge21
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SamträningFrölunda OLGöteborg26
klubbM
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland15
närL
MasstartsträningHagaby GoIF ÖrebroÖrebro20
närLKResultat
DOK:s motions-OL RåbäckDegerfors OKVärmland31
närMResultat
fre 8/4GrymnattaVäsby OKStockholm506
natLNResultat
Observationstävling (medel) inför WC, Polen och EM, TjeckienAndrarums IFSkåne85
distMVisa rutter i LiveloxResultat
NattinattaGotlands Bro OKGotland79
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOKGöteborg1022
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland465
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårstarten i Avesta, medelAvesta OKDalarna0
natM
Swedish League, #1, sprint (WRE), med BrösarpssprintenAndrarums IF
Ringsjö OK
Skåne0
intSVisa rutter i LiveloxResultat
50turen NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholm-
närU
Run to The Hills 2016Selånger SOKMedelpad85
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VästboträffenOK VivillSmåland623
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland870
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LännamedelnLänna IFUppland1225
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Göteborgsdubbeln, medelSävedalens AIKGöteborg1264
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Torfejden, lång/medel (ungdomar sprint)OK TorSödermanland470
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet skaraborgsmästerskap, medelMariestads FKVästergötland387
natMResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotland162
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, Öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötland0
distLResultat
Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasserRånäs OKUppland291
distLResultat
Swedish League, #2, lång (WRE), med BrösarpslångenAndrarums IF
Ringsjö OK
Skåne0
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland181
natSLResultat
RånässtafettenRånäs OKUppland281
natSLResultat
Kvarnsveden När-OLKvarnsvedens GOIF OKDalarna98
närMResultat
Motionsorientering Umeå 10 aprilUmedalens IFVästerbotten80
närMResultat
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland667
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 11/4
tis 12/4VeterantävlingEskilstuna OLSödermanland150
närMResultat
DalaveteranSäterbygdens OKDalarna205
närLResultat
Labyrinten - Friends Arena StockholmAlmby IK
Kamrat och IF KIF
Örebro
Stockholm
867
distSResultat
Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro268
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
NOK-träning FinspångFinspångs SOKÖstergötland-
närLVisa rutter i Livelox
ParkO 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen166
närSResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland85
närLResultat
Motions-OL Rävåsen/TimsåsarnaOK DjerfVärmland64
närMResultat
VårspringetEskilstuna OLSödermanland75
närLResultat
LL-testLunds OKSkåne1
klubbMVisa rutter i Livelox
Avesta OKAvesta OKDalarna-
närL
SÖRKLUBBS 1Söderhamns OKHälsingland107
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne70
närLVisa rutter i Livelox
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland97
närMResultat
Norrcupen 160412Forsa OKHälsingland80
närMResultat
Närtävling SäterSäterbygdens OKDalarna24
närLResultat
KM-Natt 2016Västerviks OKSmåland2
klubbLN
ons 13/4ABC CupenHaninge SOKStockholm42
M
närMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg13
närM
Motions 5-dagarsVärend GN OLSmåland132
närMResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland34
närL
tor 14/4HOK-1 Veteran-OLHallstahammars OKVästmanland-
närM
POL AxvallHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland172
närLResultat
Veteran-OL tävling 3OK TisarenÖrebro72
närLResultat
HOK VeteranerHultsfreds OKSmåland57
närLResultat
DOK:s motions-OL RamshöjdenDegerfors OKVärmland58
närMResultat
ParkO 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen145
närSResultat
MOL 3Svaide Roma SOKGotland66
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg7
klubbM
Motionsorientering KronoparkenOK TyrVärmland133
närLResultat
Borlänge-Säter träningSäterbygdens OKDalarna23
närL
Frönässprinten 2016OK KlemmingenSödermanland67
närSResultat
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland22
närL
Kretsträning Västra kretsenIstrums SKVästergötland2
närM
Poängjakt 1Trosabygdens OKSödermanland20
klubbMResultat
TorsdagsträningTidaholm SOK SisuVästergötland-
klubbS
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland0
klubbS
Fyrklöver, Örebro län, OK TylöskogOK TylöskogÖrebro82
närLResultat
fre 15/4PreO, natt, SkåneFK BokenSkåne55
P
natL
Natt-KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötland31
närLN
SM, nattFK Vittus
Karlskrona SOK
OK Dacke
Blekinge288
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4ArosträffenVästerås SOKVästmanland643
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Genarpsträffen, medelLunds OKSkåne325
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sundbybergs IK, långSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm1099
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Mösseberg, medelFalköpings AIK OKVästergötland626
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Mösseberg, upphill-MicroFalköpings AIK OKVästergötland438
natSResultat
MTB-Rally 2016-04-16Degerfors OKVärmland0
M
klubbL
HudiksprintenHudiksvalls OKHälsingland118
natSResultat
PreO, SkåneOK Pan-KristianstadSkåne99
P
natL
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg688
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, individuell, långIK Trenne UllaredHalland226
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, publiktävling, medelIK Trenne UllaredHalland425
natMVisa rutter i LiveloxResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland273
natSLKResultat
sön 17/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland273
natSLKResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland176
distMResultat
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland486
natMResultat
Öppna SkaraborgsstafettenIK GandvikVästergötland0
distSL
Solna OK, medelSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm768
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, stafettIK Trenne UllaredHalland0
mästSLResultat
Stigtomtakavlen, öppna individuella motionsklasserOK HällenSödermanland169
distLResultat
LånguvenIK UvenGöteborg944
natLVisa rutter i LiveloxResultat
RosenholmslångenFK Vittus
Karlskrona SOK
OK Dacke
Blekinge451
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, SkåneOK TorfinnSkåne98
P
natL
Genarpsträffen, långLunds OKSkåne450
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tävlingskunskap nybörjarkursFK FinnSmåland14
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
EnenracetOK EnenUppland833
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, individuell publiktävling, långIK Trenne UllaredHalland319
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning/Kul i skogenSegersta OKHälsingland6
närMResultat
v 16mån 18/4
tis 19/4Månadens bana 19 aprilUlricehamns OKVästergötland53
klubbLResultat
TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm127
distSLKResultat
Veteran-OLKjula IFSödermanland172
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarna183
närLResultat
Poängtävling 2OK MilanÖrebro338
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen165
närSResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland90
närLResultat
VårspringetKjula IFSödermanland67
närLVisa rutter i LiveloxResultat
NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland96
närMResultat
Sakoträning OnsjöVänersborgs SKVästergötland109
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne60
närLVisa rutter i Livelox
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland112
närMResultat
SÖRKLUBBS 2Segersta OKHälsingland77
närSResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland35
närL
Kretsträning västra kretsenOK KlyftamoVästergötland23
närM
Motionsorientering IngestrandOK JösseVärmland76
närLResultat
Norrcupen 20160419Ljusdals OKHälsingland0
närLResultat
Närtävling Korsnäs Korsnäs IF OKDalarna58
närLResultat
HöglandsträningSOK AnebySmåland-
närL
Luleklubbarnas motionsorienteringBergnäsets AIKNorrbotten-
närS
Öppet Kretsmästerskap StafettGudhems IFVästergötland0
närSMResultat
ons 20/4GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg16
närM
Grand PrixVäxjö OKSmåland230
närLResultat
Motions-OL, RiddarstenLerums SOKGöteborg0
närL
Motions-5dagarsVäxjö OKSmåland179
närLResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg18
närMResultat
SSKs KlubbmästerskapIK SternGöteborg13
klubbL
Testa MTB-OFK HerkulesGöteborg18
M
närM
MTBO 1Gotlands Bro OKGotland28
M
närLResultat
4-sprinten nr 1Selånger SOK
Timrå SOK
Medelpad109
närSResultat
MTBO Camp 1, nightOK Pan-KristianstadSkåne224
M
närMNResultat
tor 21/4Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland18
närL
Motionsorientering 4Garda OKGotland53
närMVisa rutter i LiveloxResultat
POL SäterHjobygdens OK
IF Hagen
Västergötland145
närLResultat
TorsdagsträningGöteborgs SKGöteborg27
klubbMResultat
OK Tor - Veteran-OLOK TorSödermanland197
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaOK RoslagenUppland-
närM
Veteran-OL tävling 4KFUM Örebro OKÖrebro72
närLResultat
MTBO Camp 2, middleOK Pan-KristianstadSkåne238
M
närMResultat
Veteran-OL (GMOK)Göteborg-Majorna OKGöteborg92
närLResultat
ParkO 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen167
närSResultat
NissadalsträningOK StigenSmåland-
närM
Poängjakt 2Trosabygdens OKSödermanland23
klubbLResultat
TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg18
klubbL
Motionsorientering SannaOK TyrVärmland158
närLResultat
Motionsorientering Gärdesskolan ÅmotforsÅmotfors OKVärmland25
närLResultat
Nattcup/Teknikträning StångtjärnMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna65
närLK
fre 22/4MtbO, Furubodasprinten (WRE)OK Pan-KristianstadSkåne256
M
natSResultat
MTBO Camp 4, SprintOK Pan-KristianstadSkåne251
M
närSResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland309
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4IK Hakarpspojkarna, långIK HakarpspojkarnaSmåland653
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Äspetmedeln (WRE)OK Pan-KristianstadSkåne295
M
natMResultat
Swedish League, #3, lång (WRE), med publiktävlingKungälvs OK
OK Alehof
Göteborg1529
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårspringet i Linköping, medelLinköpings OKÖstergötland580
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Enskede-Hellas-dubbeln, långHellas Orientering
IFK Enskede
Stockholm599
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TyringerundanOK TyringeSkåne413
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland567
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Run to The Hills 2016Selånger SOKMedelpad94
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, medelIF ThorUppland1487
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4IK Hakarpspojkarna, medelIK HakarpspojkarnaSmåland499
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #4, medel (WRE), med publiktävlingKungälvs OK
OK Alehof
Göteborg1397
intMVisa rutter i LiveloxResultat
TormestorpsträffenOK Tuvan
Tormestorps IF
Skåne0
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårspringet i Linköping, långLinköpings OKÖstergötland478
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Enskede-Hellas-dubbeln, medel (UP)Hellas Orientering
IFK Enskede
Stockholm1063
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland545
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Camp, Ultralong Høker OK Pan-KristianstadSkåne228
M
närUResultat
Träningstävling för intensivkursLudvika OKDalarna5
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, långOK LinnéUppland1162
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårträffen, Gotland Visborgs OKGotland0
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 24 april UmeåUmeå OKVästerbotten94
närLResultat
Teknikträning/Kul i skogen, Gäverstabodarna 24/4Segersta OKHälsingland10
klubbLResultat
v 17mån 25/4OK Kontinents MTBO-Träningstävling med CykeltestOK KontinentSkåne-
M
närS
Karlsnäs Cup/Prova påRonneby OKBlekinge64
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/4NOK-träningOK DenselnÖstergötland0
närL
SÖRKLUBBS 3Alfta-Ösa OKHälsingland94
närMResultat
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarna170
närLResultat
Poängtävling 3OK MilanÖrebro264
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen172
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL Fagersanna IF Hagen
Tibro OK
Västergötland85
närLResultat
Motions-OL KedjeåsenOK DjerfVärmland55
närMResultat
Motionsorientering - för alla!Avesta OKDalarna-
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne61
närLVisa rutter i Livelox
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland105
närMResultat
AlliansHultsfreds OKSmåland51
närMResultat
Motionsorientering Edevi IP EdaneOK MangenVärmland46
närLResultat
Norrcupen 160426Hudiksvalls OKHälsingland78
närSResultat
Öppet kretsmästerskap södra kretsen Tidaholm SOK SisuVästergötland126
närLResultat
HöglandsserienOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötland
Småland
82
närLResultat
Motionsorientering ÖrnäsetOK RenenNorrbotten-
närS
SAKO 1 TSOKTrollhättans SOKVästergötland205
närLResultat
ons 27/410mila-träningGöteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg41
närLKResultat
ABC Cupen MTBO Tullinge SKStockholm55
M
närMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg0
närS
NybörjarträningOK KompassenSkåne0
klubbS
Veteran OL 3-stadTrollhättans SKVästergötland116
närMResultat
VeckoturGävle OKGästrikland-
närM
Motions-5dagarsAlvesta SOKSmåland133
närMResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg-
närM
Träningsorientering Korsnäs IF OKDalarna-
närL
Grand PrixAlvesta SOKSmåland50
närLResultat
tor 28/4Motions OL 5Visby IF Gute SOKGotland-
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm93
närLResultat
OL-träning RisatorpRonneby OKBlekinge18
klubbLResultat
POL GrästorpFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland144
närLResultat
RoslagsveteranernaEnebybergs IFStockholm-
närL
Ungdomens 5-dagarsJönköpings OKSmåland138
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 5OK MilanÖrebro67
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland42
närMResultat
Motionsorientering TumbaIFK Tumba SOKStockholm80
närMResultat
Frösö 5-Dagars 2016 E1Frösö IFJämtland-Härjedalen213
närMResultat
TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg12
klubbM
Trimtex Cup deltävling 1 Valbo AIFGästrikland152
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TräningsorienteringLjusdals OKHälsingland-
klubbM
Motionsorientering RudOK TyrVärmland121
närLResultat
Kretsmästerskap medeldistansTjällmo-Godegårds OKÖstergötland150
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland18
närL
Motionsorientering TallmonÅmotfors OKVärmland31
närLResultat
Poängjakt 3Trosabygdens OKSödermanland13
klubbLResultat
Ungdomsserien deltävling 1Stjärnorps SKÖstergötland128
närMResultat
Uppsala Sprint EventIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland249
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Natt KM, Attunda OKAttunda OKStockholm25
klubbLNResultat
fre 29/4Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlenEksjö SOKSmåland94
natSLKResultat
SilversprintenSala OKVästmanland146
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KM OK Södertörn / SoIK HellasOK Södertörn
SOIK Hellas
Stockholm30
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
10milatest natt IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm0
klubbLNResultat
lör 30/4Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlenEksjö SOKSmåland94
natSLKResultat
Finspångsorienteringen, medelFinspångs SOKÖstergötland765
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SolstaorienteringenSkattkärrs SOKVärmland439
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien E1Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg561
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-Skytte Sprint World CupIFK Tumba SOKStockholm53
närSResultat
10milatest dag IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm42
klubbLResultat
DM, lång, Bohuslän-Dal + Stenungsunds OK:s vårtävlingStenungsunds OKBohuslän-Dal0
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Eksjö SOKEksjö SOKSmåland428
distMResultat
ValborgsmedelnOK GyngeSkåne666
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, långLidköpings VSKVästergötland445
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1OK NackheHalland0
närMResultat
Dolkampen, medelDalaportens OLDalarna1166
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Järladubbeln, långJärla OrienteringStockholm1372
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Valborgsmässo-skubbetSundsvalls OKMedelpad24
klubbLResultat
GripträffenOK GripSödermanland462
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5Finspångsorienteringen, långFinspångs SOKÖstergötland541
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland433
natLResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland572
natLResultat
OL-Skytte Klassisk, World CupIFK Tumba SOKStockholm54
närLResultat
DM, ultralång, VästergötlandOK TrananVästergötland108
mästU
Dolkampen, långDalaportens OLDalarna858
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Järladubbeln, medelJärla OrienteringStockholm1062
natMResultat
TraneträffenOK TrananVästergötland905
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 1 maj UmeåUmeå OKVästerbotten121
närLResultat
När-OLSundsvalls OKMedelpad95
närLResultat
PropagandanOK TyrVärmland361
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 3Garda OKGotland43
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Älgotcup och kretsmäst. SÖ kretsenAndrarums IFSkåne71
närLResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten155
distSResultat
ParkO 6Östersunds OKJämtland-Härjedalen138
närMResultat
v 18mån 2/5Daglediga Veteran-OLIF Hansa-HoburgGotland21
närLResultat
tis 3/5Dag-KM, AlingsåskretsenOK SkogshjortarnaVästergötland114
närLResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland616
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nyköpings OK VeteranerNyköpings OKSödermanland108
närLResultat
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland134
närLResultat
Provlöpning FågelskolanLunds OKSkåne21
klubbS
Dala veteran-olDomnarvets GOIFDalarna178
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaLänna IFUppland51
närMResultat
Lång-KMOK Skogsfalken
OL Teamet Olofström
Blekinge20
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering HellasgårdenHellas OrienteringStockholm16
närLResultat
Poängtävling 4OK MilanÖrebro254
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Korpenorientering WSPSelånger SOKMedelpad85
närMResultat
Tisdags-OL AlbionstuganIF HagenVästergötland119
närLResultat
Motions-OL NorhammarOK DjerfVärmland48
närMResultat
Frösö 5-Dagars 2016 E2Frösö IFJämtland-Härjedalen313
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmåland70
klubbMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne61
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmland88
närLResultat
Sörklubbs etapp 4Ljusne-Ala OKHälsingland100
närLResultat
Mini AlliansHultsfreds OKSmåland42
närMResultat
Motionsorientering BrantbrinkTullinge SKStockholm42
närLResultat
Motionsorientering StålsbergaOK JösseVärmland55
närLResultat
Norrcupen OK DellenHälsingland74
närLResultat
Pokaljakten 2016 - deltävling 1Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland73
närMResultat
StengårdsträningBodafors OKSmåland-
klubbLVisa rutter i Livelox
U5-dagars E1Emmaboda Verda OKSmåland34
närL
Eskilstuna Sprint Cup Etapp 1Eskilstuna OLSödermanland105
närSResultat
Höglandsserien, deltävling 2, AGIF/FSOKAnnebergs GIF
Forserums SOK
Småland106
närLResultat
SAKO 2 OK GipenOK GipenBohuslän-Dal200
närLResultat
Sprint-KMTäby OKStockholm96
klubbSResultat
ons 4/5Ungdomsserien Östra kretsenHjobygdens OKVästergötland50
närLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg11
närM
Vandrarringen Veteran RosenlundVandrarringenVästmanland121
närMResultat
Veteran OL 3-stadOK Skogsvargarna
Trollhättans SK
Västergötland90
närMResultat
MotionsorienteringVäxjö AISSmåland-
närL
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg25
närMResultat
Icebug Sprintcup etapp1Göteborg-Majorna OKGöteborg217
närSResultat
Södra Hallands Ungdomsserie etapp 1Simlångsdalens IFHalland44
närLResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten128
distSResultat
4-Sprinten nr 2Selånger SOK
Timrå SOK
Medelpad108
närSResultat
tor 5/5Järfälla OK, långJärfälla OKStockholm0
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KölabodamedelnOK ÄlmeSmåland965
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 1, Svenska Cupen, #1, sprint - InställdJärfälla OKStockholm0
M
natS
Närkekvartetten, dag 1, långOK TisarenÖrebro1080
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland706
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #5, sprint (WRE), med HammarslagetOK HammarenGästrikland1048
intSResultat
Öppna motionsbanor KungsängenJärfälla OKStockholm239
närLResultat
Motionsorientering 5 majIFK UmeåVästerbotten99
närMResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 1, masstart, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanland0
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars 2016 E3Frösö IFJämtland-Härjedalen325
närMResultat
MOL 6Gotlands Bro OKGotland71
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering VittenstenÅmotfors OKVärmland37
närLResultat
fre 6/5Bromma-Vällingby, medelBromma-Vällingby SOKStockholm478
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland603
distMResultat
Närkekvartetten, dag 2, medelOK TisarenÖrebro841
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland1377
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 2, medelSöders-TyresöStockholm124
M
distMResultat
lör 7/5Haninge SOK, långHaninge SOKStockholm301
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, långOK GränsenSmåland565
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 3, Svenska Cupen, #1, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanland154
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 3, långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro741
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1Ockelbo OK
OK Hammaren
Gästrikland1911
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL TorgetOK DjerfVärmland16
närMResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland19
distSLResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland556
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Run to the Hills 3Selånger SOKMedelpad84
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal335
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten183
natMResultat
Klarälvskavlen, individuella öppna motionsklasserIK Vikings OKVärmland25
distLResultat
sön 8/5Haninge SOK, medelHaninge SOKStockholm837
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 4, Svenska Cupen, #2, långJärfälla OKStockholm124
M
natLResultat
NipstigenOK NipanÅngermanland169
natMResultat
Ängelholm 500 SprintHjärnarps OLSkåne243
distSVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland496
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 4, medelHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro806
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland1300
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #7, lång, final med Kuxaträffen, dag 2Ockelbo OK
OK Hammaren
Gästrikland1561
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland464
natLResultat
StigsökarträffenStigsökarnaBohuslän-Dal267
natMResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland495
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 4Garda OKGotland51
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 9/5Ica Sprinten 2016Vännäs OKVästerbotten52
närMResultat
tis 10/5Eskilstuna Sprint Cup, Etapp 2Ärla IFSödermanland129
närSResultat
MorotsloppetGotlands Bro OKGotland155
närLResultat
Södra Vätterbygds Mästerskap & U 5-dagars Etapp 2Gränna-Bygdens OKSmåland209
närMResultat
Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna191
närLResultat
Trosabygdens OK Veteran-OLTrosabygdens OKSödermanland111
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 5OK MilanÖrebro203
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
NOK-träningMatteus SIÖstergötland62
närLResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland66
närLResultat
Frösö 5-dagars 2016 E4Frösö IFJämtland-Härjedalen274
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmåland65
klubbMResultat
NärorienteringAvesta OKDalarna33
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne22
närLVisa rutter i Livelox
Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland111
närSResultat
EES - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkåne150
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Edanenäset (Kort)OK MangenVärmland45
närMResultat
Motionsorientering i samband med sprint-DMCentrum OKStockholm-
närM
Rankås X-Trail del 1 TibroTibro OKVästergötland15
närLResultat
7-klubbsSkogslöparnaÅngermanland115
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 1Kils OKVärmland149
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs FlästahedenVallsta SKHälsingland149
närLResultat
10-Mila TräningOK MilanÖrebro51
närLResultat
Öppen Kretsträning Södra SkaraborgskretsenGudhems IFVästergötland83
närMResultat
DM, sprint, StockholmCentrum OKStockholm974
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien Deltävling 3Eksjö SOKSmåland129
närLResultat
Siljanskrets del 1IFK Mora OKDalarna114
närLResultat
SprintstafettHjärnarps OLSkåne35
klubbS
Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten139
distSResultat
VPT-1Fagersta OK
Norbergs OK
Västmanland222
närSResultat
ons 11/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg2
närL
Ungdomsserie 1, VästraOK SkogsfalkenBlekinge126
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien ÖstraRonneby OKBlekinge193
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla OK
Västergötland
Bohuslän-Dal
74
närMResultat
Motions-OL BåsbergenOK DjerfVärmland46
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg135
närLResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg13
närMResultat
Motionsorientering - Borås 1 av 5Bredareds IF
Hestra IF
Västergötland58
närMResultat
IKHP Sprint Cup 1IK HakarpspojkarnaSmåland51
närSResultat
MTBO Träningstävling, RisenLunds OKSkåne32
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 2Halmstad OKHalland72
närLResultat
Ungdomsserien Östra kretsenSOK TräffVästergötland78
närMResultat
FUS Folkareserien WODAvesta OKDalarna84
närMResultat
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 1Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland127
närLResultat
tor 12/5Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm75
närLResultat
POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland153
närLResultat
Roslagsveteranerna 2016-05-12Långhundra IFUppland88
närMResultat
Sandvikens öppna kommunmästerskapStorviks IFGästrikland240
mästLResultat
Skidklubbens Sommarcup E1Göteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg52
klubbMResultat
Tjustallanses Ungdomsserie-1Gamleby OKSmåland67
närLResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 1Attunda OKStockholm118
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 1Hellas OrienteringStockholm225
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 3Skogsluffarnas OKStockholm172
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 6Lindebygdens OKÖrebro86
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Först i MålEskilstuna OLSödermanland163
närM
VOL 1 StockviksskidstadionSundsvalls OKMedelpad63
närLResultat
DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmland30
närMResultat
Frösö 5-dagars 2016 E5Frösö IFJämtland-Härjedalen201
närMResultat
Poängjakt 4Trosabygdens OKSödermanland24
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg10
klubbM
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland-
klubbM
Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmland137
närLResultat
Borlänge-Säter träningKvarnsvedens GOIF OKDalarna50
närL
KM Sprint, OK Kontinent & Malmö OKOK KontinentSkåne80
klubbS
Kretsträning HolmestadOK KlyftamoVästergötland0
närM
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland14
närL
MOL 7Visborgs OKGotland0
närL
Motionsorientering 12 maj UmeåUmeå OKVästerbotten94
närMResultat
Motionsorientering KroksåsenOK HierneVärmland37
närLResultat
Sommarserien 1Njurunda OKMedelpad44
närLResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2OK LöftanHalland207
närMResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 2IFK Lidingö SOKStockholm196
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 4Söders-TyresöStockholm202
distLResultat
fre 13/5Tiomila Open Individual, FridayKvarnsvedens GOIF OKDalarna0
natLKResultat
King and Queen of MördarbackenStora Tuna OK
Säterbygdens OK
Dalarna0
distSResultat
lör 14/5PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland42
P
mästL
PreO, TempORehns BKHälsingland40
P
natS
Tiomila Open Individual, SaturdayKvarnsvedens GOIF OKDalarna0
natLResultat
Tiomila i Falun-BorlängeKvarnsvedens GOIF OK
OK Kåre
Stora Tuna OK
Säterbygdens OK
Dalarna1002
natSLKResultat
Klubbmästerskap lång, Malmö OKMalmö OKSkåne49
klubbLResultat
Skånes Skogsflickmatch i TockarpTockarps IKSkåne150
närMResultat
sön 15/5Tiomila i Falun-BorlängeKvarnsvedens GOIF OK
OK Kåre
Stora Tuna OK
Säterbygdens OK
Dalarna1002
natSLKResultat
Intensivkurs 2016-05-15Göteborg-Majorna OKGöteborg22
klubbLResultat
PreO, HelsingevårRehns BKHälsingland41
P
natL
Tiomila Open Individual, SundayKvarnsvedens GOIF OKDalarna0
natLResultat
IntensivkursSvaide Roma SOKGotland4
klubbMResultat
Motionsorientering Umeå 15 majStöcksjö ISVästerbotten101
närMResultat
Skogis Cup nr 5Garda OKGotland37
närLResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland194
natLResultat
Tjustmästerskap dagVästerviks OKSmåland89
närLResultat
Teknikträning/Kul i skogenSegersta OKHälsingland4
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 16/5VärmlandSerien MTBO 2016 - Deltävling 1Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland41
M
närMResultat
Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm55
närLResultat
Motionsorientering 1Vännäs OKVästerbotten31
närMResultat
tis 17/5Eskilstuna Sprint Cup, Etapp 3IK StandardSödermanland150
närSResultat
Skolorientering Uddevalla GymnasieskolaUddevalla OKBohuslän-Dal126
klubbMResultat
Veteran-OL 2016-05-17OK KlemmingenSödermanland142
närLResultat
Dalaveteraner, BjursåsBjursås OKDalarna167
närLResultat
Poängtävling 6OK MilanÖrebro214
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering LjungskileLjungskile FKBohuslän-Dal26
närMResultat
Rankås X-Trail del 2 TibroTibro OKVästergötland16
närLResultat
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland413
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL SandviksbadetOK DjerfVärmland57
närMResultat
Motionsorientering/Tisdags-OL StenumIF Hagen
IK Gandvik
Västergötland56
närMResultat
Motionsorientering EriksöWaxholms OKStockholm54
närLResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg26
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmåland75
klubbMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne65
närLVisa rutter i Livelox
Ungdomsserien + NOKSkogspojkarnas OKÖstergötland169
närLResultat
Sprint-OL (Motions-OL)OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland90
närSResultat
FAIK KretsträningFalköpings AIK OKVästergötland95
närLResultat
Tisdagträning med sportIdentTenhults SOKSmåland26
klubbMResultat
10-klubbs 1Brunflo IFJämtland-Härjedalen0
närM
7-klubbsOK NolaskogsarnaÅngermanland124
närLResultat
EES - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkåne176
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Icebug Sprintcup etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborg307
närSResultat
Motionsorientering KärrsmossenOK JösseVärmland47
närLResultat
Norrcupen 20160517Ljusdals OKHälsingland52
närSResultat
Pokaljakten 2016 - deltävling 2OK TyrVärmland106
närSResultat
Närtävling Bjursås OKBjursås OKDalarna21
närLResultat
4-klubbsmatch nr 1OK MåsenSödermanland172
närMResultat
VB-SerienGrangärde OKDalarna65
närSVisa rutter i LiveloxResultat
HerrmatchIK GandvikVästergötland68
klubbMResultat
Klubbmästerskap Sprint Andrarums IFSkåne131
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering LuleåklubbarnaBergnäsets AIKNorrbotten-
närM
Sako 3 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland258
närMResultat
U-ringen etapp 1 - OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland332
närLResultat
VPT 2 2016 - SurahammarSurahammars SOKVästmanland0
närSResultat
FUS Folkareserien 2016IFK Hedemora OKDalarna42
närMResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 1Rånäs OKUppland123
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg11
närL
Gävla långt med DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandGävle OK
Hälsinglands OF
Gästrikland
Hälsingland
205
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL 3-stadStenungsunds OK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
99
närMResultat
MTBO 2Visborgs OKGotland-
M
närL
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg91
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2Degerfors OKVärmland121
närSResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg17
närMResultat
Motionsorientering - Borås 2 av 5Hestra IFVästergötland72
närMResultat
MFK:s närtävlingMarkaryds FKSmåland-
närM
O-ligan deltävling 1Eds SKBohuslän-Dal122
närMResultat
Ungdomsserie 2, VästraOK Vilse 87Blekinge131
närLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienMjölby OKÖstergötland75
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Kretsen - Krets OL - Tibro OKTibro OKVästergötland67
närLResultat
Sprint KMLinköpings OKÖstergötland76
klubbSResultat
Ungdomsserie 2, Östra BlekingeKarlskrona SOKBlekinge207
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 2Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland127
närLResultat
4-Sprinten nr 3Selånger SOK
Timrå SOK
Medelpad109
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/5Fjällfemman 1 i MörsilÖstersunds OKJämtland-Härjedalen25
närMResultat
Motions Ol 8Visby IF Gute SOKGotland-
närM
POL-TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland133
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E2Göteborgs SKGöteborg25
klubbMResultat
Veteran-OL tävling 7OK TylöskogÖrebro59
närLResultat
RoslagsveteranernaHäverödals SKUppland-
närM
VOL 2 BergafjärdenNjurunda OKMedelpad57
närLResultat
Veteran-OL GöteborgIK SternGöteborg101
närLResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland-
klubbL
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm105
närLResultat
Poängjakt 5Trosabygdens OKSödermanland19
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsdagsträningIK UvenGöteborg5
klubbL
Motionsorientering TyrstuganOK TyrVärmland122
närLResultat
Ungdomsserien 2 2016Ankarsrums OKSmåland24
närL
Borlänge-Säter träningDomnarvets GOIFDalarna37
närM
Falukretsen deltävling 2Grycksbo IF OKDalarna155
närMResultat
IKHP Sprint Cup 2IK HakarpspojkarnaSmåland62
närSResultat
KM sprintOK KolmårdenÖstergötland46
klubbSResultat
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland12
närM
Kurverödssprinten 2016Uddevalla OKBohuslän-Dal24
klubbLResultat
Motionsorientering Umeå 19 majUmedalens IFVästerbotten44
närSResultat
Nissadalszonens Ungdomscup Etapp 1OK RefteleSmåland179
närLResultat
Sprintserien för ungdomar #2Umedalens IFVästerbotten40
närSResultat
Ungdomsserien deltävling 2Björkfors GOIFÖstergötland112
närLResultat
Motionsorientering MorokulienOK HierneVärmland-
närL
Run to the Hills 4-2016Selånger SOKMedelpad77
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland42
närMResultat
fre 20/5JVM-test, sprintIK HakarpspojkarnaSmåland0
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/5Faxeträffen, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland382
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hässleholms OK, sprintHässleholms OKSkåne0
natS
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten298
natMResultat
Tour de Medelpad, etapp 1, SundsvallsträffenSundsvalls OKMedelpad331
natLResultat
UngdomstrolletGotlands Bro OKGotland103
distLResultat
5-Manna Öppna banorLindebygdens OKÖrebro43
närLResultat
5-mannastafettenLindebygdens OK
Örebro OF
Örebro34
distSLResultat
DM, sprint, HallandOK NackheHalland300
mästSResultat
JVM-test, medelIK HakarpspojkarnaSmåland0
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TjogetträningHjärnarps OLSkåne33
närL
Öppen orienteringsträning SjöbackaIF Marin VästGöteborg20
klubbMResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIstrums SKVästergötland289
mästSResultat
Närtävling NäcktjärnAvesta OKDalarna60
närLResultat
Motionsorientering - BrotorpSkogsluffarnas OKStockholm3
närL
Skogsflickornas årsmöteIFK Mora OKDalarna16
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MölnbackaträffenDeje SFVärmland101
närMResultat
Lång-KM TMOK SSKTumba-Mälarhöjden OKStockholm69
klubbLResultat
DM, sprintstafett, HallandOK NackheHalland0
mästSSResultat
Älvsby IF OK, medelÄlvsby IF OKNorrbotten177
natMResultat
sön 22/5Tour de Medelpad, etapp 2, SundsvallsträffenSundsvalls OKMedelpad392
natMResultat
JVM-test, långJönköpings OKSmåland110
natLResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland61
distSSResultat
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten258
natLResultat
Gällstad, sprintGällstadbygdens SOKVästergötland243
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsby IF OK, långÄlvsby IF OKNorrbotten179
natLResultat
KM Långdistans IFK Enskede/Skogsluffarnas OK/Skarpnäcks OLIFK EnskedeStockholm74
klubbLResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3FK Friskus-VarbergHalland203
närLResultat
BDOF:s ungdomssprintstafettIdefjordens SKBohuslän-Dal17
närSSResultat
LundasprintenLunds OKSkåne555
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland284
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Fågelskolan micro-OLLunds OKSkåne44
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, DM, Dalarna, medelIFK Mora OKDalarna123
M
mästMResultat
v 21mån 23/5VärmlandsSerien MTBO 2016 - Deltävling 2Degerfors OKVärmland0
M
närMResultat
Söderhamns OK ungdomSöderhamns OKHälsingland14
klubbMResultat
Motionsorientering 2Vännäs OKVästerbotten28
närMResultat
tis 24/510-klubbs 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen123
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint Cup, Etapp 4Kjula IFSödermanland155
närSResultat
Ungdomsserien, #2, krets norr 1Waxholms OKStockholm171
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets norr 2Sundbybergs IKStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm0
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 4Haninge SOKStockholm192
distLResultat
VB-serien 24/5Ludvika OKDalarna62
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL HOK 2Hallstahammars OKVästmanland-
närM
Vårserien E2FK Herkules
Göteborgs OF
Göteborg742
närLResultat
DalaveteranHJS-Vansbro OKDalarna115
närLResultat
Korporientering SwecoSelånger SOK
Sundsvalls OK
Medelpad0
närMVisa rutter i Livelox
Mattila Grand PrixTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland0
närM
NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland247
närMResultat
Rankås X-Trail del 3 TibroTibro OKVästergötland12
närLResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland69
närLResultat
Motions-OL LunedetOK DjerfVärmland66
närMResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg21
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmåland99
klubbMResultat
Motionsorientering - För alla!Avesta OKDalarna-
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne69
närLVisa rutter i Livelox
Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland65
närSResultat
EES - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkåne116
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap sprint - Lunds OKEslövs FKSkåne110
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering NussvikenOK MangenVärmland-
närL
Norrcupen 160524Hudiksvalls OKHälsingland67
närMResultat
Poängcup 2Lindebygdens OKÖrebro68
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SiljanskretsHJS-Vansbro OKDalarna97
närMResultat
Sörklubbs etapp 6Alfta-Ösa OKHälsingland88
närMResultat
Sprint TräningSvaide Roma SOKGotland27
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Örnligan 1 och 7-klubbsHusums IF OKÅngermanland127
närLVisa rutter i LiveloxResultat
FUS - FolkareserienDalaportens OLDalarna29
närM
Ungdomskrets/motionsorientering BergstuganIK WilskeVästergötland99
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien, finalSOK AnebySmåland122
närLResultat
Kretsmästerskap Sprint Norra KretsenOK SkogsstjärnanVästergötland44
närSResultat
Sako-stafettVänersborgs SKVästergötland30
närSLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm150
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 3OK SödertörnStockholm163
distLResultat
Motionsorientering GIFGammelstads IFNorrbotten-
närM
U-ringen etapp 2 - IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland333
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VPT 3VandrarringenVästmanland229
närSResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2OK RoslagenUppland122
närMResultat
ons 25/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg5
närS
KanalsprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland441
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 3OK TyrVärmland154
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Vänersborgs SK
Västergötland94
närMResultat
Motionsorientering-SkatåsIFK Göteborg OrienteringGöteborg90
närLResultat
Motionsorientering - Borås 3 av 5Borås GIF
Hestra IF
Västergötland42
närMResultat
DM, sprint, GästriklandValbo AIFGästrikland204
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Icebug Sprintcup etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborg284
närSResultat
O-Ligan deltävling 2StigsökarnaBohuslän-Dal97
närMResultat
Ungdomsserien Östra kretsenIF HagenVästergötland57
närLResultat
Ungdomsserie 3, västra Blekinge + KM Skogsfalken / StigmännenStigmännen Karlshamns OKBlekinge158
närLResultat
Ungdomsserie 3, Östra BlekingeOK OrionBlekinge197
närMResultat
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 3Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland129
närLResultat
4-Sprinten nr 4Selånger SOK
Timrå SOK
Medelpad142
närSResultat
Dammatch Västra kretsenFrämmestads IKVästergötland51
närMResultat
tor 26/5Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland16
närL
Lång-KM 2016Täby OKStockholm69
klubbLResultat
POL-BjörsjönHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland138
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E3Göteborgs SKGöteborg37
klubbMResultat
SMOL-KavelnSträngnäs-Malmby OLSödermanland-
närL
Veteran OL #3VK UvarnaMedelpad44
närLResultat
Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro71
närLResultat
Veterantouren, AttundaAttunda OKStockholm33
närLResultat
DOK:s motions-OL RöhöjdenDegerfors OKVärmland29
närMResultat
Poängjakt 6Trosabygdens OKSödermanland18
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland68
närSResultat
MOL 9Svaide Roma SOKGotland49
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm82
närLResultat
Fjällfemman 2 i JärpenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen60
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomscup #1Södertälje-Nykvarn OFSödermanland40
närLResultat
TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg3
klubbM
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland-
klubbM
Motionsorientering HammaröOK TyrVärmland127
närLResultat
FyrklöverGarphyttans IFÖrebro226
närMResultat
IKHP Sprint Cup 3IK HakarpspojkarnaSmåland78
närSResultat
KM VVOK och MotionsorienteringÅrjängs OKVärmland40
närLResultat
Motionsorientering 26 maj UmeåUmeå OKVästerbotten55
närSResultat
Sommarserien 2Njurunda OKMedelpad31
närLResultat
Tjustalliansens ungdomsserie 3Västerviks OKSmåland48
närLResultat
Nissadalszonens ungdomscup etapp 2Anderstorps OKSmåland185
närLResultat
SjukhussprintträningSäterbygdens OKDalarna16
närS
GOF JukolaträningGöteborg-Majorna OKGöteborg32
klubbL
DM, sprint, UpplandOK RodhenUppland209
mästSResultat
MtbO, DM, sprint, Uppland + StockholmOK Rodhen
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
33
M
mästSResultat
fre 27/5DM, sprint, SödermanlandOK MåsenSödermanland266
mästSResultat
lör 28/5Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland250
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge178
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SmålandOK BävernSmåland670
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästmanlandNorbergs OKVästmanland304
mästSResultat
DM, sprintstafett, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge0
mästSSResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK BävernSmåland183
mästSSResultat
PreO, DM, SkåneOK KompassenSkåne0
P
mästL
DM, sprint, SkåneOK KompassenSkåne440
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Örebro länOK TisarenÖrebro250
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Renlunken, långOK RenenNorrbotten209
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarlägret, sprintSkogsluffarnas OKStockholm401
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie etapp 4Fjärås AIKHalland168
närLResultat
Motionsorientering på LindomedagenIK UvenGöteborg19
närLResultat
High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanland294
natLVisa rutter i LiveloxResultat
JukolatestTullinge SKStockholm19
klubbLResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland358
distMResultat
MtbO, Svenska Cupen, #3, medelFinspångs SOKÖstergötland159
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandNorbergs OKVästmanland0
mästSSResultat
Sommarlägret, ÄventyrsjaktenSkogsluffarnas OKStockholm45
närSM
sön 29/5Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland180
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal338
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal337
natSResultat
Intensivkurs 2016-05-29Göteborg-Majorna OKGöteborg24
klubbLResultat
MtbO, Svenska Cupen, #4, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland147
M
natLResultat
DM, sprintstafett, SkåneOK KompassenSkåne0
mästSSResultat
FOLs VuxenkursFrölunda OLGöteborg3
klubbL
Klubbmästerskap, långdistansSödertälje-Nykvarn OFSödermanland60
klubbLResultat
OK Kompassen, sprintOK KompassenSkåne77
natSResultat
Renlunken, medelOK RenenNorrbotten0
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarlägret, stafettSkogsluffarnas OKStockholm77
distSSResultat
KM Dalarnas Skogskarlars KlubbIFK Mora OKDalarna33
närMVisa rutter i LiveloxResultat
High Coast 2-days, medelOK NolaskogsarnaÅngermanland319
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SI
Tjalve IF Norrköping
Östergötland119
natSM
Teknikträning/Kul i skogenSegersta OKHälsingland10
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 30/5VärmlandSerien MTBO 2016 - Deltävling 3Kils OKVärmland56
M
närMResultat
Motionsorientering 3Vännäs OKVästerbotten18
närMResultat
tis 31/5Norrcupen 160531Forsa OKHälsingland67
närLResultat
OK Tor - Veteran-OLOK TorSödermanland172
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala-Veteran 31 maj 2016Smedjebackens OKDalarna142
närMResultat
Haninge SOK Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm95
LM
närMResultat
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötland87
närLResultat
Ungdomsserie och NOK-träningOK DenselnÖstergötland201
närLResultat
Motions-OL RävåsskolanOK DjerfVärmland78
närMResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg41
närMResultat
Närtävling SmedjebackenSmedjebackens OKDalarna10
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmåland85
klubbSResultat
Frida City Sprint E1Vänersborgs SKVästergötland154
närSResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne65
närLVisa rutter i Livelox
SÖRKLUBBS 7Söderhamns OKHälsingland98
närMResultat
10-klubbs 3OK StorsjönJämtland-Härjedalen125
närLVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch nr 2Nyköpings OKSödermanland181
närMResultat
Motionsorientering VassvikaOK JösseVärmland45
närLResultat
Pokaljakten 2016 - deltävling 3Skattkärrs SOKVärmland111
närSResultat
Solna OK Sprint-KMSolna OKStockholm16
klubbS
Tisdagsträning, GraderingHellas OrienteringStockholm49
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Örnligan 2 och 7-klubbsSkogslöparnaÅngermanland136
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Våravslutning "Götes minne"Väsby OKStockholm21
klubbS
VB-stafetten 2016Smedjebackens OKDalarna0
närSM
VB-stafetten 2016Smedjebackens OKDalarna20
närM
Sprintcupen Etapp1OK MarkVästergötland49
närSResultat
Ungdoms-Kretstävling FAIK OKFalköpings AIK OKVästergötland74
närLResultat
Motionsorientering AlvikOK RenenNorrbotten-
närM
Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro62
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens sparbank del 3Länna IFUppland125
närLResultat
VPT-4OK HedströmmenVästmanland187
närSResultat
U-ringen etapp 3 - L-100 IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland331
närLResultat
Torsprinten - Eskilstuna Sprint CupOK TorSödermanland0
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien E3Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg623
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/6DM, sprint, ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötland490
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Rankås X-Trail del 4 TibroTibro OKVästergötland0
närL
Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm0
distSVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg12
närL
Veteran OL 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
0
närM
KretsungdomsserieBjursås OKDalarna121
närLResultat
Veckoturen 1 juni 2016Valbo AIFGästrikland55
klubbLResultat
Motionsorientering - Borås 4 av 5Hestra IF
IK Ymer
Västergötland48
närMResultat
O-ligan deltävling 3OK SkärmenBohuslän-Dal173
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 4OK ÄlgenVärmland125
närSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GöteborgLerums SOKGöteborg0
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Kretssprint, västra kretsenLidköpings VSKVästergötland106
närSResultat
tor 2/6GarnisonsmästerskapUmeå OKVästerbotten51
närMResultat
GOK Veteranol, SkramstadGamleby OKSmåland46
närLResultat
KM medel OK RodhenOK RodhenUppland0
klubbM
Motionsorientering 10Garda OKGotland55
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL-P4Hjobygdens OK
OK P4
Västergötland147
närLResultat
RoslagsveteranernaOK RodhenUppland55
närLResultat
Veteran-OLOK HedströmmenVästmanland170
närLResultat
Veteran-OL tävling 9Degerfors OK
Örebro OF
Värmland
Örebro
81
närMResultat
VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland0
närM
VOL nr 4 MedelpadTimrå SOKMedelpad53
närLResultat
Kretstävling HåkasOK DjerfVärmland45
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm132
närLResultat
KM Lång (Orion/KSOK)OK OrionBlekinge75
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lilla 5-dagars E1Lunds OKSkåne-
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland-
klubbM
Motionsorientering SkutbergetOK TyrVärmland124
närLResultat
Tjuststafetten OBS! anmälan via e-post ej Eventor se övrig infoAnkarsrums OKSmåland-
närSM
Hagaby KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro52
klubbLResultat
KM upp till HD16OK TrananVästergötland47
klubbLResultat
Motionsorientering 2 juni UmeåUmeå OKVästerbotten76
LM
närMResultat
Run to the Hills 5Selånger SOKMedelpad69
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning 160602Stora Tuna OKDalarna24
närL
Älgmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland137
närMResultat
Motionsorientering VittenstenOK HierneVärmland37
närLResultat
Sprint KMFrölunda OLGöteborg76
klubbSResultat
Sprintcupen Etapp 2Skene Sim o ISVästergötland38
närSResultat
KM Medeldistans Attunda OKStockholm73
klubbMResultat
Siljanskrets deltävling 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna88
närSResultat
fre 3/6SKK Västmanland VårtingNorbergs OKVästmanland40
närLResultat
lör 4/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland1103
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland1122
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, HedströmmenOK HedströmmenVästmanland59
P
natS
Vårserien E4Göteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Göteborg484
närLResultat
Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland1347
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, kvalRonneby OK
Örebro OF
Blekinge
Örebro
0
mästSResultat
Sprinthelgen, publiktävling SM, etapp 1OK OrionBlekinge312
natSResultat
Sprinthelgen, publiktävling SM, etapp 2OK OrionBlekinge297
natSResultat
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK Umeå
Wilhelmina OK
Västerbotten321
natMResultat
Älgots Cup UngdomstävlingFK BokenSkåne74
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Älgotsscup deltävling 2Simrishamns OKSkåne38
närMResultat
Klubbmatch Skogskarlar och Skogsflickor individuelltOK RoslagenUppland-
närL
MtbO, Edsbyns OK, Dag 1Edsbyns OKHälsingland77
M
natMResultat
sön 5/6SM, sprint, individuell, finalRonneby OK
Örebro OF
Blekinge
Örebro
0
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, publiktävling SM, etapp 3OK OrionBlekinge317
natSResultat
Västerbottens 3-dagars, etapp 2, medelIFK Umeå
Wilhelmina OK
Västerbotten307
natMResultat
SM, sprintstafett, kvalRonneby OKBlekinge0
mästSS
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland0
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natSVisa rutter i LiveloxResultat
TjogetträningHelsingborgs SOKSkåne28
närLVisa rutter i Livelox
Klubbmatch Skogskarlar och Skogsflickor budkavleOK RoslagenUppland-
närSM
PreO, SurahammarSurahammars SOKVästmanland51
P
natL
MtbO, Edsbyns OK, Dag 2Edsbyns OKHälsingland83
M
natMResultat
v 23mån 6/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, långIFK Umeå
Wilhelmina OK
Västerbotten348
natLResultat
Klubbmästerskap Fjärås AIK, IF Rigor, OK LöftanOK LöftanHalland132
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprintstafett, finalRonneby OK
Örebro OF
Blekinge
Örebro
36
mästSSResultat
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland1190
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VärmlandKristinehamns OKVärmland333
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
KM långSigtuna OKUppland24
klubbL
PreO, DM, VästmanlandVästerås SOKVästmanland57
P
natLStarttider
Haninge SOK Dag-KMHaninge SOKStockholm37
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång KMAttunda OKStockholm48
klubbL
NärtävlingNybro OKSmåland84
närLResultat
KM långdistansVäsby OKStockholm52
klubbLStarttider
KIF - KM MedeldistansKamrat och IF KIFStockholm13
klubbM
Lång KMLinköpings OKÖstergötland61
klubbLResultat
KlubbmästerskapFK GöingarnaSkåne52
klubbLResultat
Klubbmästerskap MedeldistansOK Södertörn
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
76
klubbMResultat
Kristinehamns sprintstafettKristinehamns OKVärmland61
närSSResultat
Klubbmästerskap SprintdistansOK Södertörn
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
77
klubbSResultat
GOF Jukola/Venla testSävedalens AIKGöteborg46
närLResultat
tis 7/6Sprintcup 1Gotlands Bro OKGotland108
närSVisa rutter i LiveloxResultat
VPT finalArboga OKVästmanland174
närSResultat
VeterantävlingSala OKVästmanland0
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala VeteranLeksands OKDalarna161
närLResultat
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland103
närLResultat
Motions-OL DjerfstuganOK DjerfVärmland60
närMResultat
Cykel-OLOK StigenSmåland11
M
klubbUResultat
Frida City Sprint E2Vänersborgs SKVästergötland116
närSResultat
Lilla 5-dagars E2OK SilvaSkåne-
närL
Motionsorientering - För alla!Avesta OKDalarna-
närL
Träning OL-NV (Klubbmästerskap)FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne140
närLVisa rutter i LiveloxResultat
10-klubbs deltävling nr 4OK SilvanusJämtland-Härjedalen6
närM
7-KlubbsOK NolaskogsarnaÅngermanland92
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering TasebodaOK MangenVärmland35
närLResultat
Norrcupen 20160607Ljusdals OKHälsingland27
M
närLResultat
Poängcup 3Lindebygdens OKÖrebro60
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 7Trosabygdens OKSödermanland29
klubbSResultat
SOK Viljan MTBOSOK ViljanSmåland16
M
närL
JukolarodeoAttunda OKStockholm92
klubbLResultat
Sprintcupen Etapp 3OK RävenVästergötland46
närSResultat
Motionsorientering TjuvholmssundetOK RenenNorrbotten-
närM
Siljanskrets medel och närtävlingLeksands OKDalarna152
närMResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 4Vallentuna-Össeby OLUppland123
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/6GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg13
närM
Veteran OL 3-stadOK Gipen
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
89
närMResultat
Veckoturen OK ÖdmårdenOK ÖdmårdenGästrikland-
närL
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg0
närLResultat
Motionsorientering - Borås 5 av 5OK Orinto
Rydboholms SK
Västergötland63
närMResultat
ABC-cupen - Söders deltävlingSöders-TyresöStockholm64
M
närMResultat
Borlänge SommarSprint 1Stora Tuna OKDalarna138
närSResultat
Sommarsprinten, #1Almby IKÖrebro243
distSVisa rutter i LiveloxResultat
SpettaloppetSnättringe SKStockholm37
klubbSResultat
OK Hammarens Klubbmästerskap 2016OK HammarenGästrikland111
klubbMResultat
tor 9/6HökäsenrännetVästerås SOKVästmanland158
närMResultat
MOL 11Gotlands Bro OKGotland82
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL GrytenFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland139
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E4Göteborgs SKGöteborg30
klubbMResultat
Veteran-OL tävling 10Hällefors OKÖrebro54
närMResultat
VOL 5 KorstaSundsvalls OKMedelpad56
närLResultat
WOC-test, sprintBohuslän-Dals OF
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dal36
distSResultat
DOK:s motions-OL SolbergaDegerfors OKVärmland29
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm114
närLResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland-
klubbM
Motionsorientering HultsbergsskolanOK TyrVärmland138
närLResultat
Lilla 5-dagars E3OK KontinentSkåne-
närL
TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg7
klubbL
Motionsorientering 9 juni UmeåUmeå OKVästerbotten83
närMResultat
Motionsorientering KoppomsåsenOK HierneVärmland34
närLResultat
SkärmjaktenÅrsunda IFGästrikland0
närLResultat
Sommarserien 3 - SprintNjurunda OKMedelpad20
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning 160609Stora Tuna OKDalarna13
närL
Park Cup SvängstabadetOK SkogsfalkenBlekinge21
närSResultat
fre 10/6KM-läger på RånöSöders-TyresöStockholm-
klubbL
WOC-test, middleIdefjordens SKBohuslän-Dal126
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KMSöders-TyresöStockholm0
klubbLN
Natt-KMSöders-TyresöStockholm8
klubbLNResultat
Jukolaträning natt för OK DenselnOK DenselnÖstergötland5
klubbLN
lör 11/6KM-läger på RånöSöders-TyresöStockholm-
klubbL
Bergnäsets AIK, långBergnäsets AIKNorrbotten