Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

669 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2016-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne
distLResultat
lör 2/1SkidO, OBS-tävling Senior, J-Cup, Bollnäs, medel masstartRehns BKHälsingland
S
natM
sön 3/1SkidO, OBS-tävling Senior, J-Cup, Bollnäs, långRehns BKHälsingland
S
natL
ons 13/1Mila Stockholm by Night, #3Tullinge SKStockholm
distLNResultat
lör 16/1SkidO i Dalarna, sprintIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna
S
natSResultat
sön 17/1SkidO i Dalarna, långIK Jarl Rättvik
Leksands OK
Dalarna
S
natLResultat
lör 23/1SkidO, OK Renen, juniorlandskamp, sprintOK RenenNorrbotten
S
natSResultat
lör 23/1SkidO, Tvååker öppna klaserNjurunda OKMedelpad
S
distLResultat
lör 23/1SkidO, TvååkerNjurunda OKMedelpad
S
distSLResultat
sön 24/1SkidO, OK Renen, juniorlandskamp, medelOK RenenNorrbotten
S
natMResultat
sön 24/1SkidO, DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborg
S
natLResultat
lör 30/1 - sön 31/1SkidO, SMPiteå IF
Älvsby IF OK
Norrbotten
S
mästSResultat
lör 6/2SkidO, SM, medelIFK Mora OK
Älvdalens IF OK
Dalarna
S
mästMResultat
lör 6/2 - sön 7/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm
distSResultat
lör 6/2Skellefteå OK Nationella, Skigo Cup, medelSkellefteå OKVästerbotten
S
natMResultat
lör 6/2SkidO, Skellefteå OK, masstartSkellefteå OKVästerbotten
S
natMResultat
sön 7/2Skistart.com Publiktävling sprintIFK Mora OK
Älvdalens IF OK
Dalarna
S
natSResultat
sön 7/2SkidO, SM, stafettIFK Mora OK
Älvdalens IF OK
Dalarna
S
mästSMResultat
ons 10/2Mila Stockholm by Night, #4Skogsluffarnas OKStockholm
distLNResultat
lör 13/2SkidO, DM, lång, Södermanland/StockholmÄrla IFSödermanland
S
mästL
lör 13/2SkidO, DM, sprint, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna
S
mästS
lör 13/2SkidO, Norrlandsmästerskapen, långSundsvalls OKMedelpad
S
mästL
lör 13/2SkidO, DM, medel, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna
S
mästM
sön 14/2SkidO, DM, sprint, SödermanlandKjula IF
Ärla IF
Södermanland
S
mästS
sön 14/2SkidO, Norrlandsmästerskapen, medelSundsvalls OKMedelpad
S
mästM
tis 16/2SkidO, DM, natt, MedelpadTimrå SOKMedelpad
S
mästLN
lör 20/2High Coast Ski-O + DM, sprint, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland
S
mästSResultat
sön 21/2High Coast Ski-O + DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland
S
mästMResultat
sön 21/2GammelstadssprintenGammelstads IFNorrbotten
S
distSResultat
sön 21/2GammelstadsnattaGammelstads IFNorrbotten
S
distSNResultat
tis 23/2SkidO, DM, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästMNResultat
lör 27/2SkidO, DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästSResultat
lör 27/2SkidO, DM, lång, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästLResultat
sön 28/2SkidO, DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästLResultat
sön 28/2SkidO, DM, medel, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästMResultat
sön 28/2Skigo Cup + DM, lång, NorrbottenBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästLResultat
sön 28/2Skigo Cup, Norrbotten, sprintBergnäsets AIKNorrbotten
S
distSResultat
fre 4/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 8/3SkidO, DM, natt, MedelpadTimrå SOKMedelpad
S
mästLNResultat
ons 9/3Mila Stockholm by Night, #5, jaktstartsfinalAttunda OKStockholm
distLNResultat
fre 11/3KattegattnattLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/3Hallandspremiären, medelHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/3Hallandspremiären, långOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 13/3Skigo Cup + DM, sprint, Norrbotten OK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästS
sön 13/3Skigo Cup, final + DM, medel, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästM
fre 18/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNResultat
fre 18/3DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
mästLNResultat
lör 19/3OrustkavelnSvanesunds GIFBohuslän-Dal
distSM
lör 19/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLResultat
lör 19/3SkidO, SM/USM/VSM, sprintÄlvsby IF OKNorrbotten
S
mästSResultat
lör 19/3Vårracet, För-SM, långOK OrionBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLResultat
sön 20/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/3Måsenstafetten, individuella öppna motionsklasserOK MåsenSödermanland
distLResultat
sön 20/3SkidO, SM/USM/VSM, långÄlvsby IF OKNorrbotten
S
mästLResultat
sön 20/3Vårracet, För-SM, medelOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/3Frölunda OL, medelFrölunda OLGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/3DM, natt, SkåneMalmö OKSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/3Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland
natLNResultat
fre 25/3PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/3FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natMResultat
fre 25/3Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3DM, ultralång, SkåneTockarps IKSkåne
mästU
lör 26/3KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3Tockarps IK, medelTockarps IKSkåne
natM
lör 26/3Vårlöpet, För-SM, långOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLResultat
lör 26/3Frosta OK, medelFrosta OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/3Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/3Påskdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 28/3Frosta OK, långFrosta OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 28/3Påskdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 28/3SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 28/3Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMResultat
fre 1/4InomhustrampenLudvika OKDalarna
distSResultat
fre 1/4HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland
natLNResultat
fre 1/4SvartnattaKatrineholms OK
Vingåkers OK
Södermanland
natSMNResultat
lör 2/4Anderstorps OK, medelAnderstorps OKSmåland
distMResultat
lör 2/4VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/4Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/4StrömstadmedelnIdefjordens SKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/4DM, natt, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/4Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/4Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/4Mälarhöjdens IK OK, medelMälarhöjdens IK OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/4BauernattaJönköpings OKSmåland
distMNResultat
fre 8/4GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNResultat
fre 8/4Observationstävling (medel) inför WC, Polen och EM, TjeckienAndrarums IFSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/4NattinattaGotlands Bro OKGotland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/4OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/4Vårstarten i Avesta, medelAvesta OKDalarna
natM
lör 9/4Swedish League, #1, sprint (WRE), med BrösarpssprintenAndrarums IF
Ringsjö OK
Skåne
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/4VästboträffenOK VivillSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/4LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Göteborgsdubbeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Torfejden, lång/medel (ungdomar sprint)OK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Öppet skaraborgsmästerskap, medelMariestads FKVästergötland
natMResultat
sön 10/4BrorusetGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Kolmårdsdubbeln, Öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötland
distLResultat
sön 10/4Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasserRånäs OKUppland
distLResultat
sön 10/4Swedish League, #2, lång (WRE), med BrösarpslångenAndrarums IF
Ringsjö OK
Skåne
intLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLResultat
sön 10/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLResultat
sön 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/4Labyrinten - Friends Arena StockholmAlmby IK
Kamrat och IF KIF
Örebro Län
Stockholm
distSResultat
fre 15/4PreO, natt, SkåneFK BokenSkåne
P
natL
fre 15/4SM, nattFK Vittus
Karlskrona SOK
OK Dacke
Blekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4ArosträffenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4Genarpsträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4Sundbybergs IK, långSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4Tour de MössebergFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4HudiksprintenHudiksvalls OKHälsingland
natSResultat
lör 16/4PreO, SkåneOK Pan-KristianstadSkåne
P
natL
lör 16/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4SSM, individuell, långIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4SSM, publiktävling, medelIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/4 - sön 17/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKResultat
sön 17/4SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland
distMResultat
sön 17/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natMResultat
sön 17/4Öppna SkaraborgsstafettenIK GandvikVästergötland
distSL
sön 17/4Solna OK, medelSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/4SSM, stafettIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästSLResultat
sön 17/4Stigtomtakavlen, öppna individuella motionsklasserOK HällenSödermanland
distLResultat
sön 17/4LånguvenIK UvenGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/4RosenholmslångenFK Vittus
Karlskrona SOK
OK Dacke
Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/4PreO, SkåneOK TorfinnSkåne
P
natL
sön 17/4Genarpsträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/4SSM, individuell publiktävling, långIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKResultat
fre 22/4MtbO, Furubodasprinten (WRE)OK Pan-KristianstadSkåne
M
natSResultat
fre 22/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4IK Hakarpspojkarna, långIK HakarpspojkarnaSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4MtbO, Äspetmedeln (WRE)OK Pan-KristianstadSkåne
M
natMResultat
lör 23/4Swedish League, #3, lång (WRE), med publiktävlingKungälvs OK
OK Alehof
Göteborg
intLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4Vårspringet i Linköping, medelLinköpings OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4Enskede-Hellas-dubbeln, långHellas Orientering
IFK Enskede
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4TyringerundanOK TyringeSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4IK Hakarpspojkarna, medelIK HakarpspojkarnaSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Swedish League, #4, medel (WRE), med publiktävlingKungälvs OK
OK Alehof
Göteborg
intMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4TormestorpsträffenOK Tuvan
Tormestorps IF
Skåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Vårspringet i Linköping, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Enskede-Hellas-dubbeln, medel (UP)Hellas Orientering
IFK Enskede
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Vårträffen, Gotland Visborgs OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/4Uppsala Sprint EventIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/4 - lör 30/4Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlenEksjö SOKSmåland
natSLKResultat
fre 29/4SilversprintenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/4Finspångsorienteringen, medelFinspångs SOKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/4SolstaorienteringenSkattkärrs SOKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/4DM, lång, Bohuslän-Dal + Stenungsunds OK:s vårtävlingStenungsunds OKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/4Eksjö SOKEksjö SOKSmåland
distMResultat
lör 30/4ValborgsmedelnOK GyngeSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/4Öppet Skaraborgsmästerskap, långLidköpings VSKVästergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/4Dolkampen, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/4Järladubbeln, långJärla OrienteringStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/4GripträffenOK GripSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5Finspångsorienteringen, långFinspångs SOKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natLResultat
sön 1/5Målilla OKMålilla OKSmåland
natLResultat
sön 1/5DM, ultralång, VästergötlandOK TrananVästergötland
mästU
sön 1/5Dolkampen, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5Järladubbeln, medelJärla OrienteringStockholm
natMResultat
sön 1/5TraneträffenOK TrananVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5PropagandanOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
tis 3/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/5Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
tor 5/5Järfälla OK, långJärfälla OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/5KölabodamedelnOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/5MtbO, Tour de Stockholm, dag 1, Svenska Cupen, #1, sprint - InställdJärfälla OKStockholm
M
natS
tor 5/5Närkekvartetten, dag 1, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/5Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/5Swedish League, #5, sprint (WRE), med HammarslagetOK HammarenGästrikland
intSResultat
tor 5/5MtbO, Tour de Stockholm, dag 1, masstart, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/5Bromma-Vällingby, medelBromma-Vällingby SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/5Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
distMResultat
fre 6/5Närkekvartetten, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/5ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/5MtbO, Tour de Stockholm, dag 2, medelSöders-TyresöStockholm
M
distMResultat
lör 7/5Haninge SOK, långHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5Hökensåsracet, långOK GränsenSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5MtbO, Tour de Stockholm, dag 3, Svenska Cupen, #1, medelSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5Närkekvartetten, dag 3, långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1Ockelbo OK
OK Hammaren
Gästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland
distSLResultat
lör 7/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natMResultat
lör 7/5Klarälvskavlen, individuella öppna motionsklasserIK Vikings OKVärmland
distLResultat
sön 8/5Haninge SOK, medelHaninge SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5MtbO, Tour de Stockholm, dag 4, Svenska Cupen, #2, långJärfälla OKStockholm
M
natLResultat
sön 8/5NipstigenOK NipanÅngermanland
natMResultat
sön 8/5Ängelholm 500 SprintHjärnarps OLSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5LagadalskampenFK FinnSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5Närkekvartetten, dag 4, medelHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5OK Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5Swedish League, #7, lång, final med Kuxaträffen, dag 2Ockelbo OK
OK Hammaren
Gästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natLResultat
sön 8/5StigsökarträffenStigsökarnaBohuslän-Dal
natMResultat
sön 8/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 10/5DM, sprint, StockholmCentrum OKStockholm
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 10/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
tor 12/5Sandvikens öppna kommunmästerskapStorviks IFGästrikland
mästLResultat
tor 12/5Ungdomsserien, #1, krets norr 1Attunda OKStockholm
distLResultat
tor 12/5Ungdomsserien, #1, krets söder 1Hellas OrienteringStockholm
distLResultat
tor 12/5Ungdomsserien, #1, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLResultat
tor 12/5Ungdomsserien, #1, krets söder 3Skogsluffarnas OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/5Ungdomsserien, #1, krets norr 2IFK Lidingö SOKStockholm
distLResultat
tor 12/5Ungdomsserien, #1, krets söder 4Söders-TyresöStockholm
distLResultat
fre 13/5Tiomila Open Individual, FridayKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natLKResultat
fre 13/5King and Queen of MördarbackenStora Tuna OK
Säterbygdens OK
Dalarna
distSResultat
lör 14/5PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
mästL
lör 14/5PreO, TempORehns BKHälsingland
P
natS
lör 14/5Tiomila Open Individual, SaturdayKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natLResultat
lör 14/5 - sön 15/5Tiomila i Falun-BorlängeKvarnsvedens GOIF OK
OK Kåre
Stora Tuna OK
Säterbygdens OK
Dalarna
natSLKResultat
sön 15/5PreO, HelsingevårRehns BKHälsingland
P
natL
sön 15/5Tiomila Open Individual, SundayKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natLResultat
sön 15/5Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
tis 17/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/5Gävla långt med DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandGävle OK
Hälsinglands OF
Gästrikland
Hälsingland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/5JVM-test, sprintIK HakarpspojkarnaSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/5Faxeträffen, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/5Hässleholms OK, sprintHässleholms OKSkåne
natS
lör 21/5Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natMResultat
lör 21/5 - sön 22/5Tour de MedelpadSundsvalls OKMedelpad
natLResultat
lör 21/5UngdomstrolletGotlands Bro OKGotland
distLResultat
lör 21/55-mannastafettenLindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
distSLResultat
lör 21/5DM, sprint, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 21/5JVM-test, medelIK HakarpspojkarnaSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/5Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIstrums SKVästergötland
mästSResultat
lör 21/5DM, sprintstafett, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästSSResultat
lör 21/5Älvsby IF OK, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natMResultat
sön 22/5JVM-test, långJönköpings OKSmåland
natLResultat
sön 22/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
sön 22/5Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natLResultat
sön 22/5Gällstad, sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/5Älvsby IF OK, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
sön 22/5LundasprintenLunds OKSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/5Faxeträffen, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/5MtbO, DM, Dalarna, medelIFK Mora OKDalarna
M
mästMResultat
tis 24/5Ungdomsserien, #2, krets norr 1Waxholms OKStockholm
distLResultat
tis 24/5Ungdomsserien, #2, krets norr 2Sundbybergs IKStockholm
distLResultat
tis 24/5Ungdomsserien, #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm
distLResultat
tis 24/5Ungdomsserien, #2, krets söder 4Haninge SOKStockholm
distLResultat
tis 24/5Ungdomsserien, #2, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/5Ungdomsserien, #2, krets söder 3OK SödertörnStockholm
distLResultat
ons 25/5KanalsprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/5DM, sprint, GästriklandValbo AIFGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/5DM, sprint, UpplandOK RodhenUppland
mästSResultat
tor 26/5MtbO, DM, sprint, Uppland + StockholmOK Rodhen
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
M
mästSResultat
fre 27/5DM, sprint, SödermanlandOK MåsenSödermanland
mästSResultat
lör 28/5Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/5DM, sprint, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/5DM, sprint, SmålandOK BävernSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/5DM, sprint, VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
lör 28/5DM, sprintstafett, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästSSResultat
lör 28/5DM, sprintstafett, SmålandOK BävernSmåland
mästSSResultat
lör 28/5PreO, DM, SkåneOK KompassenSkåne
P
mästL
lör 28/5DM, sprint, SkåneOK KompassenSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/5DM, sprint, Örebro länOK TisarenÖrebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/5Renlunken, långOK RenenNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/5Sommarlägret, sprintSkogsluffarnas OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/5High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMResultat
lör 28/5MtbO, Svenska Cupen, #3, medelFinspångs SOKÖstergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/5DM, sprintstafett, VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSSResultat
sön 29/5Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/5EdetdubbelnOK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
sön 29/5MtbO, Svenska Cupen, #4, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
natLResultat
sön 29/5DM, sprintstafett, SkåneOK KompassenSkåne
mästSSResultat
sön 29/5OK Kompassen, sprintOK KompassenSkåne
natSResultat
sön 29/5Renlunken, medelOK RenenNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/5Sommarlägret, stafettSkogsluffarnas OKStockholm
distSSResultat
sön 29/5High Coast 2-days, medelOK NolaskogsarnaÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/5PekingduonMatteus SI
Tjalve IF Norrköping
Östergötland
natSM
tis 31/5Torsprinten - Eskilstuna Sprint CupOK TorSödermanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/6DM, sprint, ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/6Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/6DM, sprint, GöteborgLerums SOKGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/6KinnekullesprintenOK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/6PreO, HedströmmenOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
P
natS
lör 4/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/6 - sön 5/6SM, sprint, individuellRonneby OK
Örebro Läns OF
Blekinge
Örebro Län
mästSResultat
lör 4/6 - sön 5/6Sprinthelgen, publiktävling SMOK OrionBlekinge
natSResultat
lör 4/6 - mån 6/6Västerbottens 3-dagarsIFK Umeå
Wilhelmina OK
Västerbotten
natMResultat
lör 4/6MtbO, Edsbyns OK, Dag 1Edsbyns OKHälsingland
M
natMResultat
sön 5/6SM, sprintstafett, kvalRonneby OKBlekinge
mästSS
sön 5/6Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/6PreO, SurahammarSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
natL
sön 5/6MtbO, Edsbyns OK, Dag 2Edsbyns OKHälsingland
M
natMResultat
mån 6/6SM, sprintstafett, finalRonneby OK
Örebro Läns OF
Blekinge
Örebro Län
mästSSResultat
mån 6/6Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 6/6DM, sprint, VärmlandKristinehamns OKVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 6/6PreO, DM, VästmanlandVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
natLStarttider
ons 8/6Sommarsprinten, #1Almby IKÖrebro Län
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/6WOC-test, sprintBohuslän-Dals OF
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dal
distSResultat
fre 10/6WOC-test, middleIdefjordens SKBohuslän-Dal
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/6Bergnäsets AIK, långBergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/6Wild West-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/6Slottssprinten, individuellSigtuna OKUppland
natSResultat
lör 11/6PreO, Upplandshelg, DM, TempOOK RodhenUppland
P
mästS
lör 11/6BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/6DM, sprint, Jämtland-HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
mästSResultat
lör 11/6Slottssprinten 2-mannastafett, sprintSigtuna OKUppland
natSSResultat
lör 11/6PreO, OK LinnéOK LinnéUppland
P
natM
sön 12/6Bergnäsets AIK, medelBergnäsets AIKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/6MtbO, DM, Västergötland, MedelOK MarkVästergötland
M
mästMResultat
sön 12/6Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/6PreO, Björklinge SOKBjörklinge SOKUppland
P
natL
sön 12/6WOC-test, longIdefjordens SKBohuslän-Dal
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/6Sommarsprinten, #2Almby IKÖrebro Län
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/6DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen och MagnumFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
mästUResultat
tis 14/6DM, sprint, HälsinglandSöderhamns OKHälsingland
mästSResultat
ons 15/6DM, sprint, MedelpadNjurunda OKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/6 - sön 19/6Tre skåningar och en danskHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/6MtbO, Svenska Cupen, #5, medelLeksands OKDalarna
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/6DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpad
mästMResultat
lör 18/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, sprintLeksands OKDalarna
M
mästSResultat
lör 18/6PreO, DM, Västergötland + Göteborg + Bohuslän-DalFritsla VIK
Skene Sim o IS
Västergötland
P
mästL
sön 19/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, långLeksands OKDalarna
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/6Öbacka ChallengeHärnösands OKÅngermanland
natMResultat
ons 22/6DM, sprint, GotlandGarda OKGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/6Idre fjällorienteringIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
sön 26/6Örebro City Sprint (WRE) + Sommarsprinten, #3Almby IK
Garphyttans IF
Örebro Län
intSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/6Örebro Sprintmixstafett - (Mixed Sprint Relay)Almby IK
Garphyttans IF
Örebro Län
natSSResultat
mån 27/6FjällsprintenIdrefjällens OKDalarna
natSResultat
tis 28/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/6 - tor 30/6Idre 3-dagarsIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
ons 29/6PreO, DM, dag, UpplandLånghundra IFUppland
P
mästL
ons 29/6Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/7Vålådalens 3-dagars, Etapp 1, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natSResultat
fre 1/7 - sön 3/7Eskilstuna WeekendIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/7SOK Nordiska, medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natMResultat
lör 2/7Vålådalens 3-dagars, Etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natMResultat
lör 2/7GrövelsjöorienteringenDalarnas OF
Grövelsjöfjällens OK
Dalarna
distLResultat
lör 2/7SM, ultralång distansIK Standard
Ärla IF
Södermanland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/7 - sön 3/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKResultat
sön 3/7Vålådalens 3-dagars, Etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLResultat
sön 3/7GrövelsjöorienteringenDalarnas OF
Grövelsjöfjällens OK
Dalarna
distMResultat
mån 4/7 - ons 6/7TrekvällarsOK RavinenStockholm
distLResultat
tis 5/7Tjust 2-dagars, dag 1, långGamleby OKSmåland
natLResultat
ons 6/7Tjust 2-dagars, dag 2, långGamleby OKSmåland
natLResultat
lör 9/7 - sön 10/7Vittjärvs 2-dagarsVittjärvs IKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/7 - sön 10/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/7Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/7Havs-OL SprintStigmännen Karlshamns OKBlekinge
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/7Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 11/7 - ons 13/7Sommar-3-kvällars, ÖsterlenAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLResultat
tis 12/7 - tor 14/7Gotlands 3-dagarsGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/7Prolog KungsbackasprintenIF RigorHallands Orienteringsförbund
natS
fre 15/7 - sön 17/7Hallands 3-dagars 2016Fjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/7 - ons 20/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/7PreO, "Helsingehelg" i IdreRehns BKHälsingland
P
natL
tor 21/7 - fre 22/7Morokulien 2-dagarsOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/7PreO, "Helsingehelg" i Idre, DM DalarnaRehns BKHälsingland
P
mästL
lör 23/7O-Ringen AXA-stafettenO-Ringen
natSSResultat
sön 24/7 - fre 29/7O-Ringen Sälen 2016O-Ringen
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/7 - fre 29/7O-Ringen Sälen 2016 Pre-OO-Ringen
P
natL
mån 25/7 - ons 27/7MtbO, O-Ringen Sälen 2016O-Ringen
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMResultat
tis 2/8OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLResultat
ons 3/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLResultat
tor 4/8StjärnorpssprintenOK DenselnÖstergötland
natMResultat
fre 5/8Tibrotrippeln, dag 1, sprintIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/8 - lör 6/8Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSLKResultat
lör 6/8Tibrotrippeln, dag 2, medelIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/8 - sön 7/8MedeltidskampenGarda OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/8Tibrotrippeln, dag 3, långIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/8TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/8Distriktsmatch, sprintArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
distSResultat
ons 10/8Distriktsmatch, långArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
distLResultat
ons 10/8MarkarydssprintenMarkaryds FKSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/8MtbO, USM/JSM/SM/VSM, medelSäterbygdens OKDalarna
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/8Norrlandsmästerskapen, sprintLycksele IF
Robertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/8Götalandsmästerskapen, sprintFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/8Attunda, långAttunda OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/8Avesta PropagandanAvesta OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/8Götalandsmästerskapen, långFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/8Klåveröds QuattrO, medelOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/8MtbO, Svenska Cupen, #6, sprintSäterbygdens OKDalarna
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/8Norrlandsmästerskapen, långLycksele IF
Robertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/8Askersundsträffen, medelAskersunds OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8Attunda, medelAttunda OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8Avesta PropagandanAvesta OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8Götalandsmästerskapen, stafettFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästSLResultat
sön 14/8Götlandsmästerskapen, individuell publiktävling, medelFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8Klåveröds QuattrO, långOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8MtbO, Klåveröds QuattrOOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
M
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8MtbO, USM/JSM/SM/VSM, lång, masstartSäterbygdens OKDalarna
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8Norrlandsmästerskapen, medelLycksele IF
Robertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8EskilstunaorienteringenEskilstuna OLSödermanland
natLResultat
sön 14/8LinnéklassikernOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8Kils OKKils OKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/8Storviks nattStorviks IFGästrikland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/8Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSLResultat
lör 20/8Golden Weekend, dag 1, medelArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/8PreO/TrailO Gläntan, dag 1OK Gläntan VessigebroHallands Orienteringsförbund
P
natL
lör 20/8 - sön 21/8Jonas Larsons minneBergnäsets AIKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/8 - sön 28/8ROC, publiktävling på VMBohuslän-Dals OF
Svenska Orienteringsförbundet
Bohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/8OK Kontinent, medelOK KontinentSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/8DM, medel, ÅngermanlandOK BrantenÅngermanland
mästMResultat
lör 20/8Bottnaryds IFBottnaryds IFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/8DM, medel, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/8DM, medel, VästerbottenUmedalens IFVästerbotten
mästMResultat
sön 21/8Brakmarsmedeln i TyresöSöders-TyresöStockholm
distMResultat
sön 21/8Golden Weekend, dag 2, medelArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/8PreO/TrailO Gläntan, dag 2OK Gläntan VessigebroHallands Orienteringsförbund
P
natL
sön 21/8OK Kontinent, långOK KontinentSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/8RamunderträffenSkogspojkarnas OKÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/8Gotland Team Sprint, stafettVisborgs OKGotland
distSSResultat
sön 21/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/8Gotland Team Sprint, individuella öppna klasserVisborgs OKGotland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/8DM, lång, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/8DM, stafett, VästerbottenUmedalens IFVästerbotten
mästSLResultat
tis 23/8Ungdomsserien, regionsfinal, norrVäsby OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/8Ungdomsserien, regionsfinal, syd Tullinge SKStockholm
distMResultat
ons 24/8PreO, ROC, publiktävling VM, dag 1OK SkogsmunkenBohuslän-Dal
P
natL
ons 24/8OK Torfinn, medelOK TorfinnSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/8PreO, ROC, publiktävling VM, dag 2OK SkogsmunkenBohuslän-Dal
P
natL
fre 26/8DM, natt, Dalarna och Öppna Falumästerskap med ungdomskretsSvärdsjö SOKDalarna
mästLNResultat
lör 27/8BauertrampetJönköpings OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/8DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandVK Uvarna
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/8Ombergsjakten, dag 1, medelÖdeshögs SKÖstergötland
distM
lör 27/8Täby OK, medelTäby OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/8OK Tor-kampenOK TorSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/8OL-rounden, dag 1, långOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
distLResultat
lör 27/8DM, medel, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/8MtbO, Tranås-sprinten, Svenska Cupen, #7Sol TranåsSmåland
M
natSResultat
sön 28/8DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandVK Uvarna
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästSL
sön 28/8DM, stafett, Medelpad + Ångermanland, individuella öppna klasserVK Uvarna
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
distLResultat
sön 28/8Hästveda OK, långHästveda OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/8OL-rounden, dag 2, medelOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
distMResultat
sön 28/8Ombergsjakten, dag 2, medelÖdeshögs SKÖstergötland
distM
sön 28/8Täby OK, långTäby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/8Öppna Falumästerskap, långOK KåreDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/8DM, ultralång, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/8MtbO, Tranås-medel, Svenska Cupen, #8Sol TranåsSmåland
M
natMResultat
sön 28/8DM, lång, VästerbottenLångvikens OKVästerbotten
mästLResultat
sön 28/8MtbO, Öppna Falumästerskap, medelOK KåreDalarna
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/9DM, natt, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
OK Ödmården
Oslättforspojkarnas IK
Hälsingland
Gästrikland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/9DM, natt, SödermanlandÄrla IFSödermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/9DM, natt, UpplandOK TriangelnUppland
mästLNResultat
fre 2/9DM, natt, VärmlandSäffle OKVärmland
mästLNResultat
fre 2/9DM, natt, ÅngermanlandLugnviks IFÅngermanland
mästLKResultat
fre 2/9DM, natt, ÖstergötlandMjölby OKÖstergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9DM, lång, DalarnaIFK Mora OKDalarna
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9DM, lång, StockholmGustavsbergs OKStockholm
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9MtbO, Köping-KolsvaKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
M
distMResultat
lör 3/9DM, medel, HallandSimlångsdalens IFHallands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9DM, medel, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9DM, medel, GotlandVisborgs OKGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9DM, medel, GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9DM, medel, VästergötlandOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9DM, medel, Örebro länKFUM Örebro OKÖrebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9SelångerträffenSelånger SOKMedelpad
distMResultat
lör 3/9DM, medel, Småland + BlekingeVäxjö OKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9DM, sprint, Bohuslän-DalSvanesunds GIFBohuslän-Dal
mästSResultat
lör 3/9DM, sprint, NorrbottenBodens Bandyklubb OSNorrbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9DM, medel, Bohuslän-DalStenungsunds OKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9DM, natt, NorrbottenBodens Bandyklubb OSNorrbotten
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, lång, Gästrikland + HälsinglandGävle OK
Hälsinglands OF
Gästrikland
Hälsingland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, lång, Skåne + HallandHjärnarps OL
Laholms IF OK
Skåne
Hallands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, lång, UpplandRånäs OKUppland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, lång, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, medel, DalarnaIFK Mora OKDalarna
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, medel, StockholmOK RavinenStockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, stafett, GöteborgSjövalla FKGöteborg
mästSLResultat
sön 4/9DM, stafett, Gotland, individuella öppna klasserVisborgs OKGotland
distLResultat
sön 4/9DM, stafett, Småland + BlekingeVäxjö OKSmåland
mästSLResultat
sön 4/9DM, stafett, Småland + Blekinge, individuella öppna klasserVäxjö OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, lång, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, lång, Örebro länKFUM Örebro OKÖrebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, lång, ÖstergötlandTjalve IF NorrköpingÖstergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, stafett, VästergötlandOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
mästSLResultat
sön 4/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, stafett, GotlandVisborgs OKGotland
mästSLResultat
sön 4/9DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasserSjövalla FKGöteborg
distLResultat
sön 4/9DM, lång, VärmlandIK Vikings OKVärmland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, sprint, ÅngermanlandOK NipanÅngermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/9DM, natt, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/9DM, natt, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästLNResultat
fre 9/9DM, natt, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/9DM, natt, VästergötlandOK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/9DM, natt, StockholmIFK Lidingö SOKStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/9DM, natt, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/9DM, natt, SmålandNässjö OKSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/9DM, natt, VästmanlandHallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 10/9DM, lång, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9DM, medel, SödermanlandSödertälje IFSödermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9DM, medel, VärmlandOK DjerfVärmland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9DM, sprint, VästergötlandOK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9DM, medel, SkåneFK BokenSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9DM, sprint , DalarnaLeksands OKDalarna
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9DM, medel, UpplandIF ThorUppland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9Herkules SprintFK HerkulesGöteborg
natSResultat
lör 10/9DM, medel, Hälsingland + GästriklandLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9DM, medel, ÖstergötlandMotala AIF OLÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9MtbO, Höga Kusten, Svenska Cupen, #9, sprint + DM ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9TegerastafettenLeksands OKDalarna
distSSResultat
sön 11/9DM, lång, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, lång, VästergötlandOK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, HallandOskarströms OKHallands Orienteringsförbund
mästSL
sön 11/9DM, stafett, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, Södermanland + StockholmSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, Södermanland + Stockholm, individuella öppna klasserSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
distMResultat
sön 11/9DM, stafett, UpplandLänna IFUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, Västmanland + DalarnaNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9Stöcksjö ISStöcksjö ISVästerbotten
distMResultat
sön 11/9DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
distLResultat
sön 11/9DM, stafett, ÖstergötlandMotala AIF OLÖstergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, lång, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, SkåneFK BokenSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserFK BokenSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLänna IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, VärmlandDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, Örebro länOK TylöskogÖrebro Län
mästSLResultat
sön 11/9DM, stafett, Örebro län, individuella öppna klasserOK TylöskogÖrebro Län
distLResultat
sön 11/9MtbO, Höga Kusten, Svenska Cupen, #10, final, lång, masstart + DM ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanland
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, Hälsingland + GästriklandLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, Hälsingland + Gästrikland, individuella öppna klasserLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
mästLResultat
sön 11/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserMotala AIF OLÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, lång, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, lång, SmålandTorsås OKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/9Ungdoms-SM, sprintOK TyrVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/9Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingOK TyrVärmland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/9 - lör 17/9Nacka by NightOK RavinenStockholm
distLNResultat
lör 17/9Arosträffen, medelVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/9NAIS-träffen, medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/9Ungdoms-SM, långOK TyrVärmland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/9Valbo AIF:s nationella, medelValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/9 - sön 18/9SM, långOK Skogsfalken
OK Vilse 87
Blekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/9FyrklubbsHärlövs IFSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/9AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/9PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkåne
P
distL
lör 17/9DM, stafett, Bohuslän-DalUddevalla ISBohuslän-Dal
mästSMResultat
lör 17/9Ungdoms-SM, lång, publiktävlingOK TyrVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9Arosträffen, långVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9Bahco-stafettenLidköpings VSKVästergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9Gotlands HöstträffenGarda OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9Landehofs hösttävlingOK LandehofGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9Luffarnas långdistansSkogsluffarnas OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9NAIS-träffen, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natL
sön 18/9Ungdoms-SM, stafettOK TyrVärmland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9SM, lång, publiktävlingOK Skogsfalken
OK Vilse 87
Blekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9Valbo AIF:s nationella, förlängd medelValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9Tenhults SOKTenhults SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/9Veteran-SM, sprintRonneby OKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/9 - lör 24/9SM, medelOK OrionBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/9Bredareds IFBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland
distSLResultat
lör 24/9Veteran-SM, medelRonneby OKBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/9Dubbelfajten (publiktävling)Garphyttans IF
Örebro Läns OF
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/9Hässleholms OK, medelHässleholms OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/9Dubbelfajten (patrulltävling)Garphyttans IF
Örebro Läns OF
Örebro Län
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/9FK Åsen, långFK ÅsenSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/9SkräddartorpsträffenVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/9SM, stafettOK OrionBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/9Veteran-SM, långRonneby OKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/9VärmlandsserienOK ÄlgenVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/9LindomedubbelnIK UvenGöteborg
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/9OK GisleOK GisleSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 27/9BAIK-A-NATT #1Bergnäsets AIKNorrbotten
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 27/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalen
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholm
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/9Natti-Natti, individuella öppna klasserIFK EnskedeStockholm
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/9Öppet Skaraborgsmästerskap, nattIF HagenVästergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/9DM, natt, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/9Vetlanda OL-sport Cup, medel, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/10PreO, DM, natt, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
mästLN
lör 1/10PreO, OK LinnéOK LinnéUppland
P
natL
lör 1/10Waxholms OK, medelWaxholms OKStockholm
natM
lör 1/10Vetlanda OL-sport Cup, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/10RSK/Hestra-träffenHestra IF
Rydboholms SK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/10Skärmjakten, långHJS-Vansbro OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/10Älgots cup, finalÖrkelljunga FKSkåne
natLResultat
lör 1/10Vänersborgsdubbeln, dag 1, medelVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/10DM, sprint, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästSResultat
lör 1/10DM, natt, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästLNResultat
sön 2/10Skärmjakten, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/10Höstracet, Skillingaryd/VaggerydSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/10Höstrusket i Örkelljunga, medelÖrkelljunga FKSkåne
natMResultat
sön 2/10PreO, Länna IFLänna IFUppland
P
natL
sön 2/10Ungdomsseriefinalen, StockholmJärfälla OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/10UngdomsstafettenÖrkelljunga FKSkåne
natSLResultat
sön 2/10Vänersborgsdubbeln, dag 2, medelVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/10Ålems OKÅlems OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/10Upplandsfinalen, medeldistansIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/10Öviksmästerskapen SkogslöparnaÅngermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/10MidälvastafettenNjurunda OKMedelpad
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/10BAIK-A-NATT #2Bergnäsets AIKNorrbotten
distMNResultat
lör 8/1025manna, individuella öppna klasserOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/1025mannakortenOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/10BollebygdsprintenOK OrintoVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/10BAIK-A-NATT #3Bergnäsets AIKNorrbotten
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i Livelox
lör 15/10Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser lördagKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/10Daladubbeln, individuella öppna motionsklasser söndag Karlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLResultat
sön 16/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/10Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i Livelox
sön 16/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natLResultat
sön 16/10PreO, DM, dag, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
P
mästL
fre 21/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/10Haninge sprintstafett, individuella öppna klasserHaninge SOKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/10PreO, DM, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
P
mästL
lör 22/10 - sön 23/10Helg utan älgGarda OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/10Höstbudkavlen, individuella öppna motionsklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/10HöstbudkavlenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/10Eslövs FK, medelEslövs FKSkåne
natM
sön 23/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMResultat
sön 23/10Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Skåne, SmålandOK Vilse 87Blekinge
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/10OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/10PreO, Natt-SM, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland
P
mästLN
fre 28/10Höst Öst PrologHärlövs IFSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/10 - sön 30/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/10PreO, TempO-SM, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland
P
mästS
sön 30/10PreO, Dag-SM, Kungälvs OKKungälvs OKGöteborg
P
mästL
sön 30/10Smålandskaveln, individuella öppna klasserEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/11MtbO, RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLN
lör 5/11Rodhenloppet, patrullOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i Livelox
lör 5/11Uddevallatrofén, patrullUddevalla OKBohuslän-Dal
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/11SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/11Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/11OK Stigen, medelOK StigenSmåland
distM
sön 6/11Sydsvenska 2-milenHylte OKHallands Orienteringsförbund
natU
sön 6/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSMStarttider
sön 6/11Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/11DM, ultralång, VästmanlandVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästUResultat
fre 11/11O-Event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm
distM
lör 12/11O-Event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distL
sön 13/11O-Event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/11FakirenArboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natUResultat
ons 16/11Mila Stockholm by Night, #1Söders-TyresöStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/11Stockholm Rogaining, patrullOK RavinenStockholm
distPU
ons 14/12Mila Stockholm by Night, #2Tullinge SKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/12SkidO, OBS-tävling, sprintAlfta-Ösa OKHälsingland
S
natSResultat
sön 18/12SkidO, OBS-tävling, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
S
natMResultat

Annonser