Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

782 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2016-12-31 med följande urval: Göteborg, Halland, Småland, Västergötland, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1Först i mål etapp 2Falköpings AIK OKVästergötland
klubbSN
fre 8/1
lör 9/1
sön 10/1Vintercupen etapp 1Frölunda OLGöteborg
klubbLResultat
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1
tor 14/1Veteran-OL GöteborgSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
Väterbygden By Night 2016 deltävlig 6IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 7Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 3OK MarkVästergötland
närLNResultat
Skaraborg By NightGudhems IFVästergötland
närMNResultat
fre 15/1
lör 16/1
sön 17/1Vinter-cupen Etapp 2IK UvenGöteborg
klubbLResultat
Alehofs Närtävling i SkidorienteringOK AlehofGöteborg
S
närM
Vinterrace etapp 3Trollhättans SOKVästergötland
närLResultat
v 3mån 18/1
tis 19/1Nattcup 4 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLNResultat
ons 20/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
tor 21/1OK Landehof - nattcup 3OK LandehofGöteborg
klubbLN
Vätterbygden By Night 2016 deltävling 7IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
fre 22/1
lör 23/1HOF-kursIK Trenne UllaredHalland
klubbLStarttider
test tävlingOK LindénaHalland
klubbLStarttider
Fredriks tävlingOK Gläntan VessigebroHalland
klubbLStarttider
HOF-KURS RIGORIF RigorHalland
klubbMStarttider
Stigs stafett testOskarströms OKHalland
klubbSLStarttider
HOF-Kurs IF RigorIF RigorHalland
klubbM
sön 24/1Vintercupen etapp 3Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Vintercupen-4Gamleby OKSmåland
närLResultat
SkidO, DM, lång, GöteborgLerums SOKGöteborg
S
natLResultat
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 28/1Veteran-O-IFK GbgIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närL
Natt 7:an Etapp 4Hestra IFVästergötland
närLNResultat
Skaraborg by NightRyda SKVästergötland
närLNResultat
Vätterbygden by Night 2015/2016 deltävling 8Jönköpings OKSmåland
klubbLNResultat
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1BOK_träningBodafors OKSmåland
klubbL
Vinter cup etapp 4FK HerkulesGöteborg
närLResultat
VintercupFK HerkulesGöteborg
närL
Först i mål etapp 3Falköpings AIK OKVästergötland
närM
Vinterrace etapp 5 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närSResultat
Tibro OK - Planeringsdag Fokus RekryteringTibro OKVästergötland
klubbL
v 5mån 1/2
tis 2/2Nattcup 5 VSKVänersborgs SKVästergötland
närLNResultat
ons 3/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 4/2GOF NattCup Etapp 8Göteborgs OF
IK Uven
Göteborg
närLNResultat
OK Landehof - nattcup 4OK LandehofGöteborg
klubbLNResultat
Vätterbygden By Night deltävlng 9IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
fre 5/2
lör 6/2Träningsdag IKHP-LOKIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLResultat
OLAutbildning ZanoyIstrums SKVästergötland
klubbUResultat
Virres tävlingHestra IFVästergötland
klubbLStarttider
Ola utbildning FilipIK GandvikVästergötland
klubbLStarttider
Istrum test-tävling OLA-utbildningIstrums SKVästergötland
klubbMStarttider
O-Camps OLAutbildningIK GandvikVästergötland
klubbLNStarttider
sön 7/2TSOK:s vinterträningTenhults SOKSmåland
närL
Vintercupen etapp 5Frölunda OLGöteborg
klubbLResultat
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
tor 11/2Veteran OLLerums SOKGöteborg
närLResultat
Vätterbygden By Night 2016 deltävling 10IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 9Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 5Skene Sim o ISVästergötland
närLNResultat
Skaraborg by Night FAIK OKFalköpings AIK OKVästergötland
närLNResultat
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2Tjustalliansens Vintercup 5Västerviks OKSmåland
närLResultat
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2
sön 21/2OK Gränsens VinterträningOK GränsenSmåland
närMResultat
SM Sport vintercup #3Sävedalens AIKGöteborg
närLResultat
Vintecupen etapp 6Göteborgs SKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
VinteralliansHultsfreds OKSmåland
närLResultat
Vinterrace etapp 7Vänersborgs SKVästergötland
närLResultat
v 8mån 22/2
tis 23/2Skaraborg by Night VIILidköpings VSKVästergötland
närMNResultat
ons 24/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 25/2Veteran-OLKungälvs OKGöteborg
närLResultat
Vätterbygden by Night 2016 deltävling 11IF Hallby SOKSmåland
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 10Göteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Göteborg
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 6IK YmerVästergötland
närLN
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2Vinter-cupen Etapp 7IK UvenGöteborg
klubbLResultat
v 9mån 29/2Test tävling 1Sjövalla FKGöteborg
klubbLStarttider
tis 1/3
ons 2/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
tor 3/3Vätterbygden By Night deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
fre 4/3
lör 5/3SM Sport Vintercup #4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närMResultat
sön 6/3Vintercupen etapp 8Frölunda OLGöteborg
klubbLResultat
v 10mån 7/3
tis 8/3Skaraborgs by night OK KlyftamoOK KlyftamoVästergötland
närLNResultat
ons 9/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 10/3Veteran-OL (Skogshjortarna)Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
Vintercupen-6Gamleby OKSmåland
närLNResultat
Vätterbygden By Night 2016 deltävling 13IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
Natt 7:an 7-härdsmästerskapUlricehamns OKVästergötland
närLN
GOF NattCup Etapp 11Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLNResultat
fre 11/3Aneby Indoor ChampionshipsSOK AnebySmåland
klubbS
KattegattnattLaholms IF OKHalland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/3Hallandspremiären, medelHalmstad OKHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/3Hallandspremiären, långOK LindénaHalland
natLResultat
Vinter ol Bottnaryds IFSmåland
närL
v 11mån 14/3
tis 15/3
ons 16/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 17/3
fre 18/3DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
mästLNResultat
lör 19/3Tiomilaträning förmiddag JonseredSävedalens AIKGöteborg
klubbL
Falkenbergs OK närtävlingFalkenbergs OKHalland
närMResultat
Vårupptakt (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
Tiomilaträning eftermiddag BredaremossenSävedalens AIKGöteborg
klubbMK
sön 20/3MeOS utbildningSävedalens AIKGöteborg
klubbL
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mariestads FK kretsträningMariestads FKVästergötland
närLResultat
Stafett-OL ÖjersjökartanSävedalens AIKGöteborg
klubbLResultat
Frölunda OL, medelFrölunda OLGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Västkust-stafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närSLResultat
v 12mån 21/3
tis 22/3POL-SkaraHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötland
närLResultat
POL IK GandvikIK GandvikVästergötland
närL
ons 23/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 24/3Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland
natLNResultat
fre 25/3FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMResultat
Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLResultat
NackheträffenOK NackheHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/3
v 13mån 28/3SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMResultat
tis 29/3Tisdags-OL HeneIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
ons 30/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
Kretsträning OK SkogsstjärnanOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
tor 31/3POL RydaHjobygdens OK
IF Hagen
Ryda SK
Västergötland
närLResultat
Kretsträning i RydaRyda SKVästergötland
närL
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närSResultat
fre 1/4Klubbläger i RonnebySOK AnebySmåland
klubbL
Tjustmästerskap nattGamleby OKSmåland
närLResultat
HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland
natLNResultat
lör 2/4Klubbläger i RonnebySOK AnebySmåland
klubbL
Anderstorps OK, medelAnderstorps OKSmåland
distMResultat
sön 3/4Klubbläger i RonnebySOK AnebySmåland
klubbL
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 4/4
tis 5/4SAKO HultsjönTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
Allians BullerbynVimmerby OKSmåland
klubbL
ons 6/4BauernattaJönköpings OKSmåland
distMNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
VetOL SkogshöjdenTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
MotionsorienteringLessebo OKSmåland
närLResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Kretsträning västra kretsenLidköpings VSKVästergötland
närM
tor 7/4POL MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland
närLResultat
VeteranorienteringOK GränsenSmåland
närLResultat
Veteran-O GöteborgOK Landehof
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
närLResultat
SamträningFrölunda OLGöteborg
klubbM
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
fre 8/4
lör 9/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VästboträffenOK VivillSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Göteborgsdubbeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet skaraborgsmästerskap, medelMariestads FKVästergötland
natMResultat
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 11/4
tis 12/4Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
KM-Natt 2016Västerviks OKSmåland
klubbLN
ons 13/4GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Motions 5-dagarsVärend GN OLSmåland
närMResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
tor 14/4POL AxvallHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närLResultat
HOK VeteranerHultsfreds OKSmåland
närLResultat
TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbM
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Kretsträning Västra kretsenIstrums SKVästergötland
närM
TorsdagsträningTidaholm SOK SisuVästergötland
klubbS
fre 15/4Natt-KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötland
närLN
lör 16/4Tour de Mösseberg, medelFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Mösseberg, upphill-MicroFalköpings AIK OKVästergötland
natSResultat
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, individuell, långIK Trenne UllaredHalland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, publiktävling, medelIK Trenne UllaredHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/4Öppna SkaraborgsstafettenIK GandvikVästergötland
distSL
SSM, stafettIK Trenne UllaredHalland
mästSLResultat
LånguvenIK UvenGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tävlingskunskap nybörjarkursFK FinnSmåland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
SSM, individuell publiktävling, långIK Trenne UllaredHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 18/4
tis 19/4Månadens bana 19 aprilUlricehamns OKVästergötland
klubbLResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
Sakoträning OnsjöVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Kretsträning västra kretsenOK KlyftamoVästergötland
närM
HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
Öppet Kretsmästerskap StafettGudhems IFVästergötland
närSMResultat
ons 20/4GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
Motions-OL, RiddarstenLerums SOKGöteborg
närL
Motions-5dagarsVäxjö OKSmåland
närLResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närMResultat
SSKs KlubbmästerskapIK SternGöteborg
klubbL
Testa MTB-OFK HerkulesGöteborg
M
närM
tor 21/4Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
POL SäterHjobygdens OK
IF Hagen
Västergötland
närLResultat
TorsdagsträningGöteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
Veteran-OL (GMOK)Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
NissadalsträningOK StigenSmåland
närM
TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 22/4
lör 23/4IK Hakarpspojkarna, långIK HakarpspojkarnaSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4IK Hakarpspojkarna, medelIK HakarpspojkarnaSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 25/4
tis 26/4Tisdags-OL Fagersanna IF Hagen
Tibro OK
Västergötland
närLResultat
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Öppet kretsmästerskap södra kretsen Tidaholm SOK SisuVästergötland
närLResultat
HöglandsserienOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötland
Småland
närLResultat
SAKO 1 TSOKTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
ons 27/410mila-träningGöteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närLKResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
Veteran OL 3-stadTrollhättans SKVästergötland
närMResultat
Motions-5dagarsAlvesta SOKSmåland
närMResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närM
Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närLResultat
tor 28/4POL GrästorpFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLResultat
Ungdomens 5-dagarsJönköpings OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbM
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
fre 29/4Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlenEksjö SOKSmåland
natSLKResultat
lör 30/4Sydsvenska 7manna- och 4dammabudkavlenEksjö SOKSmåland
natSLKResultat
Vårserien E1Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eksjö SOKEksjö SOKSmåland
distMResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, långLidköpings VSKVästergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 1OK NackheHalland
närMResultat
sön 1/5Målilla OKMålilla OKSmåland
natLResultat
DM, ultralång, VästergötlandOK TrananVästergötland
mästU
TraneträffenOK TrananVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 2/5
tis 3/5Dag-KM, AlingsåskretsenOK SkogshjortarnaVästergötland
närLResultat
POL AlbionstuganHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland
närLResultat
Tisdags-OL AlbionstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmåland
klubbMResultat
Mini AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
StengårdsträningBodafors OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
U5-dagars E1Emmaboda Verda OKSmåland
närL
Höglandsserien, deltävling 2, AGIF/FSOKAnnebergs GIF
Forserums SOK
Småland
närLResultat
ons 4/5Ungdomsserien Östra kretsenHjobygdens OKVästergötland
närLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Veteran OL 3-stadOK Skogsvargarna
Trollhättans SK
Västergötland
närMResultat
MotionsorienteringVäxjö AISSmåland
närL
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närMResultat
Icebug Sprintcup etapp1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSResultat
Södra Hallands Ungdomsserie etapp 1Simlångsdalens IFHalland
närLResultat
tor 5/5KölabodamedelnOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/5Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
distMResultat
lör 7/5Hökensåsracet, långOK GränsenSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5LagadalskampenFK FinnSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 9/5
tis 10/5Södra Vätterbygds Mästerskap & U 5-dagars Etapp 2Gränna-Bygdens OKSmåland
närMResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmåland
klubbMResultat
Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSResultat
Rankås X-Trail del 1 TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
Öppen Kretsträning Södra SkaraborgskretsenGudhems IFVästergötland
närMResultat
Höglandsserien Deltävling 3Eksjö SOKSmåland
närLResultat
ons 11/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla OK
Västergötland
Bohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närLResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närMResultat
Motionsorientering - Borås 1 av 5Bredareds IF
Hestra IF
Västergötland
närMResultat
IKHP Sprint Cup 1IK HakarpspojkarnaSmåland
närSResultat
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 2Halmstad OKHalland
närLResultat
Ungdomsserien Östra kretsenSOK TräffVästergötland
närMResultat
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 1Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
tor 12/5POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E1Göteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbMResultat
Tjustallanses Ungdomsserie-1Gamleby OKSmåland
närLResultat
TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg
klubbM
Kretsträning HolmestadOK KlyftamoVästergötland
närM
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 2OK LöftanHalland
närMResultat
fre 13/5
lör 14/5
sön 15/5Intensivkurs 2016-05-15Göteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Tjustmästerskap dagVästerviks OKSmåland
närLResultat
v 20mån 16/5
tis 17/5Rankås X-Trail del 2 TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
Motionsorientering/Tisdags-OL StenumIF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
närMResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmåland
klubbMResultat
Sprint-OL (Motions-OL)OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närSResultat
FAIK KretsträningFalköpings AIK OKVästergötland
närLResultat
Tisdagträning med sportIdentTenhults SOKSmåland
klubbMResultat
Icebug Sprintcup etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSResultat
HerrmatchIK GandvikVästergötland
klubbMResultat
Sako 3 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närMResultat
ons 18/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Veteran OL 3-stadStenungsunds OK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närLResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närMResultat
Motionsorientering - Borås 2 av 5Hestra IFVästergötland
närMResultat
MFK:s närtävlingMarkaryds FKSmåland
närM
Östra Kretsen - Krets OL - Tibro OKTibro OKVästergötland
närLResultat
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 2Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
tor 19/5POL-TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E2Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
Veteran-OL GöteborgIK SternGöteborg
närLResultat
TorsdagsdagsträningIK UvenGöteborg
klubbL
Ungdomsserien 2 2016Ankarsrums OKSmåland
närL
IKHP Sprint Cup 2IK HakarpspojkarnaSmåland
närSResultat
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närM
Nissadalszonens Ungdomscup Etapp 1OK RefteleSmåland
närLResultat
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
fre 20/5JVM-test, sprintIK HakarpspojkarnaSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/5DM, sprint, HallandOK NackheHalland
mästSResultat
JVM-test, medelIK HakarpspojkarnaSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppen orienteringsträning SjöbackaIF Marin VästGöteborg
klubbMResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIstrums SKVästergötland
mästSResultat
DM, sprintstafett, HallandOK NackheHalland
mästSSResultat
sön 22/5JVM-test, långJönköpings OKSmåland
natLResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
Gällstad, sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3FK Friskus-VarbergHalland
närLResultat
v 21mån 23/5
tis 24/5Vårserien E2FK Herkules
Göteborgs OF
Göteborg
närLResultat
Mattila Grand PrixTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närM
Rankås X-Trail del 3 TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmåland
klubbMResultat
Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSResultat
Ungdomskrets/motionsorientering BergstuganIK WilskeVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien, finalSOK AnebySmåland
närLResultat
Kretsmästerskap Sprint Norra KretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närSResultat
Sako-stafettVänersborgs SKVästergötland
närSLResultat
ons 25/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Vänersborgs SK
Västergötland
närMResultat
Motionsorientering-SkatåsIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLResultat
Motionsorientering - Borås 3 av 5Borås GIF
Hestra IF
Västergötland
närMResultat
Icebug Sprintcup etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSResultat
Ungdomsserien Östra kretsenIF HagenVästergötland
närLResultat
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 3Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
Dammatch Västra kretsenFrämmestads IKVästergötland
närMResultat
tor 26/5Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
POL-BjörsjönHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E3Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närSResultat
TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbM
IKHP Sprint Cup 3IK HakarpspojkarnaSmåland
närSResultat
Tjustalliansens ungdomsserie 3Västerviks OKSmåland
närLResultat
Nissadalszonens ungdomscup etapp 2Anderstorps OKSmåland
närLResultat
GOF JukolaträningGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbL
fre 27/5
lör 28/5DM, sprint, SmålandOK BävernSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandOK BävernSmåland
mästSSResultat
Norra Hallands ungdomsserie etapp 4Fjärås AIKHalland
närLResultat
Motionsorientering på LindomedagenIK UvenGöteborg
närLResultat
sön 29/5Intensivkurs 2016-05-29Göteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
FOLs VuxenkursFrölunda OLGöteborg
klubbL
v 22mån 30/5
tis 31/5Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
5-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmåland
klubbSResultat
Frida City Sprint E1Vänersborgs SKVästergötland
närSResultat
Sprintcupen Etapp1OK MarkVästergötland
närSResultat
Ungdoms-Kretstävling FAIK OKFalköpings AIK OKVästergötland
närLResultat
Vårserien E3Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/6Rankås X-Trail del 4 TibroTibro OKVästergötland
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Veteran OL 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närM
Motionsorientering - Borås 4 av 5Hestra IF
IK Ymer
Västergötland
närMResultat
DM, sprint, GöteborgLerums SOKGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Kretssprint, västra kretsenLidköpings VSKVästergötland
närSResultat
tor 2/6GOK Veteranol, SkramstadGamleby OKSmåland
närLResultat
POL-P4Hjobygdens OK
OK P4
Västergötland
närLResultat
Tjuststafetten OBS! anmälan via e-post ej Eventor se övrig infoAnkarsrums OKSmåland
närSM
KM upp till HD16OK TrananVästergötland
klubbLResultat
Sprint KMFrölunda OLGöteborg
klubbSResultat
Sprintcupen Etapp 2Skene Sim o ISVästergötland
närSResultat
fre 3/6
lör 4/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien E4Göteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Göteborg
närLResultat
sön 5/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 6/6Klubbmästerskap Fjärås AIK, IF Rigor, OK LöftanOK LöftanHalland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
NärtävlingNybro OKSmåland
närLResultat
GOF Jukola/Venla testSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
tis 7/6Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närLResultat
Cykel-OLOK StigenSmåland
M
klubbUResultat
Frida City Sprint E2Vänersborgs SKVästergötland
närSResultat
SOK Viljan MTBOSOK ViljanSmåland
M
närL
Sprintcupen Etapp 3OK RävenVästergötland
närSResultat
ons 8/6GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Veteran OL 3-stadOK Gipen
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närLResultat
Motionsorientering - Borås 5 av 5OK Orinto
Rydboholms SK
Västergötland
närMResultat
tor 9/6POL GrytenFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E4Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 10/6
lör 11/6SAIK ExtremsprintSävedalens AIKGöteborg
närS
Wild West-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien E5Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, DM, Västergötland, MedelOK MarkVästergötland
M
mästMResultat
JukolaträningVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
Orientering klubbmästerskap 2016Främmestads IKVästergötland
klubbMResultat
Klubbmästerskap Orientering 2016Främmestads IKVästergötland
klubbM
v 24mån 13/6
tis 14/6Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
Frida City Sprint E3Vänersborgs SKVästergötland
närSResultat
KlubbträningOK StigenSmåland
klubbLResultat
Uppvidingekarsellen 2016-06-14Kexholms SKSmåland
närLResultat
KlubbstafettIK UvenGöteborg
klubbM
Akron-matchenRyda SKVästergötland
närMResultat
KM LångSävedalens AIKGöteborg
klubbLResultat
KM MedelOK AlehofGöteborg
klubbMResultat
ons 15/6Knotakutet Trollhättans SOKVästergötland
klubbSResultat
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
tor 16/6POL i HjoHjobygdens OKVästergötland
närLResultat
Skidklubbens Sommarcup E5Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
Veteran-OL (Tolereds AIK)Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
fre 17/6
lör 18/6PreO, DM, Västergötland + Göteborg + Bohuslän-DalFritsla VIK
Skene Sim o IS
Västergötland
P
mästL
sön 19/6O-CAMP 2016, etapp 1Västergötlands OFVästergötland
närL
v 25mån 20/6O-CAMP 2016, etapp 2Västergötlands OFVästergötland
närL
NjudungskavlenLandsbro IF SKSmåland
närSLResultat
tis 21/6O-CAMP 2016, etapp 3Västergötlands OFVästergötland
närL
POL- Lilla HavsjönHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
närLResultat
UppvidingekarusellenAlstermo IFSmåland
närM
Tisdags-OL BjärsjöIF HagenVästergötland
närLResultat
SakoträningVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
Månadens Bana JuniUlricehamns OKVästergötland
klubbM
Höglands-OLEksjö SOKSmåland
närLResultat
KM - Friskus & NackheFK Friskus-VarbergHalland
klubbLResultat
Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötland
närSSResultat
ons 22/6O-CAMP 2016, etapp 4Västergötlands OFVästergötland
närL
Motionsorientring-SkatåsIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLResultat
Öppet Ultralång KMOK TrananVästergötland
närUResultat
tor 23/6O-CAMP 2016, etapp 5Västergötlands OFVästergötland
närL
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6GängbudkavelnEksjö SOKSmåland
klubbSLResultat
MidsommarpokalenSOK AnebySmåland
närLResultat
KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 1Tibro OKVästergötland
närLResultat
v 26mån 27/6KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 2Tibro OKVästergötland
närLResultat
tis 28/6KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 3Tibro OKVästergötland
närLResultat
Tisdags-OL LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
Höglands OLSol TranåsSmåland
närLResultat
Öppen kretsträning södra SkaraborgskretsenMullsjö SOKVästergötland
närLResultat
SAKO-Träning Upphärad/DunevallsvägenOK FlundrehofVästergötland
närMResultat
SOK Viljan MTBOSOK ViljanSmåland
M
närL
ons 29/6KretsOringen Tibro Hagen Hjo OKP4, etapp 4Tibro OKVästergötland
närLResultat
MtbO eller OL-löpträning till fotsHalmstad OKHalland
LM
närM
GOFs Sommarserie Etapp 1Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närLResultat
Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/6POL-LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närLResultat
Närtävling Jönköpings Ol-allians IK VistaSmåland
närL
fre 1/7Ebbabolets Deci Iron HenTibro OKVästergötland
närLResultat
lör 2/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKResultat
sön 3/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKResultat
v 27mån 4/7Närtävling inför Tjust 2-dagarsVästerviks OKSmåland
närLResultat
SommarsprintstafettIF HagenVästergötland
närSS
tis 5/7SAKO Jvgsbron SlätternaTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
Tjust 2-dagars, dag 1, långGamleby OKSmåland
natLResultat
Kretsträning Lille Havssjön Tidaholm SOK SisuVästergötland
närLResultat
5-kvällarsIstrums SKVästergötland
närMResultat
ons 6/7Tjust 2-dagars, dag 2, långGamleby OKSmåland
natLResultat
GOFs Sommarserie Etapp 2Göteborgs OF
Göteborgs SK
Göteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/7Närtävling - Jönköpings OL-AlliansIF Hallby SOKSmåland
närL
5-kvällar Etapp 2OK KlyftamoVästergötland
närLResultat
fre 8/7
lör 9/7
sön 10/7
v 28mån 11/7
tis 12/7Höglands-OLForserums SOKSmåland
närLResultat
5-KvällarsLidköpings VSKVästergötland
närMResultat
ons 13/7GOFs Sommarserie Etapp 3Göteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Göteborg
närLResultat
tor 14/7Prolog KungsbackasprintenIF RigorHalland
natS
IKHP:s närtävlingIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
5-Kvällars etapp 4IK GandvikVästergötland
närLResultat
fre 15/7Hallands 3-dagars 2016, etapp 1, medelFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OLA Test SkeneSkene Sim o ISVästergötland
närMResultat
lör 16/7Hallands 3-dagars 2016, etapp 2, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/7Hallands 3-dagars 2016, etapp 3, lång, jaktstartFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29mån 18/7
tis 19/7Höglands-OLNässjö OKSmåland
närLResultat
5-kvällars FrämmestadFrämmestads IKVästergötland
närMResultat
ons 20/7GOFs Sommarserie Etapp 4Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närMResultat
tor 21/7Bottnaryds IFBottnaryds IFSmåland
närMResultat
fre 22/7
lör 23/7
sön 24/7
v 30mån 25/7
tis 26/7
ons 27/7
tor 28/7
fre 29/7
lör 30/7
sön 31/7
v 31mån 1/8
tis 2/8Höglands-OLSOK AnebySmåland
närLResultat
ons 3/8
tor 4/8POL KarlsborgHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närLResultat
GOFs Sommarserie Etapp 5Göteborgs OF
IK Uven
Göteborg
närLResultat
fre 5/8Tibrotrippeln, dag 1, sprintIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSLKResultat
U10-mila Livelox Test 1IF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/8Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSLKResultat
U10-mila Livelox Test 1IF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, dag 2, medelIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/8Tibrotrippeln, dag 3, långIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 8/8NjudungsmästerskapIFK StockarydSmåland
närMResultat
tis 9/8Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
Motionsorientering vid KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
Höglands-OLAnnebergs GIFSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SAKO BåbergTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
Medel-OL (Motions-OL)OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närM
OK Nackhes o FK Friskus Sprint KMOK NackheHalland
klubbSResultat
ons 10/8Veteran OL 3-stadTrollhättans SKVästergötland
närMResultat
Motions-5dagarsVäxjö OKSmåland
närLResultat
MarkarydssprintenMarkaryds FKSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/8GOFs Sommarserie Etapp 6Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLResultat
POL-SötåsenHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland
närLResultat
Veteran: Di Gamles HökensåsraceOK GränsenSmåland
närLResultat
NissadalsträningBredaryds SOKSmåland
närL
fre 12/8Götalandsmästerskapen, sprintFK Friskus-VarbergHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/8Götalandsmästerskapen, långFK Friskus-VarbergHalland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFK Friskus-VarbergHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8Götalandsmästerskapen, stafettFK Friskus-VarbergHalland
mästSLResultat
Götlandsmästerskapen, individuell publiktävling, medelFK Friskus-VarbergHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 15/8
tis 16/8Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närLResultat
Kretsträning BergstuganIK WilskeVästergötland
närMResultat
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
HöglandsträningNässjö OKSmåland
närSResultat
Medel-KM GMOKGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
KM Lerums SOKLerums SOKGöteborg
klubbLResultat
ons 17/8Veteran OL 3-stadOK Gipen
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
Veterancupen UOKUlricehamns OKVästergötland
närLResultat
Motionsorientering, VAIS-torpetVäxjö AISSmåland
närMResultat
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
MotionsorienteringLerums SOKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering - Borås 1 av 5 HTBredareds IF
Elfsborg SOK
Västergötland
närMResultat
Öppet kretsmästerskap förlängd medeldistansMariestads FKVästergötland
närMResultat
tor 18/8POL MariestadHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Gok VeteranOl 2016-08-18Gamleby OKSmåland
närLResultat
GOFs Sommarserie Etapp 7Göteborgs OF
Mölndal Outdoor IF
Göteborg
närLResultat
Klubbmästerskap för västra kretsens klubbarIstrums SKVästergötland
närLResultat
Kretstekniktränig Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Norra Hallands ungdomsserie etapp 5IF RigorHalland
närSResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 3OK GränsenSmåland
närLResultat
fre 19/8
lör 20/8PreO/TrailO Gläntan, dag 1OK Gläntan VessigebroHalland
P
natL
Bottnaryds IFBottnaryds IFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/8Intensivkurs tävlingfLerums SOKGöteborg
klubbMResultat
PreO/TrailO Gläntan, dag 2OK Gläntan VessigebroHalland
P
natL
v 34mån 22/8
tis 23/8Tisdags-OL FjälletIF HagenVästergötland
närLResultat
Motionsorientering vid KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
Uppvidingekarusellen 2016-08-23Kexholms SKSmåland
närLResultat
Sako-Tävling Etapp 4OK FlundrehofVästergötland
närMResultat
Öppet Varbergsmästerskap MedeldistansOK NackheHalland
närMResultat
Öppen Ungdoms tävling + Krets träning Södra Skaraborgskretsen Gudhems IFVästergötland
närMResultat
ons 24/8Motions 5-dagars OK NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
närMResultat
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närLResultat
Motionsorientering - Borås 2 av 5 HTRydboholms SK
SOK 68
Västergötland
närMResultat
Motionsorientering, Riddarsten LerumLerums SOKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 4Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Grand Prix OK NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
närMResultat
tor 25/8POL KlyftmoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL IK UvenIK UvenGöteborg
närLResultat
TorsdagsdagsträningIK UvenGöteborg
klubbL
KM-långKungälvs OKGöteborg
klubbLResultat
Kretstekniktränig Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Nissadals U-cup etapp 3OK StigenSmåland
närMResultat
Tjustalliansens ungdomsserie 4Västerviks OKSmåland
närLResultat
Kretsträning Västra KretsenOK KlyftamoVästergötland
närL
Sprint-KM för Sjövalla FK och OK LandehofOK LandehofGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/8
lör 27/8BauertrampetJönköpings OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
KnektåssprintenBorås GIFVästergötland
klubbS
MtbO, Tranås-sprinten, Svenska Cupen, #7Sol TranåsSmåland
M
natSResultat
sön 28/8Å-rienteringGällstadbygdens SOKVästergötland
närSResultat
IntensivkursIK SternGöteborg
klubbMResultat
MtbO, Tranås-medel, Svenska Cupen, #8Sol TranåsSmåland
M
natMResultat
Norra Hallands Ungdomsserie etapp 6 FinalIK Trenne UllaredHalland
närMResultat
v 35mån 29/8
tis 30/8Kretsstafett Västra kretsen 2016OK KlyftamoVästergötland
närSMResultat
UppvidingekarusellenAlstermo IFSmåland
närM
Tisdags-OL LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
Motionsorientering vid KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
Motionsorientering i BunketorpIK UvenGöteborg
närLResultat
Månadens Bana AugustiUlricehamns OKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Tibro OK Handikappen Tibro OKVästergötland
närLResultat
Sako 5 TSK 2016Trollhättans SKVästergötland
närLResultat
Kretsmästerskap sprintMullsjö SOKVästergötland
närSResultat
Klubbmästerskap Tolered Utby OLTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-DagarsSkillingaryds FKSmåland
närLResultat
ons 31/8GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Veteran OL 3-stadOK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötland
närMResultat
Motionsorientering, Riddarsten LerumLerums SOKGöteborg
närLResultat
Motions 5-dagars och Grand PrixLessebo OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närLResultat
Motionsorientering - Borås 3 av 5 HTBorås GIF
IK Omega
Västergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserie deltävling 5Bodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
Ok Tranan VeterancupOK TrananVästergötland
närSResultat
tor 1/9POL LarvHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frölunda OL samträningFrölunda OLGöteborg
klubbL
Kretstekniktränig Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närMVisa rutter i Livelox
Tibro OK StartupTibro OKVästergötland
klubbM
Tjustalliansens ungdomsserie 5Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Västra KretsenRyda SKVästergötland
närL
fre 2/9
lör 3/9DM, medel, HallandSimlångsdalens IFHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Småland + BlekingeVäxjö OKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, lång, Skåne + HallandHjärnarps OL
Laholms IF OK
Skåne
Halland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GöteborgSjövalla FKGöteborg
mästSLResultat
DM, stafett, Småland + BlekingeVäxjö OKSmåland
mästSLResultat
DM, stafett, Småland + Blekinge, individuella öppna klasserVäxjö OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästergötlandOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
mästSLResultat
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Träningstävling SjöbackaIF Marin VästGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasserSjövalla FKGöteborg
distLResultat
v 36mån 5/9
tis 6/9AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
Klubbmatch 3 klubb, Mullsjö SOK, OK Gränsen, Bottnaryds IFTidaholm SOK SisuVästergötland
närLResultat
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SAKO-avslutning SprintstafettTrollhättans SOKVästergötland
närSSStarttider
Kretsungdomtävling/Kretsträning Tidaholms SOK SISUTidaholm SOK SisuVästergötland
närLResultat
ons 7/9GOF USM test 7 septSävedalens AIKGöteborg
klubbSResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närMResultat
Motions 5-dagarsVärend GN OLSmåland
närSResultat
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
närMResultat
Motionsorientering, Riddarsten LerumLerums SOKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering - Borås 4 av 5 HTIK YmerVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Grand PrixVärend GN OLSmåland
närSResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
tor 8/9POL-EggbyHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning 8/9Göteborgs SKGöteborg
klubbSResultat
VeteranträningKungälvs OKGöteborg
närLResultat
KM för FK Herkules, IK Uven, Frölunda OL, Mölndal Outdoor IFMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbMResultat
Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i Livelox
Kretsträning Västra KretsenIK GandvikVästergötland
närL
KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
klubbLResultat
fre 9/9DM, natt, HallandHalmstad OKHalland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästergötlandOK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SmålandNässjö OKSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9DM, sprint, VästergötlandOK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Herkules SprintFK HerkulesGöteborg
natSResultat
sön 11/9DM, lång, VästergötlandOK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HallandOskarströms OKHalland
mästSL
DM, lång, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SmålandTorsås OKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 12/9
tis 13/9VargkvällenOK SkogsvargarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Testbanan nr 3, 2016Jönköpings OKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL KarstorpIF HagenVästergötland
närLNResultat
ons 14/9GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Höglandets veteranOLBodafors OKSmåland
närMResultat
Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla IS
Västergötland
Bohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering - Borås 5 av 5 HTHestra IF
SOK 68
Västergötland
närMResultat
Kretsträning Västra KretsenLidköpings VSKVästergötland
närL
tor 15/9POL-LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
Lång - KM för OK Landehof och Sjövalla FKSjövalla FKGöteborg
klubbLResultat
KlubbmatchIK YmerVästergötland
närMResultat
Kretstekniktränig Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Orintos KMOK OrintoVästergötland
klubbMResultat
fre 16/9Njudungsmästerskapen i NattorientringIFK SävsjöSmåland
närMNResultat
lör 17/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Super-KM-helgenSOK AnebySmåland
klubbL
sön 18/9Super-KM-helgenSOK AnebySmåland
klubbL
Bahco-stafettenLidköpings VSKVästergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Landehofs hösttävlingOK LandehofGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands ungdomsserie etapp 4Oskarströms OKHalland
närMResultat
Tenhults SOKTenhults SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 19/9
tis 20/9Månadens bana 20 septemberUlricehamns OKVästergötland
klubbLResultat
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Frida City Sprint E4Vänersborgs SKVästergötland
närSKResultat
Klubbmästerskap nattTidaholm SOK SisuVästergötland
klubbLN
Tisdags-OL IstrumIF Hagen
Istrums SK
Västergötland
närLNResultat
ons 21/9GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Veteran OL 3-stadOK Skogsvargarna
Trollhättans SK
Västergötland
närMResultat
tor 22/9POL IstrumHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning 22/9Göteborgs SKGöteborg
klubbMResultat
Veteranorintering AOKGamleby OKSmåland
närLResultat
Veteran-O GöteborgOK Landehof
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
närLResultat
TorsdagsträningFrölunda OLGöteborg
klubbL
Kretsträning Västra KretsenIstrums SKVästergötland
närL
fre 23/9
lör 24/9Bredareds IFBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Hallands Ungdomscup - FinalFalkenbergs OKHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KlubbmästerskapGamleby OKSmåland
närL
Klubbmästerskap-HammarkindGamleby OKSmåland
närL
sön 25/9UngdomsserienVimmerby OKSmåland
närL
Lindomedubbeln, etapp 1IK UvenGöteborg
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Lindomedubbeln, etapp 2IK UvenGöteborg
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Träning MTB-OOK SkogsstjärnanVästergötland
M
närMResultat
OK GisleOK GisleSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 26/9
tis 27/9Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Västra KretsenFrämmestads IKVästergötland
närL
Frida City Sprint E5Vänersborgs SKVästergötland
närSKResultat
Tisdags-OL ClaesborgIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLNResultat
ons 28/9Veteran OL 3-stadOK Skärmen
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 29/9POL-MössebergFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretstekniktränig Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närL
TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
fre 30/9Öppet Skaraborgsmästerskap, nattIF HagenVästergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vetlanda OL-sport Cup, medel, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/10Vetlanda OL-sport Cup, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RSK/Hestra-träffenHestra IF
Rydboholms SK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vänersborgsdubbeln, dag 1, medelVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/10Höstracet, Skillingaryd/VaggerydSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vänersborgsdubbeln, dag 2, medelVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ålems OKÅlems OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 3/10
tis 4/1025mannaträningTrollhättans SOKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SprintCup 2016 Etapp 1Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLNResultat
ons 5/10GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Veteran OL 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
klubbMResultat
Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
tor 6/10GOK VeteranOL 2016-10-06Gamleby OKSmåland
närLResultat
POL-SisustuganHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL Göteborg - Hisings KärraTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
närMResultat
OK Löftans SprinCup 1OK LöftanHalland
klubbSResultat
Kretstekniktränig Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närLK
fre 7/10
lör 8/10IF Marin Väst klubbträningIF Marin VästGöteborg
klubbM
sön 9/10Södra hallands ungdomsserie deltävling 5Laholms IF OKHalland
närMResultat
BollebygdsprintenOK OrintoVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 10/10
tis 11/10SprintCup 2016 Etapp 2Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland
närSResultat
ons 12/10Närnatt Cup, etapp 1Göteborgs OF
Utby IK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL 3-stadOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
GOF NattCup Etapp 1FK Herkules
Göteborgs OF
Göteborg
närLNResultat
tor 13/10Kretstekniktränig Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närSK
POL-HagenstuganHjobygdens OK
IF Hagen
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Löftans SprinCup 2OK LöftanHalland
klubbSResultat
fre 14/10OL-skytte Sprint World CupGöteborg-Majorna OKGöteborg
närS
lör 15/10Göteborg MultisportraceMölndal Outdoor IFGöteborg
LM
närLU
OL-skytte SM Klassisk/ World CupGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
sön 16/10OL-skytte SM StafettGöteborg-Majorna OKGöteborg
närSL
PreO, DM, dag, HallandHalmstad OKHalland
P
mästL
v 42mån 17/10
tis 18/10SprintCup 2016 Etapp 3Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland
närSResultat
Finding Lights (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSNResultat
KM TerränglöpningFK HerkulesGöteborg
klubbLResultat
ons 19/10Närnatt Cup, etapp 2 / GOF NattCup Etapp 2 Göteborgs OF
IK Uven
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Vänersborgs SK
Västergötland
närMResultat
tor 20/10Kretstekniktränig Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närM
POL-RankåsstuganHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OL GMOK SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
närMResultat
OK Löftans SprinCup 3OK LöftanHalland
klubbSResultat
fre 21/10ÄlghornsnattenVimmerby OKSmåland
klubbLN
AxevallanattaIstrums SKVästergötland
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/10KalkonjaktenLidköpings VSKVästergötland
klubbL
Höstbudkavlen, individuella öppna motionsklasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
HöstbudkavlenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMResultat
Klubbmästerskap Mullsjö och TidaholmMullsjö SOKVästergötland
närLResultat
v 43mån 24/10
tis 25/10SprintCup 2016 Etapp 4Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland
närSResultat
Finding Lights (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/10Närnatt Cup, etapp 3Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
testSävedalens AIKGöteborg
närL
Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla OK
Västergötland
Bohuslän-Dal
klubbMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 27/10K3 Klubbmästerskap nattHjobygdens OKVästergötland
närLNResultat
POL i HjoHjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Bottnaryds IF Veteran finalenBottnaryds IFSmåland
närLResultat
fre 28/10PreO, Natt-SM, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland
P
mästLN
Ungdomskretstävling nattMullsjö SOKVästergötland
närMNResultat
lör 29/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, TempO-SM, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland
P
mästS
sön 30/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Dag-SM, Kungälvs OKKungälvs OKGöteborg
P
mästL
Smålandskaveln, individuella öppna klasserEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 31/10
tis 1/11Natträvarnas NattSkene Sim o ISVästergötland
närL
ons 2/11
tor 3/11POL SnapenHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLLerums SOKGöteborg
närLResultat
Halloween-OLOK LindénaHalland
närMNResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
OK Landehof nattcup E1OK LandehofGöteborg
klubbMNResultat
fre 4/11
lör 5/11OK Löftans SprinCup 4OK LöftanHalland
klubbSResultat
sön 6/11KM - 2016Gällstadbygdens SOKVästergötland
klubbMResultat
OK Stigen, medelOK StigenSmåland
distM
Sydsvenska 2-milenHylte OKHalland
natU
Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 7/11
tis 8/11
ons 9/11
tor 10/11GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLN
OK Nackhes o FK Friskus Natt KM 2016OK NackheHalland
närLNResultat
fre 11/11O-Event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/11O-Event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/11O-Event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 14/11
tis 15/11Nattcup 1Trollhättans SOKVästergötland
närLN
ons 16/11Närnatt Cup, etapp 4Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/11Veteran-OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Väterbygden By Night 2016/2017 deltävling 1IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 3Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/11TesttävlingIK SternGöteborg
klubbLResultat
lör 19/11OK Alehofs Öppna Ultralång KMOK AlehofGöteborg
närUResultat
GLSK OLSävedalens AIKGöteborg
klubbLResultat
Ultra-KM med säsongsavslutningSOK AnebySmåland
klubbU
sön 20/11Vintercupen deltävling 1Gamleby OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-avslutning med HandicaptävlingMariestads FKVästergötland
klubbM
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11KM-NattIK UvenGöteborg
klubbLNResultat
tor 24/11GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
GMOK Ungdoms Natt-KMGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLNResultat
OK Landehof nattcup E2OK LandehofGöteborg
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Vätterbygden by night deltävling 2IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLResultat
Skaraborg by nightFalköpings AIK OKVästergötland
närMNResultat
fre 25/11
lör 26/11SkinkanLerums SOKGöteborg
klubbL
sön 27/11Herkules StugloppFK HerkulesGöteborg
närUResultat
v 48mån 28/11
tis 29/11Nattcup, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/11
tor 1/12GOF NattCup Etapp 4Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Landslagsträning i GöteborgGöteborgs OF
Svenska Orienteringsförbundet
Göteborg
klubbS
Veteran-OL GöteborgIK SternGöteborg
närLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närSK
Vätterbygden By Night 2016/2017 Deltävling 3IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
fre 2/12
lör 3/12Zon-tävling Kalmar OKKalmar OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/12Kretsträning norra och östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
Tjustalliansen Vintercup 2Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skink- & Marsipangrisloppet 2016Sävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 49mån 5/12
tis 6/12Natt-OLOK SkogsvargarnaVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/12
tor 8/12GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLN
Vätterbygden by Night, deltävling 4Jönköpings OKSmåland
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 1Skene Sim o ISVästergötland
närLNResultat
OK Landehof nattcup E3OK LandehofGöteborg
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
Skaraborg by Night OK SkogsstjärnanVästergötland
närLNResultat
fre 9/12InomhusracetOK GränsenSmåland
klubbSKResultat
lör 10/12Kindsmästerskapen 2016Ulricehamns OKVästergötland
närMResultat
JulgrisracetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbM
Lucianatten 2016Lessebo OKSmåland
närLNResultat
sön 11/12LusseloppetIK UvenGöteborg
klubbL
Lusse-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
klubbM
Lusse-OL 2016Ryda SKVästergötland
klubbSN
v 50mån 12/12
tis 13/12Nattcup 3 TSOKTrollhättans SOKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/12
tor 15/12GOF NattCup Etapp 5Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg
närLNResultat
Veteran-OL Avslutning AlingsåsOK SkogshjortarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMN
Vätterbygden By Night 2016/2017 deltävling 5IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
fre 16/12
lör 17/12
sön 18/12JulasletetHestra IFVästergötland
närLResultat
Distans-OLFK HerkulesGöteborg
närPL
JullöpetTrollhättans SKVästergötland
närMResultat
SM Sport vintercup #1Sävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Grötfesten med Handicap orienteringen OK NackheHalland
klubbM
v 51mån 19/12
tis 20/12Skaraborg by NightIF HagenVästergötland
närMNResultat
ons 21/12
tor 22/12Natt 7:an Etapp 2OK TrananVästergötland
närLNResultat
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12Natt-cupen Kalmar-NybroKalmar OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
AnnandagssprintenVimmerby OKSmåland
klubbSResultat
tis 27/12
ons 28/12
tor 29/12OK Landehof nattcup E4OK LandehofGöteborg
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/12
lör 31/12Test Växjö OKSmåland
klubbL
Nyårslöpet "Champ of the hill"IK HakarpspojkarnaSmåland
närLResultat
NyårslöpetAnkarsrums OKSmåland
närLResultat

Annonser

Mila