Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

111 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2016-12-31 med följande urval: Östergötland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1LOK Sprint Cup deltävling 1, 2016Linköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
sön 10/1
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1Träningsdag LOK - IKHPLinköpings OKÖstergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1Night Extreme, etapp 3OK DenselnÖstergötland
närLN
Night Extreme, Etapp 3OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1LOK Sprint Cup deltävling 2, 2016Linköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1Malmslätt by NightLinköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2
sön 7/2
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2Night Extreme, etapp 4OK DenselnÖstergötland
närLN
Night Extreme, Etapp 4OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2LOK Sprintcup deltävling 3, 2016Linköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
sön 21/2
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 29/2
tis 1/3Night Extreme, etapp 5OK DenselnÖstergötland
närLN
Night Extreme, Etapp 5OK DenselnÖstergötland
närLN
ons 2/3
tor 3/3
fre 4/3
lör 5/3Tour de TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
Tour de TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
sön 6/3
v 10mån 7/3
tis 8/3
ons 9/3
tor 10/3
fre 11/3
lör 12/3
sön 13/3
v 11mån 14/3
tis 15/3Bertils minneTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbPMNResultat
ons 16/3
tor 17/3
fre 18/3
lör 19/3
sön 20/3
v 12mån 21/3
tis 22/3
ons 23/3
tor 24/3
fre 25/3
lör 26/3
sön 27/3
v 13mån 28/3NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
tis 29/3
ons 30/3Natt-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/3
fre 1/4
lör 2/4
sön 3/4
v 14mån 4/4
tis 5/4Kretsmästerskap nattorientering Motala AIF OLÖstergötland
närLNResultat
NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
ons 6/4
tor 7/4
fre 8/4
lör 9/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Kolmårdsdubbeln, Öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötland
distLResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLResultat
v 15mån 11/4
tis 12/4NOK-träning FinspångFinspångs SOKÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
ons 13/4
tor 14/4
fre 15/4
lör 16/4
sön 17/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natMResultat
v 16mån 18/4
tis 19/4NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMResultat
ons 20/4
tor 21/4
fre 22/4
lör 23/4Vårspringet i Linköping, medelLinköpings OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Vårspringet i Linköping, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 25/4
tis 26/4NOK-träningOK DenselnÖstergötland
närL
HöglandsserienOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötland
Småland
närLResultat
ons 27/4
tor 28/4Kretsmästerskap medeldistansTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 1Stjärnorps SKÖstergötland
närMResultat
fre 29/4
lör 30/4Finspångsorienteringen, medelFinspångs SOKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/5Finspångsorienteringen, långFinspångs SOKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 2/5
tis 3/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/5
tor 5/5
fre 6/5
lör 7/5
sön 8/5BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natLResultat
v 19mån 9/5
tis 10/5NOK-träningMatteus SIÖstergötland
närLResultat
ons 11/5
tor 12/5
fre 13/5
lör 14/5
sön 15/5
v 20mån 16/5
tis 17/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien + NOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLResultat
ons 18/5UngdomsserienMjölby OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint KMLinköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
tor 19/5KM sprintOK KolmårdenÖstergötland
klubbSResultat
Ungdomsserien deltävling 2Björkfors GOIFÖstergötland
närLResultat
fre 20/5
lör 21/5
sön 22/5
v 21mån 23/5
tis 24/5NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
ons 25/5KanalsprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/5
fre 27/5
lör 28/5MtbO, Svenska Cupen, #3, medelFinspångs SOKÖstergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/5MtbO, Svenska Cupen, #4, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
natLResultat
PekingduonMatteus SI
Tjalve IF Norrköping
Östergötland
natSM
v 22mån 30/5
tis 31/5Ungdomsserie och NOK-träningOK DenselnÖstergötland
närLResultat
ons 1/6DM, sprint, ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/6VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
fre 3/6
lör 4/6
sön 5/6
v 23mån 6/6Lång KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLResultat
tis 7/6
ons 8/6
tor 9/6
fre 10/6Jukolaträning natt för OK DenselnOK DenselnÖstergötland
klubbLN
lör 11/6Jukolaträning i Åtvidaberg för OK DenselnOK DenselnÖstergötland
klubbL
sön 12/6ÖOF juniorträning och Jukola träning för OK DenselnFinspångs SOKÖstergötland
klubbL
v 24mån 13/6
tis 14/6
ons 15/6Rerun Axsjön LOKLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxStarttider
tor 16/6VeteranorienteringIFK Linköpings OSÖstergötland
närL
Veteranorientering OK SkogsströvarnaOK SkogsströvarnaÖstergötland
närL
fre 17/6
lör 18/6
sön 19/6
v 25mån 20/6
tis 21/6Sprint-KMOK DenselnÖstergötland
klubbSResultat
Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbM
Kretsmästerskap/U-serieBoxholms OKÖstergötland
närSResultat
ons 22/6
tor 23/6
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6
v 26mån 27/6
tis 28/6Tjogettest 2016Motala AIF OLÖstergötland
närLResultat
ons 29/6
tor 30/6
fre 1/7
lör 2/7
sön 3/7
v 27mån 4/7
tis 5/7Höglands-OLBoxholms OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/7
tor 7/7
fre 8/7
lör 9/7
sön 10/7
v 28mån 11/7
tis 12/7NOK träningOK KolmårdenÖstergötland
närLResultat
ons 13/7
tor 14/7
fre 15/7
lör 16/7
sön 17/7
v 29mån 18/7
tis 19/7
ons 20/7
tor 21/7
fre 22/7
lör 23/7
sön 24/7
v 30mån 25/7
tis 26/7
ons 27/7
tor 28/7
fre 29/7
lör 30/7
sön 31/7
v 31mån 1/8
tis 2/8
ons 3/8
tor 4/8StjärnorpssprintenOK DenselnÖstergötland
natMResultat
fre 5/8
lör 6/8
sön 7/8
v 32mån 8/8
tis 9/8
ons 10/8
tor 11/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/8
lör 13/8
sön 14/8
v 33mån 15/8
tis 16/8Öppna Norrköpingsmästerskapen Dag + NOK-träningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/8
tor 18/8
fre 19/8
lör 20/8Björkfors GoIF KMBjörkfors GOIFÖstergötland
klubbMResultat
sön 21/8RamunderträffenSkogspojkarnas OKÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 22/8
tis 23/8U-serie med NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
närMResultat
ons 24/8Ungdomsserie för MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötland
närLResultat
tor 25/8Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
Ungdomsserien deltävling 4OK SkogsströvarnaÖstergötland
närLResultat
fre 26/8
lör 27/8Ombergsjakten, dag 1, medelÖdeshögs SKÖstergötland
distM
sön 28/8Ombergsjakten, dag 2, medelÖdeshögs SKÖstergötland
distM
Tvekamp Skogkarlar och SkogsflickorFinspångs SOKÖstergötland
närL
v 35mån 29/8
tis 30/8U-serie med NOK-träningOK KolmårdenÖstergötland
närLResultat
ons 31/8
tor 1/9
fre 2/9DM, natt, ÖstergötlandMjölby OKÖstergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/9Ungdomsserien deltävling 5IFK Linköpings OSÖstergötland
närMResultat
sön 4/9DM, lång, ÖstergötlandTjalve IF NorrköpingÖstergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 5/9
tis 6/9U-serien Sprint + NOKMatteus SIÖstergötland
närSResultat
ons 7/9
tor 8/9Veteran-olOK SkogsströvarnaÖstergötland
närL
fre 9/9
lör 10/9DM, medel, ÖstergötlandMotala AIF OLÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, ÖstergötlandMotala AIF OLÖstergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserMotala AIF OLÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 12/9
tis 13/9
ons 14/9
tor 15/9
fre 16/9
lör 17/9NAIS-träffen, medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/9NAIS-träffen, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 19/9
tis 20/9
ons 21/9
tor 22/9Veteran olOK DenselnÖstergötland
närLResultat
fre 23/9
lör 24/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland
distSLResultat
sön 25/9
v 39mån 26/9
tis 27/9
ons 28/9
tor 29/9Veteran -OL Linköpings AIKÖstergötland
närLResultat
25-manna träningSkogspojkarnas OKÖstergötland
närL
NattcupOK SkogsströvarnaÖstergötland
närMNResultat
fre 30/9
lör 1/10Kretsmästerslap LångOK MotalaÖstergötland
närL
UngdomsseriestafettTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närSMResultat
sön 2/10
v 40mån 3/10
tis 4/10Peking Night deltävling 1Skogspojkarnas OKÖstergötland
närLResultat
ons 5/10
tor 6/10Träning Östra Husby 20161006Skogspojkarnas OKÖstergötland
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
NattcupLinköpings OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/10
lör 8/10
sön 9/10
v 41mån 10/10
tis 11/10Peking night deltävling 2OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
ons 12/10
tor 13/10NattcupIFK Linköpings OSÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/10
lör 15/10
sön 16/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 17/10
tis 18/10Peking Night deltävling 3Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMNResultat
ons 19/10
tor 20/10NattcupTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/10
lör 22/10
sön 23/10
v 43mån 24/10
tis 25/10Peking Night deltävling 4OK KolmårdenÖstergötland
närLNResultat
ons 26/10
tor 27/10
fre 28/10
lör 29/10
sön 30/10
v 44mån 31/10
tis 1/11
ons 2/11
tor 3/11
fre 4/11
lör 5/11SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSMStarttider
v 45mån 7/11
tis 8/11
ons 9/11
tor 10/11
fre 11/11
lör 12/11OK Kolmården Lång KMLinköpings OKÖstergötland
klubbL
sön 13/11
v 46mån 14/11
tis 15/11OK Denselns natt-cup deltävling 1OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
ons 16/11
tor 17/11
fre 18/11
lör 19/11
sön 20/11
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11
tor 24/11
fre 25/11
lör 26/11LOK Sprint Cup deltävling 1Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/11
v 48mån 28/11
tis 29/11OK Denselns natt-cup deltävling 2OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
ons 30/11Midvinterduell etapp 1Linköpings OK
OK Skogsströvarna
Östergötland
närLNResultat
tor 1/12
fre 2/12
lör 3/12HöstfestsprintenMotala AIF OLÖstergötland
klubbSN
sön 4/12
v 49mån 5/12
tis 6/12
ons 7/12
tor 8/12
fre 9/12
lör 10/12
sön 11/12
v 50mån 12/12
tis 13/12OK Denselns natt-cup deltävling 3OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
LucianattenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbMNResultat
ons 14/12Midvinterduell etapp 2Linköpings OKÖstergötland
närLNResultat
tor 15/12
fre 16/12
lör 17/12LOK Sprint Cup deltävling 2Linköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
SkinkloppetSödertälje-Nykvarn OF
Tjalve IF Norrköping
Södermanland
Östergötland
klubbMResultat
sön 18/12
v 51mån 19/12
tis 20/12
ons 21/12
tor 22/12
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12
tis 27/12
ons 28/12
tor 29/12
fre 30/12
lör 31/12

Annonser

Mila