Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

35 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2016-12-31 med följande urval: Ångermanlands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1
sön 10/1
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2
sön 7/2
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2High Coast Ski-O + DM, sprint, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästSResultat
sön 21/2High Coast Ski-O + DM, medel, ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
S
mästMResultat
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 29/2
tis 1/3
ons 2/3
tor 3/3
fre 4/3
lör 5/3
sön 6/3
v 10mån 7/3
tis 8/3
ons 9/3Vintercup VSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 10/3
fre 11/3
lör 12/3
sön 13/3
v 11mån 14/3
tis 15/3
ons 16/3
tor 17/3
fre 18/3
lör 19/3
sön 20/3
v 12mån 21/3
tis 22/3
ons 23/3
tor 24/3
fre 25/3
lör 26/3
sön 27/3
v 13mån 28/3
tis 29/3
ons 30/3
tor 31/3
fre 1/4
lör 2/4
sön 3/4
v 14mån 4/4
tis 5/4
ons 6/4
tor 7/4
fre 8/4
lör 9/4
sön 10/4
v 15mån 11/4
tis 12/4
ons 13/4
tor 14/4
fre 15/4
lör 16/4
sön 17/4
v 16mån 18/4
tis 19/4
ons 20/4
tor 21/4
fre 22/4
lör 23/4
sön 24/4
v 17mån 25/4
tis 26/4
ons 27/4
tor 28/4
fre 29/4
lör 30/4
sön 1/5
v 18mån 2/5
tis 3/5
ons 4/5
tor 5/5
fre 6/5
lör 7/5
sön 8/5NipstigenOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
v 19mån 9/5
tis 10/57-klubbsSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/5
tor 12/5
fre 13/5
lör 14/5
sön 15/5
v 20mån 16/5
tis 17/57-klubbsOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 18/5
tor 19/5
fre 20/5
lör 21/5
sön 22/5
v 21mån 23/5
tis 24/5Örnligan 1 och 7-klubbsHusums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/5
tor 26/5
fre 27/5
lör 28/5High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/5High Coast 2-days, medelOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 30/5
tis 31/5Örnligan 2 och 7-klubbsSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/6
tor 2/6
fre 3/6
lör 4/6
sön 5/6
v 23mån 6/6
tis 7/67-KlubbsOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/6
tor 9/6
fre 10/6
lör 11/6BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/6Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 13/6
tis 14/6
ons 15/6
tor 16/6Örnligan 3 och 7-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 17/6
lör 18/6
sön 19/6Öbacka ChallengeHärnösands OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natMResultat
v 25mån 20/6
tis 21/67-KlubbsHusums IF OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/6
tor 23/6
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6
v 26mån 27/6
tis 28/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/6
tor 30/6
fre 1/7
lör 2/7
sön 3/7
v 27mån 4/7
tis 5/7
ons 6/7
tor 7/7
fre 8/7
lör 9/7
sön 10/7
v 28mån 11/7
tis 12/7
ons 13/7
tor 14/7
fre 15/7
lör 16/7
sön 17/7
v 29mån 18/7
tis 19/7
ons 20/7
tor 21/7
fre 22/7
lör 23/7
sön 24/7
v 30mån 25/7
tis 26/7
ons 27/7
tor 28/7
fre 29/7
lör 30/7
sön 31/7
v 31mån 1/8
tis 2/8
ons 3/8
tor 4/8
fre 5/8
lör 6/8
sön 7/8
v 32mån 8/8
tis 9/8TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/8
tor 11/8
fre 12/8
lör 13/8
sön 14/8
v 33mån 15/8
tis 16/87-klubbs 16 augustiSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 17/8
tor 18/8
fre 19/8
lör 20/8DM, medel, ÅngermanlandOK BrantenÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 21/8
v 34mån 22/8
tis 23/8Örnligan 5 och 7-klubbsOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/8
tor 25/8
fre 26/8
lör 27/8DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandVK Uvarna
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/8DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandVK Uvarna
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Medelpad + Ångermanland, individuella öppna klasserVK Uvarna
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
distLResultat
v 35mån 29/8
tis 30/87-klubbs NattÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/8
tor 1/9
fre 2/9DM, natt, ÅngermanlandLugnviks IFÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLKResultat
lör 3/9
sön 4/9DM, sprint, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 5/9
tis 6/9
ons 7/9
tor 8/9
fre 9/9
lör 10/9MtbO, Höga Kusten, Svenska Cupen, #9, sprint + DM ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9MtbO, Höga Kusten, Svenska Cupen, #10, final, lång, masstart + DM ÅngermanlandOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 12/9
tis 13/9
ons 14/9
tor 15/9
fre 16/9
lör 17/9
sön 18/9
v 38mån 19/9
tis 20/9
ons 21/9
tor 22/9
fre 23/9
lör 24/925-mannaträningSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
sön 25/9
v 39mån 26/9
tis 27/9
ons 28/9
tor 29/9
fre 30/9
lör 1/10
sön 2/10Öviksmästerskapen SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 3/10
tis 4/1025-manna träningSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närM
ons 5/10
tor 6/10
fre 7/10
lör 8/10
sön 9/10
v 41mån 10/10
tis 11/10
ons 12/10
tor 13/10
fre 14/10
lör 15/10
sön 16/10
v 42mån 17/10
tis 18/10
ons 19/10
tor 20/10
fre 21/10
lör 22/10
sön 23/10
v 43mån 24/10
tis 25/10
ons 26/10
tor 27/10
fre 28/10
lör 29/10
sön 30/10
v 44mån 31/10
tis 1/11
ons 2/11
tor 3/11
fre 4/11
lör 5/11
sön 6/11
v 45mån 7/11
tis 8/11
ons 9/11Vintercup 1SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/11
fre 11/11
lör 12/11
sön 13/11
v 46mån 14/11
tis 15/11
ons 16/11
tor 17/11
fre 18/11
lör 19/11
sön 20/11
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11
tor 24/11
fre 25/11
lör 26/11
sön 27/11
v 48mån 28/11
tis 29/11
ons 30/11
tor 1/12
fre 2/12
lör 3/12
sön 4/12
v 49mån 5/12
tis 6/12
ons 7/12
tor 8/12
fre 9/12
lör 10/12
sön 11/12
v 50mån 12/12
tis 13/12
ons 14/12Vintercup 2OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närMNResultat
tor 15/12
fre 16/12
lör 17/12
sön 18/12
v 51mån 19/12
tis 20/12
ons 21/12
tor 22/12
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12
tis 27/12Julmulti SkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
LS
närSNVisa rutter i Livelox
ons 28/12
tor 29/12
fre 30/12
lör 31/12

Annonser