Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

85 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2016-12-31 med följande urval: Östergötland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fr 1/1
lö 2/1
sö 3/1
v 1må 4/1
ti 5/1
on 6/1
to 7/1
fr 8/1
lö 9/1
sö 10/1
v 2må 11/1
ti 12/1
on 13/1
to 14/1
fr 15/1
lö 16/1
sö 17/1
v 3må 18/1
ti 19/1Night Extreme, etapp 3OK DenselnÖstergötland
närLN
Night Extreme, Etapp 3OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
on 20/1
to 21/1
fr 22/1
lö 23/1
sö 24/1
v 4må 25/1
ti 26/1
on 27/1
to 28/1
fr 29/1
lö 30/1
sö 31/1
v 5må 1/2
ti 2/2
on 3/2
to 4/2
fr 5/2
lö 6/2
sö 7/2
v 6må 8/2
ti 9/2
on 10/2
to 11/2
fr 12/2
lö 13/2
sö 14/2
v 7må 15/2
ti 16/2Night Extreme, etapp 4OK DenselnÖstergötland
närLN
Night Extreme, Etapp 4OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
on 17/2
to 18/2
fr 19/2
lö 20/2
sö 21/2
v 8må 22/2
ti 23/2
on 24/2
to 25/2
fr 26/2
lö 27/2
sö 28/2
v 9må 29/2
ti 1/3Night Extreme, etapp 5OK DenselnÖstergötland
närLN
Night Extreme, Etapp 5OK DenselnÖstergötland
närLN
on 2/3
to 3/3
fr 4/3
lö 5/3Tour de TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
Tour de TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
sö 6/3
v 10må 7/3
ti 8/3
on 9/3
to 10/3
fr 11/3
lö 12/3
sö 13/3
v 11må 14/3
ti 15/3
on 16/3
to 17/3
fr 18/3
lö 19/3
sö 20/3
v 12må 21/3
ti 22/3
on 23/3
to 24/3
fr 25/3
lö 26/3
sö 27/3
v 13må 28/3NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
ti 29/3
on 30/3
to 31/3
fr 1/4
lö 2/4
sö 3/4
v 14må 4/4
ti 5/4Kretsmästerskap nattorientering Motala AIF OLÖstergötland
närLNResultat
NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
on 6/4
to 7/4
fr 8/4
lö 9/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdsmedelnOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 10/4Kolmårdsdubbeln, Öppna motionsklasserOK KolmårdenÖstergötland
distLResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLResultat
v 15må 11/4
ti 12/4NOK-träning FinspångFinspångs SOKÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
on 13/4
to 14/4
fr 15/4
lö 16/4
sö 17/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natMResultat
v 16må 18/4
ti 19/4NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMResultat
on 20/4
to 21/4
fr 22/4
lö 23/4Vårspringet i Linköping, medelLinköpings OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 24/4Vårspringet i Linköping, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17må 25/4
ti 26/4NOK-träningOK DenselnÖstergötland
närL
HöglandsserienOK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötland
Småland
närLResultat
on 27/4
to 28/4Kretsmästerskap medeldistansTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 1Stjärnorps SKÖstergötland
närMResultat
fr 29/4
lö 30/4Finspångsorienteringen, medelFinspångs SOKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 1/5Finspångsorienteringen, långFinspångs SOKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 18må 2/5
ti 3/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
on 4/5
to 5/5
fr 6/5
lö 7/5
sö 8/5BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natLResultat
v 19må 9/5
ti 10/5NOK-träningMatteus SIÖstergötland
närLResultat
on 11/5
to 12/5
fr 13/5
lö 14/5
sö 15/5
v 20må 16/5
ti 17/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien + NOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLResultat
on 18/5UngdomsserienMjölby OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 19/5Ungdomsserien deltävling 2Björkfors GOIFÖstergötland
närLResultat
fr 20/5
lö 21/5
sö 22/5
v 21må 23/5
ti 24/5NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
on 25/5KanalsprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
to 26/5
fr 27/5
lö 28/5MtbO, Svenska Cupen, #3, medelFinspångs SOKÖstergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 29/5MtbO, Svenska Cupen, #4, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
M
natLResultat
PekingduonMatteus SI
Tjalve IF Norrköping
Östergötland
natSM
v 22må 30/5
ti 31/5Ungdomsserie och NOK-träningOK DenselnÖstergötland
närLResultat
on 1/6DM, sprint, ÖstergötlandTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
to 2/6VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
fr 3/6
lö 4/6
sö 5/6
v 23må 6/6
ti 7/6
on 8/6
to 9/6
fr 10/6
lö 11/6
sö 12/6
v 24må 13/6
ti 14/6
on 15/6Rerun Axsjön LOKLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxStarttider
to 16/6VeteranorienteringIFK Linköpings OSÖstergötland
närL
Veteranorientering OK SkogsströvarnaOK SkogsströvarnaÖstergötland
närL
fr 17/6
lö 18/6
sö 19/6
v 25må 20/6
ti 21/6Kretsmästerskap/U-serieBoxholms OKÖstergötland
närSResultat
on 22/6
to 23/6
fr 24/6
lö 25/6
sö 26/6
v 26må 27/6
ti 28/6Tjogettest 2016Motala AIF OLÖstergötland
närLResultat
on 29/6
to 30/6
fr 1/7
lö 2/7
sö 3/7
v 27må 4/7
ti 5/7Höglands-OLBoxholms OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 6/7
to 7/7
fr 8/7
lö 9/7
sö 10/7
v 28må 11/7
ti 12/7NOK träningOK KolmårdenÖstergötland
närLResultat
on 13/7
to 14/7
fr 15/7
lö 16/7
sö 17/7
v 29må 18/7
ti 19/7
on 20/7
to 21/7
fr 22/7
lö 23/7
sö 24/7
v 30må 25/7
ti 26/7
on 27/7
to 28/7
fr 29/7
lö 30/7
sö 31/7
v 31må 1/8
ti 2/8
on 3/8
to 4/8StjärnorpssprintenOK DenselnÖstergötland
natMResultat
fr 5/8
lö 6/8
sö 7/8
v 32må 8/8
ti 9/8
on 10/8
to 11/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 12/8
lö 13/8
sö 14/8
v 33må 15/8
ti 16/8Öppna Norrköpingsmästerskapen Dag + NOK-träningNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 17/8
to 18/8
fr 19/8
lö 20/8
sö 21/8RamunderträffenSkogspojkarnas OKÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34må 22/8
ti 23/8U-serie med NOK-träningFinspångs SOKÖstergötland
närMResultat
on 24/8Ungdomsserie för MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötland
närLResultat
to 25/8Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLResultat
Ungdomsserien deltävling 4OK SkogsströvarnaÖstergötland
närLResultat
fr 26/8
lö 27/8Ombergsjakten, dag 1, medelÖdeshögs SKÖstergötland
distM
sö 28/8Ombergsjakten, dag 2, medelÖdeshögs SKÖstergötland
distM
Tvekamp Skogkarlar och SkogsflickorFinspångs SOKÖstergötland
närL
v 35må 29/8
ti 30/8U-serie med NOK-träningOK KolmårdenÖstergötland
närLResultat
on 31/8
to 1/9
fr 2/9DM, natt, ÖstergötlandMjölby OKÖstergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 3/9Ungdomsserien deltävling 5IFK Linköpings OSÖstergötland
närMResultat
sö 4/9DM, lång, ÖstergötlandTjalve IF NorrköpingÖstergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36må 5/9
ti 6/9U-serien Sprint + NOKMatteus SIÖstergötland
närSResultat
on 7/9
to 8/9Veteran-olOK SkogsströvarnaÖstergötland
närL
fr 9/9
lö 10/9DM, medel, ÖstergötlandMotala AIF OLÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 11/9DM, stafett, ÖstergötlandMotala AIF OLÖstergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserMotala AIF OLÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37må 12/9
ti 13/9
on 14/9
to 15/9
fr 16/9
lö 17/9NAIS-träffen, medelNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 18/9NAIS-träffen, långNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38må 19/9
ti 20/9
on 21/9
to 22/9Veteran olOK DenselnÖstergötland
närLResultat
fr 23/9
lö 24/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland
distSLResultat
sö 25/9
v 39må 26/9
ti 27/9
on 28/9
to 29/9Veteran -OL Linköpings AIKÖstergötland
närLResultat
25-manna träningSkogspojkarnas OKÖstergötland
närL
NattcupOK SkogsströvarnaÖstergötland
närMNResultat
fr 30/9
lö 1/10Kretsmästerslap LångOK MotalaÖstergötland
närL
UngdomsseriestafettTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närSMResultat
sö 2/10
v 40må 3/10
ti 4/10Peking Night deltävling 1Skogspojkarnas OKÖstergötland
närLResultat
on 5/10
to 6/10NattcupLinköpings OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 7/10
lö 8/10
sö 9/10
v 41må 10/10
ti 11/10Peking night deltävling 2OK DenselnÖstergötland
närLNResultat
on 12/10
to 13/10NattcupIFK Linköpings OSÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 14/10
lö 15/10
sö 16/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42må 17/10
ti 18/10Peking Night deltävling 3Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMNResultat
on 19/10
to 20/10NattcupTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 21/10
lö 22/10
sö 23/10
v 43må 24/10
ti 25/10Peking Night deltävling 4OK KolmårdenÖstergötland
närLNResultat
on 26/10
to 27/10
fr 28/10
lö 29/10
sö 30/10
v 44må 31/10
ti 1/11
on 2/11
to 3/11
fr 4/11
lö 5/11SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSMStarttider
v 45må 7/11
ti 8/11
on 9/11
to 10/11
fr 11/11
lö 12/11
sö 13/11
v 46må 14/11
ti 15/11
on 16/11
to 17/11
fr 18/11
lö 19/11
sö 20/11
v 47må 21/11
ti 22/11
on 23/11
to 24/11
fr 25/11
lö 26/11
sö 27/11
v 48må 28/11
ti 29/11
on 30/11Midvinterduell etapp 1Linköpings OK
OK Skogsströvarna
Östergötland
närLNResultat
to 1/12
fr 2/12
lö 3/12
sö 4/12
v 49må 5/12
ti 6/12
on 7/12
to 8/12
fr 9/12
lö 10/12
sö 11/12
v 50må 12/12
ti 13/12
on 14/12Midvinterduell etapp 2Linköpings OKÖstergötland
närLNResultat
to 15/12
fr 16/12
lö 17/12
sö 18/12
v 51må 19/12
ti 20/12
on 21/12
to 22/12
fr 23/12
lö 24/12
sö 25/12
v 52må 26/12
ti 27/12
on 28/12
to 29/12
fr 30/12
lö 31/12

Annonser