Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

115 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2016-12-31 med följande urval: Örebro Läns Orienteringsförbund, orienteringslöpning.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1
sön 10/1
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 3KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1Hagabys Nattcup Deltävling 1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 4Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2Hagabys Nattcup Deltävling 2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 5/2
lör 6/2
sön 7/2Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 5Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2
tor 11/2Hagabys Nattcup Deltävling 3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 6Laxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2
sön 21/2
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2Hagabys Nattcup Deltävling 4Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 29/2
tis 1/3
ons 2/3Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 3/3
fre 4/3
lör 5/3
sön 6/3
v 10mån 7/3
tis 8/3
ons 9/3
tor 10/3Hagabys Nattcup Deltävling 5Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 11/3
lör 12/3Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 8 (final)Askersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
sön 13/3
v 11mån 14/3
tis 15/3
ons 16/3Löpex vinterserie deltävling 3KFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 17/3Hagabys Nattcup Deltävling 6Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 18/3
lör 19/3
sön 20/3
v 12mån 21/3
tis 22/3
ons 23/3
tor 24/3
fre 25/3
lör 26/3
sön 27/3
v 13mån 28/3
tis 29/3
ons 30/3
tor 31/3Veteran-OL tävling 1Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 1/4
lör 2/4
sön 3/4
v 14mån 4/4
tis 5/4Poängcup 1Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/4
tor 7/4Veteran-OL tävling 2OK AlfernaÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
MasstartsträningHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLKResultat
fre 8/4
lör 9/4
sön 10/4
v 15mån 11/4
tis 12/4Labyrinten - Friends Arena StockholmAlmby IK
Kamrat och IF KIF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/4
tor 14/4Veteran-OL tävling 3OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
Fyrklöver, Örebro län, OK TylöskogOK TylöskogÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 15/4
lör 16/4
sön 17/4
v 16mån 18/4
tis 19/4Poängtävling 2OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/4
tor 21/4Veteran-OL tävling 4KFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 22/4
lör 23/4
sön 24/4
v 17mån 25/4
tis 26/4Poängtävling 3OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/4
tor 28/4Veteran-OL tävling 5OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/4
lör 30/4
sön 1/5
v 18mån 2/5
tis 3/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/5
tor 5/5Närkekvartetten, dag 1, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/5Närkekvartetten, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5Närkekvartetten, dag 3, långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5Närkekvartetten, dag 4, medelHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 9/5
tis 10/5Poängtävling 5OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
10-Mila TräningOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
ons 11/5
tor 12/5Veteran-OL tävling 6Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/5
lör 14/5
sön 15/5
v 20mån 16/5
tis 17/5Poängtävling 6OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/5
tor 19/5Veteran-OL tävling 7OK TylöskogÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 20/5
lör 21/55-Manna Öppna banorLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
5-mannastafettenLindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
distSLResultat
sön 22/5
v 21mån 23/5
tis 24/5Poängcup 2Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/5
tor 26/5Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
FyrklöverGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMResultat
fre 27/5
lör 28/5DM, sprint, Örebro länOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/5
v 22mån 30/5
tis 31/5Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/6
tor 2/6Veteran-OL tävling 9Degerfors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närMResultat
Hagaby KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLResultat
fre 3/6
lör 4/6SM, sprint, individuell, kvalRonneby OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Blekinge Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSResultat
sön 5/6SM, sprint, individuell, finalRonneby OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Blekinge Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 6/6SM, sprintstafett, finalRonneby OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Blekinge Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSSResultat
tis 7/6Poängcup 3Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/6Sommarsprinten, #1Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/6Veteran-OL tävling 10Hällefors OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMResultat
fre 10/6
lör 11/6
sön 12/6Sommarsprinten, #2Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 13/6
tis 14/6Poängcup 4Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/6
tor 16/6
fre 17/6
lör 18/6
sön 19/6Dag KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 25mån 20/6
tis 21/6Poängtävling 7Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/6
tor 23/6
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6Örebro City Sprint (WRE) + Sommarsprinten, #3Almby IK
Garphyttans IF
Örebro Läns Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
Örebro Sprintmixstafett - (Mixed Sprint Relay)Almby IK
Garphyttans IF
Örebro Läns Orienteringsförbund
natSSResultat
v 26mån 27/6
tis 28/6Poängtävling 8OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/6
tor 30/6
fre 1/7
lör 2/7
sön 3/7
v 27mån 4/7
tis 5/7Poängtävling 9OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/7
tor 7/7
fre 8/7
lör 9/7
sön 10/7
v 28mån 11/7
tis 12/7Poängtävling 10OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/7
tor 14/7
fre 15/7
lör 16/7
sön 17/7
v 29mån 18/7
tis 19/7Poängtävling 11OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/7Klackenlopp ettLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/7Klackenlopp tvåLindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/7
lör 23/7
sön 24/7
v 30mån 25/7
tis 26/7
ons 27/7
tor 28/7
fre 29/7
lör 30/7
sön 31/7
v 31mån 1/8
tis 2/8Poängtävling 12OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Tyngemästerskap 2016Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/8Dag-KM OK Tylöskog OK TylöskogÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbL
tor 4/8
fre 5/8
lör 6/8
sön 7/8
v 32mån 8/8
tis 9/8Poängtävling 13OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/8
tor 11/8Veteran-OL tävling 11OK JärnbärarnaÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/8
lör 13/8Askersundsträffen, medelAskersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8
v 33mån 15/8
tis 16/8
ons 17/8Poängtävling 14OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/8Veteran-OL tävling 12Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 19/8Sprint KMGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSResultat
lör 20/8
sön 21/8
v 34mån 22/8
tis 23/8Poängcup 5Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/8
tor 25/8Veteran-OL tävling 13OK AlfernaÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
HAG-tränig Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 26/8
lör 27/8
sön 28/8
v 35mån 29/8
tis 30/8Poängcup 6Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/8KM 2016KFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/9Veteran-OL tävling 14OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklöverLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/9
lör 3/9DM, medel, Örebro länKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, lång, Örebro länKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 5/9
tis 6/9Poängcup 7Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/9
tor 8/9Veteran-OL tävling 15OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KMOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
fre 9/9DM, natt, Örebro länLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9
sön 11/9DM, stafett, Örebro länOK TylöskogÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSLResultat
DM, stafett, Örebro län, individuella öppna klasserOK TylöskogÖrebro Läns Orienteringsförbund
distLResultat
v 37mån 12/9
tis 13/9Poängcup 8Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/9
tor 15/9Veteran-OL tävling 16Fellingsbro GOIFÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Fyrklöver (final)Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/9
lör 17/9
sön 18/9
v 38mån 19/9
tis 20/9Poängcup 9Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/9
tor 22/9Veteran-OL tävling 17KFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 23/9
lör 24/9Dubbelfajten (publiktävling)Garphyttans IF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Dubbelfajten (patrulltävling)Garphyttans IF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/9
v 39mån 26/9
tis 27/9Poängcup 10Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLN
NattugglanKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/9
tor 29/9Veteran-OL tävling 18Hällefors OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
Teknikträning med LiveloxAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 30/9
lör 1/10
sön 2/10
v 40mån 3/10
tis 4/10Natt KM Lindebygden/JärnbärarnaLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/1025-mannaträningOK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
tor 6/10Veteran-OL tävling 19Askersunds OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
Garnisonmästerskap FMTIS ÖrebroHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
fre 7/10
lör 8/10
sön 9/10
v 41mån 10/10
tis 11/10
ons 12/10
tor 13/10Veteran-OL tävling 20Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattträning med LiveloxAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/10
lör 15/10
sön 16/10
v 42mån 17/10
tis 18/10Natt/Stads-OLLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/10
tor 20/10
fre 21/10
lör 22/10Höstavslutning GIFGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
sön 23/10
v 43mån 24/10
tis 25/10
ons 26/10
tor 27/10
fre 28/10
lör 29/10
sön 30/10
v 44mån 31/10
tis 1/11Natt/Stads-OLLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/11
tor 3/11
fre 4/11
lör 5/11TisardagenOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbL
sön 6/11
v 45mån 7/11
tis 8/11
ons 9/11
tor 10/11Mighty Mushroom Sprint Relay (landslagsträning)Almby IK
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
närSSNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/11
lör 12/11Masstart Ånnaboda (Landslagsträning)Almby IK
OK Tisaren
Svenska Orienteringsförbundet
Örebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/11SlutskubbetOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbL
v 46mån 14/11
tis 15/11Natt/Stads-OLLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/11
tor 17/11
fre 18/11
lör 19/11
sön 20/11
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11
tor 24/11
fre 25/11
lör 26/11
sön 27/11Löpex Vinterserie 2016-17, deltävling 1Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
v 48mån 28/11
tis 29/11
ons 30/11
tor 1/12
fre 2/12
lör 3/12Hagaby Blöta språngetHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLM
sön 4/12
v 49mån 5/12
tis 6/12
ons 7/12Löpex Vinterserie 2016-17, deltävling 2OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/12
fre 9/12
lör 10/12
sön 11/12LusselunkenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 12/12
tis 13/12Nattsprintcup - ÄlgenAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLN
ons 14/12
tor 15/12
fre 16/12
lör 17/12
sön 18/12
v 51mån 19/12
tis 20/12
ons 21/12
tor 22/12
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12
tis 27/12
ons 28/12
tor 29/12
fre 30/12
lör 31/12

Annonser