Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

279 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2016-12-31 med följande urval: Stockholm.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1Nyttårslöpet 2016OK ÖsteråkerStockholm
klubbL
VinterserienSkogsluffarnas OKStockholm
närL
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1Nattcupen nr 3Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLNResultat
fre 8/1
lör 9/1Vinterträning, OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm
klubbL
sön 10/1VinterrogaineJärfälla OKStockholm
klubbU
Vinterserien Centrum OKCentrum OKStockholm
närMResultat
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1Mila Stockholm by Night, #3Tullinge SKStockholm
distLNResultat
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1B&L VinterrogaineSundbybergs IKStockholm
klubbU
sön 17/1VinterserienIFK EnskedeStockholm
närLResultat
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1Vinternattcup 4Bromma-Vällingby SOKStockholm
klubbLNResultat
Nattcup #4IFK Lidingö SOKStockholm
klubbMN
tor 21/1Nattcupen nr 4Väsby OKStockholm
klubbLNResultat
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1Täby NärskidOTäby OKStockholm
S
närLResultat
VinterserienSkarpnäcks OLStockholm
närLResultat
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1Nattugglan 4 - Hågelby-EriksbergTullinge SKStockholm
klubbLNResultat
tor 28/1Täby Vintercup 1Täby OKStockholm
klubbLNResultat
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2Nattcup #5IFK Lidingö SOKStockholm
klubbMN
Vinternattcup 5Attunda OKStockholm
klubbLNResultat
tor 4/2Nattcupen nr 5Väsby OKStockholm
klubbLKResultat
fre 5/2
lör 6/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distSResultat
sön 7/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distSResultat
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2Mila Stockholm by Night, #4Skogsluffarnas OKStockholm
distLNResultat
tor 11/2Täby Vintercup 2Täby OKStockholm
klubbLNResultat
fre 12/2
lör 13/2B&L Vinterrrogaine 3Sundbybergs IKStockholm
klubbU
sön 14/2Vinterserien Sätra 2016Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
närLResultat
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2VinterNattCup 6Järfälla OKStockholm
klubbLNResultat
tor 18/2Nattcupen nr 6Väsby OKStockholm
klubbLNResultat
fre 19/2
lör 20/2
sön 21/2Vinterserien Harbro 2016Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
närLResultat
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2Nattugglan 5 - TuvängenTullinge SKStockholm
klubbLNResultat
Vinternattcup 7Sundbybergs IKStockholm
klubbLNResultat
tor 25/2Täby Vintercup 3Täby OKStockholm
klubbLNResultat
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 29/2
tis 1/3
ons 2/3Nattcup #6IFK Lidingö SOKStockholm
klubbMN
tor 3/3Nattcupen nr 7Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLNResultat
fre 4/3
lör 5/3
sön 6/3
v 10mån 7/3
tis 8/3
ons 9/3Mila Stockholm by Night, #5, jaktstartsfinalAttunda OKStockholm
distLNResultat
tor 10/3AdminträningSnättringe SKStockholm
klubbL
fre 11/3
lör 12/3OK Ravinens upptaktsdag OK RavinenStockholm
klubbSResultat
sön 13/3Vinterserien 2016Snättringe SKStockholm
klubbL
Ultra KM Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholm
klubbU
v 11mån 14/3
tis 15/3
ons 16/3Järla Orientering natt-KMOK SödertörnStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattugglan 6 - Riksten/PålstorpTullinge SKStockholm
klubbLNResultat
tor 17/3FjällSprintJärfälla OKStockholm
klubbSN
Natt KM / NattcupsfinalVäsby OKStockholm
klubbLNResultat
fre 18/3
lör 19/3
sön 20/3
v 12mån 21/3
tis 22/3Natt-KM SSK & TMOKTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närMNResultat
RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholm
närLResultat
Natt-KMTäby OKStockholm
klubbLNResultat
ons 23/3
tor 24/3
fre 25/3
lör 26/3
sön 27/3
v 13mån 28/3
tis 29/3
ons 30/3
tor 31/3
fre 1/4
lör 2/4StafetträningOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbLVisa rutter i Livelox
KontrollplockOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 3/4Mälarhöjdens IK OK, medelMälarhöjdens IK OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 4/4
tis 5/4
ons 6/4Vinternattcup 8Bromma-Vällingby SOKStockholm
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/4Roslagsveteranerna LövsättraTäby OKStockholm
närLResultat
fre 8/4GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNResultat
lör 9/450turen NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholm
närU
sön 10/4
v 15mån 11/4
tis 12/4Labyrinten - Friends Arena StockholmAlmby IK
Kamrat och IF KIF
Örebro Län
Stockholm
distSResultat
ons 13/4ABC CupenHaninge SOKStockholm
M
närMResultat
tor 14/4
fre 15/4
lör 16/4Sundbybergs IK, långSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/4Solna OK, medelSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 18/4
tis 19/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKResultat
ons 20/4
tor 21/4
fre 22/4
lör 23/4Enskede-Hellas-dubbeln, långHellas Orientering
IFK Enskede
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Enskede-Hellas-dubbeln, medel (UP)Hellas Orientering
IFK Enskede
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 25/4
tis 26/4
ons 27/4ABC Cupen MTBO Tullinge SKStockholm
M
närMResultat
tor 28/4Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
RoslagsveteranernaEnebybergs IFStockholm
närL
Motionsorientering TumbaIFK Tumba SOKStockholm
närMResultat
Natt KM, Attunda OKAttunda OKStockholm
klubbLNResultat
fre 29/4Natt-KM OK Södertörn / SoIK HellasOK Södertörn
SOIK Hellas
Stockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
10milatest natt IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm
klubbLNResultat
lör 30/4OL-Skytte Sprint World CupIFK Tumba SOKStockholm
närSResultat
10milatest dag IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm
klubbLResultat
Järladubbeln, långJärla OrienteringStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5OL-Skytte Klassisk, World CupIFK Tumba SOKStockholm
närLResultat
Järladubbeln, medelJärla OrienteringStockholm
natMResultat
v 18mån 2/5
tis 3/5Motionsorientering HellasgårdenHellas OrienteringStockholm
närLResultat
Motionsorientering BrantbrinkTullinge SKStockholm
närLResultat
Sprint-KMTäby OKStockholm
klubbSResultat
ons 4/5
tor 5/5Järfälla OK, långJärfälla OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 1, Svenska Cupen, #1, sprint - InställdJärfälla OKStockholm
M
natS
Öppna motionsbanor KungsängenJärfälla OKStockholm
närLResultat
fre 6/5Bromma-Vällingby, medelBromma-Vällingby SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 2, medelSöders-TyresöStockholm
M
distMResultat
lör 7/5Haninge SOK, långHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5Haninge SOK, medelHaninge SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Tour de Stockholm, dag 4, Svenska Cupen, #2, långJärfälla OKStockholm
M
natLResultat
v 19mån 9/5
tis 10/5Motionsorientering i samband med sprint-DMCentrum OKStockholm
närM
DM, sprint, StockholmCentrum OKStockholm
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/5
tor 12/5Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 1Attunda OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 1Hellas OrienteringStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 3Skogsluffarnas OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 2IFK Lidingö SOKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 4Söders-TyresöStockholm
distLResultat
fre 13/5
lör 14/5
sön 15/5
v 20mån 16/5Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närLResultat
tis 17/5Motionsorientering EriksöWaxholms OKStockholm
närLResultat
ons 18/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/5Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
fre 20/5
lör 21/5Motionsorientering - BrotorpSkogsluffarnas OKStockholm
närL
Lång-KM TMOK SSKTumba-Mälarhöjden OKStockholm
klubbLResultat
sön 22/5KM Långdistans IFK Enskede/Skogsluffarnas OK/Skarpnäcks OLIFK EnskedeStockholm
klubbLResultat
v 21mån 23/5
tis 24/5Ungdomsserien, #2, krets norr 1Waxholms OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets norr 2Sundbybergs IKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 4Haninge SOKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 3OK SödertörnStockholm
distLResultat
ons 25/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/5Lång-KM 2016Täby OKStockholm
klubbLResultat
Veterantouren, AttundaAttunda OKStockholm
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
MtbO, DM, sprint, Uppland + StockholmOK Rodhen
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
M
mästSResultat
fre 27/5
lör 28/5Sommarlägret, sprintSkogsluffarnas OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
JukolatestTullinge SKStockholm
klubbLResultat
Sommarlägret, ÄventyrsjaktenSkogsluffarnas OKStockholm
närSM
sön 29/5Sommarlägret, stafettSkogsluffarnas OKStockholm
distSSResultat
v 22mån 30/5
tis 31/5Haninge SOK Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm
LM
närMResultat
Solna OK Sprint-KMSolna OKStockholm
klubbS
Tisdagsträning, GraderingHellas OrienteringStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Våravslutning "Götes minne"Väsby OKStockholm
klubbS
ons 1/6Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/6Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
KM Medeldistans Attunda OKStockholm
klubbMResultat
fre 3/6
lör 4/6
sön 5/6
v 23mån 6/6Haninge SOK Dag-KMHaninge SOKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Lång KMAttunda OKStockholm
klubbL
KM långdistansVäsby OKStockholm
klubbLStarttider
KIF - KM MedeldistansKamrat och IF KIFStockholm
klubbM
Klubbmästerskap MedeldistansOK Södertörn
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
klubbMResultat
Klubbmästerskap SprintdistansOK Södertörn
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
klubbSResultat
tis 7/6JukolarodeoAttunda OKStockholm
klubbLResultat
ons 8/6ABC-cupen - Söders deltävlingSöders-TyresöStockholm
M
närMResultat
SpettaloppetSnättringe SKStockholm
klubbSResultat
tor 9/6Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
fre 10/6KM-läger på RånöSöders-TyresöStockholm
klubbL
Natt-KMSöders-TyresöStockholm
klubbLN
Natt-KMSöders-TyresöStockholm
klubbLNResultat
lör 11/6KM-läger på RånöSöders-TyresöStockholm
klubbL
JukolagenrepJärla OrienteringStockholm
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
Lång-KMSöders-TyresöStockholm
klubbLResultat
Lång-KMHellas OrienteringStockholm
klubbL
sön 12/6KM-läger på RånöSöders-TyresöStockholm
klubbL
Medel-KMSöders-TyresöStockholm
klubbMResultat
Lång-KMCentrum OKStockholm
klubbLResultat
v 24mån 13/6
tis 14/6Medel-KM TMOKTumba-Mälarhöjden OKStockholm
klubbMResultat
Haninge SOK Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm
närMResultat
Motionsorientering TenöbadetWaxholms OKStockholm
närLResultat
Konsultkampen 2016Sundbybergs IKStockholm
närLResultat
Medel-KMCentrum OKStockholm
klubbMResultat
Solna OK Medel-KMOK Österåker
Solna OK
Stockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/6
tor 16/6Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 1IBM Club Sweden
Rånäs OK
S-E Bankens IF
Stockholm
Uppland
närSResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
Sprint-KM, ungdomTullinge SKStockholm
klubbSResultat
SkällanOK SödertörnStockholm
klubbMResultat
fre 17/6
lör 18/6
sön 19/650turen SwimrunSkogsluffarnas OKStockholm
närL
v 25mån 20/6
tis 21/6Haninge SOK Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm
LM
närLResultat
ons 22/6
tor 23/6
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6
v 26mån 27/6
tis 28/6
ons 29/6
tor 30/6Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
fre 1/7
lör 2/7
sön 3/7OKS Lägerstafett ÅlandOK SödertörnStockholm
klubbSLResultat
v 27mån 4/7Trekvällars, etapp 1, långOK RavinenStockholm
distLResultat
tis 5/7Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm
distMResultat
ons 6/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm
distLResultat
tor 7/7
fre 8/7
lör 9/7
sön 10/7
v 28mån 11/7
tis 12/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLResultat
ons 13/7
tor 14/7
fre 15/7
lör 16/7
sön 17/7
v 29mån 18/7
tis 19/7Sommarserien Centrum OKCentrum OKStockholm
närLResultat
ons 20/7
tor 21/7SommarserienSkarpnäcks OLStockholm
närLResultat
fre 22/7
lör 23/7
sön 24/7
v 30mån 25/7
tis 26/7
ons 27/7
tor 28/7
fre 29/7
lör 30/7
sön 31/7
v 31mån 1/8
tis 2/8Sommarserien Sätra 2016Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
närLResultat
ons 3/8Sprintträning - Tullinge centrumTullinge SKStockholm
klubbSResultat
tor 4/8
fre 5/8
lör 6/8
sön 7/8
v 32mån 8/8
tis 9/8Sommarserien GustavsbergGustavsbergs OKStockholm
närLResultat
Motionsorientering BogesundWaxholms OKStockholm
närLResultat
ons 10/8
tor 11/8Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
Sprintträning - MyrstugubergetTullinge SKStockholm
klubbSResultat
fre 12/8Sprintträning - Myrstuguberget - fredagTullinge SKStockholm
klubbSResultat
lör 13/8Attunda, långAttunda OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8Attunda, medelAttunda OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 15/8Lång-KM JOKJärfälla OKStockholm
klubbLResultat
tis 16/8FelaktigIFK EnskedeStockholm
klubbM
Motionsorientering GranskogJärfälla OKStockholm
närMResultat
KM Medeldistans, prologIFK EnskedeStockholm
klubbMResultat
KM Medeldistans, jaktstartIFK EnskedeStockholm
klubbMResultat
KM medeldistansVäsby OKStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/8KM LångOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ABCD-cupen LidingöIFK Lidingö SOKStockholm
LM
närMResultat
tor 18/8Lång-KMTullinge SKStockholm
klubbLResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
Motionsorientering TumbaIFK Tumba SOKStockholm
närMResultat
KM långJärla OrienteringStockholm
klubbL
fre 19/8
lör 20/8
sön 21/8Brakmarsmedeln i TyresöSöders-TyresöStockholm
distMResultat
v 34mån 22/8
tis 23/8Ungdomsserien, regionsfinal, norrVäsby OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionsfinal, syd Tullinge SKStockholm
distMResultat
Lidingö Challenge - Etapp 1IFK Lidingö SOKStockholm
närLResultat
ons 24/8Klubbmästerskap LångdistansIFK Enskede
OK Södertörn
Stockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/8Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLResultat
OKÄÖ Sprint KMOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMAttunda OKStockholm
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/8
lör 27/8Täby OK, medelTäby OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/8Täby OK, långTäby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 29/8Medel-KM JOK och BVSOKJärfälla OKStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KM TMOKTumba-Mälarhöjden OKStockholm
klubbSResultat
tis 30/8Vägvals-OLSöders-TyresöStockholm
klubbL
Lidingö Challenge - Etapp 2IFK Lidingö SOKStockholm
närLResultat
KM OKÖ,V/Ö OL, WOK (Medel) och IBM/ESIK/SEB (Lång)OK ÖsteråkerStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMVäsby OKStockholm
klubbSResultat
ons 31/8LuffarliganOK ÖsteråkerStockholm
närL
tor 1/9RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholm
närL
RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholm
närL
Motionsorientering ViksjöJärfälla OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
KM medelIFK Lidingö SOKStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/9
lör 3/9DM, lång, StockholmGustavsbergs OKStockholm
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, medel, StockholmOK RavinenStockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 5/9
tis 6/9Sprint-KMHellas OrienteringStockholm
klubbS
Lidingö Challenge - Etapp 3IFK Lidingö SOKStockholm
närLResultat
Medel-KMTäby OKStockholm
klubbMResultat
ons 7/9
tor 8/9
fre 9/9DM, natt, StockholmIFK Lidingö SOKStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9
sön 11/9
v 37mån 12/9
tis 13/9Lidingö Challenge - Etapp 4IFK Lidingö SOKStockholm
närLResultat
ons 14/9ABCD-cupen ÄngsjöJärfälla OKStockholm
M
närM
tor 15/9RoslagsveteranernaEnebybergs IFStockholm
närL
Lidingö Sprint-KMIFK Lidingö SOKStockholm
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/9Solna OK Natt-KMSolna OKStockholm
klubbLN
Nacka by NightOK RavinenStockholm
distLNResultat
lör 17/9Nacka by NightOK RavinenStockholm
distLNResultat
sön 18/9Luffarnas långdistansSkogsluffarnas OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 19/9
tis 20/9KM SprintGustavsbergs OKStockholm
klubbSResultat
ons 21/9
tor 22/9
fre 23/9
lör 24/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/9
v 39mån 26/9
tis 27/9
ons 28/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholm
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti-Natti, individuella öppna klasserIFK EnskedeStockholm
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/9Roslagsveteranerna Täby OKStockholm
närM
Scouternas Regionsmästerskap Natt 2016Waxholms OKStockholm
klubbLNResultat
fre 30/9
lör 1/10Waxholms OK, medelWaxholms OKStockholm
natM
sön 2/10Ungdomsseriefinalen, StockholmJärfälla OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 3/10
tis 4/10
ons 5/10
tor 6/10OKÖ 25mannaträningOK ÖsteråkerStockholm
klubbM
fre 7/10
lör 8/1025manna, individuella öppna klasserOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/1025mannakortenOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 10/10
tis 11/10
ons 12/10Natt-KM BVSOK/JOKBromma-Vällingby SOKStockholm
klubbLNResultat
tor 13/10Roslagsveteranerna, AttundaAttunda OKStockholm
närLResultat
fre 14/10
lör 15/10Solna OK Lång-KMSolna OKStockholm
klubbL
Motionsorientering GranskogJärfälla OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMCentrum OKStockholm
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/10
v 42mån 17/10
tis 18/10Natt-KM Luffarna, IFK Enskede, Skarpnäcks OLSkogsluffarnas OKStockholm
klubbMNResultat
ons 19/10Nattugglan 1 - RönningeTullinge SKStockholm
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/10Natt-KM UngdomIFK Lidingö SOKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt - KMCentrum OKStockholm
klubbLNResultat
fre 21/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge sprintstafett, individuella öppna klasserHaninge SOKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge MTBOHaninge SOKStockholm
M
närMResultat
sön 23/10MTB-O Ultralång GranskogJärfälla OKStockholm
M
närUResultat
v 43mån 24/10
tis 25/10Getaren Runt 2016Tullinge SKStockholm
klubbLNResultat
KM natt IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholm
klubbLNResultat
Natt-KM OK ÖsteråkerOK Österåker
S-E Bankens IF
Sundbybergs IK
Stockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KM Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholm
klubbLNResultat
ons 26/10Natt-Sprint-KM 2016Söders-TyresöStockholm
klubbSNResultat
tor 27/10Natt KM ungdomSundbybergs IKStockholm
klubbLN
fre 28/10
lör 29/10Nordcupen deltävling 1Waxholms OKStockholm
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Solna OK Barometerloppet sprintSolna OKStockholm
klubbS
sön 30/10
v 44mån 31/10
tis 1/11
ons 2/11
tor 3/11
fre 4/11
lör 5/11
sön 6/11Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
TeknikSöders-TyresöStockholm
klubbLResultat
v 45mån 7/11
tis 8/11
ons 9/11
tor 10/11
fre 11/11
lör 12/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm
distM
Nordcupen deltävling 2Täby OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distL
v 46mån 14/11
tis 15/11
ons 16/11Mila Stockholm by Night, #1Söders-TyresöStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/11
fre 18/11Prova på Haninge ITHaninge SOKStockholm
klubbM
lör 19/11Nordcupen, deltävling 3Attunda OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm Rogaining, patrullOK RavinenStockholm
distPU
sön 20/11Dag-KMGustavsbergs OKStockholm
klubbLResultat
Ultralång-KM Centrum OKCentrum OKStockholm
klubbUResultat
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11Nattugglan 2 - MasmoTullinge SKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vinternattcup 1Järfälla OKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/11
fre 25/11
lör 26/11Nordcupen Deltävling 4Järfälla OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/11KM UltralångAttunda OKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Ultra-KM JOK och BVSOKJärfälla OKStockholm
klubbUVisa rutter i LiveloxResultat
v 48mån 28/11
tis 29/11
ons 30/11Nattcup #1IFK Lidingö SOKStockholm
klubbLN
Vinternattcup 2Attunda OKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/12Nattcupen nr 1Väsby OKStockholm
klubbLNResultat
fre 2/12
lör 3/12Nordcupen 5Sundbybergs IKStockholm
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/12
v 49mån 5/12
tis 6/12
ons 7/12Järla nattcupJärla OrienteringStockholm
klubbLN
Nattugglan 3 - GranbyTullinge SKStockholm
klubbLN
tor 8/12
fre 9/12
lör 10/12SkinkjaktenOK SödertörnStockholm
klubbLResultat
SkidO GrönklittTäby OKStockholm
S
klubbLResultat
sön 11/12Luciaracet 2016Tullinge SKStockholm
klubbL
VinterrogaineSundbybergs IKStockholm
klubbU
Skinkloppet 2016OK ÖsteråkerStockholm
klubbLResultat
Skinkloppet 2016Gustavsbergs OKStockholm
klubbMResultat
v 50mån 12/12
tis 13/12
ons 14/12Mila Stockholm by Night, #2Tullinge SKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/12Nattcupen nr 2Väsby OKStockholm
klubbLNResultat
fre 16/12
lör 17/12
sön 18/12
v 51mån 19/12
tis 20/12
ons 21/12Nattcup #3IFK Lidingö SOKStockholm
klubbLN
Nattugglan 4 - Tullinge tätortTullinge SKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/12
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12
tis 27/12
ons 28/12
tor 29/12
fre 30/12
lör 31/12

Annonser