Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

68 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2016-12-31 med följande urval: Stockholms Orienteringsförbund, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 2 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1
sön 10/1
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1Mila Stockholm by Night, #3Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
sön 7/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distSResultat
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2Mila Stockholm by Night, #4Skogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2
sön 21/2
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 29/2
tis 1/3
ons 2/3
tor 3/3
fre 4/3
lör 5/3
sön 6/3
v 10mån 7/3
tis 8/3
ons 9/3Mila Stockholm by Night, #5, jaktstartsfinalAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
tor 10/3
fre 11/3
lör 12/3
sön 13/3
v 11mån 14/3
tis 15/3
ons 16/3
tor 17/3
fre 18/3
lör 19/3
sön 20/3
v 12mån 21/3
tis 22/3
ons 23/3
tor 24/3
fre 25/3
lör 26/3
sön 27/3
v 13mån 28/3
tis 29/3
ons 30/3
tor 31/3
fre 1/4
lör 2/4
sön 3/4Mälarhöjdens IK OK, medelMälarhöjdens IK OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 4/4
tis 5/4
ons 6/4
tor 7/4
fre 8/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNResultat
lör 9/4
sön 10/4
v 15mån 11/4
tis 12/4Labyrinten - Friends Arena StockholmAlmby IK
Kamrat och IF KIF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
distSResultat
ons 13/4
tor 14/4
fre 15/4
lör 16/4Sundbybergs IK, långSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/4Solna OK, medelSolna OK
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 18/4
tis 19/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLKResultat
ons 20/4
tor 21/4
fre 22/4
lör 23/4Enskede-Hellas-dubbeln, långHellas Orientering
IFK Enskede
Stockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Enskede-Hellas-dubbeln, medel (UP)Hellas Orientering
IFK Enskede
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 25/4
tis 26/4
ons 27/4
tor 28/4
fre 29/4
lör 30/4Järladubbeln, långJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5Järladubbeln, medelJärla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
natMResultat
v 18mån 2/5
tis 3/5
ons 4/5
tor 5/5Järfälla OK, långJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/5Bromma-Vällingby, medelBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/5Haninge SOK, långHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5Haninge SOK, medelHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 9/5
tis 10/5DM, sprint, StockholmCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/5
tor 12/5Ungdomsserien, #1, krets norr 1Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 1Hellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 3Skogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #1, krets norr 2IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, #1, krets söder 4Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
fre 13/5
lör 14/5
sön 15/5
v 20mån 16/5
tis 17/5
ons 18/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/5
fre 20/5
lör 21/5
sön 22/5
v 21mån 23/5
tis 24/5Ungdomsserien, #2, krets norr 1Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets norr 2Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 1Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 4Haninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 3OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
ons 25/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/5
fre 27/5
lör 28/5Sommarlägret, sprintSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/5Sommarlägret, stafettSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distSSResultat
v 22mån 30/5
tis 31/5
ons 1/6Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/6
fre 3/6
lör 4/6
sön 5/6
v 23mån 6/6
tis 7/6
ons 8/6
tor 9/6
fre 10/6
lör 11/6
sön 12/6
v 24mån 13/6
tis 14/6
ons 15/6
tor 16/6
fre 17/6
lör 18/6
sön 19/6
v 25mån 20/6
tis 21/6
ons 22/6
tor 23/6
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6
v 26mån 27/6
tis 28/6
ons 29/6
tor 30/6
fre 1/7
lör 2/7
sön 3/7
v 27mån 4/7Trekvällars, etapp 1, långOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tis 5/7Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
ons 6/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
tor 7/7
fre 8/7
lör 9/7
sön 10/7
v 28mån 11/7
tis 12/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
ons 13/7
tor 14/7
fre 15/7
lör 16/7
sön 17/7
v 29mån 18/7
tis 19/7
ons 20/7
tor 21/7
fre 22/7
lör 23/7
sön 24/7
v 30mån 25/7
tis 26/7
ons 27/7
tor 28/7
fre 29/7
lör 30/7
sön 31/7
v 31mån 1/8
tis 2/8
ons 3/8
tor 4/8
fre 5/8
lör 6/8
sön 7/8
v 32mån 8/8
tis 9/8
ons 10/8
tor 11/8
fre 12/8
lör 13/8Attunda, långAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/8Attunda, medelAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 15/8
tis 16/8
ons 17/8
tor 18/8
fre 19/8
lör 20/8
sön 21/8Brakmarsmedeln i TyresöSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
v 34mån 22/8
tis 23/8Ungdomsserien, regionsfinal, norrVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionsfinal, syd Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMResultat
ons 24/8
tor 25/8
fre 26/8
lör 27/8Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/8Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 29/8
tis 30/8
ons 31/8
tor 1/9
fre 2/9
lör 3/9DM, lång, StockholmGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/9DM, medel, StockholmOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 5/9
tis 6/9
ons 7/9
tor 8/9
fre 9/9DM, natt, StockholmIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/9
sön 11/9
v 37mån 12/9
tis 13/9
ons 14/9
tor 15/9
fre 16/9Nacka by NightOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
lör 17/9Nacka by NightOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
sön 18/9Luffarnas långdistansSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 19/9
tis 20/9
ons 21/9
tor 22/9
fre 23/9
lör 24/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/9
v 39mån 26/9
tis 27/9
ons 28/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti-Natti, individuella öppna klasserIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/9
fre 30/9
lör 1/10Waxholms OK, medelWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
natM
sön 2/10Ungdomsseriefinalen, StockholmJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 3/10
tis 4/10
ons 5/10
tor 6/10
fre 7/10
lör 8/1025manna, individuella öppna klasserOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/1025mannakortenOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 10/10
tis 11/10
ons 12/10
tor 13/10
fre 14/10
lör 15/10
sön 16/10
v 42mån 17/10
tis 18/10
ons 19/10
tor 20/10
fre 21/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge sprintstafett, individuella öppna klasserHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/10
v 43mån 24/10
tis 25/10
ons 26/10
tor 27/10
fre 28/10
lör 29/10
sön 30/10
v 44mån 31/10
tis 1/11
ons 2/11
tor 3/11
fre 4/11
lör 5/11
sön 6/11Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 7/11
tis 8/11
ons 9/11
tor 10/11
fre 11/11
lör 12/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distM
sön 13/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distL
v 46mån 14/11
tis 15/11
ons 16/11Mila Stockholm by Night, #1Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/11
fre 18/11
lör 19/11Stockholm Rogaining, patrullOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distPU
sön 20/11
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11
tor 24/11
fre 25/11
lör 26/11
sön 27/11
v 48mån 28/11
tis 29/11
ons 30/11
tor 1/12
fre 2/12
lör 3/12
sön 4/12
v 49mån 5/12
tis 6/12
ons 7/12
tor 8/12
fre 9/12
lör 10/12
sön 11/12
v 50mån 12/12
tis 13/12
ons 14/12Mila Stockholm by Night, #2Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/12
fre 16/12
lör 17/12
sön 18/12
v 51mån 19/12
tis 20/12
ons 21/12
tor 22/12
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12
tis 27/12
ons 28/12
tor 29/12
fre 30/12
lör 31/12

Annonser