Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

2852 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2016-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fr 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne
distLResultat
Nyårs-OLRimbo SOKUppland
närL
lö 2/1SkidO, OBS-tävling Senior, J-Cup, Bollnäs, medel masstartRehns BKHälsingland
S
natM
sö 3/1SkidO, OBS-tävling Senior, J-Cup, Bollnäs, långRehns BKHälsingland
S
natL
Vintercup 15-16, Hässleholms OKHässleholms OKSkåne
närLResultat
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkåne
klubbL
Nyttårslöpet 2016OK ÖsteråkerStockholm
klubbL
VinterserienSkogsluffarnas OKStockholm
närL
Vinterrace - etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dal
närLResultat
v 1må 4/1VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 5/1
on 6/1TrettondagsjaktenVisborgs OKGotland
närLResultat
Gissa den 3;eRånäs OKUppland
klubbMResultat
Kåreslumpen 2016OK KåreDalarna
klubbLResultat
to 7/1Dalarnas Natt-CupOK KåreDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
Först i mål etapp 2Falköpings AIK OKVästergötland
klubbSN
Östra Blekinges nattcup deltävling 5FK Vittus
OK Orion
Blekinge
närLNResultat
Nattcupen nr 3Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLNResultat
fr 8/1
lö 9/1Vinterträning, OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm
klubbL
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närL
SkridOlEdsbyns OKHälsingland
LSM
klubbLResultat
LOK Sprint Cup deltävling 1, 2016Linköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
sö 10/1Vintercupen 2015 - 2016FK GöingarnaSkåne
närL
Vintercupen E2, SV Kretsen SkåneOK KontinentSkåne
närL
Vintercupen etapp 1Frölunda OLGöteborg
klubbLResultat
VinterrogaineJärfälla OKStockholm
klubbU
Vinterserien Centrum OKCentrum OKStockholm
närMResultat
Vinterrace 2016 etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
närLResultat
v 2må 11/1VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 12/1Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närLN
Nattcup nr 3OK MåsenSödermanland
klubbLNResultat
on 13/1Mila Stockholm by Night, #3Tullinge SKStockholm
distLNResultat
Veteran-OL nr 10Kristinehamns OKVärmland
klubbL
MOF Nattcup #6Kovlands IFMedelpad
närLNResultat
to 14/1Veteran-OL GöteborgSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
Natt cup lightMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLN
Väterbygden By Night 2016 deltävlig 6IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 6OK OrionBlekinge
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 7Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 3OK MarkVästergötland
närLNResultat
Skaraborg By NightGudhems IFVästergötland
närMNResultat
fr 15/1
lö 16/1Gästrike SkidO-cupÅrsunda IFGästrikland
S
närMResultat
J-H Skid O Cup 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närMResultat
Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 3KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
SkidO i Dalarna, sprintIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna
S
natSResultat
Träningsdag LOK - IKHPLinköpings OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterläger 2016Lunds OKSkåne
närL
B&L VinterrogaineSundbybergs IKStockholm
klubbU
sö 17/1Vinterläger 2016Lunds OKSkåne
närL
SkidO i Dalarna, långIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna
S
natLResultat
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närLResultat
Vintercupen E3, SV Kretsen SkåneMalmö OKSkåne
närL
Vinter-cupen Etapp 2IK UvenGöteborg
klubbLResultat
VinterserienIFK EnskedeStockholm
närLResultat
Alehofs Närtävling i SkidorienteringOK AlehofGöteborg
S
närM
Vinterrace etapp 3Trollhättans SOKVästergötland
närLResultat
v 3må 18/1VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 19/1Night Extreme, etapp 3OK DenselnÖstergötland
närLN
Night Extreme, Etapp 3OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
Spikcupen #1Västerås SOKVästmanland
närLNResultat
Nattcup 4 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLNResultat
on 20/1Vinternattcup 4Bromma-Vällingby SOKStockholm
klubbLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Veteran-OL nr 11Kristinehamns OKVärmland
klubbL
Nattcup #4IFK Lidingö SOKStockholm
klubbMN
Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpad
närSNResultat
Kylklampen deltävling 4 OK TyrVärmland
närLNResultat
to 21/1Challengekurs nattLunds OKSkåne
klubbLNVisa rutter i Livelox
OK Landehof - nattcup 3OK LandehofGöteborg
klubbLN
Dalarnas Nattcup #2IFK Hedemora OKDalarna
närLN
Hagabys Nattcup Deltävling 1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLNResultat
Vätterbygden By Night 2016 deltävling 7IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
Nattcupen nr 4Väsby OKStockholm
klubbLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 7OK OrionBlekinge
närLNResultat
fr 22/1Vinterläger 2016OK Vilse 87Blekinge
närLResultat
lö 23/1Vinterläger 2016OK Vilse 87Blekinge
närLResultat
SkidO, OK Renen, juniorlandskamp, sprintOK RenenNorrbotten
S
natSResultat
SOF-helg (test)OK MåsenSödermanland
S
klubbLResultat
HOF-kursIK Trenne UllaredHalland
klubbLStarttider
test tävlingOK LindénaHalland
klubbLStarttider
LOK Sprint Cup deltävling 2, 2016Linköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
Fredriks tävlingOK Gläntan VessigebroHalland
klubbLStarttider
HOF-KURS RIGORIF RigorHalland
klubbMStarttider
SkidO, Tvååker öppna klaserNjurunda OKMedelpad
S
distLResultat
Stigs stafett testOskarströms OKHalland
klubbSLStarttider
Vintercup Etapp 7OK EnenUppland
klubbMStarttider
SkidO, TvååkerNjurunda OKMedelpad
S
distSLResultat
HOF-Kurs IF RigorIF RigorHalland
klubbM
sö 24/1Vinterläger 2016OK Vilse 87Blekinge
närLResultat
J-H Skid O Cup 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närLResultat
SkidO, OK Renen, juniorlandskamp, medelOK RenenNorrbotten
S
natMResultat
Täby NärskidOTäby OKStockholm
S
närLResultat
Vintercup 15-16, Härlövs IFHärlövs IFSkåne
närL
Vintercup E4 Sv Kretsen SkåneFrosta OKSkåne
närL
Vintercupen etapp 3Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Vintercupen-4Gamleby OKSmåland
närLResultat
VinterserienSkarpnäcks OLStockholm
närLResultat
Medelpad SkidO Cup, #1Njurunda OKMedelpad
S
närLResultat
Salomon SkidO Cup #1Umedalens IFVästerbotten
S
närSResultat
Vinterrace Etapp 4Uddevalla OKBohuslän-Dal
närMResultat
SkidO, DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborg
S
natLResultat
v 4må 25/1VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLNResultat
ti 26/1Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närL
Natt-cup no 4Nyköpings OKSödermanland
närMNResultat
on 27/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmland
klubbL
Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 4Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNResultat
Nattugglan 4 - Hågelby-EriksbergTullinge SKStockholm
klubbLNResultat
MOF Nattcup #7Njurunda OKMedelpad
närLNResultat
Kylklampen deltävling 5Sisu Forshaga SKVärmland
närLNResultat
to 28/1Veteran-O-IFK GbgIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närL
Challengekurs natt 2Lunds OKSkåne
klubbLResultat
Täby Vintercup 1Täby OKStockholm
klubbLNResultat
Malmslätt by NightLinköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 8OK OrionBlekinge
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 4Hestra IFVästergötland
närLNResultat
Skaraborg by NightRyda SKVästergötland
närLNResultat
Vätterbygden by Night 2015/2016 deltävling 8Jönköpings OKSmåland
klubbLNResultat
fr 29/1
lö 30/1J-H Skid O Cup 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närMResultat
SkidO, SM, etapp 1Piteå IF
Älvsby IF OK
Norrbotten
S
mästSResultat
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närL
SKOF junior&elit - Kom-igång-läger, etapp 1 - "Normaldistans"Härlövs IFSkåne
närL
SKOF junior&elit - Kom-igång-läger, etapp 2 - "Medeldistans"Härlövs IFSkåne
närM
sö 31/1SkidO, SM, etapp 2Piteå IF
Älvsby IF OK
Norrbotten
S
mästMResultat
SKOF junior&elit - Kom-igång-läger, etapp 3 - "Långdistans"Härlövs IFSkåne
närL
Gästrike SkidO-­cup deltävling 2OK HammarenGästrikland
S
närM
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närLResultat
VintercupenRingsjö OKSkåne
närL
BOK_träningBodafors OKSmåland
klubbL
Vinter cup etapp 4FK HerkulesGöteborg
närLResultat
VintercupFK HerkulesGöteborg
närL
Först i mål etapp 3Falköpings AIK OKVästergötland
närM
Kils skidOKils OKVärmland
S
närS
Vinterrace etapp 5 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närSResultat
Tibro OK - Planeringsdag Fokus RekryteringTibro OKVästergötland
klubbL
Nattcup 1Visborgs OKGotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
v 5må 1/2VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLNResultat
ti 2/2Spik-Cup 2016 deltävling 2, SurahammarSurahammars SOKVästmanland
klubbLNResultat
Nattcup 5 VSKVänersborgs SKVästergötland
närLNResultat
on 3/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Nattcup #5IFK Lidingö SOKStockholm
klubbMN
Vinternattcup 5Attunda OKStockholm
klubbLNResultat
Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpad
närSNResultat
to 4/2GOF NattCup Etapp 8Göteborgs OF
IK Uven
Göteborg
närLNResultat
Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmland
klubbL
OK Landehof - nattcup 4OK LandehofGöteborg
klubbLNResultat
Hagabys Nattcup Deltävling 2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 9OK OrionBlekinge
närLNResultat
Vätterbygden By Night deltävlng 9IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
Nattcupen nr 5Väsby OKStockholm
klubbLKResultat
fr 5/2
lö 6/2SkidO, SM, medelIFK Mora OK
Älvdalens IF OK
Dalarna
S
mästMResultat
Träningsdag IKHP-LOKIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLResultat
Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distSResultat
Skellefteå OK Nationella, Skigo Cup, medelSkellefteå OKVästerbotten
S
natMResultat
OLAutbildning ZanoyIstrums SKVästergötland
klubbUResultat
Virres tävlingHestra IFVästergötland
klubbLStarttider
Ola utbildning FilipIK GandvikVästergötland
klubbLStarttider
Istrum test-tävling OLA-utbildningIstrums SKVästergötland
klubbMStarttider
SkidO, Skellefteå OK, masstartSkellefteå OKVästerbotten
S
natMResultat
O-Camps OLAutbildningIK GandvikVästergötland
klubbLNStarttider
sö 7/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distSResultat
Skistart.com Publiktävling sprintIFK Mora OK
Älvdalens IF OK
Dalarna
S
natSResultat
Vintercup SV kretsenRävetofta OKSkåne
närL
SkidO, SM, stafettIFK Mora OK
Älvdalens IF OK
Dalarna
S
mästSMResultat
Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 5Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TSOK:s vinterträningTenhults SOKSmåland
närL
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närLResultat
Vintercupen etapp 5Frölunda OLGöteborg
klubbLResultat
Nattcup 2Gotlands Bro OKGotland
närLNResultat
v 6må 8/2VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 9/2Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närLN
Natt-träningOK SkogsfalkenBlekinge
klubbMNResultat
NattCup 5OK HällenSödermanland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
GTNC 4Trosabygdens OKSödermanland
klubbLNResultat
on 10/2Mila Stockholm by Night, #4Skogsluffarnas OKStockholm
distLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmland
klubbL
MOF Nattcup #8Sundsvalls OKMedelpad
närLNResultat
Kylklampen deltävling 6Kils OKVärmland
närLNResultat
to 11/2Veteran OLLerums SOKGöteborg
närLResultat
Täby Vintercup 2Täby OKStockholm
klubbLNResultat
Natt cup light KällvikenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLN
Hagabys Nattcup Deltävling 3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLNResultat
Vätterbygden By Night 2016 deltävling 10IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 10OK OrionBlekinge
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 9Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 5Skene Sim o ISVästergötland
närLNResultat
Skaraborg by Night FAIK OKFalköpings AIK OKVästergötland
närLNResultat
fr 12/2
lö 13/2SkidO, DM, lång, Södermanland/StockholmÄrla IFSödermanland
S
mästL
SkidO, DM, sprint, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna
S
mästS
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närL
B&L Vinterrrogaine 3Sundbybergs IKStockholm
klubbU
SkidO, Norrlandsmästerskapen, långSundsvalls OKMedelpad
S
mästL
SkidO, DM, medel, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna
S
mästM
Vintercup etapp 8 nattOK EnenUppland
närMN
sö 14/2SkidO, DM, sprint, SödermanlandKjula IF
Ärla IF
Södermanland
S
mästS
Tjustalliansens Vintercup 5Västerviks OKSmåland
närLResultat
VINTERCUPEN E7 SV-kretsenOK SilvaSkåne
närL
Vintercupen 2015-2016FK GöingarnaSkåne
närL
Vinterserien Sätra 2016Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
närLResultat
Vinterrace deltävling 6OK SkärmenBohuslän-Dal
närLResultat
SkidO TräningÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närM
SkidO, Norrlandsmästerskapen, medelSundsvalls OKMedelpad
S
mästM
v 7må 15/2VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 16/2Night Extreme, etapp 4OK DenselnÖstergötland
närLN
SkidO, DM, natt, MedelpadTimrå SOKMedelpad
S
mästLN
Night Extreme, Etapp 4OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
Spikcup #3Västerås SOKVästmanland
närMResultat
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närLN
on 17/2Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 6Laxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmland
klubbL
Nattcup 1 - KjugekullOK Pan-KristianstadSkåne
närLNResultat
Vintercupen deltävling 5Sundsvalls OKMedelpad
närSNResultat
Kylklampen deltävling 7Skattkärrs SOKVärmland
närLNResultat
VinterNattCup 6Järfälla OKStockholm
klubbLNResultat
to 18/2NattcupSäterbygdens OKDalarna
närLN
Östra Blekinges nattcup deltävling 11OK OrionBlekinge
närLNResultat
Nattcupen nr 6Väsby OKStockholm
klubbLNResultat
fr 19/2
lö 20/2LOK Sprintcup deltävling 3, 2016Linköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
SkidO, sprint, ÖSeT SkidOVärmland
S
klubbS
SkidO TräningÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närM
High Coast Ski-O + DM, sprint, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland
S
mästSResultat
Skido, MedelÖSeT SkidOVärmland
S
klubbM
sö 21/2OK Gränsens VinterträningOK GränsenSmåland
närMResultat
High Coast Ski-O + DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland
S
mästMResultat
SM Sport vintercup #3Sävedalens AIKGöteborg
närLResultat
Vintecupen etapp 6Göteborgs SKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup FK ÅsenFK ÅsenSkåne
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen E8, SV kretsenEslövs FKSkåne
närL
Falun Borlänge City CupOK KåreDalarna
närL
VinteralliansHultsfreds OKSmåland
närLResultat
Vinterserien Harbro 2016Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
närLResultat
Vinterrace etapp 7Vänersborgs SKVästergötland
närLResultat
GammelstadssprintenGammelstads IFNorrbotten
S
distSResultat
GammelstadsnattaGammelstads IFNorrbotten
S
distSNResultat
Nattcup 3Garda OKGotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
v 8må 22/2VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 23/2Klubbmästerskap NattorienteringAndrarums IFSkåne
klubbLN
Skaraborg by Night VIILidköpings VSKVästergötland
närMNResultat
SkidO, DM, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästMNResultat
on 24/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Veteran-OL nr 16Kristinehamns OKVärmland
klubbL
Nattugglan 5 - TuvängenTullinge SKStockholm
klubbLNResultat
MOF Nattcup #9Selånger SOKMedelpad
närMNResultat
Vinternattcup 7Sundbybergs IKStockholm
klubbLNResultat
to 25/2Veteran-OLKungälvs OKGöteborg
närLResultat
Täby Vintercup 3Täby OKStockholm
klubbLNResultat
Natt-cup lightOK KåreDalarna
närMN
Hagabys Nattcup Deltävling 4Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLNResultat
Vätterbygden by Night 2016 deltävling 11IF Hallby SOKSmåland
närLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 12FK Vittus
OK Orion
Blekinge
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 10Göteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Göteborg
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 6IK YmerVästergötland
närLN
fr 26/2Vintercup Etapp 6OK EnenUppland
klubbL
lö 27/2SkidO, DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästSResultat
SkidO, DM, lång, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästLResultat
sö 28/2Vintercup 15-16, Härlövs IFHärlövs IFSkåne
närL
SkidO, DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästLResultat
Vinter-cupen Etapp 7IK UvenGöteborg
klubbLResultat
SkidO, DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästMResultat
Salomon CupIFK UmeåVästerbotten
S
närMResultat
Skigo Cup + DM, lång, NorrbottenBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästLResultat
Skigo Cup, Norrbotten, sprintBergnäsets AIKNorrbotten
S
distSResultat
v 9må 29/2Test tävling 1Sjövalla FKGöteborg
klubbLStarttider
Vinterserien 2016-02-29Ljusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 1/3Night Extreme, etapp 5OK DenselnÖstergötland
närLN
Night Extreme, Etapp 5OK DenselnÖstergötland
närLN
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närLN
Nattcup nr 6OK MåsenSödermanland
närLNResultat
on 2/3Natt-Cupen i V BlekingeOK Vilse 87
OL Teamet Olofström
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmland
klubbL
Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNResultat
Nattcup #6IFK Lidingö SOKStockholm
klubbMN
Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpad
närSN
to 3/3Dalaoffensivens nattcup Korsnäs IF OKDalarna
klubbLN
Vätterbygden By Night deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
Veterantävling OK EnenUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 13OK OrionBlekinge
närLNResultat
Nattcupen nr 7Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLNResultat
fr 4/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 5/3Medelpad SkidO Cup, #2VK UvarnaMedelpad
S
närLResultat
SM Sport Vintercup #4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närMResultat
Tour de TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
Tour de TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
Vintercup Etapp 9OK EnenUppland
klubbM
Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen etapp 8Frölunda OLGöteborg
klubbLResultat
v 10må 7/3VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 8/3Frösö vinter-3 Etapp 1Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMKResultat
GTNC-5OK KlemmingenSödermanland
klubbLNResultat
NattCup 7OK HällenSödermanland
klubbLKResultat
Skaraborgs by night OK KlyftamoOK KlyftamoVästergötland
närLNResultat
SkidO, DM, natt, MedelpadTimrå SOKMedelpad
S
mästLNResultat
on 9/3Kylklampen - Deltävling 8SK ÖrnenVärmland
närLNResultat
Mila Stockholm by Night, #5, jaktstartsfinalAttunda OKStockholm
distLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Veteran-OL nr 18Kristinehamns OKVärmland
klubbL
Vintercup VSkogslöparnaÅngermanland
närMResultat
to 10/3Veteran-OL (Skogshjortarna)Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
Vintercupen-6Gamleby OKSmåland
närLNResultat
BjörnölufsenVästerås SOKVästmanland
närMResultat
AdminträningSnättringe SKStockholm
klubbL
Hagabys Nattcup Deltävling 5Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 14FK Vittus
OK Orion
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vätterbygden By Night 2016 deltävling 13IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
Natt 7:an 7-härdsmästerskapUlricehamns OKVästergötland
närLN
GOF NattCup Etapp 11Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLNResultat
fr 11/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland
närMNResultat
Gränslöst - TräningslägerFK Göingarna
OK Gynge
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Stigmännen Karlshamns OK
Skåne
Blekinge
klubbLK
JuniorCampOK OrionBlekinge
närLK
Aneby Indoor ChampionshipsSOK AnebySmåland
klubbS
StjärnnattenOK OrionBlekinge
närMNResultat
KattegattnattLaholms IF OKHalland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 12/3Gränslöst - TräningslägerFK Göingarna
OK Gynge
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Stigmännen Karlshamns OK
Skåne
Blekinge
klubbLK
JuniorCampOK OrionBlekinge
närLK
Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 8 (final)Askersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLResultat
SkidO - SprintÄrla IFSödermanland
S
närS
Skogsröjarträffen Korsnäs IF OKDalarna
närL
Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland
närLResultat
Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland
närMResultat
J-H Skid O Cup 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närLResultat
Hallandspremiären, medelHalmstad OKHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Ravinens upptaktsdag OK RavinenStockholm
klubbSResultat
sö 13/3JuniorCampOK OrionBlekinge
närLK
SkidO - LångdistansÄrla IFSödermanland
S
närL
Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland
närUResultat
Frivals-OLOK OrionBlekinge
närLResultat
Hallandspremiären, långOK LindénaHalland
natLResultat
Vinterserien 2016Snättringe SKStockholm
klubbL
Ultra KM Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholm
klubbU
Skigo Cup + DM, sprint, Norrbotten OK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästS
Vinter ol Bottnaryds IFSmåland
närL
Salomon SkidO-cup deltävling 5Robertsfors IKVästerbotten
S
närMResultat
Skigo Cup, final + DM, medel, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästM
v 11må 14/3VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLNResultat
ti 15/3IK Standards Veteran OLIK StandardSödermanland
närMResultat
Frösö vinter-3 Etapp 2Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMKResultat
Bertils minneTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbPMNResultat
Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närLN
on 16/3Järla Orientering natt-KMOK SödertörnStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylklampen deltävling 9 / Kretshelg- nattKristinehamns OKVärmland
närLNResultat
Natt-Cup 3 i Västra BlekingeOK Skogsfalken
OL Teamet Olofström
Blekinge
närLNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmland
klubbL
Löpex vinterserie deltävling 3KFUM Örebro OKÖrebro Län
närLNResultat
Nattugglan 6 - Riksten/PålstorpTullinge SKStockholm
klubbLNResultat
MOF Nattcup #10Sundsvalls OKMedelpad
närLNResultat
to 17/3NattcupStora Tuna OKDalarna
närLN
J-H Skid O Cup 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närMK
FjällSprintJärfälla OKStockholm
klubbSN
Östra Blekinges nattcup deltävling 15OK OrionBlekinge
närLNResultat
Hagabys Nattcup Deltävling 6Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNResultat
Natt KM / NattcupsfinalVäsby OKStockholm
klubbLNResultat
fr 18/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNResultat
DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
mästLNResultat
lö 19/3KretsträningOK DjerfVärmland
klubbLResultat
OrustkavelnSvanesunds GIFBohuslän-Dal
distSM
Tiomilaträning förmiddag JonseredSävedalens AIKGöteborg
klubbL
Falkenbergs OK närtävlingFalkenbergs OKHalland
närMResultat
Vårupptakt (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLResultat
SkidO, DM, medel, Örebro-LänGarphyttans IFÖrebro Län
S
klubbMResultat
SkidO, SM/USM/VSM, sprintÄlvsby IF OKNorrbotten
S
mästSResultat
Vårracet, För-SM, långOK OrionBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomilaträning eftermiddag BredaremossenSävedalens AIKGöteborg
klubbMK
sö 20/3MeOS utbildningSävedalens AIKGöteborg
klubbL
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mariestads FK kretsträningMariestads FKVästergötland
närLResultat
Måsenstafetten, individuella öppna motionsklasserOK MåsenSödermanland
distLResultat
SkidO, SM/USM/VSM, långÄlvsby IF OKNorrbotten
S
mästLResultat
Vårracet, För-SM, medelOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VårupptaktLänna IFUppland
klubbMResultat
Kretsträningshelg - MedelDegerfors OKVärmland
närMResultat
Stafett-OL ÖjersjökartanSävedalens AIKGöteborg
klubbLResultat
Frölunda OL, medelFrölunda OLGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUppland
klubbM
Västkust-stafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närSLResultat
Nattcup 4Svaide Roma SOKGotland
närLNResultat
v 12må 21/3VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLNResultat
ti 22/3Natt-KM SSK & TMOKTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närMNResultat
POL-SkaraHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötland
närLResultat
RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholm
närLResultat
HammarslagetOK GripSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL IK GandvikIK GandvikVästergötland
närL
Frösö vinter-3 Etapp 3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMKResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLNVisa rutter i Livelox
Nattserien IK StandardIK StandardSödermanland
närMN
Natt-KMTäby OKStockholm
klubbLNResultat
on 23/3TräningLjusdals OKHälsingland
klubbLKResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad
närSNResultat
to 24/3DM, natt, SkåneMalmö OKSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 16OK OrionBlekinge
närLNResultat
Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland
natLNResultat
fr 25/3PåskrisetIF Hansa-HoburgGotland
närLResultat
PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMResultat
Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 26/3DM, ultralång, SkåneTockarps IKSkåne
mästU
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tockarps IK, medelTockarps IKSkåne
natM
Vårlöpet, För-SM, långOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLResultat
Frosta OK, medelFrosta OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
NackheträffenOK NackheHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 27/3Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Påskdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 1Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13må 28/3Frosta OK, långFrosta OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Påskdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMResultat
NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
ti 29/3Ärla IF Veteran-olÄrla IFSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL HeneIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
Nattserien Ärla Ärla IFSödermanland
närLNResultat
on 30/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
Natt-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Kretsträning OK SkogsstjärnanOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
to 31/3Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 1Almby IKÖrebro Län
närLResultat
POL RydaHjobygdens OK
IF Hagen
Ryda SK
Västergötland
närLResultat
MOL 2Gotlands Bro OKGotland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning i RydaRyda SKVästergötland
närL
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närSResultat
NattcupDomnarvets GOIFDalarna
närLK
fr 1/4InomhustrampenLudvika OKDalarna
distSResultat
Klubbläger i RonnebySOK AnebySmåland
klubbL
Tjustmästerskap nattGamleby OKSmåland
närLResultat
HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland
natLNResultat
SvartnattaKatrineholms OK
Vingåkers OK
Södermanland
natSMNResultat
lö 2/4Klubbläger i RonnebySOK AnebySmåland
klubbL
Anderstorps OK, medelAnderstorps OKSmåland
distMResultat
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UmeåUmeå OKVästerbotten
närLResultat
StafetträningOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbLVisa rutter i Livelox
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Genrep UlvstaOckelbo OKGästrikland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
StrömstadmedelnIdefjordens SKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
KontrollplockOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbLVisa rutter i Livelox
DM, natt, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sö 3/4Klubbläger i RonnebySOK AnebySmåland
klubbL
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Salomon SkidO CupSK BjörnenVästerbotten
S
närMResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 2Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarhöjdens IK OK, medelMälarhöjdens IK OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 14må 4/4
ti 5/4Kretsmästerskap nattorientering Motala AIF OLÖstergötland
närLNResultat
SAKO HultsjönTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
Veteran OrienteringOK HällenSödermanland
närM
Dala Veteran OL 16-04 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närLResultat
NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
Motions-OLStorängenOK DjerfVärmland
närMResultat
IKS VårspringetIK StandardSödermanland
närM
Norrcupen 160405OK DellenHälsingland
närSResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Poängcup 1Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Allians BullerbynVimmerby OKSmåland
klubbL
on 6/4BauernattaJönköpings OKSmåland
distMNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
VetOL SkogshöjdenTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
MotionsorienteringLessebo OKSmåland
närLResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Kretsträning västra kretsenLidköpings VSKVästergötland
närM
Vinternattcup 8Bromma-Vällingby SOKStockholm
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup 4OL Teamet OlofströmBlekinge
klubbLNStarttider
Kylk(l)ampenOK TyrVärmland
närLNResultat
to 7/4Natt-Cup Light/TeknikträningStora Tuna OKDalarna
närLK
POL MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland
närLResultat
VeteranorienteringOK GränsenSmåland
närLResultat
Roslagsveteranerna LövsättraTäby OKStockholm
närLResultat
Veteran-OL tävling 2OK AlfernaÖrebro Län
närLResultat
Veteran-O GöteborgOK Landehof
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
närLResultat
Ol-teknik BergamålahallarRonneby OKBlekinge
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SamträningFrölunda OLGöteborg
klubbM
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
MasstartsträningHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLKResultat
DOK:s motions-OL RåbäckDegerfors OKVärmland
närMResultat
fr 8/4GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNResultat
Observationstävling (medel) inför WC, Polen och EM, TjeckienAndrarums IFSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
NattinattaGotlands Bro OKGotland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 9/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårstarten i Avesta, medelAvesta OKDalarna
natM
Swedish League, #1, sprint (WRE), med BrösarpssprintenAndrarums IF
Ringsjö OK
Skåne
intSVisa rutter i LiveloxResultat
50turen NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholm
närU
Run to The Hills 2016Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VästboträffenOK VivillSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 10/4Göteborgsdubbeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Torfejden, lång/medel (ungdomar sprint)OK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet skaraborgsmästerskap, medelMariestads FKVästergötland
natMResultat
BrorusetGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, Öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötland
distLResultat
Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasserRånäs OKUppland
distLResultat
Swedish League, #2, lång (WRE), med BrösarpslångenAndrarums IF
Ringsjö OK
Skåne
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLResultat
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLResultat
Kvarnsveden När-OLKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närMResultat
Motionsorientering Umeå 10 aprilUmedalens IFVästerbotten
närMResultat
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15må 11/4
ti 12/4VeterantävlingEskilstuna OLSödermanland
närMResultat
DalaveteranSäterbygdens OKDalarna
närLResultat
Labyrinten - Friends Arena StockholmAlmby IK
Kamrat och IF KIF
Örebro Län
Stockholm
distSResultat
Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
NOK-träning FinspångFinspångs SOKÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
ParkO 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
Motions-OL Rävåsen/TimsåsarnaOK DjerfVärmland
närMResultat
VårspringetEskilstuna OLSödermanland
närLResultat
LL-testLunds OKSkåne
klubbMVisa rutter i Livelox
Avesta OKAvesta OKDalarna
närL
SÖRKLUBBS 1Söderhamns OKHälsingland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
Norrcupen 160412Forsa OKHälsingland
närMResultat
Närtävling SäterSäterbygdens OKDalarna
närLResultat
KM-Natt 2016Västerviks OKSmåland
klubbLN
on 13/4ABC CupenHaninge SOKStockholm
M
närMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Motions 5-dagarsVärend GN OLSmåland
närMResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
to 14/4HOK-1 Veteran-OLHallstahammars OKVästmanland
närM
POL AxvallHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närLResultat
Veteran-OL tävling 3OK TisarenÖrebro Län
närLResultat
HOK VeteranerHultsfreds OKSmåland
närLResultat
DOK:s motions-OL RamshöjdenDegerfors OKVärmland
närMResultat
ParkO 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
MOL 3Svaide Roma SOKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbM
Motionsorientering KronoparkenOK TyrVärmland
närLResultat
Borlänge-Säter träningSäterbygdens OKDalarna
närL
Frönässprinten 2016OK KlemmingenSödermanland
närSResultat
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Kretsträning Västra kretsenIstrums SKVästergötland
närM
Poängjakt 1Trosabygdens OKSödermanland
klubbMResultat
TorsdagsträningTidaholm SOK SisuVästergötland
klubbS
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbS
Fyrklöver, Örebro län, OK TylöskogOK TylöskogÖrebro Län
närLResultat
fr 15/4PreO, natt, SkåneFK BokenSkåne
P
natL
Natt-KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötland
närLN
SM, nattFK Vittus
Karlskrona SOK
OK Dacke
Blekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 16/4ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Genarpsträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sundbybergs IK, långSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Mösseberg, medelFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Mösseberg, upphill-MicroFalköpings AIK OKVästergötland
natSResultat
MTB-Rally 2016-04-16Degerfors OKVärmland
M
klubbL
HudiksprintenHudiksvalls OKHälsingland
natSResultat
PreO, SkåneOK Pan-KristianstadSkåne
P
natL
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, individuell, långIK Trenne UllaredHalland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, publiktävling, medelIK Trenne UllaredHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKResultat
sö 17/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKResultat
SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland
distMResultat
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natMResultat
Öppna SkaraborgsstafettenIK GandvikVästergötland
distSL
Solna OK, medelSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, stafettIK Trenne UllaredHalland
mästSLResultat
Stigtomtakavlen, öppna individuella motionsklasserOK HällenSödermanland
distLResultat
LånguvenIK UvenGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
RosenholmslångenFK Vittus
Karlskrona SOK
OK Dacke
Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, SkåneOK TorfinnSkåne
P
natL
Genarpsträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tävlingskunskap nybörjarkursFK FinnSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, individuell publiktävling, långIK Trenne UllaredHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning/Kul i skogenSegersta OKHälsingland
närMResultat
v 16må 18/4
ti 19/4Månadens bana 19 aprilUlricehamns OKVästergötland
klubbLResultat
TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKResultat
Veteran-OLKjula IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarna
närLResultat
Poängtävling 2OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
VårspringetKjula IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMResultat
Sakoträning OnsjöVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
SÖRKLUBBS 2Segersta OKHälsingland
närSResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Kretsträning västra kretsenOK KlyftamoVästergötland
närM
Motionsorientering IngestrandOK JösseVärmland
närLResultat
Norrcupen 20160419Ljusdals OKHälsingland
närLResultat
Närtävling Korsnäs Korsnäs IF OKDalarna
närLResultat
HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
Luleklubbarnas motionsorienteringBergnäsets AIKNorrbotten
närS
Öppet Kretsmästerskap StafettGudhems IFVästergötland
närSMResultat
on 20/4GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
Motions-OL, RiddarstenLerums SOKGöteborg
närL
Motions-5dagarsVäxjö OKSmåland
närLResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närMResultat
SSKs KlubbmästerskapIK SternGöteborg
klubbL
Testa MTB-OFK HerkulesGöteborg
M
närM
MTBO 1Gotlands Bro OKGotland
M
närLResultat
4-sprinten nr 1Selånger SOK
Timrå SOK
Medelpad
närSResultat
MTBO Camp 1, nightOK Pan-KristianstadSkåne
M
närMNResultat
to 21/4Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Motionsorientering 4Garda OKGotland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
POL SäterHjobygdens OK
IF Hagen
Västergötland
närLResultat
TorsdagsträningGöteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
OK Tor - Veteran-OLOK TorSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaOK RoslagenUppland
närM
Veteran-OL tävling 4KFUM Örebro OKÖrebro Län
närLResultat
MTBO Camp 2, middleOK Pan-KristianstadSkåne
M
närMResultat
Veteran-OL (GMOK)Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
ParkO 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
NissadalsträningOK StigenSmåland
närM
Poängjakt 2Trosabygdens OKSödermanland
klubbLResultat
TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
Motionsorientering SannaOK TyrVärmland
närLResultat
Motionsorientering Gärdesskolan ÅmotforsÅmotfors OKVärmland
närLResultat
Nattcup/Teknikträning StångtjärnMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLK
fr 22/4MtbO, Furubodasprinten (WRE)OK Pan-KristianstadSkåne
M
natSResultat
MTBO Camp 4, SprintOK Pan-KristianstadSkåne
M
närSResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 23/4IK Hakarpspojkarna, långIK HakarpspojkarnaSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Äspetmedeln (WRE)OK Pan-KristianstadSkåne
M
natMResultat
Swedish League, #3, lång (WRE), med publiktävlingKungälvs OK
OK Alehof
Göteborg
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårspringet i Linköping, medelLinköpings OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Enskede-Hellas-dubbeln, långHellas Orientering
IFK Enskede
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TyringerundanOK TyringeSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Run to The Hills 2016Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 24/4IK Hakarpspojkarna, medelIK HakarpspojkarnaSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #4, medel (WRE), med publiktävlingKungälvs OK
OK Alehof
Göteborg
intMVisa rutter i LiveloxResultat
TormestorpsträffenOK Tuvan
Tormestorps IF
Skåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårspringet i Linköping, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Enskede-Hellas-dubbeln, medel (UP)Hellas Orientering
IFK Enskede
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Camp, Ultralong Høker OK Pan-KristianstadSkåne
M
närUResultat
Träningstävling för intensivkursLudvika OKDalarna
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårträffen, Gotland Visborgs OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 24 april UmeåUmeå OKVästerbotten
närLResultat
Teknikträning/Kul i skogen, Gäverstabodarna 24/4Segersta OKHälsingland
klubbLResultat
v 17må 25/4OK Kontinents MTBO-Träningstävling med CykeltestOK KontinentSkåne
M
närS
Karlsnäs Cup/Prova påRonneby OKBlekinge
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 26/4NOK-träningOK DenselnÖstergötland
närL
SÖRKLUBBS 3Alfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarna
närLResultat
Poängtävling 3OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL Fagersanna IF Hagen
Tibro OK
Västergötland
närLResultat
Motions-OL KedjeåsenOK DjerfVärmland
närMResultat
Motionsorientering - för alla!Avesta OKDalarna
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Motionsorientering Edevi IP EdaneOK MangenVärmland
närLResultat
Norrcupen 160426Hudiksvalls OKHälsingland
närSResultat
Öppet kretsmästerskap södra kretsen Tidaholm SOK SisuVästergötland
närLResultat
HöglandsserienOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötland
Småland
närLResultat
Motionsorientering ÖrnäsetOK RenenNorrbotten
närS
SAKO 1 TSOKTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
on 27/410mila-träningGöteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närLKResultat
ABC Cupen MTBO Tullinge SKStockholm
M
närMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
NybörjarträningOK KompassenSkåne
klubbS
Veteran OL 3-stadTrollhättans SKVästergötland
närMResultat
VeckoturGävle OKGästrikland
närM
Motions-5dagarsAlvesta SOKSmåland
närMResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närM
Träningsorientering Korsnäs IF OKDalarna
närL
Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närLResultat
to 28/4Motions OL 5Visby IF Gute SOKGotland
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
OL-träning RisatorpRonneby OKBlekinge
klubbLResultat
POL GrästorpFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLResultat
RoslagsveteranernaEnebybergs IFStockholm
närL
Ungdomens 5-dagarsJönköpings OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 5OK MilanÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DOK:s motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland
närMResultat
Motionsorientering TumbaIFK Tumba SOKStockholm
närMResultat
Frösö 5-Dagars 2016 E1Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbM
Trimtex Cup deltävling 1 Valbo AIFGästrikland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TräningsorienteringLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering RudOK TyrVärmland
närLResultat
Kretsmästerskap medeldistansTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Motionsorientering TallmonÅmotfors OKVärmland
närLResultat
Poängjakt 3Trosabygdens OKSödermanland
klubbLResultat
Ungdomsserien deltävling 1Stjärnorps SKÖstergötland
närMResultat
Uppsala Sprint EventIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Natt KM, Attunda OKAttunda OKStockholm
klubbLNResultat
fr 29/4Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlenEksjö SOKSmåland
natSLKResultat
SilversprintenSala OKVästmanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KM OK Södertörn / SoIK HellasOK Södertörn
SOIK Hellas
Stockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
10milatest natt IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm
klubbLNResultat
lö 30/4Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlenEksjö SOKSmåland
natSLKResultat
Finspångsorienteringen, medelFinspångs SOKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SolstaorienteringenSkattkärrs SOKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien E1Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-Skytte Sprint World CupIFK Tumba SOKStockholm
närSResultat
10milatest dag IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm
klubbLResultat
DM, lång, Bohuslän-Dal + Stenungsunds OK:s vårtävlingStenungsunds OKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Eksjö SOKEksjö SOKSmåland
distMResultat
ValborgsmedelnOK GyngeSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, långLidköpings VSKVästergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1OK NackheHalland
närMResultat
Dolkampen, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Järladubbeln, långJärla OrienteringStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Valborgsmässo-skubbetSundsvalls OKMedelpad
klubbLResultat
GripträffenOK GripSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 1/5Finspångsorienteringen, långFinspångs SOKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natLResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland
natLResultat
OL-Skytte Klassisk, World CupIFK Tumba SOKStockholm
närLResultat
DM, ultralång, VästergötlandOK TrananVästergötland
mästU
Dolkampen, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Järladubbeln, medelJärla OrienteringStockholm
natMResultat
TraneträffenOK TrananVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering 1 maj UmeåUmeå OKVästerbotten
närLResultat
När-OLSundsvalls OKMedelpad
närLResultat
PropagandanOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 3Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Älgotcup och kretsmäst. SÖ kretsenAndrarums IFSkåne
närLResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
ParkO 6Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
v 18må 2/5Daglediga Veteran-OLIF Hansa-HoburgGotland
närLResultat
ti 3/5Dag-KM, AlingsåskretsenOK SkogshjortarnaVästergötland
närLResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nyköpings OK VeteranerNyköpings OKSödermanland
närLResultat
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland
närLResultat
Provlöpning FågelskolanLunds OKSkåne
klubbS
Dala veteran-olDomnarvets GOIFDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaLänna IFUppland
närMResultat
Lång-KMOK Skogsfalken
OL Teamet Olofström
Blekinge
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering HellasgårdenHellas OrienteringStockholm
närLResultat
Poängtävling 4OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Korpenorientering WSPSelånger SOKMedelpad
närMResultat
Tisdags-OL AlbionstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
Motions-OL NorhammarOK DjerfVärmland
närMResultat
Frösö 5-Dagars 2016 E2Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmåland
klubbMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmland
närLResultat
Sörklubbs etapp 4Ljusne-Ala OKHälsingland
närLResultat
Mini AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Motionsorientering BrantbrinkTullinge SKStockholm
närLResultat
Motionsorientering StålsbergaOK JösseVärmland
närLResultat
Norrcupen OK DellenHälsingland
närLResultat
Pokaljakten 2016 - deltävling 1Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
närMResultat
StengårdsträningBodafors OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
U5-dagars E1Emmaboda Verda OKSmåland
närL
Eskilstuna Sprint Cup Etapp 1Eskilstuna OLSödermanland
närSResultat
Höglandsserien, deltävling 2, AGIF/FSOKAnnebergs GIF
Forserums SOK
Småland
närLResultat
SAKO 2 OK GipenOK GipenBohuslän-Dal
närLResultat
Sprint-KMTäby OKStockholm
klubbSResultat
on 4/5Ungdomsserien Östra kretsenHjobygdens OKVästergötland
närLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Vandrarringen Veteran RosenlundVandrarringenVästmanland
närMResultat
Veteran OL 3-stadOK Skogsvargarna
Trollhättans SK
Västergötland
närMResultat
MotionsorienteringVäxjö AISSmåland
närL
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närMResultat
Icebug Sprintcup etapp1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSResultat
Södra Hallands Ungdomsserie etapp 1Simlångsdalens IFHalland
närLResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
4-Sprinten nr 2Selånger SOK
Timrå SOK
Medelpad
närSResultat
to 5/5Järfälla OK, långJärfälla OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KölabodamedelnOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 1, Svenska Cupen, #1, sprint - InställdJärfälla OKStockholm
M
natS
Närkekvartetten, dag 1, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #5, sprint (WRE), med HammarslagetOK HammarenGästrikland
intSResultat
Öppna motionsbanor KungsängenJärfälla OKStockholm
närLResultat
Motionsorientering 5 majIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 1, masstart, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars 2016 E3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
MOL 6Gotlands Bro OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering VittenstenÅmotfors OKVärmland
närLResultat
fr 6/5Bromma-Vällingby, medelBromma-Vällingby SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
distMResultat
Närkekvartetten, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 2, medelSöders-TyresöStockholm
M
distMResultat
lö 7/5Haninge SOK, långHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, långOK GränsenSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 3, Svenska Cupen, #1, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 3, långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1Ockelbo OK
OK Hammaren
Gästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL TorgetOK DjerfVärmland
närMResultat
KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland
distSLResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Run to the Hills 3Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natMResultat
Klarälvskavlen, individuella öppna motionsklasserIK Vikings OKVärmland
distLResultat
sö 8/5Haninge SOK, medelHaninge SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 4, Svenska Cupen, #2, långJärfälla OKStockholm
M
natLResultat
NipstigenOK NipanÅngermanland
natMResultat
Ängelholm 500 SprintHjärnarps OLSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 4, medelHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #7, lång, final med Kuxaträffen, dag 2Ockelbo OK
OK Hammaren
Gästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natLResultat
StigsökarträffenStigsökarnaBohuslän-Dal
natMResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 4Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 19må 9/5Ica Sprinten 2016Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 10/5Eskilstuna Sprint Cup, Etapp 2Ärla IFSödermanland
närSResultat
MorotsloppetGotlands Bro OKGotland
närLResultat
Södra Vätterbygds Mästerskap & U 5-dagars Etapp 2Gränna-Bygdens OKSmåland
närMResultat
Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna
närLResultat
Trosabygdens OK Veteran-OLTrosabygdens OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 5OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
NOK-träningMatteus SIÖstergötland
närLResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
Frösö 5-dagars 2016 E4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmåland
klubbMResultat
NärorienteringAvesta OKDalarna
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSResultat
EES - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Edanenäset (Kort)OK MangenVärmland
närMResultat
Motionsorientering i samband med sprint-DMCentrum OKStockholm
närM
Rankås X-Trail del 1 TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
7-klubbsSkogslöparnaÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 1Kils OKVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs FlästahedenVallsta SKHälsingland
närLResultat
10-Mila TräningOK MilanÖrebro Län
närLResultat
Öppen Kretsträning Södra SkaraborgskretsenGudhems IFVästergötland
närMResultat
DM, sprint, StockholmCentrum OKStockholm
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien Deltävling 3Eksjö SOKSmåland
närLResultat
Siljanskrets del 1IFK Mora OKDalarna
närLResultat
SprintstafettHjärnarps OLSkåne
klubbS
Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
VPT-1Fagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
närSResultat
on 11/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Ungdomsserie 1, VästraOK SkogsfalkenBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien ÖstraRonneby OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla OK
Västergötland
Bohuslän-Dal
närMResultat
Motions-OL BåsbergenOK DjerfVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närLResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närMResultat
Motionsorientering - Borås 1 av 5Bredareds IF
Hestra IF
Västergötland
närMResultat
IKHP Sprint Cup 1IK HakarpspojkarnaSmåland
närSResultat
MTBO Träningstävling, RisenLunds OKSkåne
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 2Halmstad OKHalland
närLResultat
Ungdomsserien Östra kretsenSOK TräffVästergötland
närMResultat
FUS Folkareserien WODAvesta OKDalarna
närMResultat
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 1Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
to 12/5Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närLResultat
Roslagsveteranerna 2016-05-12Långhundra IFUppland
närMResultat
Sandvikens öppna kommunmästerskapStorviks IFGästrikland
mästLResultat
Skidklubbens Sommarcup E1Göteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbMResultat
Tjustallanses Ungdomsserie-1Gamleby OKSmåland
närLResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 1Attunda OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 1Hellas OrienteringStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 3Skogsluffarnas OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 6Lindebygdens OKÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Först i MålEskilstuna OLSödermanland
närM
VOL 1 StockviksskidstadionSundsvalls OKMedelpad
närLResultat
DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmland
närMResultat
Frösö 5-dagars 2016 E5Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Poängjakt 4Trosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg
klubbM
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmland
närLResultat
Borlänge-Säter träningKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
KM Sprint, OK Kontinent & Malmö OKOK KontinentSkåne
klubbS
Kretsträning HolmestadOK KlyftamoVästergötland
närM
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
MOL 7Visborgs OKGotland
närL
Motionsorientering 12 maj UmeåUmeå OKVästerbotten
närMResultat
Motionsorientering KroksåsenOK HierneVärmland
närLResultat
Sommarserien 1Njurunda OKMedelpad
närLResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2OK LöftanHalland
närMResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 2IFK Lidingö SOKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 4Söders-TyresöStockholm
distLResultat
fr 13/5Tiomila Open Individual, FridayKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natLKResultat
King and Queen of MördarbackenStora Tuna OK
Säterbygdens OK
Dalarna
distSResultat
lö 14/5PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
mästL
PreO, TempORehns BKHälsingland
P
natS
Tiomila Open Individual, SaturdayKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natLResultat
Tiomila i Falun-BorlängeKvarnsvedens GOIF OK
OK Kåre
Stora Tuna OK
Säterbygdens OK
Dalarna
natSLKResultat
Klubbmästerskap lång, Malmö OKMalmö OKSkåne
klubbLResultat
Skånes Skogsflickmatch i TockarpTockarps IKSkåne
närMResultat
sö 15/5Tiomila i Falun-BorlängeKvarnsvedens GOIF OK
OK Kåre
Stora Tuna OK
Säterbygdens OK
Dalarna
natSLKResultat
Intensivkurs 2016-05-15Göteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
PreO, HelsingevårRehns BKHälsingland
P
natL
Tiomila Open Individual, SundayKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natLResultat
IntensivkursSvaide Roma SOKGotland
klubbMResultat
Motionsorientering Umeå 15 majStöcksjö ISVästerbotten
närMResultat
Skogis Cup nr 5Garda OKGotland
närLResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
Tjustmästerskap dagVästerviks OKSmåland
närLResultat
Teknikträning/Kul i skogenSegersta OKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20må 16/5VärmlandSerien MTBO 2016 - Deltävling 1Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
M
närMResultat
Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närLResultat
Motionsorientering 1Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 17/5Eskilstuna Sprint Cup, Etapp 3IK StandardSödermanland
närSResultat
Skolorientering Uddevalla GymnasieskolaUddevalla OKBohuslän-Dal
klubbMResultat
Veteran-OL 2016-05-17OK KlemmingenSödermanland
närLResultat
Dalaveteraner, BjursåsBjursås OKDalarna
närLResultat
Poängtävling 6OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering LjungskileLjungskile FKBohuslän-Dal
närMResultat
Rankås X-Trail del 2 TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL SandviksbadetOK DjerfVärmland
närMResultat
Motionsorientering/Tisdags-OL StenumIF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
närMResultat
Motionsorientering EriksöWaxholms OKStockholm
närLResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmåland
klubbMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Ungdomsserien + NOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLResultat
Sprint-OL (Motions-OL)OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närSResultat
FAIK KretsträningFalköpings AIK OKVästergötland
närLResultat
Tisdagträning med sportIdentTenhults SOKSmåland
klubbMResultat
10-klubbs 1Brunflo IFJämtland-Härjedalen
närM
7-klubbsOK NolaskogsarnaÅngermanland
närLResultat
EES - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Icebug Sprintcup etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSResultat
Motionsorientering KärrsmossenOK JösseVärmland
närLResultat
Norrcupen 20160517Ljusdals OKHälsingland
närSResultat
Pokaljakten 2016 - deltävling 2OK TyrVärmland
närSResultat
Närtävling Bjursås OKBjursås OKDalarna
närLResultat
4-klubbsmatch nr 1OK MåsenSödermanland
närMResultat
VB-SerienGrangärde OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
HerrmatchIK GandvikVästergötland
klubbMResultat
Klubbmästerskap Sprint Andrarums IFSkåne
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering LuleåklubbarnaBergnäsets AIKNorrbotten
närM
Sako 3 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närMResultat
U-ringen etapp 1 - OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
VPT 2 2016 - SurahammarSurahammars SOKVästmanland
närSResultat
FUS Folkareserien 2016IFK Hedemora OKDalarna
närMResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 1Rånäs OKUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 18/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Gävla långt med DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandGävle OK
Hälsinglands OF
Gästrikland
Hälsingland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL 3-stadStenungsunds OK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
MTBO 2Visborgs OKGotland
M
närL
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2Degerfors OKVärmland
närSResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närMResultat
Motionsorientering - Borås 2 av 5Hestra IFVästergötland
närMResultat
MFK:s närtävlingMarkaryds FKSmåland
närM
O-ligan deltävling 1Eds SKBohuslän-Dal
närMResultat
Ungdomsserie 2, VästraOK Vilse 87Blekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienMjölby OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Kretsen - Krets OL - Tibro OKTibro OKVästergötland
närLResultat
Sprint KMLinköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
Ungdomsserie 2, Östra BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 2Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
4-Sprinten nr 3Selånger SOK
Timrå SOK
Medelpad
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
to 19/5Fjällfemman 1 i MörsilÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motions Ol 8Visby IF Gute SOKGotland
närM
POL-TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E2Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
Veteran-OL tävling 7OK TylöskogÖrebro Län
närLResultat
RoslagsveteranernaHäverödals SKUppland
närM
VOL 2 BergafjärdenNjurunda OKMedelpad
närLResultat
Veteran-OL GöteborgIK SternGöteborg
närLResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbL
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
Poängjakt 5Trosabygdens OKSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsdagsträningIK UvenGöteborg
klubbL
Motionsorientering TyrstuganOK TyrVärmland
närLResultat
Ungdomsserien 2 2016Ankarsrums OKSmåland
närL
Borlänge-Säter träningDomnarvets GOIFDalarna
närM
Falukretsen deltävling 2Grycksbo IF OKDalarna
närMResultat
IKHP Sprint Cup 2IK HakarpspojkarnaSmåland
närSResultat
KM sprintOK KolmårdenÖstergötland
klubbSResultat
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närM
Kurverödssprinten 2016Uddevalla OKBohuslän-Dal
klubbLResultat
Motionsorientering Umeå 19 majUmedalens IFVästerbotten
närSResultat
Nissadalszonens Ungdomscup Etapp 1OK RefteleSmåland
närLResultat
Sprintserien för ungdomar #2Umedalens IFVästerbotten
närSResultat
Ungdomsserien deltävling 2Björkfors GOIFÖstergötland
närLResultat
Motionsorientering MorokulienOK HierneVärmland
närL
Run to the Hills 4-2016Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
fr 20/5JVM-test, sprintIK HakarpspojkarnaSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/5Faxeträffen, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hässleholms OK, sprintHässleholms OKSkåne
natS
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natMResultat
Tour de Medelpad, etapp 1, SundsvallsträffenSundsvalls OKMedelpad
natLResultat
UngdomstrolletGotlands Bro OKGotland
distLResultat
5-Manna Öppna banorLindebygdens OKÖrebro Län
närLResultat
5-mannastafettenLindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
distSLResultat
DM, sprint, HallandOK NackheHalland
mästSResultat
JVM-test, medelIK HakarpspojkarnaSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TjogetträningHjärnarps OLSkåne
närL
Öppen orienteringsträning SjöbackaIF Marin VästGöteborg
klubbMResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIstrums SKVästergötland
mästSResultat
Närtävling NäcktjärnAvesta OKDalarna
närLResultat
Motionsorientering - BrotorpSkogsluffarnas OKStockholm
närL
Skogsflickornas årsmöteIFK Mora OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MölnbackaträffenDeje SFVärmland
närMResultat
Lång-KM TMOK SSKTumba-Mälarhöjden OKStockholm
klubbLResultat
DM, sprintstafett, HallandOK NackheHalland
mästSSResultat
Älvsby IF OK, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natMResultat
sö 22/5Tour de Medelpad, etapp 2, SundsvallsträffenSundsvalls OKMedelpad
natMResultat
JVM-test, långJönköpings OKSmåland
natLResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natLResultat
Gällstad, sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsby IF OK, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
KM Långdistans IFK Enskede/Skogsluffarnas OK/Skarpnäcks OLIFK EnskedeStockholm
klubbLResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3FK Friskus-VarbergHalland
närLResultat
BDOF:s ungdomssprintstafettIdefjordens SKBohuslän-Dal
närSSResultat
LundasprintenLunds OKSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Fågelskolan micro-OLLunds OKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, DM, Dalarna, medelIFK Mora OKDalarna
M
mästMResultat
v 21må 23/5VärmlandsSerien MTBO 2016 - Deltävling 2Degerfors OKVärmland
M
närMResultat
Söderhamns OK ungdomSöderhamns OKHälsingland
klubbMResultat
Motionsorientering 2Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 24/510-klubbs 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint Cup, Etapp 4Kjula IFSödermanland
närSResultat
Ungdomsserien, #2, krets norr 1Waxholms OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets norr 2Sundbybergs IKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 4Haninge SOKStockholm
distLResultat
VB-serien 24/5Ludvika OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL HOK 2Hallstahammars OKVästmanland
närM
Vårserien E2FK Herkules
Göteborgs OF
Göteborg
närLResultat
DalaveteranHJS-Vansbro OKDalarna
närLResultat
Korporientering SwecoSelånger SOK
Sundsvalls OK
Medelpad
närMVisa rutter i Livelox
Mattila Grand PrixTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närM
NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
Rankås X-Trail del 3 TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
Motions-OL LunedetOK DjerfVärmland
närMResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmåland
klubbMResultat
Motionsorientering - För alla!Avesta OKDalarna
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSResultat
EES - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap sprint - Lunds OKEslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering NussvikenOK MangenVärmland
närL
Norrcupen 160524Hudiksvalls OKHälsingland
närMResultat
Poängcup 2Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SiljanskretsHJS-Vansbro OKDalarna
närMResultat
Sörklubbs etapp 6Alfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
Sprint TräningSvaide Roma SOKGotland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Örnligan 1 och 7-klubbsHusums IF OKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
FUS - FolkareserienDalaportens OLDalarna
närM
Ungdomskrets/motionsorientering BergstuganIK WilskeVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien, finalSOK AnebySmåland
närLResultat
Kretsmästerskap Sprint Norra KretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närSResultat
Sako-stafettVänersborgs SKVästergötland
närSLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 3OK SödertörnStockholm
distLResultat
Motionsorientering GIFGammelstads IFNorrbotten
närM
U-ringen etapp 2 - IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VPT 3VandrarringenVästmanland
närSResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2OK RoslagenUppland
närMResultat
on 25/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
KanalsprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 3OK TyrVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Vänersborgs SK
Västergötland
närMResultat
Motionsorientering-SkatåsIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLResultat
Motionsorientering - Borås 3 av 5Borås GIF
Hestra IF
Västergötland
närMResultat
DM, sprint, GästriklandValbo AIFGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Icebug Sprintcup etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSResultat
O-Ligan deltävling 2StigsökarnaBohuslän-Dal
närMResultat
Ungdomsserien Östra kretsenIF HagenVästergötland
närLResultat
Ungdomsserie 3, västra Blekinge + KM Skogsfalken / StigmännenStigmännen Karlshamns OKBlekinge
närLResultat
Ungdomsserie 3, Östra BlekingeOK OrionBlekinge
närMResultat
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 3Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
4-Sprinten nr 4Selånger SOK
Timrå SOK
Medelpad
närSResultat
Dammatch Västra kretsenFrämmestads IKVästergötland
närMResultat
to 26/5Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Lång-KM 2016Täby OKStockholm
klubbLResultat
POL-BjörsjönHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E3Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
SMOL-KavelnSträngnäs-Malmby OLSödermanland
närL
Veteran OL #3VK UvarnaMedelpad
närLResultat
Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLResultat
Veterantouren, AttundaAttunda OKStockholm
närLResultat
DOK:s motions-OL RöhöjdenDegerfors OKVärmland
närMResultat
Poängjakt 6Trosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närSResultat
MOL 9Svaide Roma SOKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
Fjällfemman 2 i JärpenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomscup #1Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
närLResultat
TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbM
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering HammaröOK TyrVärmland
närLResultat
FyrklöverGarphyttans IFÖrebro Län
närMResultat
IKHP Sprint Cup 3IK HakarpspojkarnaSmåland
närSResultat
KM VVOK och MotionsorienteringÅrjängs OKVärmland
närLResultat
Motionsorientering 26 maj UmeåUmeå OKVästerbotten
närSResultat
Sommarserien 2Njurunda OKMedelpad
närLResultat
Tjustalliansens ungdomsserie 3Västerviks OKSmåland
närLResultat
Nissadalszonens ungdomscup etapp 2Anderstorps OKSmåland
närLResultat
SjukhussprintträningSäterbygdens OKDalarna
närS
GOF JukolaträningGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbL
DM, sprint, UpplandOK RodhenUppland
mästSResultat
MtbO, DM, sprint, Uppland + StockholmOK Rodhen
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
M
mästSResultat
fr 27/5DM, sprint, SödermanlandOK MåsenSödermanland
mästSResultat
lö 28/5Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SmålandOK BävernSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästSResultat
DM, sprintstafett, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästSSResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK BävernSmåland
mästSSResultat
PreO, DM, SkåneOK KompassenSkåne
P
mästL
DM, sprint, SkåneOK KompassenSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Örebro länOK TisarenÖrebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Renlunken, långOK RenenNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarlägret, sprintSkogsluffarnas OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie etapp 4Fjärås AIKHalland
närLResultat
Motionsorientering på LindomedagenIK UvenGöteborg
närLResultat
High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
JukolatestTullinge SKStockholm
klubbLResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMResultat
MtbO, Svenska Cupen, #3, medelFinspångs SOKÖstergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästSSResultat
Sommarlägret, ÄventyrsjaktenSkogsluffarnas OKStockholm
närSM
sö 29/5Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
Intensivkurs 2016-05-29Göteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
MtbO, Svenska Cupen, #4, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
natLResultat
DM, sprintstafett, SkåneOK KompassenSkåne
mästSSResultat
FOLs VuxenkursFrölunda OLGöteborg
klubbL
Klubbmästerskap, långdistansSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbLResultat
OK Kompassen, sprintOK KompassenSkåne
natSResultat
Renlunken, medelOK RenenNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarlägret, stafettSkogsluffarnas OKStockholm
distSSResultat
KM Dalarnas Skogskarlars KlubbIFK Mora OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
High Coast 2-days, medelOK NolaskogsarnaÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SI
Tjalve IF Norrköping
Östergötland
natSM
Teknikträning/Kul i skogenSegersta OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 22må 30/5VärmlandSerien MTBO 2016 - Deltävling 3Kils OKVärmland
M
närMResultat
Motionsorientering 3Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 31/5Norrcupen 160531Forsa OKHälsingland
närLResultat
OK Tor - Veteran-OLOK TorSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala-Veteran 31 maj 2016Smedjebackens OKDalarna
närMResultat
Haninge SOK Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm
LM
närMResultat
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
Ungdomsserie och NOK-träningOK DenselnÖstergötland
närLResultat
Motions-OL RävåsskolanOK DjerfVärmland
närMResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
Närtävling SmedjebackenSmedjebackens OKDalarna
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmåland
klubbSResultat
Frida City Sprint E1Vänersborgs SKVästergötland
närSResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
SÖRKLUBBS 7Söderhamns OKHälsingland
närMResultat
10-klubbs 3OK StorsjönJämtland-Härjedalen
närLVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch nr 2Nyköpings OKSödermanland
närMResultat
Motionsorientering VassvikaOK JösseVärmland
närLResultat
Pokaljakten 2016 - deltävling 3Skattkärrs SOKVärmland
närSResultat
Solna OK Sprint-KMSolna OKStockholm
klubbS
Tisdagsträning, GraderingHellas OrienteringStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Örnligan 2 och 7-klubbsSkogslöparnaÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Våravslutning "Götes minne"Väsby OKStockholm
klubbS
VB-stafetten 2016Smedjebackens OKDalarna
närSM
VB-stafetten 2016Smedjebackens OKDalarna
närM
Sprintcupen Etapp1OK MarkVästergötland
närSResultat
Ungdoms-Kretstävling FAIK OKFalköpings AIK OKVästergötland
närLResultat
Motionsorientering AlvikOK RenenNorrbotten
närM
Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Län
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens sparbank del 3Länna IFUppland
närLResultat
VPT-4OK HedströmmenVästmanland
närSResultat
U-ringen etapp 3 - L-100 IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
Torsprinten - Eskilstuna Sprint CupOK TorSödermanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien E3Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 1/6DM, sprint, ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Rankås X-Trail del 4 TibroTibro OKVästergötland
närL
Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Veteran OL 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närM
KretsungdomsserieBjursås OKDalarna
närLResultat
Veckoturen 1 juni 2016Valbo AIFGästrikland
klubbLResultat
Motionsorientering - Borås 4 av 5Hestra IF
IK Ymer
Västergötland
närMResultat
O-ligan deltävling 3OK SkärmenBohuslän-Dal
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 4OK ÄlgenVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GöteborgLerums SOKGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Kretssprint, västra kretsenLidköpings VSKVästergötland
närSResultat
to 2/6GarnisonsmästerskapUmeå OKVästerbotten
närMResultat
GOK Veteranol, SkramstadGamleby OKSmåland
närLResultat
KM medel OK RodhenOK RodhenUppland
klubbM
Motionsorientering 10Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL-P4Hjobygdens OK
OK P4
Västergötland
närLResultat
RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närLResultat
Veteran-OLOK HedströmmenVästmanland
närLResultat
Veteran-OL tävling 9Degerfors OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närMResultat
VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
VOL nr 4 MedelpadTimrå SOKMedelpad
närLResultat
Kretstävling HåkasOK DjerfVärmland
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
KM Lång (Orion/KSOK)OK OrionBlekinge
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lilla 5-dagars E1Lunds OKSkåne
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering SkutbergetOK TyrVärmland
närLResultat
Tjuststafetten OBS! anmälan via e-post ej Eventor se övrig infoAnkarsrums OKSmåland
närSM
Hagaby KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLResultat
KM upp till HD16OK TrananVästergötland
klubbLResultat
Motionsorientering 2 juni UmeåUmeå OKVästerbotten
LM
närMResultat
Run to the Hills 5Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning 160602Stora Tuna OKDalarna
närL
Älgmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland
närMResultat
Motionsorientering VittenstenOK HierneVärmland
närLResultat
Sprint KMFrölunda OLGöteborg
klubbSResultat
Sprintcupen Etapp 2Skene Sim o ISVästergötland
närSResultat
KM Medeldistans Attunda OKStockholm
klubbMResultat
Siljanskrets deltävling 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närSResultat
fr 3/6SKK Västmanland VårtingNorbergs OKVästmanland
närLResultat
lö 4/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, HedströmmenOK HedströmmenVästmanland
P
natS
Vårserien E4Göteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Göteborg
närLResultat
Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, kvalRonneby OK
Örebro Läns OF
Blekinge
Örebro Län
mästSResultat
Sprinthelgen, publiktävling SM, etapp 1OK OrionBlekinge
natSResultat
Sprinthelgen, publiktävling SM, etapp 2OK OrionBlekinge
natSResultat
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK Umeå
Wilhelmina OK
Västerbotten
natMResultat
Älgots Cup UngdomstävlingFK BokenSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Älgotsscup deltävling 2Simrishamns OKSkåne
närMResultat
Klubbmatch Skogskarlar och Skogsflickor individuelltOK RoslagenUppland
närL
MtbO, Edsbyns OK, Dag 1Edsbyns OKHälsingland
M
natMResultat
sö 5/6SM, sprint, individuell, finalRonneby OK
Örebro Läns OF
Blekinge
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, publiktävling SM, etapp 3OK OrionBlekinge
natSResultat
Västerbottens 3-dagars, etapp 2, medelIFK Umeå
Wilhelmina OK
Västerbotten
natMResultat
SM, sprintstafett, kvalRonneby OKBlekinge
mästSS
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
TjogetträningHelsingborgs SOKSkåne
närLVisa rutter i Livelox
Klubbmatch Skogskarlar och Skogsflickor budkavleOK RoslagenUppland
närSM
PreO, SurahammarSurahammars SOKVästmanland
P
natL
MtbO, Edsbyns OK, Dag 2Edsbyns OKHälsingland
M
natMResultat
v 23må 6/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, långIFK Umeå
Wilhelmina OK
Västerbotten
natLResultat
Klubbmästerskap Fjärås AIK, IF Rigor, OK LöftanOK LöftanHalland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprintstafett, finalRonneby OK
Örebro Läns OF
Blekinge
Örebro Län
mästSSResultat
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VärmlandKristinehamns OKVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
KM långSigtuna OKUppland
klubbL
PreO, DM, VästmanlandVästerås SOKVästmanland
P
natLStarttider
Haninge SOK Dag-KMHaninge SOKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång KMAttunda OKStockholm
klubbL
NärtävlingNybro OKSmåland
närLResultat
KM långdistansVäsby OKStockholm
klubbLStarttider
KIF - KM MedeldistansKamrat och IF KIFStockholm
klubbM
Lång KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
KlubbmästerskapFK GöingarnaSkåne
klubbLResultat
Klubbmästerskap MedeldistansOK Södertörn
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
klubbMResultat
Kristinehamns sprintstafettKristinehamns OKVärmland
närSSResultat
Klubbmästerskap SprintdistansOK Södertörn
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
klubbSResultat
GOF Jukola/Venla testSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
ti 7/6Sprintcup 1Gotlands Bro OKGotland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
VPT finalArboga OKVästmanland
närSResultat
VeterantävlingSala OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala VeteranLeksands OKDalarna
närLResultat
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närLResultat
Motions-OL DjerfstuganOK DjerfVärmland
närMResultat
Cykel-OLOK StigenSmåland
M
klubbUResultat
Frida City Sprint E2Vänersborgs SKVästergötland
närSResultat
Lilla 5-dagars E2OK SilvaSkåne
närL
Motionsorientering - För alla!Avesta OKDalarna
närL
Träning OL-NV (Klubbmästerskap)FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
10-klubbs deltävling nr 4OK SilvanusJämtland-Härjedalen
närM
7-KlubbsOK NolaskogsarnaÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering TasebodaOK MangenVärmland
närLResultat
Norrcupen 20160607Ljusdals OKHälsingland
M
närLResultat
Poängcup 3Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 7Trosabygdens OKSödermanland
klubbSResultat
SOK Viljan MTBOSOK ViljanSmåland
M
närL
JukolarodeoAttunda OKStockholm
klubbLResultat
Sprintcupen Etapp 3OK RävenVästergötland
närSResultat
Motionsorientering TjuvholmssundetOK RenenNorrbotten
närM
Siljanskrets medel och närtävlingLeksands OKDalarna
närMResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 4Vallentuna-Össeby OLUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 8/6GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Veteran OL 3-stadOK Gipen
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
Veckoturen OK ÖdmårdenOK ÖdmårdenGästrikland
närL
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närLResultat
Motionsorientering - Borås 5 av 5OK Orinto
Rydboholms SK
Västergötland
närMResultat
ABC-cupen - Söders deltävlingSöders-TyresöStockholm
M
närMResultat
Borlänge SommarSprint 1Stora Tuna OKDalarna
närSResultat
Sommarsprinten, #1Almby IKÖrebro Län
distSVisa rutter i LiveloxResultat
SpettaloppetSnättringe SKStockholm
klubbSResultat
OK Hammarens Klubbmästerskap 2016OK HammarenGästrikland
klubbMResultat
to 9/6HökäsenrännetVästerås SOKVästmanland
närMResultat
MOL 11Gotlands Bro OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL GrytenFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E4Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
Veteran-OL tävling 10Hällefors OKÖrebro Län
närMResultat
VOL 5 KorstaSundsvalls OKMedelpad
närLResultat
WOC-test, sprintBohuslän-Dals OF
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dal
distSResultat
DOK:s motions-OL SolbergaDegerfors OKVärmland
närMResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering HultsbergsskolanOK TyrVärmland
närLResultat
Lilla 5-dagars E3OK KontinentSkåne
närL
TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
Motionsorientering 9 juni UmeåUmeå OKVästerbotten
närMResultat
Motionsorientering KoppomsåsenOK HierneVärmland
närLResultat
SkärmjaktenÅrsunda IFGästrikland
närLResultat
Sommarserien 3 - SprintNjurunda OKMedelpad
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning 160609Stora Tuna OKDalarna
närL
Park Cup SvängstabadetOK SkogsfalkenBlekinge
närSResultat
fr 10/6KM-läger på RånöSöders-TyresöStockholm
klubbL
WOC-test, middleIdefjordens SKBohuslän-Dal
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KMSöders-TyresöStockholm
klubbLN
Natt-KMSöders-TyresöStockholm
klubbLNResultat
Jukolaträning natt för OK DenselnOK DenselnÖstergötland
klubbLN
lö 11/6KM-läger på RånöSöders-TyresöStockholm
klubbL
Bergnäsets AIK, långBergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
JukolagenrepJärla OrienteringStockholm
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
SAIK ExtremsprintSävedalens AIKGöteborg
närS
Skogskarlar Länskamp Dalarna-VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
närLResultat
Wild West-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien E5Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KMSöders-TyresöStockholm
klubbLResultat
Slottssprinten, individuellSigtuna OKUppland
natSResultat
Lång-KMHellas OrienteringStockholm
klubbL
PreO, Upplandshelg, DM, TempOOK RodhenUppland
P
mästS
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Jämtland-HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
mästSResultat
Slottssprinten 2-mannastafett, sprintSigtuna OKUppland
natSSResultat
Jukolaträning i Åtvidaberg för OK DenselnOK DenselnÖstergötland
klubbL
PreO, OK LinnéOK LinnéUppland
P
natM
sö 12/6KM-läger på RånöSöders-TyresöStockholm
klubbL
Bergnäsets AIK, medelBergnäsets AIKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, DM, Västergötland, MedelOK MarkVästergötland
M
mästMResultat
Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Medel-KMSöders-TyresöStockholm
klubbMResultat
JukolaträningVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
KM dagOK KontinentSkåne
klubbLResultat
KM långLunds OKSkåne
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Långa Natten Korsnäs IF OKDalarna
klubbU
PreO, Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland
P
natL
WOC-test, longIdefjordens SKBohuslän-Dal
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ÖOF juniorträning och Jukola träning för OK DenselnFinspångs SOKÖstergötland
klubbL
DOK:s motions-OL/Klassikern RåbäckDegerfors OKVärmland
närMResultat
Sommarsprinten, #2Almby IKÖrebro Län
distSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen och MagnumFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
mästUResultat
Skogsflickornas triangelmatch Länna IFUppland
närLResultat
Lång-KMIFK Mora OKDalarna
klubbLStarttider
Lång-KMCentrum OKStockholm
klubbLResultat
LägerstafettOckelbo OKGästrikland
klubbSM
Orientering klubbmästerskap 2016Främmestads IKVästergötland
klubbMResultat
Klubbmästerskap Orientering 2016Främmestads IKVästergötland
klubbM
Dag KM DomnarvetDomnarvets GOIFDalarna
klubbL
KM - OK KåreOK KåreDalarna
klubbLResultat
v 24må 13/6Arboga 3-dagars etapp 1Arboga OKVästmanland
närMResultat
Medelmåndag GussibergetSöderhamns OKHälsingland
närM
Veteranmatchen 2016OK DjerfVärmland
närMResultat
VärmlandSerien MTBO 2016 - Deltävling 4Kristinehamns OKVärmland
M
närMResultat
Öppet RoslagsMästerskap i StafettHäverödals SKUppland
närSM
Norbergs 3-dagars, etapp 1Norbergs OKVästmanland
närLResultat
Motionsorientering 4Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 14/6Norbergs 3-dagars, etapp 2Norbergs OKVästmanland
närLResultat
Arboga 3-dagars Etapp 2Arboga OKVästmanland
närMResultat
Medel-KM TMOKTumba-Mälarhöjden OKStockholm
klubbMResultat
Dala Veteran-OLOK MalmiaDalarna
närLResultat
Sprint med gofika på RådhuskondisSöderhamns OKHälsingland
närL
Haninge SOK Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm
närMResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
Motions-OL VillingsbergOK DjerfVärmland
närMResultat
Motionsorientering TenöbadetWaxholms OKStockholm
närLResultat
DOK:s KlubbmästerskapDegerfors OKVärmland
klubbMResultat
Frida City Sprint E3Vänersborgs SKVästergötland
närSResultat
KlubbträningOK StigenSmåland
klubbLResultat
Konsultkampen 2016Sundbybergs IKStockholm
närLResultat
Lilla 5-dagars, SV Kretsen SkåneMalmö OKSkåne
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Sprint KM DomnarvetDomnarvets GOIFDalarna
klubbS
Sprint-KM - OK KåreOK KåreDalarna
klubbSResultat
Uppvidingekarsellen 2016-06-14Kexholms SKSmåland
närLResultat
10-klubbs 5Fältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
närM
KlubbstafettIK UvenGöteborg
klubbM
KM Kils OK / Lustens OKLustens OKVärmland
klubbMResultat
Medel-KM OL-skoleavslutningIF ThorUppland
klubbMResultat
Motionsorientering JössestuganOK JösseVärmland
närLResultat
Poängcup 4Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMResultat
Tjogetträning nr 1 - ImmelnFK GöingarnaSkåne
närLResultat
Akron-matchenRyda SKVästergötland
närMResultat
KM LångSävedalens AIKGöteborg
klubbLResultat
KM MedelOK AlehofGöteborg
klubbMResultat
Luleåklubbarnas motionsorienteringBergnäsets AIKNorrbotten
närM
Medel-KMCentrum OKStockholm
klubbMResultat
Solna OK Medel-KMOK Österåker
Solna OK
Stockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HälsinglandSöderhamns OKHälsingland
mästSResultat
on 15/6Norbergs 3-dagars, etapp 3Norbergs OKVästmanland
närLResultat
Arboga 3-dagars Etapp 3Arboga OKVästmanland
närSResultat
Knotakutet Trollhättans SOKVästergötland
klubbSResultat
MTBO 3Gotlands Bro OKGotland
M
närLResultat
Rerun Axsjön LOKLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxStarttider
Skogsonsdag KungsgårdshällarnaSöderhamns OKHälsingland
närM
VeckoturenGävle OKGästrikland
närL
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
Träningstävling MTB-ORingsjö OKSkåne
M
närL
Borlänge SommarSprint 2Stora Tuna OKDalarna
närSResultat
DM, sprint, MedelpadNjurunda OKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
to 16/6POL i HjoHjobygdens OKVästergötland
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E5Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
Veteran-OL (Tolereds AIK)Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
VeteranorienteringIFK Linköpings OSÖstergötland
närL
Veteranorientering OK SkogsströvarnaOK SkogsströvarnaÖstergötland
närL
VOL nr 6Selånger SOKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdstorsdag på Enskär med båten MoaSöderhamns OKHälsingland
närMResultat
Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 1IBM Club Sweden
Rånäs OK
S-E Bankens IF
Stockholm
Uppland
närSResultat
MOL 12Svaide Roma SOKGotland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
Lilla 5-dagars E5, SV kretsenEslövs FKSkåne
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbL
Motionsorientering SkattkärrOK TyrVärmland
närLResultat
Borlänge-Säter träningKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
Fjällfemman 5 i DuvedÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering TallmonÅmotfors OKVärmland
närLResultat
Örnligan 3 och 7-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närMResultat
Motionsorientering Umeå 16 juniStöcksjö ISVästerbotten
närMResultat
Sprint-KM, ungdomTullinge SKStockholm
klubbSResultat
SkällanOK SödertörnStockholm
klubbMResultat
fr 17/6Fredagsmys i KalleboSöderhamns OKHälsingland
närM
Tre skåningar och en dansk, etapp 1, förlängd sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsby IF OK NOF-lägerÄlvsby IF OKNorrbotten
närU
MtbO, Svenska Cupen, #5, medelLeksands OKDalarna
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 18/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medelHelsingborgs SOKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsby IF OK NOF-lägerÄlvsby IF OKNorrbotten
närU
DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpad
mästMResultat
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, sprintLeksands OKDalarna
M
mästSResultat
PreO, DM, Västergötland + Göteborg + Bohuslän-DalFritsla VIK
Skene Sim o IS
Västergötland
P
mästL
sö 19/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprint i skogsmiljöHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsby IF OK NOF-lägerÄlvsby IF OKNorrbotten
närU
O-CAMP 2016, etapp 1Västergötlands OFVästergötland
närL
50turen SwimrunSkogsluffarnas OKStockholm
närL
Dag KMLindebygdens OKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, långLeksands OKDalarna
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna SalaortsmästerskapenOK TriangelnUppland
närMResultat
Öbacka ChallengeHärnösands OKÅngermanland
natMResultat
KOK:s Sommarquattro, etapp 1Kristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
KOK:s Sommarquattro, etapp 2Kristinehamns OKVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 25må 20/6O-CAMP 2016, etapp 2Västergötlands OFVästergötland
närL
NjudungskavlenLandsbro IF SKSmåland
närSLResultat
Värmlandsserien MTBO 2016 - deltävling 5OK DjerfVärmland
M
närMResultat
ByalagsbudkavleSäterbygdens OKDalarna
klubbSMResultat
Motionsorientering 5Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 21/6O-CAMP 2016, etapp 3Västergötlands OFVästergötland
närL
POL- Lilla HavsjönHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
närLResultat
Tjogetträning nr 2OK Vilse 87Blekinge
närLResultat
UppvidingekarusellenAlstermo IFSmåland
närM
DALA VETERAN-OLIFK Mora OKDalarna
närLResultat
Poängtävling 7Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL BjärsjöIF HagenVästergötland
närLResultat
Haninge SOK Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm
LM
närLResultat
Motionsorientering - För alla!Avesta OKDalarna
närLResultat
SakoträningVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
Sommar-OL 1Trosabygdens OKSödermanland
närLResultat
Månadens Bana JuniUlricehamns OKVästergötland
klubbM
När-Mixen Lesjöfors med KMLesjöfors SKVärmland
närM
Höglands-OLEksjö SOKSmåland
närLResultat
Först i Mål vinner 2016Deje SF
Lustens OK
Sisu Forshaga SK
Värmland
klubbM
KM - Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHalland
klubbLResultat
KOK:s Sommarquattro, etapp 3Kristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötland
närSSResultat
Motionsorientering BrunskogsfjälletOK MangenVärmland
närLResultat
Sprint-KMOK DenselnÖstergötland
klubbSResultat
Motionsorientering HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbM
7-KlubbsHusums IF OKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsmästerskap/U-serieBoxholms OKÖstergötland
närSResultat
TeknikträningHjärnarps OLSkåne
klubbL
BreddkavlenLjusdals OKHälsingland
närSMResultat
on 22/6O-CAMP 2016, etapp 4Västergötlands OFVästergötland
närL
BandyOlEdsbyns OKHälsingland
klubbLResultat
ByalagsBjursås OKDalarna
klubbSL
DM, sprint, GotlandGarda OKGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Veckotur Oslättforspojkarnas IKOslättforspojkarnas IKGästrikland
närL
Motionsorientring-SkatåsIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLResultat
KOK:s Sommarquattro, etapp 4Kristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Ultralång KMOK TrananVästergötland
närUResultat
Borlänge SommarSprint 3Stora Tuna OKDalarna
närSResultat
Sommarserien 4Njurunda OKMedelpad
närS
to 23/6O-CAMP 2016, etapp 5Västergötlands OFVästergötland
närL
KM, sprintOK Vilse 87Blekinge
klubbSResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbL
VildmarksloppetStora Tuna OKDalarna
närL
fr 24/6Midsommar-OLOK SilvaSkåne
närLK
Midsommarracet 2016Kils OKVärmland
klubbSResultat
lö 25/6Midsommar-OLOK SilvaSkåne
närLK
sö 26/6Midsommar-OLOK SilvaSkåne
närLK
GängbudkavelnEksjö SOKSmåland
klubbSLResultat
Idre fjällorienteringIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
Örebro City Sprint (WRE) + Sommarsprinten, #3Almby IK
Garphyttans IF
Örebro Län
intSVisa rutter i LiveloxResultat
Örebro Sprintmixstafett - (Mixed Sprint Relay)